Pest Megyei Hirlap, 1963. október (7. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-22 / 247. szám

Most is Újh szolgáltatta a meglepetést Akárcsak az elmúlt két for­dulóban most is Üjhartyán szolgáltatta a megyei labda­rúgó-bainoksá-E meglepetését. De most nem idegenben elért győzelmével, hanem hazai pá­lyán, Babtól elszenvedett ve­reségével. Csupán Pécelen szü­letett még vendégsiker, s két döntetlen kivételével az ott­hon játszók győztek. Bag—Üjhartyán 1:0 (0:0) Ü3 ha ríván. 900 néző. V: Berta. Virágcsokorral fogadták á ven­dégeket. maid az első negyed­órában felváltva forogtak ve- ©zádyben a kabúk. A 14. percben fcűziiátJék alakult ki a vendég- kapu előtt, melynek végén Aidán) flesrvosfóan tisztázott. A 26. perc­ben a baai Kékesi mellérúgott tsev 11-est. A 48. percben a ha­zaiak kapufát értek el. míg a 75. percben a vendégek eev Boda— Kékesi támadás végén gólt. Az u'olsó Tregyedórában feljött Bag. Ü.ihartván pedig visszaesett, a iá- fcókvez«tő-hármas ötösre vizsgá­mét. G: Kékesi. Jó: Katona I. fa me­zőny legjobbja). Katona n. Nagy T. Nfcgy n. Kékesi, ill. Klemen ez. Molnár. Schvébis. Némedi Sándor Coglédbereel—üllő 3:i (2:1) Ceglédbercel. 250 néző. V: Su- ftán. A a. percben Prudovics elfutott 69 az üllői kapufán csattant a lab­da. Rá 3 nercre Mezei beadásába az ül&ői Tebesi beletette a felét, s labda az elmozduló kapus mel­lett a hálóba hullott. A 10. perc­ben a beroeliek érték el öngólt, d« nem törte le őket az egyenlítés, s a 35. percben úibói megszerez­ték a vezetést. Az 55. percben tm-T7 kavarodás után az üllői vé­dők ugyan felszabadították ka­pujukat, de a jelenetet követően az flüői Bakót a játékvezető fele­se/! ésért kiállította. A 63. percben Prudovics bombája .1 kapus keze között jutott a hálóba. s ezzel bebiztosította győzelmét a hazai asnoat. A közepeit iramú mérkőzésen O-llő S. Ceglédbercel l kapufát ért eZ. G: Temesl (Öngól). Macsikási. Prudovios. ill. Tóth (öngól). Jó: Csilió. Schmidt. P.áncéLos, Mezei. Macskáéi, ill. Temesl, Godina. Bursa. Vlczkó. 1, „, ^Skbony—Szigetö {falu 1:1 (1:0) Abomv. 600 néző. V: Tótfi. . Az abonyl támadások kapufa- !öWs éts szabályt alán gól titán, csők a 16. percben hoztak ered­ményt. Czlmákot felvágták, s a 11-est Szabó értékesítette. A fé'- ítíő további részében a vendégek lói és okosan tartották a labdát, az aborvi csatársor pedig med­dővé vált. Fordulás után várat­lan ellentámadásból a tó. nercben egyenlítettek az újfaluiak, egy szö-gletrú sásból szeren cs'ésen gólt értek- el. Az utolsó 20 percben heves küzdelem alakult ki. ekkor az abonvi csatárok még két ka­pufát értek el. A vendégek megérdemelték az egyik pontot, mivel higgadt 1áték- felfő sásukkal ügyesen csökkentet­ték a hazai támadások ereiét. Pásztor Mihály Dunaharaszti MTK—Váci Vasutas 5:1 (1:1). Dunaharaszti. 400 néző. V: Kai­ser Az első negyedórában a DMTK több helyzetet teremtett, de Ta­kács mindent védett. A 17. perc­ben azonban Zugnói pörgetett lö­vésébe csak beleütni tudott, s a csatár másodszorra már nem hi­bázott. Ezután a hazai csatárok körűimén-''■eskedni k^'-'ték s a lelkes váciak a 33. percben egyen­líthettek. Torma lövését Szlanko- vics kiütötte, s Fábián a hálóba talált. A félidő halrajában a ve­zetést is majdnem megszerezték a vendégek. Fordulás után az 53. percben Zugrtói izomrostszakadást szenvedett, s a csonka hazaiak átcsoportosítva megtáltosodtak. A harmadik gól után. a 65. perc­től a váciak feladták a küzdel­met. s a 72. valamint 30. percben a DMTK tovább növelhette elő­nyét. Áz utolsó negyedóra igen kemény iátékot hozott, de Kaiser játékvezető a helyén volt. G: Bogdán (3. egyeit limesből). Zugnói. Jancsó. ill. Fábián. Jó: Kőszegi. Kaltanecker. ülés. Bog­dán. ill. Takács. Váradi. Kiss. , Albertirsa—Dunakeszi Kinizsi 5:0 (4*». Albertirsa. 800 néző. V: Soós Gábor. Húsz nerc alatt eldőlt a mérkő­zés sorsa, a ragyogó formában iátszó hazai csatársort képtelen volt feltartóztatni a vendéervéde- íem. Az első félidőben időnként nyomasztóvá vált a hazai fölény. A gólok az 5.. 12.. 18. és 27. perc­ben estek. Fordulás után Irsn en­gedett az iramból. «? a vendégek kiegyensúlyozottá tehették a játé­kot. de ekkor is több gólhelyzet adódott a dunakeszi kapu előtt, melyből egyet még értékesítettek a 78. percben a hazaiak. Kitűnő játékvezetés mellett Vé­gig sportszerű találkozót vívott a két csapat. G: Kukueska (2). Lehoczki. Kcska. Tóth (öngól). Jó: Nagv. Prazsák. Koska. Eehoczld. ill. Adorián. Bardócz. Erdélyi. Fazekas Tamás. Ceglédi Építők—Pécel 2:0 (1:0). Pécel. 300 néző. V: Tabánvi. A vendégek sokkal egységeseb­bek voltak, két gyors Összekötő­jük vezérletével megérdemelten szerezték meg a naPviramú talál­kozó győzelmét. A oéoeliek 1 avuló játékot mutattak, kezd kialakulni standard csapatuk. Az Építők Jó rajt az osztályozón A kézilabda NB H-be jutásért Idlrt osztálvozój) jól rajtolt cso­portjában a nfesvebalnok férft- Csapat. Salgótarjánt Idegenben és otthon egyaránt legyőzte. a hét végén Eger. maid azután a BEAC less a Pest megyei együttes ellen­fele. Ce*léd—Salgótarján *9:12 (lí:8). Cegléd. 1000 néző. V: Nemén.vl. A Ceglédi Építők igen ötletes, ló játékkal érte el meglepő nagy­arányú győzelmét a telkes, de technikaiig' képzetlen Nógrád merve! balnok ellen. Neményl kitünően bíráskodott. G: Osváth. Tukacs (7—71. Boss! (51. Szálkái. Monorl (3—31. Pánczél (21. Tóth. öcséi. Jó: Csendes. Öcsal. Osváth. Tukacs. Szálkái. Cegléd—Salgótarján 21:19 (9:71 Salgótarján, v: Pelek. A szombati mérkőzés ellenére vasamat) először 7:2-re elhúzott Ceeléd. de ezt a helyi Építők ki­egyenlítették. Ezután a vendégek biztonsági játékra rendezkedtek be. csak a győzelem megszerzé­sére törekedtek. G: Tukacs («1. Osváth. Rossi (5—51. Tóth (21. Szálkái. öcsal. Monori. Jó: Csendes. Bossi. Os­váth. Pécsett is magyar győzelem Vasárnap délutáni Pécsett nemzetközi labdarúgó-mérkő­zésre került sor: Magyaror­szág B-válogatottja az NDK ti tán pótlás-válogatottjával ta­lálkozott és fölényes győzel­met aratott ellene. Magyarország B—NDK után­pótlás vál. 4:1 (1:0). Pécs: 12 000 néző: Bajics ftugoezláv). G: Dunai II (2) és Pová- Ssai (2), ill, Kleiminger. Az asztaliteaiiszezők tizek baj­nokságának végeredménye. Fér. feak: l. Bérezik Zoltán (Vasút­építő) 9 győzelem; 2. Pleniczkv (Spartacus) 6 gv.. 3. Harcsár (VM KÖZÉRT) 6 gy. Nők: 1. Heírtts Er- ZS&xrt. (FTO 9 győz.. 2. Földiné IVőrfte Meteori 6 gv.: 3. Lukácsaié ÍFöldeéo) 7 gy. Wt MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkásoárt Pes* megyei Bizottsága A» a megyei tanács lan Ja. Wsnefkesztő Bácskai László Wadi» a HJrlankladő Vállalat S'eJelflo fdadő Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Wlíapest. VTH.-. Blaha Lulza tér 9 Egész nap hívható Msuontl telefon: 943—100) 1«—27« Géofrőszoba (hívható 20 óráig) • •40—447 — Belpolitikai és soort- wwt: 14*—449 — mart rovat: Hl AB — Művelődési rovat: 141—2SB ■őáüftJa Szikra Launvomda BudaDest Index: 25 064 ffttíflBZtl a Magvar Posta. Elő­fizethető a helvi oosta- Wyataloknál és kézbesítőknél i dll 1 hónanra 12 forint Labdarúgó NBIB Láng—Borsodi Bányász Irt. Egyetértés—Oroszlány 2:0. Székes- fehérvári VT Vasas—BVSC 2:4, Budafok—Ganz-MAVÁG 0:2. Mis­kolc—Nyíregyháza 1:0. Szállítók— Szombathely 2:1, Győri MÁV DAC—Salgótarjáni BTC 1:1. Ózd— Dunaújváros 2:3. 1. Egyetértés ló 7 2 1 14: 5 16 2. Gy. MÁV DAC 10 6 2 2 20:10 14 3. Dunaújváros 10 5 4 1 20:18 14 Nincs telitalálat a totón Az e heti totó-fordulóban nem volt telitalálat. Tizenegy találatot 9. tíz találatot 313. kilenc találatot 3335 pályázó ért el. Nyereményük egyenként: 27 942. 803. illetve 100 forint. E heti totóeredmények: 2. x. 2. 2. 1. 1, 2. 2. 2. 1. 1. x. Vasárnap délelőtt a Sportcsar­nokban ‘ na£v érdeklődés mellett befejeződtek a mesterfokú tornász- bajnokság négynapos országos küzdelmei. Az összetett bajnokok közül Csánvi. ill. Makrai Katalin ifjabb sz-erbainokságot is szerzett, mellettük azonban fiatalok is győztek. A tokiói nemzetközi sporthét versenyein részt vett magyar sportolók első csoportja vasárnap délután a Ferihegyi repülőtéren visszaérkezett Budapestre. Bukarestben befejeződtek a bel­ügyi sportolók nemzetiközi űszó- és vízilabda spartakládiának négynapos. küzdelmei. A magya­rok jól finiseitek: négy győzel­met és több értékes helyezést sze­reztek. A szovjet Prokopenko a 100 méteres férfi mellúszásban 1:09.2 perces ideiével ú.1 Európa- rekordot állított fel. egyik g<fcia szabadrúgásból, a má­sik egyéni kitörésből esett. G: Hegedűs. Máté I. Jó: Hege­dűs. Miikus H. ül. Nagy Gyula. Kalocsai. Tököl—Mohot 2:1 (2:1% Tököl. 200 néző. V: Szórádi. Már a 4. percben előnyhöz ju­tott a hazai csapat, azután még három nagy helyzetet hagyott ki­használatlanul. A 30. percben egyenlített Manor. majd a &>. percben szép akcióból ismét Tö­köl szerezte meg a vezetést. For­dulás után a vendégek mezőnv- fölénye ellenére a 65. és a 72. percben a hazaiak teremtettek helyzetet, de az eredmény már nem változott. A közepes színvonalú mérkőzés két ellentétes félidőből állt. Az elsőben a hazaiak, a másodikban a vendégek látszottak jobban. Tököl két szélső játékosa nélkül a szokottnál gyengébb teljesít­ményt nyújtott. Monor fiatal együttese nagy akarással, lelke­sedéssel küzdött. de különösen szünet után a helyzeteit nem tud­ta kihasználni. Ennek ellenére győzelmet érdemelt volna. G: Horák (2). ill. Eaczfcó. A tö­köllek közül senki sem dicsérhető, a vendégeknél Szabó István. Sá- ránszki és Laczkó tűnt ki. Bundies Péter Gödöllői Vasas—Vecsés l:i (1:0) Gödöllő. 400 néző. V: Bende. Gödöllő nem tudta a helyzeteit kihasználni, s a lelkesen látszó vendégek, akik az utolsó tíz percben átvették az irányítást. megérdemelten ponthoz. jutottak az egyik G: Kaiser, ifl . siszler. 1. Albertirsa 10 7 t 1 29:12 16 2. Cégi. Ép. 10 5 3 2 28:16 13 3. Bag 9 5 2 2 24:13 12 4. Abony 10 5 2 3 20:12 12 5. Tököl 9 5 1 3 17:11 11 6. DMTK 10 5 1 4 20:21 11 7. Manor 9 4 1 4 17: 9 9 8. Szigetújf. 10 3 3 4 21:16 9 9. Váci vas. 10 4 1 5 18:20 9 10. Gödöllői V. 9 3 3 3 15:18 í> U. D.-keszi K. 10 4 — 6 24:29 8 12. Vecsés 9 3 2 4 15:19 8 13. üllő 9 4 ■ — 5 17:26 R 14. Ceglédberc. 9 3 1 5 14:17 7 15. ÍJihartyán 8 2 2 4 12:21 6 16. Pécel 9 2 7 5:36 2 lii p­A LEGJOBBAK Bár már néhány hónap eltelt a vízilabda Dunakanyar Kupa befejezése óta, nem fe­ledkeztek meg a rendezők a legjobbaktól, a legjobbak szá­mára felajánlott kupákról. Hétfőn délelőtt Saiga Lajos, a PTSX képviseletében adta át a serlegeket és érmeket A győztesnek járó kupát Brandi Jenő, a Bp. Honvéd edzője vette át. A legjobb játékos cí­met Rusorán II Péter, a Cse­pel Autó vízilabdázója nyerte el. A legstílusosabb csapat az Egri Dózsa lett, a legjobb já­tékvezető címet pedig Rákos Károly érdemelte ki. Ott volt a kupa átadásánál a győztes Honvéd néhány já­tékosa is, így Kökény, Tóth, Váci és Vedlik. KARTAL AZ ÉLEN Körösi siker a szomszédvári rangadón Képünkön a legjobb, legsport­szerűbb játékos — aki a Pest megyei Hírlap kapáját kapta —, a Csepel Autós Rusorán II Péter, Bábi Lajos, a megyei úszószövetség elnökének tár­saságában. Az éllovas Tűzoltó Dózsa kitaioott Kar­tól győzött, s isy a Pest megyei csa- nat került az Északi csoport élére. A két szomszédvár rang­adóját Kecskemétien megleoetésre Nagy­kőrös nyerte, s Idegenben dia­dalmaskodott a Ceglédi Vasutas Is. Alulmaradt viszont a Csepel Autó és a Váci Vasas, míg a Pilisi Bányász csak egy pontot tudott otthon tartani. Eszakközéo csoport Pilisi Bányász—Dinamó 0:0 Pilisvörösvár. 130 néző. V: Du­dás. P. Bányász: Huj — Nick n. Hau. Kruno — Stiffter. Nick I — Probst. Gcchter. Vaczlavik. Sodró, Herényi. Az álmos, unalmas 90 perc alatt emlitéisre méltó esemény nem tör­tént. Mindkét oldalon a védel­mek lói álltak lábukon. A karmk előtt egyetlen gólhelyzet sem adó­dott. Jó: Hui. Hau. Krupp. Nick H. UFC—Csepel Autó 3:0 (2:0). Bécsi út. 500 néző. V: Balázs. Cs. Autó: Csiszár — Csorvás. Halász, Kemény — Hauser. Mai­sai — Bálint. Tnrjánszfcy. Csősz, Kát kai. Boltos. Nehezen alakul M a Csepel Autó úi csapata Ehhez különböző okok tárulnak hozzá. Gál betek, az Eg­resi ..testvérek” leálltak. Kreisz ..Göröcsöt” iátszjk: nem hallandó a középhátvéd posztján szerepelni. Csősz csak két hét múlva szere! le. Galambos most kezdte el az edzéseket Rátlcai ez alkalommal játszott másodszor. s Kemény hosszú szünet után most > először. Kilenc perc alatt eldőlt a mér­kőzés sorsa. Kemény hazaadott. Csiszár elmélázott, s máris az autós hálóban táncolt a labda, maid rögtön utána túlsziaorú ti­zenegyesből 2:0-ra vezettek a ha­zaiak. Ezután négy holtbiztos helyzetet hagytak ki a tartózkodó Pest megyei csatárok. A második félidőben váltakozó küzdelem folyt, kölcsönös gólhelyzetekkel, melyek közül az UFC a 80. perc­ben egyet értékesített. A gól után Hauser lest reklamált, s a kiállí­tás sorsára iutott. A csapatból csak Rátkai és Csősz igyekezete dicsérhető. Ceglédi VSE—Annavölgyi Bányász 2:0 (0:0). Annavötev. «o néző. V: Oláh. Eladó kisebb családi ház, Nagykőrös. IX., Vadas u. 31. ________ V ilágos hálószoba­bútor eladó. Nagykő­rös, VT., Kölcsey u. 22/a._______________ Azonnali belépéssel felveszünk géplakatos szakmunkásokat sze­relési munkára, vala­mint fémforgácsoló szakmunkásokat és férfi segédmunkáso­kat. Jelentkezés a Szentendrei Kocsigyár munkaügyi osztályán. Szentendre, Eötvös utca I szám alatt. Segédmunkásokat, akik szakmát akar­nak tanulni, megfele­lő fizetés mellett fel­vesz H. sz. Autójavító Vállalat, Bp.j XIII., Révész u. 1. 48 kem-es Simson mo­torkerékpár klskere- kű, jókarban eladó. Érdeklődni: Nagykö­rös, Ady E. u. 30., du. 4 órától. ___________ K őműveseket és kő­művesek mellé segéd­munkásokat azonnali belépésre, állandó bu­dapesti munkára fel­veszünk. Munkás- szállás vau. Tanácsi igazolás szükséges. Utazási költséget nem térítünk, csak a ked­vezményes Igazolást adjuk. Jelentkezés: „Április 4V Magasépí­tő és Szerelőipari Ktsz Budapest, VHI., Auró- ra u. 23 Munkaügyi. Az CM Szentendrei Betonárugyár vári te­lepére felvesz villany­szerelő és lakatos szakmunkásokat. Fel­vesz továbbá beton- elemszállltó és gyártő munkákra férfi mun­kásokat. Munkásszál­lás van. Napi egyszeri étkeztetés van. Jelent­kezés személyesen: Vác, Klsrét-dűlő t. szám alatt (Forte mel- lettl Te Won: Vác 107 Az CM 25. az. Állami építőipari Vállalat, ceglédi gyár- és lakó­telep építkezéseire azonnal felvesz: kő­műves szakmunkáso­kat és ezek mellé se- gédmunkaerőket, va­lamint férfi kubikoso­kat. föld- és betonozá­si munkák elvégzésé­re. Jelentkezés: Ceg­léden a Hibridüzem énítkezésétl. Mélyfúró Berendezé­sek Gyára. Bp., X.. Fertő u. I. sz azonna­li belépésre telvesz szerszámlakatos. ko- vá?o szakmunkásokat és salakozó segéd­munkásokat. Mun­kásszállás van, Azonnali belépésre felveszünk: férfi segéd­munkásokat és szállító­munkásokat Korszerű munkás- szállás és üzemi ét­kezés van. Jelent­kezni lehet: EM Szentendrei Betonárugyár, munkaügyi osztá­lyán. Dózsa György út 34. szám alatt. A Budapesti Kon­zervgyár (Bp.. X„ Maglóm út 47.) női és férfi segéd­mun­kásokat alkalmaz állandó munkára. Jelent­kezés a munkaügyi osztályon. Mozaiklapgyártíshoz szentendrei és oda bejárni tudó kör­nyékbeli nődolgozókat azonnali* felve­szünk. Kereseti le­hetőség: teljesít­ménytől függően. Üzemi étkezés van. Jelentkezés a Szentendrei Beton­árugyár munka­ügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 34. szám alatt. Víz- fűtésszerelő, villanyszerelő szakmunkásokat és segédmunkásokat azonnali felvétel­re keres a Főv. Szerelőipari Vál­lalat Bp., VH., Sajó u. 4—8, (Ke­leti pu. mellett). Munkásszálló van. Nagykőrös, Örkényi utca 3. számú ház bel­ső része sürgősen el­adó. Eladó ingatlanok a váci kirendeltség területén: Vác: Két szoba, konyha, mellékhelyiségek, 200 n-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara: 60 ezer forint. Két szoba, konyha, speiz, mellékhelyisé­gek 900 n-ól telekkel. Beköltözhető. Ára: 90 ezer forint. Két szoba. konyha, speiz, mellékhelyisé­gek. 229 n-öl telek, kút, villany van. Be­költözhető. Ara: 55 ezer forint. Egy szoba, konyha, speiz, fáskamra, mel­lékhelyiségek, 130 n-öl telekkel. Beköltözhető. Ara: 40 ezer forint. Erdőkertes: Két szoba, konyha, speiz. 227 n-öl gyümöl­csössel. Beköltözhető. Ara; 50 ezer forint. 569 n-öl gyümölcsös, kerített telek. Ara: n-ö!e 40 forint, Sződ: Két szoba, konyha, kamra, pince. 400 n-öl gyümölcsössel és plusz 800 n-öl telekkel. Be­költözhető. Ara: 70 ezer forint Érdeklődni lehet: FIK n.; Vác. Széchenyi u. 9. sz. Óvja bútorát szépítse lakását Hozott és általunk adott anyagbúi bú­torvédő huzat — függöny stb. Pest megyei Ve­gyi és Kézmú Ip. Vállalat. Bp.? DC., Tompa u. 20. (Páva u. sa­rok.) TeL: 132—805. 1. Tokod 2. Elektromos 3. Köb TűzáEÓ 4. S’ófok 5. Pénzűírvörök 6. Ceglédi VSE 7. M)asvar Acél 3. Ercsi 9. Sárlsán 10. Csepel Autó 11. Ullfiki FC 12. Goldberger 13. Pilisi B. 14. Dinamó 15. Annavölev 16. Nvergesűif. 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 — 3 1 17: 9 13 2 14: 9 12 1 19:14 12 2 12:10 12 2 19:11. 11 2 14:11 11 4 18:11 9 3 17:12 9 3 6: 6 9 4 10:14 9 4 17:13 8 4 6:14 8 4 8:14 7 5 10:16 6 6 13:24 5 6 5:17 3 előny birtokában leálltak a ha­zaiak. s így megváltozott a ja-ícác kéoe. A Statisztika fellőtt, az 50. percben Varga hibájából szépített, s a 80. percben újabb gólt ért el. Ekkor Varga megjegyzésért a ki­állítás sorsára jutott, a hal rabon igen-igen szorongatott; a Statisz­tika. Hosszabbítás miatt a perccel tovább tartott a találkozó, s az utolsó oiUanatban majdnem egyenlítettek a vendégek, ügy ka­pura pattintott labda göröngyön Irányt változtatva maldnem be­csapta Podlaviczkyt. de az bravú­rosan fellel mentett. G: Nagy Jenő. Huszár. MMdri. Jó: Nagv Jenő (a mezőny leg­jobbja). Podlaviczky. Braun. He- nár. 1. Kartól 9 » — í 14: 9 14 2. Gvöngvös 9 « 1 2 12: * 13 3. Tűzoltó D. 9 4 4 1 17: * 73 4. Váci Vasas 9 5 13 14ÜS 11 5. Saig. KSE 9 4 2 3 18:18 19 6. Petőfibánva 9 5 — 4 2»ttl) 10 7. Zagyvapálf. 9 3 3 3 15: 8 9 8. Rákoscsaba 9 9 2 * 12:11 8 9. Statisztika • 4 — 4 17:17 8 10. Sashalom 9 4—5 15:1« 8 11. BEAC 8 3 2 3 13:14 8 12. Balassagv. 9 3 2 4 12:16 8 13. Ikarus 9 2 3 4 11:1S 7 14. Chinoin 9 2 2 5 8:27 6 15. Autótaxi 9 18 5 12:1« 5 >6. Hajógyár 9 1 3 3 8:17 5 A csoport további eredményeit BEAC—Petőfibánva 5:2. Zagyva- pálfalva—Hajógyár 5». Salgótar­jáni KSE—Sashalom 3:0. Ikarus— Autótaxi 2:1. Gyöngyös—Rákos­csaba 2:1. Chinoin—Tűzoltó Dózsa 2:1. Nagykőrösi Kinizsi—Kecskeméti TE lg) (1:9). Kecskemét. 21)00 néző. V: Tár- kánv. Nagykőrös: Gömöri — Vass, Csikós I. Baranvai — Toricska, Lányi — Komyik. Rácz dr„ Csi­kós II. Klenovics. Tornyi. Azonnal a körösiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, két kapufát értek el. sőt. a 2S. nerc­ben gólt is. Fordulás után Kecs­kemét nagv erőbed o-bással küz­dött. többet támadott, de a ven­dégvédelem Csikós l-svel & Gö­möri vei az élen ragyogóan rom­bolt. a hazaiaknak nem is volt Igazi helyzetük. A ritkább körösi támadások mindig gólveszélye- sefc voltaik. A Kinizsi főleg élsö félidei tél- lesítménve alapján megérdemel­ten győzött.,Az első félidőben 161 látszottak a Pest megvetek, a második félidőben pedig ragyo­góan küzdöttek. Ennek eredménye a nem várt győzelem. G: Rácz dr. Jó: Csikós I. (a me­zőny legjobbia). Gömöri. Vess. Lánvi. Csikós K. Pécsi Sándor ;»l£K járási kirendelt­sége szállítási előadót keres azonnali belé­péssel. Cegléd. Kos­suth Ferenc utca. Most szerezze be téli burgonyaszüks égletét a nagykőrösi Petőfi Tsz üzleteiben és a piaci standon 109 kg- os megrendelést ház­hoz szállítunk. ______ F elvételre keresünk karosszérialakatost, valamint betanított munkára segédmun­kásokat. Válaszokat „Egészséges mun­kakörülmények” jel­igére a kiadóba kér­A csoport további eredményei: Tokod—Elektromos 1:1. Siófok— Magyar Acél 1:1, Goldberger— Nyergesúifalu 1:0, Pénzügyőrök— Kőbányai Tűzálló 2:2. Ercsi—Sári- sáp 4». i Északi csoport Balassagyarmat—Váci Vasas 2:1 (2:0). Balassagyarmat, 700 néző. V: Harglttai. Vác; Jakns — Balogh. Katona, Kreidl — Márton, Kávai — Ora- vecz. Kiss H. Ottó. Kiss I. Farkas­_A Dózsa a 6. percben szöglet- rúgásból szerezte mea a vezetést, majd a 14. percben a váci csatár biztos gólnak látszó labdája a fel­ső lécen csattant. A 23. nercben a váci fedezetek elméláztak, s esd kihasználva növelték előnyüket a helyiek. Szünet után valamivel többet támadott a pest megyei csapat, de szépíteni csupán a 72. percben tudott. Alacsony színvonalú mérkőzésen a Vasas teljesítményén meglát­szott a hétközi találkozó. A csatá­rok az első félidőben egy veszé­lyes lövést sem küldtek kapura, szünet után már valamivel job­ban. de lélek nélkül játszottak. Balassagyarmat keményen, de nem durván látszott. a kifogástalan bíráskodás mellett lefolyt össze­csapáson. G: Kiss t. A váciak közül sen­kit sem lehet kiemelni. Kartól—Statisztika 3:2 (3U>). Kariak 400 néző. V: Barna. K. MFDOSZ: Podlaviczkv — Braun- Klsérdi. Munár — Szabó. Varea — Huszár. Rózsavölgyi, Nagv Jenő. Angyal. Mudrt. Kezdés után Angyal rövid át­adását Nagy Jenő. a 16-osról a lobb sarokba vágta. A evors gól után gördülékeny. ötletes, szén hazai támadások következtek. A 25. percben az alaDVonaüg elfutó Rózsavölgyi visszaeurltott, s Hu­szár közelről a kapust ls kicse­lezve látványos góllal növelte az előnyt. A vendégcsapat ellentáma­dásai csak a 16-oslg jutottak. A 33. percben Nagv Jenő elhúzott a halszélen, beadását Mudrl ka­pásból 75 méterről behoníbázta. Fordulás után a háromgólos 3. Hódmezőv. M 7 3 1 23: TIT 2. Kecsk. TE 11 6 2 3 18:12 14 5.’ Csongrád 11 3 4 2 19:33 14 4. Bcs. Honv. ML 5 3 3 26:17 13 5. Martfű 11 3 3 3 20:iA 13 6. Kis lom halas 11 6 1 4 25:20 13 7. Bcs. VTSK 1.1 3 2 4 20:n l? 8. Jászberény 11 5 2 4 18320 12 9. Szeg. Ép. 31 4 3 4 18:17 11 10. Maikó 11 3 1 3 15M9 11 11. Xagyk. K. 11 4 3 4 15:20 11 12. Uiszeg, TC 11 4 2 5 16:24 30 13. Mezőtúr n 2 3 6 23^2.9 7 14. Törökszntm. n 2 3 6 11:16 7 15. Orosháza íi 2 2 7 14:24 6 16. Mezőhegyes ii 1 3 7 18:27 5 A csoport további eredményei: Békéscsabai Honvéd­-Kiskunhalas 6:1. Békéscsabai VTSK—Csone- rád 0:3. Hódmezővásárhely—Mart­fű 1:1. Jászberényi Vasas—Makó 3:0. Mezőhegyes—Tőrőkszentmik­lós 0:1. Mezőtúr—Újszeged! TC 1:1, Szegedi Építők—Orosháza 9:0. Vasárnap délelőtt Debrecenben rendezték meg annak a négyes labdarúgó-tornának első forduló­ját. amely osztályozója volt a jövő évi szegedi nemzetközi mér­kőzéseknek. A Szeged, a Diósgyőr, a Komló és a Debrecen csapata küzdött annak eldöntéséért, hogy a Szeged csapatán kívül melvik lesz a második vidéki NB Ít! együttes, amely a két külföld’ csapat mellett 1964-ben a azegedi ünnepi játékok keretében meg­mérkőzik egymással. Az első for­dulóban a Diósgyőr és a Komié győzött, s jövő vasárnap Diós­győrött ez a két csapat vívja a döntőt. Jaltában befejeződtek ex Ukraj­na—Magyarország nemzeteik kö­zötti válogatott férfi- és női at. létikai verseny küzdelmei. A má­sodik nap összesített eredményei alapján az ukránok 8 pontos győ­zelmet arattak (164.156), de nver- tek a férfiak és a nők te 1«S:105. Illetve 56:51 pontarányban. Debrecenben nemzetközi motor- kerékpáros salakoálvaversenvt rendeztek az 500 kem-es géposz- ‘álvban. a versenyen csehszlo­vák jugoszláv és magyar motor­kerékpárosok indultak, a versenyt Kasper (csehszlovák) nyerte 1? ponttól, honfitársa. Kubicek (it o.) és Pruza (10 p.>. valamint Perénvi (Debreceni MEDOSZ) előtt, akinek 9 pontja volt. i(| jül CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Takarmányrépa na­gyobb mennyiségben eladó. Cegléd, Felliáz utca 39 alatt Ezerjó gyökeres,, vagy porhajas szőlővesszőt veszek. Farkas Pál, Kátai út 4. szám, Ceg­léd. Idős, magányos gon­dozását vállalom, kü­lön szobát adok. csa­ládtagnak tekintem. Cím a Ceglédi Nyom­dában. Hlndenburgl szamóca- palánta eladó. vm. Haló utca 4, alatt. Alig használt tangó- harmonika eladó. Ér­tekezni lehet: XIV. kér.. Kenderföld 5S. Betegség miatt sürgő­sen eladó beköltözhe­tő szoba. konyha, mellékhelyiségekből álló ház. Érdeklődni lehet: Kovács Pálné- nál. Budai úti meg- állónál* Szürke gáztűzhely el­adó. Fehér. Achlm András utca 9. alatt. Bejárónőt keresek. Ér* tekezni lehet reggel 7-ig és 17 után. Tán* c~ics utca 7. 48 kem-es Simson é( 3-f2 Telefnnken-rátííl el?dó, Defwewffv Értesítés! Műkö^ztf rflsműhelyemet Kis« falúdl utca 6. szárll alá áthelyezteml Szathmáry Károly.