Pest Megyei Hirlap, 1962. október (6. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-23 / 248. szám

Nagykőrös elvesztette veretlenségét, vecsési siker Vácott A megyei labdarúgó-baj­nokságban a vendégek kö­zül csupán Ceglédbercel és Vecsés tudta mind a két bajnoki pontot elhozni, míg három találkozó döntette niU végződött, a két meg­lepetés: a bagiak győzelme Nagykőrös felett és a szi- getújfaluiak biztos diadala a Gödöllői Vasas ellenében. Dunaharaszti—Abony 2:2 (1:1) Dumaharaszti, 200 néző. V: Szó- rádi. A ÖMTTK kezdeményezett többet, de támadásai rendre sikertelen­nek bizonyultak, mivel csupán a jobboldalt fogLalkoztatták. A 22. percben azonban mégis sikerült megszerezni a vezetést, melyre az újonc vendégek a 38. percben vá­laszoltak. Fordulás után kiegyen­súlyozott játék folyt, az edzéshi­ány és a túlzott fiatalítás megér­ződött a hazaiak játékán. Feljött vendégcsapat és több veszélyes helyzetet teremtett. A 72. percben mégis a DMTK jutott újból veze­téshez. Befej ezés előtt három perc­cel, kapu előtti kavarodásból egyenlítettek a vendégek. Igazságos döntetlen, a mezőny legjobbja: Szórádi játékvezető. G: Bogdán (2, egyet ll-esből), 111. Gönczöl (Z). Jó: Bogdán, Zug- nói, Kőszegi, 11L Szűcs, Kocka, Gönczöl. Cziegler. — Lichtner — Vecsés—Váci Vasutas 2:1 (1:0) Vác, Fetőfi-pálya, 300 néző. V: Bende. Jóiramú. változatos, kemény küzdelemben, a Vasutasnak több gólhelyzete akadt az első félidő­ben, de ezeket nem tudta kihasz­nálni. A vendégek a 40. percben szerezték meg a vezetést. Fordulás után kiegyenlített küzdelem folyt, a vendégek pontosabban, de las­sabban szőtték támadásaikat. Az 55. percben egyenlített a Vasutas, hatalmas küzdelem alakult ki a győztes gólért, melyet a 72. perc­ben Vecsés ért el. Befejezés előtt 10 perccel a játékvezető a vecsési Csernyit kiállította. Az utolsó per­cekben a Vsulas elkeseredetten harcolt az újbóli egyenlítésért, de hiába. A játékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett. G: Jámbor, Mercz, ill. Báfoi. Jó: Nyári (a mezőny legjobbja), Trasszer. Jámbor, Sászler, ill. Bor- zák. Bábi. Frick. Pál János Albertirsa—Tököl 4:2 (3:1) Albertirsa, 7üü néző. V: Halász. Már a 3. percben góllal fejező­dött be a hazai támadás, s ez megnyugtatta az irsaikat. Több formás támadást vezettek ezután, a tököli védelem eléggé bizonyta­lankodott, A 12. percben, majd a 25. percben újból zörgött a tököli háló. A félidő utolsó percében szépítettek a vendégek, sőt. a má­sodik félidő elején a lesre álló hazai védelem mellett újabb gólt értek el. Irsának ezután több helyzete akadt, de csak a 73. percben sikerült bebiztosítania győzelmét. A helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna az irsai együttes. G: Kukucska (2, egyet ll-esből), Prazsák, Nagy, ill. Márton. Plau- sin. Jó: Kiss. Szuda. Sinkovics, Nagy, ill. Gergényi, Török, Josz- kin. Fazekas Tamás Ceglédbercel—Pilisi KSK 5:3 (3:1) Pilis, 600 néző. V: Kőhalmi. Az első negyedórában erősen rohamoztak a hazaiak, ám ké­sőbb Bércéi 2:0-ra elhúzott. Szü­net után már-már úgy látszott, hogy sikerül egyenlíteni a hazai­aknak. de 3:2 állásnál egy re­ménytelennek látszó labdát a ber- celi jobbszélső, Pünkösd, elcsípett, beadott, s a. belső csatárok nem hibáztak. Ezzel el is dőlt a mér­kőzés sorsa, A pilisiek csak be­fejezés elő-tt, egy szögletrúgásból szépítettek. G: Prudovics. Macskás! (2—2), Kövesdi, ilj. Bereczki. Farkas, Ki­rálymezei. Jó: Brudovics. Aradi, ül. Bereczki. Üllő—Pécei o:0 Üllő, 700 néző. V: Császár. Az első negyedórában több ve­szélyes támadást vezetett a ha­zai csatársor, de a péceli kapus mindent hárított, a 18. percben lesgólt értek el az üllőiek. A 35. percben az üllői Bánhegyi meg­sérült, s bár szünet után vissza­tért a pályára, de az 50. percben végleg lement. A tíz főre olvadt Üllő továbbra is többet támadott, ám a szélsőket nem foglalkoztat­ták. s a középen pergő támadá­sok rendre visszapattantak a pé­celi védőfalról. A lelkesen védekező vendégek megérdemelték az egyik pontot, a végig sportszerű találkozót Csá­szár kitűnően vezette. Jó: Viczkó. Melis Győri TI.. I aczkó. ill. a közvetlen védelem és Holló. Varga János Ceglédi Építők—Monor l:i (1:0) Cegléd, 150 néző. V: Horányi. Végig erősiramú, kemény, szín­vonal nélküli, csapkodó mérkőzé­sen, a hazai csapat a 30. percben ll-esből szerezte meg a vezetést. A vendégek a- 70. percben egyen­lítettek. A M. percben a cégiért* Hegedűst és a monori Szabót ,,rugdalod zásért’’ a játékvezető ki­állította. G: Hajdú (ll-esből), ill. Stettner. Jó: Hajdú, Anka. 111. Fónyad II., Sáránsziki. Diimof. Bag—Nagykőrös 4:2 (2:1) Bag, 300 néző. V: Kelemen. A vendégcsapat sokkal techni- kásabban játszott. A lelkes, hajrá- futballt bemutató hazaiaknak azonban szinte minden sikerült, míg a körösieknek úgyszólván semmi. A 10. percben a bagiak szerezték meg a vezetést, melyre nemsokára válaszoltak a vendé­gek. Ezután három hazai gól kö­vetkezett. A körösiek csak a be­fejezés előtt öt perccel szépítet­tek, a sportszerű, jó játékvezetés mellett lefolyt mérkőzésen. G: Kékesi (2), Aszódi, Berla, ill. Csikós I.. Torieska. Jó: Katona (a mezőny legjobbja), Adám, Varga. Kékesi. Berla. ill. To'ricska. Bei­tek!. Puhl Sándor Szigetújfalu—Gödöllői vasas 3:0 (0:0) Sziget új falu, 250 néző. V: Schuck. A hazai csapat nagy akarással, szinte egy kapura játszott. A 20. percben a helybeli Tóth gólját megadta, majd visszavonta a bíró. Fordulás után feljöttek a vendé­gek, s néhány nagy helyzetet ki­hagytak. Később ismét Szigetújfa­lu vette át az irányítást, a ’73. percben megszerezte a vezetést. A 74. percben Vig Béla „fautolt”, s a bíró, nagy meglepetésre, ezért kiállította. Ez szinte felvillanyozta a helyieket és fergeteges gyors lefutások után, az utolsó tíz perc­ben újabb 2 góllal biztosították győzelmüket. Az igen sportszerű és nagyira­mú mérkőzést, a javuló formát mutató Szigetújfalu ebben az arányban is megérdemelten nyer­te. G: Vigh Béla Koroknál. Jó: (ll-esből), Tóth, Schneck l„ Schneclc n.. Tóth, Cseresznye, Laukó. ill. Maczkó, 1. Nagykőrös 9 7 1 1 19:11 15 2. Vecsés 10 6 2 2 26:15 14 3. Szigetújf. 10 6 2 2 20:12 14 4. Ceglédbercel 10 7 — 3 21:18 14 5. Üllő 9 5 2 2 17:12 12 6. Bag 10 5 1 4 19:18 11 7. Abony 10 4 3 3 21:20 11 8. Albertirsa 10 4 2 4 18:17 10 9. Gödöllő 10 4 2 4 16:18 10 10. Tököl 9 4 1 4 16:13 9 11. Pécei 10 3 2 5 10:15 8 12. váci VSE 10 3 1 6 17:22 7 13. Monor 9 2 3 4 13:17 7 14. Ceglédi Ép. 10 2 1 7 15:22 5 15. Dunahar. 10 2 1 7 8:16 5 16. Pilisi KSK 10 1 2 7 14:24 4 LABDARUGÓ NB I Újpesti Dózsa—Szombathely *:0, (2:0). Szombathely, 12 ezer nézó. MTK—Vasas 3:2 (1:0). Hungária út, 15 ezer néző. Szeged—Győr 0:0. Szeged, 14 ezer néző. Tatabá­nya—Salgótarján 1:0 (0:0). Tatabá­nya, S ezer néző. Komló—Dorog 1:1 (j:l). Komló, 6 ezer néző. Pécs—Ferencváros 3:3 (2:2). Üllői út, 30 ezer néző. 1. U. Dózsa 10 5 5 — 27:10 15 2. Szeged 10 6 2 2 10: 9 14 3. Bo. Honvéd 9 5 3 1 25:12 13 4. MTK 10 4 4 2 14:16 12 5. Dorog 10 4 3 3 18:13 11 6. Győr 10 4 3 3 12:12 11 7. Ferencváros 10 3 4 3 16:15 10 8. Vasas 10 3 3 4 14:13 9 9. Tatabánya 8 3 2 3 11: 7 8 10. Komló 10 1 6 3 12:15 8 11. Salgótarján 10 3 2 5 10:14 8 12. Debrecen 9 1 5 3 8:14 7 13. Pécs 10 1 5 4 7:15 7 14. Szombaíh. 10 1 1 8 6:25 3 Csak a Szentendrei Honvéd győzött Vigli sérülése után — vereség A Csepel Autó együttese Moson- magyaróvárott már-már győz­tesnek látszott, amikor egy saj­nálatos sérülés tíz főre csökkentette a Pest megyei együttest, s így a ha­zaiak az utolsó pillanatban meg tudták fordítani a mér­kőzés sorsát. Az „öreg’’ Ra­duly mellett most vasárnap mutatkozott be a Csepel Autó színeiben a volt váloga­tott csepeli csatár: Tóth II. MOSONMAGYARÖVÄR— CSEPEL AUTÖ 2:1 (0:1) Mosonmagyaróvár, 1700 né­ző. V: Szegedi B. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kreisz, Hochrein — Hauser, Rátkai — Tóth II, Kiss, Stáhl, Kerekes, Raduly. Az első félidőben a Csepel Autó irányított. Biztosított védelemmel, nyugodtan, át­gondoltan játszott, s végig mezőnyfölényt harcolt ki. A 25. percben Raduly elfutott a jobbszélen. visszagurított, Stáhl a bal sarokba lőtt. A Pest fnegyeiek góljára ellen- támadásokkal válaszolt a ha­zai együttes, ám az autós vé­delem mindent hárított. A 30. percben újabb gólhely­zet adódott az MTE kapuja előtt, de Kerekes leadását Kreisz jó helyzetből a kapus kezébe ívelte. Majd Raduly szögletét Kiss centiméterek­kel fejelte a léc fölé. A második félidő első negyedórájában szorongatták a hazaiak, később újból ki­egyensúlyozottá vált a já­ték. Hauser tíz méterről, hatalmas gólhelyzetben. a kapus kezébe gurított. Me­zőnyjáték folyt, mikor a 75. percben Vigh izomszalkadást szenvedett. Emiatt zavar tá­madt az autósoknál; a ha­zai balszélső elfutott, beadá­sát a jobbszélső leshelyzetből fejelte a hálóba. A csonka Pest megyeiek ellen a 86. percben végül is szerencsés góllal győzött Mosonmagyar­óvár. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. G: Stáhl. Jó: Kreisz, Rát­kai, Stáhl. 1. Cs eoel 11 s 2 1 20: 6 18 2. Székesfeh. 11 7 3 1 22: 5 17 3. Szállítók 11 6 2 3 16: 9 14 4. Dunaújv. 11 5 4 2 23:14 14 5. BVSC 11 6 2 3 18:19 14 6. Zalaegerszeg 11 5 2 4 18:19 12 7. Oroszlány 10 3 5 2 18:15 11 8. MÁV DAC 11 3 5 3 13:14 11 9. EVTK 11 3 4 4 12:11 10 :0. Mosonm. 11 3 4 4 15:15 10 11. Búd. Spart. 11 4 2 5 13:16 10 12. Budafok 11 3 3 5 9:14 9 13. Pécsi VSK 10 3 2 5 9:14 8 14. Csend Autó 11 3 1 7 13:19 7 15. K. Lombik 11 3 1 7 10:21 7 15. F-nosvár 11 — 2 9 7:25 2 A Nyugati csoport további eredményei: Szállítók—Szé­kesfehérvár 0:0 Zalaeger- s-cn—Erzsébeti VTK 1:0, Kaposvár—Budai Spartacus 1:2, Budafok—Csepel 2:2, Győri MÁV DAC—Dunaúj­város 1:1, BVSC—K. Lom­bik 3:1. A Keleti csoport eredmé­nyei: Láng—Miskolc 2:1, Egyetértés—Nyíregyháza 0:3, Diósgyőr—Borsodi Bányász 0:0, Bp. Spartacus—Kecske­méti Dózsa 2:1 Debreceni EAC—Ganz-MÁVAG 3:2, ,Ózd—Szolnok 1:0, Eger— Szegedi VSE 3:1, Salgótar­jáni Kohász—Bp. Előre 0:2. 1. Diósgyőr 2. Ózd 3. Miskolc 11 7 11 7 11 6 4 — 17:5 18 2 2 17:7 16 3 2 17:8 15 A bajnokság 10. fordulójának legeredményesebb játékosa az U. Dózsa válogatóit játékosa. Benő Ferenc volt, aki hat gólt lőtt Szo mbat'nelyen. s ezzel a góllövő­listán Tichy mögé. a második helyre került. A listavezető Ti­chy is szerzett egy gólt. pillanat­nyilag 13 gólos, a többi ..gólzsák” — Machos, Gör öcs. Albert — va­séroao nem volt eredményes. A góllövő lista élcsoportja: 13 Tichy (Ro. Honvéd), io: Bene (U. Dózsa). 8: Machos (Vasas). 7: Göröes (TJ. Dózsa). Nemes (Szeded', 6: Albert (Ferencváros). 5: Kertes fDorog). Povázsd (Győr). Bödör (Mmo. 4: Iván (Komló). Garai (Komló). La- hos (Tatabánya). A PTST agit.-prop. bizottsága ma délután 4 órakor érte­kezletet tart a megyei sport­tanács helyiségében (XI.. Ka­rinthy Frigyes út 3.). A téli időszak tennivalóit beszélik meg az összejövetelen. Az olaszországi Sienában rende­zett nemzetközi atlétikai verseny második napján Varjú Vilmos 18.60 méterrel szép győzelmet ara­tott a súlylökésben. A gerelyhaji- tást az olasz Rodeghiero nyerte 74,08 méterrel, 2. Kulcsár 70,46 méterrel. TIZENNÉGY TELITALÁLAT Az e heti totófordulóban 14 te- lltalálatos szelvény akadt, nyere­ményük egyenként 23 233 forint. 11 találatot 293-en, H> találatot 3108- an értek el. Előbbiekre 1103, utób­biakra 339 forintot fizetnek szel­vényenként. A 12 találatos totószelvény a kö­vetkező: l, 2, x, x, 1. x, x, x, 1, U !• au A Bp. Honvéd vasárnap délelőt­ti ifjúsági versenyén Gyulai Ist­ván (Bp. Honvéd) 4« mp-re javí­totta a 400 m-es ifjúsági síkfutás országos rekordját. A Pilisi Bányász szombati veresége után (az Izzóval szemben a főváros­ban 2:l-re maradt alul) a vasárnap sem hozott sok si­kert a Pest megyei­ek számra. Csupán a Szentendrei Honvéd győzött ottho­nában. meglepően fölényesen a volt NB H-es Pénzügyőrökkel szemben, míg a váciak, ceglédiek és a szigetszentmiklósiak erejéből csupán döntetlenre telt. Kartal folytatja balsikeres szereplését, újabb vereséggel. Délkeleti csoport: Szarvasi SC—Ceglédi VSE l:i (0:0) Szarvas, 1400 néző. V: Csák II. Ceglédi VSE: Hamza — Pákozdí, Me dny án s zky, Császár — Juhász, Oláh — Pintér, Kubinyi, Gyikó I„ Nagy, Gyikó II. A sereghajtó otthonában nem ment a játék a CSC Hédié lenek, vé­gülis örülhettek az egy ponínak. 1. Gyula H 7 2 2 21:11 16 2. Szolnok 11 6 3 2 20: 8 15 3. Mezőhegyes U 6 3 2 21:15 lő 4. Ceglédi VSE 11 5 4 2 15:11 14 5. Békéscsaba 11 4 5 2 24:15 13 6. Szeged 11 3 7 1 10: 7 13 7. J. Lehel n 4 3 4 18:15 11 8. Orosháza 11 4 3 4 11:13 11 9. Martfű .11 5 1 5 15:19 11 10. Hótímezőv. 11 4 2 5 18:21 10 11. J. Vasas 11 2 5 4 10:14 9 12. Törökszenfm. 31 4 1 6 12:21 9 13. Makó 11 1 7 3 10:19 9 14. Csongrád 11 3 2 6 12M5 8 15. Kecskemét 11 3 1 7 7:14 7 16. Szarvas 11 1 3 7 6:18 5 A csoport tovább! eredményei: Eladó ingatlanok az érdi kirendeltség területén. Támokliget­734 n.-öl 14 m hosszú téglaház, gyümölcsös­sel. Beköltözhető. Ara: 66 000,— Ft. Érd: 2 szoba, konyha, elő­szoba, speiz, 400 n.-öl gyümölcsössel. Kút, villany van. Beleöltöz­hető. Ára: 120 000 Ft. 2 szoba, konyha, élés­kamra, nyári konyha, melléképületek, 240 n.-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ára: 75 000,_ forint. 1 szoba, konyha, speiz, nyári konyha, 160 n.-öl telekkel. Be­költözhető. Ara: 65 000 forint. 206 n.-öl telek (üres). Ára: 15 000.— Ft. 300 n.-öl üres telek. Ára: 8000,— Ft. Érd-Liget: 255 ri.-öl telek, 4x4 m szoba, konyha, élés­kamra, istálló, vízve­zetékkel. Beköltöz­hető. Ara: 60 000, __ Ft. É rd-Parkváros: 1 szoba, konyha, speiz, kút, villany van. 317 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ára: 70 000. —Ft. Érdeklődni lehet: PIK. Érd, Diősdi utca 34. rz. Eladó Losonci utca 62. számú ház két rész­ben is, Nagykőrös X., Hősök tere 6. sz. Azonnal felveszünk kőműves, ács, szoba­festő, villanyszerelő, vasbetonszerelő szak­munkásokat, valamint 18 éven felüli férfi se­gédmunkásokat és kubikosokat. Tanácsi igazolás szükséges. Szállást és étkezést térítés ellenében biz­tosítunk. Azok a dol­gozók, akik Bács-Kis- kun megyében vagy Pest megye déli ré­szén laknak, de nem itt dolgoznak, azok a keresztbe utazás csökkentésére vonat­kozó ÉM-határozatra hivatkozva kérhetik áthelyezésüket a vál­lalatunkhoz — nép- gazdasági érdekből. F.M Bács megyei Állami Építőipari Vállalat, Kecskemét, Klapka utca 34. Azonnal beköltözhető ház eladó Nagykőrös IX. kér. Tetétlen u. 6. szám. ___________________ N agykőrösi Faáru és Dohányzócikk Gyártó Vállalat, Nagykőrös, körtefa derekakat át­vesz és megvesz min­den mennyiségben. Eladó 1 szoba, kony­ha mellékhelyiséggel 150 n.-öl kerttel be­költözhető ház. Nagy­kőrös X., Zrínyi utca 33. szám.______________ B eköltözhetően eladó Nagykőrös VI., Kasza utca 3. szám alatti ház. Érdeklődni na­ponta 17^-20 óráig. Terta gyártmányű magnetofon eladó. Nagykőrös, Kasza ut­ca 3. szám. A Csemői Földműves- szövetkezet igazgató­sága pályázatot hirdet 2. sz. boltjának bolt­vezetői és eladói állá­sának betöltésére. Pá­lyázatot a Csemői Földművesszövetke­zet igazgatóságának címére kell beküldeni. Teljesítmény elszá- molót azonnali belé­péssel felveszünk. Közlekedési Építő Vállalat, Szolnok, Rá­kóczi út 6. ___________ E gy pár új nylon ha­risnyát kap: 36,— Ft utánvéttel a Szentend­rei Háziipari Szövet­kezettől, Petőfi u. 1. sz., ha 2 pár használt nylon harisnyát ki­mosvá beküld._________ R ekamiék, sezlonok, fo-telágy, mindenféle új és átdolgozott, pri­ma kárpitozott vas­ágy olcsón kaphatók. Kárpitos munkát vál­lalok, háznál és há­zon kívül. VI. kér. Zichy Jenő utca 33. Nagymező u. sarkán. Telefonhívó: 319—532. HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN! CEGLÉDI APROHIRDETESEK Gyula—Martfű 3:0, Orosháza—Bé­késcsaba 0:0, Kecskeméti TE—Ma­kó 0:0, Jászberényi Lehel—Szegedi Építők 1:1, Törökszentmiklósi— Hódmezővásárhely 1:0, Mezőhe­gyes—Csoiigrád 3:0, Szolnoki Máé—Jászberényi Vasas 3:1. Északközép csoport Szentendrei Honvéd—Pénzügyőrök 2:0 (1:0) Szentendre, 300 néző. V: Antal. Sz. Honvéd: Vadnai — Kemerle, Stefancsik, Doroszlay — Tisza, Kovács s. — Ilajtíukovies, De esi, Popov, Rajna. Kuszenda. Nemcsak javuló formában ját­szott a Szentendrei Honvéd, de lelkesedésből is jelesre vizsgáztak a labdarúgók. Mindkét félidőben sokkal többet támadott a Honvéd. A 9. percben nehéz szögből Decsi szerezte meg a vezetést, majd há­rom hatalmas helyzetben védett bravúrosan a vendégek kapusa. A 65., majd a 77. percben újabb gól esett. 3:0 után még két kapu­fát is elértek a honvédek. A haj­rában adódott a Pénzügyőrök egyetlen helyzete, ám Vadnai ki- tomászta a léc alól a veszélyes lövést. G: Decsi, Rajna. Popov. Jó: Ke­merle. Kovács S., Rajna. A 1áték- vezetőhármas igen jól bíráskodott. SZTK—Traktorgyár 2:2 (2:0) Szigetszentmiklós, 1500 néző. V: Stadler. SZTK: Dávid — Német, Gere. Majsai — Bonczi, Pető — Antal, Csősz, Egresi II., Egresi I., Kecs­kés. A hazaiak léptek fel támadólag. A 8. percben Gere 20 méteres szabadrúgása a a sorfalról lepat­tant, s a befutó Kecskés a háló­ba vágta a labdát. A 17. percben 2:0 lett. A 37. percben Csősz ka­páslövését a vendégkapus a léc fölé tolta. A 48. percben Egresi I. kiug­rott, de lövését a kapus szeren­csésen lábbal mentette. Fokozato­san átvették a vendégek az irá­nyítást, ennek ellenére a 65. perc­ben még az SZTK-nak nyílt Kecs­kés révén gólszerzési lehetősége, de a Traktor-kapus védett. A 69. percben kapu előtti kavarodásból szépítettek, majd a 77. percben egyenlítettek a fővárosiak. Az első félidőben az SZTK tá­madott többet, s több gólt is lő­hetett volna. A második félidő a Traktorgyáré volt. A kemény, de végig igen sportszerű mérkőzést a pécsi bíró igen jól vezette. G: Kecskés, Egresi II. Jó: Dá­vid, Gere, Majsai, II., Kecskés. Pető, Egresi 1. Hl. k. TTVE 10 6 3 1 18: 8 15 2. Elektromos 10 6 3 1 23:14 15 3. Traktorgyár 10 6 2 2 34:11 14 4. Tokod 10 5 3 2 14: 9 13 5. Nyergesújf. 10 5 2 3 17:15 12 6. Pénzügyőrök 10 5 — 5 19:15 10 7—8. Esztergom 10 2 5 3 10:11 9 7—8. Sárisáp 10 3 3 4 10:11 9 9. SZTK 10 2 5 3 14:16 9 10. Kerámia 10 2 5 3 8:10 9 11. UFC 10 3 3 4 15:20 S 12. Annavölgy 10 3 3 4 17:30 9 13. Izzó 10 3 2 5 11:15 8 14. Ercsi 10 2 3 5 18:19 7 15. Szentendre 10 3 — 7 13:20 6 16. Pilisi B. 10 3 — 7 9:26 6 PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—22* A főszerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitika) és sportrovat: 340—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivatalokná’ és kézbesítőknél Előfizetési díj l hónanra lt forint A csoport további eredményei: Elektromos—Kerámia 2:1, Nyer­gesújfalu—UFC 4:1* in. kér. TTVE—Sárisáp 1:1, Annavölgy— Tokod 2:2, Esztergom—Ercsi 2:1. Északi csoport Nagybátony—Váci Petőfi 1:1 (1:0) Nagybátony, 1000 néző. V: Leb­lanc. Vác: Nyéki — Pindes, Csitán, Kreidl — Neugan, Madár — Ba­logh, Vasvári, Jónás, S-teidl, Var­ga. Jóiramú mérkőzésen, nemcsak a lelkesedés, de a technika is a vá­ciak oldalán volt. Szerencsétlen góllal, a 3.' percben a hazaiak szerezték meg a vezetést. Hiába játszott az első félidőben tervsze­rűbben a vendégcsapat, egyenlíte­ni nem tudott. Fordulás után a veszélyes, volt salgótarjáni csatárt. Csákit, nem Csitári fogta, hanem Varga, Jó­nás is hátrahúzódott, míg Csitári előre. A 73. percben Neugant is a csatársorba állította edzője, s rá három percre egyenlítettek is a Pest megyeiek. G: Balogh. Jó: Neugan (a me­zőny legjobbja), Nyéki, Pindes. A jövő vasárnap, mivel nincs bajnoki forduló, a Váci Petőfi- az NB I-es MTK-t fogadja, délelőtt fél 11 órakor. Autó taxi—Kar tali Kinizsi 4:2 (0:0) Pestújhely, 4óo néző. V: Cser­jés. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gáoor, Munár — Tasnádi dr.# Var­ga — Rózsavölgyi, Nagy J., Hu­szár, Nagy z., S zalai. Az első félidőben változatos já­ték folyt, mindkét kapu egyfor­mán forgott veszélyben, de ko­moly helyzet nem alakult ki. Szünet után megváltozott a mér­kőzés képe. Kartal erőteljesen tá­madott, s az 50. percben megsze­rezte a vezetést. A következő percben egy szabadrúgást Podla­viczky kiejtett, s a labdát a be­rohanó helyi csatár a hálóba vágta. Továbbra is a vendégek tá­madtak. s a 60. percben ismét vezetéshez jutottak. Az ujolsó 10 percben a Taxi igen jól hajrá­zott, 3 perc alatt három gólt lőtt. jól kihasználva a Pest megyei vé­delem megingását. A bíróhármas kitűnően műkö­dött. G: Nagy J., Tasnádi dr. Jó: Braun, Nagy J., Huszár. 1. Tehertaxi 10 7 2 1 Sz. J 19: 6 16 2. Bagiyasalja 10 7 2 1 17: 7 16 3. Nagybátony 10 7 1 2 19: 6 13 4. Ikarus 10 7 — 3 17: 7 5. Vác 10 5 4 1 19:11 14 6. KISTEXT 10 6 1 3 17: 8 r 7. Statisztika 10 5 2 3 21:12 8. Sashalom 10 5 1 4 19:1'! 9. Petőfibánya 10 4 2 4 11:14 10 10. Kisterenye 10 3 3 4 13:11 9 11. Z. Építők 10 3 1 6 8:19 12. Hajógyár 10 1 3 6 9:19 13. Autótaxi 10 2 1 7 13:28 14. Dinamó 10 1 3 6 8:19 15. Kartal 10 1 2 7 6:22 ■1 16. Chinoin 10 — 4 6 5:18 A csoport további eredményei: Statisztika—Peiőíibánya 4:1, Te- hertaxi—Hajógyár 1:0. Sashalom— Chinoin 4:1, Baglyasal ja—Ikarus 1:0, Zagyvanálfalví Énítők—Di­namó 1:0, KISTEXT—Kisterenyc 1:1. Régen nyilvánult meg olyan hatalmas érdeklődés asztalitenisz­verseny iránt, mint vasárnap dél­után a Sportcsarnokban, a tizek bajnokságának utolsó napján. Négy órára, a harmadik nap rajt­jára, már úgyszólván teljesen megtelt a nézőtér, s rövidesen zsúfolt ház előtt zajlottak le a mérkőzések. A közönség ezúttel sem csalódott, mert. elsősorban ^ férfiaknál, magas színvonalú, iz­galmas, változatos találkozók' láthatott. A férfiaknál Faház?. * nőknél Földiné veretlenül let első. Eladó 800 n.-öl föld lakható épülettel XII. kér. Kisteleki iskola dűlő 219. szám. Érte­kezni lehet Wesselé- nyi köz 3. szám. Rádió eladó Kender utca 5. szám alatt. Bejárónői állást és főzést is vállalok. Cím; Cegléd O Nagy József né, Csolnak ut­ca 34. Cegléd, Bajcsy Zsi­linszky út 45. számú ház azonnal beköltöz­hető. sürgősen eladó 75 000 Ft. Érdeklődni lehet hétköznap a le­értékelt. edényboltban, vagy vasárnap reggel 3—4-ig. Eladó körpáncélos, páncéltőkés rövid fe­kete zongora. Cegléd, Jókai utca 1. alatt. Sürgősen eladó egy Singer varrógép, egy I kétajtós szekrény, egy sportkocsi, egy hasz­nált konyhaszekrény. Érdeklődni a kórház portálán. Figyelem! Betegápoló­nak elmennék város belterületén. Cím: Kiss Erzsébet, Cegléd. VI., Dózsa György ufca 48. 28-os férfikerékpár el­adó. Bercsényi u. 10/a. FONTOS KÖZLEMÉNY Értesítjük az ellátási területünkhöz tartozó ruházati ipar­cikk kiskereskedelmi ’• 'Halatok, rrhá’sti föld->üv**''"’8v kezeti boltok és az állami áruházak vezetőit, valamim összes ügyfelünket, hogy a düftinnel bélelt, selyem csúsztatóval ellátott SERTÉSBÖRKABATOK 1600,— FORINTOS ÁRBA* raktárunkba érkeztek és forgalombahozatalát folyó hó 23-án megkezdjük FÉRFIRUHA NAGYKERESKEDELMI VÁLLALAT