Nógrád Megyei Hírlap, 2012. október (23. évfolyam, 228-253. szám)

2012-10-22 / 246. szám

12 •• •• | SPORTTUKOR | 2012. OKTÓBER 22., HÉTFŐ | Döntetlent játszott mindkét csapatunk labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 10. forduló Sportműsor Hétfő KÉZILABDA. NB EL, Észak csoport, férfiak; St. Strandépítők KC - SBS Eger Eszterházy II, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 12 óra. NB II, Észak csoport, nők: Ba­lassagyarmati Kiss Árpád VDSE- Tatabányai SC, ló óra. Futsai. NB n, Keleti csoport, férfiak; Salgótarjáni Futsai Team VSE - Újpesti FC, 18 óra. Magyar Kupa, nők: Skorpió SE Salgótarján - Kiskunfélegy­házi HTK, 14 óra. Kedd labdarúgás. Megyei ID. osz­tály. Nyugati csoport: Nógrád- kövesd - Hont, 14 óra. Biztos SKSE-siker LABDARÚGÁS. Az SKSE öregfi­úk labdarúgócsapata a hétvégén a szlovák Gömöralmágy csapatá­hoz látogatott barátságos mérkő­zésre, ahol remek játékkal meg­érdemelt győzelmet arattak. Gömöralmágy - SKSE 0-4 (0-1). V: Szepesi. Gömöralmágy: Tóth- Genszky F., Alabán, Molnár L., Fehér, Genszky R., Vass, Molnár T., Farkas, Agócs, Plencner. Gs.: Ja- kab. £dző:Miháíy József. SKSE: Peleskei - Rigó, Németh Zs., Ju­hász, Szabó, Pintér, Németh Cs., Forgács, Kiss, Kiska, Tőzsér F. Cs.: Bencsok, Kadlót, Nagy. Menedzser Pünkösdi József, Sebők János. GL: Nagy (2), Németh Cs., Kiska. Tarjáni futsal-délután futsal. A hétfői munkaszüne­ti napon megyénk mindkét nem­zeti bajnokságban szereplő futsalcsapata hazai környezet­ben, a Salgótarjáni Városi Sport- csarnokban lép pályára. A Skor­pió SE női együttese 14 órai kez­dettel Magyar Kupa mérkőzésen az élvonalbeli Kiskunfélegyházi HTK gárdáját fogadja, míg a Sal­gótarjáni Futsai Team SVSE le­génysége 18 órától NB Il-es baj­noki találkozón az Újpesti FC-t látja vendégül. Nagybátonyi SC - MTK Budapest H 1-1 (0-1) Nagybátony, 250 néző, vezette: | Mátéffy R. (Szabados B., Székely Á). Nagybátonyi SC: Roma - Sza­bó G., Vámosi, Csaüós Cs., Dudás - Tóth M. (Sándor, 46.), Kovács B., Almási (Balázs, 76.), Benus (Somoskői, 86.) - Ndjodo, Alapi. Szakmai vezető: Verebélyi Attila. MTKBudapestIL: Scheilinger - Nagy (Csikortás, 86.), Djordje, Tóth F., Poór - Pölöskei, Pintér (Sipos, 73.), Vass, Balajti - Rácz (Batízi, 60.), Bese. Edző: Pölöskei Gábor. GL: Csatlós Cs. (63.), ill. Balajti (11.). Sárga lap: Almási (30.), Ko­vács B. (40.), Dudás (58.), ill. Rácz (60.), Tóth F. (62.). Jók Roma, Csat­lós Cs., Dudás, Kovács B., Sándor, ill. Balajti, Vass, Rácz, Scheilinger. 11. perc: Alapi eladott labdájá­ból egy kontratámadás után Balajti mintegy 14 méterről lőtt a hálóba. 0-1. 63. perc: Bal oldali beadás után, Csatlós Cs. a kapufára a fe­jelte a labdát, ami visszapattant eléje, s 6 méterről a hálóba lőtt. 1-1. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán. Az MTK II. egy gyors kontra után megszerez­te a vezetést. Fordulás után Nagybátony többet támadott, de a helyzeteik egy híján kimaradtak. A vendégek kontrái veszélyesek voltak, de a kapu előtt már ők is határozatlannak bizonyultak. Küzdelmes jó iramú mérkőzésen, a játék összképe alapján igazsá­gos eredmény született. Verebélyi Attila: - A mai mérkő­zésen többszörös túlerő ellen kel­lett játszanunk, ezért az egy pont azt gondolom jónak mondható. Azonban az is igaz, hogy a játék­ban sokszor pontatlanok voltunk, és ezt ezen a szinten már nem le­het büntetlenül megúszni. SBTC-PUEBLA - Maglódi TC 2-2 (2-0) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 250 néző, vezette: Mencsik L. (Szert B., Kónya I.). SBTC: Puporka - Sulcz, Híves, Pedro, Kerényi - Bonivárt, Birincsik - Kálmán J., Elvis (Varga, 83.), Eder - Lenkó (Kálmán R., 74.). Szakmai igazgató: Nagy László. Maglói TC: Szacskó - Bor­nemissza, Szőke, Németh, Vincze - Csák (Tabányi, 46.), Weisz, Budafai, Jakab (Pintér, 61.) - Lovrencsics, Lukács (Olanrewaju, 61.). Vezetőedző: Gyurik József. Gl.: Eder (4., -11-esből), Kál­mán J. (44.) ill. Lovrencsics (79.), Weisz (81.). Sárga lap: Lenkó (5.), Híves (71.), Sulcz (87.), ill. Vincze (47.), Budafai (66.). Kiállítva: Németh (55.). lók: Elvis, Eder, Sulcz, ill. Weisz, Bornemissza, Tabányi. 4. perc: Lenkó egy csel után kapura fordult, de amikor betört a büntetőterületre fellökték. A megítélt 11-est Eder magabizto­san értékesítette. 1-0. 44. perc: Híves a jobb oldalon indította Sulczot, ő pedig nagy­szerűen hozta helyzetbe Kálmán Józsefet, aki közelről elgurított a vetődő Szacskó mellett, s a labda mindkét szélső kapufát érintve a hálóba vándorolt. 2-0. 79. perc: Tabányi az alapvonal­ról gurított középre, és az érke­ző Lovrencsics a rövid felső sa­rokba emelte a labdát. 2-1. 81. perc: Egy előrevágott labdánál többen is felugrottak fejelni a 11-es pont magassá­gában, a lehulló játékszerre a szemfüles Weisz eszmélt leg­hamarabb, és azt közelről, a kivetődő Puporkát is érintve a kapuba lőtte. 2-2. Huszáros rohamokkal nyitott az SBTC és korán magához is ragadta az előnyt. Folytatásban is Bonivárték akarata érvénye­sült, és akár több góllal is elhúz­hattak volna, de a befejezések­be hiba csúszott. A félidő hajrá­jában Kálmán József így is nö­velni tudta az előnyt. Az 55. percben Németh kiállításával a Maglód sorsa megpecsételődni látszott. Ehelyett a vendégcsa­pat végre felébredt a Csipkeró­zsika-álmából: a sokadik kiha­gyott tarjáni helyzet után két perc alatt két szemfüles góllal egalizálták a mérkőzés állását. A hajrában már egyik csapat­nak sem sikerült megrúgni a győztes gólt. A fekete-fehér gár­dának továbbra sem jó ómen, ha szünet előtt vezetésre áll, így ebben a szezonban továbbra is nyeretlenek hazai pályán. Nagy László: -Egy agyonnyert mérkőzést sikerült döntetlenre hozni. Tucatnyi gólhyelzetet hagytunk ki, és ráadásul a vé­gén két védelmi hibánkat az el­lenfél kihasználta. Gyurik József: - Az első félidő­ben jól focizott az SBTC és meg­nyerhette volna a találkozót. A második játékrész másik felé­ben, jó későn, de felébredtünk, s megérdemelten vittük el az egy pontot, mert kilencven percig tart egy mérkőzés. Molnár Zoltán További eredmények: Bükkáb-rány - Egri FC II. 3-0 (1-0), Ózd - Gyöngyösi AK 3-3 (1-1), FC Hatvan - Felső- tárkány 1 -1 (1 -1), Rákosmente - Túra 2-2 (0-0). A REAC - Tápiószecső mérkőzést lapzárta után játszották. A bajnokság állása 1. Hatvan 10 8 2 0 25-6 26 2. Rákosmente 10 5 4 1 20-11 19 3. Felsőtárkány 10 5 4 1 13-13 19 4. MTK II. 10 5 3 2 27-10 18 5. Maglód 10 5 1 4 21-17 16 6. Bükkábrány 10 5 1 4 14-16 16 7. REAC 9 4 1 4 16-13 13 8. Tápiószecső 9 3 4 2 10-9 13 9. Túr 10 2 4 4 11-14 10 10. SBTC 10 2 3 5 17-22 9 11. Gyöngyös 10 2 3 5 13-19 9 12. Nagybátony 10 2 3 5 13-22 9 13. Ózd 10 1 3 6 8-19 6 14. Egri FC II. ■io 1 2 7 7-24 ■5 Győzelmet arattak a Kaszások kosárlabda NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 3. forduló Óbudai Kaszások - Konecranes-Salgótarjáni KSE 85-83 (16-17, 20-23,31-27,18-16) Rádl-árok u., 200 néző, vezette: Reisz, Domokos, Szabó A. Óbuda: Korona 11/3, WARREN 23/3, DOHÁR 15/9, Mike 8, TÓTH L. 10. Csere: Solymosi 7/3, Nagy B. 11/3, Pin­tér. Edző: Varga Mátyás. Salgótarján: Surmann P. 14/6, Sebők 7/3, Gorszkij 9/3, HARTVICH 30/6, Godena 4. Cse­re: Surmann G. 11/3, Likár 3, Kiss K. 3, Ughy 2. Vezetőedző: Dániel Tamás. Edző: Kis Sándor. Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-6, 8. perc: 14-12, 14. perc: 24-29,18. perc: 35-36,24. perc: 48-51,28. perc: 57-65,33. perc: 72-70,38. perc: 79-79,40. perc: 85-81. Kipontozódott: Gorszkij (39.), Warren (40.). H. P„ L. G. A forduló, sőt alighanem az egész szezon eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatta az elő­ző tizenöt bajnoki találkozóját kivétel nélkül megnyerő Konecranes-Salgótarján KSE szombat esti óbudai vendégjáté­ka, az esélyesebb riválisára mindvégig szívósan tapadó házi­gazda Kaszások ugyanis nagy küzdelemben, szoros végjátékot követően két ponttal legyőzte a - különösen védekezésben - to­vábbra is gyengélkedő címvédőt. Nagyszerű hangulat várta a mérkőzésre kilátogató szurkoló­kat, miután a népes hazai publi­kum mellett a tarjáni fanatiku­sok is szép számban kísérték el kedvenceiket a fővárosi derbire. Drukkereik bíztatása el is kelt Surmannéknak, mert bár jól kezdte a mérkőzést az SKSE, a tavaly kétszer is alaposan (a mostani helyszínen például ke­reken félszáz ponttal) elnáspán­golt vendéglátó hamar tanúbi­zonyságát adta, hogy az Eger és a Baja elleni remek helytállása egyáltalán nem a véletlen műve volt. A korábbi szövetségi kapi­tány, Varga Mátyás fiai az első tíz percben hol bentről, hol kint­ről tudtak rendre eredményesek lenni, a túloldalon ugyanakkor egyre-másra maradtak ki a távo­li dobások, igaz a palánk közelé­ből a szerény, 16-17-es részsi­kert elkönyvelő piros-feketék is biztosan szállították a kosarakat. A második negyed derekán az­tán úgy tűnt sikerül ritmust vál­taniuk a mieinknek: a Surmann testvérek amellett, hogy megnyi­tották családi vállalkozásukat és elkezdték gyártani a triplákat, védekezésben is remekeltek, s kétszer is támadó faultot harcol­tak ki az óbudaiak amerikai lé­giósán, London Warrenen, aki nem is találta a gyűrűig vezető utat az első félidőben. Hiába sze­rezték azonban ekkortájt meg­lehetős könnyedséggel kosarai­kat a tarjániak, öt pontnál na­gyobb különbség egyszer sem alakult ki a felek között. A hazai alakulat elsősorban jó lepattanózásának, valamint so­rozatban kiharcolt büntetődobá­sainak köszönhetően sikerrel tartotta a lépést a hajrában szin­te kizárólag Hartvich erőteljes centerjátékára alapozó riválisá­val, így félidőben mindössze négypontos salgótarjáni előnyt mutatott az eredményjelző (36-40). A fordulást követően a hazai­ak tengerentúli légiósa is bekap­csolódott a mérkőzésbe, hiába dobott azonban sorozatban pon­tot, a vezetés, a csapatát szinte egymaga meccsben tartó Hartvich igyekezetének köszön­hetően, továbbra is a látogatók­nál volt. Sőt, a remek dobófor­mával 30 pontig jutó tarjáni „cséká” sokadik duplája után az addigi legnagyobb differencia alakult ki az összecsapáson: a harmadik etap végjátékában hét ponttal lógott meg az SKSE (60-67). Csakhogy a negyed hát­ralévő részében a vendéggárda már egyszer sem tudott a gyűrű­be találni, amit kihasználva a 7-0-ás rohamot produkáló óbu­daiak a mindent eldöntő záró fel­vonás előtt kiegyenlítettek. Az időközben zónára váltó há­zigazdák védekezése megzavar­ta Sebőkéket, a triplákat pocsé­kul értékesítő (7/29 - 24%) ven­dégek ugyan be-betalálgattak a festéken belülről, de egyre nehe­zebben jutottak tiszta dobóhely­zetig az óbudai védők szorításá­ban. Hazai oldalon sem ment minden olajozottan, viszont Doharéknak néhol tanácstalan­nak tűnő játékok után is rendre sikerült gólra váltaniuk akciói­kat, miközben hátul végig na­gyon jól teljesítettek. Ennek elle­nére a záró játékrész elején, Kiss Károly duplájával, ismét előnybe kerültek a tarjániak, igaz talán ők maguk sem gondolták volna, hogy ekkor vezetnek utoljára a találkozón. Az ellentámadásból azonban Nagy Bálint süllyesztett el egy hárompontost, a fiatal Solymosi demoralizáló zsákolá­sa pedig már az addig csönde­sebb hazai szurkolókat is talpra ugrasztottá (72-69). Innentől fej­fej mellett haladtak a felek egé­szen a végjátékig, amelyben Mike szemfüles közelijével eldől­ni látszott a meccs a döntő sza­kaszban némi játékvezetői „hát­szelet” is kapó óbudaiak javára. Hartvich azonban büntetőkből két pontra csökkentette a hát­rányt, így a kivédekezett hazai akciót követően, 85-83-nál, még egy utolsó esélyt kaptak a mie­ink. Hiába szabálytalankodtak azonban a vendéglátók látványo­san a ziccerbe kerülő Hartvichal, majd Godenával szemben is, síp­szó egyik esetben sem harsant, így hát az eredmény már nem változott... Játékvezetői hibák, ide vagy oda, összességében elmondható, hogy sikert jobban akaró, s azért tudásuk legjavát adó házigazdák teljesen megérdemelten győztek, s vetettek véget az SKSE hosszú­hosszú bajnoki veretlenségének (ezt megelőzően legutóbb február 4-én, az MTK Törökbálint ottho­nában veszítettek a piros-feketék). A pontvadászatot botladozva kez­dő tarjániak számára pedig re­mélhetőleg még idejében jött a po­fon, hiszen a szezonra kitűzött cé­lok, a mostani kisiklás ellenére, nyilván továbbra is változatlanok. További eredmények: Nagykő­rösi Sólymok KE - Kecskeméti TE Duna Aszfalt 51-73, Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - EnterHód-Vásárhelyi Kosársuli 90-86, Mezőberényi KK - EKF-Eger-Hész 61-114. A Debreceni EAC - Bajai Bácska FKE találkozó lapzártánk után ért véget. A bajnokság állása 1. Eger 3 3 0 272-178 1.000 2. Kecskemét 3 3 0 255-168 1.000 3. Baja 2 2 0 165-143 1.000 4. Nagykőrös 3 2 1 230-205 0.833 5. Salgótarján 3 2 1 259-249 0.833 6. Tiszaújváros 3 1 2 234-239 0.667 7. Óbudai K. 3 1 2 217-231 0.667 8. Debreceni E. 2 0 2 121-165 0.500 9. Vásárhely 3 0 3 235-293 0.500 10. Mezőberény 3 0 3 188-302 0.500 H. P. I •