Pest Megyei Hírlap, 1969. augusztus (13. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-21 / 193. szám

ft res i nemet k/CivIíU) 1969. AUGUSZTUS 22., PENTEK Budakalász győzött Nagykőrösön, Albertirsa Gödöllőn Augusztus 30-án, az ünnepi sportrendezvények keretében ját­szották le a megyei labdarúgó bajnokság 19. fordulóját, amely több meglepetést hozott. így, Bu­dakalász győzött Nagykőrösön, Albertirsa pedig Gödöllőn. A Tököl—Szigetújfalu szigeti rang­adó, akárcsak tavasszal, most is gólnélküli döntetlent hozott. Az éllovas ÍJjfalu ennek ellenére 2 pontra növelte előnyét, ugyanis retélytársa Törökbálint elvérzett Pomázon. Budakalász—Nagykőrösi Kinizsi 4:1 (3:0). Nagykőrös, 200 néző. V.: Potocsnyi dr. A többet, de ered­ménytelenül támadó körösiekkel szemben gyors lefutásokból a 15. percben már 2:0-ra vezetett Bu­dakalász, s a 45. percben növelte előnyét. Szünet után szépített a Kinizsi, s erre a vendégek befeje­zés előtt 5 perccel újabb góllal válaszoltak. Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen a lelkesen játszó kalásziak megérdemelten nyertek a nagyon gyenge napot j kifogó, igen rossz felfogásban ját- j szó Kinizsi ellen. G.: Csápori, Mol­nár, Szmetana, Baranyák, ill. Abo- nyi (11-esből). Jó: Göncz, Cser- mann, Molnár, Maris. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Pécsi Sándor Tököl—Szigetújfalu 0:0. Tököl, 1000 néző. V.: Halász. Az I. fél­idő nagy hazai fölényt hozott. A APRÓHIRDETÉSEK Beton- és Vasbeton­ipari Művek szent­endrei Gyára (Szent­endre, Dózsa Gy. út. £4). azonnali belépés­re felvesz többéves gépkocsivezetői vizs­gával rendelkező fér­fiakat dömpervegetői munkakörbe. Munkás- szállást és üzemi ét­kezést adunk. Kéthe­tenként szabad sz óra - , toat. Ütiköltséghozzá- iárulást térítünk. Beton- ée Vasbeton- ipari Művek Szent­endréd Gyára azonna­li belépésre alkalmaz férfiakat beton elem­pyártó, nőket mozaik- lapgyártó. valamint takarítói munkakörbe. Munkásszállót és üze­mi étkezést adunk. Kéthetenként szabad •szombat. Otlköltség- hozzájárulást térítünk. Sötét hálószobabútor eladó. Cegléd, Beze- rédi utca 5. Érdek­lődni este 5 után és vasárnap egész nap. Eladó beköltözhető kis családi ház. Nagykő- rös, Csokonai u. 5. Eladó kertes új ház. Nagykőrös, V.f Zöld­fa u. 4. A Telefongyár nagykátai gyáregységébe felvesz: villamosmérnö­köket, gépész­mérnököket, ok­leveles közgazdá­szokat, felsőfokú szaktechnikuso­kat, ipari techni­kusokat, közgaz­dász technikuso­kat, gimnáziumi érettségivel ren­delkező fiatalokat különböző veze­tői és beosztott munkakörökbe. JELENTKEZÉS részletes önélet rajzzal és az eddi gi tevékenység megjelölésével: NAGYKÄTA, Községi Tanács, Lengyel elvtársnő­nél, vagy Telefon­gyár, Bp., XIV., Hungária krt. 126. Személyzeti fő osztályon. Vasipari anyagisme­rettel raktárost felve­szünk szentmártonká- tai üremünkbe. Fize­tés megegyezés sze­rint. magas osztalék és nyereségrészese­dés. rendszeres ne­gyedévi prémium. Rö vidftett munkaidő, minden második szombat szabad. Je­lentkezni lehet a 338 —-378-as telefonon Bo. VIII.. Leonardo da Vinci u. 19. (sze­mélyzet! csoport). IP ARIT ANULO- FEL­VÉTEL! A Pest me­gyei Állami Éoftőioarl Vállalat (Budapest XXI.. Csepel. Kiss Já­nos altb. u. 19—21.) tslvesz 14—16 éves ál­talános iskolai végzett­séggel rendelkező fia­talokat .kőműves, bá­dogos. tetőfedő, énü- letlakatos szakmában Ipari tanulónak. To­vábbá villanyszerelő (emeltszintű évfolyam) tanulónak teles tanul­mányi eredménnyel is van felvétel. Vala­mennyi tanuló részére tan ül óotthont. teljes ellátást és ösztöndíjat biztosít a trállsdat. A MÁV Gépjavító tizem azonnali belé­pésre felvesz esztergá­lyos, lakatos, hegesztő, víz- és gázvezetéksze- relö szakmunkásokat, gépmunkásokat és se­gédmunkásokat. 44 órás munkaidő, MÁV utazási kedvezmény és üzemi étkezés van. Cím: Budapest XIV., Tahy út 97—101. Bejá­rat: Tatai út és Fáy u. sarokról.____________ Azonnali belépésre ke- s szövőátképzős, női betanított munkás munkakörbe jelentke­zőket a HPS Soroksá­ri Gyára, Budapest XX., Sor., Marx Ká­roly u. 294. Albérletet biztosítunk költség­hozzájárulással. Min­den második szombat szabad. Férfi segédmunkást ló kereseti lehető­séggel. raktári mun­kára felveszünk. Vi­dékieknek munkás- szállást. utazási költ­ségtérítést adunk. Je­lentkezés: VASÉRT Vállalat, Bp. Vin.. Üllői út 32. Munka- ügyi osztály. ________ S ÖRIPARI VALLALAT azonnal FELVESZ férfi SEGED- ES BETANÍTOTT munkásokat, valamint nőket fizikai munkára. Kedvezményes étkezést, munkaruhát, vidéki lakosok részére munkásszállást adnak. Kéthetenként szabad szombat. Útiköltség- hozzájárulást, munkába állás esetén felutazási költséget térítünk. Jelentkezés: Munkaerő­gazdálkodás, Bp. X., Maglódi út 17. Gyakorlott és kezdő gyors- és gépírókat felveszünk. Jelentke­zés: VASÉRT Válla­lat, Bp. VIII., Üllői út 32. Munkaügyi osz­tály. PEVD1 Vállalat író­szer Gyáregysége ke­res műanyag és ki­vágó szerszámok ké­szítéséhez szerszám­maróst. köszörűst és szerszámkészítőt. 44 órás munkahét — ter­mészetbeni iuttatás. — Jelentkezés: Szent­endre. Dózsa Gvörgv út 36'a. Munkaügyi csoport. . Szakképzett élelmi­szerbolt-vezetőt kere­sünk egy- és kétsze­mélyes hagyományos egységbe. Jelentkezni lehet írásban és sze­mélyesen a Délbudai Általános Fogyasztási és Értékesítő Szövet­kezet központjában: Budapest * XXII., Bu­dafok, Péter Pál utca 61. sz. _________________ I dős nénit vagy bácsit, esetleg mindkettőt házért szeretettel gon­doznánk kis csalá­dommal. „Csendélet” jeligére a nagykőrösi hirdetőbe. Kisipari hálószobabú­tor és jégszekrény el­adó. Nagykőrös, Cso­konai u. 4. Megtekint- hető este 6 után. Eladó tükorkőris ágy, ablak, szőlőprés, eke­kapa és egyéb gazda­sági felszerelések. — Nagykőrös, Teleki u. 4. sz. Elveszett 3-án este Hatvan és Hort kö­zötti úton egy női ru­hákat tartalmazó bar­na bőrönd. Megtaláló jutalomban részesül. Cím: Litkei Mihály, Hort, Kossuth u Parkettázást, hajópad­lózást vállal Varga Béla. Pilis, Attila u. 9. Levélcím: Üllő, Akác­fa u. 5. Warszawa * személy- gépkocsi kitűnő álla­potban eladó. ÁFÉSZ, Cegléd. Alkotmány u. 9. sz. Telefon: 127. Eladó József Attila u. 6. számú, részben be­költözhető ház 70 ezerért. Érdeklődni: Nagykőrös. Lencsés! Iskolánál és a' hely­színen. Eladó Sződliget, Rá­kóczi utca 10. fél ház, két szoba összkom­fort, gyümölcsössel, bekerítve. ________' A zonnal beköltözhető négyszobás családi ház mellékhelyi ségekkel eladó. Vác-Deákvár, Hanusz utca 21, Eladó Nagykőrös III., Pipa u. 3. szám ház. Azonnal beköltözhető. Vállalnék idős nénit vagy bácsit készpénz, vagy ingatlanáért. Le­het vidéki is. „Meg­becsülés, szeretet” jel­igére a nagykőrösi hir­detőbb ___________ E ladó 2 szoba, kony- hás ház. Nagykőrös II., Csipvári u. 45/b. Eladó azonnal beköl­tözhető kis családi ház. Nagykőrös II., Csip­vári 45/c.______________ B eköltözhetően eladó új 1 szoba komfortos, kisméretű ház. Vecsés, Lévai u. 18.__________ E gy 6 hónapos ma­gyar vizsla és 3 hek- tós boroshordók is el­adók. Cegléd, Teleki u. 19.________________u B ejárónőt felveszek. Dr. Hatai, Nagykőrös, Ceglédi út 14.________ F elveszünk százhalom­battai DKV-kony- hánkra szakképzett konyhamészárosokat. Jelentkezéseket kér­jük a munkaügyi osz­tályunkra írásban be­küldeni. Dunavidéki Üzemi Vendéglátó Vál- lalat, Dunaújváros. Apró cserép eladó. Nagykőrös, Somogyi Imre u. 6._____________ G yors- és gépírót, va­lamint adminisztratív dolgozót vesz fel a Termény forgalmi Vál­lalat. Cegléd, vasút­állomás mellett._______ E ladó 2 szoba össz­komfortos ház 204 n.- öl telekkel. Nagykőrös VII., Baross Gábor u. 22. sz.__________________ E ladó 90 q befogadó- képességű kukorica- góré, morzsoló, gabo­narosta, autogén he­gesztőpisztolyok, 15 kg ágy toll, pehely. Ceg­léd, Thököly utca 7. 22. percben a tököllek a kapufát találták el, majd a 31. percben az egyedül kitörő Halász ayoic mé­terről pont a kapusoa lutt. A 42. percben egy újfalui játékos kéz­zel mentett a gólvonal előtt, de el­maradt a ll-es. A II. félidő első negyedórája vendégfölényt hozott. Újfalu az 56. percben teremtette egyetlen gólhelyzetét, de Vigh Ti­bor az üresen maradt kapu mellé lőtt. A szigeti rangadó nagyiramú, kemény belemenésekkei tarkított játékot hozott, s a jooban játszó Tököl győzelmet éruemelt volna. Só: Barxóczi (a mezőny legjobb­ja), Szeredi, Jarosi, Baller, ill. UTbancsik, Tóth, Vigh L». Albertirsa—Gödöllői Vasas 1:0 (1:0). Gödöllő. 250 néző. V.: Gló- zik. Kellemes időben, jó játékve­zetés mellett, alacsony színvonalú mérkőzés folyt. A 42. percben Baj­áik távoli bombája védhetetlenül szállt a jobb felső sarokba. A ha­zaiak többet támadtak, számtalan helyzetet teremtettek, de lövéseik pontatlanok voltak, rendre hibáz­tak. A Vasas biztos győzelmet en­gedett ki a kezéből. G.: Bajdik, Jó: Tabáni, Bajdik, Rakottyai, Ko­vács. A hazaiak közül senki sem dicsérhető Csiba József Isaszeg—Csepel Autó 2:0 (1:0). Isaszeg, 300 néző. V.: Mészáros. Nagyimmá mérkőzés, a szórvá­nyos lefutásokkal próbálkozó Cse­pel Autó durvaságaival tarkítva. A hazaiak második góljuk után is sok helyzetet teremtettek, de nem tudták kihasználni ezeket. G.: Hajdú, Takács (ll-esből). Jó: Haj­dú (a mezőny legjobbja), Békési, Surmann, Nagy,-ill. Kreisz, Szabó J., Szolimán. Kiss János Pomáz—Törökbálint 1:0 (1:0). Pomáz, 300 néző. V.: Schuck. Az eredmények nem tükrözik hűen a játék képét. A mérkőzés nagy ré­szében mezőnyfölényben volt a hazai csapat, de nem tudta megfe­lelően kihasználni helyzeteit, rész­ben a törökbálinti kapus kitűnő védései miatt. A szórványos lefu­tásokkal próbálkozó vendégcsapat a vártnál gyengébben szerepelt. G.: Konta. Jó: Szabó S., Hamba- lek, Pintér L., ill. Szolnoki (a me­zőny legjobbja), Dobos, Czabadai. Csabán Nándor Pécel—Maglód 0:0. Pécel, 300 né­ző. V.: Herczeg. Az erősen tartalé­kos Pécel a találkozó nagy részét végigtámadta. Három kapufát lőtt és több helyzetet, köztük egy 11-est kihagyott. A helyi fölényt a maglódiak sportszerűtlenséggel próbálták ellensúlyozni. A 70. perc­ben a péeeli Kalmárt ielvágták, s bár tovább játszott, a mérkőzés után kórházba szállították, boka­törésre gyanakodva. Jó: Szász, Csóka, Kalmár, ill. a közvetlen vé­delem. Bem SE—Üjhartyán 4:1 (2:0). Cegléd, 100 néző. V.: Farkas. Az első öt percben a vendégek három százszázalékos helyzetet hagytak ki. Ezután fölénybe került a ha­zai csapat, s a 34. percben már 2:0-ra vezetett. Szünet után Vil- csák nagy hibájából szépített tJj- hartyán, majd két hazai gól követ­kezett. A Bem SE biztosan, meg­érdemelten győzött. G.: Liptai (2), Szabó S., Pálinkás, ill. Svébis. Jó: Kovács (a mezőny legjobbja), Bukta, Szomolányi, ill. Klemenc, Tunner. U. L. Fóti SE—Váci Vasutas 1:0 (0:0). Fót, 150 néző. V.: Gróf. Az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyt két gyönge csatársorral. Szü­net után magára talált Fót és megérdemelten győzött. G.: Szabó L. Jó: Diósi, Márkus, ill. Nyéki. Elveszett Dabas és Pi­lis között auguszus 15-én egy GAZ 51-es gépkocsflponyva. Szá­ma 041. Megtalálóját jutalmazom. Cegléd XI. kér., Budai út 392. Gál Károly. Felveszünk textilrend­szerű szövőgépekre, valamint drótszövő gé­pekre férfi és női gép­munkásokat, fűtő se­gédmunkásokat, tar­goncavezetőt és 6 órás munkára fiatalkorúa­kat. Két műszakos be­osztás. minden máso­dik héten szabad szombat. Jelentkezés: Elzett Fémárugvár Márton utcai gyár­részlegének személy­zeti osztályán. Buda­pest IX., Márton u. 15. Eladó táblás szekér­aljra szerelt gumi­kerekű kocsi. 600 és 750-es gumikkal, 20-as tárcsákkal. Csemő 152, Patonai Lajos. _________ N agvkerekű Wartburg de Luxe alkalmi áron eladó. Dr. Zalai, Vác­Peákvár.______________ F elveszünk 20 gépes, műanyag szövetet ké­szítő szövő üzemré­szünkbe gyakorlott textil felvetőnőket, va­lamint férfi szövő cso­portvezetőket. Jelent­kezés az Elzett Fém- árugyár Márton utcai pyárrészlegének sze­mélyzeti osztályán. Budapest IX., Márton U. 15. 1. Szigetújfalu 2. Törökbálint 3. Bem SE 4. Isaszeg 5. Tököl 6. Pomáz 7. Budakalász 8. Nagykőrös 9. Üjhartyán 10. Gödöllő 11. Váci VSE 12. Fóti SE 13. Maglód 14. Csepel Autó 15. Pécel 16. Albertirsa 19 12 6 19 11 6 19 9 5 1 25: 6 30 2 33:16 28 5 40:21 23 5 25:20 23 5 22:17 22 6 37:30 21 7 32:36 19 9 38:32 18 8 32:34 17 9 28:33 17 8 27:34 17 9 32:37 16 6 3 10 28:31 15 4 6 9 20:27 14 5 4 10 19:37 14 3 4 12 21:48 10 9 5 8 6 8 5 7 5 8 2 6 5 7 3 6 5 6 4 Mesterhármas miatt elmaradt a harmadik Üllői ostromgyűrűben az ellenfél kapuja. A szentegáti kapus nehéz helyzetben, bravúr­ral tisztáz. 1964-ben Budaörs, 1965-ben Vecsés hódította el a labdarú­gó Szabad Föld Kupát. Au­gusztus 20-án a Népstadionban, ismét Pest megyei szereplője volt a döntőnek, s az volt a kérdés, hogy harmadszor is sikerül-e elnyernie a trófeát. A döntőben két megyei má­sodosztályú csapat találkozott. Az Üllői TSZ SK, valamint a s akárcsak 1966-ban a diósdiaknak, nekik is a második hellyel kellett be­érniük. Az ezüstérem megszerzése sem lebecsülendő, hiszen mint­egy 2 ezer csapat volt ver­senyben a kupáért. A találkozó második félidejében az MK- döntőre érkező szurkolók ré­Boda, az üllőiek csapatkapitánya átveszi a Termelőszövet­kezetek Országos Tanácsának díját dr. Tóth Bélától, a TOT képviselőjétől. Szentegáti MEDOSZ. A szen- tegátiak jelenleg ötödik- he­lyen állnak a Baranya megyei bajnokságban, s a csapatot há­rom autóbusz, 170 szurkoló kí­sérte el a fővárosba. Üllőről is több százan érkeztek, s néhány ezer néző előtt kezdődött el a meccs, amelyen, sajnos, a Pest megyeiek alulmaradtak, vén egyre szaporodott a kö­zönség, s nagy tetszéssel fi­gyelte az élvezetes játékot. Szentegát—Üllő 4:1 (3:0) Üllő: Nigrényi — Szabó, Mellis, Boda, Zubor, Szűcs, Kiss (Holló), Tóth (Rakó),Vicz- kó, L,angó, Hang (Burza). Már az első 12 percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. A len­dületesen kezdő Szentegát Fél tucat gól szünet után Csömöri bravúr a Fradi ellen Csömör—FTC 20:11 (lé:7) Csömör, 1000 néző. V.: Fodor, Nagy T. Csömör: Helembai — Halász (1), Bagyánszki Gy. (5), Sülé, Bá- tovszki (4), Bagyánszki I. (5), Litt- kei (4). Csere: Fábián, Brieska (1), Göndör. Bagyánszki Gy. két ótlövéses góljával kezdődött a férfi kézi­labda NB I B nagy érdeklődéssel várt találkozója. Ezt az FTC ki­egyenlítette, ám ezután Bátovszki látványos és Littkei nagy erejű góljaival 7:3-ra elhúztak a ha­zaiak. A félidő utolsó perceit zu­hogó esőben játszották, de a szü­netben rekord idő alatt rendbe­hozták a pályát. Fordulás után Bátovszkit többször is csak „bün­tetők árán” tudták szerelni. Eze­ket a két Bagyánszki hiba nélkül értékesítette. 14:7 után nyilván­valóvá vált a helyi csapat győzel­me. Az FTC ekkor szoros ember­fogásra tért át, de Csömör tovább növelte előnyét. A hazaiak ritka bravúrt hajtot­tak végre. Az FTC eddig ugyanis idén csak kétszer maradt alul, egyszer egy, egyszer pedig két góllal. Most pedig kilencgólos ve­reséggel volt kénytelen távozni. Minden csömöri játékos dicsére­tet érdemel lelkes játékáért, kü­lönösen Helembai, Littkei és Bá­tovszki. ifiválogatott nagy közönségsi­kert aratott. Szurkolóankét Tökölön Tökölön ma este hét órakor a művelődési házban szurkoló- ankétot tartanak, amelyen Vigh Péter, a labdarúgók ed­zője számol be a csapat mun­kájáról LEHEL hűtőgépek garanciális és garancián túli javítását A RÁCKEVEI, A MONORI ÉS A DABASI JÁRÁS TERÜLETÉN IS VÁLLALJUK. Hibabejelentés: Budapest XIII., Fürst S. u. 9 Telefon: 313—993 Koldétor Hüíőgéjjjavíló Kts/ Kissmáté meterhárm asá- val 3:0-ás előnyre tett szert súlyos védelmi hibák segítsé­gével. Ezután a Pest megyei csapat volt mezőnyfölényben, de csatársora nem boldogult a kemény szentegáti védelem­mel. Az első helyzetet a 22. percben teremtették — ered­ménytelenül. Az ellenfél gyors lefutásai mindig veszélyt je­lentették. A 11. félidőre beállt csere­játékosok segítségével javult az üllőiek teljesítménye, de becsületgóljukat a 64. percben, csak csak ll-esből szerezték Viczkó révén. A 75. percben Nigrényi fölöslegesen futott ki, Magda az üresen maradt háló­ba küldte a labdát. Ez teljesen megpecsételte a Pest megyeiek sorsát. A 80. percben Nigrényi kiejtette a labdát, s csak ügy- gyel-bajjal tisztáztak a védők. A gólarány ellenére jó iramú, változatos küz­delmet hozott a döntő. Az eredmény alakulásában nagymértékben, közrejátszott a mérkőzés elején esett három gól, amely megzavarta a Pest megyei együttest. Emellett az üllőiek, elsősorban az I. fél­időben, enerváltan játszottak, míg Szentegát nagy becsvág ­gyal és jól küzdött. A Pest me­gyei gárda hiába volt mezőny­fölényben, sok pontatlan át­adás és lövés akadályozta az eredményes befejezést. A mérkőzés után 17 ezer né­ző előtt játszották le a Magyar Népköztársasági Kupa döntőt, amelyet az Újpesti Dózsa 3:1 (2:0) arányban nyert a Bp. Honvéd ellen. A találkozó szünetében ad­ták át a Szabad Föld Ku­pa legjobbjainak a díja­kat. Az üllőiek a Szabad Föld Ku­pa ezüstérmei mellett a Ter­melőszövetkezetek Országos Tanácsa által felajánlott lab­darúgó-felszerelést kapták, amelyet dr. Tóth Béla adott át a Pest megyeieknek. (Reitler) PEST MEGYEI HÍRLAP > Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUBA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat felelős Kiadó: CSOLLANY FERENC Szentesztdseg: Budapest. Vtll- Somogyi Béla o. 4. H. em. Kladóblvatal: Budapest, Vili.. Blaba Lujza tér l Egész aap btvhsió Központi telefon: M3-100. 142-23«, Gépíró szobák: 343-100:280. Illetve 343-1001413. Titkárság: 131-248. Egyéb számok: 141-402. I41-2S*. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX 25 064 rer1es»tl a Magyar Posta Előfizet­hető bármely oostablvataloál. * kézbesítőknél. • oosta birlapRzle- :elbeo és a Posta Központ) Hlrtao Irodánál iRp.. V.. .József nádor tér L sz.). Előfizetési dl] | nőnapra 20 forint. MEGNYÍLT AZ IBUSZ CEGLÉDI FIÓKJA Rákóczi út 1. Tel.: 479 I ÁTKÖLTÖZÖTT A RÓNA KÖZÖNSÉGSZOLGALAT CEGLÉD, Kossuth Ferenc utca 2/a-ba i Az augusztus 20-i ünnepsé- , gek keretében Nagykátán sze-: repelt a magyar ifjúsági láb- | darúgó-válogatott, és a járási j válogatott ellen 1000 néző előtt j 8:2 (2:2) arányban nyert. Az !