Pest Megyei Hirlap, 1964. november (8. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-03 / 258. szám

Döntetlen a vörösvári rangadón Tököl győzött Üllőn, már egy pont is elég bajnokságához Súlyos sportszerűtlenség Albertiján: félbeszakadt a mérkőzés A Pilisi Bányász—Csepel Autó NB III-as megyei rangadó egyik meleg pillanata. Mar­iok, a kiíutó vörösvári kapus elcsúszott a fűcsomós talajon, s a helyére beugró csíkos mezes hátvéd veszélyes helyzetben lábbal tisztázta az autógyári lövést A labdarúgó NB III Északközép csoportjában ismét [ megyei rangadóra I került sor. A Cse- f pel Autó a Pilisi Bányász otthoná­ban vendégszere­peit. Nagy küzde­lem után gólnélküli döntetlen szü­letett. Váratlanul pontot adott le otthonában a Ceglédi Vasutas, s ezzel teljesen szertefoszlottak re­ményei az első hely megszerzésé­re. A veszélyes zónában lévő Váci Vasas otthonában alulmaradt az éllovas Ikarussal szemben. Kartal idegenben vesztett. A Nagykőrösi Kinizsi győzött ugyan, de mivel a veszélyes zónában lévő társai is pontot szereztek, csak az utolsó forduló dönti el, melyik négy csa­pat esik ki innen. Cszakközép csoport Pilisi Bányász—Csepel Autó 0:0 Pilisvörösvár, 200 néző. V: Wols- ky Genrich, P. Bányász: Mariok — Markos, Hau, Krupp — Stiffter, Vízvári — Manhertz, Gechter, Peiler, Sodró, Hegyeshalmi. Csepel Autó: Kovács — Vígh, Kreisz, Gremen — Fodor, Halász — Tóth, Novák, Hauser, Boltos, Városi. Ideges hangulatú parázs 90 per­cet hozott a megyei rangadó. A játékvezető ítéleteivel egyet nem értő közönség állandóan sportsze­rűtlen bekiabálásaival zavarta a játékot. Emiatt már az ötödik percben a bíró rövid időre meg­állította a mérkőzést, figyelmeztet­ve a nézők egy csoportját. Az őszi hazai győzelmi sorozatot megőrizni akaró Bányász nagy becsvággyal küzdött, hasonlóképp az Autó, amelynek a bentmaradáshoz kel­lett a pont, a pontok. Az alacsonyszínvonalú, csapko­dó találkozó első félidejében in­kább a hazaiak előtt adódott hely­zet. így a 25., majd a 30. percben, amikor is Peller mellébombázott. A 40. percben Gechter 18 méteres szabadrúgását mentették. Ezután a másik oldalon már verve volt Mar­iok — elcsúszott — a hazai hátvéd a gólvonal előtt tisztázott. Bányász tűzijátékkal — Sodró közeli veszé­lyes lövését kiütötte Kovács, s ez­után egy ideig ott pattogott a lab­da az Autó kapuja előtt — ért véget a félidő. Az 50. percben Sodró mintegy 7 méterről mellélőtt. Feljöttek a vendégek, az 57. percben Mariok bravúrral mentett szögletre, majd újabb meleg helyzet akadt kapu­jánál. Később Kovácsnak akadt kétszer munkája. A hajrában az Autósok előtt nyilt gólszerzésre al­kalom. Boltos előtt kétszer, Hauser előtt egyszer, de Mariok szépen tisztázott, illetve rossz volt a lövés irányitéka. A bíró többször tévesen, fordítva ítélkezett, de sorsdöntő hibát nem vétett. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest. megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest vni.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100 142—220 Gépirószoba (hívható 20 óráig): 140—447, — Belpolitikai és sport­rovat: 140—549 — Ipari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dij 1 hónapra 12 forint Jó: Mari ok. Markos, Hau, ill. Kovács, Kreisz, Fodor, Halász. Sárisáp—Ceglédi Vasutas 2:2 (2:2) Cegléd, 400 néző. V: Nagy I. CVSE: Hamza — Kiss Péter, Gyikó, Császár — Gyenlzse, Oláh — Cseh, Darázs, Pintér, Liptai, Halmi. Sárisáp szerezte meg a vezetést a 15. percben. A 25. percben egyenlített, majd előnyhöz is ju­tott a Vasutas. Akárcsak a vendé­gek első gólja — 30 méteres sza­badrúgásból esett — az egyenlítést jelentő második is potyagól volt. elaludt ugyanis a hazai védelem. Az 50. percben a sárisápi Bodro- gait kiállították, ezután a vendé­gek védelembe vonultak. Jól záró „reteszüket” nem tudta áttörni a hazai csatársor. összegezve: végig a hazai csa­pat volt fölényben, de tíz helyzete közül csak kettőt tudott értékesí­teni. Az 50. percben Gyikó még egy tizenegyest is kihagyott. G: Liptai (2). Jó: Oláh, Cseh, Liptai. 1. Pénzügyőr 27 17 4 6 68:26 38 2. Ercsi 27 15 6 6 65:30 36 3. Sárisáp 27 16 4 7 45:27 36 4. Siófok 27 13 8 6 39:24 34 5. Cégi. VSE 27 14 5 7 45:29 34 6. K. Tűzálló 27 14 $ 10 36:44 31 7. Pilisi B. 27 11 6 10 35:34 28 8. M. Acél 27 10 6 11 33:43 26 9. Ny. Viscosa 27 9 7 11 35:37 25 10. Annavölgy 27 6 10 36:52 23 11. Goldberger 27 7 7 13 36:46 21 12. Elektromos 27 5 11 11 31:47 21 13. Csepel A. 27 7 7 13 30:46 21 14. Tokod 27 6 9 12 23:45 21 15. Dinamó 27 5 9 13 29:42 19 16. Újlaki FC 27 6 6 15 31:45 18 A csoport további eredményei: Tokod—Elektromos 0:1, Ercsi—Ma­gyar Acél 4:0, Annavölgy—UFC 3:0, Dinamó—Goldberger 2:0, Kő­bányai Tűzálló—Pénzügyőrök 1:5, Siófok—Nyergesújfalu 1:1. Északi csoport Ikarus—Váci Vasas 3:0 (2:0) Vác, 800 néző. V: Hévízi. V. Vasas: Nyéki — Balogh n, Borzák, Krcidl — Ottó, Doroszlay — Folyóka, Kiss, Pintér, Bánfal­vi, Kővári. Mezőnyben egyenrangú volt a két csapat, az Ikarus azonban job­ban kihasználta helyzeteit, s ez­zel nyert. A hazaiaknál Balogh II teljesít­ménye tűnt ki. Rákoscsabai TK—Kartali ME- DOSZ 2:1 (2:1) Rákoscsaba, 600 néző. V: Szom­bati. Kartal: Krubel — Braun, Mócsa, Munár — Nagy Jenő, Varga — Új­vári, Bereczki, Podlaviczky, Sára, Demetrovics. Egyenlő erő küzdelme, a hazai csapat jobban kihasználta helyze­teit, a döntetlen igazságosabb lett voltna. A 68. percben az egyik ha­zai csatár leterítette Krubelt, nem is védett tovább, helyére Podla­viczky állt. Sára kifogásolta az esetet, s emiatt a bíró kiállította. G: Braun (11-esből). Jó: Braun, Nagy Jenő, Varga. 1. Ikarus 27 16 6 5 53:26 38 2. Salgótarján 27 12 8 7 36:23 32 3. Gyöngyös 27 13 6 8 34:28 32 4. Petőfib. 27 12 8 7 42:36 32 5. Rákoscsaba 27 12 8 7 35:33 32 6. Tűzoltó D. 27 13 5 9 42:33 31 7. Sashalom 27 12 6 9 34:25 30 8. Z.-pálfalva 27 12 6 9 31:31 30 9. Hajógyár 27 11 6 10 35:44 28 10. B.-gyarmat 27 10 7 10 33:32 27 11. Statisztika 27 8 9 10 29:46 25 12. BEAC 27 9 5 13 36:36 23 13. Váci Vasas 27 8 6 13 34:37 22 14. Autótaxi 27 6 7 14 30:40 19 15. Chinoin 27 5 5 17 22:45 15 16. Kartal* 27 2 12 13 32:43 14 Felvételre keresünk házi kazán­szénfo£éknt és valamint mosószergyártó üzemi dolgozókat. Jelent­kezés: Csepe.i Növényolaj- Ipari Vállalat, Budapest XXI., Mag utca 3. ♦Két büntetőpont levonva. A csoport további eredményei: Salgótarjáni Kohász—Zagyvapál­falva 2:1, Chinoin—BEAC 0:5, Pe- tőfibánya—Hajógyár 4:0, Autótaxi —Tűzoltó Dózsa 0:1, Sashalom—Ba­lassagyarmat 1:0, Gyöngyös—Sta­tisztika 0:0. Délkeleti csoport Nagykőrösi Kinizsi—Hódmezővá­sárhely 3:2 (2:2) Nagykőrös, 400 néző. V: Szlan- csik. N. Kinizsi: Gömöri — Vass, Csi­kós I, Kecskés I — Pécsi, Szomo- lányi — Lányi, Decsi, Csikós II, Klcnovics, S. Szabó. Mindkét fél nagy erőbedobással kezdett, s bár a hazaiaknak volt több helyzetük, a 25. percben ka­pushibákból 2:0-ra vezettek a ven­dégek. A körösi csapat ritkán lá­(Reitter László felvétele) tott akarással erősített, s a 30. percben már 2:2 volt az eredmény. Szünet után erőteljesen rohamo­zott a Kinizsi, s percenként ma­radtak ki jó helyzetiek a vásárhe­lyi kapu előtt. A vendégek nagyon veszélyes lefutásait a hazai véde­lem olykor csak szerencsével há­rította. A helyi rohamok a 83. percben gólt hoztak, a remekül ki­törő Klenovics révén. Végig jó iramú, színvonalas, sportszerű találkozón a több hely­zetet teremtő Pest megyei csapat, nagy küzdeni akarással megérde­melten fektette kétvállra jó képes­ségű ellenfelét. G: Csikós II, Decsi, Klenovics. Jó: Pécsi (a mezőny legjobbja), Vass, Decsi, Klenovics. Pécsi Sándor 1. Martfű 29 16 8 5 60:34 40 2. Bcs. Honv. 29 16 6 7 55:41 38 3. Újszeged 29 16 4 9 54:37 36 4. Hódmezőv. 29 13 9 7 42:25 85 5. Bcs. VTSK 29 13 8 8 52:35 34 6. Orosháza 29 8 11 10 47:49 27 7. Makó 29 9 9 11 42:49 27 8. Szeged 29 8 11 10 31:37 27 9. Kiskunh. 29 9 9 11 41:59 27 10. Jászberény 29 9 8 12 39:29 26 11. Csongrád 29 10 6 13 37:46 26 12. Mezőtúr 29 7 11 11 31:45 25 13. Törökszent­miklós 29 9 7 13 32:55 25 14. Nagykőrös 29 9 6 14 35:37 24 15. Kecskemét 29 8 8 13 38:45 24 16. Mezőh. 29 9 5 15 46:59 23 A l csoport további eredményei: Jászberény—Kiskunhalas 4:0, Me­zőtúr-Békéscsabai Honvéd 2:2, Új­szeged—Békéscsabai VTSK 2:1, Mezőhegyes—Orosháza 3:3, Csong- rád—Kecskemét 2:3, Törökszent- miklős—Szegedi Építők 1:1, Makó —Martfű 1:1. A hátralévő utolsó forduló páro­sítása: Kiskunhalas—Makó, Csong- rád—Nagykőrösi Kinizsi, Kecske­mét—Mezőhegyes, Martfű—Török- szentmiklós, Hódmezővásárhely— Újszeged. Orosháza—Mezőtúr. Sze­gedi Építők—Jászberény, Békés­csabai VTSK—Békéscsabai Hon­véd. Nincs teiitaiálat a totón A vasárnapi totófordulóban nem volt 13-as találat. A tizenkét talá­latot elért 37 fogadó egyenként 12 549 forintot kap. Tizenegy talá- latös szelvény 454, tíztalálatos 3532 darab akadt. Nyeremények egyen­ként 409, illetve 78 forint. Totóeredmények: 1, x, 1, 1, 1, x, 1, x, 1, 2, 1, x, 1, 1. A megyei labdarúgó-bajnok­ságban még ké: forduló van hátra a küzdelmek befejezé­séig. Aa elsőség sorsa még nem dőlt el véglegesen. Igaz, Tököl Üllőn aratott győzelmé­vel nagy lépést tett ennek megszerzése felé. Nem való­színű ugyanis, hogy az éllovas hátralévő mindkét találkozó­ján alulmaradjon, Bag pedig mindkettőt megnyerve, jobb gólarányával első legyen. így a tökölieknek már egy pont is elég a bajnoki címhez. Sajná­latos. hogy akárcsak legutóbbi fordulóban, mosl is félbesza­kadt egy találkozó, mégpedig a tétnélküli irsai mérkőzés. Tököl—Üllő 2:9 (2:0) Üllő, 300 néző. V: Nábelek. Az első félidőben a vendégek igen lelkesen küzdöttek, több helyzetet teremtettek, s megérde­melten jutottak kétgólos előnyhöz. Ekkor a hazaiak sok hibával igen mérsékelten játszottak. Szünet után Üllő enyhe mezőfölényt har­colt ki, komoly helyzetet nem tu­dott teremteni. A 75. percben a tököli Nikoliczát és az üllői Szilá­gyit kiállították. Jó iramú mérkőzésen a lelke­sebb vendégcsapat nyert. Az üllői csatárok sokat pepecseltek, a 16-osnál elfogyott tudományuk, megérezték Burza hiányát. G: Plausin (2, egyet 11-esből). Jó: Joszkin, Oncdi, Plausin, ill. Boda, Szabó S., Temesi. Varga János Bag—Pécel 3:1 (1:1) Bag, 350 néző. V: Szabó II. Pécel nem sokáig örülhetett 3. percében elért góljának, mert nem sokkal később Kékesi hatalmas lö­véssel egyenlített. A 30. percben Aszódi fejese kerülte el a vendég­kaput. A 60. percben Kékesi újabb bombával megszerezte a vezetést. A 75. percben megsérült, s már vissza sem jött. A 80. percben ál­lították be a végeredményt a he­lyiek. Végig Bag támadott többet, a bí­ró jól kezében tartotta a helyen­ként kemény, de nem durva mér­kőzést. G: Kékesi (2), Varga, Ül. Huszár. Jó: Katona I, Derne I, Nagy II, Kékesi I. A péceli kapus, Szabó József a mezőny legjobbjának bi­zonyult. Némedi Sándor Vecsés—Dunaharaszti 1:0 (0:0) Vecsés, 200 néző. V: Badacsonyi/ Az első 45 percben a technikai­lag képzettebb Dunaharaszti gárda alaposan ráijesztett a kieséstől ag­gódó vecsési szurkoló táborra. A hazai hátvédhármas azonban igen jó napoti fogott ki, rendre vissza­verték a rohamokat. A hazai csa­társor teljesítményét ekkor kap­kodás jellemezte. Szünet után Ve­csés hatalmas erőbedobással kez­dett, s rögtön megszerezte a ve­zetést. A későbbiek során inkább a hazaiak előtt akadt helyzet. Végeredményben Vecsés önfel- áldozóan játszó' hátvédhármasának köszönheti elsősorban a győzelmét. G: Müller. Jó: a hátvédhármas és Dezslik, ill. Grósz, Peff, Fodor, Bogdán. — Fekete — Üjhartyán—Ceglédbercel 3:1 (2:0) Üjhartyán, 500 néző. V: Kelemen. Az ideges hangulatú mérkőzés első félidejében Üjhartyán volt jobb. Szünet után feljavult és 2:l-re szépített Ceglédbercel, majd az újabb hazai gól eldöntötte a ta­lálkozó sorsát. Első félidei teljesítményük alap­ján megérdemelten nyertek a ha­zaiak. G: Tóth (2), Tunner, ill. Schmidt. Jó: Molnár II, Klemencz, Svébis, Tóth, ill. Macskás!, Czékus, Schmidt. VÁCI ITT AZ ŐSZ! JÖN A TÉL! Korszerű, divatos férfifelöltők és átmeneti kabátok nagy választékban, több színben 470—750 Ft-ig Télikabátok 550 Ft-tól Vásároljon a Pest megyei Ru­házati Kiskereskedelmi Vállalat váci készruha szaküzletében. Legyen mindig jólöltözött! Abony—Ceglédi Építők 3:2 (1:0) Abony, 300 néző. V: Susán. A vendégcsapat a mezőnyben jobban játszott, ezt az erősen tar­talékos hazaiak lelkesedésükkel el­lensúlyozták. A közepes színvona­lú mérkőzésen a helyzetek kihasz­nálásában Abony szerencsésebb volt. G: Gönczöl (2, egyet 11-esbŐl), Gazsovics, ill, Veróczki, Vass (11-esből). Jó: Koczka, Varga, An­gyal, Gönczöl, ül. Vass, Füle, Ve­róczki. Nagy Imre Szigetújfaju—Gödöllői Vasas 2:0 (1:0) Szigetújfalu, 100 néző. V: Szó- rádi. Egyenlő erők küzdelméből a gól- ratörőbb hazaiak kerültek ki győz­tesen. G: Vigh B., Strohmayer. Jc: Vigh B., Strohmayer, Pflumm K., ill. Tóth, Kaiser. Dunakeszi Kinizsi—Monor 1:1 (1:1) Dunakeszi, 200 néző. V: Horányi. A hazaiak a 2. percben megsze­rezték a vezetést, a vendégek a félidő végefelé potyagóllal egyen­lítettek. Szünet után a Kinizsi egy kapura Játszott — eredménytele­nül. G: Gál György, ül. Szabó István. Albertirsa—Váci Vasutas 1:0 (1:0) félbeszakadt. Albertirsa, 400 néző. V: Puszta­szeri. Az első 45 percben egy kapura játszott Irsa. (Fekete III szerzett vezetést) s több esetben csak sza­bálytalanság árán tudtak a vendé­gek szerelni. A 35. percben a vá­ci Mód és az irsai Koska össze­csapott, de csak a helybeli labda­rúgót állította ki a bíró. A 60. percben a váci Neugan belerúgott a földön fekvő irsai balszélsőbe, majd oly erővel emelte fel, oly erővel szorította meg, hogy az fel- jajdult. Erre a szurkolók berohan­tak a pályára, tömegverekedés kezdődött, s a bíró lefújta a ta­lálkozót. Fazekas Tamás Simonecz Béla a Váci Vasutas sportköri elnöke felkereste szer­kesztőségünket, s elmondotta: hogy Takács kivételével vala­mennyi játékosukat, s a vezetőket is bántalmazták. Pálinkás olyan sérüléseket szenvedett, hogy kór­házba kellett szállítani. 1. Tököl 28 20 4 4 60:29 44 2. Bag 28 16 8 4 79:33 40 3. Monor 28 13 7 8 51:39 33 4. Szigetújf. 28 12 8 8 41:46 32 5. Cégi. Ép. 28 12 5 11 43:40 29 6. Gödöllői V. 28 11 6 11 49:42 28 7. Albertirsa 27 11 6 10 37:35 28 8. Váci VSE 26 12 4 10 41:46 28 9. Üllő 28 13 2 13 45:55 2* 10. Üjhartyán 27 12 1 14 41:63 25 11. DMTK 28 7 10 11 51:41 24 12. Vecsés 28 9 5 14 32:52 23 13. Ceglédb. 28 8 6 14 39:49 22 14. Abony 28 8 4 16 46:50 20 15. Pécel* 28 6 9 13 28:34 19 16. D.-kesz! K. 28 7 5 16 31:60 19 •Két büntetőpont levonva. A legutóbbi fordulóban 2:l-es ál­lásnál félbeszakadt Ceglédbercel— Abony mérkőzést a pályán elért eredménnyel igazolták. Nem szá­mítottuk be a vasárnap félbesza­kadt Albertirsa—Váci Vasutas ta­lálkozót. Ma folytatják A Pest megyei Testneve­lési és Sportszövetség múlt heti elnökségi ülését nem tudták befejezni, s az ösz- szejövetelt ma reggel 9 óra­kor folytatják a következő napirendi pontokkal: Tájé­koztató a sportvezetőképző tanfolyamokról (előadó Hor­váth András), a megyei agit­prop. bizottság téli prog­ramja (Földes István), Pest megye 1965. évi végleges versenynaptára (Turóczi Bé­la). Ezenkívül egyéb kér­déseket vitatnak meg. Belgrádiján vasárnap 15 perccel a befejezés előtt a játékvezető vé­get vetett a Partizán—Milan nem­zetközi labdarúgó-mérkőzésnek, mert a két csapat játékosai között botrányos jelenetek törtek ki. Ezt egy durvaság váltotta ki. A talál­kozón egyébként a belgrádiak 5:3 arányban vezettek. Stukatúmád, négyzet- métere 3 forint. Után­vétre is szállítok. Vá­mos Györgyné. Vác, Köztársaság út 51. Azonnal felveszünk gépésztechnikust* a utó mata g ép-beál- lítót (Torno-rend- szerű gépekhez), rajckihúzót, fém- és műanyag-szer- szerszámszerkesz- tőt. Jelentkezés a Pest megyei Vegyi és Kézműipari Vállalat munkaügyi csoportjánál, Szentendre. Dózsa Gy. út 36/b. szám alatt. Azonnal beköltözhető 3 szobás lakás. 156 n-öles telekkel eladó. Üllő, József Attüa út 4 . Vasúttól 2 percre. A Gödöllői Agrártu­dományi Egyetem ve­zetősége fűtésszerelő, vagy vízszerelő szak­mával kazángépészt, továbbá írógépműsze­részt. valamint vil­lanyszerelő szakmun. kást keres felvételre. Jelentkezés Gödöllőn, az egyetem beruházá­si és műszaki osztá­lyán^ __________________ B anánzöld 1000-es Wartburg, 15 ezerrel, igényesnek eladó. Cegléd, Hajó utca 3. Telefon: 693. Autó külső és belső takarót 8 nap alatt készí­tünk. sa.iat és ho­zott anyagból. Belső takarót len- vászonból, külső takarót (ponyvát) kiváló, vízhatlan dublé anyagból készítünk. Vidékre utánvéttel szállí­tunk. Pest megyei Ruhatisztító és Szolgáltató Válla­ld'. Budapest. XI., Barték Béla u. 115. Tel.: 267—642. Harisnya szem­felszedés, előnyomás, paplan­készítés és felújítását vál­lalja a Ceglédi Ruhaipari Vállalat. Szolgáltató részle­ge. (Cegléd, piac tér.) A Ceglédi Közle­kedésépítési Gép­javító Vállalat lakatos szak­munkásokat keres felvételre. Jelentkezni lehet a vállalat munka­ügyi osztályán. Cegléd, XIV.. Kül­ső Kátai u. 35/a Portást és éjjeliőrt azonnali belépésre felvesz a Szent­endrei Betonáru- ?vár. Jelentkezni lehet a gyár mun­kaügyi osztályán Szentendre. Dózsa "' TV út 34. SZ. alatt Munkásszál­lás van CEGLÉDI APROHIRDETESEK Eladó egy kombinált- és egy fiókos szek­rény. Megtekinthető egész nap; Bem utca 22. sz. Eladó egy ruhaszek­rény, egy tükörablak, egy külső ajtó. Ceg­léd. Szarvas utca 15. szám alatt. Eladó konyhaszek­rény. mély gyermek- kocsi. gyermekágy. Köztársaság utca 2 II. 25. Érdeklődés 5 után. Elveszett egy sárga cirmos kismacska. Megtalálóját jutalma­zom. Szép utca 34. Eszterházi korai sza mócapalánta kapható Bezerédi utca 24. sz., volt Dob utca. 10 eves t,.y--u:or lattal gyors-, gépírni tudó adminisztrátor elhe­lyezkedne azonnal. .Szorgalmas^ jeligé­re, Cím a Ceglédi Nyomdában. Cegléd. Táncsics Tsz.. Örkényi úti üzem­egységében szamóca- oojónta kanható VII. kér., Nádasdi ut­ca 2 szám alatt, 250- es. jó állapotban levő Pannónia motor sür­gősen eladó, minden időben megtekinthe­tő ESKÜVŐRE fehér ny* lonbundát kölcsöil adok Cím: IX.. Rét utca i-7 czám _____________ E ladó náz Nádasdi ut­ca 33., azonnal beköl­tözhető.