Pest Megyei Hirlap, 1962. március (6. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-06 / 54. szám

Az éllovas alulmaradt Vácott, Gödöllő nyert Dunaharasztin, Pilis pontot szerzett Nagykőrösön Meglepetésekkel kezdő­dött a megyei labdarúgó- bajnokság tavaszi idénye. Az éllovas Pécel, amelyik a hatodik fordulóban, szep­tember 24-én szenvedett utoljára vereséget, alulma­radt Vácott. Váratlannak számít Gödöllő dunaha- raszti győzelme, s Pilis nagykőrösi pontszerzése is. Az SZTK—’Monor, valamint a Vecsés—Ceglédi Építők rangadót a hazaiak nyer­ték. Pilisi KSK—Nagykőrösi Kinizsi 1:1 (1:0) Nagykőrös. 500 néző. V: Kuszák. A jó talajú pályán Pilis kez­dett széllel hátban, mégis a körö­si csapat támadott többet. Ennek eilen éré, a 20. percben egy várat­lan lövéssel a vendégek szerezték meg a vezetést. Ezután., de főleg a második félidőben, rákapcsolt a Kinizsi. Állandóan a pilisiek tér­félén folyt a játék, de csak a 07. percben tudtaoc egyenlíteni a ha­zaiak. Igaz. ezt megelőzően a pi­lisiek előtt egy hatalmas gólhely­zet adódott, de elügyetlenkedték. Színvonalas küzdelemben, a pu­ha körösi csatárok nem bírtak a jól tömörülő, keményen, de sport­szerűen küzdő pilisi védőkkel. A játékvezetői szempontból nem könnyű mérkőzést Huszák kitű­nően vezette. G: Fellegi, ill. Bakonyi. Jó: Kri­záén (a mezőny legjobbja). Greff. Ubrankovics. Mezei. ill. Farka- Kzinszki, Csikós I., Csikós II., Bakonyi. Pécsi Sándor Váci Vasutas—Pécel 4:3 (4:1) Vác. Szigeti-pálya. 350 néző. V: Tihanyi. Vác nagy iramot diktálva, már a 7. percben megszerezte a veze­tést, s a 20. percben növelte az előnyt. A 22. percben a váci Kon­rad mellé lőtt egy ll-est. majd szépített Pécel. A 35. és 39. perc­ben újabb gólt szereztek a helyi­ek. az első félidőben Pécel csa­lódást okozott. Szünet után már kiegyensúlyozott játék folyt. A 60. percben Sebent (Vác) és Burjánt (Pécel) kiállította a játékvezető. Ettől kezdve a vendégek nagy akarással küzdöttek és a 87.. va­lamint a 80. percben szépítettek. G: Báb! (4i). ill. Galambos (3). Jó: Bábi (a mezőny legjobbja), Frick. Konrád. Kiss. Ml. Galam­bos, Balázs. Juhász. P. J. SZTK—Monor 3:0 (0:0) Szígetszentmiklős. 600 néző. V: Boós. Mindkét csapat tartalékosán állt fel. A sáros, mély talajú pályán jó iramú mérkőzés. az első 45 percben kiegyenlített játék folyt. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, majd feljött az SZTK és az 50. percben a Majo­ros felvágása miatt megítélt Il-es- ből vezetéshez jutott, s előnyét a 72., valamint a 80. percben növel­te. A találkozót az SZTK-csatársor és a mo.nori védelem párharca jellemezte, és a gólratörőbben ját­szó hazai csapat megérdemelten nyert. G: Korsós (2). Majsai (11-esből). Jó: Majsai (a mezőny legjobbja), Pető, Majoros, Ml. Fónyad U*. Szá­lai és a közvetlen védelem. Varga Gyula Bag—Szigetújfalu 3:0 (0:0) Bag. 400 néző. V: Badacsonyi. Már az első percben gólszerzési alkalom nyílt a hazaiak előtt, de a kapus mentett, az első félidő­ben ezután kiegyenlített játék folyt. A bagl csapat a 75. perc­ben már 2:0-ra vezetett. Az eddig erősiramú játék lanyhult. Sziget- újfalu nem bírta a sarat, s a he­lyi együttes befejezés előtt 5 perc­cel állította be a végeredményt. A végig esőben. sáros talajon lefolyt mérkőzésen a gólarány el­lenére. nem könnyen nyert a ha­zai csapat, bár többet és veszélye­sebben támadott. G: Kékesi II. (2, egyet 11-esből), Berta. Jó: Berta (a mezőny leg­jobbja), Katona I.. Könczöl. Ké­kesi II., ill. Pf lumm A.. Pflumm K.. igazvári. Schneck II. Ncmcdi Sándor Vecsés—Ceglédi Építők 2:1 (1:0) Vecsés. 700 néző. V: Bende. ötletes, szép támadásokkal kez­dett a hazai együttes. A ceglédi­ek kapusa. Mányoki. két esetben is csak nehezen tisztázott. A 7. percben azonban már tehetetlen volt és Vecsés megszerezte a ve­zetést. Húsz perc elteltével alább­hagyott a VMTk lendülete, az Épí­tők fokozatosan átvette az irá­nyítást. de csatárai nem boldogul­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vin.. Blaha Luiza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—248 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint tak a jói záró vecsési védelemmel. Fordulás után folytatódott az Épí­tők fölénye, s ez a 75. percben góllá érett. Az egyenlítés után óriási harc indult a győztes gó­lért. s ekkor mindkét fél részérői több szabálytalanság csúszott a játékba, a 83. percben váratlan vecsési támadás végén a hazaiak­nak sikerült gól elémiök, és ezzel mindkét bajnoki pontot otthon­tartani. A látottak alapján az egysége­sebb ceglédi csapat legalább dön­tetlent érdemelt volna. G: Müller (2). Ml. Hajdú. Jó: Trasszer (a mezőny legjobbja), Hegyesi. Molnár, Dezslik. ill. Öcsai. Laborcz. Botos. Milus, Fekete József Üllő—Fót 1:1 (1:1) Fót, 1000 néző. V: Kaiser. Érdekes, változatos, jóiramú ta­lálkozón. igazságos eredmény szü­letett. A 1®. percben kapu előtti kavarodásból szerezte meg a ven­dégcsapat a vezetést. Ezt 20 perc­re rá 11-esből egyenlítették ki a hazaiak. Mindkét félidő első. 20 percében az üllőiek, maid a fó­tiak irányították a játékot. G: Burza. ill. Fényi (ía-esből). Jó: Boda. Ül. Pektor. Gödöllő—Dunaharaszt! MTK 1:0 (Irt)) Dunahargszti, ©00 néző. V: V$­rágh. Kezdeti DMTK-fölény után. a 18. percben baloldali támadás ré­vén szerezte meg váratlanul a ve­zetést a vendégcsapat. A gól után fellángoltak a hazaiak, majd me­zőnyjáték alakult ki. Mindkét ka­pu többször forgott veszélyben, a vendégeik ritkábban, de veszé­lyesebben támadtak továbbra is. A második félidőben hatalmas nyomás nehezedett a gödöllői ka­pura. de hiába, a dunaharaszti csatároknak erejéből még az egyenlítésre sem tellett. A jobb erőnléttel rendelkező és jobb tak­tikával játszó Gödöllő megérde­melten győzött. G: Gácsér. Jó: a követlen gö­döllői védelem. Sárrétivel és Cse­resznyével az élén. illetve a du- naharaszti középhátvéd. Ceglédi VSE II.—Ceglédbercel 4:0 (2:0) Cegléd. 700 néző. V: Krichenbä­um. Nagy lendülettel kezdett a Vas­utas II. és a 20.. majd a 24. perc­ben fölénye góllá is érett. A 26. percben a ceglédi Kovácsot után- rúgásért a játékvezető kiállította. Fordulás után is a tíz emberrel játszó hazaiak voltak eredménye­sebbek. G: Farkas. Podani. Lengyel. Schmidt (öngól). Jó: Fartcas. Len­gyel. Kis, ill. Dudás. Pünkösdi. K. M. 1. Pécel 16 9 4 3 38:24 22 2. SZTK 16 9 3 4 31:17 21 3. Dunahar. 16 7 5 4 36:21 19 4. Bag 16 9 1 6 38:31 19 5. Gödöllő 16 7 4 5 18:21 18 6. Nagykőrös 16 6 5 5 25:15 17 7. Üllő 16 6 5 5 24:19 17 8. Vecsés 16 8 1 7 27:26 17 9. Cégi. Ép. 16 6 4 6 25:22 16 10. Monor 16 6 4 6 25:23 16 11. Albertirsa 15 6 3 6 21:22 15 12. Váci VSE 16 4 6 6 29:34 14 13. Ceglédbercel 15 4 3 8 20:33 11 14. Pilisi KSK 16 3 5 8 14:26 11 15. Fóti SE 16 3 5 8 19:38 11 16. Szigetújfalu 16 3 4 9 15:33 10 Cegléd II. 17 10 1 S 53:45 21 r r ^ _r _ . r Befejeződött a műkorcsolyázó Európa-bajnokság A genfi jégstadionban szom­baton nagy érdeklődés mellett rendezték meg az 1962. évi műkorcsolyázó és jégtánc Európa-bajnokság utolsó ver­senyszámát, a jégtánc ver­senyt. A kitűnő szabadonvá- lasztott gyakorlatok nagy si­kert arattak. A jégtánc 1962. évi Európá­ba jnoka: Christine és Jean- Paul Guhel (Franciaország) 10 hsz, 249,30 pont, 2. L. Sherman és M. Philips (Anglia) 12 hsz, 247,90 pont, 3. Roman testvér­pár (Csehszlovákia) 23 hsz, 241,19 pont,... 12. Korda—Vá­sárhelyi pár. Vasárnap délután telt ház előtt parádés jégbemutató zár­ta az Európa-bajnokságot A március 14-től 18-ig Prá­gában megrendezésre kerülő műkorcsolyázó és jégtánc vi­lágbajnokságra eddig 103 ver­senyzőt neveztek. A nevezések a következőképpen oszlanak meg: Női 22. férfi 19, páros 16, jégtáncospár 15. A legtöbb versenyzőt Kana­da (16), az Egyesült Államok és NSZK (13—13) indítja a VB-n. A perthben rendezett atlétikai versenyen az ausztrál Dixie Willis 2:02 perces új világcsúccsal nyer­te a 860 yardos női sílefutást. Dixie 800 méteres részideje 2:01.2 o volt, s ezzel beállította a koreai Sin Keum Dán még nem hitelesített világrekordját. Ezen a távon a hi­vatalos világcsúcsot a szovjet Sev- cova tartja 2:04.3 perccel. Az Újpesti Dózsa az élen A labdarúgó NB I. vasárnapi eredményei: Ferencváros—Vasas 3:0 (1:0). Népstadion, 50 090 néző. Csepel—MTK 2:1 (0:1). Népstadi­on, 15 000 néző. Győr—Komló 4:0 (3:0). Győr. 8000 néző. Salgótar­ján—Tatabánya 0:0. Salgótarján, 5000 néző. Pécs—Dorog 3:0 (0:0). Pécs. 17 000 néző. Szeged—Ózd 2:0 (1:0). Szeged. 13 000 néző. 3 3 30:18 27 2 4 41:21 26 4 5 29:18 22 6 5 25:18 20 4 6 36:27 20 3 7 23:20 19 2 8 27:2618 3 8 34:40 17 6 7 23:27 16 1 10 27:46 15 4 9 21:29 14 5 9 21:3I2 13 7 8 19:34 18 4 10 22:36 12 fordulójában Solymosi. az U. Dózsa fedezeti á- tékosa bizonyult a legeredménye­sebbnek. három góllal. Két-két gólt lőtt Dunai n. Albert Palotai és Pió. A góllövőlista állása: 20: Tichy (Bp. Honvéd), 15: Csemai (Ózd), 11. Kuharszki (U. Dózsa). Dunai n. (Pécs), 10: Lahos (Tatabánya). Solymosi (U. Dózsa). 9: Kalmár (Csepel). Albert (Ferencváros). Sándor (MTK). 1. U. Dózsa 18 12 2. Vasas 18 12 3. Tatabánya 18 9 4. Ferencváros 16 7 5. Bp. Honvéd 18 8 6. Dorog 18 8 7. Pécs 18 8 8. MTK 18 7 9. Salgótarján 18 5 10. Ózd 18 7 11. Szeged 18 5 12. Komló 18 4 13. Győr 18 3 14. Csepel 18 4 A bajnokság 18. i Portisch váratlan veresége Stockholmban, a saJkkvilágbaj- noki zónaközi döntőn. vasárnap az utolsó előtti fordulót bonyolí­tották le. Portisch ezúttal az in­diai Aaron ellen játszott, s nagy meglepetésre a mezőny utolsó he­lyén álló versenyzőtől vereséget szenvedett, Portischnak ezzel csökkentek a reményei a tovább­jutást illetően, mivel csak az első hat helyezett nyer jogot £ sakk- világba)nokjelöltek versenyén va­ló részvételre. — A másik két magyar versenyző. Barcza és Bi- lek találkozója függőben maradt. Barczának a nyugatnémet Tesch­ner ellen győzelmi esélyei van­nak. Bilek játszmája viszont egyenlő állásban maradt függő­ben Benkővel szemben. A verseny két éllovasa, az ame­rikai Fishcr és a szovjet Geller, egyaránt győzött, s így közöttük nem változott a helyzet. Annál nagyobb harc folyt a további he­lyezésekért. Jelentősen feljött a szovjet Stein- aki a vasárnapi fordulóban győzött, s két előző függőjátszmájából másfél pontqt szerzett. Tizenkét telitalálat a totóban A vasárnapi totófordulóban ti­zenkét pályázó ért el telitalálatot. Nyereményük egyenként 39 188 fo­rint. Tizenegy találatos szelvény 337. tíz találatos 3738 darab akadt. Előbbiekre: 1477. utóbbiakra 171 forintot fizetnek szelvényenként. A heti totóforduló eredményei: 2, 2, x, u J, 1. 3. 1, 3. 1. 1. L 43E} m NB m-as labdarú­gó-csapataink vi­szonylag jól kezd­ték a tavaszi idényt. Az éllovas Csepel Autó és a Szentend­rei Honvéd értékes pontot szerzett ide­genben. Meglepe­tésnek Számít, hogy a Pilisi Bá­nyász is döntetlenül játszott — méghozzá odahaza. Az Északi csoportban a hazai pálya előnyét jól kihasználta Vác és Kartal. Északközép csoport: Csepel Autó—Hl. kér. TTVE 2:2 (1:0) Bécsi út. 600 néző. V: Szekeres. Csepel Autó: Kovács — Szabó, Vigh, Hochrein — Hauser. Tajti — Sláhl, Kiss. Kreis z. Kerekes, Rátkai. A Csepel Autó biztatóan kez­dett. folyamatos, szép játékkal irányította a küzdelmet. Ennek eredményeként az 5. percben megszerezte a vezetést. Utána azonban helytelen felfogásban játszott, túlzottan védekezett, s így a m. kerület kezdeményezett többet, végig támadta a félidőt. Fordulás után. a 47. percben, a 16-oson belül Hauser kezére lőt­tek egy labdát, a túl szigorúan megítélt 11-esből egyenlítettek az óbudaiak. Sőt. a 4«. percben már a vezetést is megszerezték: egy távoli lövés Vigh Vállán irányt változtatott és akadálytalanul hul­lott a hálóba. A két váratlan gól után hatalmas becsvággyal vetet­te magát a küzdelembe a Csepel Autó. szép támadásokat vezetett, és a 66. percben, szabadrúgás utá­ni ragyogó felhőfejessel egyenlí­tett. Az utolsó félórában a III. kerület teljesen beszorult, levegő­ben lógott az éllovas győztes gól­ja. de Hauser lövése a kapufán csattant, míg Kerekes két bombá­ja hajszállal ment kapu mellé. G: Kiss (2h Jó: Kreisz (a me­zőny legjobbja). Vigh. Tajti. Szentendrei Honvéd—Tokod! Bányász 2:2 (Irt)) Tokod. 300 néző. V: Rátz. Szentendre: Aczél — Veres, Sá­ros. Kemerle — Podhorszky. Gaz­dag — Kovács. Tima-Horváth. Sá­ri, Popov. Kosztolányi. A tokod! pálya annyira görön­gyös volt. hogy komoly játék nem alakulhatott 3d.. Passzolni, vezetni a labdát egyáltalán nem lehetett rajta. így mindkét csapat térölelő rúgásokkal kísérletezett, próbálta megközelítem a kaput. E „kiszorítós" játék a hazaiaknak . feküdt jobban. Ennek ellenére a Honvéd állt közelebb a győzelem­hez. i A 10. perében sarokrú gásbói ér­te el vezető gólját, a labda a ezél segítségével, érintés nélkül csava­rodott a hálóba. Fordulás után a 63. percben vé­delmi hibából egyenlített a Bá­nyász. A 73. percben Fopovot a 16-oson belül felvágták, és a meg­ítélt 11-esből újból vezetést sze­rezték a Pest megyeiek. Rá öt percre ismét védelmi hibából egyenlített a tokodi együttes. A két kapott (gólban Sáros és Aczél volt a ludas. G: Kosztolányi. Popov fia-es- ből>. Jó: Veres. Kemerle. Kovács. Olimposz Petőfi—Pilisi Bányász 1:1 (1:0) Pilisszentiván. 1000 néző. V: Tó­falvi. P. Bányász: Huj I. — Markos, Hau. Nick II. — Gechter. vízvári — Marjai, Nick I.. Peiler. Kim­mel, Huj H. Az első félidőiben a hazaiak tá­madtak többet. de a vendégcsa­pat szórványos támadásai mindig nagyobb veszélyt jelentettek. A Ceglédbercel, Táncsics Mihály út 18. számú, azonnal beköltözhető ház eladó. Kovácsmestert több éves gyakoralttal ren­delkezőt azonnali be­lépésre keres a kör- nyei Népfront Tsz. __ Fizetés megállapodás szerint. Lakást bizto­sítunk. Szerszámkész­lettel rendelkezők előnyben. Csincsilla nyulak te­nyésztésre eladók. — Székesfehérvár, Alko­tás u. 3. Jakab. Épületlakatos, szoba- festő-mázoló, parket­tázó, épületburkoló és épületüvegező szak­munkásokat azonnal felveszünk. Tanácsi igazolás szükséges. — Szállást és étkezést térítés ellenében biz­tosítunk. Útiköltséget alkalmaztatás esetén kifizetjük. ÉM Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat, Kecske- mét, Rákóczi város 23. Kitűnő állapotban le­vő piros Pannónia mo­torkerékpár eladó. — Megtekinthető: Vác, Csányi körút 1. Szigetszentmiklós bel­területén kb. 2 hold fiatal szőlő, termő gyümölcsfával, kúttal, présházzal, villanyhá­lózat mellett Csepel Autógyártól 1 lem-re, esetleg kisebb tételek­ben is eladó. A föld príma, kertészetre is alkalmas. Érdeklődni: Vincze József, Sziget- szentmiklás, Thököly út 48. DCM-hez közel, váci tüzérlaktanyánál ház­telkek eladók. Szabó, Múzeum u. 22. 45. percben a ..görög” középcsa­tár kitört és Huj mellett biztosan lőtt a hálóba. Szünet után sem változott a já­ték képe, a hazaiak többet, az Olimposz veszélyesebben táma­dott. A ©5. percben, szép jobbol­dali támadás végén, sikerült az egyenlítés. G: Nick I. Jó: Huj I.. Hau. Miair- jai. Nick L 1. Csepel Autó 16 9 4 3 24:10 22 2. Sárisáp 15 9 2 4 27:14 20 3. Pilisi B. 16 8 4 4 27:19 20 4. Nyergesújf. 15 7 5 3 23:14 19 5. Elektromos 10 7 5 4 29:26 19 6. Tokod 16 5 8 3 22:18 18 7. Izzó 16 8 1 7 26:29 17 8. IH. k. TTVE 16 6 4 6 40 .*24 16 9. Esztergom 16 6 4 6 24:26 1« 10. Szentendre 16 6 3 7 30:24 15 Hl. Anna völgy 16 6 3 7 29:34 15 12. UFC 16 4 6 6 16:31 14 13. Olimposz 16 3 6 7 16:26 12 14. Nagytétény 16 3 5 8 23:28 11 1)3. Törekvés 15 3 4 8 20:30 10 W. Csülagh. 15 4 — 11 13:38 8 A csoport további eredményei: Elektromos—Anna völgy 1:1. Esz­tergom—UFC 6 ti, Nagytétény— Izzó 0:1. Csillaghegy—Nyergesúj­falu i:2 (félbeszakadt). A Sári­sáp—Törekvés mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elma­radt. Északi csoport: Váci Petőfi—Baglyasalja 3:0 (Irt)) Vác, 700 néző. V: Szőcs. V: Petőfi: Jakus — Csitári. Ba­logh. Kreidl — Varga. Farkas — Jakab. Vasvári, Neugan, Pintér, Mojs. Jól kezdett a hazai csapat, már a 9. percben megszerezte a veze­tést. Negyedóra elteltével a ven­dégek is vezettek néhány táma­dást. de nem tudtak gólhelyzetet teremteni. Fordulás után is Vác kezdemé­nyezett többet, s az 55. percben növelte előnyét. Ezután Baglyas- alja rákapcsolt, de negyedórás enyhe fölényüket nem tudták ér­tékesíteni. a jól romboló hazai vé­delemmel szemben. Az utolsó 20 percben ismét Vác irányított. Bár Neugant a 16-oson belül dancsol- ták, a játékvezető mégis a 16- oson kívülről ítélt szabadrúgást, ugyanígy történt Mojs esetében is. A 81. percben volt a mérkőzés legszebb mozzanata. Vasvári min­taszerű támadást indított, beadá­sával Mojs kiugrott és szép gólt lőtt. A Pest megyei együttes nyitá­nya jól sikerült, a találkozó nagy részében jód játszott a megfiatalí­tott váci csapat. A gólarány a helyzetek alapján nagyobb is le­lhetett volna, s ennék megakadá­lyozásában a játékvezető is lu­das. G: Neugan. Jakab. Mole. A váci csapat valamennyi tagja dicsére­tet érdemel lelkes játékáért, kü­lönösen Jakus. Varga. Pintér ea Vasvári. Pál János Kartali Kinizsi—Chinoin 3:2 (0:1) Kartal. 500 néző. V: Hargittai. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — Turócad. Varga — Rózsavölgyi. Nagy. Angyal, Ke­mény, Székely. A csúszós talajon nem alakul­hatott lei szép játélt, inkább csak küzdelem. Mindkét oldalon befe­jezetlen helyzetek egész sora adó­dott az első félidőben. Kartal töb­bet támadott, mégis a 44. perc­ben súlyos védelmi hibából a ven­dégek szerezték meg a vezetést. Fordulás után a Chinoin volt állandó fölényben, de a helyiek nagyobb szerencsével játszottak. A 60. percben Rózsavölgyit fel­vágták a 16-osom belül és 11-es­ből egyenlített a Kinizsi. Sőt. a 72L percben megszerezte a vezetést is. Rá hat percre a fővárosi csa­pat jobbszélsője éles szögbő! egyenlített. A győzelmet jelentő harmadik kartali gól a 91. perc­ben született. A Chinoin lobban látszott ■ legalább döntetlent érdemelt vol­na. G: Rózsavölgyi (a. egyet M-i bői), Angyal. Varga. Braun. Jó: Rózsavölgyi, Körösi — 1. Nagybátcxny 16 10 4 2 29:12 24 2. Ikarus 15 8 5 2 29:13 21 3. Salg. KSE 16 9 3 4 33:22 21 4. Baglyasalja 16 7 5 4 22:13 19 5. Sashalom. 18 7 5 4 26:1919 6. Petőfibánya. 16 9 — 7 36:211« 7. Kartal 16 7 3 6 36:25 17 8. Chinoin 16 6 4 6 30:28 1« í». Gázművek 16 5 6 5 28:30 1« 10. Kis térén ye 18 4 8 4 19:37 16 11. GD. Hajó 15 6 3 6 25:26 15 12. Vác 16 4 S 7 21:29 13 U3. Dinamó 16 5 3 8 16:21 13 14. Salg. Zom. 16 3 5 8 26:35 11 16. Kazár 16 I 6 9 17:37 9 16. Kábel 1» I 5 10 18:30 7 A csoport további eredményei: V. Dinamó—V. Kábel 1:1. Nagy- bátony—Sashalom 3:1. Pefcőflbá- nya—Salgótarjáni KSE 1:0. Salgó­tarjáni Zománc—Gázmüvek 3:3, Kiste renve—Kazár ért). Ikarus— GD. Hajó 4:1. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Idős házaspárt házáért eltartanánk. Érdeklőd­ni vasárnap: ősz utca 9. szám. Egy jó állapotban levő 125-ös Csepel eladó. Csemő, Vett út, Iskola dűlő. Kökény János. Eladó fél ház a város központjában, részben beköltözhető, részben lakáscserével, ül. kér. Kishíd u. 3. szám. Uj állapotban levő Panni robogó eladó. _ C egléd, Kossuth Fe­renc utca 12. Kisgyermek gondozá­sát 1 évestől iskolásig vállalom. Megkeresést „Gondos” jeligére ceglédi hirdetőbe ké­rem. Postafiók 86. — Cegléd, Jó állapotban levő zöld Pannónia motor sürgősen eladó. Kö- kényné, Zrínyi utca. Házinyulakat vennék tenyésztésre. Lugosi- né. Keltetőállomás. Törzskönyvezett secern pin esi nőstény­kutyát vennék. Király Margit, Cegléd, Árok utca 14. szám. _______ E ladó családi ház, IV. ker. Alszegi 37. alatt. 1100 n.-öl szőlő a bel­területen betegség mi­att eladó. Értekezni: Beloiannisz utca 36. alatt. Nyárfarönk eladó, Arany utca 13. Ugyan- ott férfiruhák eladók. Beköltözhető ház el­adó. XI., Téglagyár dűlő 87. szám. XI. kér. öregszőlő 15. számú ház 300 n.-öl kerttel sürgősen eladó, beköltözhető. _ özv. S inka Mihályné. Pesti útban, belterüle­ten, 800 n.-öl föld el­adó. Érdeklődés: Su- gár utca 63/a._______ 8 éves kisfiam mellé keresek gyermekszere­tő, becsületes, magá­nos nőt, bentlakással. Mátyás király utca 30. szám. Vásárhelyi Mi- hályné._______________ H álószobabútor eladó. Cegléd, Szolnoki út 20. szám alatt.______ V ennék 1 pár igáslo- vat v. öszvért, hasz­nált zsákokat és egy szecskavágót. Mózes Ilona, Cegléd, Barom­fikelt etőw 1. DVSC D6 10 3 3 45:21 26 2. Láng 16 9 3 4 80:29 21 3. Bp. Előre 16 7 6 3 33:23 20 4. Diósgyőr 16 8 4 4 24:19 29 5. Egyetértés 16 8 3 5 20:14 19 6. Miskolc 16 6 6 4 26:1218 7. DEAC 16 7 3 6 1S:1817 8. Kecskemét 16 5 6 5 25:26 10 9. Ganz-M. 16 6 4 6 23:28 16 10. Szolnok 16 5 5 6 22:17 15 11. Ceglédi VSE 16 5 5 6 22:18 15 12. Borsodi B. 16 7 1 8 21:20 lő 18. Nyíregyháza 16 3 7 6 12:20 13 14. Bp. Spart. 16 5 2 9 16:35 12 1G. Szeg. Ép. 16 2 4 10 10:23 8 16. KBSTEXT 16 2 4 10 13:43 8 A Keleti-csoport eredményei: Láng—Bp további . Spar­AZ ELSŐ HAZAI VERESÉG A Ceglédi VSE rosszul kezdte a pralk I * * tavaszi idényt. Ki- ShAJ kapott, méghozzá WiM E 11 otthonában és ez- zel elvesztette ha- zai veretlenségét. Első hazai vereségét szenved­te el Székesfehérvár is és emiatt Szombathely váltot­ta fel a Nyugati-csoport élén. A Keleti-csoport éllovasa a Debreceni VSC a főváros­ban hagyott egy pontot. Borsodi Bányász—Ceglédi VSE 2:0 (1:0) Cegléd, 2000 néző. V: Szige­ti. Cegléd: Madarast •— Pákoz- di, Oláh, Gyikó II — Csontos, Juhász — Kökény, Laczkó, Molnár, Nagy, Józsa. Az első félórában a hazaiak támadtak többet, ötletes csa­tárjátékuk azonban kapuelőtti tehetetlenségbe fulladt. Ebben a játékrészben a vendégek csak távoli lövésekkel kísérle­teztek. A 32. percben szabad­rúgáshoz jutott a sajószentpé- teri együttes, a labdát Mada- rasi kiejtette és Séra nem hi­bázott. Az ellentámadások so­rán hatalmas helyzeteket ha­gyott ki a Pest megyei csa­pat. Fordulás után az első ne­gyedórában még a Vasutas ve­szélyeztetett, de ezután fokoza­tosan átvették a játék irányí­tását a vendégek és a vissza­eső, lélektelenül játszó Vasutas ellenében a 71. percben újabb góllal bebizonyították győzel­müket. A Ceglédi Vasutas tartalé­kosán állt ki: Kaltanecker, Mednyánszky, és Gyikó I be­tegségük miatt nem állhatták csapatuk rendelkezésére. A 19 éves korátlagú csatársor a helyzetek egész sorát hagyta kiaknázatlanul. Jó: Nagy, Oláh, Csontos. — Kecskeméti — tacus 3:1, Bp. Előre—Debrece­ni VSC 1:1, Debreceni EAC— Ganz MÁVAG 3:2, KISTEXT —Diósgyőr 0:1, Szolnok—Nyír­egyháza 1:0, Miskolc—Kecske­mét 0:0, Szegedi Építők—. Egyetértés 0:1. A Nyugati-csoport eredmé­nyei: Székesfehérvár—Szállí­tók 1:3, EVTK—Oroszlány 1:1, Pénzügyőrök—Budafok 0:1, Szombathely—Zalaegerszeg 4:2, Budai Spartacus—BVSC 1:0, Kaposvár—Traktorgyár 2:2, Dunaújváros—Sopron 1:0, Kőbányai Lombik—Mosonma­gyaróvár 2:2. Pallaga harmadik Szolnokon az országos vidé­ki ifjúsági egyéni ökölvívó­bajnokságon a folytatás már nem ment olyan jól a gödöl­lői Paliagának, alulmaradt Kiss ellen. Paliaga végül is harmatsúlyban a harmadik he­lyet szerezte meg. Kovacjik, ugyancsak a Gödöllői Gép­gyár öklözője a pehelysúlyban kikapott Dánosától (Salgótar­jáni BTC), aki a második me­netben döntő fölénnyel győ­zött. Bajnokok papírsújytól felfe­lé: Madarász (Dorog), Molnár (Kiskunfélegyháza), Kiss (egyesületen kívül), Magyar (Székesfehérvár), Tóth (Győr), Tauzer (Székesfehérvár), Beviz (Szolnok), Papp (Debrecen), Stalmayer (Eger), Dobó Szol­nok), Takó (Makó). MOST VÁSÁROLJON EDESSEGET az állami és szövetkezeti boltokban FINOM CSEMEGÉK: INOTA, TÜNDE, DIÓSGYŐR. TROLI, BASTYA, BUDAPEST SZELETEK KEZDÉS - VERETLENÜL