Pest Megyei Hirlap, 1960. október (4. évfolyam, 232-245. szám)

1960-10-11 / 240. szám

Csak Gödöllő győzött idegenben Kartal pontot szerzett Szigetújfalun A megyei labdarúgó-bajnokság tizedik fordulója általában a papír­forma jegyében zajlott le. A kar- tali csapat szigetújfalui pontszer­zésével megerősítette vezető he­lyét, míg az üllői csapat újabb ^otthoni vereségével az utolsó helyre került. Meglepetésnek számít a monoriak nagyarányú veresége a Váci Petőfi tartalék­csapatától. VECSÉS—NAGYKÖRÖS 1:0 (1:0) Vecsés, 600 néző. V: Soós. A játékidő nagy részében a ha­zaiak irányítottak, de a csatárok a sok kidolgozott jő helyzet ellenére pontatlanul lőttek és kö- rülményeskedtek. A vendégek csak időnként adtak ízelítőt valódi tudásukból, támadósoruk az egész mérkőzés folyamán igen szétesően játszott; s a lövéseiket sem kí­sérte szerencse. A mérkőzés vé­gig igen sportszerű keretek kö­zött kitűnő játékvezetés mellett zajlott le. G: Krausz (8. p.). Jó: Molnár i, Trasszer, Müller, Kári, ill. Gömöri, Soós, szabó. _ fekete — FÓT—CEGLÉDBERCEL 1:0 (1:0) Főt, 400 néző. V: Miklós. Nagy lelkesedéssel kezdett a vendégcsapat, míg a hazaiak csak negyedóra elteltével jöttek fel és vették át a játék irányítását. A 35. percben Szabó hatalmas kapás­lövéséből született a mérkőzés egyetlen és a hazaiak győzelmét jelentő gólja. A továbbiakban ki­egyenlített játék folyt és mindkét fél részéről inkább a védelmek jeleskedtek. Jó: Pektor, Bori, Szabó, ill. Macskási, Finszter, Schmidt. Kalma János KARTAL _SZIGETÜ JF ALU 1:1 (1:0) S zigetújfalu, 300 néző. V: Halász. Az első félidőben a vendégek kezdtek jobban és a 35. percben Angyal nagy kapushibából a ven­dégek részére szerezte meg a ve­zetést. Szünet után feljavult a ha­zai csapat, de csatáraik sokat kö- rülményeskedtek, a kartaliak vé­delme mindig idejében hárított. A 70. percben a hazaiak Vigh Z. ré­vén egyenlítettek. Jó: Podlavszki, Gábor, praum, Nagy J., ill. Pflum, Rai. Vigh Z. t— Sínké — PILIS _ÉRD 2:0 (1:0) P ilis, 600 néző. V: Sági. Már az első percektől kezdve a hazaiak léptek fel támadólag, de a vendégek kapusa, Novak kitű­nően védett, a 19. percben Halgass lövésével szemben azonban tehe­tetlen volt. A félidő végéig a hazaiak szinte egykapura játszot­tak, de az érdi védelem Tanáccsal az élen mindent hárított. Szünet után nem változott a játék képe, a pilisi csapat továbbra is kezé­ben tartotta a játék irányítását és Kuszenda a befejezés előtt négy perccel megszerezte a második gólt. Jó: Kuszenda, Fellegi, Tél, Ma- rankovics, ill. Tanács, Vili, Pam- mer. A játékvezetői hármas kivá­lóan látta el feladatát. — Déri A. — SZTK—CVSE II 2=0 (1:0) Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Horányi. Végig változatos, jó iramú baráti légkörben lefolyt mérkőzés volt. A hazaiak végig veszélyesebben támadtak, míg a vendégek csak a mezőnyben játszottak tetszetősen, a kapura azonban nem jelentettek veszélyt. G: Kovács, Fiala (ll-esből). Jó: Glatcz, Bonczi, Majoros. Ürí József GÖDÖLLÖ _ÜLLŐ 3:2 (3:0) Ü llő, 500 néző. V: Varga E- Már a második percben vezetés­hez jutottak a vendégek. Az el- alvó üllői védelem hibájából Cse­resznye közelről lőtt a hálóba. A hazaiak ezután nagy lelkesedéssel támadtak, de eredménytelenül. A gödöllői támadósor formás lefutá­sa Cseresznye révén újabb gólt eredményezett, majd Tamás 3:0-rn növelte a vendégek előnyét. Szü­net után az első percben Laczkó szépített. A hazaiak hatalmas len­dülettel támadtak ezután, de a kitűnően védő Nagynak csak ll-esből tudtak újabb gólt rúgni, Varga révén. A 71. percben az üllői Bóda megsérült és a hazaiak lendülete megtört. A helyzetek alapján az eredmény akár fordí­tott is lehetett volna. Jó: Nagy (a mezőny legjobbja). Cseresznye, Jávorszki. ill. Varga. Laczkó, Győri II. _ Varga János — VÁCI PETŐFI II—MONOR 8:1 (7:0) Vác, 200 néző. V: Szórádi. Az első félidőben kitűnően ját­szott a váci csapat, góljait, szinte tetszés szerint érte el. Szünet után a hazaiak engedtek az iramból, s ekkor a játék kiegyenlítetté vált. G: Steidl (4), Varga (3), Konrád. til. K. Nagy. Jó: Mizser, Némedi, Madár, Varga, ill. Monori. Pál J. ASZÓD—VÁCI VASUTAS 3:1 (2:0) Aszód, 400 néző. V: virágh. Kez­dés után elég alacsony színvonalú játék alakult ki. A hazaiak Bobáy és Bokodi góljával 2:o vezetésre tettek szert. Szünet után felélén­kült a játék és az aszódi Bokodi újra a hálóba talált. 3:0. A befe­jezés előtt három perccel Borzák szépített, az utolsó percekben tör­tént néhány belemenéstől elte­kintve, sportszerű küzdelmet ho­zott a találkozó. A helyzeteket jobban kihasználó és lelkesebben küzdő hazai együttes megérdemel­ten nyert. A játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. Jó: Murányi, Szászt, Varga, Ondrik ír, Bokodi, ill. Vasvári. Jakab II, Nagy. Csiba József CEGLÉDI ÉPÍTŐK—PÉCELI MÁV 4:i (4:1) Cegléd, 100 néző. V: Ripp. A hazai csapat már az '5. perc­ben megszerezte a vezetést egy nagy védelmi hibából. Pár peccel később Milus hatalmas gólt lőtt, A hétfő reggeli belgrádi sajtó nagy terjedelemben foglalkozik a szombaton és vasárnap lezajlott magyar— jugoszláv válogatott labda­rúgó-mérkőzésekkel. A „Sport” első oldalas ha­talmas főcíme: „Döntetlen eredmény a Népstadionban”, majd többek között a követ­kezőket írja: — Nagyszerű eredménjd ér­tünk el Budapesten, s ez a legfontosabb, amit a mérkő­zéssel kapcsolatban megálla­píthatunk. Válogatott játé­kosaink veretlenül hagyták el a budapesti labdarúgó erő­dítményt, s ez siker. Szük­ség volt erre az eredmény­re, hiszen az olimpiai baj­nokság megnyerése, a nem­zetek kupájában szerzett második hely után valószí­nűleg sikerrel végezzük ezt az évet. Azért is örülünk a döntetlennek, mert hiszen a legerősebb labdarúgó-csapa­tok sem számíthatnak siker­re a Népstadionban. Az 1:1 tehát a jugoszláv labdarúgás teljes sikerét jelenti. A mérkőzésről szólva ki­emeli, hogy a jugoszláv csa­pat támadott többet, a ma­gyar együttesnek viszont több helyzete akadt. A me­zőny két legjobb játékosa a lap szerint Vidinics és Gö- röcs volt. A B-válogatottak találkozó­járól az a belgrádi vélemény, hogyha a labdarúgást ponto­zásra játszották volna, ak­mintegy 20 méterről. Ezután állan­dóan a hazai csapat támadott, a 20. percben már 4:0 volt az ered­mény. A vendégcsapat félóra el­teltével kezdett magára találni, de egy megítélt büntetőt kihasználat­lanul hagytak. A félidő előtt öt perccel szépített Pécel, balössze­kötőjük r^vén. A n. félidőben mindkét kapu előtt adódtak jó helyzetek, ezeket azonban a csatá­rok sorra elügyetlenkedték. G: Laborcz (2), Gyenizse, Milus, ill. a balösszekötő. MEGYEI I. OSZTÁLY: 1. Kartal 10 6 2 2 23M1 14 2. Gödöllő 10 5 3 2 16:12 13 3. Vecsés 9 5 2 2 12: 9 12 4. Monor 8 4 3 1 16: 8 11 5. Ceglédi Építők 9 5 1 3 24:14 11 6. Pécel 9 5 1 3 19:17 11 7. SZTK 9 4 2 3 13:14 10 8. Fót 9 4 2 3 16:18 10 9. Ceglédbercel 8 4 1 3 15:13 9 10. Pilis 9 4 1 4 18:17 9 11. Nagykőrös 8 3 2 3 13: 6 8 12. Sz.-újfalu 9 2 3 4 14:11 7 13. Érd 9 3 I 5 10:17 7 14. Váci VSE 8 2 — 6 11:16 4 15. Aszód 9 2 _ 7 9:3 0 4 16. Üllő 9 1 _ 8 1 0:23 2 Váci Petőfi H 10 7 — 2 38:15 15 CVSE H 10 4 2 4 18:25 10 kor a jugoszláv B-együttes hagyja el győztesen a pá­lyát, Mivel azonban ebben a sportágban az eredményt gólokkal mérik, a jugoszláv csapatnak tehetetlen csatár­sora miatt vesztesként kellett levonulnia. Az ifjúsági csapatok talál­kozójáról „Befejezetlen lab­darúgó-dal” címmel emléke­zik meg a belgrádi Sport. If­júsági csapatunk játékosai­nak többsége nemcsak az életkorban „zöldfülű", hanem a kapuralövések terén is. A magyar ifjúsági játékosok megérdemelték a győzelmet. Magyarország— Jugoszlávia 1:1 (1:0) Népstadion, 70 000 néző. Ve­zette: Seipelt. Góllövők: Göröcs, Kosztics. Magyarország B—• Jugoszlávia B 2:1 (0:1) Oszijek, 25 000 néző. Ve­zette: Adami. Gőllövők: Skoblar, Vasas, Hajós. Jugoszláv utánpótlás— Magyar utánpótlás 4:0 (1:0) Koszovszka Mitrovica, 12 000 néző. Vezette: Ivanovszki. Góllövők: Blazsics, Jova- novics, Blazsics, Mitics, Kis szekér, tragacs, hintaló: Szedlacseknél kapható! Vác, Bur­gundia utca 40. Salak ingyen elvihető, vidékre is szállítunk berakási költség meg­térítése ellenében. _ B udakalászi Textilmü­vek, Budakalász. Tel.- 162—845. Szőlőtermelők! A mustárakkal kap­csolatban közöljük, hogy az olaszrizling és ezerjó kiemelt mustárak csak 19 cu­korfokon felüliekre vonatkoznak, éspedig Pest megyében kizáró­lag Cegléd város, Cse- mő és Nyársapát köz­ségekben termett áru­féleségekre. Eladó ingatlanok a váci járás területén: Veresegyház, Téglából épült cserép­tetős 3 szoba, fürdő­szoba, konyha, gazda­sági épület, 360 n.-öl telek. Gyümölcsfák­kal. Beköltözhető. Ára 120 000 Ft. Erdőkertes: 2 szoba, konyha, ve­randa, melléképüle­tekkel. Beköltözhető. Ara 85 000 Ft. Téglából épült cserép­tetős, 2 szoba, kony­ha, pince, mellékhe­lyiségek, 400 n.-öl te­lek termő szőlővel. _ Beköltözhető. Ára 100 ezer forint. VáC; 2 szoba, konyha, kam­ra, 165 n.-öl telek. Be­költözhető. Ara 35 000 forint. Szoba, konyha, kam­ra, beköltözhető. Ára 35 000 Ft. 500 n.-öl telek 30 db gyümölcsfával. _ Ára 20 000 Ft. 2063 n.-öl telek, szán­tó. Ara 20 000 Ft. Erdőkertes: 630 n.-öl telek, vaske­rítés. vaskapuval, 40 db fiatal vegyes gyü­mölcsfával. Ára 20 000 forint. Érdeklődni lehet: PIK, Vác, Széchenyi u. 9. Borpince, 90 hl ürtar- talmú, tiszta, töltőké­pes hordókkal. kiadó. Nagykőrös. Örkényi u. nyolc. NAGYKOROS! A P R O H I R D E T E S E K Elcserélném Nagykő­rös, IV., Bocskai u. 12. szám alatti bérleti szo­ba, konyhás lakáso­mat. Eladó egy fehér csem- pés krómozott fűrész­poros kályha. Nagv- kőrös, VII., Alpári u négy. Eladó a város köz­pontjában, a római katolikus templom mellett négyszobás, beköltözhető, két csa­lád részére is megfe­lelő ház, nagy pince istálló, sok mellékhe- ’viség. Értekezni le­het: Nagykőrös, I. kér. Ond u. 2. Nagykőrösi Szeszfőzde Vállalat a törköly át­vételét megkezdte a téglagyári üzemében. Ugyancsak a törköly­főzésre az előjegyzés ’-^elkezdődött. Nvársapáton 1 hold '"'eltelek eladó. Érdek­lődés: Nagykőrös, Jó­kai u. 5. 1 Elégedettek a jugoszlávok Szovjet birkózók Cégieden Ma este 19 órai kezdettel a ceglédi MEDOSZ kultúrhe- lyiségében nagyszabású nem­zetközi birkózóviadalt ren­deznek. A vasutas Európá­ba jnokságon kitűnően szere­pelt szovjet csapat a Ceglédi Vasutas megerősített csapatá­val méri össze erejét. A ceglé­di csapat az alábbi összeállí­tással veszi fel a küzdelmet: Fábián, Hatvani, Krizsán, Gál Z., Tarr, Simon, Ballag, Höhn, Reznák. / Budapestre érkezett a Glasgow Rangers Mint ismeretes, Glasgow- ban 4:2 arányú vereséget szenvedett a Ferencváros a skót csapattól, a szerdai visszavágó mérkőzésen kell tehát a magyar együttesnek kiharcolni a továbbjutást a kupagyőztesek Európa Kupá­ért való továbbjutásért. A BLSZ-válogatott szerdán 13.15-kor a Népstadionban előkészületi mérkőzést játszik a Ferencváros tartalékcsapa- távak MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ-EREDMÉ­NYEK Szigetújfalu—Kartal 0:0, Üllő—Gödöllő 5:0, Vecsés— Nagykőrös 3:0, Aszód—Vác 1:2, SZTK—CVSE II. 0:1, Főt—Ceglédbercel 1:5, Ceg­lédi Ép.—Pécel 2:0, Váci Pe­tőfi II—Monor 5:1. NYOLC TELITALÁLAT A TOTÓN A heti totófordulóban nyolc teli- találatos szelvény akadt. Nyere­ményük egyenként 39 302 forint. Tizenegytalálatos szelvény 275 da­rabot, tíztalálatost 4008 darabot ta­láltak. Az előbbiekre 1143, az utóbbiakra 102 forintot fizetnek. A tizenkéttalálatos szelvény: x, 2, X, I, 1, 1, 2, 1, 2, 1, 2, 2. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIEL. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100, 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda, Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj I hónapra 11 forint Könnyűipari Szerelő és Épületkarbantartó Váll. VII., Nefelejts u. 6. azonnali belépéssel felvé­telre keres lemezlakatost, géplakatost, vasszerkezeti lakatost, villanyszerelőt, maróst, üvegest, kőművest, ács, palafedő, fűtésszerelő szakmunkásokat, valamint budapesti lakás­sal rendelkező segédmunkásokat. •Jelentkezés a munkaerő gazdálkodáson. Vác nehéz győzelme, Cegléd súlyos veresége az NB II-ben Kél NE 11-es csapatunk közül a váciak — bár igen keservesen —• mindkét pontot megszerezték, míg a ceglédiek múlt heti győzelmük után váratla­nul nagyarányú vereséget szenvedtek Soroksáron. KELETI CSOPORT: VM Egyetértés—Ceglédi VSE 6:0 (félidő 2:0) Soroksár, 1000 néző. V: Ge- réb. Ceglédi VSE: Hamza — Ba- ranyi. Pákozdi, Pintér — Len­gyel, Lazány — Kökény, Nagy, Csontos, Botos, Héri. A Ceglédi VSE múlt heti jó játéka után váratlanul súlyos, de megérdemelt vereséget szenvedett az Egyetértés csa­patától. A ceglédiek teljesen szétesően játszottak, hiányzott belőlük a szív és lelkesedés. Jó: Lengyel. Botos, 1. Ózd 10 7 2 1 17: 5 16 2. Ganz-M. 10 5 5 _ 16 : 6 15 3. Szolnok 10 5 3 2 17: 9 13 4.23 VSC 10 6 1 3 18:11 13 5. Pénzügyőr 10 5 3 2 16:11 13 6. Nyíregyháza 10 4 4 2 7: 8 12 7. Diósgyőr 10 4 3 3 14:14 11 8. Bp. Spart. 10 3 4 3 15:13 10 9. Miskolc 10 4 2 4 13:13 10 10. Cegléd 10 4 2 4 10:17 10 11. Egyetértés 10 3 3 4 13:12 9 12. Kecskemét 10 2 3 5 12:15 7 13. SZVSE 10 3 1 6 11:14 7 14. Bp. Előre 10 2 2 6 12:17 6 15. Borsodi B. 10 1 3 6 6:15 5 16. Jászberény 10 1 1 8 9:26 3 További eredmények: Ganz- M.—Budapesti VSC 2:1, Pénz­ügyőr—Borsodi B. 2:1, Szol­noki MÁV—Szegedi VSE 3:2, Özdi Kohász—Jászberény 3:0, Nyíregyházi Spartacus—Diós­győri B. 2:1, Kecskeméti Dó­zsa—Bp. Előre 1:3. Miskolci VSC—Bp. Spartacus 4:1. NYUGATI CSOPORT: Váci Petőfi—Pécsi BTS 1:0 (0:0) Vác, 1200 néző; V: Temes­vári. Váci Petőfi: Molnár — Je­néi, Czuczor, Doroszlay — Ko- necsni. Farkas — Balogh, Pin­tér, Nell. Neugan, Frick; Keserves győzelmet aratott a váci csapat a nagy lelkese­déssel játszó pécsiekkel szem­ben. A Petőfi az első 20 per­cet végig támadta, de a ven­dégek mindig jól hárítottak.- Ezután kiegyenlítetté vált a já­ték, de igazi gólhelyzetet egyik támadó sem tudott kidolgozni. Szünet után a vendégek mint­egy negyedóráig átvették a já­ték irányítását, de a jól záró váci védelemmel szemben nem boldogultak. Ezután újból a Petőfi csapata volt a kezde­ményező és a befejezés előtt öt perccel Nell volt eredmé­nyes. Mutatott játék alapján a döntetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. Jó: Molnár, Czuczor, Ko- necsni; Pál J. 1. Szombathely 2. Komló 3. ZTE 4. MTE 5. Budafok 6. Szállítók 7. Láng 8. Sztálinváros 9. EVTK 10. Oroszlány 11. Pécsi BTC 12. K. Lombik 13. Sz.-fehérvár 14. Budai Spart. 15. Elektromos 16. Vác 19:10 15 27:11 14 17:13 13 18:13 11 11:10 11 13:15 11 16:12 10 15:13 10 14:15 10 13:12 9 16:19 11:14 16:16 11:22 11:26 9:16 További eredmények: Szom­bathelyi Haladás—Mosonma­gyaróvári TE 2:2. Láng SK— EVTK 3:1, Elektromos—Budai Spartacus 1:0, Zalaegerszegi TE—Székesfehérvári Vasas 3:0. Budafoki MTE—K. Lombik 3:2, Komlói B.—Szállítók 5:1. Kitűnően játszott a Csepel Autó Pilis szép győzelme idegenben NB III-as csa­pataink közül igen örvendetes volt a | Csepel Autó kitű­nő játéka, vala­mint a Pilisi Bá­nyász további jó szereplése. A bányászok nagy küzdelemben megérdemelten szerezték meg az értékes győ­zelmüket. A Szalvai Honvéd szomba­ton lejátszott mérkőzésén nem termett babér, játékuk csak a II. félidőben elégített ki. ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT Pilisi B.—Kerámia 2:1 (1:1) Gergely u., 500 n. V: Láng. Az I. félidőben inkább a Kerámia kezdeményezett töb­bet, mégis Pilis ért el gólt Weiss révén, egy távoli lö­vésből. A negyvenedik perc­ben egy gyors hazai támadás végén egyenlített a Kerámia. Szünet után nagyon feljavult a Pilisi csapat, de csatáraik lövéseit nem kísérte szeren­cse. A nyolcvanhatodik perc­ben Kimmelt felvágták és a megítélt büntetőt ugyancsak ő értékesítette. Jó: Uj, Peller, Markos, Gál. Vasas Izzó—Szalvai Honvéd 2:0 (2:0) Szentendre, 300 néző. Ve­zette: Hidvégi. DÉLNYUGATI CSOPORT Csepel A.—Kaposvári Dózsa 4:1 (3:0) Dunaharaszti, 1000 néző. Csepel A.: Pamukj — Bor­sos, Kulcsár, Vass — Csorvász, Tajti — Bogdán, Hauser, Piausin, Kerekes, Bakó. Első félidőbeli kitűnő játéká­val Csepel már 3:0 arányban elhúzott. Szünet után a hazai csapat engedett az iramból, sokat kényelmeskedlek és eb­ben a játékrészben a vendé­gek is sok veszélyes támadást vezettek, de a hazaiak védel­me kitűnően állt a lábán. G: Kerekes, Tajti, Hauser, Bogdán. J: Pamuki. Kulcsár, Vass. Kerekes, Bogdán. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Gyermektelen házas­pár keres idős házas­párt, akit házáért ha­vi járadékkal vagy el­tartással vállalnék, v. lakást keresek meg­egyezés szerint, _ ugyanott egy kétak- nás kályha eladó. _ Cím: sajtó u. 5. Egy jókarban levő mély gyermekkocsi sladó. Folyó utca 9. Csengeri szélén 200 n.- öl szőlő, házhelynek is eladó. Értekezni le­het: Oroszlán utca 2. alatt. Werra fényképezőgép és külföldi törpe tás­kanagyítógép eladó. III. kér. Bem u. 16. Szöginél. Dózsa György u. 33. sz. alatti azonnal be­költözhető ház eladó. Oerje-teiep 12. számú ház elköltözés miatt sürgősen eladó, 800 n.- öl telekkel. Érdeklődni ugyanott. Vasvári utca 5. számú ház kedvező fizetés­sel, beköltözhetően sürgősen eladó. Azonnal beköltözhető ház, szoba, konyha, oidalszoba, kamra és 200 öl telekkel eladó. Abony, Árpád u. 11. alatt. Érdeklődni le­het: Cegléd. Dobó u. 25. alatt, Gál Sán- dorné. Porta 180 öl, lebontan­dó épülettel (Hajó u. 3) olcsón eladó és 340 öl házhely, belterüle- | ten, Örkényi út mel­lett. Ügyvédi Munka- közösség, Szabadság tér 7, _________ S ürgősen eladó Lach- ner György utca 11. számú ház (IV. kér. volt Koszorú utca), 3S0 n.-öl telekkel. 130 n.-öl szőlővel, gyümölcsfák­kal. két részre is al­kalmas, utcáról is le­választható. Ajtók, ablakok, üveg­fal és nagyméretű tégla eladó. Hajó u. 16. Mély gyermekkocsi Eladó 2 akiié- kályha, eladó. Hunyadi utca 7.1 Vadász utca 2/a. %