Nógrád Megyei Hírlap, 2014. július (25. évfolyam, 150-176. szám)

2014-07-26 / 172. szám

MTI FOTÓ: KOVÁCS TAMÁS A bronzért játszhat a magyar női csapat Vízilabda Eb. A magyar női válogatott egy góllal kikapott a spanyoloktól a budapesti vízilabda Euró- pa-bajnokság csütörtöki elődöntőjében, így szom­baton a bronzéremért játszhat az olasz váloga­tottal. A Londonban olimpiai negye­dik, legutóbb vb- és Eb-bronzér­mes magyaroknak a 2012-es öt­karikás tornán, és a 2013-as bar­celonai világbajnokságon is ép­pen a spanyolok állták útjukat az elődöntőben, már csak ezért is akadt törleszteni valója Me­rész András szövetségi kapitány együttesének. A Hajós uszoda mintegy háro­mezres, kezdettől roppant lelke­sen buzdító közönsége előtt a vb- címvédő, olimpiai második spa­nyolok találtak be először, majd másodszor is (0-2). Keszthelyi Ri­ta kiszorított helyzetből is a háló­ba ejtett, majd Takács Orsolya pon­tos lövése nyomán az egyenlítés is meglett az első negyedben (2-2). A második játékrész elején itt is, ott is kimaradtak a helyzetek, mígnem egy spanyol akció góllal zárult (2-3). A folytatásban nő­hetett volna a hazai hátrány, ám Bolonyai Flóra büntetőt védett, Keszthelyi pedig a jobb felső sa­rokba lőtt (3-3). Aztán magyar emberelőnyös támadásból meg­született a vezető gól is: Antal Dóra kifogástalan átadását a bal­kezes center, Bujka Barbara lőt­te a spanyol kapuba (4-3). A ri­vális kettős emberelőnyből sem tudott eredményes lenni, sima fórból viszont igen (4-4). Ám még a nagyszünet előtt ötméte­resből Keszthelyi betalált, ahogy a hat az öt elleni játékban a spa­nyol csapat is (5-5). A harmadik nyolc perc spa­nyol gólokkal indult, és miköz­ben a magyarok elbizonytala­nodtak, jött a sorrendben har­madik találat is (5-8). A hazai kapuba Gangl Edina állt be, és jól mutatkozott be, majd Bujka balja villant (6-8). Kis idő eltel­tével Czigány Dóra vágta be a jobb szélről a hálóba a labdát (7-8), így egygólos spanyol előny mellett következhetett a befejező negyed. Az utolsó negyed harmadik percében a sokadik spanyol em­berelőny eredményre vezetett (7-9). A magyar válasz ugyanak­kor egyre késett, nem ment a já­A spanyol Marta Bach Pascual (b) és Bujka Barbara (j) a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában ték a csapatnak. A vége előtt 22 másodperccel Keszthelyi végre betalált (8-9), ám az egyenlítés­re már sem idő, sem erő nem maradt.- A spanyolok a harmadik ne­gyed elején elmentek hárommal, ami egy ilyen, kevés gólos mér­kőzésen óriási előny. Ráadásul néhány emberelőnyben elké­pesztően rossz megoldásokat vá­lasztottunk, és sajnos nem mint csapat dolgoztunk, hanem egyé­nileg próbáltuk megoldani a dol­gokat - nyilatkozta a találkozót követően Merész András az Ml csatornán.- Nem voltunk elég jók ahhoz, hogy ezt a meccset megnyerjük. - tette hozzá. Nők, elődöntők Spanyolország- Magyarország 9-8 (2-2,3-3,3-2,1-1). A magyarok összeállítása: Bolonyai Flóra (Gangl Edina) - Czigány Dóra 1, Antal Dóra, Kis­teleki Dóra, Szűcs Gabriella, Ta­kács Orsolya 1, Kisteleki Hanna, Keszthelyi Rita 4, Tóth Ildikó, Bujka Barbara 2, Csabai Dóra, Il­lés Anna. A spanyol góldobók: Garcia 4, Pareja 2, Espar, Pena, Lopez 1 -1. Hollandla-Olaszország 8-8 (1-1,4-4,1-2,2-1- büntetőkkel 4-3) Az Európa-bajnoki címvédő olaszok a kontinensviadalon leg­utóbb 2010-ben dobogós - akkor bronzérmes - hollandokkal ki­élezett küzdelmet vívtak a finá­léba kerülésért. A németalföldi­ek szereztek vezetést, majd 2-1- re is ők álltak jobban. A második negyed közepétől viszont már rendre az itáliaiaknál volt a mi­nimális előny, a hollandok azon­ban mindig egyenlítettek. A nagyszünet után 7-5-re elhúz­tak az olaszok, ám a záró játék­részre megint csak egyetlen gól- nyi előnyük maradt. A befejező negyedben ledolgozta hátrányát a holland csapat (7-7), s bár 8-7-re ismét az olaszok vezet­tek, másodpercekkel a vége előtt ötméteresből 8-8-ra alakult az állás, így következhetett a bünte­tőpárbaj. Ebben aztán a hollan­dok bizonyultak jobbnak, ennél fogva ők játszhatnak a spanyo­lokkal az Eb-aranyért (szombat, 18 óra), az olaszok pedig a ma­gyarokkal a bronzért, szomba­ton 16.30 órától. Az 5. helyért Oroszország-Görögország 7-5 (3-3,3-1,0-1,1-0) Vereséggel is továbbjutott a Diósgyőr LABDARÚGÁS EL-selejtező, 2. forduló, visszavágó A Diósgyőr a nyíregyházi visz- szavágón ugyan 2-1-re kikapott a bolgár Liteksz Lovecstől, ám az el­ső mérkőzésen aratott 2-0-s sike­rének köszönhetően bejutott a lab­darúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójába. Szivics Tomiszláv együttese a harmadik fordulóban - amelynek továbbju­tói már a főtáblára kerülésért har­colhatnak - az orosz Krasznodarral találkozik. Az első mérkőzést hazai pályán játssza jö­vő csütörtökön, a visszavágót pe­dig egy héttel később rendezik. A Ferencváros kiesett, miután a múlt heti, idegenbeli 1-0-s vere­ség után a csütörtöki, hazai visz- szavágón is kikapott, mégpedig 2-1-re a horvát HNK Rijekától. A bajnoki ezüstérmes Győr a 1 -0-ra nyert a svéd Göteborg vendége­ként, azonban 3-1-es összesítés­sel búcsúzott a sorozattól. Diósgyőr-Iiteksz Lovecs (bolgár) 1-2 (1-0) Nyíregyháza, 4260 néző, ve­zette: Hänni (svájci). Diósgyőr: Antal - Okuka, Deb­receni, Kádár, Husic - Egerszegi, Elek - Bacsa, Bognár (Marjanovics, 63.), Gosztonyi (Bo­ri, 73.) - Grumics (Németh, 82.). Vezetőedző: Tomiszláv Szivics. Liteksz Lovecs: Vinícius - Popov (Bozsikov, 86.), Bodurov, Mendy, Nedjalkov - Malinov (Rumenov, 77.), Boumal, Cvetkov (Angelov, 66.) - Asprilla, Jordán, Vajushi. Ve­zetőedző: Kraszimir Balakov. GL: Gosztonyi (38. - 11-esből), ill. Asprilla (80.), Jordán (85. - 11-esből). Sárga lap: Okuka (84.), illetve Cvetkov (27.), Vajushi (45.), Boumal (76.), Nedljakov (93.). Továbbjutott: a DVTK, 3-2- es összesítéssel. Ferencváros-HNK Rijeka (horvát) 1-2 (0-2) Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző, vezette: Valeri (olasz). Ferencváros: Dibusz - Nalepa (Kukuruzovic, 65.), Mateos, Pavlovié, Bosnjak - Dilaver, Gyömbér, Gera (Böde, 61.), Somália - Lauth, Ugrai (Busái, 79.). Vezetőedző: Thomas Doll. HNK Rijeka: Vargic - Tomecak, Samardzic, Leskovic, Leovac - Brezovec, Jugovic - Jajalo (Kvrzic, 69.), Kramaric (Zlomislic, 59.), Sharbini (Mitrovic, 87.) - Krstanovic. Veze­tőedző: Matjaz Kek. GL: Ugrai (65. - 11-esből), ill. Krstanovic (20. - 11-esből), Samardzic (37.). Sárga lap: Mateos (49.), Lauth (57.), Ugrai (68.), Gyömbér (75.), ill. Brezovec (30.), Jajalo (42.), Krstanovic (53.), Leovac (64.), Samardzic (68.), Sharbini (85.). Kiállítva: Krstanovic (55.). To­vábbjutott: a HNK Rijeka, 3- 1-es összesítéssel. IFK Göteborg (svéd)- Győri ETO FC 0-1 (0-0) Göteborg, Nya Gamla Ullevi Stadion, 8000 néző, vezette: Frankowski (lengyel). IFK Göteborg: Sandberg Augustinsson, Jonsson, Bjärsmyr, A. Johansson - Larsson (Sobralense, 69.), J. Johansson, Allansson, Smedberg (Söder, 79.) - Mahlangu - Vibe. Vezetőedző: Mikael Stahre. Győri ETO: Kocics - Svec, Wolfe, Lang, Völgyi - Kamber, Pátkai (Windecker, 75.), Kronaveter (Koltai, 71.) - Varga R. (Illés, 83.), Rudolf, Andrics. Vezetőedző: Horváth Ferenc. GL: Andrics (68.). Sárga lap: Augustinsson (71.), ill. Rudolf (33.), Pátkai (4L), Lang (72.). Ki­állítva: Rudolf (66.). Továbbjutott: az IFK Göteborg, 3-1-es összesí­téssel. H Az olasz Roberta Bianconi (elöl), balról a holland Miloushka Smit Danilo Asprilla, a bolgár csapat játékosa (b) és a diósgyőri Kádár Tamás a Nyíregyházi Városi Stadionban