Pest Megyei Hirlap, 1957. szeptember (1. évfolyam, 105-129. szám)

1957-09-24 / 124. szám

NB lll-as csapataink közül csak a Váci Vasutas győzött idegenben A Pest megyei NB III-as csapatok közúti csupán Pécel játszott otthon vasárnap, a Pilisi Kinizsit fogadták a pé- celiek. A találkozó a hazai együttes győzelmével végző­dött. A többi csapat más me­gyében mérkőzött s közülük csupán a Váci Vasutas tudott győzni. A Pilisi Bányász, Nagy­kőrös, Gödöllő és a Szentendrei Honvéd egyaránt idegenben hagyta a két pontot, PÉCELI MÁV— PILISI KINIZSI 4:1 (1:0) Pécel, 800 néző. V: Telek. Pécel: Nagy — Mikes. Sári, Stecker — Szebek. Városi — Holló I, Holló II, Tóth, Daró- czi, Farkas. Pilis: Varga — Kurucz. Perjést, Osztás — Sá­rán, Szél — Czinkos. Czopkó, Földvárszki, Furcsán, Halgas. Az I. félidőben nagy me­zőnyfölényben játszott a hazai együttes. A vezető gólt a 43. percben Daróczi szerezte. A Kinizsi szórványos támadásai veszélyesek voltak. Fordulás után a péceli támadások fel­őrölték a vendégcsapat védel­mét. Ekkor Holló II, Daróczi és Holló II növelte a hazai gó­lok számát. Czopkó szabadrú­gásból szépített. A Kinizsi 3 tartalékkal állt fel, az egyik legjobb játékos, Tihanyi is hiányzott a csapat­ból. Ez erősen csökkentette a pilisiek esélyeit. Mindent ösz­szevetve a Péceli MÁV ilyen arányban is rászolgált a győ­zelemre. / Jó: Daróczi, Mikes, Sári, ill. Perjési. Osztos, Földvárszki. VISCOSA—PILISI BÁNYÁSZ 5:2 (3:2) Egy félidőn át vérbeli rang­adó mérkőzést láttunk Nyer­gesújfalun. Ideális labdarúgó időben Szabó Gusztáv játékve­zető sípjelére a két csapat a következő összeállításban kez­dett. Viscosa: Papp — Kozma, Molnár, Hack — Goldschmiedt. Fábián — Forgács, Balázso- vics, Tóth. Lochner, Csepecz. Pilisi Bányász: Herczeg — Markos, Bauer, Spanberger — Nick, Wiest — Fazekas, Mar- jai. Juricza. Gechter. Vízvári. A szurkolótábor ‘hangpárba­ja közben mindkét csapat ide­gesen kezdett. Kezdeti me­zőnyjáték után, midőn a ha­zaiak vették át a játék irányí­tását, megszólaltak a kerep­lők. A Viscosa támadott, a 18. percben Fazekas révén mégis a bányászok szerezték meg a vezető gólt. (0:1). Az iram fo­kozódott. s kiegyensúlyozott játék alakult ki. Mindkét ka­pu többször forgott veszélyben, s mindkét részről több szabály­talan belemenés történt, me­lyet a játékvezető szigorúan megtorolt. A 24. percben vi­tás kezezés miatt 20 méteres szabadrúgáshoz jutott a hazai A nagy fölény nem volt elég... Szovjetunió-Magyarország 2:1 (1:1) — Jegyet veszek — ezzel a fel­szólítással ostromolták a Verseny utca elején álldogálók az arra ha­ladókat, a boldog jegytulajdono­sokat. De ez volt a helyzet a Nép­stadionba vezető út többi részén is. Az érdeklődést fényesen bizo­nyította ez a. kép. Telt ház, közel százezer néző előtt került sor va­sárnap délután a Magyarország— Szovjetunió mérkőzésre. Az ifjúsági találkozó után a francia játékvezető hármassal (vezetőbíró: Lequesne, partjelzők: Harzic, Groppi) az élen futott ki, fehér mezben a magyar, piros mezben pedig a szovjet csapat, üdvözlés után a következő össze­állításban kezdődött a játék. Szovjetunió: Beljajev — Ogony- kov, Keszarjev, Kuznyecov — Voj- nov. Netto — Tatusin, Iszajev, Szimonyan, Sztrelcov, Iljin. Ma­gyarország: Grosics — Mátrai, Si­pos, Sárosi — Bozsik, Herendi — Sándor, Machos, Hidegkúti, Bund- zsák, Lenkei. Nagyszerű iramban kezdődött a játék, s a magyar csapat olyan huszáros rohamokat vezetett, hogy lázbaj ott a közönség. A szovjet csapat beszorult. Váratlan volt a vendégek első. gólja, egy ártatlan­nak látszó jobboldali támadás után Iszajev a 11-es magasságában Ta- tusinhoz adott. A jobbszélső egy csellel becsapta Sárosit és tisztán állva, élesen félmagasan lőtt. A jól eltalált labda a vetődő Grosics mellett a jobb kapufa belső lapjá­ról pattant a hálóba. (1:0). Hosszú percek kellettek ahhoz, hogy ismét magára találjon a ma­gyar csapat. (A 13. percben Netto megsérült, s helyére Maszíj önkin jött be.) Ezután a védelem bizto­san hárította a szórványos és elég­gé tervszerűtlen szovjet támadáso­kat. A magyar csatársor azonban elől nem boldogult. Nagy volt a magyar fölény, s hogy mégis ne­hezen született az egyenlítés, arra magyarázatot lehet találni. A szo­rosan záró szovjet védelemben és a sokat adogató, pepecselő magyar csatársorban. A magyar gól a 26. percben szü­letett meg. Hidegkúti hozta fel a labdát, majd Bundzsáknak adott, aki több csel után egészen az alapvonalig futott, onnan félmaga­san beadott, s Hidegkúti mintegy két méterről a háló jobboldalába küldte a labdát. A gól után sajnos elmaradt a folytatás .. . így volt ez fordulás után is,- amikor a szovjet csapatban Szi­monyan helyére Ivanov állt be. (A csere jogosságához kétség fér, mert a csapatvezetők megbeszélé­sén egy kapus I és egy mezőny- játékos cseréjét engedélyezték. A szovjet együttes Maszljonkin be­állításával mái' kimerítette a játé­kos csere jogát.) Ebben a játék­részben úgy nézett ki a mérkő­zés, mintha a szovjet csapat nem is törekedett volna másra, mint arra, hogy kapujától távoltartsa a labdát. A magyar együttes nyo­masztó fölényben játszott. (A 67. percben Machos helyére Tichy állt.) Szinte eseményszámba men­tek a szovjet előretörések. Ez a fölény azonban meddő volt. A csa­tárok tudománya legtöbbször „meghalt” a 16-os után. Nem vál­lalkoztak lövésekre, kiugrásokra, így nem is tudták bevenni a Bel­jajev által jól őrzött kaput. Négy biztos gólhelyzet maradt kihaszná­latlanul. S mint ahogy ilyenkor lenni szo­kott, a nagy magyar fölénynek szovjet gól lett a vége. Befejezés előtt három perccel Sztrelcov leke­zelte az előrevágott labdát, elhú­zott a magyar védők mellett, s mintegy hét méterről, a balössze­kötő helyéről élesén a bal felső sarokba lőtt. Mindent összevetve, a magyar csapat legalább a döntetlent meg­érdemelte volna. Nagyszerűen küzdöttek a játékosok, egy hét alatt rendkívül sokat javult erőn­létük. A csatárok gólerősségén azonban feltétlenül javítani kell. Egyénileg Sipos. Mátrai és Berendi játszott kiemelkedően, a szovjet csapatban elsősorban Beljajev és Sztrelcov tűnt ki. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista MunkáSDár» Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadta a HfrHokiadó Vállalat Szerkesztőség és kiadóhivatal Budapest VIII.. Blaha Lulza tér S Telefon: 343-100. 142-220. Szikra Lapnyomda; Felelős vezető* Kulcsár Mihály Capt. BUNTE nyugatnémet MARTINI GARB UN nyugatnémet GABRIELLÓ A BUDAPEST NAGYCIRKUSZ ATTRAKCIÓI CEGLÉDEN, SZEPTEMBER 27-30-IG együttes és a szabadrúgás utáni kapu előtti kavarodás­ból Lochner kiegyenlítet* (1:1), sőt a 32. percben Tótlii—For­gács összjáték után utóbbi éles szögből leadott lövéssel megszerezte a vezetést (2:1). A vendégcsapat nem adta fel a küzdelmet. A 37. percben Juricza elfutott a baloldalon, s beadását Fazekas a hálóba fe­jelte. (2:2). Mindkét csapat tel­jes erőbedobással küzdött, s a 43. percben ismét a Viscosa támadósora volt eredményes. Tóth beívelését a kapus csak érinteni tudta, s Balázsovics pár méterről a ‘hálóba nyomta a labdát. (3:2). A második félidő kezdő rú­gása után a középkörben Ju­ricza és Tóth összecsapott, s a játékvezető Juriczát kiállítot­ta. Tótihot ölben vitték le a pályáról, de öt perc múlva visszatért, s a továbbiakban teljes értékű játékosa volt csapatának. Az első félidő jó irama és színvonala szemmel láthatólag esett, s a második félidőben tervszerűtlen, csap­kodó játék folyt. Fél órán ke­resztül a hazaiak nem tudták kihasználni ember-előnyüket, de végül a 32. percben Cse­pecz elfutott, s a tétovázó bá­nyász védők mellett Lochner a hálóba kanalazta a labdát. (4:2). A 39. percben a vendé­gek megszerezhették volna harmadik góljukat. Gechter kitört, de a kifutó kapus mel- 1 lett a kapufának gurította a labdát. A 40. percben aztán’ el­dőlt a mérkőzés sorsa. Fábián —Tóth összjáték után Tóth a bal felső sarokba emelt. (5:2). A. Pilisi Bányász csapata igen megérezte Juricza kiállí­tását, s a második félidőben csatársoruk a kapura veszély­telenül játszott. így a mérkő­zést a Viscosa megérdemelten nyerte, de a gólarány túlzott­nak mondható. Goldschmiedt, Tóth és Cse­pecz, illetve Markos. Bauer és Fazekas játszott jól. Martonvásári Traktor— Nagykőrösi Kinizsi 2:0 (0:0) Martonvásár. V. Matyó. Váci Vasutas—Ercsi Kinizsi 1:0 (1:0) Ercsi. V: Hankó. A váciak gólját Mészáros szerezte. Adonyi Petőfi—Gödöllői Vasas 3:2 (1:1) Adony. V: Kleiber. Sz. MÁV—Szentendrei Honvéd 4:1 (2:0) Székesfehérvár. V: Thurzó. A Honvéd egyetlen gólját Albrecht lőtte. Egyéb eredmények. Tokodi Bányász—Annavölgyi Bányász 6:1 (3:1). Tokod. 100« néző. V: Potocsnyi dr. Esztergomi Vasas —Székesfehérvári Petőfi 2:0 (1:0). Esztergom, 1500 néző. V: Gombás. Károm mérkőzés — három pont Gyurcsik Zsuzsa (Gödöllői MEDOSZ) 143 centiméterrel nyerte a magasugrást Pest megye serdülő atlétikai baj­nokságán Hídvégi Benedek (Gödöllői MEDOSZ) nyerte a vasárnapi megyei ifjúsági ötpróba baj­nokságot iMiiiiimiiiiiimiiniiiiiiiMiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiHiiiiiimiiiiiiii A LABDARUGÓ NB ll-ERT A vasárnap lejátszott NB II. oszt. labdarúgó mérkőzések ered­ményei a következők: Keleti csoport: Bp. Spartacus— Pereces 8:1, Élőre—MVSC 3:0, Nyír­egyháza—MÁVAG 3:1, Cs. Autó— Salg. SE. 1:2, DVSC—Szállítók 1:0, Egy etértés—Hatvan 3:2, Egér- Miskolci MTÉ 3:0, Baglyasalja— Debreceni Honvéd 4:0. Biékkalja— Ózd 1:0. Nyugati csoport: Győri ETO— Nagykanizsa 3:0, Mosonmagyar­óvár—Szombathelyi Pamut 2:0, Pécs-Bány atelep—Oroszlány 3:2, Sztálmváros—Kaposvári Kinizsi 5:1, Délbudai Spartacus—Zalaeger­szegi TE 2:2, Szekszárd—Székes- fehérvár. 3:1. Zalaegerszegi Dózsa —BMTE 5:0, Kaposvári MTE—Pé­csi VSK 4:1, Veszprém—Sopron 4:2. Déli csoport: Baja—KISTEXT 1:1 Szolnok—Gyula 2:2, Békéscsaba —Jászberény 2:3, Vác—VKSE 3:2, UTTE—Cegléd 1:1, . BVSC—Pénz­ügyőrök 0:0. vörös Meteor—Makó 1:0, Kecskemét—Pesterzsébet 3:1, Ganzgyár—Szeged 0:1. Nincs telitalfilat a totón! A totó 38. fordulójában — akár­csak az előző héten — nem volt telitalálat. Tizenegy találatot 28 fogadó ért el, nyereményük egyen­ként 15 603 forint. Tíztalálatos szel­vény 390, kilenctalálatos pedig 3294 akadt. Előbbi 1120, utóbbi pedig 177 forintot fizet szelvényenként. A tizenkét taláiatos tippszelvény: 2, x, x, X, 1, 1, 1, 1, x, 1, 2, 1, Az Üllői Vasutas legyőzte a Monori Petőfit Meglepetések az I. osztályban A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság vasárnapi for­dulójában a legnagyobb meg­lepetést az üllőiek szolgáltat­ták: 3:2 arányban legyőzték a Monori Petőfit. A mérkőzést az üllői pálya betiltása miatt Vecsésen játszották. Váratlannak számít a Duna. keszi Magyarság kistarcsai győzelme is. Albertirsa és Szi- getszentimiiklós hét gólt rúgott Fótnak. illetve Maglódnak. Gyomron mintegy 1500 néző előtf Pusztaszeri játékvezetése mellett került sorra a Gyömrő —Vecsés találkozó. Magas színvonalas hatalmas iram jel­lemezte a játékot, mely végül is igazságos. 2:2 arányú dön­tetlent, hozott. Góllövő: Koré­ba, Békeffi, ill. Molnár, Krész. Eredmények: Albertirsa— Főt 7:0 (2:0), Szigetújfalu— Felsőgöd 2:1 (2:1). Üllő—Mortor 3:2 (2:1), Gyömrő—Vecsés 2:2 (1:1), Dunakeszi Kinizsi—Tököl 4:1 (0:1), Szigetszentmiklós— Maglód 7:0 (5:0), Kistarcsa— Dunakeszi Magyarság 0:2 (0:0). A Váci Hajó—Ceglédi Építők mérkőzés elmaradt. Keresse fel a ROZSAKÉRT FALATOZÓ ESPRESSÓT, Nógrádverőce. Árpád út. Mindhárom NB Il-es csapa­tunk otthon szerepelt vasár­nap. Teljesítményük ötven szá­zalékosnak mondható, egy győzelem, egy döntetlen, egy vereség szerepel mérlegükön. Különösen váratlan a Csepel Autó hazai veresége. UTTE—CEGLÉDI VASUTAS 1:1 (0:0) Cegléd, 1500 néző. V: Her­nádi. UTTE: Dung — Kele­men, Szín. Dénes — Kárpáti, Színes — kemény, Karádi, Ka­rácsonyi, Ka jós, Lakatos. Ceg­léd: Madarast — Várkonyi dr., Gyikó, Magyar — Fodor. Bá­rányt — Kökény, Gyura. Cser- nai, Botos. Halász. Az első félidő gól nélkül telt el. Bár sokkal többet támadott a hazai csapat, a jól tömörülő UTTE védelem, s nem utolsó sorban Lung jó védései gátol­ták a ceglédiek eredményessé­gét. Fordulás után a vendégek szerezték meg a vezetést. Vár. konyi dr. egy pillanatra elfe­lejtkezett a taktikai utasítás­ról, Karácsonyi semlegesítésé­ről, ennek következménye volt a gól. Az ellenfél vezetése rö­vid időre letörte a Vasutast, aztán ismét magára talált az együttes. Az egyenlítés 11-esből esett. Csernai mint már annyiszor a mérkőzésen, egyedül tört ka­pura, a vetődő Lung elkapta a lábát, a játékvezető emiatt 11-est ítélt a hazaiak javára. A büntetőt. Csernai juttatta a hálóba. Lőricz Emil, ceglédi edző véleménye szerint gólokkal jobb volt a jól játszó hazai csapat, fölényét azonban nem tudta értékesíteni. Dicker Mi­hály, a fővárosiak egyik veze­tője is igen elismerően nyilat­kozott a Ceglédi Vasutas já­tékáról. A vendégcsapatban Lung. Kemény, Karácsonyi és Laka­tos, míg a Ceglédi Vasutasban Gyikó, Fodor. Baranyi. Cser­nai és Kökény nyújtott átla­gon felülit. VÁCI SE—VKSE 3:2 (1:1) Vác, 3000 néző. V: Gál: Vác. Kohlman — Jeszenszky. Nev- gan, Szokol — Konrád, Bábi — Varga. Czuczor, Pintér, Bo­ros. Lukács. VKSE: Kelen — Horváth. Dropkó, Kovalik - Juhász dr., Andriska — Ba­logh. Varga, Nagy, Szabó, Ko­lozsvári. Alacsony színvonalú, igen kemény mérkőzésen születeií meg a hazaiak győzelme. Az utolsó három percben tíz főre olvadt a VKSE, mert Dropkói utánrúgás miatt kiállította a játékvezető. G: Czuczór, Pintér, Konrád (11-es-ből), ill. Andriska, Nagy (11-esből). Jó: Kohlman, Je­szenszky, Bábi, Lukács, ill. Andriska, Nagy, Szabó. SALGÓTARJÁNI SE­CS EPEL AUTÓ 2:1 (2:1) Dunaharaszti, 1200 néző. V: Pósfai. Salgótarján: Olaj — Kovács. Csincsik, Balázs — Jancsó, Tóth — Nagy, Tere. bes. Balga, Rigó, Bodó. Csepel Autó: Hentes — Vigh. Goda. Eisenhoffer — Gröber, Ribári — Kalász, Réti. Szigetvári, Kerekes. Kárpáti. Nagy meglepetés a lelkes salgótarjáni csapat győzelme. Figyelembe kell azonban azt is venni, hogy a játékvezető sok téves ítélete erősen befo­lyásolta az eredmény kialaku­lását. G: Balga, Tóth (11-esből), ill. Szigetvári. Jó: Olaj, Csin­csik. Kovács, Tóth, ill. Ribári, Vigh Szigetvári. A nagykőrösi kosaraslányok otthon tartották az Arany Kupát A nagykőrösi Arany-hét keretében három város női kosár­labda-csapata mérkőzött a kupáért. A tornát a nagykőrösi lá­nyok veretlenül nyerték, s ezzel otthon tartották az Arany Kupát. A kétnapos országos lovasviadal összetett versenyében a Bábolnai MEDOSZ-csapata végzett az élen. Kiváló teljesít­ményt nyújtott a (küzdelmek során Somlay Lajos és Keresztes Erzsébet. Az összetett egyéni versenyt Diósi, a Gyöngyösi MEDOSZ lovasa nyerte. — o — Az Arany-hét keretében országúti kerékpárversenyt is le­bonyolítottak a kecskeméti országúton. Húsz kerékpáros vá­gott neki a 100 kilométeres távnak. Az 1. osztályúak mező­nyében nagy 'küzdelem után a debreceni Kaszab szerezte meg az elsőséget. Az ifjúságiak között Jezerviczki (Építők) diadal­maskodott. — o — Magyarország 1957. évi mesterfokú tornászbajnokságát a városi sporttelepen rendezték meg. A bajnokságot nem tudták az eredeti műsorral lebonyolítani, mert nyújtót nem lehetett biztonságosan felállítani a pályán. így csak öt számban tartot­tak versenyt. A viadal egyben válogató volt a párizsi Európa Kupa-bajnokságra, összetettben az elsőséget Kocsis szerezte meg Csányi és Kemény előtt. A műsort érdekes bemutató szí­nesítette. Jön! Jön! Budapest Nagycirkusz VILÁGVÁROSI ti r SO It Csak 4 napi»! CEGLÉDEN, SZÉF T. 27-30-ig Kőműves szakmunká­sokat azonnal felvé­Altix V. új Sinusz na­sztak Budapest, vagy «*“«*> eIadó’ Ce§léd' Nagykőrös területén Pesti út 13. levő építkezéseinkre, festő és asztalos szak­munkásokat pedig változó munkahe­lyekre . É. M. Bács megyei Építőipari Vállalat. Kecskemét, Bánk bán utca 1. Bu­dapest, XIV., Erzsébet királyné útja 14. Ceg­léd. Rákóczi úti bér­ház építkezés. Figyelem! Kétszemé­lyes rekamiék. fote­lek. székek, sezlonok nagy választékban kaphatók. Vidékre szállítok. Rex kárpi­tos. II.. Mártírok útja 1. (Margit-hídfőnél.) Rekamié, fotel, szék­különlegességek, ké­szen és megrendelés­re kaphatók. Bpest, VIII.. Bacsó Béla u. 9. (Körút. Népszínház u. saroknál.) IRIimEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN!