Nógrád Megyei Hírlap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-05 / 80. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2004. ÁPRILIS 5., HÉTFŐ Ön is játszva nyerhet egy havi Nógrád Megyei Hírlap előfizetést. Aki most „jól sakkozik", az duplán nyerhet - először partit. majd ezzel előfizetést is lapunkra. Mindössze röpke fél órát kell szánjon kedvenc játékára a sakkra, és szórakozva juthat egy hónapon át ingyen a Nógrád Megyei Hírlaphoz. Ehhez csak az ősi játékot kedvelő (amatőr szintű) munkatársunkat kell legyőznie egy-egy villám, vagy rapid parti keretében. Figyelje újságunkat, melyben pár nappal előbb kőzzétesszük. hogy mikor és hol tud megmérkőzni velünk! Annyit már előre elárulunk, hogy „házhoz" megyünk - azaz minden alkalommal más-más település kulturotthonában. presszójában a kora esti órákban sakkozhat ellenünk. Kívánság szerint a nyertesek nevét és fényképét is közöljük. Verjen meg hát minket, most megéri! Egy klasszissal jobb volt a Háromkő KC Kézilabda - NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 19. forduló Háromkő KC - Kiskunhalasi KC 40-30 (21-12) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 400 néző, vezette: Kolarovszki, Szabó. Salgótarjáni Háromkő KG KEREKES - Tasnádi 4, Varga 7, Riba, Fejes 8, Kertész 4, Nigrinyi 4. Cs.: Jakab kapus, Kcvács 7/3, Szabó T., Márton, Padla 2, Szabó G. 2, Hodosi 2/1. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc. Kiskunhalasi KG Gillich - Kun 2, Sándor 7/3, Vörös 6, Szögi 4, Fejes, Benkő Cs. 3, Cs.: Vizketet kapus, Csapi, Benkő P. 8. Edző: Lajkó Róbert. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3. Kiirtások 10 perc, ill. 6 perc. Az ered­ményalakulása: 4. perc: 3-3,6. perc: 6-3,12. perc: 8-4,16. perc: 12-5,21. perc: 15-8, 26. perc: 18-9,29. perc: 20-12. 33. perc: 23-13, 40. perc: 27-17, 45. perc: 32-19,47. perc: 33-22,51. perc: 35-24, 53. perc: 36- 26,58. perc: 39-28. A mérkőzés alaphangját meg­adta az ifjúsági csapatok gólre­kordot döntő összecsapása, ahol a Háromkő 47-45-re nyert a Kis­kunhalas ellen. A felnőtteknél a vendégek kezdték a játékot, de az első lö­vésüket hárította Kerekes, majd Kertész bal átlövőből szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A negyedik percben még 3-3 volt az állás, majd a Háromkő rit­must váltott, Kerekes vezérleté­vel jól védekeztek, a támadáso­kat fegyelmezetten, gyors moz­gásra építették föl, és Kovács, Nigrinyi, Fejes és Varga góljaival a 8. percben 7-3-ra vezettek. A vendégcsapat képtelen volt fel­venni a hazaiak ritmusát, ami támadásban és védekezésben is hibára kényszeríttette őket. Ne­hezen tudták a masszív tarjáni védőfalat átjátszani, ha meg si­került, akkor Kerekes állta útju­kat. A tarjáni gárda gyors, látvá­nyos, szemet gyönyörködtető támadásokat vezetett. Kertész és Varga átlövésekből, Kovács kö­zépről, Tasnádi jobb szélről, Nigrinyi bal szélről, míg Fejes beállóból növelte az előnyt, így a 18. percben már 14-6 volt az állás. A félidőben a Háromkő KC játékára a koronát Jakab kapus tette fel, aki öt másodperccel a vége előtt hárította Sándor hete­sét. A szünet után nem változott a játék képe. A Háromkő fölé­nye egyre nagyobb lett, és egyre jobban kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli klasz- sziskülönbség. Varga, Nigrinyi, Fejes és Tasnádi ellenállhatatlan volt, a játékrész közepére már 31-19-re nőtt a hazai előny. A fölényes vezetés tudatában Mol­nár Ferenc több védekezési, tak­tikai variációt próbált ki, és minden játékosnak adott lehe­tőséget. Akik éltek is ezzel, hi­szen a közönség biztatása köze­pette Szabó G. bal szélről, Hodosi átlövésből és hetesből, míg Padla jobb szélről volt ered­ményes. A mérkőzés záró peri­ódusában a hazaiaknál csök­kent a koncentrációkészség, ezért a halasiak is eljutottak Ja­kab kapujához. A szép számú, lelkes közönség a mérkőzés vé­gén felállva, vastapssal percekig ünnepelte és köszönte meg a Háromkő KC játékosainak a re­mek produkciót. Összességében ez a mérkőzés a Háromkő KC csapatának egy kötelező házi feladat volt, amit kitűnőre oldott meg. Az első percektől eltekintve, nagy ira­mot diktálva teljesen szétzilál­ták a vendégek védőfalát, min­den csapatrészben ellenfelük fö­lé nőve magabiztosan, teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót. A vendégcsapat - igazolva tabellán elfoglalt 13. helyét - egy percig sem tudta kétségessé tenni a mérkőzés végkimenetelét. A Háromkő le­génysége ezzel a győzelmével megerősítette a második helyét a táblázaton. Molnár Ferenc: - Fontos győ­zelmet aratunk, s a játék során sok taktikai variációt kipróbál­tunk. A mérkőzés végeredmé­nyével elégedett vagyok, de a védekezésünkkel abszolút nem. Nyilván ezt csiszolni és javítani kell még, de a lényeg, hogy pontelőnyünk tovább nőtt. Gra­tulálok a csapat első félidei telje­sítményéhez. Lajkó Róbert: - Először is gra­tulálok a Salgótarjánnak, hiszen nagyon szép győzelmet arattak. Persze ehhez hozzájárult az el­ső játékrészben mutatott rossz védekezésünk is, mert elenged­tük őket kilenc góllal. A máso­dik félidőben mutatott teljesít­ményünkkel már meg voltam elégedve. MULICZA FERENC Schumi király a sivatagban is Forma-1, Bahreini Nagy díj - Baumgartner motorhiba miatt kiesett Új helyszín, régi koreográfia: a hatszoros világbajnok Michael Schumacher simán megnyerte az első Forma-1-es Bahreini Nagydíjat, az idei világbajnokság harmadik futa­mát, s továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a pontversenyt. A német mögött csapattársa, a brazil Rubens Barrichello, illetve a BAR-Honda brit kiválósága, Jenson Button ért a célba. Baumgartner Zsolt - akárcsak az évadnyi­tó ausztrál viadalon - ezúttal sem ért célba, a Minardi erőfor­rása tíz körrel a leintés előtt mondta be az unalmast. Szombat délután a sakhíri hő­ség miatt motort cserélt a Minardi, emiatt Baumgartner Zsolt a mezőny végéről kezdte a felvezető kört, míg csapattársa, Gianmaria Bruni nem is tudott elindulni, ezért letolták a rajtrács­ról. Az időmérő edzést eredmény nélkül záró Kinti Rdikkönen a ko­rábbi tervektől eltérően a boxutca helyett végül a 19. helyről kezdett - ám a célt harmadszor sem látta meg a McLaren-Mercedes finn üdvöskéje. Az élről induló két Ferrari megőrizte pozícióját, bár Michael Schumacher és Rubens Barri­chello is nagyot fékezett az első kanyar előtt. Baumgartner ma­radt 19., míg Ráikkönen feljött a 14. helyre. Az első kanyar csete­patéjának egyik vesztese, Fernando Alonso Renaultjának vezetőszárny-cseréje miatt a boxban járt, nem sokkal később az újonc Christian Klien (Jaguar- Cosworth) kétszer is megpróbál­ta megelőzni Ráikkönent, aki fék­távon visszaverte a támadást. Közben a két vörös gép sofőré egyre nagyobb előnyt harcolt ki, Michael Schumacher közel négy másodperccel vezetett Barri- * chello előtt. A hatodik körben az ötödik po­zícióért csatázó Ralf Schumacher a célegyenes után megelőzte Takuma Satot (BAR-Honda), de a japán autójának egyik kereke elta­lálta a Williams-BMW-t, s a német klasszis kicsúszott a pályáról. Két körrel később Ráikkönen motorja lángolni kezdett... Mindeközben az éllovas Schumi vezetésével megkezdődtek a kerékcserék, David Coulthard (McLaren- Merecedes) és Mark Webber (Jaguar-Cosworth) tankolása és kerékcseréje szinte egyszerre feje­ződött be, a két pilóta „gyorsulási versenyt” folytatott a boxutca kijá­rata előtt. A 13. körben - túl az első ke­rékcseréken - M. Schumacher, Barrichello, Montoya, Jarno Trulli (Renault), Sato, Button volt a sorrend, igaz, a német sztár kö­zel 12 másodperccel vezetett csa­pattársa előtt. A folytatásban Sato ráhajtott a kerékvetőre, első vezetőszámya megsérült, miközben Alonso, majd R. Schumacher is elhagyta a keményen küzdő Feüpe Mossa Sauber-Petronasát. A táv felénél az első hat helye­zett túl volt második boxkiállásán is, Webber és Alonso csatájában pedig az ausztrál egy unfair hú­zással tartotta csak - ideig-óráig - maga mögött az öklét rázó spa­nyolt. A BAR-Hondák ellenállha­tatlanul törtek előre Sato Coulthardot, Button az elerőtlenedő Wüliamsszel küzdő Juan Pablo Montoyát hagyta fa­képnél. Szinte ezzel egy időben búcsúzott püótánk, Baumgartner Zsolt is, az addig remek köridő­ket teljesítő Minardi-Cosworth erőforrása kékes füstöt eregetve búcsúzott a sejkség aszfaltjától. A verseny leintéséig már csak a sze­gény kolumbiainak szurkolók­nak volt izgulnivalójuk: nyolc kör alatt a dobogós helyről a tizen­harmadikra esett vissza JPM, mi­után Trulli, Sato, Alonso, R. Schumacher, Panis , de még a körhátrányban lévő Mássá is el­hagyta! ___________________________ ANDÓÁ. B ahreini Nagydij: 1. M. Schumacher (német, Fer­rari) 1:28:34.875 óra, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) +1.367 mp, 3. Button (angol, BAR- Honda) +26.687 mp, 4. Trulli (olasz, Renault) +32.214 mp, 5. Sato (japán, BAR-Honda) +52.460 mp, 6. Alonso (spanyol, Renault) +53.156 mp, 7. R. Schumacher (német, Williams-BMW) +58.155 mp, 8. Webber (ausztrál, Jaguar-Cosworth) +1 kör, 9. Panis (francia, Toyota) +1 kör, 10. da Matta (brazil, Toyota) +1 kör, 11. Fisichella (olasz, Sauber- Petronas) +1 kör, 12. Mássá (brazil, Sauber- Petronas) +1 kör, 13. Montoya (kolumbiai, WilliamsTSMW) +1 kör, 14. Klien (osztrák, Jaguar-Cosworth) +1 kör, 15. Heidfeld (né­met, Jordan-Ford) +1 kör, 16. Pantano (olasz, Jordan-Ford) +2 kör, 17. Bruni (olasz, Minardi Cosworth) +5 kör. A VB ÁLLÁSA, PILÓTÁK 1. M. Schumacher 2. Barrichello 30 21 3. Button 15 4. Montoya 12 5. Alonso 11 6. Trulli 11 7. R. Schumacher 7 8. Szato 4 9. Coulthard 4 10. Massa 1 11. Webber 1 KONSTRUKTŐRÖK 1. Ferrari 51 2. Renault 22 3. Williams-BMW 19 4. BAR-Honda 19 5. McLaren-Mercedes 4 6. Sauber-Petronas 1 7. Jaguar-Cosworth 1 fettételek hívj* az 12121 vagy térjen be az Önhöz legxúzei&bbi Mittáv P■>!}',ba Az akció 2064. február 1» és április 30. között tart. www.matav.hu Telefonvonat zsinór nélküli, SMS-képes készülékkel 15 990 Ft. •(/#) matáv a szavakon túl Telefonvonal SMS-képes asztali készülékkel 4990 Ft. .Mk a nyeremények jegyében Jlfj Több mint • i o.ooo.ooo Ft össznyereményl Vásároljon február 27. és április 29. körött g.jijj* 2000FI felett bármely Coop ürfetben, és nyerjen esiffargásxatf összegeket! További részleteket keresse az akciós szórólapok hátoldalán és a boltokban! f ^5® /JSm