Nógrád Megyei Hírlap, 2016. április (27. évfolyam, 75-100. szám)

2016-04-25 / 95. szám

^Hfii g g H gr II Q| SBTC - Cered VSE 0-1 (0-0) Salgótarján, Tóstrandi sportte­lep, 150 néző, vezette: Pál L. (Szi­getvári Z., Nagy S.). SBTC: Babják - Somoskői Sz., Dániel, Csatlós T., Földi - Percze, Oláh F., Szabó, Miklós, Bud- veszel (Kláben) - Berki K. (Vá- radi). Edző: Kóródi Ferenc, Csat­lós Tamás. Cered VSE: Fodor - Oláh T., Pingiczer, Ficzere, Ráduly (Le- hoczki) - Bonivárt, Jeney (Fer- han), Sólyom (Gál) - Znamecz (Kovács M.), Kovács E., Lenkó. Játékos-edző: Jeney Gyula. GL: Oláh T.Jók: Babják, Csatlós T. ill. Oláh T., Pingiczer, Lehoczki. A mérkőzés előtt a Béla-nap apropóján Csatlós Tamás és Ber­ki Krisztián szerény ajándékok­kal kedveskedett az SBTC két le­gendás alakjának: Répás Béla egykori kiváló labdarúgónak és dr. Csongrády Béla közírónak, akik törzsszurkolóként ezúttal is a lelátón szorítottak a fekete­fehér színekért. A találkozón a Stécé jobbára a védekezéssel tö­rődött, a cerediek uralták a játé­kot, s a győztes találatot a 72. percben tudták megszerezni. Összességében a Cered győzel­me megérdemelt. Csatlós Tamás: - Gratulálok a csapatomnak, nagyon megnehe­zítettük a bajnokaspiráns dolgát. Jeney Gyula: - Gratulálok a kedvenc csapatom, az SBTC ön­feláldozó, lelkes és nagyon szer­vezett játékához. Egyben gratu­lálok Oláh Teofilnak a győztes gólhoz, és hogy meccs után sike­rült bezárnia a slusszkulcsomat a kocsim csomagtartójába... Palotás! SE - Szécsény VSE 3-2 (3-2) Palotás, 80 néző, vezette: Ba- ranyi G. (Kurinka B., Geese Z.). Palotási SE: Him mer - Vla­sies, Tóth, Bocsev, Bodor - Gie- ber Gy., Józsi (Jambrich), Kotasz T., Mikesy, Hromada (Schlossin- ger) - Vitányi (Hényel) Játékos­edző: Vitányi László. Szécsény VSE: Csampa - Mol­nár R. (László), Nagy M., Sztri- gán, Végh - Galcsik, Kelecsényi, Lehoczki, Lotharidesz - Hodur, Szép (Cserni). Játékos-edző: Lász­ló Lóránd. Gl.: Nagy M. (öngól), Sztrigán (öngól), Gieber Gy., ill. Kele­csényi (2). Sárga lap: Józsi, Bo­csev, Hényel, ill. Szép, Kele­csényi, Sztrigán, Molnár R., ii három pc Csampa. Jók: Vlasies, Tóth, Bocsev, Bodor, ill. Kelecsényi. Küzdelmes mérkőzésen a sze­rencsésebb hazai csapat begyűj­tötte a három pontot. Vitányi László: - Ritkán látha­tó kiváló játékvezetés mellett ma Fortuna is a mi győzelmünket akarta. Sokat tettünk a győzele­mért, de tény, hogy ehhez sze­rencse is kellett. László Lóránd: - A mai na­pon sikerült Hofi Gézát is felül­múlni, négy gólt rúgtunk, ket­tőt a saját kapunkba, s büntetőt hibáztunk. További sok sikert a palotási csapatnak! K. L. Pásztói SK - Érsekvadkert SE 4-2 (1-0) Pásztó, 100 néző, vezette: Sza­kai T. (Béres K. Szász K.) Pásztói SK: Szeles - Farkas A., Lipták, Mladoniczki, Kapás - Molnár M., Csépe R., Pócza, Csépe I. - Danyi, Kovács P. (Mol­nár B.). Edző: Vallus Ferenc. Érsekvadkert SE: Molnár J. - Jakus, Keresztes, Varga M., Biha­ri (Nagy A.) - Tóth A. (Varga R), Nagy R., Szatmári, Holman J. (Pistyúr) - Varga Gy., Terenyei. Edző: Varga Balázs. GL: Pócza, Danyi, Csépe I., Mla- doniczki, ill. Varga Gy., Nagy A. Sárga lap: Nagy R., Szatmári. Jók: Lipták, Mladoniczki, Kapás, Csé­pe R., Pócza, Danyi, ill. Szatmári, Holman J., Terenyei, Varga M. Vallus Ferenc: - A mérkőzés elejétől - a második játékrész el­ső tíz percének kivételével - vé­gig mi irányítottunk. Egységes, jó játékkal, szép gólokat szerez­ve magabiztosan sikerült meg­szerezni a három pontot. Varga Balázs: - Beletört a „fo­gunk” a pásztói talajba. Nagyon nem ízlett a játéktér talaja a srá­coknak. Szenvedtünk, pedig ját­szani szerettünk volna. Örülök, ha fiúk térdei és bokái rendbe jönnek a következő meccsre. Gratulálok a hazai csapatnak. Mátranováki VSC - Karancslapujtő KSE 3-0 (2-0) Mátranovák, 100 néző, vezette: Strehó E. (Gordos Á., Gordos Á. M.). Mátranováki VSC: Illefalvi - Ferkó (Lakatos), ifj. Stark, Nyer­ges, Czigler - Oszvald, Tóth P., Pál, Ajtai - Vanó K., Kotroczó R. Edző: Stark János. Karancslapujtő KSE: Lőrincz - Ravasz, Gordos, Cseh, Zsosa - Bozó, Szőrös, Lavaj, Szabó K. - Kovács Á., Sirkó. Edző: Sebes­tyén Szilárd. Gl.: Tóth R, Kotroczó R., Czig­ler. Sárga lap: ifj. Stark, ill. Zsosa. Jók: Ajtai, Nyerges, Tóth R, ill. Lőrincz, Bozó, Szabó K. A találkozó előtt egy perces gyászszünetet tartottak a pénte­ken elhunyt Gáspár Mihály em­lékére, aki két alkalommal is volt a nováki csapat sikeres edzője. Ritkaságszámba menő eseménnyel kezdődött a mérkő­zés, mivel a középkezdés után 20 másodperccel már vezettek a hazaiak, majd két perc múlva újabb gólt értek el. Ekkor a lapujtőiek rendezték soraikat, megszállták a kapujuk előterét, így már több találat nem szüle­tett ebben a félidőben. A máso­dik 45 percben végig a hazaiak támadtak, sok helyzetet kidol­goztak, de gólt csak Lakatos re­mek beadásából Cziglernek si­került elérnie. A lelkesen játszó vendégek minden dicséretet megérdemelnek, hiszen ilyen kezdés után lábra tudtak állni, és becsületesen küzdöttek. Stark János: - A gyors két gó­lunk után nehezen találtunk rést a tíz emberrel védekező ellenfél ellen. A második játékrészben to­vábbra is nyomás alatt tartottuk a Lapujtőt, de helyzeteinkből csak egyet sikerült értékesíteni. A mai bajnokira is nehezen tud­tunk kiállni, és sajnálom, hogy a hétközi kupameccsre nem tud­tunk elmenni, de ez amatőr foci, ahol az első a család és a munka, és utána a szórakozás. Sebestyén Szilárd: - Tartalékos csapattal, csere nélkül már a harmadik percben eldőlt a meccs. Sajnos lelkesedéssel nem tudtuk pótolni a tudáskülönbsé­get, és így számunkra nagyon egyoldalú volt a találkozó. Gratu­lálok a novákiaknak, sok sikert a folytatásban. Gecse István Balassagyarmati VSE - Héhalom SE 1-0 (1-0) Balassagyarmat, 80 néző, ve­zette: Gecse Z. (Kurinka B., Ka- zinczi B.). Balassagyarmati VSE: Földi - Balga L. (Benécs), Dudás, Jónás, Varga - Sági B. (Hammer), Bódis M., Strehó, Mátyás - Szandai, Gábor B. (Szita B.). Edző: Moh­ácsi László. Héhalom SE: Vida - Huszár, Andó, Lőrincz, Sipos - Vara- nyeczki, Hadrik, Babusa, Nagy Zs. (Franka) - Fekete M., Fekete R. (Farkas R). Edző: Szilágyi Albert. Gl.: Mátyás. Jók: Varga, ill. Vida, Lőrincz, Babusa, Sipos. Hideg időben, langyos játék­kal, korrekt játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem született. Mohácsi László: - Ezért az egy gólért is három pontot adnak. Gratulálok a vendégeknek a hoz­záálláshoz. Szilágyi Albert: - A védekezés­re összpontosítva igyekeztünk lépést tartani a jó erőkből álló hazaiakkal. A gyarmatiak ural­ták a mérkőzést, többet birtokol­ták a labdát, de nem sok hiány­zott a pontszerzésünkhöz. A tel­jesítményünk - figyelembe véve a böllérfesztivál utóhatásait - még jónak is mondható. Gratulá­lok a BSE győzelméhez. Berkenye SE - Nagybátonyi SC 8-1 (3-0) Berkenye, 80 néző, vezette: Papp (Boda V., Szász K.). Berkenye SE: Hisbéli (Zima) - Balázs M., Horváth G. (Miklián), Kovács Á., André (Rapcsák) - Mravik, Doman (Porkoláb), Varga B. (Rottek), Greff - Bőgér, Fábri. Játékos-edző: Aranyos Imre. Nagybátonyi SC: Balázs D. - Ivánfy, Dinka, Kovács D., Gazdag I. - Gazdag D., Bakos, Orosz P. (Móricz), Bolyki (Balogh) - ifj. Orosz R, Tóth Máté (Szőke). Edző: Sipkó Sándor. GL: Greff (4), Bőgér (2), Fábri (2), ill. Bakos. Sárga lap: Balázs D./ó/c- Greff, Doman, Kovács Á., ill Orosz R, Gazdag D., Bakos. A lelkesen játszó vendégek nem tudtak ellenállni a lendüle­tesen futballozó Berkenyének. Aranyos Imre: - Jól kezdtük a mérkőzést, majd kihagytuk a helyzeteinket, de fordulás után ezeket sikerült gólokra váltani. Több sikert a vendégeknek. Sipkó Sándor: - A mai napon minden csapatrészben felülmúl­tak bennünket a hazaiak, sok si­kert kívánok nekik. Schmidt József Rlmóci SE - Nőtincs SE 0-3 (0-2) Rimóc, 50 néző, vezette: Nagy B. (Magos N., Kalmár R). Rimóci SE: Gönczi - Csizma­dia, Juhász, Kuris, Laczkó - Ár­va, Kis R, Pásztor (Kovács N.), Bangó R. (Bada V.) - Sámuel (Kormány R.), Berki (Bada N.). Edző: Carvalho Adilson. Nőtincs SE: Bohony - Kovács, Németh D., Németh Ä., Barnoki (Prepok) - Nagy (Mikulinszki), Sírkő, Kucsera (Bucsek), Mak- kai - Szunter, Hugyecz. Edző: Eöry Tibor. Gl.: Nagy, Szunter, Hugyecz. Sárga lap: Juhász, Kis R, Pásztor, ill. Németh D., Nagy, Sírkó. Jók: Árva, Juhász, ill. Sírkó, Hugyecz, Szunter. Esős időben, sportszerű mér­kőzésen a hazai csapatnak nem sikerült a szépítés a hárommal elhúzó vendégekkel szemben. Carvalho Adilson: - Nagyon „langyosak” voltunk. Mikor nyerhettünk volna, nem tud­tunk koncentrálni. Két meccsen nagyon jól játszottunk, de ami­kor kellene, nem tudunk feljebb lépni. Ennek ellenére folytatjuk tovább a munkát! Gratulálok az ellenfélnek. Epri Tibor: - Gyakorlátilag az Ifivel álltunk ki, amit kértem azt teljesítették a játékosaim. Úgy érzem jobbak voltunk. Gratulá­lok mindkét csapatnak a sport­szerű mérkőzéshez. Köszönjük Sírkónak, hogy beállt a fiatalok­hoz és gratulálok neki, mert ő volt a mezőny legjobbja! B-V. Á. A bajnokság állása 1. Cered 20 17 0 3 64-11 51 2. Mátranovák 20 16 2 2 60-15 50 3. Berkenye 20 15 2 3 64-23 47 4. Balassagyarmat 20 14 2 4 44-10 44 5. Nőtincs 20 13 2 5 43-14 41 6. Pásztó 20 9 3 8 43-46 30 7. Szécsény 20 9 1 10 44-50 28 8. Karancslapujtő 20 8 1 11 37-42 24 9. Érsekvadkert 20 7 3 10 40-47 24 10. SBTC 20 6 3 11 25-42 21 11. Héhalom 20 5 0 15 39-47 15 12. Palotás 20 4 1 15 26-70 13 13. Nagybátony 20 3 2 15 21-81 8 14. Rimóc 20 2 2 16 17-69 8 Megjegyzést Nagybátonytól 3, míg a Karancslapujtőtől 1 pont levonva. Értékes három pontot szerzett a Somos TC LABDARÚGÁS NB III Keleti csoport, 28. forduló Nyírbátori FC-Somos TC 1-3 (0-2) Nyírbátor, 200 néző, vezette: Csonka B. (Csatári T., Flinta Z.). Nyírbátori FC: Fülöp - Benő, Fabu, Müller, Vámos (Terdik, 46.)- Török, Ambrusz (Bagi, 81.), Lip­csei, Boros - Lakatos, Nagy D. Ve­zetőedző: Márton István. Somos TC: Horváth - Deb- reczeni, Dóczi, Kiprich, Kerényi- Romhányi (Adorján Z., 46.), Köböl - Csóka, Albert Á., Szekér (Tarlósi R, 88.) - Olasz (Nagy R., 82.). Vezetőedző: Bari Jenő. GL: Terdik (52.), ill. Csóka (10., 15.), Kiprich (51.). Sárga lap: Vá­mos (44.), Benkő (79.), ill. Albert Á. (61.), Dóczi (68.), Horváth (89.). Jók: Fabu, Benkő, ill. Dóczi, Albert Á., Csóka, Köböl. Remekül kezdte a meccset a vendégcsapat: 15 perc elteltével, Csóka duplájával kétgólos előny­re tettek szert. A folytatásban is ők uralták a játékot, és szünet előtt akár még növelhették is vol­na a különbséget. Fordulás után Romhányi he­lyett Adorján Zalán folytatta, aki az első harmadosztályú mérkőzésén lépett pályára. Az 51. percben Kiprich fejese után került kapuba a labda, melyre a hazaiak Terdik révén azon­nal válaszoltak. A hátralévő időben egy kicsit kapkodtak a vendégek, de továbbra is ők irányították az összecsapást, s végül magabiztos győzelmet arattak. Márton István:- Ameddig vé­dekezésben elemi hibákat vé­tünk, míg a támadásban az egy­szerű passzokat is elrontjuk, ad­dig sok jóra nem számíthatunk. A második félidőben görcsösen futottunk az eredmény után, de nem volt esélyünk még a dön­tetlenre sem. Bari Jenő: - Gratulálok a srá­coknak! A csapat maximálisan megvalósította amit kértem, jó védekezés után gyors kontrákat indítottunk, három gólunk mel­lett két tiszta tizenegyes szituá­ciónk, valamint négy százszáza­lékos ziccerünk is volt. Akár több találattal is nyerhettünk volna, de így is örülünk a győze­lemnek. Reméljük jó úton indul­tunk el, és játékosaim a jövőben is így fognak teljesíteni, ahogyan ezúttal tették. További eredmények: Jászberé­nyi FC-Tállya KSE 0-0, Termál­fürdő Tiszaújváros-Putnok FC I- 3 (0-3), Ceglédi VSE- Fel- sőtárkány-MSE-Zsóry 3-0 (0-0), FC Hatvan-REAC 2-0 (0-0), Nyíregyháza Spartacus FC- Cigánd SE 2-2 (2-1), Újpest FC II- Rákosmente KSK 1-2 (0-1), Kazincbarcikai SC-DVTKII. 0-2 (0-0) Szabadnapos: DVSC-DEAC. 1. Nyíregyháza 27 22 2 3 64-17 68 2. Cegléd 26 20 2 4 51-19 62 3. Cigánd 26 16 5 5 69-33 53 4. Hatvan 26 15 1 10 40-28 46 5. Putnok 26 14 4 8 45-32 46 6. Rákosmente 26 12 7 7 54-38 43 7. K.-barcika 26 11 9 6 44-29 42 8. Somos TC 26 10 5 11 30-38 35 9. OVIK II. 26 10 4 12 31-37 34 10. Újpest FC II. 25 10 4 11 28-49 34 11. Jászberény 27 9 6 12 47-39 33 12. DVSC-DEAC II. 26 9 5 12 37-32 32 13.REAC 26 6 4 16 27-58 22 14. Nyírbátor 27 5 7 15 25-57 22 15. Felsőtárkány 27 5 5 17 26-61 20 16. Tállya 26 5 4 17 23-45 19 17. Tiszaújváros 27 3 8 16 17-46 17