1927–1931. évi országgyűlés Freissberger Gyula, szerk.: Országgyűlési Almanach 1927–1931. (Sturm–féle országgyűlési almanach) 2. kötet Felsőház, Bp. 1927.
A felsőház tagjainak életrajzi adatai - A kormányzó által élethossziglan kinevezett felsőházi tagok - Heinrich Dezső dr.
166 názium hat osztályának elvégzése után a kereskedelmi akadémiát abszolválta, majd a Ludovika akadémia növendéke lett. Mint fiatal tisztet bevezényelték a bécsi katonai hadiiskolába s annak elvégzése után, váltakozva, a csapatnál és magasabb parancsnokságoknál teljesített szolgálatot. 1910-ben honvédelmi miniszterré nevezték ki. E minőségében rendkivül nagy szívóssággal látott hozzá a. véderőtörvénynek a honvédség fejlesztésére irányuló rendelkezései megvalósításához, hiszen az európai feszültség már előrevetette a világháború árnyékát. Minisztersége idejére esik a honvédségnek négy uj gyalogezreddel való kibővítése, a honvédezredeknek géppuskákkal való felszerelése valamint a honvédtüzérség felállítása. 1916-ig állott a honvédelmi tárca élén, amely a világháború közepette roppant nagy teljesítményeket követelt betöltőjétől. Különösen az első nagy orosz támadásnak a Kárpátokban való feltartóztatása állította nagy feladatok elé, főként az emberanyag pótlása tekintetében. E feladatnak eredményesen felelt me,g Hazai Samu báró, miért is 1917-ben az egész magyar-osztrák fegyveres erő pótlásügyi főnökévé nevezték kL E beosztásban működött a világháború befejezéséig. Mint honvédelmi miniszter Losonc mandátumával foglalt helyet a parlamentben. Az összeomláskor teljesen visszavonult. A felsőház tagjává a kormányzó nevezte ki. Heinrich Dezső dr. 1873-ban született Budapesten, kormányfötanácsos, a Heinrich A. és fiai vaskereskedelmi rt. elnöke. A budapesti tudományegyetemen végezte el a jogot, itt avatták a jog és államtudományok doktorává. Tanulmányainak befejezése után több kiváló fővárosi ügyvéd irodájában folytatott ügyvédi gyakorlatot, édesatyjának halála után azonban pályát változtatott, a Heinrich-cég kötelékébe lépett s azóta ennek szenteli munkásságát. Harmincéves működése során tekintélyes szerephez jutott a magyar közgazdasági életben, a kereskedelmi életben pedig vezető szerepe van. A háború idején az Országos Vaselosztó Bizottságban működött, Hegyeshalmy Lajos, későbbi kereskedelemügyi miniszter oldalán. A politikai életben az összeomlás után vett részt először, amikor testvérbátyjával néhai Heinrich Ferenccel a Nemzeti Polgári Pártot szervezte meg. A bolsevizmus idején emiatt üldözés-