Pápa és Vidéke, 33. évfolyam 1-52. sz. (1936)

1936-10-25 / 43. szám

A pápai kiállításon bemutatott szabadalmazott 9 9 REKORD" és „ZÁPOR" kút. Gyártja az évtizedeken át gyártott ZUHfIT kút gyártója, Felvilágosítás és lerakat: RAPOCH VILMOS cég PÁPftN, Győri-út, Kedvező fizetési feltételek! 388 SPORT Futball. Perutz—TEDAC 5:2 (4:0) Pápa. Vezette: Németh. A mult vasárnap elszenvedett csor­bát köszörülte ki a Perutz fölényes győzelmével. Sokkal lelkesebben és nagyobb kitartással játszott, mint a győri csapat. A mérkőzés elején mindjárt heves támadásokkal kezd. A 3. percben Osbóth lövése meg­szerzi a vezetést. A 28. percben An­talfi, majd a 37. percben Ács szerez újabb gólt. A 40. percben Bollát a biró sportszerűtlen viselkedéséért ki­állítja. A Perutz 10 emberrel is tá­mad és a 43. percben Osbóth a vé­delmet könnyedén áttörve a negyedik gólj rúgja. Szünet után változatos játék kez­dődik. A TEDAC is támad, ügyesen kombinál, de támadásait nem tudja befejezni. A 3. percben Osbót ismét lyukat talál a hálóba. A 24. percben kapushibából Tóth szépít, majd a 34. percben a nem tisztán megítélt 11-esből Tóth beállítja a végered­ményt. Jó volt: Limperger és Sza­kács, illetve Lang és Tóth. A biró egy-két hibát kivéve általában jól vezette a mérkőzést. TVSE—Kinizsi 1:0 (0:0) Tapolca. Vezette: Schwarcz. Az elbizakodottság és a fölényes kézlegyintés, a rossz csapatössze­állítás meghozta a maga ered­ményét, ismét vereséggel jött haza a Kinizsi. A mult vasárnap megtört a jég, de azt azért nem mertük hinni, hogy teljesen elmerül a Kinizsi. Nem tudjuk hol a hiba, de mindenesetre oka van ennek a szégyenletes vere­ségnek. Valentint mindjárt a játék elején kiállították. Az amúgy is tar­talékosan kiálló Kinizsi teljesen gól­képtelenné vált. A második félidőben súlyos védelmi hibából megszületett a tapolcaiak győztes gólja. Egyen­líteni már nem tudtak. Góllövő: Tóth. PVSE—KTSE 2:1 (1:1) Keszthely. Vezette: Nasitz dr. A nagyobb lelkesedéssel játszó * pápai vasutas megszerezte első győ­zelmét. Nehéz, változatos játékban a mieink bizonyultak jobbnak. Külö­nösen a védelem volt jolt. Gólövők: Tenk és Virk (öngól), illetve Tóth. Ifjúsági bajnokság. Perutz III—Turul 1.1:1 (1:0) Vezette: Matics. Az ifjúsági derbi döntetlenül végződött. A két csapat találkozása nem mutatott jó formát. A gólképtelen csatársorok nem ta­láltak lyukat a hálóba. Góllövők: Horváth, illetve Horváth II. II. ker. SC-Turul II. 6:0 (1:0) Vezette: Bánkuti. Biztos győzelem. Gólok: Fux (2), Hoffmann, Farkas, Szekeres és Makrai. Perutz II—III. ker FC 21 :0 (8:0) Vezette: Tocsik. Fölényes gól­zápor. Gólok: Magyari 8, Sági II. 3, Sági I. 2, Ács 2, Végh 2, Osbóth 2, Varga és Cseri. Brcfipolás ÉS ntanihQp férfiak részére is Unczendernél Pápa. Márton I.-u 10. sz. Hoífer ruhaáruház mellett. Az 1936. évi budapesti nemzetközi fod­rászversenyen dijat nyert. 1117 Bundák, boák prénsek választékban pellerinek legolcsóbban kabát&rémezések jutányosán Keszey szűcsnél Kossuth-utca 24. Aranyéremmel kitüntetve! Szőlőoltványok, szőlővesszők szállítását novemberi-én kezdjük. Képes árjegyzéket ingyen küldünk. Cím: Gyöngyösi Szőlőoltvány­termelő Telep Gyöngyös. Postafiók: 55. 397 Extrakvalitás! 1 1—rí—i —nrri—TT- nrm A legjobbat legolcsóbban! SEZLON, príma kidolgozás­ban, sűrűn rugózva, 8 évi jótállással 39 P REKAMIER ízléses, modern kivitelben, ágynemű tartó­val, 12 évi jótállással . . 98 P SEZLON kizárólag lószőrrel és afrikkal töltve, 50 rugó­val, 10 évi jótállással . . 48 P PAPLANOK készítését és minden e szakmába vágó javításokat a leg­jobb anyagból, ízléses, modern ki­vitelben, jutányos áron váilalom. Heimlich Sándor kárpitos és paplankészítő Pápa, Szent László utca 5. szám Versenyen kívüli árak 4 Legelőnyösebb beszerzési fo rás! Beszerzésnél minőség legyen a döntő tényező! Egészségügyi és szépségápolási ctökeit Az összes látszer és fotóamatőrkellé­kek, amatőrmunkák kidolgozása! 1! Széchenyi drogériában! Pápa, Széchenyi tér 4. szám A takarékos háztartás nélkülözhetetlen fűtőanyaga a legjobbnak elismert BREWIBERGI SZÉN Magas hőfokú! Kő- és szagmentes! Legolcsóbban beszerezhető: MÉSZÁROS PÉTERNÉ tüzelőanyagkereskedőnél. Ugyanott príma tűzifa is kapható a legolcsóbb napi áron. Viasz-utca 1. Telefon: 148, 387 árverési hirdetmény. Pápán a Szent Benedek tér U szám alatti beszálló vendéglő épület a pápai kir. járásbíróság, mint te­lekkönyvi hatóság hivatalos helyisé­gében /. é. október hó 26-án d. e. 9 brakor birói árverésen eladatik. Érdeklődők forduljanak a Pápai Le­számitoló és Közgazdasági Bank RT-hoz Pápán. Folyó évi október hő 30-án délelőtt 3/ilO órakor Pápán, Assziszi Szt*. Ferenc (Barát) utca 11. sz. alatt bútorok és egyéb ingóságok szabad kézből eladatnak. Akik venni szándékoznak, a helyszínen jelenjenek meg. Özv. Bognár Jánosné örökösei, m. Mielőtt szőrmét vásárol, sa~ 35 2 ját érdekében forduljon bi­zalommal Horváth Ferenc szűcshöz PÁPA, SZÉCHENYIÉÜL 2. (Az Ipartestület mellett) Szőrmét, bundát, pelerint r kabát­bélést, gallért, muffot, gyermek­bundát a legolcsóbban szerezheti be* Javítást és átalakítást szakszerűen készít. Nyersbőrkikészitést és festést a legjutányosabb árban vállal. ELRDÓ HRZ Sárkány-utca 2. számú HÍZ olcsón ELADÓ. Ugyanott 5000 drb. ú\ tégla is nagyon olcsón eladó. 403 Budapesti Lakásberendez# képviselet Pápán, BOJSZA LAJOS műbútorasztalosnál, Széchenyi-tér 11 Ebédlők, hálószobák, kombinált­szobák,konyhaberendezések, kár • pitosárúk, rekamierek a legjobb* és legválasztékosabb kivitelben. Sz V nyegek, futók, ágyelők, függ f­nyök, paplanok, vásznak, kályhák, tűzhelyek stb., stb. Mindent egy helyen, egy számlán„ előleg nélkül. Hosszú hitéig olcsó árak, jó minőség. Költségvetés*tervek díjtalanul. Műhely áthelyezés. Tisztelettel értesítem a n. é. kö­zönséget, hogy eddig a FőiskoIai-utca> 7. szám alatt volt asztalos-műhelyemet Jókai Mór utca 23. szám alá he­lyeztem át. Megköszönve a n. é. közönség eddigi b. pártfogását, kérem, hogy azzal új helyemen is megtisztelni szí­veskedjék. Szilágyi Ferenc műbútor- és épület-asztalos. §