Pest Megyei Hirlap, 1962. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-08 / 83. szám

Budapestre érkezett a szovjet röplabda-válogatott Az SZTK pontot adott le - Pécel győzött !' i m ' I Megérkezett Budapestre a Szovjetunió férfi röplabda­válogatottja, amely a hét fo­lyamán három mérkőzést ját­szik a Sportcsarnokban. Ti­zenegy játékos jött, hiáiij óz­nak azonban a Moszkvai CSZKA válogatottjai, akik a varsói EK elődöntőben szere­pelnek. A 11 szovjet játékos közül 3—3 tbiliszi és rigai, 2—2 ogyesszai és moszkvai, 1 pe­dig harkovi. A szovjet röplabdázók dél­után megnézték a Vasas— Űjpesti Dózsa labdarúgó-rang­adót, utána pedig az újpesti Vasas Izzó tornatermében edzést tartottak. A ma este 19 órakor sorra I kerülő mérkőzésre a magyar j csapat vezetői 16 játékosból | álló keretet jelöltek ki. j A megyei ladarúgó-baj- nokságban Gödöliö borítot­ta fel a papírformát, Üllőn elért győzelmével, de meg­lepő üunabaraszti monori döntetlené, valamint Al- bertirsa gólzáporos sikere Is. Mivel az SZTK pontot vesztett Vecsésen, s a Pécel1 nehezen ugyan, de nyert, egymás mellé került a két rivális, az SZTK jobb gól­arányával áll az élen. Albertirsa—Fóti SE S:l (3:1) félbeszakadt. Albertirsa. TOO néző. V: Puszta­szeri. Heves hazai támadásokkal Indult a mérkőzés, majd feljött a ven­dégcsapat is, de a jobb erőben le­vő irsaiak a 21. és a 2H. percben lőtt góllal 2:0-ra elhúztak. A fóti­ak a 34. percben szépítettek, s ez­zel el is lőtték puskaporukat. A 38. percben Faktor megrúgta az egyik hazai játékost, ezért kiállí­tották. Szünet után tovább növel­te előnyét Albertirsa, ugyanakkor a fótiak fokozatosan „elfogytak”, egymás után vonulták le a pályá­KÉT MEGLEPŐ DÖNTETLEN róü. A 75. percben, a 8. gól után, a hattagúra olvadt vendégcsapat nem volt hajlandó kezdeni, s a bí­ró öt perc várakozás után lefújta a mérkőzést. G: Lehoczky (2), Prazsák (2), Kuikucska (2), Simon. Fekete, ill. Szabó. Jó: Pikó. Lehoczky, Feke­te. A vendégek közül senkit nem lehet kiemelni. Fazekas Tamás Szigetszentmiklós—V ecsés 1:1 (0:0) Vecaés, 1000 néző. V: Simák. A két jó erőben levő csapat ha­talmas iramú, de gyenge színvo­nalú mérkőzésen osztozott a pon­tokon. Vecsés a játékidő nagy ré­szében többet támadott, sok hely­zetet teremtett, de csatárai a dön­tő pillanatban tehetetlennek bizo­nyultak. A vendégek csak időn­ként adtak ízelítőt tudásukból. A 75. percben az SZTK jutott veze­téshez. A gól után Trasszer. a ve- csésiek középhátvédje, előrement a csatársorba. A 82. percben ői buktatták jó helyzetben a 16-osnál és a szabadrúgást nagy lövéssel küldte a hálóba. G: Újvári, ill. Trasszer. Jó: Dá­vid, Gere, Bonczi, Újvári, ill. Nyá­ri, Leimetter, Trasszer, Zombori. Fekete József Pécel—-Bag 2:l (1:1) Váci Vasutas—Pilisi kSK 3:0 (3:0) Vác. Szigeti pálya, 400 néző. V: Kaiser. Gyenge iramú mérkőzésen, a Vasutas az I. félidő utolsó negyed­órájában gyors három gólt rúgott. A vendégek a mezőnyben jól ado­gattak. A fordulás után több helyi játékosnál erőnléti fogyatékossá­gok mutatkoztak, a pilisiek ekkor több támadást vezettek, s két nagy gólhelyzetet kihagytak. G: Bábi (2). Kiss. Jó: Borzák, Király, Frick, ill. Mezei, Greff, Krizsán. Pál János Monor—Dunaharaszti 0:o Monor. 700 néző. V: Tóth L. Az I. félidőben kiegyensúlyozott küzdelem folyt. Mindkét kapu előtt holtbiztos gólhelyzeteik maradtak kihasználatlanul. Először a ven­dégcsapat jobbszélsője, Bauer, majd a monori Kovács Béla hibá­zott. Fordulás után a monoriak egykapura játszottak, a helyzetek özönét teremtették, de a csatárok továbbra is tehetetlenek voltak. Ehhez nagyban hozzájárul az is, hogy a DMTK védelme, Aradi ka­pus vezérletével, ragyogóan ját­szott. Jó: Szalai, Zinger, Fónyad I., ill. Aradi és a hátvédhármas. Szigetújfalu—Ceglédbercel 4:1 (2:1) Három NB Hl-as labdarúgó-csapa­tunk otthon játszott, s meglepetésre Kar- tai kiengedte az egyik pontot a kezé- .ből. De ugyancsak váratlannak számít a Pilisi Bányász ide­genben kivívott döntetlené is. Vác múlt heti hazai veresége után, most a fővárosban maradt alul, méghozzá nagy gólkülönbséggel. Északközép csoport Csepel Autó—Nagytétényi Kohász 2:i (1:0) Dunaharaszti, 700 néző. V: Lan­ger. Cs. Autó: Kovács — Vigh. Kul­csár, Hochrein — Hauser, Tajti — Bursi, Kreisz, Kiss. Kerekes, »át­kai. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 16. percben a nagy­tétényi középhátvéd a kiugró Kiss elől kézzel ütötte el a labdát. Il­iből szerezte meg a vezetést az Autó. 10 perccel később Rátkai egyéni játék után kapura lőtt. s a lécről visszapattant labdát Kere­kes a hálóba fejelte. A {élitíő to­vábbi része is a helyiek fölénye jegyében zajlott. Fordulás után változatos játék alakult ki. Az 56. percben Heisz- mana és Kerekes összecsapott, a nagytétényi játékosnak eltörölt a Iába. Bár az autógyáriak voltak fölényben, mégis egy ellentámadás során a vendégele széni tettek. Ké­sőbb is a Pest megyeiem támad­tak, de a legjobb helyzeteket is kihagyták a GO. percben Kissi egy összecsapásnál túlszigorúan, kiállította a bíró. G: Kiss (ii-esbői), Kerekes. Jó: Kulcsár. Hauser, Kerekes, Bútkai. Szentendrei Honvéd—UFC 2:i (0:1) Szentendre. 400 néző. V: Tőzsér. Sz. Honvéd: Aczél — veres, Sá­ros, Kemerie — Búzás, Gazdag — Kovács. Tima-Horváth, Sári, po- pov, Rajna. Szentendre csak nagy küzdelem után nyert a jól védekező főváro­siak ellen. A győzelmet megnehe­zítette a hazai csatársor első fél- időbeli gyenge játéka, a 41. perc­ben Sáros hazaadását az egyik UFC-csat.lr elcsípte, s Aczél mel­lett a hálóba lőtt. Fordulás után feljavult a Hon­véd, és lő perc alatt megfordítot­ta a vesztésre álló' mérkőzést, a tik és 70. percben lőtt góllal. A . .íüdik félidő középső negyed­órájában nagyon jól játszottak a helyiek, s a két gól mellett még két kapufát is lőttek, a lefújás pillanatában Kovács összecsapott az egyik UFC-játékossal, s ezért kiállították. A Pest megyei csapat többet tá­madott. s helyzetei alapján meg­érdemelten nyert. Tőzsér játékve­zető nagyon jól, szinte hiba nél­kül vezette a nehéz mérkőzést. G: Popov (2). Jó: Aczél. Kemer­ie. Kovács, Sári. III. kér. TTVE—Pilisi Bányász 3:3 (3:0) Hévízi út, 500 néző. V: Albis. Pilisi B.: Huj I. — Markos. Hau, Nick n. — Nick I., Vízvári — Mar­jai, Gechter, Peller. Krupp. Kim­mel. Az I. félidőben nyomasztó fö­lényben játszott a hazai csapat, s ez gólokban is kifejezésre jutott. A három gól közü] kettő súlyos védelmi hibából esett, min dk ét­szer Nick II. volt a vétkes. A II. félidő első 10 percében változatlanul a III. kér. támadott többet, ám ezután kifulladtak a hazaiak, s a Bányász vette át az irányítást. A 60. percben Kimmel elfutott. a,l6-oson belül felvágták, s a megítélt ll-est Peller értéke­sítette. Állandósult a vendégfö­lény, amely azonban sehogy sem akart gólokban megmutatkozni, csupán a 87. percben tört meg a jég: egy hosszú előreadást Krupp hanyattvetődve vágott a hálóba. Egy perccel a befejezés előtt Krupp beadását Peller biztosan helyezte az óbudai kapuba. G: Peller (2. egyet ll-esből). Krupp. Jó: Huj I.. Krupp, Peller, Vízvári. 1. Csepel Autó 20 12 5 3 33:13 29 2. Sárisáp 19 11 2 6 33:19 24 3. Pilisi B. 20 9 6 5 33:24 24 4. Nyergesúj f. 20 9 5 6 28:20 23 5. Elektromos 20 a G 6 33:31 22 6. Szentendre 19 9 3 7 35:25 21 7. Esztergom 20 8 5 7 27:28 21 8. Tokod 20 5 10 5 24:23 2ö 9. III. k. TTVE 19 7 5 7 47:29 19 10. An na völgy 20 7 5 8 32:37 19 11. Izzó 90 9 1 10 31:39 19 12. UFC 20 6 7 7 25:36 19 13. Törekvés 19 6 5 8 28:33 17 14. Olimposz 20 5 7 8 27:33 17 15. Nagytétény 20 4 5 11 26:37 J3 16. Csillaghegy 20 4 1 15 15:50 9 Az Északközép csoport további eredményei: Törekvés—Csillag­hegy 3:0, Elektromos—Tokod 2:0, Olimposz—izzó 6:3, Nyergesújfa­lu—Sárisáp 1:2. Anna völgy—Esz­tergom 1:2, Északi csoport: Chinoia—Váci Petőfi Cl (2U) Tábor utca, 200 néző V: Sárdi. Vác: Jakus — Berta, Balogh, Ka­tona — Varga, Farkas — Jakab, Neugan, Mojs, Pintér, Szlasz- kovszky. A váciak a 2. percben szép tá­madásból megszerezték a vezetést. Ezután változatos játék alakult lei. A 8. percben egy halszélről be­ívelt labda, két váci védő között, a középcsatár elé került, alá a üermedien álló védők mellett hat méterről biztosan egy»ailiíett. Erő­sen támadott a helyi csapat, s a 38. percbeii szabadrúgásuk a sor­falról visszapattant, a labdát a balfedezet a hálóba vágta. A 48. percben Jakab először a kifutó kapusba lőtt, majd a visz- szapattanó labda a tisztán áúó Mojs elé került, aki óriási hely­zetben mellé gurított. Az 50. perc­ben a helyi balszélső lövésébe Berta belenyúlt, és a labda a ki­mozduló Jakus mellett a halóba jutott. Ezután még egyszer fel­lángolt a Pest megyei együttes. A öü. percben Pintér szabályos gól­ját les címén nem adta meg a já­tékvezető. A hátralevő félórában a Chinoin teljesen átvette irányí­tást. s a lélek nélkül játszó ven­dégek ellen még ebben az arány­ban is megérdemelten nyert. G: Mojs. Jó: Varga. Takács József Kartali Kinizsi—Salgótarjáni Zománc 0:0 Kartal, 500 néző. V: Varga II. K. Kinizsi: Potílavíezky — Braun, Gábor, Bagyin — Tasnádi dr., Var­ga — Rózsavölgyi, Nagy I., An­gyal. Székely, Kemény. Mindkét félidőt ezép játék he­lyett hatalmas küzdelem jellemez­te. A kiesőiéiben levő Zománc nagy igyekezettel harcolt a pont­szerzés érdekében. Mindkét fél­nek akadtak helyzetei, de a védel­mek jól zártak. A Pest megyei csapat elmaradt legutóbb mutatott formájától. Jó: Varga. Nagy I. 1. Nagybátony 19 1*2 Körösi — 5 2 36:16 29 2. Baglyasalja 20 11 5 4 35:16 27 3. Sálig. KSE 19 12 3 4 46:26 27 4. Sashalom 20 11) 6 4 36:22 26 5. Ikarus 20 9 6 5 33:26 24 6. Kartal 20 8 6 6 30:28 22 7. Chinoin 20 8 5 7 44:36 21 8. Petőíib. 19 9 1 9 38:26 19 9. GD. Hajó 20 7 3 10 31:38 17 10. Gázművek 20 5 7 8 28:39 17 11. Kisterenye 20 4 9 7 23:43 17 12. Dinamó 20 5 6 9 18:26 16 13. Vác 19 5 5 9 24:38 15 14. Salg. Zom. 19 3 7 9 32:40 13 15. Kábel 20 3 6 11 21:36 12 16. Kazár 19 3 6 10 20:39 12 Az Északi csoport további ered­ményei: Nagybátony—Kisterenyc 2:1, Dinamó—Petőfibánya 0:0. Gáz­művek—Baglya&alja 2:4, Salgótar­jáni KSE—Kábel 4:3. Kazár— GD. Hajó 1:0, Sashalom—Ikarus 0:0. Londonban rendezték meg a ha­gyományos páros versenyt Oxford és Cambridge evezősei között. A Themsén lebonyolított viadalon, amely a 108. találkozó volt Cam­bridge hajója győzött 5 hosszal. Az eddigi mérleg: 6o cambrideeí, 47 oxfordi győzelem és egy holt­verseny — 1877-ben. Pécel, 8ű0 néző. V: Vincze dr. Pécel támadott. Bag védekezett, mégis a 16. percben a vendégek szerezték meg a vezetést, melyet rá hat percre szabadrúgásból egyenlítettek a hazaiak. A győztes gól a 70. percben született, szép ,,háromszögei!ős’akció befejezé­seként. A balszétső posztján tartalékkal kiálló, és az igen gyenge napot kifogó balhátvéddel játszó hazai­ak, bár többet támadtak, csak ne­hezen boldogultak a lelkesen és keményen küzdő bagiakkal szem­ben. G: Hegedűs. Juhász, ill. Kékesi. Jó: Talapa (a mezőny legjobbja), Juhász, Hegedűs, Koncz, ill. Ádám. Sőregi, Deme I. Csatári János Gödöllő—Üllő l:0 (0:0) tjTilő, 1000 néző. V: Abrahám. Hatalmas iramban indult a küz­delem, s mindjárt a hazaiak lép­tek fel támadólag, mezőnyfölényü­ket azonban nem tudták értékesí­teni. A félidő vége felé feljöttek a vendégek. s kiegyensúlyozottá vált a játék. Szünet után tovább fokozódott az iram. Ekkor is jobbára a ha­zaiak voltaic fölényben, de a 67. percben, egy villámgyors ellentá­madás végén, a gödöllőiek értek el gólt. Ezt kővetően erőisen roha.- mozolt üllő, sok meleg helyzet adódott a vehdégfoapu előtt. Az utolsó 10 percben teljesen beszo- rultaik a gödöllőiek, de hősiesen védekezve * meg tudták őrizni ka­pujukat a góltól. A játékvezetőnek sok téves Íté­lete akadt, ezekkel többnyire a hazaiakat sújtotta. G: Móri: Jó: Adám, Cseresznye, Tóth, Móri, ill. Boda, Győri H.. Sáli, Burza. Varga János Sziget-újfalu, 200 néző. V: Tiha­nyi. Hatalmas iramot diktált a hazai csapat, s a 20. percben már 2:0-ra vezetett. A félidő végén a berceli- ek szabadrúgásból szépítettek. Szü­net után a helyiek irányították a játékot, de rengeteg gólhelyzetet hagytak ki. különösen Strohmayer Imre. Az ifjúsági Pflumm Árpád kitűnően semlegesítette a berceli Macskásit, s így a vendégcsapat támadósora nem tudott kibonta­kozni. A 70. percben, majd a be­fejezés előtt öt perccel további gó­lokat értek el az új falusiak. G: Igazvári (2). Vigh B. és Vig I/., ill. Senkei. Jó: Igazvári, Pflumm Á., Strohmayer I.. Stroh­mayer II.. Burst, ill. Schmit, Sen­kei. Ceglédi Építők—Ceglédi VSE II. 2:0 (1:0) Cegléd, 500 néző. V: Virág. Hatalmas szélben folyt le szom­baton a mérkőzés, amelyet a töb­bet támadó Építők megérdemelten nyert. G: Múus. Botos. Jó: Milus, Bo­tos. Halmi, Hegedűs, ill. Kapos­vári, Homyák, Hamza. 1. SZTK 20 12 4 4 37:19 28 2. Pécel 20 12 4 4 42:26 23 3. Gödöllő 20 8 7 5 19:21 23 4. DunaJhar. 20 7 7 6 38:32 21 5. Üllő 19 7 6 6 28:21 20 6. Bag 19 9 2 8 40:37 20 7. Vccsés 19 10 1 8 31:29 20 8. Nagykőrös 19 6 7 6 28:19 19 9. Cégi. Ép. 19 7 5 ’ 7 29:26 19 10. Váci VSE 20 6 7 7 34:37 13 11. Monor 19 6 6 7 27:27 18 12. Albertirsa 18 7 3 8 22:25 17 13. Szigetújf. 20 5 6 9 24:35 16 14. Ceglédberc. 19 6 3 10 23:39 15 15. Fóti SE 18 4 5 9 21:39 13 16. Pilisi KSK 19 3 6 10 15:31 12 Cegléd II. 21 10 1 10 53:52 21 A 8:i állásnál félbeszakadt / kJ­bertirsa—Fóti SE mérkőzés ered­ményét nem számítottuk be. Szovjet sikerek az Humanité nemzetközi mezei futóversenyén Párizsban a coumeuvi sporttele­pen vasárnap húszon ötödször ke­rült sor az Humanité hagyomá­nyos nemzetközi futóversenyére. A reggeli óráktól egymást követ­ték az Ifjúsági és veterán ver- semyszámok, amelyekben sok száz francia és jónéhány külföldi atlé­ta vett részt. A műsor fénypontját a délutáni erőpróbák jelentették, amelyek során a férfiak 8000 métert, a nők pedig 2000 métert tettek meg. Nagyszámú érdeklődő gyűlt össze az útvonal mentén. Megjelent az ünnepi futóversenyen Maurice Thorez. a Francia Kommunista Párt főtitkára is. Szovjet, lengyel, magyar, cseh­szlovák, román, bolgár, belga és francia atléták álltak rajthoz. A magyar színeket négy férfi és két nő képviselte. Közülük Huszár Já­nos szerepelt a legjobban, aki az 5. helyen végzett. Máosár József, a világhírű akadályfutó, a 3. kör­ben szúrás miatt feladta a küzdel­met. a versenyen a várakozásnak megfelelően, a szovjet sportolók szerepeltek a legjobban: fölénye­sen utasították maguk mögé mind a férfi, mind a női mezőnyt. A férfiaknál Ivanov, a nőiméi Babin- cseva nyert. Itt Kazi Olga 7., Sas­vári Gizella 8. lett. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 13L—248 — Gépírószoba (hívható 30 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—44» — Művelődési ro^at: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Épületburkoló (hideg­burkoló) szakmunká­sokat azonnal felve­szünk, legalább 4—5 éves szakmai gyakor­lattal, teljesítménybé­rezéssel. Tanácsi Iga­zolás szükséges. Szál­lást és étkezést térítés ellenében biztosítunk. Kéziszerszám haszná­lati díjat fizetünk. — Útiköltséget csak al­kalmaztatás esetén té­rítünk. ÉM Bács me- gvei Állami Építőipar Válla lat. Kérgeméi Rákóczi város 23. Mozaiklap, színes, jó minőségben és szép kivitelben kapható. — Somogyiné, XVIII., Pestlőrinc, Vöröshad- sereg u. 163. Eladó beköltözhetően két szoba, konyhás családi ház mellékhe­lyiségekkel, 1200 négy­szögöles telekkel. Cím: Nagy Sándor, Cegléd­bercel. Arany János utca 5. ______________ S koda 1102-es kor- m án y váltós el a dó. — Cím: Nagykőrös. IX. kér. Szolnoki út 131. szám. Beköltözhető ház és nyárfa eladó. Filó La- jos 23, Nagykőrös. Elcserélném szegedi egy szoba, étkezőiül" kés, összkomfortos la­kásomat nagykőrösi hasonlóért vagy na­gyobbért. Érdeklődés; Nagykőrös, gépállo­máson. __ •________ A Jászkarajenői KTSZ építési technikust ke­res, építésvezetői be­osztásba, azonnali be­lépésre. Jelentkezés levélben vagy szemé- 1 vasén a fenti ktsz- nél. Majdnem sikerült Hét perccel a befejezés előtt még vezettek Diósgyőrött a Ceglédi Vasutas labdarúgói. Ám végül nem tudták még az őszi döntetlent sem megismételni. így elmaradt a meglepetés, bár a kisarányú vereség hízelgőnek mondható. Diósgyőri VTK—Ceglédi VSE 2:1 (0:1) Diósgyőr, 4000 néző. V. Temóczky. Cegléd: Madarast — Pákoz- di, Mednyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Kökény, Mol­nár, Gyikó I, Nagy, Podani. Már az első félidőben fö­lényben játszott a hazai csa­pat, mégis, a vendégeknek si­került megszerezni a veze­tést. Fordulás után döntő fö­lénybe került a diósgyőri gár­da, szinte kapujukhoz szögez­ték a Pest megyeieket, ám ők jól védekeztek, s 82 percen át sikerült megőrizni hálójukat a góltól. A 83. percben azonban Ráczi révén egyenlített a DVTK, sőt, előre húzódó jobb­hátvédjük, Wemer, a befeje­zés előtt, a kapu torkából a győztes gólt is belőtte. G: Molnár. Jó: Madarast, Mednyánszky, Gyikó I 1. D-ebr. VSC 21 15 3 3 54:22 33 2. Láng 2il ia 4 5 41:27 28 3. Egyetértés 21 12 3 6 31:16 27 4., Diósgyőr 211 11 5 5 31:22 27 5. Bp. Előre 21 9 7 5 43:30 25 6. Borsodi B. 21 10 2 9 29:26 22 7. Ganz-M . 211 9 4 8 32:33 22 8. Debr. EAC 21 9 4 8 21:24 22 9. Miskolc 21 7 6 8 28:25 20 10. Szolnok 21 6 7 8 24:21 19 11. Ceglédi VSE 21 7 5 9 28:27 29 12. Kecskemét 21 6 7 8 32:36 19 13. Nyíregyháza 21 4 9 8 16:26 17 14. Bp. Spart. 2TL 6 4 11 22:41 16 15. Szeg. Ép. 21 2 6 13 14:36 10 16. KISTEXT 21 2 6 13 17:51 10 A Keleti csoport további eredményei: Debreceni VSC —Debreceni EAC 1:0, Láng —Miskolc 5:1, Borsodi Bá­nyász—KIT EXT 1:0. Kecske­mét—Nyíregyháza 3:1. Egyet­értés^—Ganz-MÁV AG 2:0, Bp. Spartacus—Szolnok 2:0, Bp. Előre—Szegedi Építők 5:1. A Nyugati csoport eredmé­nyei: Mosonmagyaróvár— Szombathely 0:3, BVSC— Oroszlány 1:2, Zalaegerszeg— I Kőbányai Lombik 1:0, Szál­lítók—Dunaújváros 1:2, Pénz­ügyőrök—Erzsébeti VTK 2:2. Traktorgyár—Sopron 0:0, Bu­dafok—Budai Spart. 0:0. Szé­kesfehérvár—Kaposvár 4:1. 1. Szombati. 21 16 3 2 51:14 SS 2. Székesíehérv. 21 16 2 3 4.1:11 34 3. BVSC 21 11 7 3 35:16 29 Ismét a Vasas az élen A labdarúgó NB i. utolsó előtti fordulója: Vasas—Újpesti Dózsa 2:1 (2:1). Népstadion, 35 000 néző. MTK—Győr 4:2 (1:0). Népstadion, 20 OŰO néző. Ferencváros—Özd 4:1 (2:1). Üllő út. 25 000 néző. Bp. Hon­véd—Csepel 2:1 (1:1). Csepel. 5000 néző. Komló—Dorog 1:0 (0:0). Do­rog, 4000 néző. Szeged—Tatabánya l:i (OK)). Szeged. 14 000 néző. Sal­gótarján—Pécs 2:0 (1:1). Pécs, 15 000 néző. Az utolsó előtti forduló bővelke­dett meglepetésekben. A Vasas megnyerte az Újpesti Dózsa elleni rangadót, s ezzel újból az első helyre került. Idegenben győzött a Salgótarján és a Komló, s így még nyíltabb lett a második kieső csapat, a Csepel ugyanis, miután elvesztette a Honvéd elleni mérkő­zését. már menthetetlen helyzet­ben van. így biztos kieső. 1. Vasas 2. U. Dózsa 3. Ferencváros 4. Tatabánya 5. MTK 6. Bp. Honvéd 7. Dorog 8. Pécs 9. Szeged 10. Győr 11. Özd 12. Salgótarján 13. Komló 14. Csepel 25 16 4 5 51:27 25 15 5 5 54:27 25 12 7 6 43:25 25 12 6 7 37:26 26 11 5 9 52:41 25 10 6 9 42:37 25 10 6 9 3^:32 2» 9 3 13 33:39 25 6 9 10 30:38 25 6 9 10 29:43 26 9 3 13 37 Lő8 25 6 8 11 33:40 25 6 7 12 28:43 25 5 6 14 29:52 36 35 31 30 27 26 26 21 21 21 21 20 19 16- a Csepel már kiesett Az NB I-es labdarúgó góllövő­lista vezetői vasárnap mind ered­ményesek voltak, s miután Tichy két gólt lőtt, ismét növekedett az előnye. 2,3 gólos: Tichy (Bp. Honvéd). 19: Csernai (Özd), 16: Albert (Ferenc­város), 13: Lahos (Tatabánya), Kalmár (Csepel), Palotai (Győr), Sándor (MTK). 12: Dunai II. (Pécs), GÖröcs. Kuharszky és Solymosi (U. Dózsa). A Vasas Szigetszer! tmiklóson. A Vasas NB I-es labdarúgó-csa­pata szerdán délután négy órakor az SZTK ellen vív barátságos mérkőzést Szigetszentmiklóson. Egy telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban csu­pán egy pályázó ért el telitalála­tot, nyereménye 361 232 forint. 11 találatos szelvény 67, 10 találatos 1248 darab akadt. Előbbiekre 5391, utóbbiakra 385 forintot fizetnek szelvényenként. E heti totóeredmények: l, 1, 2, 1, 2, x, 2, 2. x, x, 2, 1. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó ház. Vasvári u. 11. alatt, beköltözhető. 125-ös D. Csepel jó ál- lapotban eladó. Cím: Cegléd, Kinizsi 17. Eladó 750-es BMW ol- dalkccsis motorkerék­pár kitűnő állapotban. Értekezni lehet: Ceg­léd, XIV. kér. Külső Kátai út 51. sz. alatt. Dózsa Népe Tsz. Pálfi Károlynál. ________ E ladó IV. kér. Süveg utca 4. számú ház, 300 n.-öl szőlővel, azonnal beköltözhető. Érdek­lődni lehet; Sas utca 1. szám. Eladó Kenderföldön 696 n.-öl föld, azonnal beköltözhető épülettel 1. dűlőben. Értekezni lehet: II. kér. Árok u. 20. szám alatt. Hajó utca 9. számú ház eladó. azonnal beköltözhető. Értekez­ni lehet: Arany utca 21. szám._____________ V ályog eladó, IV. kér. Só utca 2. szám. Eladó 330 n.-öl szőlő belterületen. Tégla­gyár mellett. Értekez­ni lehet: Mátyás ki­rály utca 10 szám. Eladó beköltözhető ház. két részre is al­kalmas. Puskaporos u. 36. — Érdeklődni 5 után. IX. kér. Tükör utca 32. számú porta eladó Értekezés: Rét utca 18. alatt. Cegléd, X. kér. Kőris­fa utca 3. számú ház: 2 szoba. konvha. ct>°íz. m e11 ékhel visé­gekkel. eladó, azonnal beköltözhető.__________ E gy darab vízmentes oonyva eladó. 4.5x«.n méteres, egv lóra való űi szerszám* TX.. BM- rsv-ZsiUnszkv út 35. Alatt, Tóth Sándor. ! II. kér. Nyárfa u. 13. számú beköltözhető ház eladó. Örkényi út 8 dűlőben kis új épület lebon­tásra, egy nagy beton­kád eladó. Értekezni lehet: Víz u. l. szám alatt. Panni motor eladó 3000-érí. Thököly utca 21. alatt. Panni, lOO-as Sachs, zöld Pannónia, fekete Pannónia, 250-es Jáwa, K. 55-ös motorkerék­párok eladók: Bercsé­nyi út 19/a. Sárik mű­szerésznél. Ház és porta eladó. — IX. kér. Mikes utca 17. Érdeklődni lehet: IV. kér. Oroszlán u. 26. alatt. Központban beköltöz­hető 1 és 2 szobás házrész előszobával, konvhával. mellékhe­lyiségekkel, nagy pin­cével eladó. Bercsényi utca 8. Wesselénvi utca 23. számú háznál kapu eladó. Eladó 96 basszusos 3 oktávú német gyárt­mányú teljesen új tangóharmomka. Fegyver utca 7. szám. Féléves gyermek mel­lé idős asszonyt kere­sünk. Érdeklődni le­het; Téglagyár dűlő 75 szám. 5 után. Elköltözés miatt szép sötét diófa hálószoba- berendezés. sezlon. ebédlő- konyhabú­torok. edények és ttä1’ háztartási feigere* z. cek sürgőben eladók.. Megtekinthető bárrrd- kor. Kazinczy utca 3. szám. Megbízható Idősebb pove-rerű asszonyt ro<ek tanyára. Feh*- *chim utca 9, este 7 után. ! 50 darab szarufa 2—S I méterig eladó. Ber- I csényi 41. Eladó belterületen új ház, kevés költséggel beköltözhető, 2700 n.- öl termő szőlővel. A szőlő több részben el­adó. Cím.: VI., Ber- csényi út 41. Trágya eladó, III. kér. Táncsics Mihály u. 27. szám. Eladó a Csengeriben 200 n.-öl szőlő, 2 szo­bás lakással, villany bevezetve. 125-ös Pan­nónia jó állapotban. Cím: Cegléd, Alszegi út 45. szám. Egy jó állapotban le­vő fekete Danuvia motorkerékpár eladó. Ugyer XV. dűlőben, Fityó János. Jó állapotban levő Da­nuvia motorkerékpár 125-ös. eladó. Mátyás király utca 2" alatt. Eladó kis Simson motorkerékpár. IV. kér. Búvár u. 4/a. Eladó Felház utca 61. számú ház, azonnal beköltözhető. Érdek- lődni lehet ugyanott. Ui Orion Tisza televí­zió sürgősen eladó. — Cím: Ceglédi Nyom­dában. Csepel I2t>-ös Parin6- nia motorkerékoár el­adó. Táncsics Mihály utca 21. Sötét hálószobnbútor m^tracos ággyal el­adó. Cegléd. Marx Károlv u. 8. T. em. 9. ^ötét hálószobebűtor eladó. C e vléd. Ma rx Károlv u. 8. ÉT em. 5. Madár urában norta eladó. — Cím: Fodor, rPárortes íciVrUa. Eladó ház. VTI., Nyár utca Tq. azonnal be­költözhető.