Pest Megyei Hirlap, 1962. december (6. évfolyam, 281-305. szám)

1962-12-04 / 283. szám

Búcsúzóul 6-ból Az NB m-ban sze­replő Pest megyei együttesek közül há­rem már a múlt héten pihenőre tért. Eszakközép csopor­tosaink számára azonban csak most fejeződött be az őszi Idény. A finálé várakozáson felül jól sikerült. Nemcsak az immár élcsoportban tartózkodó újon­cunk, a Szigetszen/tmáklósi TK győzött, hanem a Szentendrei Hon­véd is megszerezte mindkét pon­tot hazai pályán, a második he­lyezett m. kér. TTVE ellenében. Sőt. még a sereghajtó Pilisi Bá­nyász is pontot tudott szerezni, a harmadik helyezett otthonában. Az SZTK. bár búcsúzóul csak ne­hezen. s szerencsével nyert, sze­replése. s az ötödik hely. az NB m. egyik legnagyobb meglepeté­se. Északközép csoport: SZTK—Kerámia 2:1 (1*» SzigetezentmiMós. 500 néző. V: Kelemen. SZTK: Dávid — Földi. Gere, Ma.js.ai — Bonczi, Pető — Egresi L, Egresi n., Galambos. Csősz, Antal. Eléggé mély. sáros talajú pá­lyán, szeles időben zajlott le a mérkőzés. Az első félidőben a széltől támogatott hazaiak nagy akarással küzdöttek és a 7. perc- besY Egresi II. csúsztatott fejesé­vel megszerezték a vezetést. A 15. percben ugyancsak ő. 10 mé­terről a lécre vágta a labdát. A 24. percben Galambos ió átadásá­val Antal kiugrott, de óriási hely­zetben a kapusba lőtt. Ezután még Galambos. Egresi i. és Csősz lö­vései tévesztettek célt. Szünet után a szél a vendége­ket támogatta, s ekkor a játék ki­egyensúlyozottabbá vált, sőt. a Kerámia enyhe mezőnyfölényt harcolt ki. Az 52. percben Antal az üresen hagyott kapu fölé emel­te a labdát. Rá hat percre az SZTK védői szabálytalankodtak és közvetett szabadrúgásból egyenlí­tett a Kerámia. A hátralevő idő­ben nagy harc indult meg a győz­tes gólért, s már-már úgy lát­szott. hogy a mérkőzés döntetle­nül végződik. Am a 90. percben Galambos „szólózott’» és a kapu­ba talált. Csak szerencsés góllal győztek, a szokottnál gyengébb teljesít­ményt nyújtó szigetszentmiklósi- ak. A játékvezető mindkét csa­pat terhére sokat tévedett. G: Egresi n.. Galambos Jó: Földi, Pető. Egresi n.. Galambos. Szentendrei Honvéd—ül. kér. TTVE 3:1 (1:1) Szentendre. 100 néző. V: Rálz L. Sz. Honvéd: Vadnai — Kemerle, Bogár. Doroszlay — Tisza, Kovács S. — Hajdukovics. Mezei, Popov, Reviczky, Rajna. A három új játékossal megerő­södött Honvéd az eddiginél komo­lyabb játékerőt képviselt, s meg­érdemelten győzött a második he­lyezett ellen. G: Mezei. Reviczky. Rajna. Jó: Bogár, Tisza, Reviczky. Pilisi Bányász—Elektromos l:l (1:0) Latorca utca. 200 néző. V: He­gyi Z. P. Bányász: Huj I. — Markos, Hau, Krupp — Nick I.. Vizvári — Huj ii., Gechter, Sodró. Sztojkov, Kimmel. KÉT BAJNOK A „VÍZBEN Játék a gólokkal Meglepetéssel végződött vasár­nap a vízilabda Magyar Népköz- társasági Kupa selejtezői során az FTC—Bp. Honvéd mérkőzés. A nyugati túráról hazaérkezett zöld­fehér bajnokcsapat váratlanul ve­reséget szenvedett. 4:3-ra kaptak ki, s ezzel az MNK C-csopónjá­ban igen szorossá vált a küzde­lem, a továbbjutás szempont já­Mert md is jelenleg a helyzet? 1. Csepel Autó 2 2 -------- 20 : 3 4 2. Bp. Honvéd 3 2 — 1 13: 9 4 3. FTC 2 1 — 1 15: 4 2 4. Csatorna 3 ------- 3 3:35 — M ivel csoportonként a selejtező­ből az első két helyezett jut to­vább. a ma délután sorra kerülő FTC—Csepel Autó mérkőzésen dől el. hogy melyik OB I-es együttes esik ki a további küzdelemből. Az kétségtelen, hogy a ferenc­városiaknak mindenképpen eyőz- niök kell, ha tovább kívánnak jutni. Az már azonban az FTC győzelemarányán múlik, hogy a másik továbbjutó — az FTC mel­lett — a Csepel Autó. vagy a Bp. Honvéd lesz-e? Győzelem esetén ugyanis a bajnokcsapat, jó gól­aránya révén, biztos, hogy to­vábbkerül. A Csepel Autónak is igen jó a gól aránya, jelenleg a zöld-fehére­kénél is jobb. Ahhoz, hogy rosz- szabbá váljon, mint a Bp. Hon­védé, igen súlyos vereséget kell szenvednie. Az eddigi gólarányokat figye­lembe véve, ki hinné, hogy jobb eredménynek számítana a Csepel Autó szempontjából, ha i0:0-ra kapna ki, mintha 15:5-re. Ugyan­is 10:0. 11 :l. 12:2. 12:3. 13:4, 14:5, 14:6. 18:7 esetén még az FTC mel­lett. jobb gólarányával, a Pest me­gyeiek jutnak tovább. 15:6 esetén holtverseny alakul ki a Csepel Autó és a Bp. Honvéd között. 11:0, 12:1, 13:2, 13:3. 14:4. 15:5. 16:6, 19:7. vagy ennél súlyosabb vere­ség esetén a Bp. Honvéd a to­vábbjutó. Mindez játék a gólokkal, egyál­talán nem valószínű, hogy ilyen nagy gólkülönbség születhet. Egy azonban mindenesetre figyelmez­tető a Csepel Autósok számára: e találkozón egyáltalában nem dob­ni gólt. számukra előnyösebb, mint kitámadva, gólokat lőve, sok gólt kapni. A nagy érdeklődéssel várt talál­kozóra ma este 18 órakor a Sportuszodában kerül sor. Ekkor száll vízbe az idei OB L és az idei OB n. bajnoka. Még egyszer Dunaújvárosban A múlt vasárnap hiába utaztak a Csepel Autó labda­rúgói Dunaújvárosba, a talál­kozó a pálya használhatatlan­sága miatt elmaradt. Tegnap­előtt „megújrázták” a Pest megyei NB II-esek dunaújvá­rosi látogatásukat. Az időjárás megfelelő volt s a találkozóra sor került éppúgy, mint az NB II Nyugati csoportjának másik két elmaradt mérkőzé­sére. A 90 perc alatt sajnos érvényesült a papírformat s o hazaiak megérdemelten győz­tek. Dunaújváros—Csepel Autó 2:0 (1:0) újváros támadott többet és Kulcsár sérülése után jó időre beszorult a Csepel Autó. En­nek ellenére a második hazai gól csak a játékvezető „köz­reműködésével” született meg. A balhátvéd Keményt figyel­meztette a bíró, s miközben a a labdarúgó a játékvezető előtt „vigyázban” állt, a duna­újvárosiak a hátvéd háta mögött elvégezték a szabadrú­gást, s gólt értek el. A hajrá­ban, noha a Csepel Autósok ! csak szórványosan támadtak, mégis nyílt szépítési alkal- i műk, azonban Kiss ötméteres bombáját a kapus bravúrosan | védte. Dunaújváros, 1500 néző. V: Katona. Csepel Autó: Kovács — Fucskár, Kreisz, Kemény — Vigh, Rátkai — Raduly, Stáhl, j Kiss, Kerekes, Kulcsár. Az erősen sáros pályán a Csepel Autó szervezetten vé­dekezett. Húsz percig állták is a sarat a Pest megyeiek, ám a 21. percben egy távoli lö­vésnél Kovács kapus elcsú­szott, s a labda a felső sarok­ban kötött ki. A gól után a Vendégeknek egyenlítési al- i kalmük nyílt, de Raduly szög­letét Kiss a lécre fejelte, majd Kerekes az ötösön csúszott el biztos gólhelyzetben. A második félidőben Duna- í Jó: Kovács, Kreisz, Stáhl. A Nyugati csoport további eredményei: Zalaegerszeg— Szállítók 1:1, Oroszlány— BVSC 2:1. A bajnokság őszi végeredmé­nye: 1. Csepel 15 12 2 1 30: 9 26 2. Székesfeh. 15 9 4 2 28: 8 22 3. Szállítók 15 8 4 3 21:12 20 4. Dunaújv. 15 7 6 2 31:18 20 5. Oroszlány 15 6 6 3 29:20 18 6. BVSC 15 6 5 4 22:24 17 7. MÁV DAC 15 4 7 4 17:19 15 8. Budafok 15 5 5 5 15:18 15 9. Zalaegerszeg 15 5 5 5 23:28 15 10. Pécsi VSK 15 5 4 6 22:23 14 11. EVTK 15 3 7 5 15:15 13 12. Mosonm. 15 4 5 6 23:24 13 13. Búd. Spart. 15 4 5 6 16:20 13 14. Csepel Autó 15 3 1 11 15:28 7 15. K. Lombik 15 3 1 11 12:30 7 16. Kaposvár 15 1 3 11 12:35 5 5 pont Az első félidőben többet táma­dott a Bányász. A 15. percben Gechter három védőt is kicselez­ve, 20 méterről a hálóba bombá­zott. Fordulás után az Elektromos erősen feljött. Az 50. percben Nick I. felvágta a iobbszélsöt s emi­att kiállították. 10 perccel később pedig Huj n. jutott ugyanerre a sorsra — most is túl szigorúan — összecsapás miatt. A 70. percben Sztojkov összefejelt az egyik vé­dővel. megsérült, s lement a pá­lyáról. így tehát a hajrában nyolc főre olvadt a vendégcsapat, s csak a 80. percben tudtak egyen­líteni a helyiek, a csonka Bányász ellen, vitatható 11-esből. Hau be­csúszó szerelésénél ugyanis át­esett a játékos, 6 ezt sújtotta büntetővel a bíró. Hosszú idő után úgy játszott a Bányász, ahogyan szurkolói jog­gal várták a csapattól. Most iga­zi formáját mutatta az együttes. G: Gechter. Az egész csapat nagy lelkesedéssel és jól játszott, közülük is kitűnt Huj I. A csoport további eredményei: Traktorgyár—Izzó 1:1, Pénzügy­őrök—Esztergom 2:0. Nyergesújfa­lu— Annavölgy 2:0, UFC—Tokod 2:2, Sárisáp—Ercsi. 1:L 1. Traktorgyár 15 9 4 2 45:14 22 2. III. k. TTVE 15 7 5 3 22:16 19 3. Elektromos 15 6 7 2 29:22 19 4. Tokod 14 6 6 2 20:14 18 5. SZTK 15 6 5 4 22:19 17 6. Pénzügyőrök 15 8 — 7 27:19 16 7. Nyergesújf. 15 7 2 6 21:22 16 8. Esztergom 15 4 7 4 17:17 15 9. UFC 15 4 7 4 23:27 15 10. Annavölgy 15 6 3 6 27:40 15 11. Izzó 15 4 5 6 17:19 13 12. Ercsi 15 4 4 7 22:22 12 13.^árisáp 14 4 4 6 14:18 12 14. Kerámia 15 3 5 7 17:22 11 15. Szentendre 15 5 — 10 22:31 10 16. Pilisi B. 15 3 2 10 12:35 8 Északi csoport: Statisztika—Nagybátony 2:3. Chi- noin—XIS TEXT 0:1, Dinamó—Ika­rus 0:3, Sashalom—Hajógyár 4:0, Zagyvapálfalvi Építők—Baglyasal- ja 1:1, Tehertaxi—Kistcrenye 1:1, Petőfibánya—Autótaxi 2:2. 1. Nagybátony 15 12 1 2 36:11 25 2. Baglyasalja 15 9 5 1 24:12 23 3—1. Ikarus 15 9 3 3 27:13 21 3—4. Tehertaxi 15 8 5 2 27:13 21 5. KISTEXT 14 8 3 3 25:13 19 6. Vác 15 6 7 2 28:18 19 7. Sashalom 14 7 1 6 28:20 15 8. Kistcrenye 15 4 7 4 19:16 15 9. Petőfibánya 15 6 3 6 23:26 15 10. Statisztika 15 5 3 7 26:24 13 11. Z. Építők 14 4 2 8 14:28 10 12. Autótaxi 15 3 3 9 25:39 9 13. Kartal 15 3 3 9 13:29 9 14. Chinoin 15 1 6 8 12:27 8 15. Hajógyár 15 1 5 9 11:27 7 16. Dinamó 14 2 3 9 10:32 7 Ma: PTST elnökségi ülés A Pest megyei Testnevelési cs Sporttanács csütörtökről technikai okok miatt elma­radt elnökségi ülését ma dél­előtt tíz órakor tartják a Bu­dai Járási Tanács földszinti termében. Első napirendi pontként a szobi járás sportmunkájáról szóló beszámolót ismertetik, amelyet a járásban megtar­tott felügyeleti vizsgálat alap­ján készítettek el. Második napirendi pontban az agit.- prop.-bizottság munkájával s a megyei sajtóval való kap­csolatával foglalkoznak. Ezen­kívül egyéb kérdéseket vi­tatnak meg. Labdarúgó NB I Debrecen—Tatabánya l:i (1:0) Debrecen. 6000 néző. Vezette: Soós G. A vasárnapi. Debrecenben leját­szott bajnoki mérkőzés mindösz- sze annyi változást hozott a ta­bellán. hogy a debreceniek egy hellyel előbbre lépteik, helyet cse­réltek a Komlóval. 1. U. Dózsa 12 6 6 — 31:10 18 2. Bp. Honvéd 12 7 3 2 33:17 17 3. MTK 13 6 5 2 19:19 17 4. Szeged 13 6 4 3 10:11 16 5. Ferencváros 13 5 4 4 21:18 14 6. Vasas 13 4 5 4 18:16 13 7. Dorog 13 4 5 4 19:17 13 8. Győr 12 5 3 4 15:15 13 9. Tatabánya 12 4 4 4 15:13 12 10. Debrecen 13 2 8 3 13:18 12 11. Komló 13 2 7 4 15:19 11 12. Pécs 13 2 6 5 10:18 10 13. Salgótarján 13 3 3 7 12:18 9 14. Szombathely 13 1 1 11 9:31 3 NEMZETKÖZI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉSEK Brüsszelben 1:1 arányban dön­tetlenül végződött a Belgium— Spanyolország válogatott labdarú­gó-mérkőzés. Szünetben a spa­nyolok vezettek l:0-ra. Bolognában Olaszország és Tö­rökország válogatottja vasárnap játszotta első mérkőzését, a Nem­zetek Kupában. A találkozón az olaszok mindvégig hatalmas fö­lényben voltak és végeredmény­ben 4:0-ás félidő után 6:0 aránya bah győztek. Milánóban az intemazionale csa­pata nemzetközi mérkőzésen 5:2 (4:l)-re győzött Lengyelország vá­logatottja ellen. A magyar ifik a 16-os döatőbea Vasárnap délelőtt a Megyeri úti Dózsa-stadionban játszot­ta a lengyelek elleni UEFA selejtező mérkőzés visszavá­góját a magyar ifjúsági lab­darúgó-válogatott. A magyar fiatalok küzdelmes mérkőzé­sen megszerezték a győzel­met, amely azt jelenti, hogy 1963. április 11 és 23 kö­zött ott lehetnek az angliai 16. VEFA-tomán. Magyarország—Lengyelország 2:1 (1:0) Megyeri út, 6000 néz:. V: Schiller (osztrák). G. Rónád (2), ill. Biró (öngól). Magyarország: Géczy — Bí­ró, Vellay, Kreidl — Kárpáti, Lutz — Rónai, Kalocsai, Var­ga Z. Tóth, Rátkai. A nagy tétt rányomta ‘bélye­gét a mérkőzés színvonalára. Elég sok volt a hiba, de mindkét csapat tagjai nagy akarással, lelkesedéssel küz­döttek. A talaj sem ízlett a fiataloknak. Az első fél­időben a magyar, a máso­dikban a lengyel csapat volt a szerencsésebb. Az egygó- los magyar győzelem meg­érdemelt Jó: Vellay: Kár­páti, Lutz, Rónai és Varga Z., ill. Pazdzior és a belső hármas. ★ A magyar fiatalok két mér­kőzés összesített eredménye alapján — az első találkozó 1:1 volt Radómban — 3:2-es gólaránnyal 7. részvevőként bekerültek az UEFA-torna 16-os döntőjébe. További biz­tos részvevők már a védő Románia, a rendező Anglia, a kiemelt Svájc, Skócia és az NDK, valamint a már le­játszott selejtezők alapján Svédország csapata. ■k A magyar ifik vasárnapi mérkőzésükkel befejezték idei nemzetközi szereplésüket. Ki­lenc mérkőzésből négyet meg­nyertek (Franciaország el­len 1:0 az UEFA-tomán Ausztria ellen 2:0 Bécsbei.. Ausztria ellen 3:0 Budapes­ten, Lengyelország ellen 2:1 Budapesten), 3 döntetlen volt 0:0 Spanyolország ellen az UEFA-tomán, 2:2 és 1:1 Lengyelország ellen Zielena Gorában, illetve Radomban) és kettőt elvesztettek (l:0-ra Törökország ellen az UEFA- tomán és 3:0-ra Jugoszlá­via ellen Budapesten). A gól­arány 11:8, s az összteljesít­mény 61 százalékos. Félidőben a vendégek vezettek A megyei labdarúgó-bajnokság első „elmaradt” vasárnapján két mérkőzésre került sor. Mindkettő döntetlenül végződött, s érdekes­ség, hogy mindkét találkozón a félidőben a vendégcsapat vezetett. Annak ellenére, hogy e két mér­kőzés mellett a bajnoki táblázatba beszámítottuk már az Üllő—Tököl mérkőzés „eredményét” Is (a két pontot 0:0-ás gólaránnyal az ül­lőiek kapták): a bajnoki sorrend, a múlt héthez viszonyítva, sem­mit sem változott. Abony—Albertirsa 1:1 (láb Albertirsa. 600 néző. V: Bende. Az első félidőben széllel hát­ban. a vendégek Irányították a játékot, s a 35. percben ívelt sza­badrúgásbői meg is szerezték a vezetést öt percre rá 11-eshez jutott a hazai együttes, ám az egyenlítési alkalmat elszalasztot­tak. Fordulás után, a szél segítsé­gével „feltámadtak” a hazaiak, s a 23. nercben „mégis” egyenlítet­tek. A hajrát az irsaiak bírták lobban, nagy nyomás nehezedett a vendégkapura, de hiába. G: Kovács, ill. Fekete n. Jő: Koczka, Molnár II.. Kovács. Ju­hász. 111. Nagy. Kiss. Koska. Ve- hoczkL Fazekas Tamás Monor—Pécel 1:1 (lg» Pécel. 200 néző. V: Huszák. Délkeleti csoport: Szolnoki MTE—Szarvas 2:0. A csoport nye: őszi végeredmé­1. Szolnok 15 10 3 2 29: 9 23 2. Gyula 15 9 4 2 41:14 22 3. Szeged 15 4 8 3 14:29 16 4. Mezőhegyes 15 6 4 5 25:22 16 5. Ceglédi VSE 15 6 4 5 18:18 16 6. Martfű 15 7 2 6 22:23 16 7. Orosháza 15 6 4 5 14:17 16 8. J. Lehel 15 6 3 6 24:22 15 9. Hódmezőv. 15 6 2 7 27:31 14 10. Makó 15 3 8 4 15 m 14 11. Békéscsaba 15 4 5 6 27:30 13 12. Csőn gr ád 15 5 3 7 22:25 13 13. Kecskemét 15 6 1 8 15:18 13 14. Törökszentm. 15 6 1 8 16:28 13 15. J Vasas 15 3 6 6 17:22 12 16. Szarvas 15 J. -= Jászberényi 1 6 8 12:26 8 Szomlbait-vasámap a csarnokban bonyolították az 1962. évi országos kötött­fogású egyéni birkózóbajnok- ságot. Népes mezőny, fgy hí­ján 50 induló vetélkedett, színvonalas küzdelmek ala­kultak ki, s néhány megle­petés is akadt. A két nagykőrösi birkózó, Papp és Harczi, akik a múlt heti vidéki bajnokságon ki­dönitőbe jutást, Eima- Reznák­is, a ceglédi birkózó ugyanis sérülése miatt nem indult a viadalon. Az abo- nyi származású Varga János a Bp. Honvéd színeiben lég­súlyban szerzett elsőséget. A nyolc súlycsoport közül há­romban vidéki győzelem szü­letett. Bajnokok, lepkesúlytól fel­felé: Radics (Orosházi Spar­Helyezések nélkül Sport- le harcolták a nem kerültek helyre, radt a várt helyezés tói «ggéffigasB'g’Ésssg A Ceglédi Földműves- szövetkezet azonnali felvételre keres szak­képzett felszolgálót és szakképzett szakácsot. Jelentkezés személye­sen a Ceglédi Földmű­vesszövetkezet köz­ponti irodájában. Budaörs Községi "Ta­nács Végrehajtó Bi­zottsága gazdálkodási (költségvetési) cso­portvezetőt keres. A felvételhez pénzügyi szakvizsga, erkölcsi bizonyítvány, részletes önéletrajz szükséges. Ajánlatokat Községi Tanács VB. Budaörs címre kell ajánlottan küldeni. A városi tanács hiva­tali étkezdéje szakács­nőt keres dec. 15-re. Ajánlatok rövid élet­leírással, IV., Tömöri 2. Nagykőrös. Rekamiék, sezlonok, fotelágy, mindenfajta új átdolgozott, prima kárpitozott vaságy ol­csón kapható. Kárpi­tos munkát vállal ház­nál és házon kívül. VI. kér. Zichy Jenő u. 33. Nagymező utca sarkán. Azonnal beköltözhető ház eladó. Nagykőrös IX. kér. Tetétleni u. 6. szám. Gyógypedikür, köröm­benő vés szakszerű el­távolítása. Bükiné, Vác, Kossuth u. 4. Skoda Octávia Super használt eladó. Vác, telefon: 227. ___________ U j villamossági beren­dezés készítését, 220- ra, átalakítást, mosó­gépek javítását Al- bertirsán vállalja Szakter Imre, Mike- budai út 22. Cserépkályhakészítő kisiparost, vagy szak- munkásbizonyítvány- nyal rendelkező szak­munkást felvesz Ceg­lédi Járási Építőipari Ktsz. azonnali belépés­re, útiköltséget felvé­tel esetén térítünk. Je­lentkezni lehet: Ceg­léd, Achim András u. 26. szám.______________ E ladó 250-es Jáwa ki­fogástalan állapotban. Nagykőrös, Bállá Ger­gely 36.________________ O rvosházaspár 5 hó­napos gyermekéhez és főzés nélküli háztar­tása ellátására meg­bízható bejárónőt ke­res. Nagykőrös, Patay utca 18. Tízezret futott piros Octávia Super sze­mélygépkocsi eladó. Nagykőrös, Szolnoki út 57. tacus), Varga János (Bp. Honvéd), Guttmann (Diósgyő­ri VTK), Deli (Vasas), Tarr (BVSC), Gurics (Bp. Honvéd), Bugyenszki (Orosházi Spar­tacus), Kozma (Vasas). Vasárnap megkezdődött Yoko­hamában az a nemzetközi tornász- verseny-sorozat amelyen európai sportolók is indulnak. A magyar színeket Ducza Anikó és Makrai Katalin képviselte, akik első ver­senyükön jól szerepeltek. Ducza második. Makrai pedig holtver­senyben 4. lett. 1. Ca&lovska (Csehszlovákia) 38,66 Pont. Az osztrákok lemondása miatt elmaradt Magyarország—Ausztria válogatott mérkőzés helyett, va­sárnap este a jégkorong-bajnokság küzdelmei folytatódtak a Kissta­dionban. Az idény első rangadó­ja iránt nagy érdeklődés nyilvá­A péceliek kapkodva kezdték, szétesően játszottak, s így Monor lépett fel támadólag. A 25. perc­ben a monori Szabó lábáról bár leperdült a labda, de Burján elé, aki nem hibázott A második fél­időben a hazaiak feljavultak, s két ízben is csak a kapufa men­tette meg a góltól a vendégek ka­puját. A 80. percben a péceli Dobos kiugrott, s a lövés pilla­natában felvágták. A megítélt li­est Talapa értékesítette. A gól után parázs lett a hangulat, mind a két csapat nagy lendülettel harcolt, de az eredmény már nem változott. Igazságos döntetlen. G: Burján, ill. Talapa fll-esből). Jó: K. Nagy, Fónyad n.. Szabó S.. Szabó I.. ill. Várkonyi. Burján, Kern. Balázs. Városi Ottó 1. Nagykőrös 14 10 3 1 30:16 23 2. Szigetújf. 15 9 4 2 27:14 22 3. Vecsés 15 8 3 4 35:22 19 4. Ceglédberc. 15 8 3 4 30:29 19 5. Üllő 15 8 2 5 22:17 18 6. Abony 15 5 6 4 33:28 16 7. Váci VSE 15 7 1 7 24:23 15 8. Gödöllő 15 5 5 5 25:26 15 9. Tököl 15 6 2 7 21:20 14 10. Bag 15 6 2 7 27:32 14 11. Albertirsa 15 4 5 6 26:28 13 12. Cégi. Ép. IS 4 3 8 22:28 11 13 Dunahar. 15 4 3 8 16:23 11 14. Monor 14 3 5 6 17:25 11 15. Pécel 15 3 4 8 12:23 10 16. Pilisi KSK 15 2 3 10 16:29 7 Ö| telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban öt pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 53 528 forint. 11 találatos szelvény 104. 10 talá- latos 1413 darab akadt. Előbbiek­re 2573, utóbbiakra 253 forintot fi­zetnek szelvényenként. E heti totóeredmények: 1, x, i, x. 2, x, 1. 2. x, x, l, x. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK 125-ös Danuvia motor- kerékpár sürgősen el­adó. Cegléd. Székely utca 35. alatt. Dauert, hideget, me­leget, modern frizu­rát Horváthnál, Ber­csényi út 49. __________ K özépkorú asszony gépírni tud. ált. adm. pénztáros, raktáros, portás stb. állást vál­lal gazdaságban, tsz- ben is. Cím a ceglédi nyomdában. Eladó Csemőben (Gyüge dűlő) 1100 n.- Ö1 tanyás szőlő. Dr. öze János. Szolnok, Beloiannisz utca 2. Elcserélném villamos rádiómat telepesért. Érdeklődni lehet X. dűlő Ugyer, Szebeni Benő. Pannónia fekete ki­tűnő állapotban eladó. Cegléd, Magyar u. 17. A Ceglédi Vasipari Ktsz. vezetősége érte­síti Cegléd város és környéke lakosságát, hogy órajavító részle­gét, Szabadság tér és Rákóczi út sarokra helyezte át. Kisebb ja­vítások megvárhatók. Ébresztőórák javítása 2 napon belül készül eL 500-as oldalkocsis NSU eladó, kisebbre cserél­hető. Cegléd, Újváros- szél 27. Felveszünk forgácsoló és motorszerelő szak­munkásokat. Jelent­kezés a gazdaság fő­mérnökénél, Cegléd, Cifrakerti Állami Gazdaság. Útiköltsége: nem térítünk. Szalma, szár törek. tanya lebontásra el­adó. Koncsik Ferenc­nél. XIV. kér. 405. sz. Beültetett bel telek el­adó. Cegléd, Pesti út 74. alatt. nult meg s a két veretlen csapat találkozójából a zöld-fehérek ke­rültek ki győztesként. FTC—Bp. Vörös Meteor 4:2 (1:1. 0:1. 3:0). Vasárnap véget ért a párizsi nemzetközi kardverseny, amelyen három magyar sportoló is elin­dult. A 8-as döntő — amelyben mindhárom magyar szerepelt — számunkra balszerencsésen in­dult. Horváth az első csörte leví- vása után —amelyet 5:4-re elvesz­tett, dr. Mendelényivel szemben — sérülés miatt kénytelen volt visz- szalépni. Horváth még a délelőtti versenyek során sérült meg, dél­után megpróbálkozott azzal, hogy újból pástra lépjen, de kénytelen volt feladni a küzdelmet. Az el­sőség végeredményben holtver­seny után dőlt el. a francia Rou- !<>t és a magyar Pézsa között. Az újravívásnál a francia versenyző 5:4-re nyert, s ezzel a verseny győztese lett. PES1 MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskái László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: á43—100. 142—231 A főszerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba rhívható 20 óráig): 14(1-447 - Belpolitikai és sportrovat: 140—449 - Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi oostahtvataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj i hónapra n forint