Pest Megyei Hírlap, 1969. március (13. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-18 / 64. szám

1969. MÁRCIUS 18., KEDD PEST lECl'EI kJCírhm Szabó Sándor mesteri ötöse Budakalász és Maglód idegenben diadalmaskodott A megyei labdarúgó-bajnok­ság nyitányán a Bem SE fél- tucat góllal terhelte meg a ta­valy még NB III-as Gödöllői Vasas hálóját. A hatosból Sza­bó Sándor egymaga ötöt szer­zett. A Pomáz—Fóti SE újonc­rangadón a hazaiak fölényesen nyertek, ezenkívül két döntet­len tarkította a fordulót. Meg­lepetés Budakalász és Maglód idegenben kivívott sikere, Al- bertirsa, illetve a Csepel Autó ellenében. Isaszeg—Szigetújfalu 0:0. Isaszeg, mo néző. V: Endes. Mély talajon, erős iramú sportszerű mérkőzés, kitűnő játékvezetés. A döntetlen megérdemelt, bár kis szerencsé­vel az Isaszeg győzhetett volna. Jó: Gresák, Csernák, Békési, Rus- tinczki, Nagy, ill. Schenk, Vigh L., Juhász, Vigh T. Kiss János Pomáz—Fóti SE 5:1 (2:0). Pomáz, 300 néző. V: Tabányi. A két újonc a nehéz talajon kemény küzdelmet vívott. A hazai csapat mezőfölé­nyét fokozatosan váltotta gólokra. A fótiak 5:0 után szépítettek. G: Vajas (3), Binder, Pinner, ill. Fo- nódi. Jó: Palotai, Zeiglin, Borbély, Vác nyerte a rangadót 1 rvsrsi bravúr Tagyvitpálfalván A megyei rang­adót a tapasztal­tabb Vác nyerte az újonc Duna­keszi ellenében, s Aszód is otthon tartotta mindkét pontot. Az ide­genben szerep­lök közül Vecsés bravúros győze­lemmel rajtolt, míg Bag és a Pi­lisi Bányász balszerencsés veresé­get szenvedett. Mindketten döntet- ’tent érdemeltek volna. Dunamenti csoport Váci SE—Dunakeszi 3:1 <2:1) Vác, 1100 néző. V: Badacsonyi. VSE: Drajkó — Néder, Katona, Molnár (Nagy I), Pindes, Jágersz- üi, Dudás, Mézes, Kriska, Pálin­kás, Fedor. Dunakeszi Vasutas: Solymosi — ü&akovszki, Szabadi, Smál, Gál, Kiss, Erdész (Pánczél), Kunstár, Koós, Kovács, Zoller. Nagy iramban kezdődött a me­gyei rangadó. A 8. percben Sóly­mos! egy szögletet rosszul ütött ki, Mézes nem hibázott (1:0). Rög­tön kezdés után Fedor kiugrott és megszerezte Vác második gól­ját, majd a 19. percben Koós sza­badrúgásból szépített (2:1). Ezután mindkét kapu többször forgott ve­szélyben, de szünetig az eredmény már nem változott. A második félidő elején a váciak tűzijátékot rendeztek Solymosi ko- puja előtt. A 68. percben Pálin­kás ragyogóan beívelt szögletét Mézes elengedte, a labda Gálról a hálóba.> pattant. :ATdunakesziek erej$3<Sl ezután csak- egy kapufára telt.' G: Mézes, Fedor, Gál (öngól), ill. Koós. .Tó: Katona (a mezőny legjobb­ja), Pindes, Fedor, ill. Szabadi, Koós, Kovács. Breznay István UFC—Pilisi Bányász 1:0 (0:0) Bécsi út, 400 néző. V: Fodor. P. Bányász: Simcsák — Szauter, Fazekas, Krupp, Hau, Peiler I, Ferbert (Mirk), Sodró, Stiffter, Peiler II (Vida), Probst. Mély, sáros, víztócsákkal tarkí­tott talajon nagy iram, heves küz­delem jellemezte az első félidőt, amelyben a veszélyes Probstot többször csak szabálytalanul tud­ták szerelni. A 32. percben a 16- oson belül felvágták, de a 11-es elmaradt. A kapusok minden tu­dásukat latba vetve védték háló­jukat. Bár szünet után húszperces zá­por kerekedett, tovább élénkült az iram. Az 52. percben kapufára fejelte a labdát az UFC, nem sok­kal később Sodró ügyetlenkedett el jó helyzetet. Már-már úgy lát­szott, hogy a sárdagasztás döntet­lent hoz, amikor a 88. percben Juhász, a hazai jobbszélső várat­lanul 16 méterről kapura lőtt és a megcsúszott labda a bal sarok­ba jutott. A végig lelkesen és szervezetten küzdő Bányász döntetlent érde­melt volna. Jó: a védelem, Stiffter, Probst. Kovács Tibor Északi csoport Aszód—Edelény 1:0 (0:0) Aszód, 700 néző. V: Barsi. A. Vasas: Karlovics — Stefkó, Truzsi, Katonás, Palik, Tamás, Mayer, Mudri, Magyar (Kovács), Huszár, Turcsányi. A tavalyi második Aszód és har­madik Eaeleny között az első per­cektől kezdve jó iramú mérkőzés folyt. Az első támadásokat a ha­zaiak vezették, az edelényieken többször csak a kapufa és a sze­rencse segített. A 20. percben óriási kavarodás után a labda túl­jutott az edelényi gólvonalon, ám a partjelző jelzésére a bíró nem udta meg a gólt. Ebben az idő­szakban az ellenfél csak távoli lö­késekkel kísérletezett. A második félidőben enyhe ede- lényi mezőnyfölény után Aszód átvette a játék irányítását és a 71. percben Kovács 16 méteres lövés­ből megszerezte a győztes gólt. A 89. percben Aszód újabb érvényte­len gólt szerzett. G: Kovács. Az egész aszódi csa­pat lelkesen, jól küzdött, a me­zőny legjobbja Tamás volt. Vári Zoltán Eszakközép csoport Vecsés—Z. Építők 1:0 (0:0) Zagy vapálf alva, 300 néző: V: Kürti. V. VIZÉP: Bogár — Répái, Corti, Fekete, Leimetter, Szenczi, Kal­már, Vándori, Krausz, Kalász, Kiss. A sáros, csúszós talajon az első félidőben a hazai csapat támadott többet, 15 szögletet rúgott. Ennek ellenére mégis a vecsésiek előtt adódott igazi helyzet,' de Kalász 10 méteres lövése centiméterekkel kerülte el a kaput. Szünet után megfordult a hely­zet, Vecsés megzavarta az ellen­felet: Kalász szép gólt, majd egy kapufát is lőtt. A félidő második részében kiegyenlített játék folyt, az utolsó percekben ismét a ve­csésiek támadtak. Közben egy ha­zai kapufa jelentett eseményt. Az erős iramú mérkőzést inkább küzdelem jellemezte, s a Pest me­gyei együttes elsősorban jó védel­mének köszönheti a váratlan si­kert. G: Kalász. Jó: Bogár. Répái, Corti, Fekete, Kalász. Tiszaszederkény—Bag 1:0 (1:0) Tiszaszederkény, 350 néző. V: Dezső. Bag: Gergely J. — Taksz, Kará- csondi, Tóth, Varga, Nagy S„ Gen- dur, Gergely L., Katona V„ Nagy J., Katona I. A mérkőzés úgy indult, hogy a bagiak idegenben is biztos győzel­met aratnak: mindjárt az elején azonban kihagytak két százszáza­lékos helyzetet. A hazaiak csak el­vétve támadgattak, ám teljesen veszélytelen helyzetből gólt értek el, s ez végül a győzelmet jelen­tette számukra. A második 45 percben változatos, színvonalas mérkőzés folyt, s ha a sors kissé kegyesebb a bagiakhoz, a végered­mény könnyen döntetlen is lehe­tett volna. Mind a 11 bagl játékos dicséretet érdemel lelkes játékáért. A me­zőny legjobbja a játékvezető volt. NB I-es gól rekord A labdarúgó NB I harmadik for­dulójában vasárnap hat mérkőzés­re került sor. A legtöbb érdeklő­dőt a forduló mérkőzése a Rába ETO—Bp. Honvéd találkozó von­zotta, melyen nagy küzdelem után a budapesti csapat .győzött. A Va­sas és az FTC csatárai különösen kitettek magukért, így megszüle­tett az idei rekord: 26 gól. A mérkőzéseken a papírforma ér­vényesült. Már 'csak a Vasas, az Üjpest és a Ferencváros veretlen, a Dunaújváros, az Egyetértés és a Tatabánya viszont még pontot sem szerzett. További érdekesség: a Vasas még nem kapott gólt. Vasas—Tatabánya 7:0 (1:0). Ta­tabánya, 6000 néző. Ferencváros— Szombathelyi Haladás 6:1 (2:0). Népstadion, 8000 néző. Bp. Honvéd —Rába ETO 1:0 (0:0). Győr, 14 000 néző. Diósgyőr—Eger 2:0 (1:0). Diósgyőr, 8000 néző. Komló—Cse­pel 1:0 (0:0). Komló, 7000 néző. Egy 13-8-1-e* A heti totófordulóban hárman értek el 13 találatot 186 461 forintos nyereménnyel. Közülük egy darab +1 találatos szelvény is akadt, er­re az össznyeremény 393 640 forint. A 71 darab 12 találatért 5292, a 945 darab 11 találatért 395 és a 6957 darab 10 találatért 80 forintot fi­zetnek. Totóeredmények: 2,2,1, 1,1,2, x, x, 2, 1, x, x, x, x. Pinner, Szabó II, ill. Stanczer, Fo­nódi. Csabán Nándor Bem SE—Gödöllői Vasas 6:2 (4:0). Cegléd, 400 néző. V: Aranyo­si. Az első félidőben kitűnően ját­szó Bem SE szünet után a nagy előny birtokában lefékezett, s ek­kor kiegyenlítetté vált a játék s 4:2-re feljött a Vasas. G: Szabó S. (5, egyet ll-esből), Pálinkás, ill. Kassai, Fercsik. Jó: Szabó S., Szo- molányi, Aranyosi. Törökbálint—Pécel 1:1 (1:0). Pé- cel, 300 néző. V: Szécsényi. A ne­héz talajú pályán igazságos ered­mény született. Az első játékrész­ben Törökbálint, a másodikban Pécel volt jobb. G: Krizmarits, ill. Borsodi. Jó: Szolnoki, Gyűrűs, Czabadai I, ill. a közvetlen véde­lem. Maglód—Csepel Autó 1:0 (0:0). Millennium-telep, 100 néző. V: Gombás. Gyenge színvonalú mér­kőzésen egymás hibájából éltek a csapatok. A lelkes vendégek, meg­lepő győzelmüket jelentő góljukat a második félidő kezdetén szerez­ték. Szünet után egyébként eleredt az eső, s ez még jobban elron­totta a mély talajt. G: Füleki. Jó: Füleki, Fitos. Az Autóból senki nem dicsérhető. Papp Károly Nagykőrösi Kinizsi—Üjhartyán 5:2 (i:i). Nagykőrös, 500 néző. V: Tóbiás. A 80. percig kiegyenlített mérkőzés folyt, ekkor 3:2 volt az eredmény. A hajrát a Kinizsi job­ban bírta erővel, s végül is nagy­arányú győzelmet aratott. G: De- csi (2), Kecskés III (2), Klenovics, ill. Cserna, Svébis. Jó: Vadnai, Farkas, Abonyi, Kecskés III, De- csi, ill. Tunner, Cserna, Svébis, Kaltenecker. Pécsi Sándor Budakalász—Albertirsa 2:1 (1:1). Albertirsa, 700 néző. V: Faragó. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a második 45 percben hatalmas hazai fölény alakult ki, de gólt mégis a vendégek értek el. G: Horváth, Diós (ll-esből), ill. Bajdig. Jó: Maris, Zemann, Szme- tana, ill. Fekete IV, Barcza, Fe­kete III. Fazekas Tamás Tököl—Váci VSE 2:2 (0:0).'Tököl, 250 néző. V: Gecse. Az első fél­időbeli nagy iram a másodikban tovább fokozódott és ekkor már gólok is estek. A 75. percben Tö­köl már 2:0-ra vezetett, de lelke­sedése alábbhagyott, ez megbosz- szulta magát, s a vendégek ki­egyenlítettek. G: Jeszánovics, Dragovics, ill. Véglesi, Kiss M. Jó; Tokics, Jeszánovics, Dragovics, itt, Kiss Mészáros, Kiss P. 1. Maglód 2. Pomáz 3. Bem SE 4. Nagykőrös 5. Budakalász 6. Pécel Törökbálint Isaszeg Szigetújfalu Tököl Váci VSE 12. Albertirsa 13. Üjhartyán 14. Gödöllő 15. Fóti SE 16. Csepel Autó 1 1----1:0 1 1------5:1 1 1----6:2 1 1------5:2 l 1------2:1 1 — 1 — 1:1 1 — 1 — 1:1 1 — 1 — 0:0 1 — 1 — 0:0 1 1 — 1 — 2:2 1 1 — 1 — 2:2 1 1-----1 1:2 — 1-----1 2:5 — 1-----1 2:6 — 1-----1 1:5 — 1-----1 0:1 — T ELJES GŐZZEL RAJTOLT A VASUTAS Az első félidőben még kiegyenlített volt a játék a ceglédi mérkőzésen. Itt az egyik mező- kovácsházi játékos hozza fel a labdát, tő le jobbra, sötét nadrágban a ceglédi Csontos. Az ismét hű­vösre fordult időben bizony di­deregtek a gerjei pályán a ceglé­di szurkolók, a csapat nagyará­nyú győzelme azonban kárpót­lást nyújtott ezért. Az első forduló után jobb gólarányá­val Cegléd áll az élen. A Kos­suth KFSE is hazai pályán kezdett, s az esztergomiak el­len győzelemmel vette az első akadályt. Ceglédi VSE—Mezőkovács- háza 4:0 (1:0) Cegléd, 1000 néző. V: Vörös. CVSE: Hamza — Zátonyi — Tóth, Vágó, Kábák, Kubinyi, Csurgai, Kökény, Csontos, Kresják, Murzsa. 25. perc: Kökény elfutott, beadott és Csontos 12 méter­ről a jobb sarokba lőtt. 1:0. 30. perc: Egyenlítési alkal­mat hagytak ki a vendégek, Kerekes nagy helyzetben léc fölé küldte a labdát. 49. perc: Csontos szabadrú­gása után Kökény előrevetőd­ve a felsőlécet találta el. 53. perc: Kresják az alap­vonalról, háttal állva a kapu elé ívelt és Csurgai bem hibá­zott. 2:0. 71. perc. A harmadik gól előkészítése is Kresják érdeme, aki a bal szélen elfutott, kö­zépre tálalt, s a jól érkező Csurgai a kifutó kapus mellett a bal sarokba lőtt. 3:0. 80. perc. Egy csel után Cson­tos 20 méterről a,bal alsó sa­rokba lőtt, beállította a vég­eredményt. 4:0. A mérkőzés elején mezőny­játék folyt, később az újonc Mezőkovácsháza kifáradt, s egyre nagyobb fölénybe ke­rült a Ceglédi Vasutas, bár a gólarány kissé túlzott. Jó: Kábák (a mezőny leg­jobbja), Vágó, Kökény, Cson­tos, Csurgai. (Ungureán) Salgótarján—Pécs tarján, 5000 néző. 1:0 (1:0). Salgó­1. Vasas 3 3 — — 11: 0 6 2. Ü. Dózsa 3 3 — —­7: 1 6 3. Ferencváros 3 3 — — 11: 3 6 4. Rába ETO 3 2 — 1 10: 2 4 5. Salgótarján 3 2 — 1 2: 1 4 6. Bp. Honvéd 3 2 — 1 5: 3 4 7. MTK 3 2 —. 1 4: 3 4 8. Pécsi Dózsa 3 1 1 1 2: 2 3 9. Komló 3 1 1 1 1: 2 3 10. Csepel 3 1 — 2 2: 4 2 Diósgyőr 3 1 — 2 2: 4 2 12. Szombathely 3 1 — 2 3: 8 2 13. Egri Dózsa 3 — 2 1 1: 3 2 14. Dunaújváros 3 — — 3 2: 8 — 15. Egyetértés 3 — — 3 1:10 — 16. Tatabánya 3 — 3 1:11 A galoppnyitó vasárnapon a 18 ezer forintos Pest megyei hendi­kep meglepetéssel végződött. A helyezéseket ugyanis, ami még sosem fordult elő e verseny törté­netében: a háromévesek foglalták el, az idősebb lovak nem jutottak szóhoz. íródeák már a táv felénél átvette a vezetést és biztosan győ­zött, a teljesen esélytelen Szent­endre pedig az utolsó 200 méteren tört a harmadik helyre. Eredmények: (a vastag betűvel szedett lovak az alagiak). I. futam: 1. MÄVAUT (6), 2. Ap­pell (4), 3. Nótás kapitány (5). Tot.: 39, 13, 16, 13. Bef.: 200, 137. II. futam: 1. ijedelem (3), 2. Gésa (6), 3. Szaktárs (11). Tot.: 53, 38. 36, 17. Bef.: 89, 51. III. futam: 1. Tyukodi (3), 2. Fruzsinka (4), 3. Gurda (11). Tot.: 29, 13, 16, 12. Bef.: 89, 51. IV. futam: 1. Pató Pál (4), 2. Pegazus (10), 3. Melankólia (8). Tot.: 165, 27, 18, 17. Bef.: 241, 228. V. futam: 1. Íródeák (6), 2. Cu­korka (5), 3. Szentendre (8). Tot.: 54, 20, 34, 27. Bef.: 229, 233. VI. futam: l. Ananász (2), 2. Srác (6), 3. Peer Gynt (4). Tot.: 98, 40, 45, 18. Bei.: 840, 298. Hármas befutó 11037. Megyei totóeredmények 1. Váci SE—Dunakeszi VSE 3:1 1 2. Bem SE—Gödöllő 6:2 1 3. Pomáz—Fóti SE 5:1 1 4. Pécel—Törökbálint 1:1 X 5. Kakucs—Nagykáta 2:1 1 6. Pilisi KSK—Üllő 2:1 1 7. Abony—Kartal 1:1 X 8. Budaörs—Szigethalom törölve 9. Tököl—Váci Vasutas 2:2 X VII. futam: 1. Szalajka (10), 2. Gém (3), 3. Gazdagyerek (4). Tot.: 42, 16, 14, 31. Bef.: 95, 241. VIII. futam: 1. Nádirigó (6), 2. Bakonycsernye (2), 3. Gála (1). Tot.: 47, 18, 17, 18. Bef.: 178, 432. IX. futam: 1. Sajka (2), 2. Ihaj- csuhaj (8), 3. Hadapród (6). Tot.: 48, 18, 19, 18. Bef.: 124, 111. X. futam: 1. Nina (4), 2. Bakucz (5), 3. Szimpátia (9). Tot.: 45, 15, 22, 23. Bef.: 114, 130. A versenyre adott tippjeinkben tehát négy befutót találtunk el: Pató Pált, a nagy meglepetést kel­tő Íródeákot, Szalajkát és Sajkát. B. T. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, Vili., Somogyi Béla u. 6. II. cm. Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343-100, 142-220. Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140-449, 18 órától 21 óráig 140-447. Titkárság: 131-248. Egyéb számok: 141-462. 141-258. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V., József nádor tér 1. sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 20 forint. Keleti csoport 1. Cegléd 1 1-----4:0 2 2 . DVSC 1 1-----3:0 2 3 . Budafok 1 1-----2:0 2 4 . Jászberény l 1-----1:0 2 K ISTEXT 1 1-----1:0 2 6 . SZVSE 1 1-----3:1 2 7 . MGM Debr. 1 — 1 — 0:0 1 Pénzügyőr 1 — 1 — 0:0 1 KTE 1 — l — l:l 1 Sz. MÁV 1 — 1 — 1:1 1 11. Bocskai SE 1-----1 1:3 12. K. Tűzálló 1-----1 0:1 _ _ Sz. Dózsa 1-----1 0:1 _ 1 4. Gyula 1-----1 0:2 _ 1 5. Kiskunf. 1-----1 0:3 _ _ 16. M.-kovácsh. 1-----1 0:4 — K ossuth KTSE— Esztergomi Vasas 2:1 (1:0) Szentendre, 500 néző. V: Fe­hér II. KFSE: Soltész — Bárányos, Racskó, Csábi, Egervári, Sán­dor, Péteri (Pálmai), Tieber, Pintér, Potyikievicz (Túrái). 23. perc: Bernáth beadását Tieber közelről a kapuba to­vábbította. 1:0. 40. perc: Soltész nagy bra­vúrral kivédett egy 11-est, megfogta a bal sarokra tartó Labdát. 55. perc: A félidőben beálll Túrái a félpályáról szöktette Bernáthot, aki kicselezte hát­védjét, s lövése a kufutó ka­pus mellett a kapufa éléről vágódott a hálóba. 2:0. 83. perc: Ekkor szépített Esztergom, hiába jött ki Sol­tész, nem tudta megakadályoz­ni a gólt. 2:1. A hazai csapat többet táma­dott, a szabályos gólokon kí­vül három lesgólt is szerzett, mindhárom Tieber nevéhez fűződik. Esztergom jó kezdés után visszaesett, majd 2:1 után ismét erőre kapott, de hiába. Jó: Tieber, Bernáth, Soltész. Északi csoport 1. Volán 2. Papp J. SE Nyíregyh. Kisterenye 5. Kossuth KFSE 6. BEAC 7. EVTK B. Bányász S. Spart. S. Kohász 11. Ormosb. 12. Esztergorr 13. BVSC V. Izzó Ikarus 16. Kazincb. 1 1------3:0 2 1 1------1:0 2 1 1------1:0 2 1 1------1:0 2 1 1------2:1 2 1 1------4:3 2 1 — 1 — 1:1 1 1 — 1 — 1:1 1 1 — 1 — 1:1 1 1 — 1 — 1:1 1 1-----13:4­1-----11:2­1-----1 0:1 — 1-----1 0:1 — 1----- 1 0:1 — 1-------1 0:3 — H ázrész eladó. Nagy­kőrös, Tázerdei u. 1. szóm.______________ A zonnal beköltözhető 1 szoba, konyha, ve­randa, melléképület, 250 n.-öl jól megmű­velhető telek, kúttal 45 000-ért eladó. Tápió- szecső, Ságvári Endre 4. szám. Eladó jó lakóépület, azonnal átadó. Nagy­kőrös, I. járás, Tázer- dő dűlő 34. Illésék. Szödliget, Dunai fasor 36/b. számú fél ház be- költözhetöen eladó. Eladó Bokros dűlő 27. alatt 800 n.-öl tanya­telek, szőlő, szántó. Érdeklődni: Nagykő­rös, Losonczy u. 12. 2 szoba, konyhás csa­ládi ház 200-as telek­kel áron alul, sürgő­sen eladó. Veresegy­ház, Huszár u. 2., du. 5-től. Szombat, vasár­nap egész nap. ____ K álmánhegyen kuny­hó lebontásra eladó. Érdeklődni: Nagykö­rös, Teleki u. 9. sz. Ugyanott cementkád. Eladó tanya, szoba, konyha, ól, istálló, 965 négyszögöl telekkel. Nagykőrös, IV. járás, Bokros dűlő 65/a. Ba­gi Ferenc. __________ Far moson szőlős prés­házzal 15 ezerért el­adó. Érdeklődni: Vida, XVII., Rákoscsaba, Harsona u. 23. Eladó 146 négyszögöl, házhelynek való telek a Nagykőrösi Láda­gyár közelében. Ér­deklődés: Tormásban, Hársfa u. 1. alatt. — Ugyanitt zöldségesbe megfelelő vízszívó vil­lanymotor is eladó Kovácséknál. _______ Középkorú, magányos asszony üres lakást keres. Sürgős” jeligé­re nagykőrösi hirde­tőben______________ Elcse rélném Cegléden levő kétszobás házré­szem budapesti la­kásért. Érdeklődni: Cegléd, Szolnoki út 34. szám alatt.________ M éhcsaládok felszere­léssel eladók. Gyömrő. Steinmetz u. 56. Érett trágya eladó. Nagykőrös, Damja- nlch u. 9. Kis Kapus. Azonnal beköltözhető, 350 n.-öl kerttel, szoba és konyha eladó. Ceg- lédbercel, Arany Já­nos utca 15. szám. Eladó 1 db fiatal, híz­ni való anyakoca és 10 darab választási malac. Nagykőrös, IV. járás, Gogány d. 34. sz. Székely Balázs. Sötétbarna hálószoba­bútor eladó. Nagykő­rös. Lehel u. 6. ____ 2 50-es JAWA, egyéves, eladó. Albertirsa, Vas­út utca 4. szám, Ta­kács Attila. Megtekint- hető este 6 után. Garanciális, nemes cse­mege szőlővessző és olaszkadar kapható. III., Klapka György utca 13. Tolnai Ferenc, Vágóhíd mellett, ápri­lis 10-ig. Cegléd. Óriás gyümölcsű szent­endrei egres és nagy gyümölcsű hollandi, piros, fekete ribizke- tövek kaphatók dara­bonként 6,— Ft-ért, Toronyi kertésznél, Békéscsaba, Sztraka utca 27. ___________ E ladó egy háromfázi­sú elektromos vízszi­vattyú motor, tartály- lyal együtt. Cím: Bar- ta, Pécel, Erzsébet sé­tány 19.___________ Op eráció utáni szem­üvegek, könnyű kivi­telben. Gyorsan! So­ron kívül: gyermek­szemüvegek, szemelzá­rók, ocluderek, javítá­sok, speciális szemüve­gek garanciával! Cho- chol Endre látszerész, az ipar kiváló meste­re, Bp. XIII., Visegrá­di u. 8. Telefon: 311— 041. Eladó 1,5 tonnás gu­mikerekes pótkocsi, át­alakítva, lófogathoz is jó, és magán járó fű­részgép. Sinkó János, XVI., Sashalom, Sas­szem u. 5. Eladó 3 db egyéves borjú és egy gumike­rekű kocsi, 25 mázsáig bíró. Nagykőrös VII., Eötvös Károly u. 25. Nagykőrös X., Toldi u. 23. szám alatt trá­gya eladó. __________ Tearóz satövck minden színben viszonteladók­nak, vállalatoknak el­adók. Kovács, Mező­túr, József Attila út 23. sz.______________ Eladó 3 kerekű rok- kant-betegkocsi. Nagy­kőrös VIII., Attila u 12. sz. _____________ Fe lsőruházati konfek­cióipari munkára sza­bósegédeket, vasaló­kat felvesz a Ruhá­zati Ktsz, Pilis, Rákó­czi u. 7. A tápiószecsői Egyet­értés Mgtsz hálózati, autóelektromossági és gépi elektromossági szakképzettséggel ren­delkező személyt ke­res felvételre.______ Gy ömrői vegyi gyár­egységünkhöz mérleg­képes könyvelői képe­sítéssel és több éves gyakorlattal rendelke­ző adminisztratív veze­tőt keresünk. Jelent­kezést írásban kérjük megküldeni' a Pest me­gyei Vegyi és Kézmű­ipari Vállalat személy­zeti osztályára. Cím: Budapest VII., Dohány utca 16—18. ________ A Monori Mezőgazda- sági Gépjavító Állo­más azonnali felvétel­re keres esztergályo­sokat, karosszérialaka­tosokat, maróst, jogo­sítvánnyal rendelkező Béta targoncavezetőt. Műszaki rajzolót aug. 1-től felveszünk. Fize­tés megegyezés sze­rint. Dunavölgyi Víz­gazdálkodási V. Da- bas, Marx K. u. 41/a. Tel.: 100.__________ Egys zemélyes Simson kismotorkerékpár el­adó. Nagykőrös VII., Baross Gábor u. 9. Ér­deklődni: du. 2-től. Eladó Nagykörösön, a Szultán utcában két házhely. Érdeklődni: Vitéz u. 12. alatt. Eladó Nagykőrös, Pál- fai Bánom dűlő 26. számú szoba-konyhás, melléképülettel ellátott ház, 800 négyszögöl gyümölcsös és szőlős területtel. Érdeklődés: Losonczi utca 37. ____ C eglédi Vasipari Ktsz hűtőgépszerelőket vesz fel. Jelentkezés: Pus­kaporos u. 2. sz. alat­ti részlegünkben.____ A zonnali belépesse! ta­karítónőt keres a Városi Szülőotthon Szentendre_________ Tá piószóiiöson, a Fo­dor dűlőben 1200 n.-ö‘ szőlő. gyümölcsössé! borházzal, lakható ví- kendházzal eladó. Ára ■ 35 000 forint. Érdeklőd­ni: Lévai Jánosné. Bu­dapest XIV., Szob- ránc u. 1403. Eladó 10 darab süldő malac. Nagykőrös, II járás. Homolytája dű­lő 29. Kerekes Antal­nál________________ Finom kivitelű, bőr­üléses betegkocsi el­adó. Nagykőrös, Abo­nyi út 5. Meglepő galoppnyitány íródeák a „Pest megyei” győztes Szentendre mégsem volt esélytelen