1927–1931. évi országgyűlés Szemerjai Dr. Deák Imre, szerk.: Magyar Országgyűlési Almanach 1927–1932. (Dr. Deák–féle) Budapest, 1927.

Országgyülési pótképviselők - I. Budapest - B) Pesti északi kerület - Egységes Párt - Battenberg Lajos - bacsinai Bacsinszky Vladimir dr.

cimet adományozta neki. Gyógyszerkülönlegességei a külföldön is ismeretesek és számos kitüntetésben is részesültek Wienben, Parisban, Londonban és Budapesten. A Székesfőváros törvény­hatóságának 1906 óta tagja, de nincs a budapesti VI. kerület­nek kulturális és politikai vonatkozású mozgalma vagy akciója, melyben részt ne vett volna. A budapesti VI. kerület Egységes Polgári Pártnak megalapítója és elnöke. Az 1926 dec. képviselő­választásokban a pesti északi kerület egységespárti pótképvise­lője lett. BATTENBERG LAJOS. Életrajza a felsőházi póttagok közt. BACSINAI BACSINSZKY VLADIMÍR DR. Ősrégi lengyel család sarja. Apja g. kath. kanonok volt. 1868 július 6-án született a zemplénmegyei Radvány községben. Miután Eperjesen gymnáziumi tanulmányait, a bpesti egyetemen pedig a jogot elvégezte s jogi doktorrá avatták, egy ideig ügyvédi irodában dolgozott. 1896-ban lépett a magyar államvasutak szolgálatába, mint segédtitkár. Nemsokára a kereskedelmi főosz­tály helyiérdekű vasúti dijszabási osztályának vezetője lett, majd 1900-ban berendelték a kereskedelemügyi minisztériumba, ahol igen fontos vasutpolitikai szervezési kérdések elintézésével bizták meg. Eveken át munkálkodott a Torontáli helyiérdekű vasút ügyeinek rendbehozatalán mint kormánybiztos. Kormány­megbizás folytán az államvasutak igazgatóságának ujjászervezési tervét is elkészitette, mely nemsokára meg is valósult. Elismerésül 1905 márciusban főfelügyelővé s debreceni helyettes üzletvezetővé nevezték ki. 1910 jan. lett zágrábi üzletvezető s ezen exponált állásában egyfelől féltékenyen őrködött a MÁV. egységéhez fűződő fontos nemzeti érdekek felett, másrészt a horvátoknak jogos közlekedési és gazdasági érdekeit igyekezett kielégiteni. Tevékenysége által sikerült is a horvát politikai köröknek az államvasutak iránt tanusitott ellenszenvét teljesen megszüntetni, sőt a háború alatt a horvát élelmezési kérdésnek kezébe vétele folytán népszerűvé tenni. Nagy érdemeket szerzett a vasúti hálózat teljesitőképességének fokozása s a fiumei kikötő fejlesz­462

Next

/
Oldalképek
Tartalom