Pest Megyei Hirlap, 1964. május (8. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-12 / 109. szám

'Tököli bravúr trsán Az Őszi egyfordulós bajnok és a jelenlegi éllovas összecsa­pása volt a vasárnapi forduló csemegéje. Tököl bravúros tel­jesítménnyel nyert Irsán, s to­vábbra is egy ponttal vezet a megyei labdarúgó-bajnokság­ban. Kívüle csupán Dunakeszi és Dunaharaszti számára ter­mett vendégségben babér, dön­tetlent harcoltak ki Vecsésen, illetve Pécelen. A többi találko­zó hazai győzelmet hozott. Biz­tosan nyert a veretlen Bag, a több fordulón át az élen tanyá­zó Monor ellenében. Tököl—Albertirsa 2:1 (2:1) Albertirsa, 1200 néző. V: Beraáth. Már a 3. percben szabadrúgás révén megszerezte a vezetést a vendégcsapat — kapushibából. A 15. percben az irsai hátvéd Nagy megsérült, s a továbbiakban már csak a csatársor szélén statisztált. Bár a 20. percben egyenlítettek ugyan a hazaiak, de 12 percre rá újból az irsai háló zörgött. Fordu­lás utón a hazaiak támadtak, de csatáraik nem tudták a helyzete­ket kihasználni. A 85. percben még 11-est is hibáztak: Jánosi rosszul helyezett „gurítását’? a vendég­kapus védte. Kemény, helyenként durva ösz- »recs apásokkal tarkított mérkő­zést vívott egymással a két csa­pat. G: Gergémyi, Márton, ill. Pra- aeak. Jó: Joszkin (a mezőny leg­jobbja), Plausin, Fonódi, Márton, £B. Pikó, Prazsák. Jánosi. Fazekas Tamás GödöHöi Vasas—Ceglédbercel Íré Gödöllő, 30» néző. V: Knchen- boiLm. Sportszerű találkozón jó játék- vezetés mellett végig többet tá­madott a hazai csapat, s hogy axam született nagyobbarányú győzelem, az a jól romboló, ö-n- féláldozóan harcoló vendégvéde­lemnek: „köszönhető*. *G: Botiük. Jó: Nagy L., Tóth F., Bottlik, ill. a közvetlen védelem. Üjharfcyán—Abony 2:1 (2d) Űjhartyán, 900 néző. V: Kozma. Bár csak enyhe mezőnyíölény- ben voltak a hazaiak, helyzeteik alapján többgólos győzelem szü­lethetett volna. Svébis fejesgóljá- ra a vendégek 11-esből válaszol­tak, s a 44. percben szereztek is­mét vezetést a hartyániak. Szü­net után két ll-est hagyott ki a hazai csapat: Molnár I és Svébis névén. G: Svébis. Turnier, ill. Gönczöl (il-esből). Jó: Molnár II, Schenk, Tóth, ill. Gönczöl, Unger. Dunakeszi Kinizsi—Vecsés 4:4 18:1) Veasés. 4ö0 néző. V: Kelemen. A hazaiak új csapatösszeállítás­sal kísérleteztek, s az együttes tagjai csak a második félidőre „rázódtak össze”. A magas terme­tű venüégj átékosok a levegőben urak voltak, emellett ügyesen kombináltak a földön is. Azonban az 50. perctől kezdve, amikor 4:2- re vezettek, taktikai hibát követ­tek el. Felhagytak addigi táma- dójátékukkal, védekezésükbe azonban számtalan elemi hiba csúszott. így a hajrában a vecsé- siek majdnem megnyerték a mér­kőzést. Ennek ellenére a döntet­len igazságos. G: Kliment (3), Bardócz, ill. Kari (2), Letmetter, Békeffi. Jó: Szalai, Bardócz, Kliment, Cser- metics, ill. Kassai, Fekete, Lei- metter. Fekete Szigetújfalu—Ceglédi Építők 2:0 (1:0) Szigetújfalu, 400 néző. V: Pusz­taszeri. Sportszerű találkozón az első félidőben több helyzete akadt a hazai csatársornak, ezek közül azonban csak egyet tudott érté­kesíteni. Szünet után feljavultak a vendégek, szépen kombináltak, de kapura veszélytelenül. A haj­rá Újfalué volt, s ekkor bebizto­sították győzelmüket. G: Vigh B., Koroknai. Jó: Ko­vács* Vigh L., a hátvédhármas, ill. Mikus I. Mikus n, Vasé. Bag—Monor 5:2 (2:1) Bag, ©00 néző. V: Halász. A 2. percben Varga átadását Aszódi értékesítette, s a 7. perc­ben Aszódj. 10 méteres fejes gól­jával máa’ 2:0-ra vezettek a ha­zaiak. A 8. percben Katona II öngóljával — a melléről vágódott a labda a hálóba — szépített Mo­nor, s az eredmény az első fél­időben nem változott. Az 58. perc­ben már 4:l-re vezettek a he­lyiek, ezután a monoriak szépí­tettek, a végeredményt a 80. percben állították be a bagiak. Végig B&g támadott többet, s a helyzetek alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna. Szünet után csak ritkán jutottak át a félvonalon a monoriak. G: Aszódi (2). Kékesi (2). Nagy I. ül. Katona II (öngól), Szabó T. Az egész bagi csapat jól játszott. Nagy I a mezőny legjobbjának bizonyult, kívüle elsősorban Aszó­di, Katona T, Kékesi és Deine I dicsérhető, míg a vendégeknél Dimoff. Szabó I és Bán. Némedi Sándor t)(lő—V*ci Vasutas 3:0 (1:0) Üllő. 600 néző.-V: Császár. Már az első percben vezetéshez jutottak a hazaiak, s egyre job­ban fölénybe kerültek. Támadá­^Ganz” EKM Áram­mérő Gyára. Gödöllő, »zonnali felvételre ke- rés elektro- és mecha­nikai műszerészeket. Jelentkezni lehet a vállalat személyzeti osztályán. _________ 32 fejes cérnázó és egy nyol efej es kereszt o rs o- soő eladó. Érd: vasár­naponként, Szentes. Rákóczi P. u. 62______ E ladó Nagykőrös, Zsí­ros dűlőben Boros-féle banya. Érdeklődni: V.. Munkácsy u. 5. Boros hordók jó álla­potban levők, eladók, egy db 14 hl-es. egy ab 14,30 hl-es, egy db is hl-es egy db 300 li­teres. Megtekinthetők a Nagykátai Tsz Tá- piószenimárton, Gö- böly járási pincéjé­ben. Érdeklődés: dr. Kurucz, Budapest, xn. Győri út 1 Telefon: 356-405,_______________ 3 5 éves, elvált asszony hozzáillő é’ettársat ke­res 38—45 évesig. Ma­gas rendőr. katona, vagy állami gazdaság agronómusa. kinek la­kása van, gyermek nem akadály. „Meg­értő élettárs” leiigére leveleket cssak komoly elvtársak írjanak a Ceglédi Nyomdába. Beköltözhető ház el­adó. Nagykőrös, vn.. Baross Gábor u. 18. Érdeklődni: Hangácsi \l 9__________________ F elvételre keresünk vasesztergályóst és géplakatos szakmun­kásokat. Faárugyár Nagykőrös. Kecskemé­ti u. 21. ________________ E gypárevezős láelboot, négy személy es oldal- motoros csónak, négy­személyes farmotoros, hatszemélyes beépített motoros hajó kifogás­talan állapotban ol­csón eladó. Vác. Bur­gundia u 14. Szedla- csek Ferenc __________ B eköltözhető ház sür­gősen eladó. Nagykő­rös. V. Sarkantyú u. 6. _________________________ P áncéltőktes, rövid, bé­csi zongora igényes­nek eladó. ’Malom ut­ca 25 alatt, délután 4 után. Cegléd. Nagyobb mennyiségű vályog eJadó. Nagy­kőrös, in., Mátyás u. 13. Béreljen ZONGORÁT a zongora­teremből! VI. Lenin krt. 101 Telelőn: 123—S9C. Használt zongorák ELADÁSA új pianinók részletre is! FELVÉTELRE KERESÜNK öntő, rézműves, lakatos, esztergályos, fúrás, villany­hegesztő szakmunkásokat és 18 ven felüli férfi segéd­munkásokat. Jelentkezés: BUDAPESTI VEGYIPARI GÉPGYÁR. X. G.vömrői út 76—80. Villanyhegesztő szak­munkásokat felve­szünk: XIII. kerület Rokolya utca 7—9. sz. alatti gyáx-egységünk. ben is. Kétszobás, nagykertes családi ház 85 ezer fo­rintért beköltözhetően eladó. Koronczay Ká­roly Gyömrő. Arany János u; 41,________ P orkohászati gyár azonnali belépésre ke­res szakképzett eszter­gályos. marós, és la­katos szakmunkáso­kat. valamint férfi se­gédmunkásokat Tele­fon: 25S—890, Munka­ügyi osztály.________ A Nagykőrösi Állami Gazdaság azonnali be­lépéssel alkalmaz épí­tőipari művezetőt, il­letve brigádvezet ot. valamint kőműves es ács szakmunkásokat és segédmunkásokat. jelentkezni lehet a gazdaság központjá­ban A Pest megyei Kisha­józási és Javító Válla­lat a Szigetmonostor Horányi hajójavító üzemébe felvételre ke­res asztalosokat laka­tos hegesztőket és se­gédmunkásokat .. Ér­deklődni lehet a köz­pont címén, Budapest. I. Corvin tér 6. Tele­fon: 150—886, A Mechanikai Labora­tórium budapesti és alagi telephelyére fel­vételre keres elektro­mérnököket és techni­kusokat mechanikai műszerészeket. Alagra esztergályosokat es marósokat két mű­szakra. Elektroműsze­rész, lemezlákatos. ke- rámikus, öntő és hő­kezelő szakmunkaso­kat egy műszakra. Je. lentkezés: Gorkij fa­sor 25—27. személyzeti osztály (tel. 229—238) és dunakeszi repülő­tere*^ 3—15 Óráig __ B ontásból gerenda, aj­tó ablak, deszka el­adó. Cegléd. Petőfi u. 10 alatt. ________ C saládi ház Budaié- tényben, balatoni mű- út mellett, buszmegál­lónál. sürgősen eladó. Telefon r 426—720 17 20 óra között. saik azonban az első félidő vé­géig újabb eredményt nem hoz­tak. Szünet iftán is Üllő irányí­totta a játékot, az 56. percben nö­velte előnyét. A váciak szórvá­nyos lefutásai rendre elakadtak a hazai védelmen. A 69. percben kevés húzásból felépített támadás végén született az utolsó gól. A lelkesen és időnként jól ját­szó Üllő megérdemelten, biztosan nyert a gyenge csatárjátékot mu­tat Vác ellen. G: Hang (2), Vasadi. Jó: Hang, Boda, Szabó M.. Szabó S., ill. Takács, Király, Kiss. Varga János Pécel—Dunaharaszti MTK Őrt) Pécel, 400 néző. V: Kőhalmi. Nagyiramú, változatos mérkőzé­sen Pécelen több helyezetet terem­tett, de ezeket tehetetlen csatárai nem tudták kihasználni. Dunaha­raszti veszélyes lefutásait a jól­záró hazai védelem Talapával az élen biztosan hárította. Labdarúgó IXH i Ferencváros—Debrecen 3:0 (0:0). Debrecen, 22 000 néző. Tatabánya —Komló 5:1 (3:1). Tatabánya, 10 000 néző. Csepel—Pécs 1:0 (0:0). Pécs, 10 000 néző. Szeged—Vasas Irt) (irt)). Fáy u., 15 000 néző. 1. FTC 8 8 — — 19:5 16 2. Tatabánya 9 5 S 1 18:5 13 3. Bp. Honvéd 9 5 3 1 13:8 13 4. Győr 9 4 8 2 11:8 ír 5. MTK 9 5 1 3 IS.T0 11 6. U. Dózsa 7 4 2 1 12:6 10 7. Dorog 9 2 4 3 7:8 8 8. Vasa*; 9 2 4 3 6:7 8 9. Szeged 9 3 2 4 8:10 8 10. Csepel 8 3 1 4 7:8 7 11. Komló 9 3 1 5 6:16 7 12. Pécs 9 1 3 5 4:8 5 13. Diósgyőr 9 1 2 6 3:12 4 14. Debrecen 9 — 1 8 2:23 1 Jó: Talapa, • Koncz, Kaltenecker, Peff. Siba, m. 1. Tököl 8 6 1 1 17:8 13 2. Bag 8 4 4 — 24:10 12 3. Üllő 8 5 1 2 13:14 11 4. V. Vasutas 8 4 2 2 10:9 10 5. Albertirsa 8 3 3 2 5:4 9 6. Monor 8 4 1 3 14:15 9 7. Cjhartyán 8 4 1 3 14:17 9 8. Szigetújf. 8 3 3 2 9:12 9 9. Gödöllő 8 3 1 4 16:13 7 10. DMTK 8 1 5 2 7:7 7 11. D.-keszi K. 8 3 1 4 12:16 7 12. Vecsés 8 3 1 4 8:11 7 13. Cégi. Ép. 8 9 2 4 5:8 6 14. Abony 8 9 1 5 10:9 5 13. Ceglédberc. 8 2 1 5 11:13 5 16. Pécel 8 — 2 6 3:12 2 A 9. fordulóban a góllövőlista két vezetője Albert és Csemai bi­zonyult a leggólképesebb csatár­nak. Csemai mesterhármast, ért el a Komló ellen, Albert pedig 2 gól­lal szaporította góljainak számát Debrecenben. Az élen Albert elő­nye, mindössze 1 gól a tatabányai játékossal szemben. Az élcsoport­ban változás nemigen történt. 11 gólos: Albert (Ferencváros), 10: Csemai (Tatabánya), 7: Tichy (Bp. Honvéd). 5: Bene (U. Dózsa), Povázsai (Győr). NB I B. Szombathely—Szállítók 3:2, Dunaújváros—Nyíregyháza 1:1, Láng—Miskolci VSC 0:0, Özd— Ganz MA VÁG 2:1, Székesfehérvár —Budafok 0:0, Borsodi Bányász— BVSC 1:1. Egyetértés—Salgótarjá­ni BTC 1:0. Győri MÁV DAC— Oroszlány 1:1. Vyskovban rendezett atlétikai versenyen a csehszlovák Oldrich Danek a diszkoszvetésben 62,45 méterrel új Európa-rekordot állí­tott fel. SZABADFOGASBAN: Reznák első, Bajkó harmadik A háromnapos nemzetközi birkó­zóviadalon a magyar színek kép­viseletében szőnyegre léptek Pest megyeiek is a Sportcsarnokban. Nehézsúlyban a ceglédi Reznák kél vállal nyert Szabó ellen, majd a második fordulóban ellenfelét, Nyerset orvosi utasításra vissza­léptették. Ezután pontozással dia­dalmaskodott a bolgár Kavrev fe­lett, s ez Reznák számára a súly­csoport elsőséget? jelentet be. A váltósúlyúaknái a Csepel j Autós Bajkó. a Zsibritától elszen- ! vedelt vereséget, a második for- j dulóban az Uroanovitcs eulen el- I ért pontozásos győzelemmel ellen- } Súlyozta. A hármadik fordulóban a I Pest megyéi fiatal alulmaradt, a bolgár Sziderovvai szemben. 3 így * végeredményben a harmadik he- • iyet szerezte meg. Szabadfogású győztesek, lepke- í súlytól féitelé; László (csehszlo­vák), Varga J. Keller ma nn, Tóth | L., Záibrita (magyar). Hüsznijev (bolgár). Ballo (román), Reznák (magyar). Bajkó kötöttfogásban is indult. Először döntetlent harcolt ki Riz- mayer Gy. ellen, majd pontozással nyert a jugoszláv Horváthtal szemben. Ezután kétvállas vere­séget szenvedett a szovjet ivankin- tól és két hibapontjával kiesett a további küzdelemből, ebben a ío- gásnemben ,nem került be a7/ első három közé. Kötöttfogású győztesek: Michai- lisin (szovjet). Varga J. (magyar), j Grigorjev (szovjet), Pólyák (ma­gyar), Horváth (jugoszláv), Bagdo- nas (szovjet), Martinescu (román), Kozma (magyar). PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei. Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 Gepírószoba (hívható 20 óráig): 140—447. — Bei politikai és sport­rovat. 140—449. — Ipari rovat: 141—462. — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. Como, Padova, Budapest A női vívósporfc egyik, legna­gyobb eseménye az évről évre Comóban sorra kerülő nemzetközi viadal. Az idei küzdelem-sorozat vasárnap nagyszerű magyar győ­zelemmel zárult. Rejtő Ildikó, a világbajnoki cím védője, imponá­ló vívással megszerezte a győzel­mei. > Viszonylag gyengébben vív­tak eaúRai a magyar csapat többi tagjai, hiszen a legjobb 8 közé Rejtőn kívül csak Sákovitsnénak sikerült bejutnia, a többiek már korábban kiestek. Nyolc ország kard vívóinak rész­vételével rendezték meg Padová- ban a Trofeo Luxardo versenyt. A magyaroknak ezúttal neon ment valami jól, Kovács, Meszéna, Pé- zsa, Bakonyi és Mendel én yi dr. egymásután búcsút mondott a versenynek és végeredményben csak Deineky került a döntőbe. A legjobb négy között? viszont az utolsó helyen végzett. Az első az olasz Chiccá lett. ★ A budapesti nemzetközi tör ver­seny végeredménye: 1. Witold Woyda (lengyel) 2 győzelem, 2. Gyarmati Béla (magyar) 2, 3. Cur- letto (olasz) 2. 4. Szabó (magyar) győzelem nélkül. . Nincs tizenhármas találat A vasárnapi totófordulóban nem volt 13 találatos szelvény. Tizen­két találatot 17 pályázó ért el, nyereményük egyenként 37 181 fo­rint. Tizenegy találatos szelvény 14», tíz találatos 1491 darab akadt. Előbbiekre egyenként 1«9S, utób­biakra 254 forintot fizetnek. A 1». hét eredményei: 2, 2. tö­rölve, 1, 2, 1, x, x, X, x, 2, 1, 2, X. 1. ________ Bécsben kettős mágyán—osztrák teke válogatott találkozóra került sor. Az ifjúságiak küzdelmében a magyar fiatalok 2412:2311 arányú győzelmet arattak, míg a felnőt­tek viadalán a magyar férfiak 308S:4943 arányban bizonyultak jobbnak ellenfelüknél. Szakácsnőt azonnali belépésre felveszünk városi tanács konyhá­jába. Jelentkezés: Nagykőrös. Tomory u. 2. __________________ _ A nyagbeszerzői állást vállalok Budapesten. Saját gépkocsival és telefonnal rendelke­zem. „Megbízható” jeligére Felszabadulás-Ari hirdetőbe._______ V ízszívómotor szivaty- tyúval eladó. Nagykö­rös. IV.. Tompa u. 3. Tanya eladó 1200 n-öl szántóval Nagykőrös. I., Szurdok 20/a. MEGNYÍLT a Pest megyei Ruházati Kiskereskedelmi Vállalat FÉRFI DIVATÁRU SZAKÜZLETE Cegléd, Kossuth tér 10/a. (sarok). Minden igényt kielégítő választék. A legeredményesebb vasárnap NB in-as labdarú­gó-csapataink tava­szi legeredménye­sebb vasárnapja volt a mostani. Mind a négy otthonjátszó együttes nyert, Kar- tal pedig értékes pontot hozott ©1 Salgótarjánból. Csupán a Nagykő­rösi Kinizsi maradt alul. A sereg­hajtó otthonában kapott ki, s most helyet cserélt a két csapat. Északközép csoport Ceglédi Vasutas—Magyar Acél 1:0 (0:0) Cegléd, 1200 néző. V: Biauk. G’VSE: Hamza — Kiss, Gyikó, Császár — Cseh, Oláh — Csurgai, Gyenizse, Dani, Pintér, Liptai. Mindkét félidőben a 4—2—4-es rendszerben játszó Vasutas volt fölényben, de a helyzeteket nem tudta megfelelően kihasználni. A fővárosiak a mezőnyben szépen adogattak, de kapura nem voltak veszélyesek. A bíró két vitás hely­zetben nem ítélt 11-est a helyiek javára. G: Liptai. Jó: Kiss, Gyenizse, Pintér, Cseh. Csepel Autó—Goldberger 1:0 (0:0) Szigetszentmiklós, 500 néző. V; I Rónai. Cs. Autó: Kovács A. — Greinen, ! Novak, Földi — Fodor, Rátkay — ; Csősz, Kovács F., Hauser. Halász, Városi. Végig nagyiramú mérkőzésen í nagy akarással küzdöttek a he- I lyiek, de a csatárok sok helyzetet kihagytak. Az egyetlen gól, akár­csak Cegléden, a 65. percben esett, Fodor távoli lövése talált utat a hálóba. G: Fodor. Jó: a közvetlen véde­lem, valamint Fodor és Hauser. I Pilisi Bányász—Újlaki FC 3:1 (2:1) Pilisvörösvár, 700 néző. V: Ré­vész. P. Bányász: Mariok — Markos, j Ilau, Vízvári — Geehter, Nick I — j ; Hegyeshalmi, Sodró, Peller, Stiff- ter, Serényi. A lendületes hazai támadások már a 10. percben eredményt hoz­tak. Jobboldali támadás végén í Hegyeshalmit az alapvonalnál fel- | vágták, s a szögletszerű büntetőru- j gást Peller a hálóba fejelte. Nem I sokkal később egy ártatlan lövést I szögletre hárított Mariok, s a sa­rokrúgás érintés nélkül a hálóba i csavarodott, tehát egyenlítettek a vendégek. A Bányász csatárai erő­sítettek. de csak a 42. percben ér­tek el gólt. Stiff tért a 16-osnál fel­vágták. a büntetőt Geehter értéke­sítette. Még ezelőtt, a 43. percben Sodrót letalpalták, s a hazai jobb­összekötő a továbbiakban már i csak a szélen statisztált. A másc- j dik félidő mezőnyjátékkal telt el, I melyet durvaságok tarkítottak. A j j Bányász győzelmét a félidő köze- j petáján elért harmadik góljával S biztosította be. Balszárny vezette támadás befejezéseként Peller volt I eredményes. G: Peller (2). Geehter. Jó: Mar- ! lók. Hau, Vízvári. Nick I, Hegyes­halmi, Peller. 1. Sárisáp 9 6 2 1 18:5 14 2. Siófok 9 5 3 1 12:5 13 3’. K. Tűzálló 10 6 1 3 14:16 13 4. Ercsi 9 4 3 2 26:13 11 5. Ceglédi VSC 10 5 1 4 18:12 11 6. Pénzügyőrök 9 4 2 3 23:10 10 7. Goldberger 8 4 2 2 13:8 10 8. Nyergesújf. 9 3 4 2 9:8 10 9. M. Acél 9 3 3 3 11:13 9 10. Annavölgy 9 2 4 3 11:17 8 11. Tokod 9 2 4 3 8:16 8 12. Dinamó 9 1 5 3 9:14 7 13. Elektromos 8 1 4 3 10:12 6 1!. Pilisi B. 9 2 2 5 9:14 6 15. Csepel Autó 9 2 2 5 7:20 6 16. Újlaki FC 9 — 2 7 6:21 2 A csoport további eredményei: ; Siófok—Elektromos 1:0. R. TűzáJ- ! ló—Etcsi 2:1, Sárisáp—Pénzügy- I őrök 1:0, Tokod—Nyerges újfalu 1:1, j Dinamó—Annavölgy 1:2. Északi csoport Váci Vasas—Rákoscsabai tk 2:1 j , (Irt)) Vác, 800 néző. V: Polócz. V. Vasas: Csitneki — Balogh II, | i Borzák, Kreidl — Marton, Bánfai- j ; vi — Balogh I, Kiss Lajos, Kenye- j rés. Kővári, Folyóka. Közepesiramú mérkőzésen igen j i nehezen győzött a Vasas, a 36. percben Borzák 25 méteres sza­badrúgása a sorfal mellett jutott a hálóba. A két 16-os közt folyt a játék. Szünet után valamit .javult az iram. a 63. percben Kenyerest a 16-oson belül felvágták, a bíró azonban a vonalról rugatott sza­badrúgást. A 63. percben a felpat­tanó labda az egyik védő kezét érte, s 11-esből egyenlített az RTK. Nem sokkal később Kissst vág­ták fel, de a bíró most is a vonal­ra vitette a labdát. A 80. percben Kiss szögletét Folyóka fejelte a hálóba. Ezután a vendégeli elkese­redetten küzdöttek az egyenlí­tésért — hiába. G: Borzák, Polyóka. Jó: Csitne­ki, Borzák, Kreidl, Marton, Bán­falvi. A csatárok mérsékelt tel­jesítményt nyújtottak. Pál János Salgótarjáni Kohász—Kartell MEDOSZ 1:1 (1:0) Salgótarján,. 600 néző. V: : Nábe­lek. 1. Gyöngyös 9 7 1 1 15:7 13 2. Ikarus 9 5 3 1 12:7 13 3. Hajógyár 9 4 3 2 13:11 11 4. Balassagy. 9 5 — 4 16:13 1# 5. Rákoscsaba 9 3 4 2 13:11 10 6. Kar tál 9 ■> 5 2 13:11 9 7. Petöfib. 8 4 1 3 13:12 9 8. Saig. KSE 9 3 3 3 8:8 9 9. Zagyvapáii. 9 3 3 3 9:16 9 10. BEAC 9 3 2 4 10:12 8 11. Tűzoltó D. 8 3 1 4 15:16 7 12. Váci Vasas 9 3 1 5 13:14 7 13. Autótaxi 9 3 1 5 15:19 7 14. Statisztika 9 a 3 4 8:16 7 15. Sashalom 4 1 4 4 9:11 6 16. Chinoin 9 2 1 6 6:13 5 A csoport további eredményei: Gyöngyösi Spartacus—Hajógyár 2:1, Sashalom—BEAC 4:t, Autó­taxi— Petőfibánya 0:1, Statisztika— Tűzoltó Dózsa 3:2, Zagyvapálfal- va—Ikarus 1:1, Chinoin—Balassa­gyarmat 0:3. Délkeleti csoport Mezőtúri Honvéd—Nagykőrösi Kinizsi 1:0 (1:0) Mezőtúr, 400 néző. 1. Újszeged 9 7 — 2 2S:9 14 2. Hódmezőv. 9 5 2 2 12:7 12 5. Martfű 9 4 4 1 13:9 12 4. Bcs. Honvéd 9 5 2 2 16:16 13 5. Bcs. VTSK 8 4 3 1 20:9 11 6. Kiskunhalas 9 4 2 3 13:14 10 7. Csongrád 8 3 3 2 9:6 9 8. Orosháza 9 3 3 3 16:18 9 9. Szeged 9 3 3 3 8:10 9 10. Törökszenfcm. 9 2 4 3 9:12 a n. Mezőhegyes 9 3 1 5 13:17 7 12. Jászberény 9 2 2 5 15:14 6 13. Kecskemét 9 1 4 4 5:8 6 14. Mezőtúr 8 2 1 5 7:14 5 15. Makó 8 2 1 5 8:17 3 16. Nagykőrös 9 1 4 5 4:11 5 A csoport további eredményei! Törökszentmiklós—Kiskunhalas 0:0, Újszeged—Mezőhegyes 2:0» Jászberény—Makó 1:1, Békéscsabai YTSK—Kecskeméti TSE *:1, Sze­gedi Építők—Martfű 1:6, Orosháza —Hódmezővásárhely 1:1, Békéscsa­bai Honvéd—Csongrád 1:0. 1964. június 1-től mindennemű féreg­irtást (sváb, csótány, tetű, bolha, poloska, légy, szúnyog, patkány, egér) vállal a Váci Járási Szolgáltató KSZ. Telefon: Vác, 4ó8 (Lenin út 52. sz. alatti központ), vagy Vác, 96, (Köztársaság út 15. sz. alatti féregírtó-részleg). CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK ! Eladó egy db 125-ös Danuvia motorkerék­pár. Csemő, I. kér. 334. Alsóerdői megálló­nál. _________________ E ladó 350 kem-es Izs motorkerékpár. Törtei, Abonyi út 38. özv. Tóth József né.________ H asznált ajtók, abla­kok és üvegfal eladó. Arany utca 15. Eladó hasas tehén, Csemő. Ballada-dűlő 141. szám. Dobozi Fe­renc._______________ B oroshordók 5—8 hek- tós. háromrészes lisz- tésíáda. Szép utca 26. számú ház szintén el­adó. Érdeklődés ugyanott.____________ E ladó épület-faanyag, férfikerékpár. Árpád utca no. szám.________ V askapu eladó Csen­geriszél 10. alatt.___ C Jgyeri szőlőkben XI. kér.. 1500 n-öl szántó­föld szoba, konyhás, kamrás lakással egyé­ni területen eladó. Ér­deklődni lehet szom­szédban. Zsíroséknál. vagy Budapest. XI. kér.. Bartók Béla út 32.____________________ J ókarban levő Jawa pionír motorkerékpár eladó. Cegléd. Bacsó Béla utca 2. alatt. Használt fér fi kerékpár eladó. II. kér.. Világ­szél 2. alatt. Női és férfi kalap tisztítását, formázását és alakitását VALLALJA A CEGLÉDI RUHAIPARI VALLALAT SZOLGÁLTATÓ RÉSZLEGE. (Cegléd. Piac tér.) V kér., Molnár-köz 3. számú, azonnal beköl­tözhető ház kedvez­ményes íizetássel el­adó. Érdeklődés négy után. Azonnal beköltözhető ház eladó Bezerédi ut­ca So alatt, ugyahptt két ágy, sublót, szek­rény. konyhaszekrény. Értekezni: Kendér ut­ca 4. alatt. ____________ X . kér. Túzok utca 2. számú ház eladó, be- költözhető. . . Mező utca IS számú 120 n-öíes porta eladó. Értekezni lehet: n. kér. Magyar utca 19. alatt. ______ A zonnal beköltözhető ház eladó, III. kér., Táncsics Mihály utca 5. szánk_______________ B eköltözhető ház ed­adó Sáska utca 9. sz. Érdeklődni: Bezerédi utca 6. szám.__________ K önyveket. könyvta­rakat vásárolunk má­jus 13-én a ceglédi könyvesboltban. Át­vesszük régi és új ki­adású szépirodalmi, tudományos és ifjú­sági könyveit. Figye­lem! Csak egy napig vásárolunk. Készpénz­zel fizetünk. ________ E ladó 120-ös D. Csepel. IX. kér. Tükör utca Bb. Eladó egy db hétéves Has fejős tehén. XL kér. Örkényi út 571. szám. Czirják József.