Nógrád Megyei Hírlap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-05 / 80. szám

2004. ÁPRILIS 5., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Rangadót nyert a Nagybátony és a Szügy csapata Labdarúgó megyei I. osztály, 19. forduló Hasznos - Palotás 2-1 (0-0) Hasznos, 200 néző, vezette: Smelkó (Verbói, Vámos). Hasznos: Szeles - Bakos, Holtner, Szappan, Korecz - Kür­ti, Alapi, Simon, Dancsok - Ka­pás T., (Szabó N.), Szűcs. Edző: Komáromi Tibor. Palotás: Őri - Csorba, Hegyi, Kárpáti - Varga I., Vészeli G., Pásztor, Egyed, Proksza - Hóvári (Csorba), Jele Z. Edző: Varga Lajos. Gl: Korecz, Szűcs, ill. Őri (11- esből). Sárga lap: Szappan, Ala­pi, Kapás T., ill. Hegyi, Pásztor. Kiállítva: Varga I. Jók Szeles, Szappan, Simon, Dancsok, Szűcs, ill. Őri, Kárpáti, Proksza. A találkozó első félórájában a pontrúgásokat kiharcoló vendé­gek játszottak tetszetősebben. Fordulás után a 60. percben a palotásiak tíz főre fogyatkoztak, majd a hazaiak kétgólos előny­höz jutottak. Aztán először Hasznos, és nem sokkal később a Palotás jutott büntetőhöz, amit Alapi nem, míg a másik oldalon Őri kapus értékesített. Komáromi Tibor: - Az első félidő küzdelme után, talán a ki­állításnak is köszönhetően csa­patom játéka feljavult és megér­demelten szerezte meg a három bajnoki pontot. Varga Lajos: - Kemény csata volt a pályán, amiből mi jöttünk ki rosszabbul. Ifi: 6-0. ZENTAI JÓZSEF Jobbágyi - Karancslapujtő 4-4 (1-3) Jobbágyi, 150 néző, vezette: Kese (Tolnai, Kurinkáné). Jobbágyi: Paziczky - Pintér (Váradi), Meggyesi, Oláh Sz., Cseh I. - Fekete, Kaszap, Baranyi, Maksó - Molnár, Kocsa. Edző: Lánczi Imre. Karancslapujtő: Szabó O. - Cseh M., Bornai, Tóth, Rigó - Mikáva (Oravecz G.), Kovács L., Oravecz Cs„ Híves - Bartha, Szabó Z. Edző: Sipkó Sándor. GL: Kocsa, Fekete, Molnár, Kaszap ill. Bartha (3-at, egyet 11-esből), Híves. Sárga lap: Cseh I., Meggyesi Kaszap, ill. Híves. Jók: Paziczky, Oláh Sz., Kocsa, ill. Bartha. Két ellentétes félidőt követő­en igazságos eredmény szüle­tett. A hazaiak 1-4-ről álltak talpra és mentettek pontot. Bangó Zoltán, a Jobbágyi szakosztályvezetője: - A mérkő­zés előzményének értelmetlen­ségeivel - egyes játékosok ki­kezdték az edzőt - magunknak okoztunk problémát. Az ered­mény egyébként igazságos. Sipkó Sándor: - Rossz csapat ellen rossz játszani, főleg egy ugyanolyan rossznak. Ezzel a produkcióval készülhetünk az Etes elleni rangadóra. Ifi: 1-3. KEREKES LAJOS Baglyasalja SE - Karancsberény 3-0 (0-0) Baglyasalja, 300 néző, vezet­te: Zsélyi (Varga, Tábori). Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Nánási, Kőházi, Váradi - Balázs (Kongorácz), Gyetvai, Sebestyén, Tarlósi, Szabó (Ber­ki) - Oláh T. (Szerémi) Bartkó. Edző: Tóth Ferenc. Karancsberény: Mezei K. - Klement, Gergely, Boros, Aranyi - Kovács (Szőke L), Szőke Sz., Mánczos, Rács - Kollár, Tátrai (Oláh S.). Edző: Földi Attila. GL: Balázs (2), Oláh T. Sárga lap: Nánási, ill. Mánczos, Ger­gely. Kiállítva: Bartkó. Jók: Ba­lázs, Oláh T., Sebestyén, Gyetvai ill. Mezei. Elhamarkodott kiállítás után a 10 főre fogyatkozott hazai csa­pat végig irányította a mérkő­zést, egy rendkívül kemény, de minden elképzelés nélkül játszó vendégek ellen. A látottak alap­ján az eredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti telje­sítményt, hiszen a játék alapján a vendégek számára ez hízelgő. Tóth Ferenc: - Kitűnő játékve­zetés mellett 70 perces ember- hátrányunkat nagyszerű játék­kal ellensúlyoztuk, ami a máso­dik játékrészben már gólokban is mutatkozott. Gratulálok játé­kosaimnak, hogy egy fegyelme­zetlen társuk miatt tartalék energiát is tudtak mozgósítani. Földi Attila: - Rendkívül kor­rekt, egyenlő feltételeket biztosító játékvezetés mellett értékelhetet­len, gyáva „teljesítményt” nyúj­tottunk. Gratulálok a listavezető­nek, mert a győzelmük - ember- hátrányuk ellenére is - nagyobb különbségű is lehetett volna. Ifi: 13-0. _______________RT. R omhány - Szécsény 2-1 (0-0) Romhány, 150 néző, vezette: Ágoston (Hornyák T. Cséki). Romhány: Dóbiás - Sági, Földvári, Szlezák, Máté - Koplányi, Bóta, Kovács L, Kristofik (Rottek) - Molnár (Bartyik), Bach. Edző: Kecskés József. Szécsény: Tresó - Frenkl, Végh, Varga, Jusztin Sz. - Kuris, Kómár, Sümegi, Kelecsényi G. (Rádi) - Gyetvai, Lászlók (Jusz­tin G.). Edző: Stayer László. GL: Bartyik (2), ill. Kómár. Jók: Dóbiás, Szlezák, Bartyik, ill. Franki, Végh, Kómár. Kitűnő játékvezetés mellett a második félidőben sok helyzeté­ből kettőt értékesítve nyert a ha­zai csapat. Kecskés József: - Nagyon fon­tos három pontot sikerült meg­szereznünk riválisunktól egy nagyon sportszerű mérkőzésen. Stayer László: - Hiába nyúj­tottunk jobb teljesítményt a múlt hetihez képest, kapu előtti határozatlanságunknak köszön­hetően ez még mindig csak eny- nyire volt elég. Ifi: 1-4._________________u Szügy - Érsekvadkert 1-0 (0-0) Szügy, 350 néző, vezette: Pető (Szabad, Forgó). Szügy: Szathmári Dombóvári, Gaál, Helmreich, Hodászi - Benedek, Tedás, Kmetti (Bozány), Rados - Vrbovszki, (Magos) Gyimesi. Edző: Szalai István. Érsekvadkert: Nagy - Szilá­gyi, Szabó I. L„ Konopás, Pádár - Pintér, Bozsó, Szabó A., Gubik A. - Kovács T., Szabó II. L. (Ke­resztes L.). Játékos-edző: Ke­resztes László. GL: Hodászi. Sárga lap: Gaál, Kmetti, Tedás, Magos ül. Pádár, Kovács T., Szabó I. L. Jók: Szathmári, Dombóvári, Kmetti, Benedek, Gaál (a mezőny leg­jobbja), ill. Bozsó, Szilágyi, Sza­bó I. L„ Pintér, Szabó A. Kiváló játékvezetés mellett a megye színvonalához méltó iga­zi szomszédvár rangadóján a második félidei játék alapján megérdemelt hazai siker szüle­tett. Palánki Zoltán, a Szügy szak­osztályvezetője: - Középpályán a rutinos vendégek többet birto­kolták a labdát, míg mi a kapu előtt voltunk határozottabbak, és a bizonytalan vendégkapust sikerült meglepni egy szép távo­li lövéssel. Keresztes László: - Mezőny­ben szépen játszottunk, de a ka­pu előtt tehetetlenek voltunk. Gratulálok a szügyi csapatnak a győzelemhez. Ifi: 0-7. KÁRPÁTI LÁSZLÓ * II. Nagybátony - Kisbágyon 3-2 (2-1) Nagybátony, 200 néző, vezet­te: Mohácsi L. (Godó, Olasz). Nagybátony: Zsignár - Ko­vács A., Orosz A., Baranyi (Sze­rencsi), Józsa - Almási (Hor­váth) Vámos, Orosz I. T„ Orosz II. T. - Kovács T., Mező (Ba­logh). Edző: Verebélyi Attila. Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Tóth, Pisák, Sági, Ko­vács Gy. - Bognár, Kodák (Szőllősi) Gulyka (Komáromi), Horváth (Kapás L.) - Garai, Ka­pás Gy. Szakmai igazgató: Jeck Ferenc. GL: Vámos, Orosz II. T., Ko­vács T., ill. Garai, Kapás L. Sárga lap: Józsa, Orosz II. T., ill. Gulyka, Bognár. Jók: Orosz II. T. Orosz A„ Orosz I. T., Kovács A., ill. Garai. Rendkívül kiélezett mérkőzé­sen nyert a hazai csapat. Verebélyi Attila: - „Kettős em­berhátrányból” is győzni tud­tunk és ez mutat valamit. Jeck Ferenc: - Erről a mérkő­zésről most nem nyilatkozom. Ifi: 1-0. ________\lá. B erkenye - Mátranovák 2-1 (1-0) Berkenye, 100 néző, vezette: Ludányi (Telek, Gordos). Berkenye: Hisbéli - Kábái, Gere, Hudák, Monostori - Hesz (Lovas), Sándor (Plachi), Varga, Sipiczki - Nyikos, Vanda (Súlyán). Edző: Bodonyi Béla. Mátranovák: Petróczi - Csi­kós G., Liber, Pintér, Rács - Ré­pás, Gubán, Bognár, Tóth (Laka­tos) - Csikós II. A. (Csikós I.A.), Kakuk. Szakosztályvezető: Tóth Miklós. GL: Vanda, Sipiczki, ill. Pin­tér. Sárga lap: Monostori, Sipiczki. Jók: Gere, Monostori, ill. Pintér, Rács. Csúszós, mély talajú pályán nem alakult ki jó játék, inkább a küzdelem dominált. A hazai csapat csak nagy nehezen tudta megnyerni a mérkőzést a me­zőnyben jól kombináló vendé­gekkel szemben. Bodonyi Béla: - Parázs han­gulatú mérkőzést a játékvezetők jól kézben tartották. Úgy érzem, hogy kiszenvedtük a győzelmet a vártnál jobb ellenféllel szem­ben. Megtisztelt bennünket je­lenlétével Imre Zsolt a váci kör­zet országgyűlési képviselője. Tóth Miklós: - Játékban némi­leg javultunk, a végeredmény vi­szont a régi. Az egy pontra úgy érzem rászolgáltunk volna. Gra­tulálok a Berkenye lelkes játéká­hoz. Ifi: 1-2 SCHMIDT JÓZSEF Zagyvaróna - Kisterenye 3-0 (0-0) Zagyvaróna, 150 néző, vezet­te: Szász (Oláh, Tóth) Zagyvaróna: Szabó A. - Váradi, Isdinszki G„ Király A., Szolnoki - Kaszás, Fülöp, Mag, Ajtai - Kövesdi, Tőre (Király T.). Szakosztályvezető: Is­dinszki Rezső. Kisterenye: Zsemlyán - Minka, Oláh, Szomszéd, Szeberényi - Szécsi, Deák, Marcsok, Kobka - Pintér, Szomora. Edző: Csőri József. GL: Kövesdi (2), Kaszás. Sár­ga lap: Szomora. Jók: Váradi, Isdinszki G., Király A., Mag, Kövesdi, ill. Zsemlyán, Mar­csok, Pintér, Szécsi. Jó játékvezetés mellett, a lel­kesen és sportszerűen küzdő vendégcsapat a második félidő­ben nem tudta kivédekezni a hazaiak gólratörtő játékát. Isdinszki Rezső: - Tíz ember­rel szívósan védekező vendégek ellen a második félidőben len­dületes játékunknak köszönhe­tően szereztük meg az értékes három pontot. ' Csőri József: - Erősen tartalé­kos összeállításban léptünk pá­lyára. Ennek ellenére a csapat lelkesen küzdött, de a második félidei jobb játékával megérde­melten nyert a hazai csapat. Ifi: 0-3. FÖLDI LÁSZLÓ A bajnokság állása 1. Baglyasalja 1813 2 3 51-20 41 2. Nagybátony 1812 2 4 40-16 38 3. É.-vadkert 17 11 1 5 49-21 34 4. Szügy 18 11 0 7 43-26 33 5. Kisbágyon 18 10 2 6 52-32 32 6. Hasznos 18 10 2 6 41-31 32 7. Palotás 18 9 3 6 31-21 30 8. Berkenye 17 8 5 4 47-22 29 9. Zagyvaróna 18 8 3 7 37-29 27 10. Karancsberényl8 7 5 6 39-32 26 11. Romhány 18 7 2 9 32-37 23 12. Mátranovák 18 6 2 10 24-35 20 13. Szécsény 18 5 3 10 2441 18 14. K.-lapujtő 18 3 5 10 2648 14 15. Kisterenye 18 1 3 14 14-66 6 16. Jobbágyi 18 1 2 15 21-94 5 Góllövőlista élmezőnye 26 gólos: Garai (Kisbágyon-Kar­ton). 23 gólos: Bogdány (Érsek­vadkert). 19 gólos: Szűcs (Hasz­nos). 16 gólos: Kiss-Simon (Nógrád Volán-Baglyasalja). 15 gólos: Gyimesi (Szügy). 13 gó­los: Kovács T. (Nagybátony). 12 gólos: Ferencz (Berkenye), JeleZ. (Palotás). 10 gólos: Létrái (Karancsberény), Vanda (Berke­nye), Kövesdi (Zagyvaróna). Az ifjúsági bajnokság állása 1. Szécsény 1816 2 0121-19 50 2. É.-vadkert 1715 1 1 97-12 46 3. Kisbágyon 1812 2 4 82-29 38 4. Nagybátony 18 12 0 6 8645 36 5. Romhány 18 11 2 5 6944 35 6. Mátranovák 18 10 3 5 4547 33 7. Baglyasalja 1810 1 7 6446 31 8. Szügy 18 9 2 7 80-62 29 9. K.-lapujtő 18 7 4 7 54-57 25 10. Z.-róna 18 6 5 7 56-37 23 11. Kisterenye 18 6 1 11 51-60 19 12. Berkenye 17 5 0 12 4349 15 13. Hasznos 18 5 0 13 41-85 15 14. K.-berény 18 2 1 1522-102 7 15. Palotás 18 2 0 1621-126 6 16. Jobbágyi 18 2 0 1629-141 6 ■ Volt tartása a Stécének Labdarúgó NB II, Winner Sport-csoport, 20. forduló Egy pont az éllovas otthonából Labdarúgó NB III, Mátra-csoport, 20. forduló Kazincbarcika VSC - SBTC 4-4 (3-1) Kazincbarcika, 400 néző, vezette: Török (Demeter, Koch). Kazincbarcika: Varsányi (Botkó) - Hanász, Bányai, Sebők, Engi - Odrobéna, Deák, Hamócz (Szabó), Kerekes - Simkó, Dávid (Kovács). Edző: Kálmán Vilmos. SBTC: Krajecz - Galbács, Jeney, Jenei (Morva), Dudás - Németh (Birincsik), Csatlós, Lakatos, Stark - Romhányi, Már­ton (Botos). Edző: Simon Attila. GL: Sebők, Bányai, Engi (2), ill. Csatlós (2, egyet 11-esből), Romhányi (2). Sárga lap: Odrobéna, ill. Németh, Krajecz, Jeney, Stark. Jók: Engi, Kerekes, Hamócz ill. Csatlós, Romhányi, Morva. Stark. Jászapáti - Magyargéc 1-1 (1-1) Jászapáti, 450 néző, vezette: Fazekas (Kristóf, Fenyvesi). Jászapáti: Tasti - Kiss, Horváth, Hóhér (Berkes), Kaszás - Mosonyi, Somodi, Voszekovszki, Vígh - Vági, Szamosi. Edző: László István. Magyargéc: OláhT. - Tátrai, Duró, Nagy, Grúz - Ökrös, Szabó, Mátyás (Pingiczer), Varga - Smelkó, Fischer. Játé­kos-edző: Oláh Béla. Gl.: Vígh ill. Smelkó. Sárga lap: Kiss, Somodi, Voszekovszki, ill. Grúz, Szabó. Jók: Vígh, Mosonyi Szamosi ill. Oláh T., Duró, Nagy, Grúz. 27. perc: A hazaiak végezhet­tek el jobb oldalról szögletrú­gást, a beadást Csatlós fejelte az oldalvonal irányába, Sebők visz- szahúzta a labdát, amely érintés nélkül nagy ívben behullott a hosszú sarokba. 1-0. 34. perc: Odrobéna jó ütem­ben kiugratta Bányait, aki meg­tolta a kifutó Krajecz mellett a labdát és nagyot esett, Török já­tékvezető továbbot intett, de De­meter asszisztens beintésére megítélte a büntetőt. A büntető­nek a sértett állt neki, és a bal al­só sarokba helyezte a labdát. 2-0. 41. perc: Egy kontra támadás végén Romhányi lépett ki a ha­zaiak védői közül, Varsányi előtt megtolta a labdát és az üres ka­puba passzolt. 2-1. 44. perc: Bal oldali szögletrú­gás után Simkó visszapasszolt labdáját Engi nagy erővel a bal felső sarokba vágta. 3-1. 51. perc: Németh Tiborhoz került a labda, akinek beívelését Romhányi magasan felugorva a jobb alsó sarokba fejelte. 3-2. 71. perc: Márton került a ha­zaiak védelme mögé, Hanák el­lökte. A jogosan megítélt bünte­tőből Csatlós a kapu közepébe lőtte a labdát. 3-3. 78. perc: Engi 25 méterről zú­dította a jobb felső sarokba a labdát. 4-3. 81. perc: Stark legurítása után Csatlós 30 méterről a bal felső sarokba bombázott. 4-4. 86. perc: Márton beadását Csatlós fejelte a kapu közepébe, de Török játékvezető az ötös vo­nalán kívül kapustámadásért nem adta meg a gólt. Két ellentétes félidőt láthatott a kazincbarcikai közönség. Kálmán Vilmos: - A vendég­csapat megérdemelten vitte el az egy pontot. Simon Attila: - Első félidőben óriási nyomás hárult ránk min­den oldalról, a másodikban vi­szont olyan teljesítményt nyúj­tottunk, hogy a külső körülmé­nyek sem tudtak megakadályoz- ni a pontszerzésben. _______sxj. T ovábbi eredmények: Sorok­sár Sport Club - Putnok VSE 1-2, Mátészalka FC-Medicor - Sátoraljaújhelyi TK 6-3, Kiskun- halasi FC - Baktalórántháza VSE 1-1, Orosháza FC - BVSC 3-0, Makó FC - Karcagi SE 2-0, Vecsési FC - Szentesi TE 3-5, Kistarcsai PFK - Gyula Termál FC 3-0. . A bajnokság állása 1. Makó 19 14 3 2 47-10 45 2. Gyula 20 12 5 3 35-16 41 3. Orosháza 20 11 6 3 33-17 39 4. Baktalóránt. 20 11 4 5 40-15 37 5. Mátészalka 20 11 4 5 49-30 37 6. K.-barcika 20 9 5 6 43-38 32 7. Kistarcsa 20 9 3 8 29-36 30 8. Putnok 20 8 4 8 32-31 28 9. Karcag 20 4 11 5 31-28 23 10. Szentes 19 6 5 8 29-26 23 11. Soroksár 18 5 8 5 18-18 23 12. Kiskunhalas 20 5 5 10 25-34 20 13. SBTC 19 5 3 11 16-33 18 14. Vecsés 20 4 2 14 20-54 14 15. BVSC 20 2 7 11 19-39 13 16. Sátoraljaúj. 19 2 3 14 20-61 9 10. perc: Szamosi beadása a védőkről kipattant Somodi elé, aki a kapufára lőtte a labdát. 15. perc: Egy hazaadást köve­tően Tastiról kipattant a labda Smelkó elé, aki a hálóba lőtt. 0-1. 29. perc: Szamosi bal oldali beadása után Vígh lőtte a kapu­ba a labdát. 1-1. 44. perc: Szögletrúgás után Fischer lőtt kapura, de a védők a gólvonalon mentettek. 65. perc: Szamosi lövése után Ökrös az ötösön belül mentett. 79. perc: Vígh távoli lövése után a labda kevéssel kerülte el a vendégek kapuját. 87. perc: Fischer fejesét Tasti bravúrral védte. Egy küzdelmes, színvonalas mérkőzést láthatott a szép szá­mú közönség. A Jászapáti job­ban kezdte a játékot, de egy szemfüles góllal mégis a vendé­gek szerezték meg a vezetést. A második játékrészben hatal­mas nyomást gyakoroltak a ha­zaiak a vendégek kapujára, többször gólt szerezhettek vol­na, de a vendégvédők jól állták a rohamokat. A Magyargéc kontrái is életveszélyesek vol­tak. Végül is igazságos döntet­len született. László István: - Nagyszerűen játszó Magyargéc ellen egy jó mérkőzésen igazságos döntet­len született. Oláh Béla: - Óriási fegyver­tényt értünk el, védekezésben jó teljesítményt nyújtott a csapat, megérdemelt az egy pont. További eredmények: Bese­nyőtelek - Taksony 0-3, RAFC - Gyöngyöshalász 4-1, Dunake­szi VSE - Láng SK 5-0, Túra - Jászberény 2-0, Egerszalók - Fót 1-1, Gyöngyös - Veresegy­ház 0-0, Mezőkövesd - Gödöllő 2-1. A bajnokság állása 1. Jászapáti 19 14 4 1 58-22 46 2. Túra 19 10 3 6 25-16 33 3. Veresegyház 18 9 4 5 27-14 31 4. Mezőkövesd 19 9 4 6 28-28 31 5. Gyöngyös 18 9 3 6 30-16 30 6. Besenyőtelek 18 9 3 6 39-37 30 7. Dunakeszi 18 7 8 3 28-17 29 8. RAFC 18 7 5 6 24-19 26 9. Taksony 18 7 4 7 37-34 25 10. Bp. Láng SE 18 6 5 7 22-35 23 11. Jászberény 19 5 7 7 19-24 22 12. Magyargéc 18 6 3 9 28-32 21 13. Egerszalók 18 4 5 9 18-33 17 14. Fót 18 3 7 8 25-36 16 15. Gy.-halász 19 4 4 11 17-35 16 16. Gödöllő 17 1 3 13 2148 6 TOTÓEREDMÉNYEK 1. Debrecen - MTK 2-2 x 2. ZTE - Balaton FC 1-1 x 3. FTC-Győr 4-0 1 4. Hertha BSC - Rostock 1-1 x 5. Kaiserslautern - B. München 0-2 2 6. Mönchengl. - Leverkusen 0-0 x 7. Schalke - Hamburg 4-1 1 8. Wolfsburg - VfB Stuttgart 1-5 2 9. Dortmund - Bochum 4-1 1 10. Chievo - Parma 0-2 2 11. Lazio - Siena 5-2 1 12. Lecce - Roma 0-3 2 13. Modena - Milan 1-1 x 14. Intemazionale - Juventus lapz. után