Pest Megyei Hirlap, 1961. november (5. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-07 / 263. szám

Gödöllő, Monor és Pécel pontot szerzett idegenben Hazai! sikerek jegyében zaj­lottak hétfőn a megyebajmoki labdarúgó-mérkőzések. Am meglepetés, hogy Gödöllő el tudta hozni az egyik bajnoki pontot Vácról. Emellett Monor és Pécel végzett még döntet­lenül, Foton, illetve Albertir- sán. a többi mérkőzésen, köz­tük a vasárnapi nagykőrösi találkozón is a hazaiak győz­tek. Bag—Üllő 2:0 (1:0) Bag, 600 néző. V: Nábelek. A 20. percben. Üllő egy kapufát rúgott, míg a másik oldalon a 25. percben Kékesi elfutott és beadott labdáját Varga csukafejessel to­vábbította a hálóba. Az 50, perc­ben az üllőiek újabb kapufát lőt­tek, a 75. percben a bagi Aszódi kihagyott egy 11-est. a 38. perc­ben Katona megszerezte a kapus­tól a labdát, beadott és a szem­füles Varga biztosan lőtte a ha­zaiak második gólját. Jóiramú mérkőzésen a helyze­teit jobban kihasználó Bag meg­érdemelten győzött. A játékveze­tő hármas jól kezében tartotta a mérkőzést. G: Varga (2). Jó; Ádám, Aszó­di, Kékesi, Söregi, ill. Sáli, Boda, Pincés, (az üllői kapus a mezőny legjobbja). — N érned! — Ditnaharaszti MTK—Ceglédberce! 5:2 (1:2) Millennium-telep, 300 néző V: Tihanyi. A dunaharaszti pálya használ­hatatlansága miatt játszották a mérkőzést a Millennium-telepen. A vendégek ötletes csatár játék­kal, már az 5. percben 2:0-ra ve­zettek. A DMTK-csatárok az el­ső félidőben sok gólhelyzetet ki­hagytak, s csak egyet tudtak ér­tékesíteni. Fordulás után azon­ban Dunaharaszti végleg átvette a játék irányítását, hatalmas ira­mot diktálva, a félidő közepén kiegyenlítettek, sőt, az utolsó 20 percben lőtt három góllal megér­demelten nyertek. Kitűnő játékvezetés, sportszerű küzdelem jellemezte a találkozót. G: Réti (3), Glöckl (2). ill. Sen- kei, Várhegyi. Jó: Peff. Szigetvá­ri, Grátzer, Zugnói, Réti, ill. Csil- ló, Mezei, Finszter, Macskás!. — Fazekas — P óc el—Alber tirsa 1:1 (1:0) Albertirsa, 900 néző. V: Potocs- nyi dr. Kemény, de sportszerű, nagy iramú találkozón, kiegyensúlyo­zott küzdelem folyt. Az első fél­idő 15. percében a vendégcsapat 11-esből szerezte meg a vezetést. Fordulás után. a 65. percben egyenlítettek a hazaiak. Az egyen­lítése után a győzelmet is meg­szerezhette volna Albertirsa, de kihagyott egy 11-est. Az eredmény igazságos. Jó: a péceli védelem, ill. az al- bertirsai kapus. Váci Vasutas—Gödöllő 1:1 (1:0) Vác, 600 néző, V: Ripp. Nehéz talajú pályán, végig nagy küzdelem folyt. Gödöllő megerő­sített védelmét a Vasutas támadói nem bírták áttörni. Sárrétit von­ták hátra, Bábi semlegesítésére. A 3<7. percben ll-eshez jutott a Vasutas, de Bábi gyöngén helye­zett lövését a gödöllői kapus ki­védte. A továbbra is támadó' Vas­utasnak a 40. percben sikerült gólt szereznie. A második félidő­ben is inkább a Vasutas volt fö­lényben, mégis a szórványosan, három csatárral támadó Gödöllő, a 88. percben egyenlített. G: Kálózi, ill. Tóth. Jó: Jacsó. Unyatínszki, Kiss. ill. Tóth. Ko­vács, Sárréti. Pál János Monor—Fóti SE 2:2 (2:0) Fót, 300 néző. V: Vincze dr. Az erős iramú, helyenként ke­mény mérkőzés első félidejében Fót szinte állandó fölényben volt, mégis Monor jutott vezetéshez a 12., majd a 25. percben szerzett két potyagólból. Fordulás után még jobban rákapcsoltak a. helyi­ek, a 65. percben szépítettek, a 75. percben pedig egyenlítettek. Fót közelebb állt a győzelemhez. G: Kovács, Bokros, ill. Korecz, Fényi (11-esbői), Jó: Godina, Bok­ros, K. Nagy. ill. Fonódi, Szabó, Kalácska. Szamos Mihály Ceglédi VSE II.—Pilisi KSK 4:2 (2:0) Cegléd, 600 néző. V: Horányi. A hazai csapat végig mezőnyfö­lényben volt, a nagy akarással küzdő vendégeik ellen. G: Molnár (2), Józsa (11-esből), Lazányi, ill. Jánosi (2). Jó: Farkas (a mezőny legjobbja), Józsa. La­zányi, ill. Jánosi, Perjési, Fellegi. SZTK—Ceglédi Építők 2:0 (1:0) SzigetezentmiMós, 300 néző. V: Kaiser. A mély, sáros talajú pályán heves küzdelem folyt. A 40. perc­ben Antal juttatta vezetéshez a hazai csapatot, majd a 75. perc­ben ugyancsak ő, a kintálló kar- puis felett 25 méterről a hálóba ívelt. A többet támadó hazai csapat megérdemelten nyert. G; Antal (2), Jó: Dávid, Gere, Földi, Antal, ill. Deli. A ceglé­di csapat a szokottnál halvá­nyabb teljesítményt nyújtott, és így csak egy játékos dicsérhető. Szalánky Károly Nagykőrösi Kinizsi—Szigetújfalu 2:0 (0:0) Nagykőrös, 400 néző. V: Miklós. Az első félidőben a körösi csa­pat támadott többet, de a csatá­rok nem vállalkoztak lövésre. Fordulás után fokozódott az iram, azonban sokáig változatlanul meddők maradtak a hazai táma­dások. Ebben a játékrészben Szi­getújfalu ritkábban, de gólveszé- lyesebben támadott. Két gólhely­zet is kialakult a hazai kapu előtt, előbb Gömöri hárított jó érzékkel, később a kapufa mentett. A mér­kőzés sorsa a 75. percben dőlt el; egy perc alatt kétszer találtak a hálóba a nagykőrösi csatárok. Közepes színvonalú, de jó iramú mérkőzésen, megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Komyik, Toricska. Jó: Gö­möri, . Bélteki, Tancsik, ill. Pflumm, K., Raj, Strohmayer, Burst. Pécsi Sándor 1. Dunahar. 10 5 3 2 27:14 13 2. Monor 10 5 3 2 20:12 U 3. Pécel 10 5 3 2 24:15 13 4. Üllő 10 5 2 3 15:13 12 5. Cégi. Ép. 10 4 3 3 16:10 11 6. Nagykőrös 10 4 3 3 13: 9 11 7. Gödöllő 10 4 3 3 8:10 11 8. SZTK 9 4 2 3 17:13 10 9. Vecsés 9 5 • 4 17:14 10 10. Váci VSE 11 3 4 4 21:21 10 11. Bag 10 5 • 5 18:25 10 12. C.-bercel 10 3 3 4 1«1:1S 9 13. Alberirsa " 3 2 5 11:17 8 14. Fót 9 2 3 4 11:20 7 15. Szigetújf. 9 1 3 5 8:18 5 16. Pilisi KSK 9 3 6 3:16 3 Cegléd II. 9 4 — 5 20:29 8 Labdarúgó NB I Vasas—Tatabánya 3:0 (0:0). Béke utca. Ferencváros—Szeged 2:1 (2:0). Szeged. Dorog—Csepel 2:0 (2:0). Dorog. Özd—Győr 3:2 (2:0). Özd. Pécs—Bp. Honvéd 0:0. Pécs. 1. Vasas 12 8 1 3 31:16 17 2. Dorog 12 7 2 3 20:14 16 3. Tatabánya 12 7 1 4 21:13 15 4. Bp. Honv. 12 6 2 4 27:17 14 5. MTK 12 6 2 4 27:19 14 6. Ü. Dózsa 11 5 3 3 15:12 13 7. Ferencváros 12 4 4 4 17:16 12 8. Pécs IS­5 2 5 15:18 12 9. Salgótarján II 4 3 4 18:17 11 10. Özd 12 5 7 19:31 10 lil. Komló 12 3 3 6 15:21 9 12. Csepel 12 3 3 6 17:22 9 13. Győr 12 2 4 6 11:24 8 14. Szeged 12 2 2 8 12:2a 6 Cegléd nagyobb arányban is győzhetett volna Ügy látszik, ma­gára talált a Ceg­lédi Vasutas NB Il-es labdarúgó- csapata, hiszen az elmúlt két fordu­lóban szerzett há­rom pontot most újabb két ponttal gyarapította. A hétfői találkozón a helyiek nagyobb arányban is győzhettek volna, de nem sikerült a támadások befejezése. Ceglédi VSE—Szegedi Építők 2:0 (2:0) Cegléd, 2500 néző. V: Ge- réb. CVSE: Kaltanecker — Pá- kozdi, Mednyánszky, Gyikó II — Csontos, Oláh — Kökény, Lackó, Gyikó I, Nagy, Podani. A csúszós talajon elesnie kiegyenlített játék folyt, majd feljött a Vasutas és az 5. percben két szöglet jelezte fö­lényét. A második után Gyikó I fejese a léc felett suhant el. A 13. percben Csontos előre- ivelt labdájára Gyikó I és Nagy ugrott fel és a kilépő kapus mellett Nagy a hálóba fejelt. Egy perccel később a ceglédi védelem már verve volt, de a vendégek hibázlak. Ezután a CVSE szebbnél szebb támadásokat vezetett, de az újabb gól sokáig váratott ma­gára. A 30. percben Kökény szépen elhúzott, de előreívelt labdája Gyikó fejéről ismét fölé szállt. Nemsokkal később Kökény szögletet ívelt be, Gyikó I fejéről lecsúszott a labda épp Molnár szegedi balhátvéd fejére, s onnan a hálóba. Nagy derültséget kel­tett, hogy az öngól után Gyi­kó I megcsókolta a szegedi Molnár fejét. Szünet után gyengén kezdett a hazai csapat, majd mezőny­fölényt harcol t ki. A 63. perc­ben az Építők hagyott ki ha­talmas helyzetet: Barát öt mé­terről fölé fejelt. A 65. perc­ben egy bombaszabadrúgást Kaltanacker bravúrosan vé­dett. A 74. percben Cegléd szép támadást vezetett, de Po­dani fejesét a gólvonalról men­tették a vendégek. G: Nagy, Molnár (öngól). Jó: Kaltanecker, Csontos, Gyi­kó II, Kökény. — Kecskeméti — 1. Debr. VSC 12 8 2 2 32:15 18 2. Láng 12 7 1 4 23:16 15 3. Bp. Előre 12 6 3 3 28:20 15 4. Diósgyőr 12 6 3 3 18:14 15 5. Miskolc 12 5 4 3 23:11 14 6. Cégi. VSE 12 4 5 3 19:11 13 A Keleti csoport további eredményei: Ganz-MÁV AG— KISTEXT 6:1, DEAC—Mis­kolc 1:1, Nyíregyháza—Bp. Előre 1:1, Kecskemét—Láng 4:2, Egyetértés—Bp. Spartacus 3:0, Diósgyőr—Debreceni VSC 1:0, Borsodi Bányász—Szol­nok 4:0. A Nyugati csoport eredmé­nyei: K. Lombik—EVTK 1:1, Budai Spartacus—Kaposvár 2:1, BVSC—Szombathely 0:0, Sopron—Pénzügyőrök 3:1, Traktorgyár—Székesfehérvár 0:1, Oroszlány—Szállítók 2:1, Zalaegerszeg—Budafok 2:1, Mosonmagyaróvár—Sztálin- város 0:2. Nagysikerű ünnepi dísztorna az Erkel Színházban Az Erkel Színházban vasár­nap délután zsúfolt nézőtér előtt rendezte a KISZ buda­pesti bizottsága ünnepi dísz- tornáját a Nagy Októberi Szo­cialista Forradalom tisztele­tére. \ A húsz számiból álló műsor­ban mintegy 300 tornász mu­tatta be nagysikerű gyakor­latait, s csaknem három órán keresztül zúgott a közönség el­ismerő tapsa. A látványos, változatos mű­sorban a gyermektomászoktól a felnőtt, sokszoros válogatott versenyzőkig egész nemzedék mutatta be pompás gyakorla- i tait. ÖKÖLVÍVÁSBAN: Jugoszlávia—Magyarország 12:8 Zsúfolásig megtelt a Sport- csarnok vasárnap a Jugoszlá­via—Magyarország nemzetek közötti ökölvívó-viadalra. 4:4 után a jugoszlávok elhúztak és a magyarok a továbbiakban mindig csak megközelíteni tudták a vendégeket. Eredmények: Légsúly: Do­rogi (magyar) pontozással győ­zött Damjanovics (jugoszláv) ellen (0:2). Harmatsúly: Vu- jics (j) p. gy. Egri (m) ellen (2:2). Pehelysúly: Paunovics (j) p. gy. Nagy K. (m) ellen (4:2). Könnyűsúly: Kajdi (m) p. gy. Jelasics (j) ellen (4:4). Kisváltósúly: Mehovics (j) p. gy. Papp B. (m) ellen (6:4). Váltósúly: Zsmak (j) p. gy. Kálmán (m) ellen (8:4). Nagy­váltósúly: Német (m) p. gy. Vranyesevics (j) ellen (8:6). Középsúly: Jakovljevics (j) a harmadik menetben kiütés­sel nyert Edőcs (m) ellen (10:6). Félnehézsúly: Szénási (m) p. gy. Sukovics (j) ellen (10:8). Nehézsúly: Sztretenovics (j) pontozással győzött Budai (m) ellen (12:8). A február 10—18. között Chamo- Tüx-ban sorrakerülő alpesi sívilág­bajnokságra 31 nemzet nevezett. Finn birkózók Cegléden A Ceglédi Vasutas birkózói csütörtökön este hét órakor a finn munkásválogatott csapa­tát fogadják a Ceglédi ME- DOSZ kulitúrotthonban. Csupán egy döntetlen Naigy magyar sikerekkel feje­ződtek be Újvidéken a jugosz­láv asztalitenisz-bajnokság egyé­ni küzdelmed. Mind az öt verseny­számban magyar győzelem szü­letett. Egyesben Bérezik és Föl- diné, párosban a Bérezik, Péter­ül, a Földiné, Kerekedné, valamint a Bérezik, Kerekedé kettős dia­dalmaskodott. A labdarúgó NB m. hétfői küzdel­mei során négy csa­patunk idegenben, a Szentendrei Hon­véd pedig otthon lé­pett pályára. A Hon­véd kikapott, hason­lóképp Vác, Kartal és a Pilisi Bányász. Csupán a Csepel Autó szerzett pontot, s emiatt helyet cserélt az élen a két Pest» megyei csapat, a Pilisi Bányászt az Autó váltotta fel. Északközép csoport Sárisápi Bányász—Pilisi Bányász 2:1 (2:0) Sárisáp, 400 néző. V: Tunyogi. P. Bányász: Huj I. — Markos, Hau. Nick II. — Gechter, Vízvá­ri — Marjai, Nick I., Peiler, Kim­mel, Hu,j H. Óriási sárban, irreális talajon folyt a mérkőzés, játékról ilyen körülmények között szó sem lehe­tett. Az első félidőben egyformán támadott a két csapat. A 25. perc ben a helyi balszélső által beívelt sáros labdát a kapus beejtette. A 37. percben, szöglet után növelte előnyét Sárisáp. A második félidőt a jobb erőben levő Pest megyei együttes csak­nem végig támadta, de csupán szépíteni tudott a 77. percben. A vörösvári csatárok sorra hagyták ki a helyzeteket, s a vendégcsa­pat döntetlent érdemelt volna az erős iramú találkozón. G: Marjai. Jó: Markos, Hau, Nick I. Nyergesújfalu—Csepel Autó 0:0 Nyergesújfalu, V: Leblancz. A sáros talajon sok helyzetet ki­hagytak a vendégcsatárok. Elektromos-Szentendrei Honvéd 3:1 (1:0) Szentendre, 200 néző. V: Bán­ki. Szentendrei Honvéd: Aczél — Veres, Sáros, Kovács — Podhorsz- ky, Madár — Kosztolányi, Tima- Horváth, Sári, Búzás, Decsi. Mezőnyjáték után, a félidő kö­zepe táján, szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, ß a húszméteres büntető a sorfal mellett a jobb felső sarokba vágódott. Tovább­ra is kiegyensúlyozott játék folyt és csak a második félidőben, a 80. percben tudott kiegyenlíteni a Honvéd. Kosztolányit a 16-oson belül felvágták, és a ii-est Bú­zás értékesítette. A gól után az Elektromos játékosai reklamál­tak, és a játékvezető kettejüket kiállította. Az emberfölénybe ke­rült hazaiak azonban változatla­nul igen sízéitesően játszottak, és az Elektromos kilenc emberrel is két gólt lőtt, s megérdemelten győzött. A hazai játékosok közül senki ssm érdemel dicséretet. G: Búzás (11-esből). Az Északközép csoport további eredményei: Izzó—Csillaghegy 4:2, Olimposz—Annavölgy 1 rt), UFC— III. kér. TTVE 0:0, Törekvés—Esz­tergom o:0, Nagytétény—Tokod 1:1, — Szentendre a 14. helyen áll. Északi csoport: Vasas Dinamó—Váci Petőfi 2:1 (1:0) Gyömrői út, 100 néző. V: Ko­vács. Vác: Jakus — Pindes, Balogh, Csitári — Farkas, Doroszlay — Mézes. Pintér, Varga, Steidl, Ka­tona II. Változatos iramú mérkőzés. Aa első negyedórában a Dinamó tá­madott többet, és a 3. percben a jobbszélső megszerezte a vezetést. A váci csapat ezután többet kez­deményezett, de csak a 16-osig ju­tott el, mert a Dinamó védelme jól rombolt. Szünet után fölénybe került a váci csapat, és a 70. percben Pin­tér egyenlített. Már úgy látszott, hogy döntetlen marad a mérkőzés. Három perccel a befejezés előtt Farkas az ellenfélbe rúgta a lab­dát, ami az alapvonalon túlra pat­tant, de meglepetésre a játékve­zető szögletet ítélt. Szögletrúgás után Jakus kiütötte a labdát, a berohanó jobbhátvéd azonban a kapuba fejelt. G: Pintér Jó: Csitári, Pindes, Doroszlai, Farkas, Pintér. Gázművek—Kartal 2:1 (2:0) Aquincum, 300 néző. V: Sárdi. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Karács ondi — Tasnádi, Bagyin — Rózsavölgyi, Mudri, Bene. Angyal, Székely. Az első percekben hatalmas lendülettel támadott a vendég­csapat, a 4. percben Angyal lö­vését védte a Gázművek kapusa. Ezután fokozatosan feljöttek a hazaiak és a 11. és 13. percben fölényük gólokká érett. a 25. percben ll-eshez jutott a Gáz­művek, ám ezt Podlaviczky ki­védte. Ezután mindkét részről szórványos támadások gördültek, de a jód záró védelmek hárítot­tak. Fordulás után a helyiek kezd­ték jobban, majd negyedóra el­teltével Kartal vette át az irányí­tást. a 70. percben Rózsavölgyi tiszta helyzetben kapu mellé fejelt. A 77. percben Rózsavölgyi labdáját Angyal értékesítette. Hatalmas küzdelem indult a ki- egyenlítésért, ám a karral! csatá­rok a legjobb helyzeteket sem tudták kihasználni. G: Angyal. Jó: Gábor, Székely, Mudri. í— Körösi — Az Északi csoport további ered­ményei: GD Hajógyár—Petőfibá­nya 1:0, Ikarus—Salgótarjáni Zo­mánc 3:2, Salgótarjáni KSE—Sas­halmi Elektronikus 0:0. Baglyas- alja—Nagybátony 1:1, Chinoin— Kazár 3:1, A Vasas Kábel—Kis- terenye mérkőzés elmaradt. Kar­tal a 12., Vác a 13. helyen áll. Kiskun Magda újabb megyei csúcsa Kétszemélyes vitrines rekamié, fotel, szék, fotelágy jó minőség­ben, jótállással. Vágó kárpitos, Bp. VI., Szív Bokorrózsák, újdonsá­gok, kiváló fajták, ri­bizli, , feketeribizJi, díszcserjék árusítását nov. í-én megkezdtük „Rózsakertészet” Bp, XI., Temesvári u. 24 Árjegyzéket küldünk Tel.: 125—803, 206—193 A Eertimagtermelő Állami Gazdaság gya­korlattal rendelkező juhászt keres. — Lakás biztosítva. Bővebb fel­világosítást a gazda­ság k ö zp o nt j ába n: Cegléd, Kecskés-csár­dán. I CEGLÉDI APROHIRDETESEK Női box száras cipő bőrtalppal, alacsony és trottőrsarokkal *?érfi száras cipő box, formagumitalppal, varrott kivitelben 300 forint 185 forint Épület alá terméskő, vályognak agyag, kis­méretű cserép, abla­kok és CB trombita eladó. VII. kér. Kos­suth Lajos u. 19. Azonnal beköltözhető kisebb házat vennék 25 000 forint készpénz­zel, megegyezéssel. __ Címeket a Ceglédi Nyomdába kérek. Cegléden randeztéik meg a ceglédi járás 1961. évi össze­tett atlétikai bajndkságát, amelyen a járás valamennyi szakosztálya képviseltette ma­gát. A legjobb eredményt Kislkún Magda érte el, aki az I. osztályú szintnél jobb ered­ménnyel megyei ifjúsági csú­csot állított fel, anpak elle­nére. hogy magasugrásban gyengébb teljesítményt nyúj­tott a szokottnál. Kívüle jó teljesítménnyel nyert az if­júsági ötpróbában Magyar, a hárompróbában pedig Papp. Férfiak. Ifjúsági ötpróba: 1. Magyar László (Ceglédi VSE) 1929 pont (távol: 550, ge­rely: 38 m, 200 m: 25,1, disz­kosz: 37,76. 1000 m: 3:15,5), 2. Ponicsán (Albertirsa! VSE) 1795, 3. Bagi (Nagykőrösi Ki­nizsi) 1429. Serdülő hárompróba: 1. Papp József (Ceglédi VSE) 1511 (100 m: 12,4, súly: 10,00, I magas: 170), 2. Zöldi (Albert- | irsa) 1499 3, Húszak (Albert- j irsa) 1273. Nők. Ifjúsági hárompróba: l b Kiskún Magda (Ceglédi I Hunyadi) 2092 (13,9, 10,25, I 145), 2. Boldizsár (C. Hunya- ! di) 1836. | Serdülő hárompróba: 1. Ko­! rompai (C. Hunyadi) 1652 I (13,9. 6.35. 135), 2. Kiskun V. (C. Hunyadi) 1637 3. Nagy (C. Hunyadi) 1552. C. M. L. Korcsnoj elsőségével befejeződött a Maróczy Géza sakk-emlékverseny Széchenyi utca 24. sz. 182 n.-öl házhely el­adó. Érdeklődni: Ceg­léd, Ingatlanközvetítő Irodában, Körösi út. Könyvelőt gyakorlat­tal kisegítő munkaerő­ként alkalmaz a Ve­gyesruházati KTSZ. _ Érdeklődni lehet a szövetkezet, Irodájában Cegléd, Rákóczi út 3, Abonyban szobát elő­szobával keresünk iro­dának lehetőleg köz­pontban. — Értekezni Ügyvédi Munkaközös­ségben, Cegléd, Sza­badság tér 7. Kombinált bútor és zongora eladó. Érdek­lődés: Budai István,, Bezerédy u. 24. Nap­közben 212—es telefon. Vasárnap a Maróczy Géza sakk-emlékverseny utolsó for­dulójának függő játszmájával befejeződött a mérkőzéssoro­sat. A verseny v ég er ed meny e: Korcsnoj (Szovjetunió) 11,5 pont, Filip (Csehszlovákia), Bronstein (Szovjetunió) 9,5 p., Dely, Portisch (Magyaror­szág), Szimagin, Tajmanov (Szovjetunió) 9 p., Uhlmann (NDK) 8,5 p., BarCza (Magyar-, ország) 8 p., Bilek (Magyaror­szág) 7 p., Donner (Hollandia) 6,5 p., Bisguier (Egyesült Álla­mok) 6 p., Kluger (Magyaror­szág) 5 p., Haág (Magyaror­szág) 4,5 p., Drimer (Romá- úa), Pogáts (Magyarország) ’—4 p. A verseny végeredménye 'lapján Szimagin a nemzet­közi nagymesteri, Dely a nem­zetközi mesteri címet sze­rezte meg.. Dely ezenkívül el­érte a nemzetközi nagymesteri szintet is a 9 ponttal. Portisch megerősítette a legutóbbi szó­fiai kongresszuson megkapott nagymester! címét. Tolóeredniények ! Az e heti tizenkéttalálalós tipp- I szelvény: 1. x, 2, l, l, 1, x, 1, x, I l, X, 2. PESI MEGYEI HÍI!1. AP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskái László Kiaciia a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány ‘Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIH. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—243 — Gépírós/oba fhívható 20 óráig): 140—441 - Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítls Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető =■ helyi oo'Valrvftalokná! és kézbesítőknél Előfizetési díj i hónapra U forint