Nógrád Megyei Hírlap, 2016. április (27. évfolyam, 75-100. szám)

2016-04-25 / 95. szám

Kiütéses sikerrel a négy között KOSÁRLABDA NB I/B, férfiak, rájátszás az 1-8. helyért, negyeddöntő, 3. mérkőzés Konecranes- Salgótarjáni KSE - MTK Törökbálint 85-41 (13-12,25-14,27-5,20-10) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 700 néző, vezette: Rácz Zs., Sallai, Domán. Salgótarján; Helmeczi 2, Dáni­el R, MADÁR 22/12, SCHÉDA 8/6, Tutus 14/6. Csere: SÖME- NEK 10/3, SZABÓ D. 16/12, Sza­bó R, Varga M. 4, OLUIC 9/6, Bé­res D., Kovács K. Edző: Czigler László. MTK: Jakab P. 5/3, Horváth K. 6/6, Boinitzer 6/3, BIHARI M. 11, Szabó T. 5. Csere: Trepák 2, Spiriev, Bíró B., Szántó, Mészá­ros B. 6. Edző: Szarvas Gábor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-4, 8. perc: 10-10, 14. perc: 16-19,18. perc: 29-24,24. perc: 41 -26,28. perc: 55-28,34. perc: 72-37,38. perc: 81-41. A párharc győztese: a Ko- necranes-Salgótarjáni KSE, 2-1- es összesítéssel. Akárcsak az előző idényben, úgy ezúttal is 1-1-es állással ké­szültek a felek az SKSE - MTK negyeddöntőd párharc harma­dik felvonására, s együttese ha­zai sikerén felbuzdulva Szarvas Gábor, akárcsak tavaly, most is deklaráltan az idegenbeli bravúr reményében vezette legénységét a mindent eldöntő csatába. En­nek fényében talán érdemes fel­idézni, hogy egy esztendővel ko­rábban a dacos tarjániak végül huszonnégy pontos diadallal foszlatták szét a kék-fehér álmo­kat, szombat este pedig újfent bi­zonyságot nyert, hogy nem túlsá­gosan jó ötlet a mieink büszke­ségének felpiszkálása... A szép számú, lelkes közön­ség jelenlétében induló össze­csapás első tíz perce minden­esetre még azt látszott igazolni, hogy egyáltalán nem volt kincs­tári a vendégek trénerének opti­mizmusa, hiszen a kisszünetig jobbára fej-fej mellett, váltott ve­zetéssel araszolt a két gárda. A piros-feketék, egy héttel koráb­ban meglehetősen gyengén mű­ködő, védőmunkáján túl sok ki­fogásolnivaló ugyan már ekkor­tájt sem akadt, támadásban el­lenben Tutusék még nagyon sokszor választottak rossz meg­szabó Domokos (labdával) védekezésben és támadásban is erőssége volt a kiütéses sikerrel továbblépő tarjáni együttesnek oldásokat. Ami azt illeti, a nyitó negyedben összehozott kicsivel több, mint harminc százalékos mezőnymutató, illetve a hat lab­daeladás biztosan nem kerül ki a csapat dicsőségfalára, sok min­dent elmond ugyanakkor, hogy az egyedül talán a támadó lepat­tanók begyűjtésében a mieink fölé kerekedő törökbálinti alaku­lat még ezeket a nem éppen acé­los számokat is alulmúlta (mél­tán pocséknak nevezhető hu­szonegy százalékos dobáshaté­konyság a mezőnyből, ugyan­csak hat eladott labdával). Noha a rövid pihenőt Madár és Schéda triplái foglalták keretbe, az „elő­re játékban” a második periódus elején sem igazán tudta elkapni a ritmust Czigler László együtte­se. Ezt kihasználva pedig Bihariék 16-12-ről hamarjában 16-19-re alakították az állást, nem csoda, hát, hogy a hazai pub­likum vehemensebb része kis­vártatva meg is kezdte az ilyen esetekben szokásos „Ébresztő!” rigmus kántálását. A fanatikusok . felszólításának először Sömenek tett eleget, majd Madár kettő plusz egyes akciója és triplája adott a vezetést egy 8-0-ás futam­mal visszaragadó tarjániaknak újabb lendületet. S bár a folytatás­ban Trepákék, közjátéknyi időre, még egalizálni tudtak, a félidő hajrája már egyértelműen SKSE diadalmenetét hozta. A Tutus- Madár-Szabó Domokos trió kosa­raira építő házigazdák 24-24 után valósággal állva hagyták el­lenfelüket, s lendületes, szemre is tetszetős akcióiknak, illetve ki­magasló védekezésüknek kö­szönhetően a nagyszünetre im­már tizenkét pontra növelték a különbséget (38-26). A fordulás után ugyan megint beletelt jó három percbe, míg a hátul továbbra is szenzációsan teljesítő tarjániak támadásban is újból elérték az üzemi hőfokot, a harmadik negyed derekán azon­ban a kiválóan játszó Szabó Do­mokos beindította a hárompon­tos-áradatot. Miközben pedig az előnyüket hamar húsz egység fö­lé srófoló piros-feketék sorra szórták a triplákat (kilenc pró­bálkozásukból hat ért célba), az első pontjukat hat, míg első, és ebben a felvonásban egyben utol­só mezőnytalálatukat több mint kilenc perc játék után megszer­ző látogatók szinte már azt sem tudták hol vannak, milyen ren­dezvényen járnak. A remekül be­szálló Oluic, illetve Szabó Domo­kos és Schéda saját térfelükön gyakorlatilag mindenhová oda­értek, míg a túlsó palánk alatt, előbbi kettő mellett, főként a kö­zelről és távolról egyaránt ered­ményes Sömenek vitte a prímet. A kiszolgálással ekkor már, ért­hető módon, teljes mértékben elégedett közönség 58-28-nál immár harmincat számolhatott a padlóra küldött vendégekre, akiket érezhető frusztrációjuk, a levegőben lévő ellenfelét a nyaká­nál fogva lerántó Boinitzer Oluic elleni „merényletén” kívül, sze­rencsére nem ragadtatta meg­gondolatlan, sérülésveszélyes cselekedetekre. A mieink számá­ra tökéletesen alakuló játékrész végül 27-5-ös részeredménnyel és 65-31-es állással zárult, va­gyis a legfontosabb kérdésekre már az utolsó szakasz előtt vá­laszt kaptunk. Ennek ellenére a tripla-parádét rendező Madárék a hátralévő időben is változatlan hévvel űzték, hajtották a megvál- toztathatatlanba jobb híján szép lassan beletörődő kékmezeseket, s valóságos örömjátékkal szóra­koztatták hálás drukkereiket. A remek sportélménnyel gazdago­dó szurkolósereg az utolsó két percben már felállva, szakadat­lan vastapssal ünnepelte a sors­döntő ütközetben elsöprő, negy­vennégy pontos különbségű dia­dalt arató kedvenceket, akik a két hét múlva, május 7-én startoló elődöntő-sorozatban a Vasas Akadémia - Debreceni EAC pár­harc (melynek harmadik mérkő­zése lapzártánk után fejeződött be) nyertesével néznek majd far­kasszemet. Czigler László: - Egy teljes he­tünk volt arra, hogy a védekezé­si alapelveinket átismételjük és a csapatvédekezésünket újra összerakjuk. Szarvas Gábor kol­légám múltkori nyilatkozata rá­adásul plusz motivációt is adott a csapatnak, anús^intén hozzá- járult ahhoz, hogy negyvenegy- ponton tudtuk tartani riválisun­kat. Most fújunk egyet és a jövő héttől immár újult erővel készü­lünk a következő mérkőzésre. Szarvas Gábor - Újfent, csak­úgy mint tavaly, gratulálok a Sal­gótarjánnak a továbbjutáshoz. Az első félidőben még úgy tűnt, hogy a hazaiakra eléggé nyomasztóan hat a mérkőzés tétje, s huszonöt percig a védekezésünkkel is elé­gedett lehettem, igaz már ekkor is rengeteg könnyű ziccert és bünte­tőt hibázott együttesem. A máso­dik félidő nagy részében azután már a jövő heti országos döntőre készülő U20-as csapatom tagjai­nak adtam lehetőséget, akik saját korosztályukban hasonló poten­ciált képviselnek, mint az SKSE a felnőtt NB 1/B-ben. Sok sikert a salgótarjániaknak, kívánom ne­kik, hogy érjék el céljukat! H. P. Döntetlennel zárult a rangadó LABDARÚGÓ NB i. A bajnok Fe­rencváros hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Újpesttel a labdarúgó OTP Bank Liga szombati 32. fordulójának esti záró-mérkőzésén. A két ősi rivá­lis fővárosi együttes a 219. egy­más elleni bajnoki összecsapá­sát játszotta, és 99 FTC-, illetve 62 Újpest-győzelem mellett ez volt az 58. döntetlen. A két csa­pat május 7-én, a Magyar Kupa döntőjében is találkozik majd egymással, a helyszín akkor is a Groupama Aréna lesz. A Bé­késcsaba vereségével kiesett az élvonalból. Eredmények: Videoton FC- MTK Budapest 5-0, Paksi FC - Szombathelyi-Swietelsky Hala­dás 2-3, Budapest Honvéd-Bé- késcsaba 1912 Előre 2-1, Vasas­Puskás Akadémia 1-0, DVSC- TEVA - Diósgyőri VTK 3-1, Fe- rencváros-Újpest FC 2-2. A bajnokság állása 1. Ferencváros 32 23 4 5 68-23 73 2. Videoton 32 16 4 12 39-29 52 3. DVSC-TEVA 32 14 10 8 48-34 52 4. MTK 32 14 9 9 39-35 51 5. Szombathely 32 13 11 8 33-36 50 6. Újpest FC 32 11 13 8 42-34 46 7. Honvéd 32 12 7 13 39-37 43 8. Paksi FC 32 11 7 14 39-40 40 9. Diósgyőr 32 10 8 14 37-45 38 10. Vasas 32 8 5 19 30-54 29 11. Puskás A. 32 6 10 16 33-50 28 12. Békéscsaba 32 6 8 18 25-55 26 Góllövőlisa élcsoportja. 17 gólos: Böde (Ferencváros). 11 gólos: Diagne (Újpest), Torghelle (MTK). 9 gólos: Kamber (Honvéd), Sesták (Ferencváros). 8 gólos: Lencse (Puskás Akadémia/Űjpest), No- vothny (Diósgyőr). 7 gólos: Gaál (Haladás), Gyurcsó (Videoton), Hahn (Paks), Kanta (MTK), Lá­máit (Ferencváros), Németh M. (Haladás), Pékár (Puskás Akadé­mia), Varga R. (Ferencváros). 6 gó­los: Horváth Zs. (Debrecen), Re- mili (Vasas), Radó (Ferencváros), Tisza (Debrecen). A 33. (utolsó) forduló program­ja (egyelőre pontos kezdési id& pontok nélkül). Április 30., szom­bat: Újpest FC-Videoton FC, Pus­kás Akadémia-Budapest Hon­véd, Békéscsaba 1912 Előre - DVSC-TEVA, Diósgyőri VTK- Paksi FC, MTK Budapest-Vasas, Szombathelyi-Swietelsky Hala­dás - Ferencváros. ■JP’ f i Az újpesti Litauszki Róbert (lent) és Roland Lamah, az FTC játékosa