Nógrád Megyei Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 202-227. szám)

2003-09-29 / 226. szám

2003. SZEPTEMBER 29., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Nagybátony legyőzte az eddig veretlen Érsekvadkert csapatát Labdarúgó megyei I. osztály, 7. forduló Baglyasalja - Kisterenye 8-1 (3-1) Balázs Attila (Nógrád Volán-Baglyasalja) négy gólt lőtt Salgótarján, 150 néző, vezet­te: Varga G. (Szulyovszky, HomyákT.). Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Kongorácz (Szerémi), Nánási, Váradi - Bartus, Gyetvai, Sebestyén, Kőházi, Bo­tos (Kiss-Simon) - Balázs, Puporka L. (Bartkó). Edző: Tóth Ferenc. Kisterenye: Nagy Sztemácsik, Szűcs, Szécsi, Kun Szomora (Szeberényi), Marcsok, Eged, Zsemlyán - Ba­logh, Puporka L. Edző: Susán Attila. Gl: Balázs (4), Botos, Bartkó, Szerémi, Bartus, ill. Eged. Sárga lap: Bartus, Nánási, ill. Zsemlyán. Jók: Balázs, Kőházi, Bartkó, Bartus, Botos, ill. Kun, Szűcs. A hazai csapat közönségszó­rakoztató mérkőzésen tetszés szerint érte el góljait a kissé enerváltan játszó vendégek el­len. Tóth Ferenc: - Ezt az ered­ményt nem szabad túlértékelni annak ellenére, hogy nagyszerű­en játszott csapatom, de ez a kö­telező hárompontos mérkőzés volt. Susán Attila: - Ilyen arány­ban is megérdemelten nyert a nagyszerűen játszó Volán. Ifi: 2-1. F. T. Szécsény - Kisbágyon 2-1 (1-1) Szécsény, 150 néző, vezette: Kese (Godó, Ágoston). Szécsény: Tresó - Puruczki, Varga Z., Jusztin (Sümegi), Kómár - Galcsik, Kelecsényi P„ Kelecsényi G. (Gaál), Végh - Kuris P„ Lászlók. Edző: Stayer László. Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Pisák, Kéri, Vészeli - Kovács Gy., Gulyka (Szőllősi) - Bognár, Kresák, Horváth (Ko­máromi), Proksza - Garai. Edző: Nagy Tamás. GL: Kuris R, Lászlók, ill Garai. Sárga lap: Jusztin, Kuris P„ Sümegi, ill. Vészeli, Kéri, Horváth, Komáromi. Kiállítva: Vészeli (második sárga lap után). Jók: Tresó (a mezőny leg­jobbja), Kuris R, Lászlók, Jusz­tin, Végh, ill. Pisák, Bognár, Garai. Küzdelmes, de a kritikán alu­li játékvezetés következtében, durvasággal tarkított mérkőzé­sen a nagy becsvággyal játszó szécsényiek a jobb helyzetki­használásuknak köszönhetően megérdemelten tartották otthon a három pontot a hajrában nagy mezőnyfölényben lévő vendé­gekkel szemben. Stayer László: - Mindig az ilyen „kötelező” győzelmek a legnehezebbek. Jeck Ferenc: - A helyzetek alapján nem érdemeltünk vere­séget. A játékról még nem lehet beszélni, mert ilyen talajú pá­lyán nem lehet futballozni. Ifi: 2-0. BARTUS ATTILA Romhány - Karancsberény 4-2 (1-0) Romhány, 200 néző, vezette: Verbói (Mohácsi L., Szász). Romhány: Dóbiás Koplányi, Szlezák, Máté (Sági) - Bartyik (Stvorecz), Bóta, Föld­vári, Rottek, Kristofik - Molnár, Varga T. (Bach). Edző: Kecskés József. Karancsberény: Ruzsinszki - Simon, Aranyi, Fodor Cs. P. - Klement, Szőke L., Szőke Sz„ Rács, Chladny (Gyetvai) - Kollár (Mezei K.), Mánczos (Freistag). Edző: Földi Attüa. GL: Aranyi (öngól), Molnár, Bach, Koplányi, ill. Fodor Cs. P. (2). Sárga lap: Bartyik. Jók: Dóbiás, Szlezák, Földvári, Bóta, Koplányi, ill. Fodor Cs. P. A hazai csapat 2-0-ás vezetés­nél ziccereket hagyott ki és erre majdnem ráfizetett. kecskés József: - Az utolsó tíz percben megjártuk a poklot és a mennyországot, de végül is a mennybe jutottunk. Földi Attila: - Sportszerű mér­kőzésen még ilyen gyenge játék­kal is pontot szereztünk volna, de 2-2 után Mohácsi már nem először téves ítéletével eldöntöt­te a három pont sorsát. Úgy gon­dolom az utóbbi időben nem vé­letlenül bírálták őt a vendégcsa­patok. Ifi: 9-0. ________ _____ T. I. N agybátony - Érsekvadkert 3-1 (0-0) Nagybátony, 150 néző, vezet­te: Sipeki (Györgyfi, Pető). Nagybátony: Zsignár - Ba­kos, Kovács A., Józsa (Orosz II. T.) - Simon, Vámos, Mátyus, Orosz R, Orosz I. T. (Balogh) - Kovács T. (Almási), Hadusovszki. Edző: Sipkó Sán­dor Érsekvadkert: Szabó T. - Konopás, Szilágyi, Szabó L„ Kristók, - Pádár, Pintér Szabó A., Keresztes - Bogdány, Pribeli. Edző: Keresztes László. GL: Kovács T. (2), Simon, ill. Bogdány (11-esből). Sárga lap: Simon, Józsa, Bakos, Orosz II. T., ill. Konopás, Szilágyi. Kiállít­va: Pintér. Jók: Kovács A, Vá­mos, Orosz I. T., Kovács T., ill. Szilágyi, Szabó L. A listavezető vendégek korán létszámhátrányba kerültek, en­nek ellenére a mérkőzés jelen­tős részében taktikus játékkal próbálták késleltetni a hazaiak rohamait. A bátonyiak második gólját követően már az történt a pályán amit a házigazdák akar­tak, így teljesen reális végered­mény született. Sipkó Sándor: - Végre hazai pályán is megtört az átok és a mezőny egyetlen veretlen csa­patát teljesen megérdemelten fektettük két vállra. Keresztes László: - A játékve­zető nyolc perc alatt elintézte a mérkőzést. Ifi: 0-6. KÓS Jobbágyi - Mátranovák 1-3 (0-2) Jobbágyi, 150 néző, vezette: Hornyák K. (Gordos, Homyák J.). Jobbágyi: Mihály - Pintér, Oláh Sz., Cseh, Rácz - Kocsa, Fekete, Meggyesi (Oláh R.), Maksó - Sándor, Molnár. Edző: Kolacskovszkiné Kelemen Er­zsébet. Mátranovák: Petróczi - Csi­kós G., Lakatos, Pintér, Tóth - Kakuk, Bornai (Sipos), Garami, Kővári (Torják) - Tábori, Csikós A. (Czene). Edző: Simon Gusz­táv. GL: Fekete ill. Tábori (2), Csi­kós Attila. Sárga lap: Cseh ill. Pintér. Jók: Oláh Szabolcs, ill. Pintér Tábor. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, gyenge játékvezetés mellett a rutinosabb játékoso­kat felvonultató vendégcsapat szerencsés gólokat szerezve győzte le a rendkívül tartalékos hazai gárdát. Lánczi Imre, a Jobbágyi szakosztályvezetője: - Gyengén játszottunk, de játékosok dicsé­retére legyen mondva becsü­lettel küzdöttek. Sajnos renge­teg a sérültünk is, ezért más eredmény nem is születhetett volna. Tóth Miklós, a Mátranovák szakosztályvezetője: - Harmat­gyenge játékot produkáltunk, de megszereztük a három pontot. Ifi: 2-3. KEREKES LAJOS Hasznos - Karancslapujtő 2-2 (2-2) Hasznos, 150 néző, vezette: Szűcs (Pap, Dósa). Hasznos: Szeles - Kárpáti, Korecz (Balog), Cristea, Batta - Vörös (Pádár), Kapás, Halász, Veres (Alapi) - Griffaton, Szűcs. Edző: Komáromi Tibor. Karancslapujtő: Horváth M. - Szalai Z. (Ajtai) Mikáva, Rigó, Híves - Balázs (Rozgonyi), Cseh, Szalai T., Tóth - Kovács B„ Kovács L. Csapatvezető: Tóth László. GL: Szűcs (2, mindkettőt 11- esből), ill. Tóth, Mikáva (11-es- ből). Sárga lap: Batta. Jók: Ka­pás, Cristea, Szűcs, ill. Mikáva, Híves, Balázs, Horváth M. A hazaiak a 15. percben már a második 11-esüket rúgták a Lapujtő hálójába, de a rossz kezdéstől a vendégek nem rop­pantak össze, fokozatosan átvet­ték az irányítást és szabadrúgás­ból, majd büntetőből még az el­ső játékrészben egyenlítettek. Utána az egységesebb csapatjá­tékot nyújtó vendég tinédzserek és a hazaiak tapasztalt egyénisé­gekre épülő játékából izgalmas, kemény küzdelem alakult ki sok kihagyott helyzettel, igazságos döntetlennel. Komáromi Tibor: - Gyenge já­tékunkkal saját magunknak tet­tük nehézzé a mérkőzést, a lel­kesen játszó vendégek megérde­melten vitték el az egyik pontot. Tóth László: - Sportszerű, ke­mény mérkőzésen lelkes játé­kunkkal rászolgáltunk az egy pontra. Ifi: 5-3. TÓTH GYÖRGY Berkenye - Palotás 1-2 (0-2) Berkenye, 150 néző, vezette: Szép (Tolnai, Homoki). Berkenye: Hisbéli - Gere, Monostori, Krasnyánszki, Géczi (Hesz) - Hudák, Nyikos, Varga, Ferencz - Vanda, Hugyecz. Edző: Bodonyi Béla. Palotás: Őri - Csorba, Rizán, Géczi, Hegyi - Hóvári, Varga I., Egyed, Kocza (Csorba A.) ­Pintér (Maksó B.), Jele Z. Edző: Varga Lajos. GL: Ferencz, ill. Jele Z. (2). Sárga lap: Gere, Varga ill. Varga I. Jók: Hugyecz, Hudák ill. Őri, Csorba Cs„ Rizán, Jele Z., He­gyi, Varga I. Az első félidőben a vendégek két szabadrúgásból lőttek gólt, míg a második játékrészben fö­lényben játszó hazaiak nem tud­tak kiegyenlíteni pedig megvol­tak rá a helyzeteik, de ezeket rendre kihagyták. Bodonyi Béla: - Sajnálom a csapatomat, mert két szabadrú­gásgól után nagy erőket mozgó­sítva lelkesen, akarok módon futballoztunk. Varga Lajos: - Az első félidő­ben két szabadrúgást jól végez­tünk el, de a második félidőben minden játékosom jelesre vizs­gázott küzdeni tudásból, ennek köszönhető győzelmünk a má­sodik félidei nagy mezőfölény­ben játszó Berkenye ellen. Ifi: 6-0. SCHMIDT JÓZSEF Szügy - Zagyvaróna 5-3 (2-1) Szügy, 250 néző, vezette: Sze­les (Csikós, Vámos). Szügy: Szathmári - Bozány, Téti (Pásztor), Dombóvári, Helmreich - Hodászi, Benedek, Koleszár, Magos - Gyimesi, Tedás. Edző: Szalai István. Zagyvaróna: Szabó A. - Váradi, Király A., Isdinszki G„ Szolnoki - Fülöp (Debrei), Ka­szás (Király T.), Kövesdi, Szabó Sz. - Isdinszki T., Mag. Szakosz­tályvezető: Isdinszki Rezső. GL: Gyimesi (2), Hodászi (2), Dombóvári, ill. Mag (2), Isdinszki T. Sárga lap: Koleszár, Magos ill. Debrei, Kövesdi. Jók: Helmreich (a mezőny legjobb­ja), Magos, Gyimesi, Hodászi, ill. Mag. Magas színvonalú mérkőzé­sen nehéz, de megérdemelt ha­zai győzelem született, Gyimesi és Hodászi vezérletével a sport­szerű ellenféllel szemben. Palánki Zoltán, a Szügy szak­osztályvezetője: - Sportszerű el­lenfél ellen, többszöri egyenlő állás ellenére is sikerült itthon tartani a három pontot. Fair play díjat érdemel az ellenfél a pálya- választói jog felcserélése miatt. Isdinszki Rezső, a Zagyvaró­na szakosztályvezető: - Addig még mi a kapufáig jutottunk, addig a hazaiak rugdosták a gó­lokat. De ilyen lyukas védelem mellett nem volt nehéz dolguk. Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 3-3. KÁRPÁTI LÁSZLÓ A bajnokság állása 1. É.-vadkert 7 5 1 1 26-7 16 2. Nagybátony 7 5 1 1 16-5 16 3. Baglyasalja 7 5 0 2 22-11 15 4. Berkenye 7 4 2 1 20-5 14 5. Palotás 7 4 1 2 12-8 13 6. Szügy 7 4 0 3 18-14 12 7. Kisbágyon 7 4 0 3 17-17 12 8. Hasznos 7 3 2 2 16-13 11 Zagyvaróna 7 3 2 2 16-13 11 10. Mátranovák 7 3 I 3 12-12 10 11. Karancsberény 7 3 1 3 14-16 10 12. K.-lapujtő 7 2 1 4 14-19 7 13. Romhány 7 2 0 5 11-18 6 14. Szécsény 7 2 0 5 7-18 6 15. Jobbágyi 7 0 1 6 8-24 1 16. Kisterenye 7 0 I 6 6-35 1 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Szécsény 7 7 0 0 39-8 21 2. Kisbágyon 7 6 0 1 42-10 18 3. É.-vadkert 7 6 0 1 41-10 18 4. Romhány 7 5 0 2 24-20 15 5. Z.-róna 7 3 3 1 21-14 12 6. Baglyasalja 7 4 0 3 18-21 12 7. Mátranovák 7 4 0 3 18-25 12 8. K.-lapujtő 7 3 1 3 30-24 10 9. Szügy 7 3 1 3 27-24 10 10. Kisterenye 7 2 1 4 28-18 7 11. Nagybátony 7 2 0 5 31-26 6 12. Berkenye 7 2 0 5 13-15 6 13. Hasznos 7 2 0 5 17-23 6 14. Jobbágyi 7 2 0 5 13-64 6 15. K.-berény 7 1 0 6 1240 3 16. Palotás 7 1 0 6 1446 3 A góllövőlista állása 10 gólos: Bogdány (Érsekvadkert). 9 gólos: Szűcs (Hasz­nos). 8 gólos: Gyimesi (Szügy), Garai (Kisbágyon-Karton), Ko­vács T. (Nagybátony). Bogdány Csaba 7 gólos: Ferencz (Ber­kenye). 5 gólos: Vanda (Berkenye), Csikós A. (Mátranovák), Tóth Sz. (Karancslapujtő), Balázs A. (Nógrád Volán-Baglyasalja), Jele Z. (Palotás). 4 gólos: Kollár (Karancsberény), Szabó A. (Érsekvadkert), Tőre (Zagyvaróna), Tarlósi (Nógrád Volán-Baglyasalja), Sipiczki (Berkenye), Létrái (Karancsberény), Kovács L. (Karancslapujtő), Molnár Cs. (Romhány), Mag (Zagyvaróna), Bartkó (Nógrád Volán- Baglyasalja). 3 gólos: Kövesdi (Zagyvaróna), Tedás (Szügy), Kőházi (Nógrád Volán- Baglyasalja), Kiss-Simon (Nógrád Volán­Baglyasalja), Kaszás (Zagyvaróna), Kakuk (Mátranovák), Pintér (Érsekvadkert), Hodászi (Szügy), Koplányi (Romhány). 2 gólos: Gulyka (Kisbágyon-Karton), Szőke Sz. (Karancsberény), Szunyogh (Berkenye), Kakuja (Érsekvadkert), Maksó B. (Palotás), Hadusovszki (Nagybátony), Bognár (Kisbágyon-Karton), Meggyesi (Jobbágyi), GubikÁ. (Érsekvadkert), Pádár (Érsekvadkert), Holtner (Hasznos), Kaszap (Jobbágyi), Varga Z. (Szécsény), Dombóvári (Szügy), Fekete (Jobbágyi), Si­mon (Nagybátony), Fodor Cs. P. (Karancsberény), Tábori (Mátranovák), Mikáva (Karancslapujtő), Lászlók (Szécsény). 1 gólos: Bozsó (Érsekvadkert), Orosz P. (Nagybátony), Orosz II. T. (Nagybátony), Kovács B. (Karancslapujtő), Kobka (Kisbágyon-Karton), Horváth (Kisbágyon- Karton), Mátyus (Nagybátony), Kovács Gy. (Karancsberény), Pálok (Szügy), Kresák (Kisbágyon-Karton), Burik (Kisbágyon-Karton), Griffaton (Hasznos), Kapás (Hasznos), Batta (Hasznos), Kocsa (Jobbágyi), Krasnyánszki (Berkenye), Te­leki (Kisterenye), Tábori (Mátranovák), Kéri (Kisbágyon-Karton), Orosz I T. (Nagybátony), Kómár (Szécsény), Kanyó R. (Hasznos), Garami (Mátranovák), Cseh (Karancslapujtő), Hóvári (Palotás), Marcsok (Kisterenye), Benedek (Szügy), Alapi (Hasznos), Maksó M. (Jobbágyi), Kun (Kisterenye), Szomora (Kisterenye), Bóta (Romhány), Egyed (Palotás), Szaszovszki (Berkenye), Pribeli (Érsek­vadkert), Fülöp (Zagyvaróna), Kelecsényi G. (Szécsény), Zsemlyán (Kisterenye), Varga T. (Romhány), Oláh S. (Karancsberény), Varga I. (Palotás), Géczi V. (Palotás), Keresztes (Érsekvad­kert), Eged (Kisterenye), Bach (Romhány), Isdinszki T. (Zagyvaróna), Bartus (Nógrád Volán-Baglyasalja), Botos (Nógrád Volán-Baglyasalja), Szerémi (Nógrád Volán-Baglyasalja), Kuris P. (Szécsény), 1 öngólos: Rácz (Jobbágyi) a Palotás (1. fordulóban), Kiss (Jobbágyi) a Karancslapujtő (4.), Aranyi (Karancsberény) a Romhány (7.) ellen. B.T. A játék minden elemében jobbak voltak a vendégek Kosárlabda, NB II Közép-magyarországi régió, férfiak Bgy. Justitia - MAFC Martos 71-92 (10-21, 23-22,15-24, 23-25) Balassagyarmati Városi Sportcsar­nok, 100 néző, vezette: Szlota, Antal. Bgy. Justitia: Simon 12, Kenyeres 13/9, Zólyomi 22/3, Lovászi 4, Koltányi 8. Csere: Tőzsér 4, Murányi 4, Pancsová 4/3, Péter, Szabó. Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása. 6. perc: 4-13,15. perc: 23-29,19. perc: 26-37, 23. perc: 36-49, 28. perc: 40-62, 35. perc: 57-73. Kipontozódott: Lovászi a 38. percben. A mezőny egyik legjobb csapata ellen nem dédelgetett különösebb győzelmi álmokat a Boronyai- legénység, azt viszont mindenkép­pen meg akarták mutatni, hogy az utóbbi időben ők is fejlődtek. A fővárosi legénység már az ele­jén tudtára hozta a hazaiaknak, hogy a bajnoki pontokat csak ők gyűjthetik be és nagyon gyorsan el­húztak. Zólyomiék mindent meg­próbáltak, hogy szorosabbá tegyék a küzdelmet és a második negyed közepére sikerült is megközelíteni a műegyetemistákat, de még mielőtt vérszemet kapott volna az Ipoly- parti gárda ismét 10 ponton kívülre került. Nagyszünet után még egy rövid ideig tartották magukat a hazaiak, de öt perc elteltével a különbség is­mét nagyra nőtt és az egyetemi gár­da arra nagyon ügyelt a meccs befe­jező szakaszában is, hogy 15 pont­nál közelebb ne kerüljenek hozzá­juk Simonék. A sokkal esélyesebb MAFC maga­biztos győzelmet aratott és nyitott kérdés maradt, hogy ha Simonék meg tudták volna ismételni múlt he­ti remek játékukat mindez vasárnap délután mire lett volna elég. Boronyai Tamás: - A játék min­den elemében jobb volt az ellenfél. Egy kicsit bántó, hogy önmagunk­hoz képest is halványabbak voltunk egy árnyalattal. Nincs mit tennünk dolgozunk tovább. K.F. Budapest maraton A férfiaknál Nagy László, a nők mezőnyé­ben Földingné Nagy Judit nyerte a Kaiser's- Plus Budapest Maratont, amely egyben férfi és női országos bajnokság volt. A futófesz­tivál különböző távjait összesen közel 15 ez­ren teljesítették az ország legnagyobb sza­badidősport-rendezvényén. Eredmények. Férfiak: 1. Nagy László (Kiskunfélegyháza) 2:24:37 óra, 2. Berecz Lajos (VSI Mezőtúr) 2:26:33, 3. Horváth Bé­la (Hunyadi DSE) 2:27:12. Nők: 1. Földingné Nagy Judit (Győri Dó­zsa) 2:41:55 óra, 2. Benkó Gabriella (Bp. Honvéd SE) 2:59:06, 3. Farkas Katalin (Micro SE) 3:04:21.