Nógrád Megyei Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 202-227. szám)

2003-09-29 / 226. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2003. SZEPTEMBER 29., HÉTFŐ Az utolsó pillanatban mentett pontot a Háromkő Kézilabda, NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 2. forduló A Háromkő KC (zöld-fehérben) október 4-én hazai pályán a Hajdúböszörmény csapata ellen bizonyíthat fotó/abchív/qócs Diósgyőr - Háromkő KC 26-26 (16-15) Miskolci Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Herczeg, Sápi. Diósgyőri KC: Oross - Barta 5/1, Szemán 2, Nagy, Csontos 9/3, Kovács, Németh 2. Cs.: Gál (kapus), Farkas, Borissza, Gáspár 2, Lukács 1, Biolek 1, Boldog 4. Edző: Pe­csét Tibor. Salgótarjáni Háromkő KC: Jakab - Tasnádi 6, Köteles 2, Ta­más 2, Riba, Kertész 2, SZABÓ T. 12/5. Cs.: KEREKES (kapus), Márton, Kerékgyártó, Vaiser, Szabó G„ KOVÁCS 1, Hodosi 1. Edző: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5. Ki­állítások: 20 perc + kizárás: Szemán László, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása: 10. perc: 5- 5, 15. perc: 8-7, 20. perc: 9-10, 26. perc: 11-13, 28. perc: 14-14, 32. perc: 19-17 45. perc: 22-18, 50. perc: 23-21 54. perc: 26-22, 58. perc: 26-24. Az újonc Diósgyőr a hazai környezetben a sikeres bemu­tatkozást, míg a Háromkő KC le­génysége a terveik megvalósítá­sa érdekében a győzelem remé­nyében lépett pályára. A tarjániak kezdték a játékot, de az első támadásuk eladott labdával zárult, amiből gyorsan indultak a hazaiak, és Csontos révén megszerezték a vezetést (1-0). A vendégek válasza nem késett, Köteles betörése után a megítélt hetesből Szabó T. egyenlített még az első percben. A folytatásban kiegyenlített erők küzdelme folyt a pályán, a haza­iak nyitottan és keményen véde­keztek, a keménységükért már a 6. percre begyűjtötték a három sárga lapot. A Háromkő csapatát a nyitott védekezés megzavarta, nehezen találták meg ennek a harcmodornak az ellenszerét, ezért támadásban sok hibát vé­tettek, amiből a fiatal, nagy len­dülettel játszó diósgyőriek gólo­kat szereztek, így fej fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó tíz percben a tarjá­niak átvették a játék irányítását, háromszor is kétgólos vezetést szereztek, de mindig becsúsztak hibák, amiből az újonc borsodi együttes fel tudott zárkózni, sőt az utolsó másodpercben szer­zett góljukkal egygólos előny­nyel térhettek pihenőre. A második játékrészt Kerekes szenzációs védése vezette be, egy balszélről érkező ejtést a le­vegőben úszva hárított. Ezeket a remek védéseket a mérkőzés fo­lyamán többször is bemutatta, amivel nagyban hozzájárult ah­hoz, hogy a tarjániak támadá­saikban vétett hibáikból a gyor­san induló hazaiak nagyobb előnyre ne tegyenek szert, így a 40. percben 20-18-ra vezettek. A 4L percben Molnár Ferenc edző időkéréssel próbálta ren­dezni a sorokat, de nem sok si­kerrel, mert az újabb eladott lab­dákból a hazaiak négy gólra nö­velték előnyüket, sőt még az 54. percben is 26-22-őt mutatott az eredményjelző tábla. Az utolsó hat percben a tar­jám gárda nagyobb sebességre kapcsolva mindent egy lapra fel­téve óriási elánnal kezdett el tá­madni és Kerekes remek védése­ivel fűszerezve, a mezőnyben pedig Kovács magabiztos irányí­tásával és Szabó T. gólerős játé­kával fokozatosan dolgozták le a hátrányt, így az 58. percre már 26-24-re alakult az állás. Az utolsó két perc igazi drámai csa­tát hozott, amelyben a hazaiak kíméletlenül védték előnyüket, melyért a játékvezetők büntet­tek. A 60. percben egy ilyen megítélt hétméteresnél a nagy teher alatt Szabó T. keze is meg­remegett, ezért a hetest a kapu­fára lőtte, a kipattanó labdát megszerezte a nógrádi csapat, és az utolsó másodpercben Sza­bó T. balszélről a kapuba bom­bázott, így 26-26 lett a végered­mény. Összességében a gyér érdeklő­dés közepette lejátszott északi rangadó nagy iramú, közepes színvonalú, változatos, fordula­tokban gazdag mérkőzést hozott. Az újonc hazai gárda nyitott és kíméletlen védekezése amit a 20 perc kiállítás is alátámaszt, szin­te megoldhatatlan feladat elé ál­lította a tarjániak átlövőit, akik mindössze csak öt gólt lőttek. Ke­rekes remek védéseivel, Kovács P. irányítójátékával és az ellenáll­hatatlanul sziporkázó Szabó T. gólerős játékával sikerült az egyik pontot elhozni. Hogy ebből nem lett kettő, azért a Háromkő KC játékosai csak saját magukat okolhatják. A.* Szabó Tamás (Háromkő KC) tizenkét gólt szerzett Pecsét Tibor: - Azt hittem, hogy a lefújás előtti két percben a háromgólos előnyünk előny lesz a mérkőzés végén is, de nem tudtuk megtartani. Úgy gondolom, hogy ez egy kicsit magunkon kívül álló okok miatt nem sikerült. Molnár Ferenc: - A sírból hoz­tuk vissza az egy pontot, amiért ugyan a játékosok nem dicsér- hetők. Több csapat meg fog szenvedni ez ellen a kíméletlen, durva védekezést játszó csapat ellen. A jövő héten pótoljuk a hi­ányosságainkat és bízom benne, hogy hazai környezetben sikere­sen vesszük a harmadik forduló akadályát. Ifi: 35-19. MULICZA FERENC További eredmények: Every Day KSE Orosháza - Fehérgyar­mati VSE-Fevill 33-32, Gyöngyö­si FKK - Ceglédi KK lapz. után, Hajdúböszörmény KSE - Vasud­var Makó KC 23-22, Mezőköves­di KC - Debreceni KSE 22-31, Szeged KKSE - Ózdi KC 28-25, Tiszaföldvári Suzuki Treff SE -Kiskunhalasi KC 33- 25. A bajnokság állása 1. Debrecen 2. Tiszaföldvár 2 2 0 0 60464 2 2 0 0 58474 3. Orosháza 4. St. Háromkő 220059 574 2 1 1 051 473 5. Cegléd 1 10025 192 6. Fehérgyarmat 2 1 0 1 59 54 2 7. Makó KC 210151502 8.Szeged 2 1 0 1 52 54 2 9. H.-böszörmény 10. Diósgyőr 2 1 0 1 42 472 20 1 1 53 55 1 11. Gyöngyös 12. Ózdi KC 1 00 1 21 27 0 2 0 0 2 4753 0 13. Kiskunhalas 14. Mezőkövesd 2 0 0 2 50 590 200243 560 Magabiztos győzelem Kézilabda, NB II, Északi csoport, nők, 2. forduló Háromkő KC-TFSE 33-27 (17-13) Salgótarjáni-Városi Sportcsar­nok, 150 néző, vezette: Dagmar, Nehéz. Salgótarjáni Háromkő KC: Csíki - Tarlósiné, SIDÓ 10/4, BO­ROS 4, TARJÁNI 9, EROS 5, Berindán 2. Cs.: Zvara (kapus), Márta 1, Marcsokné, Angyal, Korponai, Princz, Tuza 2. Megbí­zott edző: Molnár Ferenc. Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc. Hétméteresek 4/4 ill. 11/10. Az eredmény alakulása 6. perc: 2-0, 17. perc: 9-5, 26. perc: 15-9, 36. perc: 21-14, 42. perc: 26-18, 52. perc: 30-22,58. perc: 33-25. Az előző bajnoki évad 4. helye­zettjét, az Északi csoport egyik leg­erősebb csapatát, egyszersmind a bajnoki cím egyik legfőbb váromá­nyosát látta vendégül a pályavá­lasztói jog felcserélése miatt a Háromkő KC csapata. Mindkét csapat idegesen kezdte a találkozót, így az első 4 perc gól nélkül telt el. Az 5. perc elején az­tán a beállós Tarjáni szerzett veze­tést a hazaiaknak, majd a bal átlö­vő Erős révén sikerült növelni az előnyt A hat NB I-es játékost felvo­nultató fővárosiak csak a 7. perc­ben tudták első találatukat meg­szerezni. Fölzárkózniuk viszont nem sikerült, mivel a végig ellenáll­hatatlanul, kirobbanó formában játszó Sidó Krisztina zsinórban szerzett 3 találatával háromra nőtt a különbség. A félidő közepén két szemfüles góllal Boros is bekap­csolódott a gólgyártásba, majd Tarjáni is lőtte a gólokat. Az utolsó két perc apróbb védekezésbeli ki­hagyása miatt az egyetemisták négy gólra felzárkóztak. Szünet után Tarjáni, Sidó és a csereként beállt Márta góljaival már 7-re nőtt a különbség, amire a vendégek csak ritkán válaszoltak. Mindkét oldalon kőkemény véde­kezés volt a jellemző, amit a TF-es lányok sokszor a brutalitásig fo­koztak. Sajnos a sípmesterek ezt engedték, így kezdett kicsúszni ke­zükből a mérkőzés. A tarjáni lá­nyokon azonban nem fogott a dur­vaság, hiszen az óriási elszántság­gal játszó Sidó, majd Erős és Berindán gyönyörű találataival to­vább nőtt a különbség. A hazaiak nyitott védekezése gondot okozott az egyetemisták támadás befejezé­seinél, ezért nem sikerült csökken­teniük a különbséget. Az 50. perc­ben egy sajnálatos esemény zavar­ta meg a játékot, amikor is a me­zőny legjobbja, Sidó Krisztina sze­rencsétlenül ütközött a vendégek játékosával, Kovács Nórával, ami­nek következtében a hazaiak játé­kosa fogtörést, míg a TF játékosa fejsérülést szenvedett és kórházba kellett szállítani. Közel 15 perc el­teltével folytatódhatott a játék, amikor Molnár Ferenc edző a teljes csapatát lecserélte, lehetőséget ad­va a fiataloknak is. A mester bizal­mát meghálálva az újonnan iga­zolt balszélső, Tuza Kornélia élete első felnőtt NB Il-es mérkőzésén két góllal mutatkozott be. Az átlagnál magasabb színvo­nalú mérkőzésen, nagy iramot dik­tálva helyenként közönségszóm- koztató játékkal, Sidó Krisztina ki­magasló teljesítményével magabiz­tos hazai győzelem született. A Háromkő KC csapata ezzel máso­dik nagy trófeáját is begyűjtötte, ha eztaformáttartanitudják, akkora kiűzőmnél merészebb terveket is szőhetnek Az eddig mutatott játék is azt igazolja hogy a csapat erősí­tése jól sikerüllek és a kemény edzésmunka meghozta gyümöl­csét. Molnár Ferenc: - A jó védekezés mellé ezúttal gólerős játék is páro­sult, így azt gondolom, hogy az alapos erősítésen átesett „TF” ellen ilyen arányban is megérdemeltük a győzelmet. KASZÁS OSZKÁR Világgyaloglónap Immár több mint harminc esztendeje annak, hogy útjára indult a Világgyaloglónap (1972-ben) elnevezé­sű nemzetközi rendezvény sorozat, melynek kereté­ben a több mint nyolcvan országhoz hasonlóan, ha­zánkban is minden évben egy napig a szabadidős sportolás ezen, talán legegyszerűbb és legegészsége­sebb - a gyaloglás az ízületeket nem károsítja, a rend­szeres, helyes technikával végzett gyaloglás után fris­sebbnek és erősebbnek érezzük magunkat, légzésünk mélyebb és szabályosabb lesz - formája kerül a közép­pontba. Az idén október ötödikén, vasárnap (esőnap: október 12.) lesz a földgolyót átívelő esemény, mely­ből megyénk sem marad ki. Salgótarjánban a helyi szervezők, reggel háromnegyed kilenc és kilenc óra között, a Fő térre várják mindazokat, akik úgy dönte­nek, hogy a Fő tér - Pipis-hegy - Cebema-völgy bejára­ta - Kercseg-lapos - Tóstrand útvonal teljesítésével ma­guk is részesei kívánnak lenni ennek a nagyszerű kez­deményezésnek. A közös mozgás élménye mellett a résztvevők ajándékként egy-egy öntapadós jelvénnyel gazdagodnak. szórakozás információ kommunikáció HBO Ex nvm TV. *.x HBO: Minden csoda három napig tart, de nem a UPC-nél, ahol most minden új előfizetőnk 1 éven keresztül kedvezményesen nézheti a legjobb filmvígjátékokat, akciófilmeket, sorozatokat, rajz- és dokumentumfilmeket vagy sporteseményeket! Fizessen elő augusztus 25. és október 31. között az Alap csomagra vagy a Családi csomagra, és a havi előfizetési díjból 1 éven át 10% illetve 15% kedvezményt kap. ráadásul most a kábeltelevízió bekötési díjából is engedményt adunk. Mindezeken felül az HBO mozicsatorna havi előfizetési díja most 1 éven keresztül csak havi bruttó 1999 Ft. Ne várjon a csodára: fizessen elő most! Megrendelés: 3100 Salgótarján, Bem út 1. UPC www.upc.hu © 06 32 312 354 kábeltelevízió