Pest Megyei Hirlap, 1958. május (2. évfolyam, 102-127. szám)

1958-05-06 / 105. szám

""í^Cirlap 1958. MÁJUS 6. KEDD Nem ment a játék Fejér megyében... t*ówl és Sz ontondro otthon győzött Az NB m vasárnapi fordulójára ®z erős, orkánszerü szél rányomta bélyegét, károsan hatott a játékra. Fécelen és Szentendrén Pest me­gyei csapatok találkoztak egymás­sal, s a hazaiak kerültek ki győz­tesként. Három másik csapatunk Fejér megyében szerepelt, s mind­egyik egy gól különbséggel ma­radt alul. A Fehérvári Honvéd _ N agykőrös mérkőzés nem fejező­dött be, mert a második félidő 20. percében levonult a Kinizsi. Érde­kesség, hogy a középdunai cso­port első három helyezettje: Nyer- gesujfalu, Tokod és Esztergom csak egy góllal nyert. PÉCELI MÁV—VÁCI VASUTAS 5:1 (2:0) Pécel. 1000 néző. V: Valkár. P. MÁV: Bláboli — Hegedűs, Sári, Stecker _ Szebek, Tóth — H olló I, Kalmár, Holló II, Farkas, Daróczi. Vác: Takács — Balogh, Sári, Kiss — Jakab I, Drobni — Jakab II, Horváth, Jacsó, Boda, Tóth. A széllel hátban játszó hazai csapat már az első percben meg­szerezte a vezetést. Daróczi .szög­letét Kalmár védelmi hibából fe­jelte a hálóba. Továbbra is péceli támadások folytak. A 18. percben Takács kifutott, de Kalmár előbb érte el a labdát, és a hálóba to­vábbította. A vendégek csak szór­ványosan jutottak át a félvonalon. A szünetben azt várták, hogy majd Vác kerül fölénybe, de nem így történt. A második 45. perc is ■hazai támadások jegyében telt. Tizenegyesből Tóth szerzett újabb .gólt, majd Holló II szögletét Sze- ;bek kapásból a hálóba továbbí­totta. Ezután Jacsó révén szépí­tett a vendégcsapat. Sári és Hege- jdüs egymásra „vártak”, s a váci csatár jó kiaknázta a kínálkozó helyzetet. Befejezés előtt 10 perc­cel Szebek indította el a labdát, mely lábról lábra vándorolt, s vé­gül Farkas hatalmas kapáslövés­ből megszerezte a hazaiak ötödik gólját. A mérkőzést végig a péceliek irányították. Vác tartalékosán, jUnyatinszki és Borzák nélkül állt ;kL Unyatinszki, a hírek szerint színházba ment, játék helyett. Emiatt házi fegyelmi elé állítja <*najd sportköre. A szemfüles Ja- *kab II húzódást szenvedett, s az ♦utolsó negyedórában már nem is jjátszett. A péceli csapatban Stecker, Tóth és Farkas, míg a »vendégeknél Jakab II és Jacsó Qeleskedett. SZENTENDREI HONVÉD- PILISI BÁNYÁSZ 2:1 (1:1) Szentendre, 600 néző. V: Hor­váth. Sz. Honvéd: Gajdos — Weisz, Székely, Szabó _ Dubrovecz, G yetván — Gregor, Pólyák, Ma­yer, Bertalan, Németh I. p. Bá­nyász: Herczeg — Markos, Nick II, Fazekas — Nick I, Wiszt — Mar­ijai, Gémesi, Peller, Vízvári, Spamberber. Itt is hatalmas szélben folyt a játék. Az ötödik percben Székely rosszul adott haza, Peller elcsípte a labdát, s megszerezte a veze­tést. A 20. percben egy jobb­oldali beadást Bertalan kapott, aki kapura lőtt, s az erős szél­ben Herczeg keze között jutott a labda a hálóba. Ebben a félidő­ben a szél ellen játszó hazaiak jobban alkalmazkodtak az idő­járáshoz. földre vitték a labdát, stílusosabban játszottak, s akár több gólt is szerezhettek volna. Fordulás után a szél ellen ját­szó Bányász volt jobb. A félidő közepetáján Marjai rosszul lépett, s bokacsont törést szenvedett. A 25. percben Mayer szabadrúgása Herczeg hasa alatt jutott a hálóba. Az öt tartalékkal kiálló Bányász ellen megérdemelten győzött a Honvéd. Jó: Gyetván, Bertalan, ill. Fazekas, Gémesi, Vizvári. Stiffter Ferenc, pilisvörösvári edző szerint a játékvezető kitűnően vezette a mértkőzést. SZF. HONVÉD—NAGYKÖRÖSI KINIZSI 2:1 (2:1) félbeszakadt Székesfehérvár. V: Sárdi. Nagykőrös: Gömöri — Soós, Szabó, Erdei _ M. Kiss, Csikós I — Bakonyi, Kornyik, Bélteki, Csikós II, Czene. Az első gólt a 15. percben Kor­nyik szerezte, majd Soós haza­adásába Szabó I belelépett, s a lábáról pattant a labda a hálóba, (öngól). A félidő befejezése előtt szabadrúgásból jutott vezetéshez a Honvéd. A kapus, a homokot ka­varó szélvihar miatt nem láthatta a labdát. A _ második félidőben Kornyik egyéni akcióval kitört, s már csak a kapussal állt szemben, amikor az egyik fehérvári védő elkaszálta. A bíró azonban nem ítélt 11-est. Ezért Bakonyi reklamált, a játék­vezető ki akarta őt állítani, mire sportszerűtlenül levonult a Kinizsi. ERCSI KINIZSI—GÖDÖLLŐI VASAS 3:2 (1:1) Ercsi, 309 néző. V: Horváth. Gödöllő: Bélán _ Nagy, Sárréti, Tóth _ Dányi, Kormos — Já- vorszki, Hőnigh, Mátis, Molnár, Cseresznye. Sárréti öngóljával már az első percben vezetéshez jutott a hazai csapat, a 25. percben Jávorszki kavarodásból egyenlített. A máso­dik félidő 10. percében Cseresznye a vezetést is megszerezte a Pest megyeieknek, majd védelmi hibá­ból egyenlített Ercsi. Nagy emel­gette a labdát, ahelyett hogy el­rúgta volna. A győzelmet jelentő gólt 30 méterről küldött lövésből érték el a hazaiak, a szél bevitte a labdát a bal sarokba. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. A gödöllői hátvédhármas igen gyenge napot fogott ki, ez okozta a vereséget. Jó: Kormos, Jávorszki és Mátis. BALINKAI BÁNYÁSZ-PILISI KINIZSI 2:1 (1:1) Balinka, 300 néző. V: Szűr. Pilis: Varga — Kurucz, Tóth, Osztos — Farkas, Borgula — Föld- várszki, Perjési, Sáránszki, Tiha­nyi, Halgas. Kemény mérkőzésen a durván játszó Balinka ellen a Kinizsi nem tudott kibontakozni. A pilisiek gólját Halgas szerezte. Halgas és Tóth játszott jól a Pest megyei csapatból. ★ Egyéb eredmények: Tokod— Adony l:o (1:0), Nyergesujfalu— Annavölgy 3:2 (1:1), Székesfehér­vári MÁV—Esztergom 0:1, Marton- vásár—Székesfehérvári Petőfi 0:1 (0:0). Elmaradt a gyomrai ejtőernyős bemutató Vasárnap délután már jóval 4 óra előtt sűrű sorokban igyekeztek az érdeklődők a gyömrői temető irányába, hogy megtekintsék az ejtőernyős bemutatót. Az erős szél miatt azonban elmaradt az ejtő­ernyősök ugrása, s ugyancsak el­maradt a repülőbemutató is. Nyolc telitalálat a totón A heti totófordulóban nyolc pá­lyázó ért el telitalálatot, egyenként nyereményük 62 131 forint. Tizen- egytalálatos szelvény 175, tíztalála- tos pedig 1921 darab akadt. Előb­biekre 2840, utóbbiakra pedig 345 forintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 2, 1, l, 1, x, 1. 1, 2, x, 2, 1. 1. A Népstadion nemzetközi műsora A Népstadion vasárnap délutáni nemzetközi műsorának első részé­ben a Vasas atlétikai versenyét bonyolították le, s ennek kereté­ben került sor a magyar és jugo­szláv közép- és hosszútávfutók találkozójára. A magyar_jugoszláv futóviadal e lső száma a 3000 méter volt, 11 magyar és 4 jugoszláv versenyző állt rajthoz. 3000 méteres síkfutás: 1. Szabó i (MAFC) 8:12 perc, 2. Kovács (MTK) 1 8:13.8 perc, 3. Bárkányi (SZVSE) = 8:19.2 perc. 1 A nemzetközi labdarúgó-mérkő- | zés szünetében bonyolították le az = 1000 méteres versenyt. 10 induló i (6 magyar, 4 Jugoszláv) részvételé- | vei. Indult Iharos is. 1000 m: 1. Rózsavölgyi (Honvéd) | 2:28.2 p., 2. Kovács L. (U. Dózsa) = 2:28.6 p., 3. Murát (jugoszláv) 5 2:28.7 perc. A magyar és jugoszláv futók | visszavágó versenye május 11-én | Belgrádban lesz 1500 és 3000 mé- = terem | + ' A Népstadion második nemzet- 1 közi eseménye labdarúgó-mérkő- | zés volt a magyar és NDK után- | pótlás csapatok között. Magyarország utánpótlás vál.— = NDK utánpótlás vál. 2:0 (2:0) § 6000 néző. Vezette: Fehérvári. | ' Góllövők: Halápi és Jagodics. | ' Magyar utánpótlás vál: Hódi — ; tVerner, Oláh n. Novák — Színi, | Sulla — Nagy K., Göröcs, Jago- | dics, Halápi, Iván. A magyar utánpótlás válogatott | főleg első félidei játékával rászól- | gált a győzelemre. Ekkor igen | ügyesen, szépen játszottak a ma- = gyár fiatalok, s fölényük gólok- = ban Is kifejezésre jutott. A máso­dik félidőt Inkább csak küzdelem jellemezte, a magyar védelem jól állt a lábán s tartani tudta az eredményt. Jók: Hódi, Színi, Nagy K., Gö­röcs és Jagodics, illetve Pfeiffer és Redlich. A ceglédi Füle Judit nyerte a középiskolás tornászbajnokságot Az országos középiskolás leány tornász-bajnokság során nagy Pest megyei siker szüle­tett. A leány I. osztályban a ceglédi Füle Judit szerezte meg a bajnoki címet. Szerenként. Felemáskorlát: 1. Füle 18,50. Gerenda: 3. Füle 18,70. Talaj: 1. Füle 18,80. Ugrás: 1. Füle 18,70. Az összetett versenyben 74,70 ponttal győzött Füle Ju­dit (ceglédi Kossuth gimn.), 2. Förstner (Bp. Fazekas gimn.) 73,30, 3. Társi (Bp. Fazekas gimn.) 73,10. A csapatbajnokságot szom­baton rendezték meg a Sport­csarnokban, s az I. osztályú versenyen a ceglédi Kossuth gimnázium 178,40 ponttal ötö­dik lett. Csak Monor nyert idegenben A megyei I. osztály eredményei A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulója általában a várt eredményeket hozta. Hat mérkőzésen a pályaválasz­tók győztek, míg Monor meglepetésre mindkét pontot elhozta Gyömrőről. Monor—Gyömrö 2:1 (0:1). Gyömrő, 1306 néző. V: Vanház. Monor: Vladár _ Knull, Szabó, Petrovics — Stettner, Petrányi — Bokros. Vereb, Kéri, K. Nagy, Krenács. Gyömrö: Csatloch — Tóth. Fóris, Füstös — Karaba, Molnár _ Jani, Marton, Békeffi, Scheffer, Szabó. Már az első percben gólt lőtt a hazai csapat, Szabó beadását Békeffi közelről a hálóba továbbította. Ezután mindkét kapu többször forgott veszélyben, a monori csapat többet, a hazai pedig veszélye­sebben támadott. A második félidő monori rohamokkal kezdődött. Csatloch többször is mentett. A 21. percben Marton a kapunak háttal állva, ollózva lőtt, de a labda elsuhant a léc felett. Egy perccel ké­sőbb Kéri a 16-os sarkáról a kimozduló kapus mellett a bal sarokba továbbított: 1:1. A 38. percben Marton az odalvonal mellől, közelről, pont Vladár kezébe lőtt, majd nem sokkal később Békeffi, a hatoson, tiszta helyzetben a l^bda alá nyúlt, s a bomba elsuhant az üres kapu felett. Egy gyömrői támadást — bár a partjelző nem jelzett — a játékvezető les miatt megállított, a közönség emiatt tüntetett. Befe­jezés előtt két perccel védelmi hibából megszerezte a győzelmet jelentő gólt a vendégcsapat. Vereb oldalról beívelt, s Krenács a jobb sarokba fejelte a labdát. Változatos mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a já­ték képének. A lelkes Monor némi szerencsével nyert. Jó: Vladár, Szabó, Kéri, Petrányi, Stetner, ill. Szabó, Tóth, Molnár. A mérkőzés után sportszerűtlen jelenet zajlott le, mintegy 60 főnyi tömeg vette körül és szidalmazta Vanház játékvezetőt. Alaptalanul a bírót okolták a vereségért. Helyes lenne, ha Gyömrőn többet törődnének a szurkolók nevelésével. Kistarcsa—Tököl 2:1 (1:0), Dunakeszi Kinizsi—Vecsés 5:2 (3:0), Üllő—Felsőgöd 4:0 (2:0), Szigetujfalu—Ceglédi Építők 5:í (2:0), Váci Hajó—Fóti SE 0:0, Albertirsa—Maglód 5:1 (3:1), Szigetszentmiklós— Dunakeszi Magyarság 1 :o (0:0). Két győzelem és egy váratlan vereség Az NB II vasárnapi fordulójában mindhárom Pest megyei csapat otthon játszott. A Ceglédi Vasutas és a Csepel Autó győzött, míg a Váci Petőfi „totó gyilkosként” kikapott. Csepel Autó—Bp Dunaharaszti, 2500 néző, V.: Bokor. Cs. Autó: Glück — Kárpáti, Kulcsár, Goda — Kiss, Szi­getvári — Kalász, Pásztor, Kreisz, Kerekes, Vigh. Bp. Előre: Szőke — Szalui, Mik- sovszky, Majláth — Kiss II, Reiter — Varga, Virág, Né­meth, Molnár, Környei. A széllel szemben játszó ha­zai csapat már az első perc­ben megszerezte a vezetést Kalász révén. Az első félidő közepetáján Kreisz húszméte­res lövése a kapufán csattant. Befejezés előtt néhány perccel az Előre 20 méterről küldött kapura szabadrúgást. A labda . Előre 2:1 (1:1) az ötösön, lesen álló Vargához került, s a jobbszélső a háló­ba fejelt. A második félidő elején ugyancsak Kalász juttatta előnyhöz csapatát. Ezután mindkét fél előtt adódott helyzet — így például az utolsó tíz percben a Bp. Előre előtt kétszer is nyílt egyenlí­tési alkalom — de az ered­mény már nem változott. A lelkesebben, a szélhez jobban alkalmazkodó autó­gyári csapat megérdemelten nyert. Jó: Kárpáti, Kulcsár, Kalász, ill. Miksovszky, Kiss II, Szőke. Ceglédi Vasutas—Bajai Építők 1:0 (0:0) Cegléd, 1700 néző, V.: Mig- róczy. CVSE: Madarast — Várko- nyi dr., Gyikó, Pintér —Cson­tos, Lengyel — Halász, Kö­kény, Fodor, Csernai, Botos. Baja: Disztl — Bosnyák, Gyurkity, Rápity I — Herin- ger, Mikus — Kreisz, Rápity II, Poszlancsek, Teket, Sági. Orkánszerű szélben, rögtön támadóan lépett fel a Vasutas, de az első félidőben nem si­került a góllövés. Kökény egy­szer rosszul fejelt, másodszor pedig kivárt és odalett a hely­zet. Baja csak szórványosan támadott. K. Lombik—Váci Vác, 2000 néző. V.: Dorogi. K. Lombik: Bucsuházi — Ivászuk, Övári II, Kun — Wagner, Barna — Deák, Gál­lá, Huber, Aranyosi, Vass. Vác: Szilasi — Jeszenszky, Neugan, Czuczor — Kontód, Farkas — Frick, Varga, Bábi, Cservenák, Lukács. A váci csatárok a szokott betegségben szenvedtek: nem Fordulás után is a széltől támogatott Cegléd játszott fö­lényben. A 15. percben Cser­nai rálőtte a labdát, mely Fo­dor lábáról pattant a hálóba. A félidő eseményeihez tarto­zik még, hogy az egyik bajai védő a büntetőterületen belül kezezett, de a játékvezető nem ítélt 11-est. Halász, má­sik alkalommal, öt lépésről a fekvő kapust találta el, s a labda Disztlről pattant ki. Jó: Halász, Lengyel, Kö­kény, Csernai, ill. Disztl, ’ Kreisz és Rápity I. Petőfi 1:0 (0:0) lőttek kapura. Bár négy gól­helyzetet teremtettek, még­sem tudtak eredményt elérni. A lelkesebben és tervszerűb­ben játszó Kőbányai Lombik Aranyosi góljgvgl megérde­melten győzött. A váci csapatban a védelem jól működött, a gólról nem tehettek. A vízilabda-válogatott nagy győzelme Brüsszelben Vasárnap este került sor a brüsszeli világkiállítás keretében megrendezett nemzetközi úszóver­seny és vízilabda torna második napi küzdelmeire. Az úszószámok­ban ezúttal már a magyar ver­senyzők is indultak s közülük Magyar érte el a legjobb ered­ményt, 2. lett a 100 méteres hát­úszásban. Az úszóverseny után került sor az igen nagy érdeklődéssel várt Magyarország—Belgium/A váloga­tott vízilabda találkozóra. Magyarország—Belgium/A 12:4 (4:1) A második félidőben már hen­gerelt a magyar csapat. Igen szép, tetszetős játékával nagy közönség­sikert aratott. A második félidő góllövői: Németh II (3), Kanizsa (2), Markovics, Mayer és Varga. Lengyelországi HOZAl I. RÉSZ Nagy megtiszteltetés érte Kürti Bélát, a Pest megyei Torna Szövetség elnökét, a ceglédi Kossuth-gimnázium testnevelő tanárát. A Magyar Torna Szövetség képviseleté­ben mint pontoző-bíró részt vett április 19-én Krakkóban a len­gyel-magyar akrobatikus tornaviadalon, amely ennek a sportágnak első nemzetközi versenye volt. A magyar különítmény egy hetet töltött az egykori lengyel székvárosban, s alábbiakban Kürti Béla élmény-beszámoló­ját közöljük. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest meeyei Bizottsága és a megyei tanács lapjai Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőséé és kiadóhivatal: teudapest. Vm.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100 142—22a Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihályi Utazás Alig tűntek el a visegrádi i vár ősi romjai, máris a Kis- ! Alföldön rohant vonatunk. I Még merengve néztük a túlsó i parton magasba emelkedő esz- I tergomi bazilika hatalmas ku­poláját, de csakhamar feltűn­tek Bratislava gyárai. Vonatunk sebesen átfúrta magát a Kis-Kárpátok hosszú alagútján, majd kitárult előt- tünk a bécsi síkság. Északnak : kanyarodtunk, s a Morva-völ­gyén zakatolt a gőzparipa Szi­lézia felé. Útközben elisme­rően bólogattunk a gondosan művelt szántóföldek, a takaros, tiszta kertek és házak láttán. Csodálkozva állapították meg a válogatott tornászok, hogy errefelé egyetlen tanyát sem lehet látni. Zakopane Éjszaka léptük át a cseh— lengyel határt és csakhamar megérkeztünk Kattoviceba, a lengyel szénbányászat központ­jába. Az állomáson a lengyel akrobatikus torna szövetség elnöke várt bennünket. Meg­lepetéssel értesültünk arról, hogy nincsen szálloda, mert egy nappal előbb érkeztünk. Vagy várakozunk Krakkóban, a szálloda halijában, vagy fo­gadjuk el ajánlatát és men­jünk fel Zakopanéba, olyat úgy se láttunk. Rövid habozás után beszálltunk a jéghideg autóbuszba és elindultunk a Magas Tátrába. Több mint négy óra hosszat haladtunk a Dunajec folyó völ­gyében, míg megérkeztünk a világhírű síparadicsomba. Rö­vid ebéd után sietve indultunk a drótkötél-vasút állomására, ezzel a „liftszerű” alkalmatos­sággal több mint ezer métert emelkedtünk és közben átéltük a repülés minden izgalmát. Ég és föld között lebegve, hatalmas sziklaóriások mellett elsuhanva, haladtunk egyre feljebb. Percek alatt a felhők közé jutottunk. Kár, hogy nem sütött a nap, akkor lett volna csak igazán „Divina Comme­dia” a látvány. Megérkezve a 2200 méteres csúcsra, némán szemlélődtünk a templomi csendben. Néhá- nyan felmentünk a mintegy; száz méterrel magasabban levő: meteorológiai állomásra is.: Amikor feljutottunk, örömöm-! ben egy nagy éljent kiáltot-l tam, mire a lengyelek rémül-1 ten intettek le. — Vigyázz, lavinát indít- \ hatsz még egyetlen füttyel is! I Akkor értettem meg csak \ igazán, bogy milyen helyen; járok. (Folyt, köv.) j A Franciaországból hazatért al- : gerlai játékosokból alakult csapat = szombaton játszotta első mérkő- | zését. Tuniszban 8000 • néző előtt j 5:1 (3:0) arányban győztek Tunisz j válogatottja ellen. A magyar és olasz vívók vasár- ■ nap délután Balatonfüreden ven- I dégszerepeltek. A franciák haza- i utazásuk miatt nem tudtak részt I venni a barátságos jellegű talál- I kozón. A versenyzők öt mérkő- ; zést vívtak, hármat az olaszok j nyertek, kettőt a magyarok. A Magyar Evezős Szövetség va- ; sárnap Idénynyitó versenyt rende- j zett. A részvevők Óbudáról in- ; dúltak, s Ide érkeztek vissza a ! célba. A megyei válogatott előkészületei A május 11-i Pest megye—« Szolnok megye labdarúgó mérkőzésre készülődő megyei felnőtt- és ifiválogatott szer­dán tartja utolsó edzését. A felnőttek a vasárnapi talál­kozó színhelyén, Pilisen mér­kőznek a Ceglédi Vasutas NB Il-es csapatával. Az ifik Du­nakeszin játszanak. NB ll-es labdarúgó eredmények Nyugati csoport: Kaposvári Ki­nizsi—Budafok 4:1 Zalaegerszegi TE—Láng-gépgyár 0:0, Nagykani- zsa-Székesfehérvár 3:2, Délbudai Spartacus—Zalaegerszegi Dózsa 0:0, Sztálinváros—Kaposvári MTE 5:3, Pécsbányatelep—Veszprém 3:1, Mo- sonmagyaróvár—Sopron 5:0, Szom­bathelyi Pamut—szekszárd 3:1. Déli csoport: Békéscsaba _Szolnok 3:1 , VKSE_Gyula 2:1, Pénzügyőrök —KISTEXT 1:1, Makó—Bp. Petőfi 3:1, Bp. Vörös Meteor—Szegedi VSE 0:0, BVSC—Kecskeméti Dó­zsa 3:2, Gázművek—Jászberény 1:0. Keleti csoport: Bp. Spartacus— Debreceni VSC 2:0. MA VÁG—Pere­ces 7:4, Nagybátony—Miskolci MTE 3:0, Salgótarjáni SE-Debre- ceni Honvéd 1:1, Szállítók—Ózd 1:0, Hatvan—Baglyasalja 1:0, Mis­kolci VSC—Bükkalja 1:0, Egyet- értés—Eger 4:2. Bőséges választék a sportüzletekben A Sport-, Hangszer- és Játék­nagykereskedelmi Vállalat Guszev utcai raktárában megélénkült a forgalom. Ahogy javul az idő, mind több megrendelés érkezik a fővá­rosi és a vidéki sportüzletekböl. Tavaly nagy örömet jelentett a vikkendezőknek a felfújható gu­mimatrac, bár minősége ellen volt kifogás. Az Idén jobb minőségben készítik, vastagabb az anyaga és tartósabb a ragasztása. Az elmúlt év nyarán a gumimatracok csak egy modellben készültek, az idén már négy változatban gyártják. A vízi szezonra a Balatonfüredi Hajógyár és a Csillaghegyi Csó­naképítő Ktsz is jobb hajókat gyártott. Az egy- és kétszemélyes balatoni csónakok, a kétpárevezős kübótok. az egy- és kétszemélyes kajakok, a Kalóz-típusú vitorlások pihentetett faanyagból, lakkozás­sal készültek. Az idén már nemcsak Budapes­ten, hanem vidéken is lehet hajó­kat vásárolni. így például Győrött, Miskolcon, Debrecenben, Szombat­helyen, Szegeden és Baján. A teniszsport rajongóinak is tar­togattak újdonságot az idei nyárra. A teniszlabdák lényegesen job­bak, mivel angol filcet használtak a gyártáshoz. így felveszik a ver­senyt a külföldiekkel. Bőségesen van keret, különféle minőségben. A Teniszszövetség javaslatára ha­zánkban is felelevenítik a toll- labda teniszt Ez a sport mintegy előlskolája a rendes pályás tenisz­nek. Az ütök 51,20 forintba, a háló mindössze 36 forintba kerül. Az új sportcikk árusítására egyelőre a Bajcsy-Zsilinszky úti Sportáruhá- zat jelölték ki. Az első szakszerű bemutató május első napjaiban Siófokon lesz azzal a céllal, hogy a nyaralókkal is megkedveltessék.