Nógrád Megyei Hírlap, 2015. március (26. évfolyam, 50-75. szám)

2015-03-10 / 57. szám

2015. MÁRCIUS 10., KEDD Két magyar indult SAKK eb. Az orosz Jevgenyij Najer nyerte a Jeruzsálemben ren­dezett és vasárnap véget ért sakk Európa-bajnokságot. Az aranyér­mes versenyző a 11 forduló alatt 8,5 pontot gyűjtött a 100 ezer euró összdíjazású kontinensbajnoksá­gon - az Eb honlapja alapján. A tornának két magyar résztvevője volt, mindketten 6,5 ponttal zár­tak: Erdős Viktor 49., Bánusz Ta­más pedig 79. lett a 250 fős me­zőnyben. Egy bronzérem ÚSZÁS. Három döntőben volt ér­dekelt és egy bronzérmet nyert va­sárnap Hosszú Katinka a marseille-i nemzetközi úszóverse­nyen. A Vasas világ- és Európa-baj- noka - a franciaországi viadal hon­lapja alapján - 800 méter gyorson 8:33.12 perces eredménnyel csa­pott harmadikként a célba. Emel­lett 100 méter háton negyedik lett 1:01.51 perccel, míg 100 méter gyorson 55.98 másodperces idő­vel hetedikként zárt Hosszú szom­baton két ezüstérmet nyert 400 méter gyorson és 200 méter háton. Négy orosz arany ATLÉTIKA EB. Az oroszok négy, a hollandok pedig két aranyérmet gyűjtöttek a prágai fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság vasár­napi zárónapján. Győztesek. Férfiak. 60 m: Richard Kilty (brit) 6.51 mp. 800 m: Marcin Lewandowski (lengyel) 1:46.67 p. 1500 m: Jakub Holusa (cseh) 3:37.68 p. 4x400 m: Belgi­um 3:02.87 p. Hétpróba: Hja Skurenyov (orosz) 6353 pont. Ma­gas: Danyiil Ciplakov (orosz) 2,31 m. Nők. 60 m: Dafhe Schippers (holland) 7.05 mp. 800 m: Selina Buechel (svájci) 2:01.95 p. 1500 nv Sifan Hassan (holland) 4:09.04.4x400 nv Fran­ciaország 3:31.61 p. Rúd: Anzselika Szidorova (orosz) 4,80 m. Hármas: Jekatyerina Konyeva (orosz) 14,69 m. A magyarok egy aranyéremmel zárták az Eb-t: a súlylökő Márton Anita 19,23 méte­res országos csúccsal győzött szombaton. Nyert a Gyirmót LABDARÚGÓ NB ll. A Gyirmót hazai környezetben egygólos győzelmet aratott az Ajka felett a labdarúgó NB II vasárnapi zárómérkőzésén. Merkantil Bank NB n, 18. fordu­ló: Gyirmót-Ajka 1 -0 (1-0), Mező­kövesd Zsóry FC - Kaposvári Rákó­czi 3-0 (1-0), Csákvár-Szolnoki MÁVFC2-1 (2-0),Vasas-Balmaz- újváros 2-0 (0-0), Cegléd-Szeged 0- 1 (0-1), Soroksár-FGSZ Siófok 1- 1 (0-l),ZTE-Szigetszent-miklós 1-1 (1—0), Soproni Vasutas-Békés- csabaO-2 (0-0).Azélcsoport: 1. Va­sas 37 pont, 2. Mezőkövesd 36 (36-17), 3. Gyirmót 36 (30-15). Bacsinszky sikere MONIERREVITENBZTORNA. A ne­gyedik helyen kiemelt svájci Tímea Bacsinszky három játszmá­ban legyőzte a harmadikként rangsorolt francia Caroline Gardát a mexikói Monterreyben zajló 500 ezer dollár (138,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női te­nisztorna vasárnapi döntőjében. A svájci játékosnak ez volt pályafutá­sa harmadik WTA-tomagyőzelme. A kétjátékos egy hete az acapulcói fináléban is megmérkőzött, akkor Bacsinszky 6:3,6:0-ra diadalmas­kodott. A döntőben: Bacsinszky (sváj­ci, 4.)-Garcia (francia, 3.) 4:6, 6:2,6:4. T i Győri győzelem a nagybányaiak ellen NŐI KÉZILABDA BL. A címvédő Győri Audi ETO KC - biztos csoportmásodikként - remek második félidei játékával 29-23-ra legyőzte vasárnap a romániai Baia Maré csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. Az csak a jö­vő heti zárófordulóban dől el, hogy a magyar klub kivel talál­kozik a negyeddöntőben. A győ­riek a másik csoport harmadik­jával meccseinek majd a máju­si, budapesti négyes döntőbe ke­rülésért. A német Thüringer HC, a macedón Vardar Szkopje és akár még az orosz Dinamo Szinara is a lehetséges ellenfe­lek között szerepel, de az biztos, hogy a visszavágó lesz az Audi Arénában. Két csapat február 8-i, nagy­bányai találkozóján az ETO re­mek védekezéssel 26-18-ra di­adalmaskodott Szűcs Gabriella együttese ellen. Eleinte a vendégek vezettek, a hazaiak egyenlítettek, majd a 13. percben fordult a kocka (5-4), ám csak rövid időre, mert ezt kö­vetően sorozatban háromszor ta­lált be a romániai együttes. Időt kért Ambros Martin és amikor csapata felzárkózott, a rivális próbálta rendezni sorait 7-8-nál a 22. percben. Arenhart, a Baia Maré brazil kapusa sokáig állta a rohamokat, aztán a 26. perc­ben sikerült egyenlíteni Kovacsics hétméteresével, ami­kor Szűcs volt kiállítva. A fordí­tás sem maradt el, a szünetig pe­dig nőtt a különbség. A második félidőben ellenfe­lénél lényegesen nagyobb ira­mot diktált a Győr és miután si­került kivédekezni Löké kiállítá­sát, beindult a henger. Fokozato­Susann Müller (j), a Győr és Anastasyia Lobach, a román Baia Maré játékosa san nőtt az előny, Müller és Löké is szép gólokat lőtt. Amikor ne­gyedórával a vége előtt 22-17 lett az állás, jött pár könnyelmű megoldás, de a román csapat nem tudta kihasználni a hibá­kat. A hajrában is jobb volt az ETO, amely jövő vasárnap a francia Metz otthonában zárja a középdöntőt. Női BL, középdöntő, 5. fordu­ló. 2. csoport: Győri Audi ETO KC-Baia Maré (román) 29-23 (12-10). A hazai góldobók: Müller 8, Kovacsics 6, Löké 4, Hornyák 3, Szén 2, Korsós 2, Knedlikova 2, Aguilar 1, Bognár-Bódi 1. A csoport továb­bi mérkőzésein: Sävehof (svéd)-;Metz (francia) 21-23 (11-16), Viborg (dán)-Larvik (norvég) 23-29 (14-12). Az ál­lás: 1. (és már csoportelső) Larvik 18 pont, 2. (és már cso­portmásodik) Győr 14,3. Viborg 7, 4. Metz 6 (224-226), 5. Baia Maré 6 (230-248), 6. Sävehof 3. 1. csoport Dinamo Szinara (orosz) - Thüringer HC (német) 30-30 (16-13), Krim Ljubljana (szlovén)-Vardar Szkopje (mace­dón) 29-47 (12-24), Leipzig (né- met)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 19-32 (6-15). Az állás: 1. (és már csoportelső) Podgorica 17 pont, 2. (és már to­vábbjutott) Dinamo 11,3. (és már továbbjutott) Szkopje 9 (249-227), 4. (és már továbbju­tott) Thüringer HC 9 (231-228), 5. Leipzig 6,6. Ljubljana 2. A cso­portokból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe. Folytatás a második fordulóban tenisz Davis kupa. Borsos Gábor simán legyőzte Ma­xim Bulatot a vasárnapi második, már tét nélküli egyes mérkőzésen, ezzel a magyar válogatott 4-1-re nyert Moldova ellen a tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna li­es csoportjának győri párharcában. A válogatottban pénteken bemutatkozott, a nemzetközi rangsorban 1077. Borsos Gábor nem kegyelmezett 17 éves ellenfe­lének - aki nem rendelkezik felnőtt ranglista-helye­zéssel -, és 20 perc alatt 6:0-ra hozta az első szettet. A másodikban a junior korú rivális hozott három gémet, de fordítani nem volt esélye a friss fedett pályás magyar bajnok ellen.- A pénteki első meccs nagyon nehéz volt, Radu Albot más színvonalon játszott, de remélem hozzájárul­tam ahhoz, hogy mára így elfáradt - mondta Borsos az MTl-nek. - A mai igazi örömtenisz volt, értékes tapasz­talatokat szereztem újoncként a válogatottban. A magyarok a második fordulóban a bosnyákokat fo­gadják július 17. és 19. között. Ha azt a csatát is meg­nyerik, akkor szeptemberben már a zóna I-es csoport­jába való feljutásért küzdhetnek. Eredmény: Magyarország-Moldova 4-1. Borsos Gábor-Maxim Bulat 6:0, 6:3, Fucsovics Márton-Radu Albot 6:2, 6:1, 6:2, Fucsovics Márton, Gödry Levente-Radu Albot, Andrei Ciumac 7:6 (7-4), 3:6,4:6, 7:6 (8-6), 8:6, Fucsovics-Ciumac 6:0, 6:2, 6:3, Borsos Gábor-Albot 3:6, 2:6, 5:7. Az FTC feljött a harmadik helyre labdarúgó nb i. Nem változott a lista­vezető Videoton és a második MTK Bu­dapest közötti hatpontos különbség a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójá­ban: a székesfehérváriak háromgólos győzelmet arattak a vendég Nyíregyhá­za ellen, míg a kék-fehérek a sorozatban 12. meccsén nyeretlen Budapest Honvéd otthonában diadalmaskodtak 2-0-ra. A Ferencváros feljött a harmadik helyre, mivel hazai pályán 3-0-ra felülmúlta a Győrt, míg az eddig dobogós helyen álló, címvédő Debrecen csak gól nélküli dön­tetlent játszott az Újpesttel. AzOTPBankLiga 19. fordulójának ered­ményei- Budapest Honvéd-MTK Budapest 0-2, DVSC-TEVA - Újpest FC 0-0, Ferenc- város-Győri ETO FC 3-0, Lombard Pápa Termál FC-Dunaújváros Pase 1-0, Kecs­keméti TE-Diósgyőri VTK 2-1, PMFC- Matias - Szombathelyi Haladás 2-1, Vi­deoton FC-Nyíregyháza Spartacus 3-0, Paksi FC-Puskás Akadémia 2-1. Megjegyzés: A Dunaújvárostól 1 pont levonva. Góllövőlista élcsoportja. 18 gólos: Nikolics (Videoton). 7 gólos: Bartha (Paks), Bebeto (Kecskemét), Kanta J. (MTK). 6 gólos: Böde (Ferencváros), Böőr (Dunaújváros), Lauth (Ferencváros), Ru­dolf (Győr), Simon K. (Újpest), Tischler (Puskás Akadémia), Tisza (Debrecen). 5 gólos: Griffiths (Diósgyőr), Grumic (Diós­győr), Juhász (Videoton), Kovács I. (Vide­oton), Könyves (Paks), Pátkai (Győr), Priskin (Győr), Youla (Honvéd). A bajnokság állás a 1. Videoton FC 19 15 3 1 45-8 48 2. MTK 19 14 0 5 30-18 42 3. Ferencváros 19 11 4 4 30-15 37 4. DVSC-TEVA 19 10 5 4 27-12 35 5. Diósgyőr 19 9 6 4 29-22 33 6. Paksi FC 19 8 7 4 29-18 31 7. Újpest FC 19 7 8 4 16-14 29 8. Kecskemét 19 8 4 7 23-24 28 9. Puskás A. 19 7 3 9 20-23 24 10. Győri ETO 19 6 6 7 27-26 24 11. Nyíregyháza 19 5 3 11 20-30 18 12. Lombard Pápa 19 4 5 10 11-32 17 13. PMFC-Matias 19 4 4 11 20-35 16 14. Bp. Honvéd 19 3 4 12 12-26 13 15. Dunaújváros 19 3 5 11 15-34 13 16. Szombathely 19 3 3 13 10-27 12 A 20. forduló programja. Március 13., péntek: Diósgyőri VTK - PMFC-Matias 19.00. Március 14., szombat: MTK Bu- dapest-Videoton FC 14.00, Puskás Akadémia-Budapest Honvéd 16.00, Dunaújváros Pase-Kecskeméti TE 16.00. Nyíregyháza Spartacus-Ferenc- város 16.00, Szombathelyi Haladás - DVSC-TEVA 18.00, Újpest FC-Paksi FC 20.00. Március 16., hétfő: Qyőri ETO FC-Lombard Pápa Termál FC 19.00. I f r t­Az újpesti Asmir Suljtc (b) és a