Pest Megyei Hirlap, 1964. szeptember (8. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-08 / 210. szám

A Ferencváros a bajnok A labdarúgó NB I utolsó előtti fordulójával lezárult a Ferencvá­ros és a Bp. Honvéd párharca a bajnoki címért. A zöld-fehérek nyertek Tatabányán, bár a máso­dik félidő közepétől Galambos sérülése miatt csak tíz emberrel játszottak. A Honvéd is győzött ugyan, de a Ferencváros 3 pontos előnyét már nem tudja behozni. A két kieső: I>ebrecen és Diósgyőr. Ferencváros—Tatabánya 1:0 (0:0). Tatabánya, 25 000 néző. Bp. Hon­véd—MTK 6:1 (1:0), Kispest, 15 000 néző. Vasas—Csepel 2:i (1:1). Me­gyeri út. 18 000 néző. Üjpesti Dó­zsa—Pécs 1:0 (0:0). Megyeri út, 25 000 néző. Szeged—Komló 2:2 (2:2). Komló, 4000 néző. Győr—Do­rog 1:0 (1:0). Győr, 7000 néző. Deb­recen—Diósgyőr 10) (1:0). Debre­cen, 8000 néző. 1. FTC 25 19 2 4 58:27 40 2. Bp. Honvéd 25 17 3 5 61:30 37 3. Tatab. 25 12 8 5 46:26 32 4. Győri ETO 25 12 8 5 38:25 32 5. U. Dózsa 25 13 5 7 48:35 31 6. Vasas 25 11 7 7 38:29 29 7. MTK 25 11 5 9 40:41 27 8. Dorog 25 6 9 10 28:32 21 9. Qsepel 10. Szegedi 25 9 2 14 28:39 20 EAC 25 6 8 11 30:42 20 11. Komló 25 5 8 12 19:46 18 12. Pécs 25 4 9 12 28:36 17 13. Debrecen 25 5 3 17 23:53 13 14. Diósgyőr 25 4 5 16 13:37 13 Tököl kikapott Gödöllőn Ismét Bag az élen NB I B. BVSC—Nyíregyháza 2:1, Egyetértés—Győri MÁV DAC 1:1, Láng—Székesfehérvári Vasas 1:1, Borsodi Bányász—Szállítók 0:3 ’ Ganz MA VÁG—Budafok 1:2, Mis­kolc—Ózd 1:0, Dunaújváros—Salgó­tarjáni Bányász 1:0, Szombathely— Oroszlány 2:2. Az élcsoport: 1. Saig. BTC 21 10 6 5 30:11 26 2. ózd 21 10 6 5 34:23 26 3. Szombathely 21 7 11 3 35:24 25 Tököl váratlan hazai pont­vesztése miatt egy hete is Bag elsőségéről írtunk. Azonban hétfőn este Tököl megkapta a Pécel ellen 2:l-re elvesztett ta­lálkozó két pontját, s így hét­főn este változott a sorrend. Most ismét Bag elsőségéről számolhatunk be: a nagy ve- télytárs Tököl ugyanis alulma­radt Gödöllőn. A megyei labda­rúgó-bajnokság őszi V. forduló­ját egyébként hazai sikerek jellemezték. Mind a nyolc ta­lálkozón az otthonjátszó nyert. Gödöllői Vasas—Tököl 2a (1:1) Gödöllő. 300 néző. V: Kelemen. A Vasas már a 4. percben veze­téshez jutott. Magyar labdájával Kiss L. elfutott és mintegy 14 mé­teres kapáslövése a jobb alsó sa­rokba vágódott. A vendégek a 22. percben egyenlítettek, majd az alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét fél előtt számtalan helyzet adódott, de rendre hibáztak a csa­tárok. A többet támadó Vasas a 69. percben beállította a végered­ményt. A bajnokjelölt Tököl nagy csa­lódást okozott széteső. enervált játékával. G: Kiss L.; Magyar, ill. Horák. Jó: Varga, Kassai, Kiss L., Já- vorszücy. Tóth F. A vendégcsapat­ból csupán a kapus teljesítménye érdemel említést. Csiba József Bag—Abony 4:1 (1:0) Bag. 400 néző. V: Kőhalmi. A sérült Nagy I és Deme II nél­kül. tartalékosán kiálló Bag csak a 45. percben tudta bevenni az abonyi kaput. Általában végig a hazaiak támadtak többet, de a lö­Felhívjuk azon segéd- motortulajdonosok fi­gyelmét, akik segéd­motorvezetői jogosít­vánnyal még nem ren­delkeznek. hogy hala­déktalanul jelentkez­zenek Kinder Mátyás­nál, Monor. Kossuth Lajos u. 85. és 12 fo­rintot hozzanak ma­gukkal. Rövid időn belül ugyanis Mono- ron vizsgáztatás lesz. Beosztott könyvelőt keresünk mezőgazda- sági képesítéssel, gya­korlattal. Jelentkezés Írásban, Bástya Ter­melőszövetkezet. Let- kést ,__________________ Salátáskerti 400 n-öl feles művelésre évi használatra kiadó. Nagykőrös, Szolnoki út 1. ___________________ O ldalkocsis Pannónia eladó. Nagykőrös, Pe­tőfi u. 20.____________ E gy db szőlőprés. két db négyhektós hordó, egy db kéthektós és két db egyhektós hor­dó eladó. Nagykőrös, vrrr kér., Kazinczy 22. Szoba, konyha, kertes fél ház eladó. Nagy­kőrös, Biczó Géza u. 32. 1 Eladó egy Welorex rokkantkocsi 350 kein­es Jawa motorral. Ér­deklődni: Gödöllő, Kossuth u. 53._______ S zemestengeri eladó. 35 mázsa. Törtei, Hon­véd u. 7. Hontinál. Ér­deklődni: este 7 óra után. ___________ S zoba konyhás lakást, esetleg házrészt kere­sek megvételre, nagy­kőrösi hirdetőbe ..4819** jeligére. _______ N edves épületek szige­telését elektroozmoti- kus eljárással válla­lom. Veres István. Du nakeszi. Honvéd utca 14______________________ A z ÉM 25. Állami Építőipari Vállalat Budapest és Pest megye területén levő munkahelyeire azonnal felvesz kőműves szakmunkásokat, valamint azok mellé férfi segédmunkásokat továbbá gyakorlott KUBIKOS BRIGÁDOKAT, akik önelszámolási alapon lesznek fog­lalkoztatva. Munkásszállás biztosított Jelentkezés: Budapest. XXI kér (Csepel). Kiss János altábor­nagy utca 19—21. sz Vidékieknek tanácsi igazolás szükséges. A Nyársapáti Pincé­szet az alábbiakban tá­jékoztatja a szőlőter­melőket. a szerződés- kötések befejezéséről. Aki az idén már kö­tött szerződést, pót- fczerződést köthet sző­lőre és mustra, szep­tember 20-ig. Seprős és egyszer fejtett bor_ fa. alap- és pótszerző- tíéskötés: október ló­ig, kétszer fejtett bor­ra december 31-ig le­het leszerződni. Eladó ház Nagykőrös, Alpári u. 30. Érdek­lődni: Délibáb u. 4. AUTO KÜLSŐ ÉS BELSŐ TAKARÓT nyolc nap alatt készí­tünk. saját és hozott anyagból. Belső taka­rót lenvászonból, kül­ső takarót (ponyvát) kiváló vízhatlan dublé anyagból készítünk. Vidékre utánvéttel szállítunk. Pest megyei Ruha- tisztító és Szolgáltató Vállalat, Budapest, XI kerület, Bartók Béla út 115. sz. Telefon: 267—642. Az ÉM 25. sz. Állami Építőipari Vállalat Budapest és Pest megye területén levő munkahelyeire azonnal felvesz lakatos, villanyszerelő, bádogos, csőszerelő, burkoló és festő szakmunkásokat, valamint azok mellé férfi segédmunkásokat Egyes szakmák eseté­ben külszolgálatos alapon Szakmunkás- vizsga letétele lehetsé­ges Munkásszállás biztosított Jelentkezés: Bp XXI. kér. (Csepel). Rákóczi Ferenc u. 197. szám. Vidékieknek tanácsi igazolás szükséges A MÁV Távközlő- és Biztosítóberendezési Építési Főnökség érettségizett fiatalok részére műszerész iparitanul ó-oktatást szervez. Jelentkezés: Budapest. V.. Guszev u. 1. II. em. 212. Munkaügyi o. Távbeszélő: 180—079. Eladó szoba, konyha, előszobás házrész mel­lékhelyiségekkel együtt. Nagykőrös, Eötvös K. u. 6. sz. alatt. Érdeklődni este 6 óra után. Szűcs. Eladó Vágóhíd utca 6. számú beköltözhető ház. Érdeklődés bár­mikor. Nagykőrös. A Budapesti Helyi Ér­dekű Vasút azonnali belépéssel felvesz 18. életévét betöltött dol­gozókat: kalauz, váltó­őr. kocsicsatoló, féke­ző munkakörökre, to­vábbá elektroműsze­rész. villanyszerelő, lakatos szakmunkáso­kat, segédmunkáso­kat és pályafenntar­tási dolgozókat. A pá­lyaszolgálati munká­soknak munkásszállás van. Jelentkezni lehet BHÉV munkaügyi osztályon, Budapest. VII., Kertész u. 10. sz. II. em. 264. ajtó. Kőműves, asztalos, festő, bádogos szakmunkásokat. véseket nem kisérte szerencse. A vendégcsapat csak ritkán veszé­1 ve7 felett G: Nagy n (2), Kékesi (2), ÜL Gönczöl. Jó: Kékesi (mezőny leg­jobbja) Aszódi, Sőregi, Nagy II, Gödör, iE. a közvetlen védelem. Molnár és Szabó. Némedi Sándor DMTK—Cegiédbercel 4ü (2:1) Dunaharaszti. 300 néző. V: Pusz­taszeri. A nappal és széllel szemben kez­dő DMTK lépett fel támadólag, de csupán a 29. percben tudott ered­ményt elérni, mert Czékussal az élen a bérc éli védelem mindent tisztázott. A 32. percben növelte előnyét a hazai gárda, majd a 3«. percben szépítettek a vendégek. A n. félidő első negyedórájában fel­jött Cegiédbercel. de jó helyzetek­ben is késlekedtek a csatárok. A hajrá a helyieké volt és két újabb góllal biztosították győzelmüket a nagyiramú, sportszerű mérkőzésen. G: Mogyorósi (2), Bogdán (2). ill. Fehér. Jó: Peff (mezőny leg­jobbja), Kaltenecker, Bogdán. Gyi- mesi, ill. Czókus, Fehér Prudovias, Tóth. Pécel—Monor 3:1 (1:1) Pécel, 300 néző. V: Császár. Bár a szél a monoriakat támo­gatta. mégis Pécel szerezte meg a vezetést. Változatos játékban Mo­nor valamivel többet támadott, s egyenlített. A második félidő első 25 perce a helyieké volt, soroza­tos támadásaik meghozták az eredményt. A hajrában feljött Monor, de nem tudta értékesíte­ni négy nagy helyzetét. G: Siba, Váradi, Maul, ül. Sza­bó Károly. Jó: Szabó Gábor. Sza­bó József és Váradi. ill. Dimoff, Szabó István, László. Váci Vasutas—Ceglédi Építők 3:1 (0:1) Vác. 200 néző. V: Bende. Az első félidőben a vendégek szépen és korszerűen játszottak, Steklács révén vezetést szereztek. Szünet után feljavult a Vasutas, de a gólarány túlzott. A két ka­pus közötti különbség döntött. 2:l-nél a vád Takács kivédett egy tizenegyest. Üllő—Ve esés 3:1 (0:0) UUő, 800 néző. V: Endes dr. Az első 45 percben a vendégek igen lelkesen küzdöttek, több hely­zetet is teremtettek, de azokat nem tudták értékesíteni. A 10. percben a vecsési Trasszer még egy 11-est is hibázott. Ekkor a ha­zaiak igen sok hibával játszottak, csatáraik állva várták a labdát. Szünet után megváltozott a játék képe. Az üllőiek átvették az irá­nyítást. s a 64. percben távoli lö­vésből megszerezték a vezetést, egy perccel később növelték elő­nyüket. A magára talált hazai csa­társor egymásután vezette roha­mait, s a 74. percben újabb gólt ért el. Vecsés a 84=. percben szépí­tett. Sportszerű mérkőzésen a máso­dik félidő alapján megérdemelt győzelem. G: Hang (2), Szabó M., ill. Füre­di. Jó: Temesi, Boda. Hang. Pet­rányi, ill. Fekete I. Schubert, Mercz, Dezsliik. Varga János Albertirsa—Üjhartyán 6:0 (Irt)) Albertirsa, 800 néző. V: Boltos. Az első félidő változatos játékkal telt el. kölcsönösen erőtlen táma­dások futottak. A hazaiak vezető góljukat a 28. percben érték el. Szünet után kezdetben a vendégek veszélyeztettek, s két nagy hely­zetet is kihagytak. Ezt követően feljött Irsa. s ez az eredményben is megmutatkozott. Alacsony színvonalú mérkőzés folyt, gyenge játékvezetés mellett. A második gól után az újhartyá- niak érthetetlenül feladták a meccset. G: Koska (2), Fekete n (2). Fe­kete m, Prazsák. Jó: Kovács Jánosi, Koska, Fekete ül. ill! Klemencz, Tóth. Cserna Molnár II. Fázekas Tamás Szigetújfalu—Dunakeszi Kinizsi 1:0 (Őrt)) Tököl, 100 néző V: Kaiser. Egyenlő ellenfelek küzdelme, szerencsés győzelem „Bányásznap “ Pilisvöröst úrott áTk' ITT®: 1. Bag 20 13 6 1 66:21 32 2. Tököl 20 14 4 2 42:20 32 3. Váci VSE 20 11 | 6 35:26 25 4. Üllő 20 11 1 8 38:38 23 5. Monor 20 8 € 6 33:29 22 6. Szigetújf. 20 7 7 6 29:35 21 7. Üjhartyán 20 10 1 9 37:43 21 8. Albertirsa 20 8 4 8 24:26 20 9. Cégi. Ép. m 7 5 8 25:31 19 10. Gödöllői V. >0 7 4 9 36:32 18 11. DMTK ’0 4 9 7 33:28 17 12. C.-bércéi 20 7 3 10 29:34 17 13. Abony 20 6 3 11 32:35 15 14. Vecsés 20 5 3 12 23:43 13 15. D.-keszi K. 20 5 3 12 19:44 13 16. Pécel* 20 3 6 11 15:26 10 ♦Péceltől két büntetőpont levon­A Honvéd a visszavágóra, a Fradi a rajtra férfi segédmun­kásokat felveszünk. Munkásszállás; biztosítva. Jelentkezés Budapest XVIII. kér., Hengersor utca 73 sz Bp. Építő és Elem- gyártó Ksz. Harisnya >zem­felszedés, előnyomás, paplan­készítés és felújítását vállalja a CEGLÉDI RUHAIPARI VÁLLALAT szolgáltató részlege. (Cegléd. Piac tér.) Eladó keveset használt príma állapotban levő 300 literes szőlőprés. IV., Bocskai utca 13 Nagykörös. ___________ E ladó kettő darab egyezerötszáz literes príma állapotban levő hordó és egy darab egyezerötszáz literes príma kád. Nagykő­rös. Bocskai u. 13. Hétfőn délelőtt sajtóértekez­letet tartottak az Üllői úti sporttelepen a Ferencváros és a Bp. Honvéd szakvezetői. A magyar bajnokság első és má­sodik helyezettje szerdán a j Népstadionban kupamérkőzé- 1 seket játszik 16, illetve 17.45 órai kezdettel. j A két edző, Mészáros József ! és Kispéter Mihály, ismertette ! hogyan készül csapatuk szer- í da délutánra. I — A Bp. Honvéd együttese szeretné behozni a kétgólos hátrányt. Remélhetőleg ez si­kerül — mondta Kispéter Mi­hály. — Ez persze csak akkor válható, ha az első félidőben Tichyéknek sikerül két-három gólt rúgniuk. A Lausanne na­gyon jó csapat. Ezt bebizonyí­tották ellenünk. Budapesten minden erejükkel a védekezés­re összpontosítanak majd. Mészáros József, a Ferencvá­ros edzője így látja az esélye­ket Brno ellen: — A bajnokság megnyerése után most a Vásárvárosok Ku­pájában szeretnénk megállni helyünket. A Brno csapata idén jól szerepelt és még nem kapott ki. A csehszlovákok a kupamérkőzéseken már sok >orsot törtek a magyar csapa­tok orra alá. Van törleszteni valónk velük szemben. A VVK jó előiskola lesz a fiatalok számára, hiszen jövőre a Fe­rencváros képviseli a magyar labdarúgást a bajnokcsapatok Európa Kupájában! Megkérdeztük a két edzőt, milyen változás várható az összeállításban. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt ' Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest VIH., Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefoni 343—100 143—2S0 Géplrőszoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449. — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest, Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél. Mészáros József: — Sajnos, Galambosnak el­tört a lába. Helyettese, Novák, vagy Perecsi lesz. A többi csa­pa trész változatlan. Albert ma­rad a középcsatár és Varga játszik jobbszélsőt. Kispéter Mihály: — Egy problémám van, még­pedig a jobbszélső kérdése. Nagy György helyett Nagy An­tal, vagy Komora játszik jobb­szélsőt. Marosi viszont ismét szerepel a csapatban, jobbhát­véd lesz, Posch kimarad. A bányásznap alkalmából a Pili­si Bányász labda­rúgói szép győze­lemmel kedvesked­tek szurkolóiknak. Az éllovas Ercsit fektették kétváU- ra, s emiatt az er- csiek a második helyre szorultak. A Ceglédi Vasutas is nyert, a Csepel Autó pontot tartott ottho­nában, míg a Nagykőrösi Kinizsi váratlan vereséget szenvedett. Az idegenben szerepelőik közül a Váci Vasas döntetlent harcolt ki Sas­halom ellen. Északközép csoport Pilisi Bányász—Ercsi Kinizsi 2:1 (2:1) Pilisvörösvár, 500 néző. V: Varga n. P. Bányász: Mariok — Markos, Hau, Krupp — Stiffter, Vízvári — Weisz, Gechter, Peller, Sodró, He­gyeshalmi. Ercsi lépett fel támadólag, de az ellentámadás az 5. percben mind­járt góllal végződött. A vendégek a 40. percben egyenlítettek, majd nem sokkal befejezés előtt ismét a Bányász jutott előnyhöz. Szünet után nagy fölénybe kerültek a ha­zaiak, de az eredmény már nem változott, Weisz kétszer, Sodró és Peller pedig egy alkalommal hi­bázott nagy helyzetben. • Az eredmény a vendégekre néz­ve hízelgő. G: Peller (2). Jó: Hegyeshalmi (a mezőny legjobbja), Marlök és a hátvédhármas. Ceglédi Vasutas—Annavölgy 3rt> (2:0) Cegléd. 800 néző. V: Kocsis. CVSE: Hamza — Cseh, Gyikó, Császár — Laborcz, Oláh — Csur- gai. Máté, Liptai, Pintér, Halmi. Már az első percben megszerez­te a vezetést a Vasutas és számos kihagyott helyzet után a 23. perc­ben növelte előnyét. A második félidőt is ceglédi fölény jellemez­te, de csak egy újabb gól született. A helyzetek alapján a Pest me­gyei csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Pintér. Liptai, Csurgat. Jó: Cseh, Csurgai, Pintér. Csepel Autó—Elektromos 2:2 (1:1) Szigetszentmiklós. 200 néző. V: Menyhért. 1. Pénzügyőr 19 12 3 4 47:16 27 2. Ercsi 19 11 5 3 49:20 27 3. Siófok 19 10 6 3 30:14 26 4. Sárisáp 19 12 2 5 34:19 26 5. Ceglédi VSE 19 10 4 5 35:21 24 6. K. Tűzálló 19 11 2 6 25:26 2-í 7. M. Acél 19 8 5 6 26:26 21 8. Pilisi B. 19 7 4 8 23:27 18 9. Ny. Viscosa 19 6 5 8 17:22 17 10 Annavölgy 19 5 7 7 23:34 17 11. Elektromos 19 3 9 7 22:32 1.7 12. Goldberger 19 4 6 9 26:35 14 13. Tokod 19 4 5 9 16:35 14 14. V. Dinamó 19 2 8 9 19:30 12 15. Újlaki FC 19 3 5 11 20:33 11 16. Csepel Autó 19 3 5 11 20:42 11 A csoport további eredményei: Tokod—Kőbányai Tűzálló 3:0, Sió­fok—Dinamó 1:1, Sárisáp—Magyar Acél 2:1, Nyergesújfalu—UFC 0.*0, Pénzügyőrök—Goldberger 3:0. Északi csoport Sashalom—Váci Vasas 0:0 Nagyicce. 300 néző. V: C6eke Vác: Nyéki — Balogh II. Bor­zát Kreidl — Bánfalvi. Dorosz- lay — Polyóka, Kiss L., Mojzes, Csitári, Balogh I. Közepes színvonalú mérkőzésen harcolta ki az értékes döntetlent a Vasas. Csitárit a 28. percben kiál­lították. Jó: Nyélki. Doroszlay, Kiss L. Balassagyarmati Dózsa—Kartali MEDOSZ 1:0 (0:0) Balassagyarmat 600 néző. V: Tóth. Csúcs javítás - 31 év után A Népstadionban vasárnap dél­után került sor a Bp. Spartacus nemzetközi atlétikai versenyének második napi küzdelmeire. A mű­sorban ezúttal is 16 szám — 10 fér­fi és 6 női — szerepelt. Mintegy A második versenynapon erősebb szél zavarta a küzdelmeket, ennek ellenére újabb remek magyar re­kordok születtek. Elsősorban a vágtázok tettek ki magukért: a 4x100 méteres férfi váltóban a vá­logatott 40 rnp alá nyomta” szom­bati rekordját (39.8 mp). s ugyan­ebben a számban az ifjúsági váltó is rekordot javított (41.8 mp). A 200 m-es férfi síkfutásban Csutorás Csaba a Bp. Honvéd versenyzője ,,szakállas” ^csúcsot adott át a múltnak: 20.7 mp-et fu­tott és ezzel 3 tizeddel javította Köszönetnyilvánítás. Köszönetün- ket fejezzük ki rokonainknak, családunk jóbarátainak és mind­azoknak, akik szeretett jó felesé­gem, édesanyánk temetésére el­jöttek, sírjára a megemlékezés virágait, koszorúit tették és mér­hetetlen fájdalmunkban őszintén velünk együtt éreztek. A gyászoló Fehér-család Köszönetnyilvánítás. Köszönetün- ket fejezzük ki kedves rokonaink­nak, jó szomszédainknak és isme­rőseinknek, akik szeretett férjem­nek, édesapánknak, nagyapánk­nak temetésén megjelentek, sírjá­ra koszorút, virágot helyeztek és fájdalmunkban velünk együtt éreztek. özv. Pozsár Lászlóné és családja Hálás köszönetét mondunk ro­konainknak, jó ismerőseinknek és mindazoknak, akik felejthetetlen drága jó édesanyánk. nagy- j anyánk, dédnagyanyánk és testvé­rem: özv. Kovács Sándorné, szül.: (Kiss Irma elhúnyta alkalmából | részvétüket nyilvánították, a te­metésén Cegléden részt vettek. ég sírjára koszorút, virágot he- Eaőfizetési díj 1 hónapra 12 forint, llyeztek. A gyászoló család meg Kovács József 1933-ban felál­lított 21 mp-es rekordját. Kitűnően szerepelt még a hármasugrásban Ivanov Drágán a TF versenyzője, aki 15.90 méterre javította az or­szágos csúcsot. Csutorás, aki Pest megyében kezdte pályafutását a verseny első napján is kitett^ magáért, 100 mé­teren 10.3 mp-es teljesítményével a 30 éve fennálló 10.4-es országos rekordot adta át a múltnak. Az első nap eseményeihez tar­tozik még a női 4x100 méteres vál­tóban Lengyelország új Európa-re- kordja (44.4). A magyar váltó is re­kordot javított: 45.5-rői 45.1-re az eddigi legjobb magyar eredményt. 1. Ikarus 19 11 5 3 34:17 V7 2. Gyöngyös 19 11 4 4 29:18 26 3. Balassagy. 19 9 4 6 28:24 22 4. Rákoscsaba 19 8 6 5 25:23 22 5. Petőfib. 19 8 6 5 28:27 22 6. Zagyvapálf. 19 8 5 6 22:21 21 7. Hajógyár 19 8 4 7 26:30 20 8. Salgótarján 18 7 5 6 23:18 19 9. Tűzoltó 19 8 3 8 30:30 19 10. Statisztika 19 6 6 7 23:31 18 H. Sashalom 18 5 6 7 39:19 16 12. Váci Vasas 19 6 3 10 24:29 15 13. Autó taxi 18 5 3 10 27:34 13 14. Chinoin 19 5 3 11 18:27 13 15. BEAC 16 4 4 8 15:19 12 16. Kartal* 19 2 9 8 22:26 11 •Két büntetőpont levonva. A csoport további eredményei: Chinoin—Autótaxi 2:2, Gyöngyös— Rákoscsaba 2rt>, Salgótarjáni Ko­hász—Petőfibánya 2:2, Zagyvapál- falva—BEAC 1:0, Statisztika—Ha­jógyár 3:0, Tűzoltó Dózsa—Ikarus 1*. Délkeleti csoport Törökszentmiklós—Nagykőrösi Kinizsi 1:0 (0:0) Nagykőrös, 600 néző. V: Tóth F. N. Kinizsi: Gömöri — Vass, Kecskés I, Csikós I — Pécsi, Aszó­di — Decsi. Lányi, Csikós II, Kle- novics, S. Szabó. A mérkőzés elején kiegyenlített játék folyt, majd a hazaiak len­dültek támadásba, de a csatárok a legjobb helyzetekben is hibáztak. Fordulás után Csikós 3T nem ját­szott, de a csonka körösiek igy is nagy fölénybe kerültek, egy kapu­ra játszottak. Hiába. A befejezés előtt három perccel a vendégeik győztek egy szerencsés góllal. Jó: Csikós I, Pécsi. Aszódi, Vas». 1. Újszeged 21 Pécsi 12 4 5 Sándor 41:23 28 2 Hódmezőv. 21 10 7 4 31:17 27 3. Martfű 21 10 7 4 36:28 27 4. Ba Honvéd 21 11 3 7 35:32 X25 5. Bcs. VTSK 20 9 5 6 37:28 n 6. Orosháza 21 7 8 6 33:26 22 7. Csongrád 21 8 5 8 27:24 21 8. Szeged 21 6 9 6 22:21 21 9. Jászberény 21 7 6 8 31:22 20 10. Kiskunh. 21 7 6 8 31:40 20 11. Törökszent­miklós 21 7 6 8 25:35 20 12. Mezőtúr 20 6 6 8 23:26 13 13. Kecskemét 21 5 7 9 23:27 37 14. Nagykőrös 21 5 5 11 22:24 15 15. Mezőhegyes 21 6 3 12 29:46 15 16. Makó 21 4 7 10 25:40 15 A csoport további eredményei: Kiskunhalas—Mezőhegyes 4:1, Ma­kó—Újszeged i:l, Csongrád—Mező­túr 2:0, Kecskemét—Jászberényi Vasas 1:1, Martfű—Békéscsabai Honvéd 3:2, Hódmezővásárhely— Békéscsabai VTSK 1:0, Orosháza— Szegedi Építők 0:0. Nincs tizenhármas találat A vasárnapi totófordulóban nem­hogy 13+1-es, de még 13-as találat sem akadt. 12 találatot 32 pályázó ért el, nyereményük egyenként 18 757 forint. 11 találatos szelvény 443, tfztalálatos 3596 darab volt. Nyereményük: 541, illetve 100 fo­rint. Totóeredmények: 2, 1, 1, 1, x, 1, 1, 1, 2, x, x, x, 2, 2. MEGNYÍLT A NŐI KOSÁRLABDA EB Majd másfél évtized után újból Budapesten találkoztak egymással Európa legjobb női kosárlabdázói. A IX. női kosárlabda Európa-baj- nokság küzdelmei vasárnap kez­dődtek a Kisstadionban. Az első napon, még a megnyitót megelő- .zően, délelőtt, két mérkőzést bo­nyolítottak le. Bulgária 49:37 arányban győzte le Lengyelorszá­got, míg Románia — nagy megle­petésre — csupán 42:41-re Francia- országot. a megnyitó után, este először Magyarország válogatottja lépett a küzdőtérre Jugoszlávia el­len. A magyar csapat mindkét fél­idő elején elhúzott, de a hajrákat a jugoszlávok jobban bírták. így az utolsó másodpercben lányaink csak, 55:54-re vezettek, s a jugosz­lávok jutottak büntetődobásokhoz. Dzsokovics jóvoltából — aki mind­két büntetőt elvétette — Magyar- ország győzött. Ezt követően Csehszlovákia 55:49-re verte Olasz­országot. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Két Berva jó állapot­ban eladó. Szarvas u. 12. sz. Eladó két javításra szoruló hegedű, könyvállvány, szőlő­szűrő nagy és kicsi kosár. nagy dézsa, kitűnő. középméretű rézüst fedővel, 40 db piros, nagyméretű cse­rép. Malom utca 25., délután négy után. Háló és kombinált garnitúra eladó. Ceg- léd, Rák utca 1. ______ G épkocsivezető négy­éves gyakorlattal el­helyezkedne október elsejével. Cím a Ceg­lédi Nyomdában. Le­hetőleg személykocsi­ra.____________*________ E ladó 350 n-öl szőlő Téglagyár-dűlőben. Értekezni Hunyad» ut- ca Í6,_________________ B oroshordók 4—9 hek­toliterig és egy szőlő­zúzó eladó. Nyársapát. VI. kér. összekötő-dű­lő 20. Gyura László. Hét db-ból álló sötét hálószobabútor eladó, ugyanott különbejára- tú bútorozott szoba egy férfi részére ki­adó. II. kér.. Magyar utca 19. alatt. II. kér., Mária utca 26. számú két szoba, konyha, veranda, ár- tézi kút, elköltözés miatt sürgősen eladó. Beköltözhető családi ház vízvezetékkel, nagy portával eladó. Perc utca 2. _______ J ó állapotban levő 300 literes szőlőprés eladó. Puskaporos utca 6. Magányos nő, vagy tanuló kislány részére bútorozott szoba ki­adó. Cím a Ceglédi Nyomdában._________ B útorozott szoba ki­adó, VII. kér.. Ujvá- rosszél 27 alatt. özv. Hörömpő Andrásné. 1134 n-öl szőlő Pesti úton épülettel eladó. Saját ingatlan. Érdek­lődni: Petrényiéknél. Virág utca 6. Kisgyermek gondozá­sát vállalom, ősz utca 4 szám Eladó öthektós hordó használt ablak. Petőfi utca 10_________________ Boroshordók 4.5 és 5 hektóliteresek eladók Csutak Kálmán utca 13 alatt. Jó állapotban levő 45 mázsáig bíró gumis­kocsi és 3 db 7 hektó­literes hordó eladó Kisfaludy utca 1. _____ G épkocsivezető négy­éves gyakorlattal el­helyezkedne október elsejével. lehetőleg személygépkocsira. Cím a Ceglédi Nyom­dában.________________ K ombinált szobabútor és egy konyhaszek^ rény eladó. Cegléd. Fürst Sándor utca 27. alatt__________________ F elerészben beköltöx’ hető ház eladó Holi utca 12. szám. Érte­kezni lehet: Nyár ut­ca 13.