Pest Megyei Hirlap, 1964. június (8. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-23 / 145. szám

Az élen a helyzet változatlan A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában a két egyenlő pontszámú éllovas győ­zött. A bagiak idegenben, a tókö- liek otthon, de a harmadik helye­zett váciak ellen. A negyedik he. lyezett Szigetújfalu, súlyos vere. séget szenvedett Üjhartyánban. Dunakeszin a péceliek ugyan győztek — s ezt beszámítottuk a táblázatba —, de értesülésünk sze­rint erősen kétséges, hogy övék marad a két pont, mivel „fekete” játékos szerepelt egy féiidön át csapatukban, aki a második fél. időre már ki sem jött a pályára. Üllő—Alljertirsa 3:# (3:0). Üllő, 700 néző. V.: Püspöki. Lendületesen kezdtek a hazaiak, s az 5.. 10. és 17. percben zörgött a vendégháló. Az irsaiak csak fél óra elteltével jöttek fel, de csa. tarsoruk erőtlenül játszott. Szünet után mindkét csapat kivette a ré­szét á támadásokból. Az 54. perc­ben az irsai Koska 11-esét a hazai kapus kivédte. Rá 4 percre az ül. lői Vasadi megsérült és a továb. biakban már csak statisztált. G.; Hang (3, egyet ll-esből). Jó: hátvédharmas, Ripa. Hang, ill. Nagy, Barcza, Prazsák. Varga János Bag—Vecsés 4:1 (Z:0). Vecsés, 350 néző. V.: Soós Gá­bor. A fegyelmezetlenül és szétesően játszó hazaiak ellen Bag könnye, dén győzött, bár az első 40 perc­ben még tartotta magát Vecsés. Az első gól a 42. percben esett, s ra egy percre már megszületett a második. Az 57. percben Nagy I. szögletrugasa után Varga szerezte a bagiak harmadik és egyben csa. pata ez évi 50. gólját. Három perccel később szépített Vecsés. A 67. percben a vecsési Békefit dur­vaság miatt kiállította a játékve­zető. A mérkőzés utolsó gólja az utolsó percben esett. G.: Kékesi, Nagy I., Deine II., ill. Kiss. Jó: Deine H. (a mezőny legjobbja). Nagy I., Nagy II., Aszódi, Katona II. A vecsésiek közül senki sem játszott átlagon felüL Némedi Sándor Üjhartyán—Szigetújfalu 4:0 (1:00­ÍJjhartyán, 600 néző. V.: Vasas. Kiegyensúlyozott első félidő után. a második játékrészben fö­lénybe kerültek a hazaiak és ilyen arányban is megérdemelten győz­G.: Svébis,• Fajt (2—2). Jó: Kle- mencz (a mezőny legjobbja). Mol­nár I., Fajt, ill. a csatársor jobb oldala. Abony—Gödöllő 1:0 (1:0). Abony, 500 néző. V.: Dombai. Az első 45 percben mindkét csa­pat. kölcsönösen kivette részét a támadásokból. A 40. percben ér­ték el góljukat a hazaiak. Szünet után sem változott a játék képe. a védelmek mindkét oldalon jól romboltak. A 30. percben újabb abonyi gól született, a partjelző későn jelezte a gól előtti leshely­zetet, a játékvezető természete­sen nem adta meg a gólt, de pa­rázs hangulat keletkezett a néző. téren. G: Gönczöl. Jó: Köteles. Nyitrai, Gönczöl, ill. Tóth, Horváth. Nagy Imre Pécel—Dunakeszi Kinizsi 2:1 (2:0),. Dunakeszi, 300 néző. V.: Boltos. Nagy iramban kezdődött a ta­lálkozó. A hazaiak néhány kiha­gyott gólhelyzet után idegesek lettek és a vendégek átvették a játék irányítását. A 20. és 36. percben fölényük gólokban is ki­fejezésre jutott. Szünet után a péceli balösszekötő nem jött ki a pályára, a nézőtéren valaki fel. ismerte, s a félidőben a játékve­zető felszólította, hogy igazolja magái személyazonossági igazol, ványával. Ezt a balösszekötő nem tudta és később Kelemen partjel­zővel közölte, elismerte, hogy más neve alatt játszott. A máso­dik félidőben nyomasztó hazai fö­lény alakult ki, de a szünetben történtek nyomán a hazaiak „nem vették túl komolyan” a játékot, s így csak szépítettek. G.: Deák, Szabó I., ill. Tóth Gyula. Jó: Szabó I., Szabó n., Koncz, ill. Szakács, Szenthe I., Fejős. Tököl—Váci Vasutas 3:1 (2:0). Tököl, 300 néző. V.: Szabó I, A 4. percben a tököli középcsa­tár, Márton lábszártörést szenve­dett és a továbbiakban 10 ember, rel játszottak a hazaiak. Ennek el­lenére, a vártnál gyengébb telje­sítményt nyújtó vendégek fölött, a közepes színvonalú találkozón, megérdemelt győzelmet arattak. A 38.. 44. és 76. percben érték el gól­jaikat a hazaiak, míg a vendégek a 67. percben voltak eredménye­sek. A Váci Vasutasok néha túl keményen játszottak. G: Gergényi, Onódi, Plausin, ill. Hanik. Jó: Vászin, Joszkin, Jarosi, Plausin. Gergényi. A váciak kö­zül senki sem játszott átlagon fe­lül. Bundies Péter Monor-lön na haraszti MTK 2:0 (1:0). Monor. 400 Hézó. VlrNábfeíék. Jó iramú mérkőzésen végig a hazaiak támadtak, s riagyobb arányban is győzhettek volna. A vendégek erejéből csak két kapu­fára tellett. G: László. Stettner. Jó: Czellao, K. Nagy, László, ill. Kőszegi. Ceglédi Építők—Ceglédbercel 1:0 (1:0). Cegléd. 300 néző. V.: Szórádi. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, kapushibából a hazaiak sze­rezték meg a vezetést a 30. perc. ben, s bar a második félidőben a vendégek jobban játszottak, «ez a gól egyben győzelmüket is je­lentette, mivel a berceliek képte­lenek voltak bevenni a parádésan védő hazai cerberus kapuját. G: Verovszky. Jó: Mányoki (a mezőny legjobbja), Hegedűs, Ve. rovszky, ill. Smidt, Erdei, Frudo- vics. Pálinkás József 1. Bag 14 8 ük 1 51:18 21 2. Tököl 14 9 3 2 27:15 21 3. Váci Vasutas 14 8 2 4 26:18 18 4. Monor 14 7 3 4 24:21 17 5. Üllő 14 8 1 5 24:24 17 6. Szigetújf. 14 6 4 4 21:23 16 7. Üjhartyán 14 7 1 6 27:32 15 8. Cégi. Ép. 14 6 3 3 15:18 15 9. Gödöllő 14 5 2 7 25:21 12 10. Ceglédberc. 14 5 2 7 20:19 12 11. Albertirsa 14 4 4 6 13:19 12 12. Abony 14 4 3 7 20:22 11 13. DMTK 14 2 6 6 18:21 10 14. Vecsés 14 4 2 8 17:31 10 15. D.-keszi K. 14 4 1 9 17:31 9 16. Pécel 14 2 4 8 10:22 8 Az SBTC a tavaszi első a labdarúgó NB I B-ben A labdarúgó NB I/B utolsó tavaszi fordulója alkalmából a következő eredmények szü­lettek: | Szállítók—BVSC 2:2, Székes- fehérvár—Szombathely 2:2, Oroszlány—Dunaújváros 0:0, Győri MÁV DAC—Ganz-MÁ- VAG 0:1 Budafok—Borsodi I Bányász 2:1, Ózd—Nyíregyhá­za 5:1, Salgótarján—Miskolc 2:1, Egyetértés—Láng 1:0. A tavasz végeztével jobb gólarányával a Salgótarjáni BTC áll az élen, az Ózd előtt. Mindkét csapatnak 21—21 pontja van. 3. Szombathely 19, 4. BVSC 18 ponttal. Az első négy együttest követi négy 16 pontos: az Oroszlány, a Buda­fok, a Székesfehérvár és a Dunaújváros. Szurkolók. A szurkolók szurkolnak. 1 Ezért szurkolók. A múlt héten szerdán, szom­baton és vasárnap ott ültek a tv-készülékek előtt, mert sze­retik a labdarúgást. Végignéz-1 ték a spanyol—magyar, a ma­gyar—dán és a spanyol—szov­jet találkozókat. A Nemzetek Kupájának spanyolországi döntő mérkőzéseit. És szurkol­tak . .. Látták, hogyan vesztettek a magyarok a spanyolok ellen 2:l-re, miképp győzték le a dánokat 3:l-re és miképp dőlt; el 2:1 arányban a spanyolok javára a döntő döntője. A szurkoló szurkolt és re­ménykedett. Aztán szurkolt és bosszankodott. Végül csak szurkolt, minden mellékgondo­lat nélkül, csak azért, mert szereti a labdarúgást. De mivel változatlanul sze­reti, s továbbra is szurkolni szeretne, egy pillanatra elcso­dálkozott Baróti Lajos szövet­ségi kapitány nyilatkozatán. Idézzünk csak pár monda­tot a szövetségi kapitány ..spa­nyolhoni mérlegbeszámolójá­ból”: „A kitűzött célt, a harmadik hely megszerzését elértük... Ismét megmutatkoztak a már korábban is tapasztalt hibák, egy-két játékos küzddképessé- gének és a csapat egységének hiánya ... Hátsó alakzataink általában kielégítettek, gyenge volt* azonban a csatársor. A belsőhármas nem váltotta be a reményeket és ismét bebizo­nyosodott, hogy szélsők nélkül képtelenség komolyabban előbbre lépni.'/. Tichy és Al­bert nagy csalódás. Mindket­tőjüknél a fizikai állapottal és a játékfelfogással van baj... Tichynek ezenlkivül súlyfeles­lege is van... Komora becsü­letesen küzdő játékos, de nem jó taktikus, ezért nem tudta teljesen kikapcsolni a küzde­lemből Suarezt, s ez döntően közrejátszott a spanyolok elle­ni mérkőzés alakulásában”. A szurkoló bár csak szur­koló, de nem érti: Miért nem szüntethetik meg a szakvezetők a már korábban is tapasztalt hibákat — évek óta? Miért nem tudnak változtat­ni egy-két játékos küzdőké­pességén — évek óta? Miért nem tudják kialakíta­ni a csapat egységét — évek óta? Miért nem váltja be a bel­sőhármas a hozzáfűzött remé­nyeket — évek óta? Miért nem tudnak változtat­ni évek óta a „szélsők nélküli” állapoton? Miért van baj Albert és Tichy fizikai állapotával és já­tékfelfogásával — évek óta? Miért van Tiehyn súlyfeles­leg? Ha tudvalevő, hogy Komora nem ió taktikus, miért bízták meg döntő taktikai feladattal? A szurkoló szurkol és cso­dálkozik. De vajon a szakvezetés — immár évek óta nvért szintén csak szurkol (a kispodon, a pálya szélén) és csodálkozik? A szurkolók szurkolnak. Ezért szurkolók. De vajon .. .? (a!ács) Egy telitalálat A totó e heti fordulójában ha tan értek el 13 találatot, nyere ményük egyenként 48*449 forint A tizenhármasok közül egy tip pelö az első pótmérközést is el találta, s így 13+1 találatot ért el Szelvényére 149 669 forintot kap. A 12 találatosok 746, a tizenegyesek 53, a tiztalálatosok 12,10 forintot nyertek. A 13+1 találatos szelvény a kö­vetkező: x, 1, 2, x, 1, 1, 1, 1, x, 1, 1, 2, x, 2. Kádár ipari tanulót felveszek. Ács Dénes, Nagykőrös. VII. kér., Alpári u. 3. | Gödöllői Járási Építő­ipari Ktsz azonnali belépéssel felvesz műszaki adminisztrátort és technikust. i Jelentkezés: Kistarcsa I Hunyadi u. 5. sz. alatt Eladó ingatlanok a nagykátai kirendelt­ség területén: Nagykáta: 2 szoba, konyha, kamra, istálló pince és melléképületek. Be­költözhető. Ára: 100 ezer forint. Szoba, konyha, kam­ra, sertésól. 100 n-öl telekkel. Beköltözhe­tő. Ara: 45 ezer forint. Két szoba, konyha 2 kamra, pince, istálló, 600 n-öl telekkel Kút, villany van. Beköltöz­hető. Ara: 180 ezer forint. Gyömrő: szoba, konyha. 333 n- öl telekkel. Beköltöz­hető. Ara: 45 ezer forint. Két szoba, konyha, éléskamra, előszoba, plusz egy kisebbmé­retű szoba plusz kü­lönálló szoba, konyha, kamra, alatta pince. Beköltözhető. Ara: 80 ezer forint. Tápiőszöllös: szoba, konyha, speiz, kamra, nyári konyha, sertésól 568 n-öl te­lekkel. Beköltözhető. Ára: 62 ezer forint. Érdeklődni lehet: PIK IV., Nagykáta. Bajcsy ________Zs u_______ A Fővárosi Villamos­vasút keres kalauzi. váltóőri munkára (17 évtől) férfi és női dol­gozókat, géplakatoso­kat. általános lakato­sokat, ■ műszerészeket, betanított munkáso­kat. kábelfektetői és pályaszolgálati mun­kára (18 évtől) férfi segédmunkásokat. Szakmunkások kábel­fektető) és pályaszol- gálati munkások ré­szére szükség szerint a vállalat szállást biz­tosít A felvételhez 30 napnál nem régebbi keletű tanácsi Igazolás szükséges Jelentkezés munkanapokon (szom bat kivételével) 8—14 óra között Búdapest. VII kér Akácfa u 15 f«zt__17_____ K eresünk felvételre budapesti gyáregysé­günkbe továbbá bu­dakalászi és Domázi gyáregységünkbe gyapiúszövőt. vagy szövőtanulót. szövő­előkészítőt. betanított és segédmunkásokat azonkívül hatórás fia­talkorúakat -Jelent­kezni lehet! Gvapjú- mosó és Szövőgyár. Bp.. XITI . Kárpát u 9—11. Budakalász. Ságvári E. u • 27—29 Pomáz. HÉV-állomas munkaerőgazdái kodá- sl osztályán naponta 8—12 őrá között Eladó egy szoba-kony. has beköltözhető ház. Nagykörös, X.; Dugo­nics U, 5, Nedves épületek fal- szigetelését elektrooz- motikus eljárással vál­lalom OTP-kölcsön is igényelhető* Veres Ist­ván. Dunakeszi. Hon véd utca 14. Monori Gépállomás azonnalra keres do- zerkezeléshez és földgyalui ásl mun­kához értő lánctal­pas traktorvezetőket, továbbá vontató- vezetői jogosít­vánnyal rendelkező traktorosokat. Jelentkezés a gép­állomáson naponta 8—17 óra között. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. A Budapesti Kőolajipari Gépgyár Bp. XVIII kér., Gyomrot »t 79—83. azonnali belépésre keres központi te­lephelyre és vidéki munkahelyekre külszolgálatos munkakörbe általános gép-, vasszerkezeti lakatos, csőszerelő, hegesztő, villanyszerelő szakmunkásokat, valamint férfi segédmunkásokat Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. PERELJEN ZONGORÁT a Zongora­teremből ! VI. Lenin krt 101 Telefon: 123—398 Használt zongorák eladása Uj pianinók részletre isi 575 n-öl fiatal barac­kos. házhelynek való, eladó. Diósdon. Érdek­lődni Herman Lipótr nál. Ipari tanulót szoba­festő-mázoló szakra felvesz. Lakatos Amb­rus. Nagykőrös, II. Kossuth L. 15/a. Ceglédbercel, Vorosi- lov utca 23. szóm alat­ti két szoba, konyha, speiz. kamra, pince- helyiségekkel, azonnal beköltözhető ház el­adó. 70 mázsa akáctuskó sürgősen eladó. Ceg­léd, Ugyer. XI. kér.. 20. dűlő. 1070 szám. Özv. Molnár Imréné. Vállalnék disznót fele malacért. Kálmán- hegy 15. Nagykörös, keresünk gépészmérnököket, gepesztecnniKusokat, szerkesztési és elő- kslkuláoios 'munka­körökbe. Továbbá villanyhegesztő, esztergályos, lakatos, rézműves szakmunkásokat, vizsgázott fűtőket és 18 éven felüli férfi segédmunkásokat, valamint igényelünk villanvhegesztö. esztergályos, lakatos szakmunkásokat XIII. kér.. Rokolya u. 5—7. és XIV. Egressy út 20:c alatti gyár­egységeinkbe Bndapesii Vegyipari Gépgyár Bp., X. kér., Gyömrői út 76—80 _______ F igyelem! Az EM 25. sz. Állami Építőipar) Vállalat Bp XXI. kér. (Csepel) Rá­kóczi Ferenc u. 197. azonnal felvesz festő csoportvezetőt, festő és mázoló, hidegburkoló, vfz- és központifűtés- szerelő, villanyszerelő, lágy- és keményfedő. üveges, bádogos és lakatos szakmunkásokat, valamint ezek mellé férfi kisegftőket Vidékieknek tanácsi igazolás szükséges. Jelentkezés a fent) címen Lakatos, kazánkovács, vasesztergályos ipari tanulókat szövetkezet felvesz. Vidékieket Is. ha budapesti lakást tudnak , biztosítani. Cím: Mosodai Gép- és Kazánjavitó Ktsz, Bu­dapest. XIV Kerepesi Űt 20. 497—717. 497—736. Jó állapotban levő bé­csi zongora eladó. Nagykőrös. Tanárky b. u. a. 1 avaszi imale Bár az Északi, Északközép és Dél. keleti csoportban NB Ill.as labdarú­gó csapataink az utolsó tavaszi for­dulót játszották, egyik csapatunk, a kartaliak még nem fejezték be a fél szezont. Jövő vasárnap Zagyvapálfalvát fogad­ják, s így az e vasárnapi máso. dik helyezett ellem döntetlen után még feljebb kerülhetnek, jövő hé­ten, a táblázaton. Nec így a vá­ciak s a Csepel Autó, akik a tavasz végeztével a táblázat leg. alján szerénykednek. A Pilisi Bá­nyász szombati szerencsés győ. zelme után a Csepel Autó Anna- völgyben ,,peches” vereséget szen­vedett, míg a Délkeleti Nagykő, rösi Kinizsi győzött, de ezzel is csak' a 13. helyen fejezhette be a fél szezont. Északi csoport Kartali MEDOSZ—Ikarus 1:1 (1:0). Kartal, 300 néző. V.: Szentpéteri. Kar tál: Krúber — Braun — Ka- rácsondi, Munár — Mócsa, Varga — Nagy Jenő, Mogyorósi, Sára, Mudri, Gergely. Az első tíz perc után a hazaiak lendültek támadásba, s a 15. perc­ben megszerezték a Vezetést. A félidő további részében is Kartal rohamozott, több további gólhely. zet maradt kihasználatlanul. For­dulás után kiegyensúlyozottá vált a játék, s a 70. percben egy kö. zeli erős lövést Kruber kiejtett, s a labda, a menteni akaró Vargá­ról, akit hátulról meglöktek, a há­lóba pattant. A hazaiak nagy haj. rát vágtak ki, de hiába. A lelkesen játszó Pest megyei­ek. helyzeteik alapján, többgólos győzelmet érdemeltek volna. G: Sára. Jó: Braun, Karácsondi, A csoport további eredményei: Magyar Acél—Pénzügyőrök 2:1, UFC—Goldberger 3:1, Ercsi—Sári^ sáp 3:0, Siófok—Tokod 5:0, Elekt­romos—Nyergesújfalu 1:0. Délkeleti csoport Nagykőrösi Kinizsi—Csongrád 2:1 (2:0). * Nagykőrös, 8<M) néző. V.: Gáli. Nagykörös: Gömöri — Vass, Kecskés I., Szabó II. — Csikós I., Aszódi — Decsi, Klenovics, Lányi, Csikós II., S. Szabó. A mérkőzés elején a vendégek támadtak, veszélytelenül. Húsz perc után feljöttek a hazaiak, s Klenovics előbb a felső lécet ta­lálta el, de aztán a 25. és 40. perc­ben már nem hibázott. Fordulás után Csongrád rohamozott, a ha­zai védelem azonban jól állt a lá­bán. Csupán szépíteniük sikerült a vendégeknek a 80. percben. A 75. percben a nagykőrösi S. Sza­bót és a Csongrádi Vérségit a já­tékvezető kiállította. Jó iramú, kissé kemény mérkő. zésen az azonos képességű csapa­tok közül a jobban küzdő hazaiak megérdemelten győztek. G.: Klenovics (2). Jó: Vass, Csi. Sára. 1. Gyöngyös 15 10 3 2 24:11 23 2r. Ikarus 15 9 4 2 29:14 22 3. Petőfibánya 15 7 4 4 23:21 18 4—5. B.-gyarm. 15 6 4 5 21:21 Ib 4—5. Rákoscs. 15 5 6 4 20:20 1« 6. Salgótarján 15 6 3 6 19:15 15 7. Zagyvapálf. 14 5 5 4 16:15 15 8. Hajógyár 15 6 3 6 20:25 15 9. Statisztika 15 5 5 16:23 15 10. Sashalom 15 5 4 6 17:16 14 11. Tűzoltó 13 5 3 7 23:25 13 12—13. BEAC 15 4 4 7 15:13 12 12—13. Chinoin 15 5 2 8 13:18 12 14. Kartal 14 S 7 5 16:18 11 15. Autótaxi 15 5 1 9 22:28 11 16. Vác 15 4 2 9 18226 ie kos I., Kecskés I., Lányi. Pécsi Sándor 1. Újszeged lő 9 2 4 30:15 20 2. Hódmezővh. 15 8 4 3 18:10 20 3. Martfű 15 7 6 2 26:18 20 4. Bcs. VTSK 15 6 5 4 28:18 17 5. Bcs. Honvéd 15 7 3 5 21:25 17 6. Kiskunhalas" 15 6 4 5 24:22 16 7. Csongrád 14 6 3 5 16:14 15 3. Szeged 13 5 5 5 14:15 15 9. Töröksztm. 15 5 5 5 21:26 15 10. Orosháza 15 4 6 5 21:29 14 11. Kecskemét 15 4 5 6 17:15 13 12. Jászberény 15 5 3 7 21:18 13 13. Nagykőrös 15 4 4 7 17:15 12 14. Mezőhegyes 15 5 2 8 23:34 12 15. Mezőtúr 15 3 4 8 12:23 10 16. Makó 14 2 5 7 16:28 9 A csoport további eredméntyei: Hajógyár—Tűzoltó Dózsa 2:1, Pe. töfibánya—»Statisztika 1:1, Sasha­lom—Chinoin 2:1, Autótaxi—Gyön­gyösi Spartacus 1:0, Rákoscsabai TK—Zagyvapálfalvi Építők 2:0, BEAC—Balassagyarmat 1:1. Északközép csoport Annavölgy—Csepel Autó 4:1 (1:0). Annavölgy, 400 néző. V.: ifj. Bú­zás. Csepel Autó: Kovács — Gremcn, Tyavoda, Földi — Halász, Kreisz — Bálint, Tóth, Hauser, Novák, Városi. A 35. percig kiegyensúlyozott já­ték folyt, ekkor nagy lesgóllal szerzett? vezetést a hazai csapat. A Csepel Autó sokat támadott, de egyenlíteni csak az 50. percben si­került neki. Egy percre rá újból megszerezték a vezetést, védelmi hibából, a hazaiak, majd további két gólt értek el a partjelző jó­A csoport további eredményei: Békéscsabai VTSK—Békéscsabai Honvéd 3:0, Makó—Kiskunhalas 3:3, Mezőhegyes—Kecskemét 2:2, Törökszentmiklós—Martfű 3:4, Üi- szeged—Hódmezővásárhely 1:1. Me­zőtúr—Orosháza 2:2, Jászberény— Szeged 2:1. Constantában szombaton este j befejeződött a Román Népköztár. I saság .7. nemzetközi tornászbaj- I noksága. A női bajnokságban a magyar Tréssel Maria értékéá’&yö. Izeimet aratott. Az összetettben 75,35 ponttal került az első helyre. Belgrádban került sor az OFK Beograd—Bologna Közép-Európai Kupa visszavágó mérkőzésre. Nagy harc után 2:2 (0:0) arányú döntet­len eredmény született és -'ez az olasz bajnokcsapat továbbjutását jelentette, mivel szerdán a Bo­logna otthonában l:0-ra győzött* Vasárnap futották Hamburg­ban a Grosser Hansa Preisst. A 2200 méteres távon a magyar te­nyésztésű imperial is rajthoz állt. A kiváló magyar telivér könnyen nyerte a futamot a legjobb nyu­gatnémet telivérek ellen és 2:16 perces idejével új pályarekordot állított fel. Imperial egy héttel ezelőtt Münchenben is győzött egy 2400 méteres versenyen. voltából. Az Autósok meltek vereséget. nem érdé­G: Tóth. Jó: Kreisz, Tóth. 1. Ercsi 15 9 4 2 42:16 22 2. Siófok 15 9 3 3 24:11 21 3. K. Tü*álló 15 10 1 4 21:18 21 4. Sárisáp 15 9 2 4 29:13 20 5. Pénzügyőrök 15 8 3 4 36:16 19 6. Cegléd 15 8 3 4 27:16 19 7. M. Acél 15 6 5 4 19:18 17 8. Goldberger 15 4 6 5 22:23 14 9. Ny. Viscosa 15 5 4 6 14:18 14 10. Pilisi B. 15 5 3 7 17:22 13 11. Annavölgy 15 4 5 6 20:29 13 12. V. Dinamó 15 2 6 7 16:24 10 13. Elektromos 15 2 6 7 18:29 10 14. Tokod 15 2 6 7 12:32 10 15. UFC 15 3 3 9 17:28 9 16. CS. Autó 15 2 4 9 14:35 8 PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest VIII.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—j00. 142—220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitika! és sport­rovat: 140—449. — Ipari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—858. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díi ! hónapra 12 forint CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Cegléd. Bokor utca 16. szám alatti ház beköl­tözhetően eladó, érte­kezni lehet Bacsó Bé­la utca 12. Veres Mi­hály nál. Családi ok miatt el­cserélném?, vagy elad­nám háromszobás fél házamat. Cegléd, Jász- berényi út 24. Félig beköltözhető ház eladó. Mező utca 2 a. Érdeklődni lehet Nagy Sándor utca 17. X kér.. Túzok utca 2. számú ház eladó, beköltözhető. _________ K is ház beköltözhe­tően eladó. IX. kér. Tükör utca 8/b. Eladók talyigás per­metező, magasnyomá­sú. Söreg-féle magas- nyomású háti perme­tező, kéthengeres kompresszor villany­motorral. Bezerédi ut- ca 15. szám Pintér. Felső-Csemő megálló­hoz öt perc, buszmeg­állóhoz két perc. azon­nal beköltözhető csa­ládi ház eladó 264 n-öl kerttel Cím a Ceglédi Nyomdában. Építkezéshez faanyag eladó. Cegléd. Halász utca 2. alatt. Harisnya szemfelszedés, előnyomás, paplankészítés és vállalja a Ceglédi Ruhaipari Vállalat szolgáltató részlege (Cegléd, Piac tér.) Egy db háromajtós szekrény olcsón eladó. Cegléd, I.. Alkotmány utca 17,_______ B eköltözhető két szo- ba-konyhás ház eladó. Trombitás u. 3. Vágó­hid mellett. Eladó egy szoba, konyhás házrész. Ber­csényi u. 5. sz. Érte­kezni délután 4-től, Kiss.______■ C ipőipari férfi szak munkásokat azonnali belépéssel felveszünk. Jelentkezni lehet: Ceg­lédi Cipőipari Válla­latnál. Cegléd Sza­badsáv tér 1 Egy jókarban levő 125-ös lemezvillás Csepel motorkerékpár áron alul sürgősen el­adó. Cegléd. Búzás Gyula XIV. kér. 44- Hibrid-üzem mögött. Eladó háromajtóí Duna-szekrény. eg?t modern, kétszemélycf Krisztina-rekamié. Cegléd. Marx Karolj u. 8.. földszint 5. Csengeriszel 19. sz. alatt 400 n-öl telek el­adó Érdeklődni: Rá­kóczi U. 20.