Pest Megyei Hirlap, 1961. november (5. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-21 / 274. szám

Gólzáporos győzelmek, monori siker Vecsésen a megyei labdarugó-bajnokságban A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi forduló­ját hazai, mégpedig leg­több helyen nagy gólará-' nyú győzelmek jellemez­ték. Idegenből csupán — nagy meglepetésre — a mo- noriak rabolták ei mind­két pontot, a régi nagy ve- télytárs, Vecsés otthoná­ból. Nagykőrösi Kinizsi—Ceglédbercel 7:0 (3:0) Nagykőrös, 400 néző. V: Horá- nyi, A hazai csapat már az első perc­ben megszerezte a vezetést. A gól után kiegyensúlyozott játék alakult ki. s fél óra elteltével is­mét fölénybe került a Kinizsi. Ek­kor érték el további két góljukat. Fordulás után fokozódott a hazai­ak fölénye, amely gólokban is ki­fejezésre jutott. A vendégek tá­madásait a tizenhatos előtt bizto­san rombolta a körösi védelem. A 8$. percben a oeglédberceli Macskásit — akit egyébként az Újonc nagykőrösi Farkasinszki a mérkőzés folyamán teljesen sem­legesített —, a játékvezető sport­szerűtlen megjegyzés miatt ki­állította. Sőregi. Tótih, ill. Ubrankovics, Hadas HL, Kurucz, Némedi Sándor SZTK—tjUlő 1:0 (0:0) Szigoiszentmikiós. 4<X) néző. V: Miklós. u A hazaiak az első félidőben széllel szemben is támadtak. de csatáraik három biztos gólhely­zetet kihagytak. A vendégek szórványos, de igen veszélyes tá­madásokat vezettek. Szünet uitán a szél a helyieket támogatta, de a szervezetten védekező Üllő, ka­pusa vezérletével, rendre hárítot­ta a rohamokat. A mérkőzést el­döntő egyetlen gól csak a 82. perc­ben esett: Potemkin szög,let rúgá­sát Újvári fejelte a kapuba. A helyzetek alapján az SZTK győzelme — akár több gólos is — megérdemelt, bár a vendégek lel­kes játékukkal rászolgáltak vol­na a döntetlenre. G: Újvári. Jó: Földi, Geré. Po­temkin. Újvári, Ml. Pincés. Va- sadi, Burza. Szálúnk! Károly Fót—Szigetújfalu 3:0 (1:0) Fát. 300 néző. V: Badacsonyi. Az első félidőben a. helyzetek tömkelegét hagyták ki a hazaiak, csak szünet után kerekedtek fe­lük s végül is megérdemelten nyertek a lelkes vendégek ellen. G: Szabó (2), Vass. Jó: Szabó, Pektor, Csathó, ill. Pflumm, Vigih B., Strohmayer. CVSE H.—Gödöllő 2:0 (1:0) Cegléd. 100 néző. V: Schuck. A hazaiak nagyobb lelkesedés­sel játszottak. A három tartalék­kal kiálló vendégek ellen megér­demelten győztek. G: Józsa (2). ill. Bata. Jó: Józsa, Hamza, 1. Dunahar. 12 6 4 2 32:15 16 2. Monor 12 6 4 2 23:14 16 3. Pécel 11 6 3 2 26:15 15 4. Üllő 12 6 2 4 20:14 14 5. Nagykőrös 12 5 3 4 20:11 13 6. SZTK 11 5 3 3 19:14 13 7. Ceglédi Ép. 12 5 3 4 19:15 13 8. Bag 12 6 1 5 28:27 13 9. Gödöllő 11 4 4 3 9:11 12 10. Vecsés 11 5 — 6 19:18 10 11. Albertirsa 11 4 2 5 15:18 10 12. Váci VSE 13 3 4 6 21:27 10 13. Ceglédberc. 11 3 3 5 14:23 9 14. Fót 11 3 3 5 14:25 9 15. Szigetújf. 11 1 4 6 10:23 6 16. Piüsi KSK 11 1 3 7 5:24 5 Cegléd II. 13 7 1 5 33:36 15 LABDARÚGÓ NB I Vasas—Pécsi Dózsa 4:2 (2:1). Fáy utca. Tatabánya—-Ferencváros 0:0. Tatabánya. Győr—Dorog 1:1, (1:0). Győr. Komló—Bp. Honvéd 0:0. Komló. Salgótarján—Csepel 1:0 (1:0). Salgótarján. MTK—Ózd 3:0 (0:0). Hungária körút. 1. Vasas 14 10 1 3 36:18 21 2. Ű. Dózsa 14 8 3 3 28:15 19 3. Tatabánya 14 8 2 4 24:13 18 4. Dorog 14 7 3 4 21:17 17 5. MTK 14 7 2 5 30:22 16 €. Bp. Honvéd 14 6 3 5 28:19 15 7. Ferencv. 14 5 5 4 19:16 15 8. Salgótarján 14 5 3 6 20:22 13 9. Komló 14 4 4 6 16:21 12 10. Pécs 14 5 2 7 17:23 12 11. Özd 14 6 — 8 22:36 12 12. Csepel 14 3 3 8 17:28 9 13. Győr 14 2 5 7 14:30 9 14. Szeged 14 3 2 9 14:26 8 A góllövőlistán Tichy és Csor­nai, az első két helyezett, nem lőtt gólt, felzárkózott viszont Ku- harsziky és Sándor. így a 16 gólos Tichy mögött igen szoros a küz­delem. Az élcsoport állása: 16 gó­los: Tiohy (Bp. Honvéd), 12 gólos: Csemai (Özd), 10 gólos: Kubarsz- ky (U. Dózsa), 8 gólos: Sándor (MTK) és Lábos (Tatabánya), Tájékozódási verseny Jó talajú pályán, sportszerű küzdelemben, a taktikai és tech­nikai fölényben játszó hazai együttes ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. G: Komyik (3), Bujdosó, Tor- nyi, Toricska, Bakonyi Ol-esből). Jó: Csikós a.. Farkasinszki. Ba­konyi, Toricska, Komyik, illetve Schmidt, Frudovics. Pécsi Sándor Monor—Vecsés 2:1 (2:0) Vecsés, 1200 néző. V: Potocsnyi dr. Sok éves ^hagyomány” dőlt meg vasárnap, mert a monoriak j emlékezet óta nem nyertek ven­déglátóiknál. A hazaiak biztosak voltak abban, hogy most is ,igy lesz. A 7. és a 30. percben ka­pott két vérbeli potyagól azonban hideg zuhanyként érte a pircs-fe- héreket. Szünet után hiába ro­hamoztak a monori védelem, Mo- norivai az élen, mindent mentett, sőt. gyons ellentámadásaik gyakö>- ri veszélyt jelentettek. Veesésnek csak a 83. percben sikerült szépí­tenie, majd egy perc múlva újabb gólt szereztek, amelyet a játék­vezető nem adott meg. mert a ka­pust akadályozták. A vendégek egységesebb benyo­mást keltettek, a .széleséért ját­szó, gyenge táimadósorral rendel­kező vecsésiek ellen, akik közül némelyiknek az idegeivel is báj volt. Ezzel magyarázható Trasz- szer spórtszerűtien ..magánszá- ; ma” Bokrossal szemben — meg- j üttöte a játékost —, megfeledkez- j ve a legelemibb sporterkölcsről. G: Kéri, Bokros, Hl. Kéri. A ! monori csapat minden tagja di- j cséretet érdemel lelkes játékáért, ! míg a helyiek közűi Darab. Mercz j és Müller emelhető ki. Fekete József Dtmaharaszti—Váci Vasutas — 4:0 (0:0) Dunaharaszti, 300 néző. V: pusz­taszeri. Az első 45 percben is jobb volt DMTK, de kihagyták a helyzete­ket. Szünet után kijött a hazai­aknak a lépés, a szálcsőén játszó, egyénieskedő váciakkal szemben. A gólarány kissé túlzott, ha a vendégeiméi Takács védett vol­na, j nem az ifjúsági kapus, ta­lán a ökken vereségült aránya. G: G'.öckl (2), Zugnói. Réti. Jó: Aradi. Babos. Gralztr, Nándoríi, Zugnói, ill. Bábí, Kálózd. Fazekas Sándor Albertirsa—Ceglédi Építők 4:1 (3:1) Albertirsa. 800 néző. V: Püspöki. Bár a 4. percben a vendégek ju­tottalt előnyhöz, a 13. percben egyenlített, majd a iS. percben a vezetést is megszerezte a hazai csapat. Prazsált szabadrúgását Fe­kete I. ritkán látott szép fejessel értékesítette. Továbbra is Irsa irányította a játékot, s a 44. perc­ben újább gólt ért ei. A második télidőben változatossá vált a ta­lálkozó. Mindkét kapu egyfor­mán forgott veszélyben, de csak a hazaiaknak sikerült újabb gólt szerezniük. A 80. percben a ceg­lédi Csendest sportszerűtlen já­téka miatt kiállította a bíró. Hatalmas' iramú. helyenként színvonalas küzdelemben a . ..fel­frissített” albertirsaí együttes lel­kes játékával megérdemelten nyert. G: Dehoczky. Fekete I.. Fazekas, Prazsák. Ili. Máté. Jó: Nagy (a mezőny legjobbja). Kovács, Kiss. Fekete I.. ill. Máté. Dell. — Somfai — Bag—Pilisi KSK 8:o (3:0 Bag, 500 néző. V: Kőhalmi. A pilisiek 30 perc késéssel ér­keztek. F.nneik ellenére, a mérkő­zés sötétedés előtt befejeződött. A sportszerű találkozón, a 8:0 elle­nére sem játszott alárendelt sze- reoet a vendégcsapat, bár a 42. perctől, Hadas IU. sérülése miatt c'ík tíz emberrel játszottak. A mezőnyben egyenrangúak, de 'a kanura veszélytelenek voltak. Az első félidőben a 8.. 10. és 18. perc­ben értek el gólt a hazaiak, s for­dulás után, S3 perc alatt további öt gólt lőttek. A pilisi KSK az utolsó negyedórában is lelkesen küzdött és igyekezett szépíteni. G: Kékesi I. (3) Kékesi II. (2), Varga, Gönczöl. Katona n. ill­ésből). Jó: Kékesi i. (a mezőny legjobbja). Kékesi U., Katona I., A Ceglédi Vas­utas labdarúgó­csapata. hullám­zó teljesítményt nyújt. Legutolsó háromhetes ve­retlenségi soro­zata november 12-én Miskol­con megszakadt, most va­sárnap pedig — igaz ismét idegenben — újabb vereség követlcezetit. Az őszi idény­ből már csak egy forduló van hátra: a CVSE régi ve- télytársát, a Szolnoki MÁV- ot fogadja. Ki kéü tenni ma­gukért, hiszen olyan szo­ros a mezőny, egy újabb balsiket esetén leszalMdhat a Pest megyei csapat. DEBRECENI EAC—CEG­LÉDI VSE 2:1 (0:0) CVSE: Kalianecker—Pé­kozdi, Mednyánszicy, Gyikó II — CsontosOláh — Kö­kény, Nagy, Gyiloó l, Mol­nár, Halmi. Az első negyedórában mind­két fél igen álmosan játszott, a játék állandóan a pálya közepén folyt. A 16. percben Nagy előtt nyílt gólszerzés! alkalom, de a fiatal csatár elhamarkodta a helyzetet. Ál­landósult a ceglédi fölény, de a gyenge napot kifogó ceglédi ötösfogíut nem tudott eredményt elérni. Szünet után élénkült a ta- ] lálkozó. mindkét csapat ke­ményebben küzdött. Az 50. percben a lest reklamáló Vasutes védelem mellett a hazaiak megszerezték a veze­tést, majd az 54. percben | újabb gólt szereztek. A ven- I dégek elkeseredetten roha­moztak és jobbnál jobb hely­zeteket teremtettek, de Idá­ba. Egyik esetben két méter­ről az üres kapu mellé, majd a földön fekvő kapusba rúg­ták a labdát. Kökény remek, felső sarokba tartó szabadrú­gását szögletre ütötte a ka­pus. Az igen kemény játék során mindkét részről sok szabálytalanság fordult elő. A 80. percben sikerült a szépí­tés, de többre a tömörülj debreceni védelemmel szem­ben már nem tellett a ceglédi csatárok erejéből. G.: Halmi .Jó: Kaltanecker, Csontos, Oláh, Molnár. Kecskeméti 1. Debr. VSC 14 9 2 3 37:20 20 2. Bp. Előre 14 7 4 3 32:22 18 3. Láng 14 8 2 4 26:18 18 4. Miskolc 14 6 5 ß 26:11 17 5. Diósgyőr 14 7 3 4 22)18 17 6. Egyetértés 14 7 2 5 19:14 IG 7. Ganz-M. 14 5 4 5 20:25 14 8. Szolnok 14 4 5 5 21:15 13 9. Ceglédi VSE 14 4 5 5 20:16 13 10. Borsodi B. 14 6 1 7 19:19 13 11. Kecskemét 14 4 5 5 20:26 13 12. DEAC 14 5 3 6 11:16 13 13. Bp. Spart. 14 5 2 7 15:23 12 14. Nyíregyh. 14 2 7 5 11:19 11 15. Szegedi Ép. 14 2 4 8 10:21 8 16. KISTEXT 14 2 4 8 13:37 8 A csoport további eredmé­nyei: Bp. Spartacus—Borsodi Bányász 2:1, Láng—Debr. VSC 2:1, Bp. Előre—Diósgyőr 3:1, KISTEXT—Egyetértés 0:2, Szeg. Építők—Kecskemét 1:1, Miskolc—Nyíregyháza- vereseg 0:0, Szolnok—Ganz MÁVAG 0:0. A Nyugati csoport eredmé­nyei: Szállítók—Mosonma­gyaróvár 1:1, Székesfehér­vár—Budafok 2:0, Pénzügy­őrök—Zalaegerszeg 3:0, Szom­bathely—Oroszlány 2:1, EVTK—Traktorgyár 0:1, Ka­posvár—Sopron 2:1, Sztálin- város—BVSC 1:4, Budai Spartacus—K. Lombik 1:1. Pest megyében Biatorbágy és Törökbálint között került sorra az OTS3 rendezésében a Magyar If­júsági Kupa tájékozódási verseny. A viadal nagy küz­delmet és jó eredményeket hozott. A fiú ifjúsági II. osztályban a Bp. Pedagógus, a III. osztályban a Kisteleki Gimnázium győzött a leány if­júsági III. osztályban szintén a Bp. Pedagógus természetjáró csapata végzett az első he­lyen. Nagy meglepetésre: a CVSE a kispályás ifjúsági gyeplabda-bajnok A kispályás ifjúsági gyep- labda-bajncikság mérkőzéseit vasárnap a Népstadion ed- zopályáján játszották le. Az A-csoportban a Bp. Építők íz első talóllíozón 7:0-ra le­győzték a BVSC-t, majd 1 li­re végzett a Ceglédi VSE el­ten. A harmadik találkozón azonban a vidéki csapat 8:0- -a diadalmaskodott a Buda­pesti Vasutas felett és így jobb gólarányával csoport- győztes lett. A B-csoport győztese, szin­tén jobb gólaránnyal a Sör­gyár csapata, s így a döntőt ők játszották: Cegléd—Sör­gyár 4:1 (2:0). Végeredményben: 1. Ceg­lédi VSE, 2. Sörgyár, 3. Bp. Építők, 4. Szabadsághegyi Pe­dagógus, 5—6. Bp. Postás és BVSC. A szovjet labdarúgó-válogatott legyőzte az argentinokat, a jugoszlávok az osztrákokat Két érdekes válogatott- mérkő­zésről érkezett jelenít és. A Szov­jetunió labdarúgó-válogatottja megkezdte károm mérkőzésből ál­ló dél-amerikai túráját és első al­kalommal Buenos Airesben Ar­gentína ellen lépett pályára. 110 000 néző előtt a szovjet csa­pat jó játékkal 2:1 (2:0)) arány­ban győzött. A szovjet csapat második mér* kőzését szerdán Chile, harmadik mérkőzését oeüig vasárnap Uru­guay ellen, játssza. ★ Zágrábban nagy érdeklődés mel­lett került sor a Jugoszlávia— Ausztria találkozóra. 45 000 néző előtt az osztrákoknak megszakadt győzelmi sorozatuk, mert 2:1 (1:1) arányban vereséget szenvedtek. A magyar kötöttfogású birkó­zó-válogatott újabb olaszországi versenyén Utlinében lépett sző­nyegre. Az együttes 5,5:2,5 pont aránj'ban győzött az olaszok el­len. Hét telitalálat a totón A Vasárnapi totcfordulóban héí pályázó ért el telitalálatot. 'Nye­reményük egyenként 46 517 io- rint. Tizenegy találatos szelvény 635, tíztalálatos 5218 darab akadt. Előbbiekre 685, utóbbiakra 84 fo­rintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszeivény: x, x. 1, 1, x. 1, 2. x, l, x, 2. 1. PESI MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vin.. Blaha Lujza tér S Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—2-?8 — Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 - Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Teatüzhely, fűrészpo­ros, Zephir. koksz, kétaknás kályhák ja­vítása, készítését vál­lalja Kellner. 318—701,. VT., Bajcsy-Zs. út 41. Szépítse házat áj át, ül­tessen lucfenyő és thuja fácskáikat, vásá­roljon nemesített mál­natövet. _ Mindezt a M áriabesnyői Cseme­tékért ben. Villanymotor teker­cselés. iavítás pa­ranoiával. Németh. XIIT.. SaHa! Imre u. 8. 123—814. Eladó ingatlanok a dunaharaszti járás területén. Dunaharaszti: 1 szoba, konyha, speiz, vályogépület, cserép­tetővel. , Farkamra, kút. villany van. 314 n.-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara 70 000 Ft. 2 szoba, konyha, speiz, pince, fürdőszoba, elő­szoba, fáskamra, 360 n.-öl telekkel. Beköl­tözhető. Ara 120 000 Ft. Ráckeve: 1 szoba, konyha, nyá­rikonyha, 3 helyiség­I gél. Tálcásnak is meg- I felel, 11 db termő gyü­mölcsfával, 140 n.-öl telekkel. Beköltözhető. Ara 42 000 Ft. Makád: 1 szoba, konyha, kam­ra, cseréptetővel. Be­költözhető. Ára 35 000 forint. Tököl: 620 n.-öl üres telek. Ara 15 000 Ft. 219 n.-öl üres telek. Ara n.-ölenként 30 Ft. Érdeklődni lehet : PIK, Dunaharaszti, Dózsa György u. 1. sz. NAGYKOR Elköltözés miatt sür- I gősen eladó rövid Kern bécsi zongora. _ Filó Lajos u. 4. Megtekint­hető délután négytől. * ŐSI APRŐHI Eladó nagyméretű vá­lyog, épületfaanyag. VI. kér. Balassa u. 5. Azonnali beköltözéssel eladó IX. kér. Tetétle- ni u. 1. számú ház. RDETÉSEK. Motorkerékpár zo­máncozását és javítá­sát vállalja: Szabó Fe­renc műszerész. Nagy­kőrös, Kecskeméti út 14. Szentendre nyert Pilisvörösvárott, pontot vesztett az éllovas Kartalon A labdarúgó NB HL megyei rang­adóját nagy meg­lepetésre az eddig mérsékelten sze­replő Szentendrei Honvéd nyerte Pi­lisvörös várott. A Pilisi Bányász vetélytársa, a Csepel Autó is ve­rteséget szenvedett a Latorca ut­cában, a tavaly még NB H-es Elektromos otthonában. Vác meg­szerezte harmadik győzelmét és értékes fegyvertényt aratott Kar- tai. az Északi csoport éllovasa el­lenében. Északközép csoport: Szentendrei Honvéd—Pilisi Bányász 2:0 (1:0) Pildsvörösvár, 600 néző. V: Pász­tor. Szentendrei Honvéd: Aczél — Veres, Kovács, Gazdag — Pod- horszky. Konecsni — Hajdukovics, Tima-Horváth. Sári, Tisza, Kosz­tolányi. Pilisi Bányász: Huj I. — Markos, Hau, Krupp — Gechter, Vízvári — Marjai, Peller, Kimmel. Nick I., Huj II. A hatalmas iramú első félidőben mindkét csapat földre vitt lab­dákkal igyekezett átjátszani a vé­delmeket. A Honvéd támadásai veszélyesebbnek bizonyultak. Fel­iért, a Bányász-csatársor irányí­tóját, a hátra vonít Sári mindenho­vá árnyékként követte és teljesen kikapcsolta a játékból. A 36. perc­ben Markos hibájából Kosztolá­nyi előtt szabaddá vált az út és ő a rosszul helyezkedő Huj I. fölött a hálóba bómbázo-tt. A gól után a Bányász rohamozott és a Hon­véd csak szabálytalanságok soro­zatát vétve tudta ^távoltartani ka­pujától a hazai .csatárokat. Szünet után egyoldalúvá és csapkodóvá vált a játék. A Pilisi Bányász támadott, Szentendre vé­dekezett. Am míg a támadások tervszerűtlenek voltak, a Honvéd- védő’k tervszerűen, magabiztosan oldották meg feladatukat, a 66. percben Marjai és Kimmel elől szerencsével mentettek a vendég- védők. A 68. percben Hajduko­vics megmozdulását a játékveze­tő túl szigorúan utánrúgásnak minősítette és kiállította a jobb- szélsőt. A 72. percben Aczél egy szabadrúgást kiejtett, de azután a szemfüles Kimmel elől mégis megszerezte a labdát. A 77. perc­ben Markos távoli, ívelt lövésébe Peller robbant bele. de a labda helyett a csatár ..vágódott” be a kapu jobb sarkába. A kap üld. rú­gásból szőtt gyors szentendrei el­lentámadás azonban már góllal végződött: Kosztolányi elől Huj I. és Krupp közös erővel akart menteni, de szerencsétlenségükre a labda Krupp lábáról a jobb al­só sarokba gurult. Az utolsó tíz percben szépítési alkalmat mu­lasztott el a Bányász: Vízvári lá­báról a kapu torkában lepattant a labda. A Szentendrei Honvéd megér­demelten győzött, játékosai betar­tották a taktikai utasításokat. A hazaiak nagyon akartak, de nem tudták megtalálni a vendégek já­tékának ellenszerét. G: Kosztolányi, Krupp (öngól). Jó: Aczél, Kovács, Kosztolányi. Tisza, ill. Krupp, Vizvári, Marjai. — Alacs — Elektromos—Csepel Autó 2:1 (1:1) Latorca utca, 100 néző. V: Ru- zsánszki. Csepel, Autó: Kovács — Cseh. Kulcsár, Hochrein — Kreisz, Taj- ti — Bursi, Kiss. Vigh, Kerekes, Kát. kai. A‘csapatok az első félidőben egyaránt kivették részüket a tá­madásból. A 1*8. percben Kulcsár könnyelműsködött. a kapu elő­terében „letette” a labdát az el­lenfél csatára elé. aki a hálóba lőtt. A 30. percben 20 méteres vendég-szabadrúgás vágódott a jobb alsó sarokba. Fordulás után az elektromos tá­madott. de csak három perccel a befejezés előtt tudta megszerezni a győztes gólt. Ekkor Kreisz ha­zaadását csípték él a hazai csatá­rok, s a tehetetlen Kovács mellett ä hálóba továbbítottak. Megérdemelten győzött a hazai csapat, bár szerencsés esetben a mérkőzés végeredménye döntet­len is lehetett volna. G: Táj ti. Jó: Cseh, Vigh, Táj ti. 1. Csepel Autó 12 7 3 2 19: 7 17 Z. Pilisi B. 13 8 1 4 24:16 17 3. Sárisáp 13 7 2 4 20:12 16 4. Elektromos 12 6 3 3 2^:21 15 5. Nyergesúj f. 12 5 4 3 16:10 14 6. Tokod 12 5 4 3 ,36:12 14 7. Annavölgy 12 6 2 4 27:22 14 8. Esztergom 12 5 3 4 15:18 13 9. ni. k. TTVE 12 5 2 5 29:19 12 10. Izzó 12 6 — 6 21:24 .12 11. UFC 12 4 3 5 13:23 11 12. Szentendre 12 4 1 7 21:19 9 13. Nagytétény 12 3 3 6 21:23 9 14. Olimposz 13 3 3 7 12:22 9 15. Törekvés 13 3 2 8 18:28 8 16. Csillaghegy 12 3 — 9 10:30 6 Az Észak közép csoport további eredményei: HI. kér. TTVE— Nyergesújfalu 1:3, Tokod—UFC 1:1, Csillaghegy—Olimposz 0:2, Esztergom—Izzó 1:0, Annavölgy— Törekvés 4:1, Nagytétény—Sári­sáp 2:3. Északi csoport Kartali AlEDOSZ—Sashalom 1:1 (0:0) Kartal, 800 néző. V: Szekeres. K. MBDOSZ: Podlaviczky — Braun, Gábor, Karácsondi — Tas- nádi dr.. Varga — Rózsavölgyi, Mudri, Nagy. Angyal, Székely. Kartal széllel szemben kezdett, s ez nagyban befolyásolta táma­dásaik kialakulását. így is, a 12. percben Rózsavölgyi lövése a ka­pufáról pattant le. maid a 20. percben Székely labdáját a bal- hátvéd a kapu torkából mentette szögletre. Közben sokat rohamo­zott a vendégcsapat is. de a jól záró. lelkesen küzdő hazai véde­lem sorra hárított. A 44. percben Braun lövése csattant a lécen. Szünet után elcsendesedett a szél, s így már nem segíthette a hazai együttest. Ennek ellenére, nagy lendülettel támadott a kai> tali ötösfogat, s a 60. percben a védőkről lepattanó labdát Nagy értékesítette. A m. nercben vé­delmi hibából .egyenlített Sasha­lom. A 71. és a 87. percben újabb kapufát rúgott Kartal. A nagy akarással küzdő hazaiak kis szerencsével mindkét pontot megtarthatták volna, a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtó él­lovastól. G: Nagy. Jó: Braun,, Tasnádi dr. Körösi János Váci Petőfi—GD Hajógyár 2:1 (1:0) Vác, 101)0 néző. V: Somlai. V. Petőfi: Jakus — pindes. Do- roszíay, Csitári — Farkas, Kreidl — Varga, Kiss. Mojs, Pintér, Steidl. Igen jó iramú mérkőzésen har­colta ki. a főleg fiatalokból álló Petőfi a győzelmet. Sokkál töb­bet támadott. Igaz, hogy a vendé­gek, tapasztaltabb játékosaik re­vén, kevesebbet, de igen veszélye­sen rohamoztak, a "6. percben Varga lövését a kapus kiejtette és Steidl közelről a hálóba lőtt. Fordulás után a vendégek na­gyon rákapcsoltak, s az 52. perc­ben a’jőbbösszeikötő 25 méterről nagy gólt rúgott a felső sarokba. Fokozódott az iram. a fővárosiak ebben a játékrészben többet tá­madtak, de a hazai védelem jól rombolt. A 70. percben Jónás (Hajógyár) megsértette a játékve­zetőt, s ezért a kiállítás sorsára került. A váci csapat ezután so­kat veszélyeztetett, s a 76. perc­ben Steidl újabb góljával 2:l-re alakult az eredmény. Ezt követő­en a találkozó legnagyobb helyze­tét hagyta lő Pintér: ölméterről a kapusba lőtt. Végül a vendégek labdáját a védők az utolsó pilla­natban a gólvonalról mentették. G: Steidl (2). A győzelem meg­érdemelt, valamennyi játékos nagy akarással küzdött, különö­sen Farkas, varga. Kreidl és Mois játszott jól. Pál János 1. Sashalom 12 7 4 1 26:13 18 2. Nagybátony 12 6 4 2 21:10 16 3. Salg. KSE 12 7 2 3 25:17 16 4. Ikarus 12 6 4 2 23:17 16 5. Chinoin 12* 6 3 3 25:20 15 6. PetŐfib. 12 7 — 5 31:13 14 7. Baglyasalja 12 5 4 3 11: 7 14 8. GD Hajó 12 5 2 5 18:18 12 9. Kartal 12 4 3 5 19:21 11 10. Kisterenye 11 2 6 3 15:18 10 11. Dinamó 12 4 2 6 12:17 10 12. Váci Petőfi 12 3 4 5 14:21 10 13. Gázművek 12* 3 4 5 15:24 10 14. Salg. Zom. 12 3 3 6 28:22 9 15. Kazár 12 1 4 7 14:31 6 16. Kábel 11 — 3 8 7:24 3 Az Északi csoport további ered­ményei: Chinoin—Dinamó 2:1, Ikarus—Kábel 2:2. Salgótarjáni Zománc—Baglyasalja 2:1. Petőfi- bánya—Kazár 7:1, Nagybátony— Salgótarjáni KSE 1:2. Kisterenye— Gázművek 1:1. CEGLÉDI APRŐHIRD Kifogástalan állapot­ban levő‘használt pia- ninót veszek. Ajánla­tokat kérek: Bogdán János. Csemő._________ Korai eszterházi föl- dieper palánta kap­ható. Csonka. Cegléd. Kátai út 4. szám. Malom mellett ____ E ladó beköltözhető ház, IX., Bimbó utca 10. szám.____________ 120-as Weltmeister tangóharmonika el­adó. Cegléd. Törteli út 560. szám. Kislak- tanyával szemben. Fél ház 'és bútor el­adó. Érdeklődni lehet: VIII., Sütő u. 6. alatt. Szoba, konyha és mel­lékhelyiségekből álló fél ház azonnal beköl­tözhető, eladó. Cegléd, V. kér. Dobó u. 27. alatt, 26 ezerért. Vállalnám dolgozó szülők gyermekét gon­dozásra, 1 évestől. _ Cím: Ceglédi Nyomdá­ban. Dolgozó szülők gyer­mekét vállalnám gon­dozásra, VII. kér. Vár- konyi István utca 31. szám, 2-ik ajtónál. Kisgyermek gondozá­sát fél napra, egész naora vállalja Botlik M^hályné, Déli út 80. szám. ETÉSEK Eladó egy db zöld to­kozott IZS motorke­rékpár és egy 125-Ö3 Csepel-Danuvia motor- kerékpár. Megtekint­hető: Nyársapát, Sóos Lászlónál. _________’____ B ejárónak ajánlkozik középkorú nő. Cím: rbolva utca 4: sz. Eladó: kettő db hasz­nált ruhaszekrény. egy borpumpa, egy két- hektós szőlőprés. méh- kantárak. kerekek síb. Mkotmánv u. 17. Pulikutyák eladók. _ TX.. u. 7. alatt. Ezerjó perhonvós »rvö-. kerec p^öTővese-tő pV ndő. szállások megállónál.