Pest Megyei Hirlap, 1958. január (2. évfolyam, 1-26. szám)

1958-01-14 / 11. szám

""cJCirlap >► 1958. JANUAR 14. KEDD A váci lányok sikere Budapesten Kézilabda-forduló, bírói tévedésekkel, levonulással tarkítva Hörömpő és Rendek vezet a megyei sakkbajnokságon A megyei egyéni sakkbajnokság csütörtöki függőnapján több játszmát fejeztek be: Magyar—Janisch 0:1, Jakab—Hö­römpő 0:1, Janisch—Hámori 1:0. A Peller—Szente-játszma to­vábbra is függőben maradt. Szombaton bonyolították le a harmadik fordulót, amely a következő eredményeket hozta: Langmár—Dobos 1:0, Szente— Martok 1:0, Jakab—Peller 0:1, Hámori—Hörömpő 0:1, Dö- meny—Rendek 0:1. A Magyar—Sziván-játszma függőben ma­radt, a Teichmann—Janisch-mérkőzést elhalasztották. A bajnokság állása a harmadik forduló után: Hörömpő Gyula, Rendek 3 pont, Janisch (egy elmaradt mérkőzés), Szi­vén (egy függő), Langmár 2 pont, Peller (egy függő), Szente (egy függő), Teichmann (egy elmaradt mérkőzés), ifj. Dobos, Mariok, Dömény (egy függő) 1 pont, Magyar (egy függő), Há­mori, Jakab 0 pont. Ma délután, 17 órai kezdettel a következő párosításban kerül sorra a negyedik forduló a megyei tanács épületében: Dobos—Rendek, Janisch—Dömény, Hörömpő—Teichmann, Szí­ván—Hámori, Peller—Magyar, Mariok—Jakab, Langmár— Szente. * A megyei sakk-csapatbajnokságért: Szentendre—Pilisi Bá­nyász 2y2:972. 1 2:1 - huszonnégyszer I | Érdekes kimutatást ké-1 | szített Perényi Jenő, a tor- | | bágyi labdarúgó-csapat ed- I | zője. Kiszámolta azt, hogy | la megyei II. osztályú láb- I | darúgó-bajnokság Petőfi I | csoportjában milyen ered- | | menyek fordultak elő leg-1 | gyakrabban. A 2:1 „uralko-í | dott” az őszi fordulóban, 24 I | mérkőzés végződött ebben f | az arányban. 2:0 tízszer, | | 1:0 és 3:1 hétszer fordult | | elő. Hat esetben végződött 1 | 3:0, illetve 6:0-ra a mérkő-i | zés. | i A ritka eredményék so- 1 | rába tartozott a 8:2, 7:2,1 | 8:1, 7:0, 12,0. Ezek csak egy- | | szer születtek. | A zöld asztalnál 11 talál- | | kozó sorsát döntötték el. I Huszonkét telitalálat a totón A heti totó-fordulóban 22 pályá­zó ért el telitalálatot. A nyere-. meny egyenként 18 525 forint, 11 ta- tálatos szelvény 410, tíztalálatos pedig 4278 akadt. Előbbiekért 994, az utóbbiakért pedig 127 forintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 1. 2, U 1, x, törölve, 1. 2, x, 1, 1. 1. 2. Csepel Autó-Hódmezővásárhely 4:4 (2:2) A Komjádi Kupa vízilabda­mérkőzésen igazságos döntetlen született a Sportuszodában. G: Váradi (3), Kenéz, ill. Csillag (2), Kmetykó, Nagy. A mérkőzés részleteire visz- szatérünk. Február 2-án Zágráb—Budapest- válogatott férfi teremkézilabda- mérkőzést bonyolítanak le Zágráb­ban. A Pest megyei női kézilab­dázók „lefőzték’’ a férfiakat. Három mérkőzés közül kettőt megnyertek, míg a férfiak számára már sokkal kevesebb babér termett a vasárnapi te­rembajnoki fordulóban. Bp. női II. osztály: NÖIRUHA—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 1:0 (0:0) A Péceli úti tornacsarnok­ban lejátszott mérkőzésen a ceglédi együttes így állt ki: Vigh — Lengyel, Palásti — — Kiss, Nagy, Száraz. Csere: Sági, Mama. Kiegyensúlyozott játék után, a félidő közepén feljött a ru­hagyári csapat. Vigh több ve­szélyes lövést hárított, egy hétméterest is kivédett. A második félidő közepén megszerezte a vezetést a Női- ruha. A gólra ellentámadások­kal válaszoltak a ceglédiek, de Marná két lövését, majd Len­gyel jobb alsó sarokba tartó bombáját bravúrosan hárította a budapesti kapus. Közepes iramú mérkőzés, a döntetlen igazságosabb lett volna. A Pest megyei csapat­ban Vigh és Lengyel játszott jól. VÁCI SZÖVŐ—BP. KÄBEL 2:1 (1:1) Tüzér utcai tornacsarnok. A váci csapat így állt fel: Szi­lágyvári — Petrík, Szücsné — Kósdi, Dán, Kmett. Csere: Kozma, Benedek. A Kábel kezdett jobban, majd lassan feljött a Szövő. Szücsné kapufát lőtt, később Dán átadásét Kmett a bal alsó sarokba helyezte. Az ellentá­madásokat jól blokkolták a váci lányok, végül is a balol­dali védelem hibájából egyen­lített a fővárosi csapat. Fordulás után kiegyensúlyo­zott játék folyt, s csak az utol­só percekben kerekedett felül a Szövő. Dáin kiállítása miatt öt főre olvadt a Pest megyei együttes. Szücsnét szabályta­lanul akadályozták, s a megítélt hétméterest Szilágyvári, a Szövő kapusa a jobb felső ka­puba lőtte. A váciak nehezen bár, de megérdemelten nyertek. Kmett Szitógyvári és Petrik játszottak átlagon felül. VÁCI FORTE—DUNACIPÖ 8:0 (4:0). Tüzér utca. A Váci Forte összeállítása: V áss — Básti, Kalácska — Kovács, Kontretz- Iky II, Sulyánszkyné. Csere: Kontretzky 1. Sulyánszkyné két gyors elfu­tása után 2:0-ás vezetésre tett szert a Forte. A harmadik gólt Kalácska lőtte a bal alsó sa­rokba. majd Kontretzky II. át­adása után Kovács talált a há­lóba. A félidő végeíelé Kalács­ka nagy kapufája jelentett ese­ményt. Fordulás után hétmétereshez jutott a fővárosi együttes. Ka­pusuk állt neki a büntetőnek, de lövése a kapufán csattant, majd Kalácska a váciak térfe­léről az ellenfél üresen hagyott kapujába iveit Kontretzky II., Kontretzky I. és Sulyánszkyné végülis nyolcra növelte a Forte góljainak számát. A zó mázó Váci Forte techni­kás, szép játékkal biztosan nyert a gyengébb képességű fő­városi csapat ellen. Vass, Su­lyánszkyné és Kalácska telje­sítménye érdemel külön dicsé­retet. Férfi NB I BC csoport: alul a Pest megyei csapat. A találkozó a Péceli úti torna­csarnokban került sorra, a budakalászi együttes így állt fel: Beck — Szászi. Koller — Katona1, Túrán, Klump. Cse­re: Király. A nap „legnagyobb mérkő­zésén” a második félidő de­rekáig Budakalász vezetett. Ekkor Szászi hatalmas bombá­jába Túrán beleszaladt, s a szédelgő játékos kénytelen volt elhagyni a pályát. Ezzel jelentősen csökkent a kalá­sziak játékereje, felülkereke­dett az ellenfél. A gólokon Szásízi, Túrán (4—4), Klump (3) és Király (2) osztozott. A védelem és Klump játéka dicsérhető elsősorban. SZOLNOK— VÁCI HAJÓ 13:8 A hajógyáriak összeállítása: Dóra — Adamcsék, Steidli — Rácz, Kiima, Brellos. Csere: Pálinkás. 6:6-ig fej fej mellett haladt a Péceli tornacsarnokban le­játszott mérkőzésen a két csa­pat. ezután elhúztak a tisza- partiak. Bp. férfi III. osztály: KERTÉSZETI FŐISKOLA— VECSÉS 15:6 (8:3) Szentkirályi utcai tornacsar­nok. A vecsésiek összeállítása: Geringer — Beleki, Drubek — Jánya, Sárosi, Körmöczi I. Csere: Körmöczi 11. Az elemi hibákat vétő ve­csésiek ellen biztosan nyert a főiskolás csapat. A tizen­ötödik gól miatt, befejezés előtt két és fél perccel levo­nult a vecsésá együttes. G.: Beleki (4, hármat hétméteres­ből), Jánya (2). — alacs — A jövő héten ismét villanyfényes gyorskorcsolyázó versenyek szín­helye lesz a városligeti Műjég­pálya. Kedden és szerdán a Bp, Vörös Meteor rendezésében bonyo­lítják le a hagyományos „Eötvös Zoltán” emlékversenyt. A svájci Wengenben szombaton rendezett nemzetközi férfi lesikló versenyt a többszörös olimpiai és világbajnok osztrák Toni Sailer nyerte 2:25.2 perccel az amerikai Werner (2:25.5 p) s a svájci Forrer (2:26.4 p) előtt. Vasárnap sífutóversenyt rende­zett Mátraházán a Bp. Honvéd. Az idény első ilyen versenyén két meglepetés is született: a férfiak mezőnyében a hosszú idő óta ve­retlen Sajgót pompás küzdelemben utasította maga mögé a jóformá­ban levő Baták. A nőknél Bartha Magdolna 6.5 mp-et vert rá a me­zőnyre. A Jugoszláv Labdarúgó Szövetség — eleget téve a Vasas k'érélméneik — kijelölte a február 26-án Buda­pesten sorrak erülő Vasas—Aj ax Amszterdam Európa Kupa labda­rúgó-mérkőzés jugoszláv játék­vezető hármasát. Eszerint a vezető bíró Nedélkovsziki lesz, a két part­jelző pedig Vlajics és Kosztics. Érdekes sporteseményre kerül sor szerdán délután — 16 órai kez­dettel a Millenárison: a KISZ bu­dapesti bizottsága jelmezes jégkar- nevált rendez — diákok részére. A műsor szerint az első részben a magyar műkorcsolyázó élgárda tagjai tartanak bemutatót, majd a második részben az ifjúsági ver­senyzők adnak ízelítőt tudásukból. Ezt követi azután a magyar ifjú­sági jégkorong A- és B-válogatott kétszer 10 perces mérkőzése. Ez­után jön a java: a jégherceg és jéghercegnő megnyitja a fiatalok karneválját s a régi, patinás sport- létesítményt — a csillogó jégen —* a fiatalság veszi birtokába. A legjobb magyar és olasz pár­bajtőrvívók vasárnap délután Ba- latonfüreden egyéni verseny keare-» tében mérték össze tudásukat. A kilences mezőnyben hat magyar és három olasz indult. Pavesi távol­maradt a versenytől. A küzdelmek igen érdekesen alakultak. Úgy lát­szott, hogy Kausz az erős mezőny­ben megszerzi az elsőséget, mert már mindhárom olasz ellenfelét le­győzte. A verseny második felében azonban váratlanul vereséget szen­vedett Berzsenyitől és Báránytól is, s ezzel kénytelen volt a második hellyel megelégedni. Ceglédi sikerek a megyei birkózó-válogatón A Pest, Szolnok, Bács me­gyék közötti kötöttfogású via­dalra készülődés jegyében bir­kózó-válogatóversenyt rendez, tek vasárnap Monoron 34 rész­vevővel. A küzdelmek nagy ér­deklődés mellett folytak le, a volt legényegylet helyiségében. Hat sportkör : Ceglédi Vas­utas. Dunakeszi Magyarság, Abonyi Petőfi, Albertirsai Vas­utas, Nagykőrösi Kinizsi, Mo- nori Petőfi képviseltette magát a viadalon. Az előzetes megái, lapodás értelmében a csapatok­ban legfeljebb elsőosztályú mi­nősítéssel rendelkezők szere­pelhettek; A monori verse­nyen szőnyegre lépett Kenéz és Fábri is, akik bár azelőtt ki­váló versenyzők voltak, de mi­vel az elmúlt évben nem kap­tak helyet a nagyválcgatott- ban, visszaminősítették őket. Szoros, színvonalas összecsa­pások jellemezték a monori viadalt. A legérdekesebbnek a Kenéz—Lendvai, Fábri—Tálas és a Gál Zoltán—Balogh mér­kőzés bizonyult. Lendvai a nap legszebb találkozóján az utolsó percben öntust vétett s így alulmaradt nagynevű ellenfelé­vel szemben. Balogh és Tálas inkább döntetlent érdemelt volna, Gál Zoltán, illetve. Fábri ellen. Lepkesúlyban meglepően jól dolgozott Fábián. A viadalon a válcgatottjelöl- tek általában jó formát mutat­tak. A Ceglédi Vasutas ver­senyzői szerepeltek a legjob­ban, öt súlycsoportban diadal­maskodtak. Lepkesúly: 1. Fábián (Ceglédi Vasutas), 2. Kiss (CVSE), 3. Rácz (Dunakeszi Magyanszág). Tóth-Szalkai István, a Nagy­kőrösi Kinizsi kitűnő birkózója nyerte a félnehézsúlyú ver­senyt a monori válogató viada­lon. Légsúly: 1, Kenéz (CVSE), 2. Ko- párszki (Albertirsa), 3. Izmán (Mo- nor). Pehelysúly: 1. Fábrl (CVSE), 2. Tálas (Dunakeszi), 3. Szlama (Du­nakeszi). Könnyűsúly: 1. Krizsán (CVSE), 2.^ Tóth (CVSE), 3. Nyirf (Nagy­kőrös). Váltósúly: 1. Gál Zoltán (CVSE). 2. Balogh (Dunakeszi), 3. Sárik (CVSE). Középsúly: 1. Száraz (Dunakeszi), 2. Simon (CVSE), 3. Bokros (Mo- nor). Félnehézsúly: l. Tóth-Szalikai (Nagykőrös), 2. Szedrest (Albert­irsa), 3. Molnár (Abony). Nehézsúly: 1. Sóvári (Albertirsa), 2. Szente (Nagykőrös), 3. Varga (Dunakeszi). ÚJPESTI DÓZSA—VÁCI SZÖVŐ 12:11 (6:6) A Tüzér utcai tornacsarnok­ban került sorra a mérkőzés. A Szövő a következő össze­állításban játszott: Soós — Barcza, Kulcsár — Baracsi, Gombaly, Varga. Csere: Ku- rali. Széplaki, Micsinai. Kulcsár két és Micsinai egy góljával 3:0-ás vezetésit szerzett a mérkőzés elején a Pest me­gyei csapat. Baracsi kiállítása 'után 3:2-re szépítettek az új­pestiek majd Kulcsár szabad- dobásával és Baracsi góljával 5:2-re elhúzott a Szövő. Ezután 5:4-re később pedig 5:5-re alakult; az eredmény. 5:4 ál­lásnál Kulcsár kihagyott egy büntetőt. Varga révén megint a váciak jutottak előnyhöz, de a Dózsa rögtön egyenlített. A félidő viharos váci támadások­kal ért véget. A második félidő elején Ba­racsi hibájából a lila-fehér csapat szerelte meg a veze­tést, melyet ugyan Baracsi még behozott, de ezután ért­hetetlenül visszaesett a Szövő. Baloldali védelme rendre ki­hagyott, s máris 10:7-re el­húztak az újpestiek. Széplaki és Kulcsár góljával 10:9-re fel­jöttek a váciak, de ezután is­mét a Dózsa percei következ­tek: 12:9-re elhúztak, majd Kulcsár és Baracsi góljával 12:ll-re alakult az eredmény. A közönség hatalmas hang- orkánja mellett igyekeztek egyenlíteni a váciak, de ez nem sikerült. A Váci Szövő igen jól meg­állta helyét nagynevű ellen­felével szemben. Ha olykor nem következnek be a csa­pat pillanatnyi kihagyásai, még a győzelmet is megsze­rezhette volna a Szövő. A Pest megyei csapatban Kulcsár, M:cs!na.i, Baracsi játszott jól. Bp. férfi II. osztály: SOROKSÁR— BUDAKALÁSZ 14:13 (6:8) Ezen a mérkőzésen is csak egy gól különbséggel maradt Worthington szi­vattyúk és min­dennemű lakatos munkát vállalok. Ráfi János. VE. Vörösmarty u. 69 Tel.: 327-577. Cifrakerti Állami Gaz­daság, Cegléd, felvesz villanyszerelő, auto­gént egész,tő, esztergá­lyos szakmunkásokat. Vácon kettőszobrs félkomfortos ház 300- as gyümölcsössel el­adó. Balassa gyár ma ti Út 24. Eladó Budapesttől 30 km-re 12 hold rét. szántó. gyümölcsös, vízioffgal. éoületekkel. ..Tanvabirtok 34896” ieligére Felszabadulás béri hirdetőbe. ; Ház eladó, beköltöz­hető: Vácon. Áraád utca 5. Érdeklődés 5 órától. itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii""ii>itim!4iiuii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniHuiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiMiiiHiiiifiiimmiitiittiiiiiiittiiitiiKf