Nógrád Megyei Hírlap, 2012. október (23. évfolyam, 228-253. szám)

2012-10-22 / 246. szám

SPORTTUKOR 2012. OKTÓBER 22., HÉTFŐ (Újabb) gól nélküli csúcsrangadó labdarúgás Megyei I. osztályú női kispályás bajnokság A harmadik játéknap mérkőzé­seivel szombaton befejeződött a me­gyei I. osztályú női kispályás bajnok­ság őszi idénye, melyet a mezőny két veretlen csapata, az egyaránt ki­váló védelemmel büszkélkedő Bu­ják, illetve Héhalom (mindössze négy, illetve két kapott gól) mögött a hétvégi házigazda Romhány zárt a harmadik, míg a rapszodikus Dorogházát jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőző Madách DSE Salgótarján a - még éppen fel­sőházi rájátszást érő - negyedik he­lyen. A tabella hátsó régiójában BSE- Palóc Farkasok, Diósjenő, Skorpió SE n. a sorrend fél távnál, ugyanak­kor a korábbi többszörös győztes Do­bó Katica SE Eger csapatát sorozatos ki nem állásai miatt a versenybizott­ság kizárta a további küzdelmekből. Eredmények Diósjenő SE - Skorpió SE Salgó­tarján ü. 3-1 (2-0) Vezette: Szász K. Diósjenő: Megyeriné - Haljárszki D., Hanzliné Kaliczka B., Kapuszta K., Újhelyiné, Hevesi Cs. Csere: Bőgérné Csurja M., Szuetta J., Gembolya K., Dezső E., Miklós M. Edző: Drajkó Gergő. Skorpió SE: Vrezsnyovszky R. - Pribisán B., Tolmácsi Cs., Szebeni D., Balya D., Komódy D. Csere: Bo­kor B., Szilágyi E., Percze R. Edző: Szebeni Árpád. GL: Haljárszki D. (13., 15.), Hanzliné Kaliczka B. (29.), ill. Balya D. (19.). BSE-Palóc Farkasok - Romhányi SE 1-1 (1-0) Vezette: Baranyi II G. BSE- Palóc Farkasok: Halászi A. - Molnár Anikó, Szedlák A., He­ring D., Völgyi E., Borkő A. Cse­re: Fekete E., Hegedűs R., Kői Zs. Edző: Dobsonyi László. Romhány: Kovács M. - Jakubecz J., Buga A., Kaliczka E., Vella 0., Mácsik V. Csere: Paróczi V., Trapp T., Beke B., Szórád B., Má­té A., André G., Tóth Peredi A. Edző: Pierog József, Kovács Fe­renc. Cl.: Borkő A. (8.), ill. Jakubecz J. (28.). Héhalom SE - Madách DSE Salgótarján 1-0 (0-0) Vezette: Baranyi IIG. Héhalom: Farkas N. - Nagy K., Péter B., Franka N., Tóth A., Farkas K. Cse­re: Baranyi A., Farkas B., Bohus R., Molnár K. Edző: Lőrincz Csa­ba. Madách DSE: Kecskés E. - Németh Zs., Molnár Anna, Nagy Zs., Kecskés R., Vámos R. Csere: Hangonyi A., Molnár Anett. Edző: Oláh Sándor. Cl: Kecskés E. (22.-öngól). Toldi DSZSE Dorogháza - BSE-Palóc Farkasok 3-2 (0-1) Vezette: Szász K. Dorogháza: Bodorné Hajdú E. - Végh É., Re­zes B., Csákiné Szakács K., Végh E., Kovács E. Csere: Praveczki A., Gyurcsák Zs. Edző: Pintér Zol­tán. GL: Végh É. (27., 28.), Végh E. (30.), ill. Völgyi E. (12.), Borkő A. (19.). Romhányi SE - Diósjenő SE 6-1 (4-1) Vezette: Szász K. GL: Mácsik V. (2., 12.), Jakubecz J. (4., 20.), Vella 0. (6.), Beke B. (25.), ill. Haljárszki D. (8.). Madách DSE Salgótarján - Bujáid SC Cserhátgyöngye 1-1 (0-0) Vezette: Baranyi II G. Buják: Nágel K. - Hlavacska L., Illés N., Pásztorné, Laczik M., Buda D. Csere: Kusnyár K., Csontos M., Molnár C., Király Cs. Edző: Pász­tor Sándor. GL: Molnár Anna (18.), ill. Laczik M. (27.). Skorpió SE Salgótarján H. - Romhányi SE 1-2 (1-1) Vezette: Baranyi IIG. GL: Balya D. (6.), ill. Mácsik V. (10.), Kaliczka E. (20.). Diósjenő SE-Toldi DSZSE Dorogháza 3-7 (2-2) Vezette: Szász K. GL: Haljárszki D. (5.), Hanzliné Kaliczka B. (14.), Miklós M. (19.), ül. Végh É. (13., 18., 23.), Gyurcsák Zs. (15., 26., 28., 30.). BSE-Palóc Farkasok - Héhalom SE 0- 3 (0-3) Vezette: Baranyi II G. GL: Far­kas K. (5., 8., 10.). Bujáki SC Cserhátgyöngye ­Toldi DSZSE Dorogháza 3-1 (2-1) Vezette: Szász K. GL: Csontos M. (10., 28.), Laczik M. (11.), ill. Gyurcsák Zs. (13.). Diósjenő SE - Madách DSE Salgótarján 1- 2 (0-1) Vezette: Baranyi II G. GL: Haljárszki D. (20.), ill. Kecskés R. (1.), Molnár Anna (28.). Bujáki SC Cserhátgyöngye - Héhalom SE 0-0 Vezette: Szász K. BSE-Palóc Farkasok - Ma­dách DSE Salgótarján 0-3 (0-2) Vezette: Baranyi II G. GL: Mol­nár Anna (5., 9., 29.). At őszi végeredmény 1. Buják 10 6 4 0 20-4 22 2. Héhalom 9 6 3 0 16-2 21 3. Romhány 9 5 3 1 24-11 18 4. Madách DSE 10 4 1 5 16-13 13 5. Dorogháza 10 4 1 5 23-23 13 6. BSE-Palóc F. 10 3 1 6 11-18 10 7. Diósjenő 10 2 0 8 12-41 6 8. Skorpió SE II. 8 116 8-18 4 9. Eger 0 0 0 0 0-0 0 Megjegyzés: a Dobó Katica SE Eger csapatát kizárták. H.P. Héthónapos veretlenségét vesztette el a Berkenye LABDARÚGÁS Megyei I. osztály, 10. forduló - Tíz gól szerzett a Héhalom Balassagyarmati VSE - Berkenye 4-3 (2-2) Balassagyarmat, 250 néző, vezet­te: FpMg L. (Balázs K., Molnár L). Balassagyarmat Szathmári - Balga, Ordasi (Doman), Földvári Á., Ágner - Chikán, Opitz, Dudás, Zolnyánszki (Nagy G.,) Kelecsényi (Mezei), Benécs (Bódis, helyette Baranyi T.). Edző: Szalánszki Róbert. Berkenye: Hisbéli A. - Földvári D., Horváth, Miklián, Zsibók (Greff) - Mravik, Bábik, Rottek, Burzi - Balázs, Fábri (Bánföldi). Edző: Bánföldi Zoltán. GL: Dudás (2), Keiecsényi T., Nagy G., ill. Mravik, Balázs (ll-esből), Bábik. Sárga lap: Ordasi, Opitz, Du­dás, Zolnyánszki, Benécs, ill. Földvá­ri D., Zsibók, Mravik, Bábik. Kiállít­va: Földvári Á (69.), ill. Balázs (82.). Jók az egész hazai csapat, iE. Bábik, Mravik. A nyugat-nógrádi rangadó 14. percében egy mintaszerű táma­dást követő Kelecsényi találattal a hazaiak szereztek vezetést, de hat perc múlva egy szöglet utáni Mravik fejessel egalizált a listave­zető. Az első félidő hajrájában Ba­lázs büntetőjét követően pedig már a vendégeknél volt az előny, igaz mindössze egy percig, mert a középkezdés után az első táma­dásból egyenlített a Balassagyar­mat. Szünet után egy újabb Du­dás találattal fordított a hazai csa­pat, amely a folytatásban tíz em­berre fogyatkozva, egy élmény­számba menő Nagy Gergő találattal, növelni is tudta a kü­lönbséget. A rendes játékidő vé­gén Bábik fejesével azután még szépített a Berkenye, de kiegyen­lítenie már a négyperces hosszab­bításban sem sikerült Összessé­gében egy élvezetes, jó iramú, he­lyenként színvonalas, közönség­szórakoztató mérkőzésen a rend­kívül agresszíven és nagy akarással játszó, fiatal erőkből ál­ló Balassagyarmat megérdemel­ten győzte le rutinosabb ellenfelét Szalánszki Róbert: - Az első félidei kiegyenlített játék után a folytatásban minden tekintetben felülmúltuk a listavezetőt. Kö­szönöm a játékosoknak ezt a szép délutánt. Bánföldi Zoltán: - Sajnos a mai napon volt néhány nagyon gyenge egyéni teljesítmény a csapatban. Azért az elgondolkoztató, hogy idegenben három gólt rúgunk, és nem tudunk vele pontot sem sze­rezni. Ettől függetlenül héthóna­pos veretlenségi sorozatunk sza­kadt meg, remélem hogy a követ­kező etap is eddig fog tartani. El­lenfelünknek további sikereket kí­vánok! G. D„ K. H. M. Mátranovák - Rlmóc 6-0 (4-0) Mátranovák, 200 néző, vezette: Gordos Á (Szigetvári Z., Mohácsi B.). Mátranovák: Herczeg - Nánási, Oszvald, Szoó, Nádasdi (Pataki) - Líber Zs., Lakatos P., Tóth P. (Bodon), Kovács - Oravecz A., Mol­nár G. Játékos-edző: Pataki László. Rimóc: Oláh T. - Rádi, Kuris, Mócsány, Kelecsényi - Bangó N., Árva, Fábián, Laczkó - Vincze (Kiss), Beszkid. Edző: Komár Gábor. GL: Oravecz A. (3), Tóth P. (2), Lakatos. Sárga lap: Nádasdi. Jók: az egész hazai csapat, Lakatos a mezőny legjobbja, ill. Kuris. Kitűnő játékvezetés mellett le­játszott mérkőzésen, sportszerű ellenfelével szemben már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a hazai csapat. Pataki László: - Magabiztos győ­zelmünket a születésnapos Tóth Patriknak és Nádasdi Balázsnak, valamint Farkas Lajos bácsi törzs­szurkolónknak ajánljuk. További sok sikert a szimpatikus vendég- csapatnak! Komár Gábor - Megalázó, fáj­dalmas vereséget szenvedtünk, egyénileg és csapatként egyaránt kudarcot vallottunk. Az egyetlen pozitívum, hogy nem „pontozód­tunk ki”, így a következő mérkőzé­sen megint lehetünk vagy tizen- ketten, és valami csoda folytán akár pontokat is szerezhetünk. Gratulálok a hazai csapatnak! Gecse István Szécsény - Karancslapujtő 3-3 (2-1) Szécsény, 150 néző, vezette: Mol­nár T. (Kovács T., Szűcs Gy.). Szécsény: Hegedűs - Pádár (Oravecz), László, Szenográdi, Rácz - Molnár, Juhász, Vereczki (Botos), Szilvási (Strihó) - Galcsik, Maczkó. Játékos-edző: László Lóránd. Karancslapujtő: Bozsár - Ra­vasz, Szabó K., Laczkó (Simon), Zsély - Tóth, Mezei (Bozó), Cseh, Fodor (Sánta) - Rács, Lavaj. Edző: Tőzsér Zsolt. GL: Maczkó, Juhász, Vereczki, ill. Lavaj, Simon, Ju­hász (öngól). Sárga lap: Rácz, ill. Simon, Cseh. Jók: Galcsik, Maczkó, Vereczki, Molnár, ill. Rács, Simon, Sánta, Lavaj. Küzdelmes, de sportszerű mér­kőzésen a hazai csapat nyolcvan percen keresztül mind játékban, mind gólokban felülmúlta ellen­felét, s féltucat elpuskázott hely­zete ellenére a hajrá előtt 3- 1-re vezetett. A lelkes lapujtőiek azonban az utolsó tíz percben megérezték, hogy a Szécsény már-már elkönyvelte a győzel­met, s mindent beleadva, lendü­letet hozó cseréiknek és egy ön­gólnak köszönhetően nagy meg­lepetésre kiegyenlítettek. László Lóránd: - A szerencse hétről-hétre elpártol tőlünk. Tőzsér Zsolt: - Gratulálok a csa­patnak, a sírból hoztuk vissza a mérkőzést. Soha nem szabad sem­mit feladni! Bartus Attila Pásztó - Palotás 0-3 (0-1) Pásztó, 120 néző, vezette: Baranyi G. (Nagy S., Kazinczi B.). Pásztó: Bedő (Prezenczki) - Neu­mann, Vass, Kruppa, Kurcsik - Sán­dor, Molnár M., Gömbicz, Balázs (Ró­zsavölgyi) - Maksó (Mócsa), Nagy Zs. Edző: Vallus Ferenc. Palotás: Lados - Huszár, Andó, Géczi, Jambrich - Hadrik, Here, Pásztor (Kotasz G.), Dajkó (Deák) - Farkas, Jele Z.. Edző: Hegyi Tamás. GL: Dajkó (2), Huszár. Sárga lap: Nagy Zs., ill. Andó, Dajkó. Kiállítva: Farkas A. Jók: Neu­mann, Kurcsik, ill. Dajkó, Here, Jambrich, Hadrik. A kiegyenlített első játékrész­ben első adódó gólhelyzetét érté­kesítette a Palotás. A szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a pásztóiak, de hiába kezdeményez­tek többet, és játszottak enyhe me- zőnyfólényben, egy kontratáma­dás végén mégis a vendégek nö­velték előnyüket Ezt követően is támadásban maradtak a hazaiak és több gólszerzési lehetőséget is kialakítottak, de ezek rendre ki­maradtak, egy védőharmadban el­passzolt labdából pedig a palotási csapat bebiztosította győzelmét. Vallus Ferenc: - A helyzeteink megvoltak a jobb eredmény el­éréséhez, de ezeket rendre elpus­káztuk. A védekezésünk megin­gásait nagyon jól kihasználó ven­dégek így „megérdemelt” győzel­met arattak, igaz a gólkülönbség kissé túlzott. Hegyi Tamás: - Gyenge színvo­nalú mérkőzésen amíg mi a hely­zeteinket belőttük, addig a hazai­ak kihagyták, így megérdemelt győzelmet arattunk. Héhalom - Bércéi 10-0(2-0) Héhalom, 150 néző, vezette: Boda V. (Dobsonyi L., Holecska A.). Héhalom: Vida - Dinka, Kovács, Pásztor, Kárpáti - Bognár, Babusa, Gerhát, Danguly - Jakus R, Zsámboki (Podobén). Edző: Szil­ágyi Albert. BerceE Molnár D. - Koplányi Sz., Rodák, Tövis, Havjár - Szilfai, Jele X, Egervári, Csabuda - Mol­nár Cs., Gyurcsek A. Edző: Matyóka Ferenc. GL: Bognár (3), Danguly (3), Jakus P. (2), Babusa, Gerhát Sárga fap:Szilfai, Jele T./ó/c az egész csa­pat. ill. Molnár D., Koplányi Sz. Szép időben, jó játékkal rukkolt ki a hazai csapat. A vendégek az első félidőben még állták a sarat, de a második játékrészben nem tudták tartani a mozgékony és gólerős héhalmiakat. A közönség jól szórakozott, sok gól született. A vendégek sportszerűen vették tudomásul, hogy a mai nap nem voltak egy súlycsoportban a ven­déglátókkal. Szilágyi Albert: - Megérdemelt, gólzáporos győzelmet arattunk a sportszerűen küzdő berceliek ellen. Remélem, hogy gyengél­kedésünk végét ért, és rátérhe­tünk a felzárkózás útjára. Gratu­lálok a fiúknak. Matyóka Ferenc: - Korrekt já­tékvezetés mellett, jól játszó hazai csapat ilyen arányban is megér­demelt győzelmet aratott. Elnézést kérek a szurkolóktól az eredmény számszerűségéért. Sok sikert kí­vánok a bajnokságban a hazai csa­patnak. Sz. M. Karancskeszi - Érsekvadkert 2-0 (1-0) Karancskeszi, 200 néző, vezet­te: Kovács T. (Pap I., Balázs K.) Karancskeszi: Lázár - Bóna, Danczák, Ferkó, Bársony, Máté T. (Budveszel, helyette Erki T.) - Oláh X, Ferhan (Bobál), Dániel - Pál, Znamecz (Lantos). Edző: Mátyus Sándor. Érsekvadkert Ficza (Gazsó) - Gerendái, Nagy R., Hajdúk, Nagy Á. - Szabó, Paulicsek, Tolnai (Ko­vács), Keresztes ­Varga, Holman X (Mácsik)./áfé- kos-edző: ifj. Holman József. GL: Pál (2). Sárga lap: Bóna, ill. Hajdúk. Jók: Bóna, Danczák, Ferkó, Oláh X, Pál, ill. Nagy R. Ge­rendái, Paulicsek. A mezőben szépen adogató ven­dégek a kapura teljesen veszélyte­lenek voltak. A hazai csapat szin­te minden támadása gólveszélyt jelentett az ellenfél kapujára. Mátyus Sándor - Amit eltervez­tünk azt sikerült is végrehajta­nunk. Az egész mérkőzésen azt történt amit mi akartunk. A hely­zetek alapján nagyobb gólkülönb- séggel is győzhettünk volna. Gra­tulálok a csapatnak. IJj. Holmann József: - A mérkő­zésen jóval többet birtokoltuk a labdát mint ez ellenfelünk, de a kapu előtt kevés lehetőségünk volt a gólszerzésre. Ellenfelünk maga­biztosan védekezett, nagyon jól ját­szotta a kontrajátékot, melyből helyzeteket dolgozott ki. Megérde­melt hazai győzelem született. Kö­szönjük a korrekt és tisztességes játékvezetést Xovábbi sok sikert kívánunk ellenfelünknek. V.T. Szurdokpüspöki-Somoskőújfalu 1-0 (0-0) Szurdokpüspöki, 150 néző, ve­zette: Varga G. (Dobos A., Lovasi J.). Szurdokpüspöki: Szeles - Pusztai, Szabó, Petre Sz., Bódi - Miczki, Munkácsi, Figura G. (Sándor X), Zohó - Petre D., Danyi. Edző: Kiss Zoltán. Somoskőújfalu: Peleskei - Hor­váth, Váradi, Huszár, Szőllősi - Ri­gó, Balázs, Ornyik (Póczos), Berki - Gazsi, Bognár. Játékos-edző: Ornyik Róbert GL: Petre D. Sárga lap: Petre Sz., ill. Huszár, Rigó, Ornyik. Jók: Sze­les, Szabó, Munkácsi, ill. Váradi, Berki. Gyenge színvonalú, küzdel­mes mérkőzést láthatott a kö­zönség. A kapuk nem igazán voltak veszélyben. A második félidő közepétől a hazai csapat átvette az irányítást, és szépség­díjas góllal szerezte meg a veze­tést. A kínálkozó ziccereket nem használta ki a hazai csa­pat, így végig nyílt mérkőzésen tartotta otthon a három pontot. Kiss Zoltán:- Két gyengén fut­ballozó csapat lépett ma pályára, ezért nem volt valami színvonalas mérkőzés. Második félidőben négy ziccerünk volt Egyiket sike­rült gólra váltanunk, ami három pontot ér. Xovábbi sok sikert kívá­nunk az ellenfélnek. Ornyik Róbert: - Ezen a mérkő­zésen a játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Saj­nos a helyzetkihasználásunk egyelő volt a nullával. További sok sikert a hazai csapatnak. K.Z. Szabadnapos: Nőtincs. A bajnokság állása 1. Karancskeszi 10 7 2 1 17-4 23 2. Palotás 9 7 0 2 25-15 21 3. Berkenye 9 6 2 1 30-14 20 4. Mátranovák 9 6 2 1 23-9 20 5. Balassagyarmat 9 5 1 3 17-10 16 6. Héhalom 10 4 3 3 29-15 15 7. Érsekvadkert 9 •4 2 3 19-14 14 8. Szécsény 10 3 4 3 15-17 13 9. Szurdokpüspöki 10 4 1 5 15-22 13 10 Nőtincs 9 4 0 5 14-17 12 11. Rimóc 9 3 1 5 17-18 10 12. Karancslapujtő 9 3 1 5 17-22 10 13. Somos SE 9 1 2 6 15-21 5 14. Pásztó 10 1. 1 8 7-28 4 15. Bércéi 9 1 0 8 7-41 3 « i 1