Pest Megyei Hirlap, 1960. szeptember (4. évfolyam, 206-231. szám)

1960-09-27 / 228. szám

Kartai, Gödöllő, Ceglédbercel győzött idegenben Meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban A nyolcadik forduló ismét azt bizonyította, hogy nem múlik el vasárnap a megyei labdarúgásban meglepetés nélkül. Kartai.. Gödöllő és Ceglédbercel győzelmén kívül meglepetésnek számít még Pécel fóti pontrablása, nem kevésbé _ bár a bajnokság szempontjából érdektelen — a CVSE II, nagy­arányú veresege Vecsésen. MONOR—VÁCI VSE 3:0 (0:0) Monor, 700 néző. V: Gombás. Helyenként túlkemény mérkő­zésén a hazai csapat csaknem vé­gig támadta a mérkőzés nagy ré­szét, csatárai azonban az első fél­időben a legjobb helyzeteket is kihagyták. A váciak ritkán, de annál veszélyesebben támadtak, de a jól záró monori védelemmel szemben és a helyesen alkalma­zott lestaktika ellen nem volt el­lenszerük. A 63-ik percben a váci Király térdéről a kapuba pattant a labda. Öngól. Ezután az ötle­tes és gyors monori csatárok las­san felőrölték a váciak védelmét és K. Nagy két remekbeszabott góljával beállították a végered­ményt. Jó: K. Nagy, Fónyad, Szabó S., Szolnoki, László, ill. Vasvári, Ja­kab H, Matyi K. Hörömpő — VECSÉS—CVSE II 6:1 (3:1) Vecsés, 700 néző. V: Bencsik. A 3. percben a hazaiak már 2;0-ra vezettek. 20 perces jó iramú játék után a játék ellaposodott, sok volt a pontatlan leadás, tolo­gatás. Szünet után élénkült az iram és a hazaiak ötletes csatár­játékukkal átvették a játék irá­nyítását. A vendégek a mezőny­ben szépen adogattak, de távoli lövéseik nem jelentettek különö­sebb veszélyt a vecsési kapura. Az utolsó negyedórában a CVSE II szemmel láthatóan kedvét veszt­ve játszott és, a jó erőben levő hazaiak ebben az arányban is megérdemelten győztek. G: Trasszer (mind kettőt tizen­egyesből), Krausz, Földi, Molnár II, Jámbor, ill. Öcsai. Jó: Molnár I, Krausz, Trasszer, Leimetter n, ill. Kispéter, Boldi­zsár, Palásti. _ Fekete — SZTK __ÉRD 3:0 (1:0) S zigetszentmiklós, 800 néző. V: Hipp. Gyenge színvonalú, lanyha ira­mú játék jellemezte az első fél­időt, amelynek egyetlen említésre méltó eseménye Bonczi fejesgólja volt. Szünet után a feljavult SZTK csatársora egyre-másra vezette a formás támadásokat és az ifi­sorban levő Kovács — akinek ez volt az első felnőtt csapatban való szereplése _ két ragyogó góllal szerezte meg csapatának a győzel­met. A vendégek védelme jól ját­szott, de támadósoruk nem jelen­tett veszélyt a hazai kapura. Jó: Kovács, Tóth, Majoros, ill. Alpár, Úri József SZIGETUJFALU—ÜLLŐ 5:1 (3:1) Szigetújfalu, 400 néző. V: Lau- ber. Sajnálatos esemény történt a mérkőzés 8. percében. Az üllői kapus, Szekeres egy göröngyön oly rosszul esett, hogy a lábát törte. A kapuba Sáli állt be és a már lelkileg letört vendégcsa­pat nem tudott ellenállni a ha­zaiak _ megújuló rohamainak. J ó: vigh Z., Vigh B„ ill. Győri n, Holló. PÉCEL—FŐT 2:2 (1:0) Fót, 500 néző. V: Simák. Közel két egyforma képességű j csapat találkozóján az első félidő­ben a vendégek játszottak jobban. A 15. percben Dobos révén a ve­zetést is megszerezték, szünet után a sportszerűtlenkedö Fényit a já­tékvezető kiállította. Á tíz főre olvadt hazaiak nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe és a 70. percben Korecz egyenlí­tett. A 74. percben Tóth újból a vendégeket juttatta előnyhöz és a hazaiaknak csak a befejezés előtt három perccel sikerült ugyancsak Korecz révén egyenlíteni, a látot­tak alapján az eredmény igazsá­gos. Jó: Dobos, Talapa, Barczik, ill. Szabó F., Péktől. — Kalma _ GÖDÖLLŐI VASAS-CEGLÉDI ÉPÍTŐK 2:1 (0:0) Cegléd. 300 néző. V: Bende. Az első félidőben mind két kapu egyenlően forgott veszélyben. Eb­ben a játékrészben egyik csapat sem tudott tartós fölényt kihar­colni. A ceglédi Milus a 20. perc­ben nagy kapufát rúgott, a máso­dik félidőben a 48. percben La- borcz a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, de két perc múlva Horváth fejesgóllal egyenlített. A 70. pereljen Molnár remek átadá­sából Nagy szerezte meg az újabb vezetést. Ezután állandóan az Építők ját­szottak fölényben, azonban csak két kapufát tudtak rúgni, jobbnál- jobb helyzetek maradtak kihasz­nálatlanul. A mérkőzés mégis sportszerű keretek között zajlott le. Jó: .Molnár, Horváth, ill. La- borcz, Deli. Kunsági K. KARTAL—PILIS 1:0 (0:0) Pilis. 800 néző. V: Kaiser. -'Végig jó iramú mérkőzésen mindkét csapat sokat támadoU. de a védelmek rendre hárítottak. A kartaliak győztes gólja a mér­kőzés 75-ik percében esett, ami­kor egy szélről leadott labdát Angyal közelről a kapuba vágott-. Jó: Angyal, Nagy J., Rózsa­völgyi. CEGLÉDBERCEL— ASZÚD 2:0 Aszód. V: Tihanyi. V. PETŐFI II—NAGYKÖRÖS 3:2 Nagykőrös. V: Kelemen. MEGYEI I. OSZTÁLY: A Pilisi Bányász Tokodon is győzött Kitűnő játék­kal rukkoltak ki NB III-as csa­pataink vasár­nap. A Csepel Autó és a Szal- vai Honvéd ott­honukban dia­dalmaskodtak, míg a kitűnően szereplő Pilisi Bányász ide­genben szerezte meg az ér­tékes bajnoki pontokat. ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT: Pilisi Bányász—Tokodi Bá­nyász 2:1 (0:0) Tokod. 1000 néző, V: Lovas III. Pilisi B.: Huj — Markos, Peiler, Nick II — Gechter, Vizvári — Krupp, Marjai, Weisz, Kimmel, Gál. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, de a pilisi védelem jól rombolt. Szünet után feljöttek a vendégek, mégis a 25. percben Tokod ért el gólt, de Gál szögletrú­gásból egyenlített. Nagy harc indult meg a győztes gólért, amit a pilisvörösváriaknak si­került megszerezni. Egy be­ívelt szögletrúgást Marjai to­vábbított a hálóba. Jó: Pei­ler, Huj, Krupp. Szalvai Honvéd—UFC 3:1 (3:0) Szentendre, 1000 néző, V.: Birkás. Szentendre: Alpár — Bod­nár, Monostori, Szabó — Papp, Kárpáti — Arató, Kiss, Madácsi, Düron, Varga. A Szalvai Honvéd első fél­időbeli kitűnő játékával meg­MIÉNK A SERLEG érdemelten szerezte meg idei első győzelmét. G.: Kiss, Ma­dácsi, Düron. Jó: Kárpáti, Kiss, Varga. DÉLNYUGATI CSOPORT: Csepel Autó—Pécsi Bányász 4:0 (2:0) Dunaharaszti, 1600 néző, V.: Szelei. Csepel A.: Pamuki — Bo­ros, Kulcsár, Kőszegi — Csorvás, Táj ti — Plausin, Hauser, Kreisz, Kerekes, Bakó. A hosszabb szünet után is­mét csatasorba állt Kere­kes nagyszerű játékával, a hazaiak akár nagyobb ará­nyú győzelmet is arathattak volna. A Pécsi Bányász a mezőnyben szépen adogatott, de a kapura nem jelentettek veszélyt — védelmük a négy gól ellenére kitűnően játszott. G.: Kerekes (3), Kreisz. Jó: Kerekes (a mezőny legjobbja), Kulcsár, Tajti, Bakó. Labdarúgó NB I Ferencváros—Újpesti Dózsa 2:0 (2:0). Népstadion, 55 000 néző. MTK _Debrecen 3:0 (2:0). Debre­c en, 20 0 00 néző. Tatabánya—Diós­győr 2:1 (1:1). Diósgyőr, 10 l'CO néző. Szeged_Honvéd 3:3 (0:0). K ispest, 12 000 néző. Dorog—Csepel 2:2 (1:1). Dorog, 4000 néző. Vasas— Győr 2:2 (1:1)*. Fáy u., 14 000 néző. Salgótarján—Pécs 4:i (1:1). Pécs, 12 000 néző. A bajnokság állása: 1. Salgótarján 6 4 1 1 12: 3 9 2. Újpesti D. 6 4 i 1 14: 7 9 3. Ferencváros 6 4 1 1 15: 8 9 4 . MTK 6 4 — 2 15:11 8 5. Szeged 6 3 2 1 10:10 8 6. Vasas 6 2 3 1 14:10 7 i 7. Csepel 6 1 5 _ 5: 4 7 8. Pécs 6 2 2 2 9: 9 6 9. Bp. Honvéd 6 1 3 2 8:11 5 .10. Győr 6 1 2 3 10: 8 4 11. Debrecen 5 1 2 2 2: 5 4 12. Tatabánya 6 1 2 3 4:12 4 13. Dorog 5 — 2 3 6:13 2 14. Diósgyőr 6 — — 6 5:18 — 1. Kartai 2. Monor 8 7 5 4 1 2 2 20:10 1 16: 8 11 10 \t‘«v (eliinlálal 3. Vecsés 7 4 2 1 10: 6 10 a (oíón 4. Gödöllő 8 4 2 2 11: 8 10 5. SZTK 8 4 2 2 1.2:10 10 6. Ceglédi Ép. 7 4 i 2 20:11 9 A heti totófordulóban négy teli­7. Pécel 7 4 i 2 14:13 9 találaíos szelvény akadt. Nyere­8. Nagykőrös 6 3 i 2 13: 5 7 ményük 74 394 forint, tizenegy­9. Pilis 7 3 i 3 16:13 7 találatos szelvényt 90 darabot, tíz­10. Ceglédbercel 6 3 i 2 11:11 7 találatost 1293 darabot találtak. Az 11. Fót 7 3 i 3 14:17 6 előbbiekre 3306. az utóbbiakra 306 12. Érd 7 3 _ 4 9 :14 6 forintot fizetnek. A 12 találatos 13. Szigetújfalu 7 2 i 4 11:11 5 szelvény: 2, 2, x, 2, 2, 1, 1, x, 1, 14. Váci VSE 15. Üllő 6 1 — 5 7:12 2 X, 1, X. s 1 — 7 8:20 2 16. Aszód 8 1 — 7 6:29 2 V. Petőfi H 8 6 i i 28:11 13 *\'i.Jci'tS cvsE n 8 3 2 3 14:22 8 PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda, Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra II forint Vasárnap Stockholmban folytat­ták a Svédország _Magyarország f érfi válogatott atlétikai viadalt. A verseny magyar szempontból rosszul végződött, mert több vá­ratlan vereség után a svédeknek sikerült kiharcolni a győzelmet 107:105 pontarányban. Vasárnap délután Helsinkiben világbajnoki selejtező labdarúgó­mérkőzést játszott Finnország és Franciaország csapata. Félidőben a finnek vezettek l:0-ra, de szü­net után a 19. percben Wisnieski egyenlített, majd a 38. percben Újlaki megszerezte a franciáknak a győztes gólt. Vasárnap este a Sportcsarnok' ban 2000 néző előtt került sor a Magyarország_Románia utánpót­l ás válogatott ökölvívó mérkőzés­re. A viadal végeredménye: Románia utánpótlás—Magyarország utánpótlás 12:8. BÚTOR. SZŐNYEG, TELEVÍZIÓ, RÁDIÓ, háztartási gépek, AUTÓ. motorkerékpár stb. könnyen megszerezhető, ha az ezekhez szükséges összeget*rendszeres takaré­kossággal gyűjti össze; Betétkönyv költségmente­sen váltható OTP fiókok­nál, postahivataloknál és takarékszöi'etkezeteknél. A Váci Spartacus nyerte a Pest megyei TSB „Szabad Ifjúság” kupáját, a legjobban működő úszó-szakosztályá­val. Bábi Lajos adta át a szép kivitelű serleget a legif­jabb sportolóknak, akik boldogan nézik győzelmeik jutal­mát. (Cserny Gábor felvételei) Megjelentek a Pest- Szolnok megyei Álla­mi Pincegazdaság új átvételi árai. Az árak az eddigieknél jóval előnyösebbek _ külö­nös kedvezményt biz­tosítanak a termelők részére a legalább 19 cukorfokot elérő ezer­jó és olaszrizling faj­ták must- és borárai. Pl. 20 cukorfokot el­érő ezerjó, vagy olasz- rizljng esetén hektoli­terenként szabadon (180 Ft-t fizet a válla­lat. Amennyiben a termelő ugyanazt a té­telt szerződés kereté­ben adja át, akkor 750 Ft-t kap. Jóval elő­nyösebbek az eddigi­eknél az új árak más fajtáknál ts. különö­sen szerződéskötés esetében. Továbbra is köthető szerződés bor­féleség szállítására a pincegazdaságnál, ahol a termelők az új árakról részletes fel­világosítást nyerhet­nek. Termelőszövetke­zetek részére külön 1 kedvezmény, hogy legaláb 70 hl átadása esetén 10% nagyüzemi felárat kapnak. A szü­reti időszakban a be­szállításhoz a Pince- gazdaság kölcsönhor- dót biztosít a termelők részére. _______________ 1 db 2,5 tonnás Rába Super tehergépkocsi eladó. Könyv szerint: értékben. Termelőszö­vetkezetek előnyben. A gépkocsi elsőrendű állapotban van. Meg­tekinthető a Tápiósze- lei Földművesszövet­kezetnél._________ Z öld Pannónia eladó. Nagykőrös, Szabad- szállási u. 17. Érdek­lődni 15 óra után. Boltvezetőt tahitótfa- lui vegyes iparcikk boltunk vezetésére fel­veszünk. Fizetés kol­lektiv szerint. Erköl­csi bizonyítvány szük­séges. Belépés azon­nal. Földművesszövet­kezet, Tahi. Jó állapotban tevő kisipari gyermekkocsi eladó. Nagykőrös, Re­viczky u. 1. Eladó 2 db 150 n.-öles telek, bekerítve, olcsó áron. Érdeklődni le­het: Sallai út 21. Ve­csés. Daráló eladó :~Í6 kala­pácsos, 16 lóerős vil­lanymotorral, teljesen felszerelve, kifogásta­lan állapotban. Vác, Füredi utca 8. A Jászkarajenői KTSZ építési technikust ke­res azonnali belépésre. Jelentkezés levélben, vagy személyesen a fenti ktsz vezetőségé­nél. Izzókúpos és diesel üzemeltetésű trakto­rok mezőgazdasági munkagépek szerelé­sében jártas szerelő­ket, brigádszerelőknek azbnnali belépésre fel­veszünk. Üzemi kony­ha és munkásszállás van. Traktorosokat és 1 fő kovácsot is kere­sünk felvételre. Je­lentkezés levélben, v. személyesen: Cegléd, Gépállomás. Útikölt­séget csak felvétel esetén térítünk. Az első kapavágás előtt.., Mint már arról beszámoltunk olvasóinknak, szombaton délután kezdték meg Vácott a 15 000 férőhelyes sportsta­dion építési munkálatait. Az első, ünnepélyes kapavágás előtt dr. Kondér Gyula, a Váci Petőfi SE elnöke mondott beszédet. Ismét pontnélküli vasárnap Sajnos NB li­es csapataink számára a Vili. fordulóban sem termett babér. A CVSE Miskolcon igen gyenge tel­jesítményt nyújtott, míg a Vá­ci Petőfi otthonában szenve­dett vereséget a kitűnő formá­ban levő Komlói Bányász csa­patától. Keleti csoport MISKOLCI VSC—CVSE 3:0 (3:0) Miskolc, 1800 néző. V: ifjú Balogh. CVSE: Kaltenecker — Pá- kozdi, Gyikó I, Pintér — Cson­tos, Kovács — Kökény, Gyikó II, Lengyel, Botos, Hári. A miskolci csapat különösen az első félidőben hatalmas fö­lényben játszott, fölényüket 12 szögletrúgás is jelezte. Szünet után ellaposodott, unalmassá vált a játék. A vendégek te­remtettek néhány jó helyzetet, de a hazaiak védelme mindig idejében mentett. J: Gyikó I, Csontos, Kovács. A keleti csoport további eredményei: Ózdi Kohász—Bu­dapesti VSC 2:1, Pénzügyőrök Szegedi VSE 2:1, VM Egyetér­tés—Bp. Előre 2:0, Jászberényi Vasas—Borsodi B. 2:0, Ganz MÁVAG—Bp. Spart. 1:1, Nyír­egyházi Spartacus—Szolnoki MÁV 1:1, Kecskeméti Dózsa— Diósgyőri B. 1:1. KELETI CSOPORT: 1. Ózd 2. G. MA VÁG 3. BVSC 4. Szolnok 5. Diósgyőr 6. Bp. Spart. 7. Pénzügyőrök 8. Nyíregyháza 9. Miskolc 10. Cegléd H. Kecskemét 12. Egyetértés 13. SZVSE 14. Bp. Előre 15. Jászberény 16. Borsodi B. 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 2 8 2 8 2 8 1 8 1 8 _ 5 2 4 4 1 12: 4 12 - 14: 5 12 2 5: 7 3 3:10 3 7:10 3 10:10 3 7:9 5 7:10 5 9:15 6 8:20 5 2:13 Nyugati csoport komlói bányász­váci PETÓFI 2:1 (1:0) Vác, 2000 néző. V: Boross. Vác: Molnár — Jenei, Czu- czoV, Doroszlay — Konecsni, Farkas — Balogh, Kálóczi, Neíl, Steidl, Neugan. Változatos, nagyiramú küz­delemben a vendégek sokkal kulturáltabban, s főleg ponto­sabb adogatásokkal játszottak. Ebben a játékrészben a Petőfi játékosai a megszerzett iabdát sorozatosan az ellenfélnek to­vábbították. A 30. percben a vendégek Perényi révén a ve­zetést is megszerezték. Szünet után javult a Petőfi játéka és a 43. percben Steidl beívelt szögletét Neugan értékesítette. Nagy erővel rohamozott ez­után a Petőfi. Több veszélyes támadást vezetett az ellenfél kapujára, a komlói kapus nagy munkában volt. A 60. perctől kezdve újra a vendégek irá­nyították a játékot és a be­fejezés előtt 8 perccel a szaba­don hagyott Garai a vendégek­nek szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. Jó: Kun. Palotás, Molnár, ill. Jenei, Konecsni, Farkas. A nyugati csoport további eredményei: Zalaegerszegi TE —Szállítók 2:0, Szombathelyi Haladás—Budafoki MTE 1:0. Pécsi BTC—Budai Spart. 3:0. Erzsébeti VTK—Mosonma­gyaróvári TE 1:1, Kőbánya; Lombik—Oroszlányi Bányász 1:0, Láng SK—Székesfehérvár: Vasas 4:0, Sztálinvárosi Ko­hász—Elektromos 6:1. NYUGATI CSOPORT: 12 1. Szombathely 8 6 2 14: S 12 10 2. ZTE 8 5 1 2 14:11 11 10 ^ Komló 8 4 2 2 18: 9 10 4. Szállítók 8 4 2 2 11: 9 10 9 5. MXE 8 4 1 3 16:11 9 9 6. PBTC 8 3 3 2 tö:l­9 9 7. K. Lombik 8 4 1 3 9:10 3 3 8. Láng ■ 8 .3’ 2 3 13: 7 S. 8 9. Sztálinváros 8 3 2 3 14:10 3 7 10-11. BMTE 8 2 4 2 8: 8 8 10-11. EVTK 8 3 2 3 12-12 8 _ 12. Oroszlány 8 3 1 4 3:31 7 0 13. Sz.-fehérvár 8 3 — 5 13:13 6 4 14. Budai SP 8 3 — 5 10:20 6 3 15. Vác 3 2 _ 6 8 :13 4 3 16. Elektromos 8 1 1 6 8:26 3 CEGLEt Keresek szoba, kony- hás lakást megegye­zéssel. Esetleg főzés, takarításért. _ Cím a Ceglédi Nyomdában. Cegléd, IX. kér. Vas­vári utca 5. sz. alatt 8 db 4 méteres nyárfa­gerenda, hozzávaló horagfa, lécek és deszkák eladók. Elsőrendű kétéves bakkecskék pározta- tásra, Tükör u. 20. alatt. Vállalnék két gyerme­ket 3 évestől, felügye­letre. Buzogány u. 17. szám, özv. Darab La- josné, ref. kantomé. Szőlőprés eladó. Fürst Sándor utca 16. alatt. Eltartásért lakást ke­resek. Cím a Ceglédi Nyomdában. Nagyméretű kombi­nált szekrény eladó. Marx Károly u. 4. sz. Eladó hálószobabútor. Kazinczy u. 20. alatt. I APROHIRD Jókarban levő szek­rény eladó. Szép utca 44. szám alatt. Idősebb jobb asszony bejárónak gyermek mellé ajánlkozik. Cím a Ceglédi Nyomdában. Feleséget keresek 30_ 35 éves korig, egysze­rű magános nőt. 35 éves tsz dolgozó ma­gános férfi. Fényké­pes leveleket a Ceg­lédi Nyomdába kérek ,, A boldogság nem hiányzik” jeligéié. Eladó háromajtós szekrény, asztal, fote­lok, 500 Uteres szőlő­prés, Alkotmány u. 12. Biró. Azonnal beköltözhető ház eladó. VII., Nyár utca 19. alatt. 175-ös Zetka, generálo- zott. eladó. Felház u. 9. alatt. Vasvári utca 5. számú ház eladó, beköltözhe­tő. Petrányi Mihály. :T ES E K A Ceglédi Fmsz keres azonnali alkalmazásra számviteli vezetőt, legalább 4 évi admi­nisztratív, vagy szám­viteli gyakorlattal. Je­lentkezés a Ceglédi Fmsz központi irodá­jában 1960. szept. 27­től mindennap 8 _12 ó ráig. Tanvaepület lebontás­ra eladó. _ Értekezni lehet: Nagykátai út 46. alatt. Árok utca 8. szám alatti 172 n.-öles porta fél házrésszel eladó. Értekezni lehet: Árok utca 10, alatt. Felszegi ut 26. számú család ház, beköltöz­hetően. minden elfo­gadható áron eladó. Jókarban levő 600-;G oldalkocsis Zündapp motorkerékpár eladó. Cegléd. Vécsei u. 10. Bejárónőt keresek hétfőtől. Kossuth Fe­renc utca Sl. %