Nógrád Megyei Hírlap, 2013. május (24. évfolyam, 100-123. szám)

2013-05-21 / 115. szám

FOTÓ: GYURKÓ PÉTER Ami kor az ezüst is szépen csillog... KOSÁRLABDA NB I/B, férfiak, bajnoki döntő, 2. mérkőzés Dániel Tamás: - Aki látta a döntő má­Konecranes-Salgótarj áni KSE - Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 50-63 (15-11,16-15,6-16,13-21) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 600 néző, vezette: Győrffy, Balog Gy., Tőzsér. Salgótarján: SURMANN P. 15/3, SE­BŐK 11, Gorszkij 3, Hartvich 2, GODENA 5. Csere: SURMANN G. 12/9, Likár 2, Szabó Z., Kiss K. Edző: Dániel Tamás. Kecskemét Wittmann 12/6, Mészá­ros M. 3, DJERASZ1-MOVICS 20, DÉNES 7/3, Bencze Z. 2. Csere: PONGÓ MARTIN 11/3, HEGEDŰS G. 8/6, Pongó Máté, Gruda, Pavlovics, Kovács B., Kohári. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-6, 8. perc: 12-10,14. perc: 26-17,18. perc: 31 -25,24. perc: 33-28,28. perc: 35-37, 32. perc: 43-42,38. perc: 43-59. H. P. Az idei másodosztályú mezőny kiemel­kedően legjobb két csapata, népes és lel­kes szurkolótáborok, bajnoki döntőhöz illő körítés, minden készen állt tehát ah­hoz, hogy egy egészen kiváló mérkőzés kerekedjék az NB I/B-s férfibajnokság fi­náléjának szombat esti második, salgó­tarjáni találkozójából. Az összecsapás el­ső perceiben mindenesetre úgy tűnt, hi­ába áll szemben mindkét oldalon csupa- csupa sokat tapasztalt, élvonalbeli rutin­nal is bőséggel felvértezett menő, a nagy tét - hisz az odavágón tisztes vereséget szenvedő házigazdák kizárólag győze­lemmel tarthatták Jletben címvédési re­ményeiket, míg a makulátlanságukat a szezon során mindvégig sikerrel őrző kecskemétiek az utolsó, ám egyúttal a legnehezebbnek ígérkező lépés megtéte­lére készültek az aranyérem felé vezető úton - meglehetősen bénítólag hat a já­tékosokra. Eleinte különösen a hazai ke­zekben dadogott bántóan sokat a labda, amit kihasználva Bencze és Wittmann közeli találataival hamar négypontos ve­zetéshez jutott a KTE csapata. A kezdeti kapkodást és fejetlenséget követően azon­ban szép lassan a mieink is rendezték so­raikat, olyannyira, hogy a rendkívül agi­lis Sebők öt pontjára épített 8-2-es soro­zattal a nyitó negyed derekára a vezetést is magához ragadta az ígéretéhez híven roppant elszántsággal harcoló tárj áni ala­kulat (8-6). Sőt, miután egy kisebb ven- dégfellángolást is viszonylag könnyen át­vészelt, a pontokat hármasával-négyesé- vel termelő Surmann-testvérek (Péter kettő plusz egyes akcióját, Gábor egy trip­lával, majd egy három plusz egyes kom­binációval fejelte meg) vezette SKSE a második felvonás nyitányára immár 19-11-re, majd kisvártatva 26-17-re nö­velte előnyét. A piros-feketék jól mozgó zónavédekezésével szemben meglehető­sen nehezen boldogult ekkortájt Sztojan Ivkovics legénysége, melynek tagjai két méternél távolabbról gyakorlatilag képte­lenek voltak bevenni a hazai gyűrűt. Kü­lönösen a félköríven túlról kísérleteztek kiábrándítóan a lilamezesek (6%-osnak megfelelő 1/16-os triplamutató a nagy­szünetig), akik leginkább az ismét sokol­dalú játékkal kirukkoló Djeraszimovics igyekezetének, no meg a hazai kosarak félidő végi elapadásának köszönhették, hogy a meglehetősen gólszegény első húsz perc végére a hátrányuk öt pontra olvadt (31-26). A fordulást követően csupán annyiban módosult a találkozó képe, hogy a küzde­lem, ha lehet még élesebb, a sikeres támadásbefejezés viszont a korábbiaknál is ritkább lett: a harmadik periódus első négy percében a védekezésükre tovább­ra is nagyon ügyelő riválisok mindössze két-két ponttal terhelték meg egymás ko­sarát. Miközben azonban a sok nagy csa­tát megélt, harcedzett veteránok keze sor­ra megremegett, egy „tejfeles szájú” if­jonc a folytatásban szép lassan magához ragadta az események irányítását. A kecskemétiek szépreményű fiatal irányí­tója, Pongó Martin 33-28-nál előbb egy távoli kettessel, majd egy még távolabbi triplával jelentkezett, s miután Hegedűs­sel is dobatott egy könnyű ziccert, bünte­tőkből hosszú idő után ismét megszerez­te a vezetést csapatának (35-37). Surmann Gábor a hazaiak harmadik, s egyben utolsó e negyedben elért kosará- | val ugyan az ellentámadásból még egali- g zált, a játékrész hajrája azonban Hegedűs | és természetesen Pongó Martin révén J megint a 16-6-os részsikert elkönyvelő vendéggárdáé volt, így a trónkövetelő öt­pontos előnyben várhatta a mindent el­döntő záró felvonást (37-42). Melynek elején még egyszer felcsillant a remény a nagyot küzdő piros-feketék előtt, Godena hárompontos akcióját és Surmann Gábor újabb „trojkáját” követő­en ugyanis, alig több mint egy perc eltel­tével, máris 43-42 állt az eredményjel­zőn. A párharc legjobbja, Djeraszimovics azonban nem sokáig hagyta tombolni az ismét fantasztikus hangulatot teremtő hazai drukkereket, a sorsdöntő pillana­tokban betaláló Hegedűs Gergely triplá­ja pedig nemcsak a hazai publikumot in­tette (átmeneti) csendre, de mintha egy csapásra minden erőt ki is szívott volna a tarjáni kezekből-lábakból. Hiába voltak meg továbbra is a dobóhelyzetek, az a fránya játékszer sehogyan sem akart en­gedelmeskedj az elcsigázott hazai játéko­soknak, a túloldalon viszont, ahogy ilyen­kor lenni szokott, most már minden be­jött. A hírős városiak a hajrában az addig telített betűt bemutató Wittmann vezeté­sével egy 20-1 -es rohamot kivágva gázol­tak át a mieinken, akik a korábbi három alkalomhoz hasonlóan ezúttal sem első­sorban játéktudásban, sokkal inkább fi­zikális felkészültség terén maradtak alul a veretlen aranyérmessel szemben. Összességében elmondható, hogy a me­zőnyből minden szempontból kiemelkedő kecskeméti gárda teljesen megérdemelten szerezte meg az NB I/B-s pontvadászat idei bajnoki címét, ugyanakkora szurko­lóinak az utóbbi két esztendőben oly sok örömet szerző tarjáni garnitúra hattyúda­la - hiszen ebben az összeállításban vár­hatóan többet már nem láthatjuk játsza­ni az SKSE együttesét - is méltó volt az együttes korábbi szerepléséhez. Nem cso­da, hogy a lefújás után a publikum még hosszasan éltette az éremkollekcióját ezút­tal egy szépen csillogó ezüsttel gyarapító megyeszékhelyi csapatot. sodik mérkőzését, az tudja, hogy az SKSE egy nagyon jó játékosokból álló, jó csapat, amely még küzdeni is tud a sike­rért. Az amatőr mezőnyből egyértelmű­en kiemelkedtünk, de a kosárlabda nem foci, hogy csodák történhessenek. Én na­gyon büszke vagyok arra, hogy ezzel a társasággal idáig eljutottunk, és szá­munkra most ez az ezüstérem is felér egy arannyal. Köszönöm mindenkinek, aki a pályán belül, vagy kívül velünk volt és segített minket. A folytatást elkezd­tük tervezni, jócskán lesznek változások, de azt gondolom, egy nagyon szép'idő­szakot zártunk most le. Begyűjtötte a három po LABDARÚGÁS NB III, Mátra-csoport, 24. fo SBTC-Puebla - Tápiószecső FC 2-1 (1-0) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 250 néző, vezette: Szarvas L. (Tóth Z., Pádár Sz.). SBTC: Róza - Katona, Zi- mányi, Boczki, Kerényi - Mészá­ros - Alex, Bonivárt (Zsarnai, 78.), Lenkó, Novák - M. Ramos (Taliga, 89.). Vezetőedzők: Tamá­si Zoltán, Takács László. Tápiószecső: Krajecz - Sztris- kó, Bátori, Urbán, Sztranyovszky (III G., 89.) - Hertrovicz (Gre- zsák, 66.), Juhász, Balaskó, Nagy T. - Konczi, Csiszár. Vezetőedző: Lilik Pál. GL: Lenkó (40.), Zimányi (87.), ill. Bátori (78.). Sárga lap: Bonivárt (42.), Katona (54.), Novák (59.), ill. Nagy T. (63.), Juhász (72.), Grezsák (74.), Sztranyovszky (80.). Kiállít­va: Konczi (89.). jók: Zimányi, Alex, Novák, ill. Krajecz, Balaskó. 40. perc: Lenkó 28 méterről remekül lőtt el egy szabadrú­gást, a jobb kapufa tetejéről kife­lé pattanó labda Krajecz kapus hátáról a hálóba pattant. 1-0. 77. perc: Szinte az első kaput eltaláló lövéséből egyenlített a vendégcsapat. Nagy Tamás jobb szélről érkező beadása találta meg a középen üresen álló Bátorít, aki a földről felpattanó labdát a kimozduló Róza felett bólintotta a hálóba. 1-1. 85. perc: Novák jobb oldali szöglete után, Zimányi 8 méter­ről fejelte kapura a labdát, s azt a vendégvédő már csak a gólvo­nal mögül tudta kivágni. 2-1. Az egész mérkőzésen nagy mezőnyfölényben játszott a ha­zai csapat, ám sok helyzetet így sem sikerült kialakítania. Az első félidő hajrájában Lenkó Csaba szép, és egyben kissé szerencsés szabadrúgás talála­ta révén sikerült a vezetést megszerezniük. A második fél­idő első tíz percében a vendé­gek próbáltak többet kezdemé­nyezni, ám helyzeteket ekkor sem bírtak kialakítani. A hajrá­hoz érve hidegzuhanyként ér­kezett a vendég találat, egy vé­delmi figyelmetlenséget köve­tően. Az utolsó tíz percre pró­bálta nagy nyomás alá helyez­ni a vendégek kapuját a Stécé a győzelem érdekében. Novák szabadrúgását még Krajecz szögletre tudta ütni, a rutinos csapatkapitány szöglete után azonban Zimányi fejese már a hazai három pontot jelentette. Összességében az egész mér­kőzésen tapasztalt fölényt lát­va, megérdemelt három pont­tal gazdagodott az SBTC. Tamási Zoltán: - Nagyon ne­héz mérkőzésen vagyunk túl, w Wm \'í; mert az ellenfél egy rutinos ró­kákból álló csapat volt. A csapat egész héten ezért a győzelemért dolgozott, gratulálok nekik, mert mindent megtettek érte. Lilik Pál: - Az első félidei ér­tékelhetetlen teljesítmény után, a másodikban azt hiszem min­dent megtett a csapat a jobb eredmény érdekében. Sajnos ti­zennégy ember ellen nem tud­tuk legalább a döntetlent meg­szerezni. Gajdár Zsolt Nagybátonyl SC - Maglódi TC 0-2 (0-0) Nagybátony, 200 néző, vezette: Kovács G. (Bartkó D., Vámos T.). Nagybátonyi SC: Roma - Vá­mosi, Füzy (Sárközi, 56.), Al- mási, Szűcs - Szabó, Vig, Tóth I M., Alapi - Tarlósi (Tóth M., 72.), Lőrincz. Szakmai vezető: Vere- bélyi Attila. Maglódi TC: Szacskó - Szőke, Rakita, Molnár, Vincze - Buda- fai, Németh, Weisz, Pólyák - Lovrencsics, Nagy (Pintér, 51.). Edző: Gyurik József. GL: Lovrencsics (85.), Pintér (92.). Sárga lap: Vámosi (14.), Tóth i M. (33.), Lőrincz (58.), Vig (62.), Alapi (70.), Szabó (86.), ill. cé Vincze (55.), Pintér (72.). /o7c:Almási, Szabó, ill. Vincze, Pintér. Verebélyi Attila: - Sajnos a gól­képtelenségünk ismét megbosz- szulta magát a mérkőzés végére. Ettől függetlenül úgy érzem, kel­lett volna szólni, hogy a bajnok­ság végére vannak kedvezmé­nyezett csapatok, akiknek min­denféleképpen nyerniük kell. További eredmények: Ózd - Felsőtárkány 0-8, Bükkábrány- Gyöngyösi AK 0-1, FC Hatvan- MTK II. 3-1, Rákosmente KSK-Egri FC II. 2-0, REAC- Tura 4-0. A bajnokság állása 1. Hatvan 24 16 5 3 48-22 53 2. Felsőtárkány 24 15 6 3 49-24 51 3. REAC 24 16 2 6 51-22 50 4. MTK II. 24 13 6 5 64-28 45 5. Rákosmente 24 13 6 5 53-23 45 6. Maglód 24 12 2 10 48-39 38 7. SBTC-Puebla 24 10 5 9 44-41 35 8. Gyönqvös 24 9 7 8 34-32 34 9. Túra 24 7 5 12 34-43 26 10. Bükkábrány 24 7 3 14 25-42 24 11. Tápiószecső 24 6 6 12 31-48 24 12. Naqybátony 24 4 4 16 29-57 16 13. Ózd 24 4 3 17 18-68 15 14. Egri FC II. 24 3 6 15 19-58 15