Nógrád Megyei Hírlap, 2013. május (24. évfolyam, 100-123. szám)

2013-05-21 / 115. szám

SPORTTUKOR 2013. MÁJUS 21.? KEDD A Berkenye hengerelt Rimócon LABDARÚGÁS Megyei I. osztály, 27. forduló Rimóc - Berkenye 0- 8 (0-3) Rimóc 100 néző, vezette: Ko­vács T. (Szász K., Holecska A.). Rimóc: Csampa - Laczkó, Fábi­án, Farkas, Kelecsényi - Bangó' N., Árva, Rácz I., Szilvási (Besz- kid) - Vincze (Botos), Bangó R. Játékos-edző: Komár Gábor. Berkenye: Rácz M. - Farkas, Pálos, Szatmári (Hörnyék), Tá- nyéros - Benke, Gulyás, Papp, Greff - Fábri (Mravik), Rusvay. Edző: Mózner János. GL: Greff (3), Fábri (2), Rusvay (2), Farkas. Sárga lap: Szilvási. Jók: Rácz, Fábián, Bangó R., ill. Fábri, Rusvay, Greff, Farkas. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak nem tudtak ellenállni a bajnokesélyes vendégeknek. Komár Gábor: - Valami nem stimmel a magyar futballban, ha egy osztályon belül ekkora tudás- különbség alakul ki. „Befűzték a filmet” gyámoltalan csapatomnak. Mózner János: - Magabiztos já­tékkal, szimpatikus csapatot si­került legyőzni. Vincze Barna Somoskőújfalu - Karancskeszi 1- 1 (0-0) Somoskőújfalu, 200 néző, ve­zette: Bogár G. (Gordos Á., Kurinka B.). Somoskőújfalu: Peleskei - Sán­dor, Híves, Dudás, Váradi (Berki) - Oláh, Sulcz, Balázs Gy. (Hor­váth), Birincsik -Oroszi, Bognár (Ajtai). Edző: Smelkó Károly. Karancskeszi: Lázár - Galbács, Ferkó, Dániel (Bobál), Bársony - Danczák, Puszta, Znamecz, Pál - Simon, Ferhan. Edző: Mátyus Sándor. Gl: Oroszi, ill. Ferhan. Sárga lap: Dudás, Oláh, Sulcz, Birincsik, ill. Lázár, Galbács, Ferkó, Dan- csák, Znamecz, Pál .Jók: Peleskei, Sulcz, Bognár, Híves, ill. Simon, Puszta, Ferhan, Znamecz, Lázár. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zést láthatott a kilátogató közön­ség. Az első félidőben mindkét csapatnak akadtak lehetőségei, de a gólok elmaradtak. A máso­dik játékrészben, gyors gólváltás- sal előbb a óó. percben Oroszi szerzett előnyt a hazai csapatnak, amit a vendégek a 70. percben, Ferhan révén egalizáltak. Igazsá­gos eredmény született. Smelkó Károly: - A nagyon szervezetten védekező, és kont­ráit jól felépítő Karancskeszi meg­érdemelten vitte el az egy pontot. Bár igaz a mondás, hogy a focihoz szerencse is kell, ami nekünk a kapu előtt nem volt. El kell ismer­nem, hogy a másik oldalon is volt egy-két nagy helyzet. Szerintem az eredmény reális. Mátyus Sándor: - Azt gondo­lom, hogy a mai mérkőzésen is bi­zonyítottuk, miért szerepelünk így a bajnokságban. Ha a hely­zetkihasználásunk jobb, akkor három ponttal távozhattunk vol­na. Gratulálok mindkét csapatjá­tékosainak a jó játékhoz. Cz. Gy. Palotás - Mátranovák 3-3 (3-0) Palotás, 100 néző, vezette: Sze­derkényi Cs. (Bencsik B. Bogár E.). Palotás: Lados - Andó, Here, Jambrich, Pásztor (Kotasz G.) - Hadrik, Sipos, Tancsik, Zsiga (De­ák) - Mladoniczki, Géczi. Edző: Hegyi Tamás. Mátranovák: Herczeg - Ná- nási, Nádasdi, Szoó, Kovács - Stark, Molnár, Tóth P., Lakatos P. - Oszvald, Zsákai (Új B.). Játékos­edző: Pataki László. GL: Sipos, Mladoniczki, Tan­csik, ill. Tóth P. (2), Stark. Sárga lap: Here, Hadrik, Tancsik, ill. Nádasdi, Szoó. Jók Tancsik, Hadrik, Géczi, Jambrich, ill. Osz­vald, Tóth R, Molnár, Új B. A hazai csapat az első félidő­ben szerzett előnyét nem tudta megtartani, így csak egy pont maradt a „tarsolyban”. Hegyi Tamás: - Győztes mérkő­zést engedtünk ki a kezünkből. Helyzeteink alapján a tavalyi csú­fos vereséget vissza lehetett volna adni, de a második félidőben fi­gyelmetlenségünk miatt sajnos meg kellett elégednünk a döntet­lennel. Pataki László: - A katasztrofá­lis első félidőben nyújtott játék háromgólos hátrányt eredménye­zett. Nem tudtunk mit kezdeni a lelkes hazaiakkal. Fordulás után ragyogó játékkal sikerült pontot mentenünk. • Kiss László Nőtincs - Héhalom 1-1 (1-0) Nőtincs, 100 néző, vezette: Boda V. (Béres K., Balázs K.). Nőtincs: Bohony - Krajcsek, Mik- lovicz, Nagy B., Kurali (Schwarcz) - Dancsó, Földvári, Drukker, Keresz­tes - Szegvári, Szunter. Héhalom: Vida - Dinka, Ko­vács, Lőrincz, Kárpáti - Bognár, Babusa, Zsámboki, Danguly (Sóss) - Nagy Zs., Jakus (Koczka). Szilágyi Albert. GL: Schwarcz, ill. Babusa. Sár­ga lap: Kovács, Kárpáti, Danguly. /ófcSchwarcz, ill. Lőrincz, Ko­vács, Babusa, Sóss. Jól kezdett a hazai csapat, az első percekben több gólszerzési lehetőségük is akadt A vendégek teljesen visszahúzódtak a saját térfelükre. A közepes iramú meccsen főleg pontrúgásokból si­került veszélyt teremteni a haza­iaknak, és a 69. percben egy szög­let után megszerezték a vezetést. A vendégeknek egész mérkőzé­sen nem volt említésre való hely­zete, de pár perccel a befejezés előtt egy gyors ellentámadás után sikerült kiegyenlíteniük, így el­maradt a nőtincsi győzelem. Szilágyi Albert: - Közepes szín­vonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Az elért ered­ményt komolynak tartom, hiszen a Nőtincs ellen még soha nem szereztünk pontot. Remélem a mai mérkőzéssel megfordul a trend. További sikeres szereplést kívánok a hazaiaknak. H.R. Bércéi - Szécsény 0-3 (0-1) Bércéi, 150 néző, vezette: Gordos Sz. (Baranyi IG., Stark J.). Bércéi: Egervári - Tövis, Kop- lányi Sz., Mohácsi (Szilfai), Jele T. - Gyurcsek, János (Petrovszki), Kaluzsa, Dallos -Koplányi Ö., Molnár (Havjár). Edző: Koplányi Örs, Koczka László. Szécsény: Baranyai - Galcsik, Rácz R., Rutai, Sztrigán - Sze- nográdi, Heizer (Varga), Szekeres (Rácz J.), Strihó - Molnár, Bárány (László). Játékos-edző: László Ló- ránd. GL: Strihó, Heizer, Galcsik. Sár­ga lap: Tövis, Kaluzsa, ill. Rácz, Molnár. Jók: Egervári, ill. az egész csapat. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak szinte már megyei III. szinten futballozva, ismét ve­reséget szenvedtek, az amúgy nem túl nagy játékerőt képviselő vendégektől. Bercelen már csak a csoda segíthet, a megyei I. osz­tályban való részvételhez. Koplányi Örs: - Ha már focizni nem tudunk, akkor legalább már akarjunk, mert ez nélkül nem ju­tunk semmire. A vendégek min­den csapatrészben jobbak voltak, ezért megérdemelten vitték el a három pontot. László Lóránd: - Végig a ke­zünkben tartottuk a mérkőzést, s megérdemelt győzelmet szerez­tünk. Sok sikert Bérceinek á bentmaradáshoz, gratulálok csa­patomnak. Kabar Lászlóné Karancslapujtő - Pásztó 0-3 (0-1) Karancslapujtő, 200 néző, vezet­te: Dobos A. (Lovasi J., Szarka Z.). Karancslapujtő: Babják - Bartha (Mezei), Tóth, Szabó K., Laczkó Á. - Sánta, Fodor, Rács J., Bozó P. - Pingiczer, Lavaj. Edző: Tőzsér Zsolt. Pásztó: Oláh T. - Edmar, Kuris, Bednár, Vass - Ráduly, Tari, Csé- pe, Bakos (Gömbicz) - Kotroczó (Mucsina), Baranyi. Ldzó/Almási Dénes. GL: Bakos, Edmar, Csépe. Sár­ga lap: Pingiczer, Fodor, ill. Oláh T., Ráduly, Baranyi. Jók: Raes J., ill. Edmar, Ráduly, Bakos, Kotroczó. Mindkét félidő második per­cében egy-egy remek lövéssel gól szerzett a Pásztó. A hazaiak hitüket vesztették, kevés fantázi­ával erőlködtek, a gólszerzés nem jött össze. A vendégek ezen a na­pon meggyőzőbb teljesítményt nyújtottak. Tőzsér Zsolt: - Megérdemelt vendéggyőzelem született, meg sem közelítettük az előző heti tel­jesítményünket. Almást Dénes: - Gyors, lendü­letes játékunk ma győzelemre se­gítette a csapatunkat. További sok sikert kívánunk Tőzsér Zsolt ba­rátomnak és csapatának. Tóth György Érsekvadkert - Balassagyarmat 0-3 (0-2) Balassagyarmat, műfüves pá­lya, 100 néző, vezette: Trubin B. (Baranyi IIG., Makovinyi Z.). Érsekvadkert Ficza - Tolnai, Szilágyi, Szabó, Hajdúk - Geren­dái (Terényi), Nagy Á. (Dombai), Paulicsek - Kakuja, Varga, Holman T. (Mácsik). Edző: ifj. Holman József. Balassagyarmat Szathmári - Benécs, Gaál, Földvári, Ágner (Mezei) - Kálmán, Chikán (Ke­lecsényi) - Balga (Hodúr), Dudás, Pápai - Nagy G. Edző: Sebestyén Szilárd. GL: Dudás, Pápai, Hodúr. Sárga lap: Holman T., Hajdúk, ill. Nagy G. Jók: Varga, Terényi, Szilágyi, Szabó, ill. Kálmán, Pápai, Benécs, Dudás. Ifj. Holman József: - Szoros­nak indult a találkozó, mégis magabiztos BSE győzelem szüle­tett. Mindkét oldalon komoly gólszerzési lehetőségek adódtak, de míg a „vendégek” a kidolgo­zott helyzeteikből képesek vol­tak gólokat szerezni, addig mi sorra elpuskáztunk mindent. El­lenfelünk jobb erőnlétének kö­szönhetően nyerte meg ezt a mérkőzést. További sok sikert kí­vánok nekik. Sebestyén Szilárd: - Rangadó­nak számító mérkőzésen idege­sen kezdtünk, de rendeztünk so­rainkat és szép gólokat szerezve megérdemelten tartottuk „itt­hon” a három pontot! Balogh Balázs Szabadnapos: Szurdokpüspöki. A bajnokság állása 1. Berkenye 25 18 4 3 91-27 58 2. Karancskeszi 26 17 4 5 48-17 55 3. Mátranovák 25 14 7 4 60-27 49 4. Balassagyarmat 25 14 4 7 45-24 46 5. Szécsény 26 12 6 8 53-38 42 6. K.-lapujtő 25 13 2 10 46-47 41 7. Mines 25 12 4 9 40-33 40 8. Héhalom 25 10 6 9 50-38 36 9. Somos SE 25 9 5 11 48-39 32 10. Palotás 25 9 3 13 42-52 30 11. Pásztó 26 8 3 15 42-53 27 12. É.-vadkert 25 6 7 12 37-48 25 13. Sz.-püspöki 25 7 1 17 25-83 22 14. Rimóc 25 6 2 17 33-63 20 15. Bércéi 25 4 2 19 22-93 14 HALLASVIZSGALAT VÁRAKOZÁS NÉLKÜL előjegyzés alapján. 50 Hallókészülék elem* Ft/db 1VK Szent Lázár Megyei Kórház Rendelőintézete Salgótarján, Füleki u. 54-56. 06 32 311 141 Audiológia 06 30 582 2997 Starkey Csoport (Hétköznap 8 és 15 óra között) *Egy személy maximum 12 db elemet vásárolhat akciós áron. A részvétel feltétele, hogy a hallókészülékviselő a vásárláskor hozza magával a „Hallókészülék nyilvántartási kiskönyv"-ét. Akciónk 2013. május 21. és június 12. között a salgótarjáni MK Audiológián érvényes.