Pest Megyei Hirlap, 1962. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-25 / 95. szám

Ceglédbercel győzött Mon or on, Szigetájfalu pontot szerzett Vácott A megyei labdarúgó-baj­nokság öt mérkőzése a pa­pírforma jegyében zajlott le, legfeljebb a győzelmek aránya számít meglepetés­nek. A forduló legérdeke­sebb eseménye Ceglédber­cel monori győzelme, vala­mint Szigetújfalu váci pont­rablása. Ceglédi Építők—Gödöllői Vasas 4:1 (4:0) Cegléd, 200 néző. V: Simák. Es'zményi labdarúgó-időben a hazai csapat végig kezében tartot­ta a mérkőzés irányítását, és biz­tosan győzött a szétesően játszó vendégek ellen. Gödöllő csak szórványosan támadott, de ezek nem jelentettek veszélyt az Építők kapujára. A ceglédiek az első félidőben tetszés szerint érték el góljaikat.. Fordulás után taktikát változtatott a vendégcsapat. lesre játszásra rendezkedett be és így sikeresen akadályozták meg a hazai csatá­rok támadásait. G: Máté (2), Mílus <2>. ül. Macz- kó. Jó: Máté, Milus, Füle, Öcsai, ilL Ádám, Kovács. Ve esés—Bag 4:0 (2:0) Vecsés. 1000 néző. V: Tóth János. Annak ellenére, hogy a hazaiak egy pot^ízű góllal és túl szigorú­an megítélt 11-es értékesítésével az első félidőben 2:0-ás vezetésre tettek szert, ebben a játékrészben többet és veszélyesebben támadtak a vendégek, de a vecsési védelem Szilárdan állt a lábán. Szünet után korszerűbb játékfelfogása révén Vecsés kerekedett felül és ekkor Jóiramú, izgalmas találkozó ala­kult ki. óriási helyzetek mindkét oldalon, kihagyott bagi 11-es, Nyá­ri parádés védései, újabb két ha­zai gól és a vecsési Molnár I. be­fejezés előtt hét perccel történt el­hamarkodott kiállítása tette érde­kessé a második félidőt. Vecsés megérdemelten nyert, de a gólarány túlzott. Tóth két hibá­tól eltekintve kitűnően bírásko­dott. G: Molnár n. (2). Trasszer (11-es- ből), Zombori. Jó: Nyári (a me­zőny legjobbja). Trasszer, Molnár H., Zombori, Majláth, ilL Varga, Dome n.. Nagy. Fekete József Ceglédbercel—Monor 1:0 (Ort» Monor, 1000 néző. V: Hu&zák. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, de Stettner elhibázta a kecsegtető helyzetet. Állandósult a monoriak fölénye, majd egy ve­szélyes beroeli lefutás után Macs­kást lövését mentették a helyiek. Ezután továbbra is Monor roha­mozott. A n. félidő kiegyensúlyo­zottabb játékot hozott. A 65. percben a monori Bokros labdája az üres ikapu fölé szállt. A 78. percben Macskást a monori térfél közepén megszerezte a labdát, három védőt is kicselez­ve az üresen maradt kapuba gu­rított. G: Macskás!. Jó: Csilló. Macská­éi, Schmidt, Mezei. A monori csa­patból senkit sem lehet kiemelni, bár valamennyien igyekeztek, de sok hiba csúszott játékukba. SZTK—Fóti SE 5:1 (2:0) Szigetszentmiklós, 600 néző. V: Krichenbaum. A kezdeti hazai fölény után fel­jött Fót és egyenrangúnak bizo­nyult. A helyiek a 19. és a 44. percben lőtt góllal 2:0-ás előnyre tettek szert. Fordulás után a helyi ötösfogat kitűnően, a védelem vi­szont rosszul játszott, emiatt szé­pítettek a fótiak. A második 46 percet Fót nem bírta erőveL vég­eredményben az SZTK megérde­melten nyert. G: Kecskés (3). Újvári, Majoros, ill. Vass. Jó: Majsai, Bonczi, Pető, Kecskés, Újvári, ill. Pikál, Pektor, Bartus. Varga Gyula Üllő—Pilisi KSK 1:0 (0:0) Üllő, 1200 néző. V: Tihanyi. A tartalékosán kiálló hazai csa­pat az első 45 percben alaposan ráijesztett szépszámú szurkolótá-, borára. Sok volt a hibásan épí­tett támadás, és a védelem is gyakran megingott. Ebben a já­tékrészben a vendégek akár el is dönthették volna a mérkőzés sor­sát, hiszen három biztos gólhely­zetet hagytak ki. Fordulás után a lehiggadt üllői együttes vette át az irányítást. Ek­kor már több folyamatos, jó tá­madást vezettek, és a 68. percben megszerezték a győztes gólt. a pi­lisiek lest reklamáltak, emiatt há­rom percig állt a játék. A hátra­levő időben is Üllő kezdeménye­zett. G: Vasad!. Jó: Boda, Pinczés, Győri II., ill. Krizsán. Ubranko- vlts, Tóth. Varga János Szigetújfalu—Váci Vasutas 2:2 (2:1) Vác, 500 néző. V: Halász. A Vasutas percei után a vendé­gek igen jó játékkal lepték meg a váciakat, pontosabban, gyorsab­ban játszottak és többet támadtak. A Vasutas szórványos lefutásai a 35. percben gólt eredményeztek. Ez azonban nem törte le Szigetúj fa­lut, erősített, és a 40., valamint a 43. percben gólt ért el. A n. félidő nagy küzdelmet hozott, a sziget- újfalui védelem azonban szilárdan állt a lábán, s csak 11-esből tu­dott egyenlíteni a 75. percben Vác. Ezután még a vendégek előtt adó­dott kétszer is helyzet, de a csa­tárok hibáztak. A játék képe alapján Szigetújfa­lu közelebb állt a győzelemhez. G: Koroknál. Vigh. B., ill. Frick, Borzák (11-esből). Jó: a szigetúj­falui védelem és Vigh B., ill. Bcr- zák, Király, Frick. Véd János Albertirsa—Nagykőrösi Kinizsi 3:0 (1:0) Albertira«, L200 néző. V: Vin- cze dr. A heves hazai támadások a 12. percben góllá értek. Utána feljöt­tek a vendégek, de Komyik óriási helyzetben mellé gurított. A n. félidőben ismét a hazaiak roha­moztak, s egy rosszul sikerült ha­zaadás után növelték előhyüket. A második gól teljesen letörte a Kinizsit, s nyomasztóvá vált a hátralevő időben az irsai fölény. 3:0 után a hazai együttes 11-est hagyott ki. G: Fekete H.. Prazsák, Kukucs- ka. Jó: Fekete IV., Nagy Lehocz- ky, Kukucska, ill. Bélteki, Csikós II.. Bakonyi. / — Fazekas — Pécel—Ceglédi VSE n. 6:1 Pécel. V: Ben esik. 1. SZTK 2. Pécel 3. Gödöllő 22 14 21 12 22 9 21 12 21 8 21 8 21 10 4. Vecsés 5. Dunahar. 6. Üllő 7. Bag 8. Nagykőrös 21 7 9. Albertirsa 21 9 10. Cégi. Ép. 21 8 11. Váci VSE 22 6 12. Ccglédberc. 21 8 13. Monor 21 6 14. Szígetújf. 22 5 15. Pilisi KSK 21 4 16. Fóti SE 21 4 Cegléd H. 22 10 1 11 5-1:58 21 A 8:1 állásnál félbeszakadt Al- beriirsa—Fóti SE mérkőzést a pá­lyán elért eredménnyel igazolták. 4 44:21 32 5 42:27 23 6 21:25 25 8 38:30 24 6 43:34 23 7 30:23 22 9 44:43 22 7 29:22 21 9 35:30 21 8 35:32 21 8 37:41 20 3 10 31:40 19 6 9 27:29 18 7 10 26:33 17 6 11 16:32 14 A Ferencváros nyerte a húsvéti nemzetközi labdarúgó-tornát Hétfőn a Népstadionban befeje­ződött a húsvéti nemzetközi lab­darúgó-torna. Akárcsak az osztrák fővárosban szombaton, hétfőn Bu­dapesten is nagy melegben ját­szott a két csapat, az érdeklődés viszont a vártnál gyengébb volt. Újpesti Dózsa—Rapid 2:1 (1:0). 25 OOO néző. G: Kuharszki és Solymosi, ilL Reiter. Ferencváros—Austria 3:2 (1:0). G: Albert (2) és Orosz. ül. Ne- mec (11-esből) és Jacaire. 1. Ferencváros 2 2——6:3 4 2. U. Dózsa 2 1 1—2:1 3 3. Austria 2 — 1 1 2:3 1 4. Rapid 2-----------2 2:5 — Mellé® fordul« Tíz telitalálat a totón A vasárnap-hétfői totóforduló- ban 1« pályázd ért el telitalálatot, nyereményük egyenként 26 963 fo­rint. 11 találatos szelvény 263. 10 5 12 24:55 13' találatos 3114 darab akadt. Az előbbiekre 1025, utóbbiakra 115 fo­rintot fizetnek szelvényenként. E heti totóeredmémyek: i, 1, x, 2, 1, 2, 1, U 2, törölve, 1, 2, 1. ÚJABB VERESÉG A Ceglédi Vas­utas labdarúgó- csapata ■újabb vereséget szen­vedett, s a Pest negyei együttes egyre jobban csúszik lefelé a táblázaton. Míg múlt héten a 12., most már a 13. helyen áll a Pest me­gyei csapat, s a hátralevő idő­ben teljes erőbedobással kell küzdenie a bennmaradás biz­tosítása érdekében. Bp. Spartacus— Ceglédi Vasutas 3:1 (2:0) Apaffy utca, 400 néző. V: Schopp. CVSE: Madarasi — Kiss Péter, Mednyánszky, Császár — Csontos, Oláh — Kökény, Molnár, Gyikó I, Laczkó, Po- dani. A "hazai csapat az X. félidő­ben két góllal elhúzott, s eb­ben közrejátszott a két ceglédi kulcsember, Kökény és Cson­tos rendkívül gyenge teljesít­ménye, de a gólokban ludas a ceglédi kapus is. Fordulás után rákapcsoltak a vendégek, s hamarosan szépen kidolgo­zott támadás után szépítettek. Az egyenlítés is hosszú perce­ken át a levegőben lógott. Vé­gül is a szerencse a hazaiak­nak kedvezett. G: Molnár. Jó: Mednyánsz­ky, Gyikó X, Molnár. 1. Debr. VSC 23 16 3 4 57:25 35 2. Egyetértés 23 12 5 6 32:17 29 3. Bp. Előre 23 10 8 5 46:32 28 4. Láng 23 12 4 7 42:30 20 5. Diósgyőr 22 n 5 6 31:24 27 6. Ganz-M. 23 11 4 8 36:34 26 7. Borsodi B. 23 n 3 9 33:27 25 8. Debr. EAC 23 10 4 9 25:28 24 9. Miskolc 23 8 7 8 33:29 23 10. Szolnok 23 7 7 9 25:22 21 11. Kecskemét 23 6 9 8 33:37 21 12. Bp. Spart. 23 8 4 11 28:44 20 13. Ceglédi VSE 23 7 5 11 30:32 19 14. Nyfregyh. 22 4 10 8 16:26 18 15. Szeg. Ep. 23 2 7 14 17:42 11 16. KLSTEXT 23 2 7 14 21:56 11 A Keleti csoport további Ifjúsági kardvívó világbajnok: Kalmár János Hétfőn a késő éjszakai órák­ban fejeződtek be Kairóban az 1962. évi ifjúsági vívó-vi­lágbajnokságon a karddöntő küzdelmei. Az utolsó verseny­számban értékes magyar si­ker született: hármas holtver­seny után az aranyérmet Kal­már János szerezte meg a szovjet Nyikltyin előtt. Jól szerepelt Torday Kálmán is, aki ezüstérmet nyert, míg a harmadik magyar versenyző Terék Sándor a 6. helyen vég­zett. Itt említjük meg, hogy a szovjet K. Mirtova nyerte a női ifjúsági tőrvívó világbaj­nokságot az olasz Masciotta, s a francia Rousslet előtt. Párbajtőrben Nemere Zoltán szép sikert ért el. A döntőben a francia Brodin mögött máso­dik lett és ezzel megszerezte az ezüstérmet. eredményei: Debreceni VSC —Ganz MÁVAG 1:2, Borsodi Bányász—Szegedi Építők 4:1, Bp. Előre—Szolnok 1:0, Láng —Debr. EAC 1:2, Egyetértés— Kecskemét 1:1, KIST EXT— Miskolc 2:3. A Nyugati csoport eredmé­nyei: Oroszlány—Traktorgyár 5:1, Mosonmagyaróvár—EVTK 1:0, Budafok—BVSC 1:1, Szom­bathely—Kaposvár 2:0, Pénz­ügyőrök—Dunaújváros 1:0, Za­laegerszeg—Sopron 4:3, Szál­lítók—Kőbányai Lombik 1:2, Székesfehérvár—Budai Sparta­cus 0:1. A legutóbbi fordu­lóban küzdelmes mérkőzéseket vívtak a Pest megyei NB in-as csapatok .Csu­pán az éllovas Cse­pel Autó győzött. Kartal meglepetésre pontot adott le oda­haza. a Szentendrei Honvéd pedig a Népligetben. A Pilisi Bányász a kiesés ellen küzdő Törekvéstől, míg Vác az éllovastól kapott ki. Északközép csoport: Csepel Autó—Izzó 2:1 (1:0) Dunaharaszti, 900 néző. V: Ka- rádi. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Szabó — Hauser, Tajtl — Bursi, Kreisz, Stahl, Kerekes, Kátkai. Az első percekben támadólag lé­pett fel a hazai csapat, s a 7. percben, „Dózsa-szöglet” után, ve­zetéshez Jutott. A gól után feljött az Izzó. a Csepel Autó feltűnően idegesen játszott. Az 53. percben, baloldali táma­dás végén, újabb gólt ért el az Autó. Ezután kiegyensúlyozottá vált a játék, s a 85. percben, a hazai védelem hibáját kihasználva, szépített az Izzó. A 18 méteres lö­vés az előzőleg megsérült Kovács mellett a hálóba hullott. A Csepel Autó a vártnál gyen­gébb teljesítményt nyújtott. G: Kerekes (2). Jó: Vigh. Kul­csár. Kerekes. Olimposz Petőfi—Szentendrei Honvéd 2:2 (2:1) Népliget, 1000 néző. V: Bánki. Szentendre: Aczél — Veres, Sá­ros, Kemerle — Podhorszky, Sári — Kovács, Tima-Horváth, Popov, Búzás, Kosztolányi. A rekkenő meleg rányomta bé­lyegét a találkozóra, amely az őszihez hasonló módon kezdődött. Akkor ugyanis a görögök az első tizenöt percben 4:0-ás előnyre tet­tek szert. Most a 23. percben 2:0- ra vezetett az Olimposz, s csak ezután tértek valamelyest maguk­hoz a szentendreiek, akik ez alka­lommal az elmúlt hetekhez viszo­nyítva mérsékeltebb teljesítményt nyújtottak. A 26. percben Bánki egy „ártatlan’: fault miatt Sárit kiállította, igaz. hogy előzőleg rek­lamálás miatt figyelmeztette a já­tékost. A 10 főre csökkent Hon­véd .nem adta fel a küzdelmet, s már az I. félidőben sikerült szé­pítenie. 11-esből. Fordulás után sok támadást vezettek a vendégek, sok gólhely­zetük is akadt, ezek közül azon­ban csak egyet tudtak értékesíte­ni. A lo emberrel kiharcolt döntet­len Igazságosnak mondható. G: Búzás (11-esből), Kovács. Jő: Aezél (a mezőny legjobbja), Ke­merle, Kovács. Törekvés-Pilisi Bányász 1:0 (OK)) Bihari út. 500 néző. V: Kern. P. Bányász: Huj I. — Markos, Hau, Krupp Nick I., Vizvári — Marjai, Gechter, Peller, Kimmel, Huj II. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen. a Bányász volt fölényben, két kapufát Is lőtt, mégis alulma­radt, léleknélküli játéka miatt. A helyiek a győztes gólt a 65. perc­ben szerezték. Jó: Huj I., Vizvári, Kimmel. 1. Csepel Autó 22 13 6 3 37:15 3» 2. Sárisáp 21 12 3 6 40:24 27 3. Pilisi B. 22 10 6 6 36:25 26 4. Nyergesújf. 22 9 7 6 29:21 25 5. Szentendre 21 10 4 7 40:28 24 6. Elektromos 22 9 6 7 35:34 24 7. Esztergom 22 9 5 8 31:31 23 8. IH. k. TTVE 21 8 6 7 51:32 22 9. Tokod 22 5 12 5 27:26 22 10. UFC. 22 7 8 7 26:36 22 11. Izzó 22 9 2 11 33:42 20 12. Törekvés 21 7 5 9 30:36 19 13. Annavölgy 22 7 5 10 36:44 a 14. Olimposz 22 5 8 9 29136 ji 15. Nagytétény 22 5 5 12 29:40 15 16. Csillaghegy 22 4 2 16 16:55 10 Az Eszakközép csoport további eredményei: Annavölgy—Sárisáp 3:5, III. kér. TTVB—Esztergom 3:2, Csillaghegy—Tokod 2:2, Nyerges- újfalu—UFC 0:0, Elektromos— Nagytétény 2:1. Északi csoport: Ikarus—Kartalj Kinizsi 2:2 (2:1) Kartal. 900 néző. V: Gárdonyi. K. Kinizsi: Podlaviczky — Braun, 'Gábor, Bagyin — Tasuádi dr.. Szé­kely — Rózsavölgyi, Szalai, Nagy, Varga, Kemény. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, mégis egy szerencsés góllal a vendégek jutottak előny­höz. Továbbra is Kartal támadott: *de az Ikarus kapusa mindent men­tett, a 35. percben azonban Rózsa­völgyi labdájával szemben tehetet­len volt. Ezután kiegyensúlyozott játék következett. A 42. percben a hazai védők bizonytalankodtak, s ezt jól kihasználták a vendégek. A 48. pereben Szalai. az 5». percben Rózsavölgyi lövését men­tették a fővárosiak, majd az 51. percben Nagy egyenlített. Később az Ikarus is vezetett néhány tá­madást. A 64. percben Nagy átját­szotta a védelmet, de rosszul gu­rított el a kifutó kapus mellett. A hazai fölényre jellemző az utolsó negyedóra szögletaránya: 5:1. A jó formában levő. nagy aka­rással küzdő Kartal győzelmet ér­demelt volna. G: Rózsavölgyi, Nagy. Jő: Braun* Tasnádi dr.; Varga. — Körösi — Nagybátonyi Bányász—Váci Petőfi 1. Szombathely 2. Sz.-fehérvár 3. BVSC 23 18 23 16 23 12 2 54:14 39 5 41:13 34 3 38:17 32 Egy, kettő, három Az országos ifjúsági szabad­fogású birkózó-bajnokságot szombaton és vasárnap ren­dezték meg a Sportcsarnok­ban. Az eddigi kieséses rend­szertől eltérően, körmérkő­zéses formában rendezték a bajnokságot azokban a súly­csoportokban, amelyekben nyolcnál kevesebben indultak, így csak a kisváltósúlyban ke­rült sor kieséses versenyre. Hatvannyolc birkózó az új szabály szerint kétszer négy percig mérkőzött. Változatos, izgalmas találkozók követ­ték egymást, és a Fest me­gyeiek jól megálltak helyü­ket. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Fest megyei bizottsága és a megyei tanács lapia Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII. Blaha I.ulza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 - GéPlrószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikái és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Megvár Posta. Elő­fizethető a helyi postahivatalokná’ és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Nagyváltósúlyban bajnok: Mányoki (Csepel Autó). Nagy­középsúlyban második Bajkó (Csepel Autó). Félnehézsúly­ban harmadik Gulyás (Nagy­kőrösi Kinizsi). Csapatban: 1. Újpesti Dó­zsa és BVSC tíz-tíz ponttal, 2. Bajkó Károly, a Csepel Autó versenyzője Törekvés, Csepel Autó és Va­sas nyolc-nyolc ponttal. (Az ide vonatkozó szabályok sze­rint két első, illetve* három második helyezettet hirdettek Ili.) Eladó ingatlanok a aagykátai kirendeltség területén. Kóka: 1 szoba, konyha, élés­kamra, nyárikonyha, kamra, kút, villany van. Az épület cse- réptetős. 221 n.-öl te­lekkel. Beköltözhető. Ára 85 000 Ft. Tápiószecső: 2 szoba, konyha, élés­kamra, fürdőszoba, pince, 678 n.-öl telek­kel. Kút, villany van. Téglaépület, cserépte­tővel. Beköltözhető. _ Ara 170 000 Ft. Nagykáta: 3 szoba, előszoba, élés­kamra, konyha, külső kamra, Istálló, kocsi­szín, kút, villany van, 270 n.-öl telekkel. Be­költözhető. Ara 130 000 forint. 2 szoba, konyha, élés­kamra, fürdőszoba, veranda és melléképü­letek. — Kút, villany van, 600 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ara 115 ezer forint. Tápiószele: 2 szoba, konyha, kam­ra, folyósó. 130 n.-öl telekkel. Kút. villany van. Beköltözhető. _ Ara ?5 (V>o forint. Magló dny araló: 080 n.-öl házhelynek alkalmas telek. ’ Vas­útállomáshoz közel. _ Ara: 25 000 Ft. Érdeklődni lehet: PIK, Nagykáta, Bajcsy-Zsi- linszky út 22. sz. 125-ös Csepel eladó. Cegléd, Táncsics Mi­hály u. 28/a. __________ É píttetők figyelmébe! Az abonyi állomáson: Ládi János Tsz , fa­anyagtelepén nagyobb mennyiségű épület­faanyag kapható. Ge­rendák és szarufák 8 méter hosszig. Tető­léc és párkány desz­kaanyag rönkállapot­ban. Tsz-eknek fede­zetigazolással, míg egyéni építtetőknek készpénzfizetéssel. Bővebbet az abonyi állomási telepen: reg­gel 6 órától, este 6-ig. Postai cím: Kékesi, Beloiannisz u. 16. Beköltözhető egy szo­ba, konyha, kamrás ház, 300-as telekkel eladó. __ Villany, víz van! Érdeklődni le­het : Monor, Arany János u. 4. A Ceglédi Villamos- ioari Gyár azonnali belépésre keres 1 fő gépészmérnököt szer­kesztési v csoportveze­tői munkakörbe, l fő géoésztechnikust — szerkesztési munka­körbe és 3 fő gyakor­lattal rendelkező esz­tergályost. Jelentkezni lehet a vállalat mun­kaügyi osztályán Ceg­léd, Törteli út 12. sz. alatt. Megvásároljuk kiolva­sott könyveit a Ceglé­di Könyvesboltban április 26-án. Vásáro­lunk régi és új kiadá­sú szépirodalmi, tu­dományos és Ifjúsági könyveket. Figyelem! Csak egy napig vásá­rolunk, készpénzzel fizetünk. Két fő gépipari tech­nikumot végzett és egy fő közgazdasági technikumot végzett dolgozót, két fő jól képzett, hegeszteni tu­dó lakatost sürgősen felveszünk. Jelent­kezés írásban, vagy személyesen a vállalat munkaügyi osztályán. Váci Kötöttárugyár, Vác, Sallai Imre u. 8 —10. Felveszünk nagy-bu­dapesti munkahelye­inkre kőműveseket, villanyszerelőket, víz- szerelőket. épületlaka­tosokat. asztalosokat, bádogosokat és segéd­munkásokat. Munkás- szállás nincs. Buda­pesti Építő és Elem­gyártó Ktsz. xvin.. Hengersor u. 73. Nagykőrösi MEK Vál­lalat felhívja a saláta­termelőket. hogy a ki­pusztult áttelelő salá­tát sürgősen pótolják tavaszi salátával, mert így elkerüljük a ki­esést és a tavaszi sa­látát is beszámítjuk a szerződés teljesítésébe. 3:0 (3:0) Nagybátony, 800 * néző. V: Hor­váth J. 1. Nagybátony 22 14 6 2 43:19 34 2. Salg. KSE 22 14 4 4 51:28 32 .3. Baglyasalja 22 12 5 5 38:18 29 4. Sashalom 22 11 6 5 38:24 28 5. Ikarus 22 10 7 5 37:28 27 6. Kartal 22 8 8 6 33:31 24 7. Chinoin 22 9 5 8 50:39 23 8. Petőfibánya 22 10 2 10 44:30 22 9. GD. Hajó 22 8 4 10 34:40 20 10. Dinamó 22 6 7 9 23:30 19 ll. Gázművek 22 5 9 8 29:40 19 12. Kisterenye 23 4 10 8 26:47 18 13. Vác 22 5 6 11 26:44 IC 14. Kazár 22 4 7 11 22:43 15 15. Salg. Zom. 22 3 8 11 37:49 14 16. Kábel 22 3 6 13 22:43 12 A 3:0 állásnál félbeszakadt Bag­lyasalja—Kazár mérkőzést a pá­lyán elért eredménnyel igazolták. Az Északi csoport további ered­ményei: Dinamó—Kisterenye 4:3, Petőfibánya—Salgótarjáni Zománc 5:2, Kazár—Gázművek 0:0, Sal­gótarjáni KSE—Baglyasalja 2:0, Sashalom—GD. Hajó 1:2. Chinoin— Kábel 6:1. Az MTK New Yorkban Az immár hagyományos nyári nemzetközi labdarúgó­torna május 20-án kezdő­dik New Yorkban 12 ország meghívott csapatának rész­vételével. A küzdelmeket két csoportban bonyolítják le. Az első csoportban sze­replő America (brazil), Dun­dee (skót), Guadalajara (mexikói), Hajdúk (jugoszláv), Palermo (olasz) és Reutlin­gen (nyugatnémet) május 20 és június 16 között mérkő­zik egymással, míg a második csoport küzdelmeit július 1 és július 29 között bonyor lítják le. A második csoportban az MTK révén Magyarország is érdekelt, s a kék-fehérek a Belenensen (portugál), Elfs- borg (svéd), Wiener SC (osztrák), Panathinaicos (gö­rög) és Zaragosa (spanyol) ellen mérkőznek. Már elké­szült a torna sorsolása s esze­rint az MTK július 1-én New Yorkban a Wiener SC ellen játssza első mérkőzé­sét. A torna keretében egyéb­ként 30 találkozóra kerül sor, 24 mérkőzést játszanak New Yorkban, a további hat­nak pedig Chicago lesz a színhelye. Magyar labdarúgó-csapatok külföldön Antwerpenben a Dorog labdarú­gó-csapata nyerte meg a kétnapos húsvéti nemzetközi tornát, a Ba­yern München, az Antwerpen és Vienna előtt. Bratislavában hétfőn fejeződött be a felszabadulási kupa nemzet­közi labdarúgó-torna, amelyen a Győri V. ETO pont nélkül az utol­só helyen végzett. Az MTK labdarúgó-csapata, amely ma Valenciában Vásári Városok Kupa elődöntő mérkőzést játszik a Valencia együttese ellen, hétfőn elutazott Budapestről. A TASZSZ jelentése szerint a Szovjetunió nem vesz részt az év végén a Fülöp-szigeteken sorra- kerülő férfi kosárlabda-világbaj­nokságon. Bukarestben véget ért a súly­emelő Duna Kupa 1962. évi, máso­dik fordulója. Az előzd évi müche- ni versenyhez hasonlóan. Buka­restben is a magyar válogatott győzedelmeskedett, s az 1961. va­lamint az 1962. évi forduló 'után fölényesen vezet. A második for­duló eredménye: 1. Magyarország 46 pont, 2. Románia 36, 3. Bulgária 36. A mücheni és bukaresti fordu­ló alapján a Duna Kupa állása* 1. Magyarország 93 pont, 2. Csehszlo­vákia 70, 3. NSZK 51. Uruguay labdarúgó-válogatottja a prágai sztrahovi stadionban 45 000 néző előtt játszotta harma­dik európai mérkőzését, a tenge­rentúliak szereplése ezúttal sem járt sikerrel, teljesen megérdemel­ten két gólkülönbségű vereséget szenvedtek Csehszlovákiától. Cseh­szlovákia—Uruguay 3:1 (1:1). A szovjet férfi tornászválogatott 458,30:454,50 pontarányban győzött Jugoszlávia ellen. Az egyéni ösz- szetett versenyben a jugoszláv Ce- rar 116,15 ponttal bizonyult a leg­jobbnak. A montecarlój nemzetközi tenisz- verseny női egyes döntőjében Köp- möezi Zsuzsa 6:3, 6:2 arányban győzött a francia de la Courtie ei­len.