Nógrád Megyei Hírlap, 2003. augusztus (14. évfolyam, 177-201. szám)

2003-08-25 / 196. szám

2003. AUGUSZTUS 25., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Egyszerre négy játékost állítottak ki Romhányban Labdarúgó megyei I. osztály, 2. forduló A remekül rajtoló Naavbátonv (sötét mezben) Szácsénvben is nyerni tudott _________________Fortiwoó S zécsény - Nagybátony 0-1 (0-0) Szécsény, 100 néző, vezette: Dósa (Szász, Pap). Szécsény: Tresó - Jusztin, Végh, Puruczki,. Molnár - Galcsik, Varga Z., Kuris P., Kelecsényi - Gyetvai (Lőrincz), Lászlók. Edző: Stayer László. Nagybátony: Zsignár - Bakos (Balogh), Vámos, Orosz I. T., Orosz A. (Almási) - Orosz R, Si­mon, Mátyus, Orosz II. T. - Ko­vács (Csíki), Hadusovszki. Edző: Sipkó Sándor. GL: Mátyus. Sárga lap: Puruczki, Jusztin, ill. Orosz A., Almási. Jók: Végh, Galcsik, Puruczki, ill. Zsignár, Simon, Kovács, Mátyus. Küzdelmes, kemény, de sok hibával tarkított mérkőzésen, a Nagybátony a találkozó hajrájá­ban döntötte el a három pont sorsát. Stayer László: - Ha egy tipiku­san egy gólos mérkőzésen nem tudjuk lehasználni helyzetein­ket nem számíthatunk sikerre. Sipkó Sándor: - Küzdelmes mérkőzésen nagyon meg kellett harcolnunk a győzelemért. Sok sikert kívánok a továbbiakban a szécsényieknek. Ifi: 4-1. _____ ______ BÁRTUS ATTILA R omhány - Hasznos 1-4 (1-1) Romhány, 100 néző, vezette: Ludányi (Kese, Mohácsi B.). Romhány: Dóbiás - Stvorecz, Sági, Földvári, Bartyik (Varga F.), Máté - Koplányi, Bach, Kristofik - Molnár, Varga T. (Meló). Edző: Kecskés József. Hasznos: Szeles - Batta, Holtner, Kárpáti - Korecz, Dancsok, Szappan, Halász (Cristea), Veres (Alapi) - Szűcs, Griffaton (Pádár). Edző: Komá­romi Tibor. GL: Koplányi, ill. Szűcs (3), Holtner. Sárga lap: Kristofik, ill. Korecz, Szappan. Kiállítva: Stvorecz, Bach, ill. Korecz, Szappan (mindannyian a 75. percben). Jók: Koplányi, Sági, Földvári, ül. Szűcs, Griffaton, Holtner, Kárpáti. Egyszerre négy játékos kiállí­tása a vendégeket zavarta meg kevésbé, mert az ezt követő idő­szakban nyerték meg a mérkő­zést. Kecskés József: - Ilyen mérkő­zés után nehéz bármit mondani, de ellenfelünk győzni akarásban megint fölülmúlt bennünket. Komáromi Tibor: - A lelkese­dés meghozta eredményét, egy küzdelmes, nehéz mérkőzésen sikerült győznünk. Gratulálok a csapatnak. Ifi: 6-3. T. L Karancsberény - Szügy 4-1 (1-0) Karancsberény, 200 néző, ve­zette: Hornyák T. (Hornyák J., Mohácsi L). Karancsberény: Mezei - Ara­nyi, Varga, Simon, Fodor Cs. P. - Kovács Gy., Oláh S., Chladny (Szőke Sz.), Szőke L. - Létrái (Mánczos), Kollár (Rács). Edző: Földi Attila. Szügy: Szathmári - Dombó­vári, Hodászi, Pálok, Urbán (Bozány) - Benedek, Koleszár, Faludi (Pásztor), Helmreich (Magos) - Gyimesi, Vrbovszki. Szaktanácsadó: Palánki Zol­tán. GL: Szőke Sz. (2), Kollár (11- esből), Kovács Gy., ül. Gyimesi. Sárga lap: Szőke L., Varga, Si­mon, Létrái, ill. Benedek, Faludi, Pálok. Jók: Mezei, Si­mon, Fodor Cs. R, Szőke Sz., Oláh S„ ill. Gyimesi. Mozgalmas mérkőzésen a jobban hajtó hazaiak megérde­melt győzelmet arattak. Földi Attila: - Örüljünk a győ­zelemnek, de ezt a sikert nem szabad túlértékelni. Palánki Zoltán: - Gyenge já­tékvezetés, lelkes hazai csapat, akik megérdemelten nyertek. Ifi: 3-5. _______________KAHVÓ CSABA K isbágyon - Jobbágyi 5-2 (1-0) Kisbágyon, 100 néző, vezette: Bogár (Ágoston, Gordos). Kisbágyon-Karton: Prezenszki - Kovács, Sági, Kéri, Tóth - Bognár, Kresák (Kobka), Gulyka, Kapás (Szőllősi) - Burik (Horváth), Garai. Szakmai igaz­gató: Jeck Ferenc. Jobbágyi: Bangó Szuhánszki, Oláh Sz., Pintér (Oláh R.), Kiss (Rácz) - Fekete, Meggyesi, Kaszap, Maksó M. (Baranyi) - Kocsa, Sándor. Szak- tanácsadó: Lánczi Imre. GL: Garai (2), Gulyka, Kobka, Horváth, ill. Fe­kete, Kaszap. Sárga lap: Kéri, Kobka. Kiállít­va: Kovács (30.). Jók: Gulyka, Bognár, Garai, ill. Feke­te, Sándor. Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat győzött. Jeck Ferenc: - Nem számol­tam, de úgy gondolom, hogy kétszer annyi helyzetet hagy­tunk ki, mint amennyit belőttünk, egy na­gyon gyenge játékkal. Lánczi Imre: - Egy jól össze­rakott csapat otthonában nyolc­van percig jól játszottunk és két gólt lőttünk. Sajnálom, hogy Jobbágyiból érkezettekből nem mindenki szurkolt nekünk. Ifi: 19-0. _____________________ NAGY TAMÁS K arancslapujtő - Zagyvaróna 4-2 (2-0) Karancslapujtő, 300 néző, ve­zette: Olasz (Papp, Pusnik). Karancslapujtő: Szabó O. - Szalai Z., Mikáva, Cseh, Balázs Gy. - Kovács L. (Horváth Sz.), Ajtai, Híves, Tóth Sz. - Kovács B. (Rigó), Oravecz. Felkészítő: Ajtai Róbert. Zagyvaróna: Godó - Debrei (Isdinszki G.), Váradi, Király T„ Király A. - Fülöp, Kaszás, Kövesdi, Szabó Sz. (Mag) - Sulcz (Gyürky), Tőre. Edző: Isdinszki Rezső. Gl Kovács L. (2), Tóth Sz (2), ill. Mag, Kaszás. Sárga lap: Mikáva, ill. Debrei. Kiállítva: Oravecz, ill. Király T. Jók: Mikáva, Balázs Gy., Híves, Ko­vács B., ül. Isdinszki G. Döntő volt, hogy a hazaiak a 10. percben már 2-0-ra vezet­tek. Küzdelmes mérkőzésen tíz hónap után nyert újra hazai pályán a Lapujtő - megérde­melten. Hegedűs Géza, a Karancslapujtő szakosztályveze­tője: - Biztosnak látszó előnyt herdáltunk el és így nehézzé tet­tük önmagunknak a mérkőzést. Isdinszki Rezső: - Meg sem közelítettük a szerdai játékun­kat, aminek következtében egy verhető csapatnál hagytunk há­rom pontot. Ifi: 2-2. _____ TÓTH GYÖRGY P alotás - Baglyasalja 1-2 (0-1) Palotás, 200 néző, vezette: Szép (Smelkó, Dósa). Palotás: Őri - Hegyi, Egyed, Foltényi, Pásztor - Varga, Csor­ba Cs., Jele Z., Csorba A. (Kocza) - Hóvári, Maksó (Géczi). Edző: Varga Lajos. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Králik (Csák), Nánási, Váradi, Balázs A. - Tarlósi (Krizsán), Sebestyén, Kongorácz, Bartkó (Póczos) - Kőházi, Kiss-Simon. Edző: Tóth Ferenc. GL: Jele Z., ill. Kiss-Simon (11-esbőj), Tarlósi. Sárga lap: Varga, Őri, ill. Csák, Nánási, Tarlósi, Sebestyén, Kiss-Simon. Kiáüítva: Kongorácz. Jók: Őri, Hegyi, Pásztor, Hóvári, ill. Nánási, Tarlósi, Sebestyén, Kő­házi, Váradi. Küzdelmes mérkőzésen, a hazai csapat gólhelyzetei több­ségét és tizenegyesét sem tudta gólra váltani, így a jól kontrázó vendégek szerezték meg a há­rom pontot. Varga Lajos: - A játék képe alapján a dönteüenre minden­képpen rászolgáltunk volna, de a kínálkozó lehetőségeinket nem használtuk ki. Tóth Ferenc: - Helyenként pontosan játszottunk egy kitűnő csapat ellen. Türelmes játékunk három pontot eredményezett. Ifi: 2-4. BOHUS JÁNOS Érsekvadkert - Mátranovák 5-0 (3-0) Érsekvadkert, 200, néző, ve­zette: Mohácsi (Szűcs, Homoki). Érsekvadkert: Szabó T. - Szilágyi, Konopás, Szabó L., Pádár - Pintér (Keresztes), Kakuja, Bozsó, Gubik Á. (Kovácspál) - Szabó A. (Pribeli), Bogdány. Edző: Keresztes Lász­ló. Mátranovák: Petróczi - Pin­tér, Tóth T., Csikós G„ Bomai - Nádasdi, Tábori, Garami, Líber - Kakuk, Csikós A. Edző: Tóth Miklós. GL: Szabó A. (2), Kakuja (2), Bogdány. Jók: Szabó L., Pintér, Kakuja, ill. Petróczi Sportszerű, de alacsony szín­vonalú mérkőzésen a gyors gól­jukat követően a hazaiak folya­matos nyomás alatt tartották a vendégkaput, s fölényük végül további négy gólban realizáló­dott. Keresztes László: - Sportszerű mérkőzésen hoztuk a kötelező hazai győzelmet. Tóth Miklós: - Az első félidőt teljesen átaludtuk, és a máso­dikban is csak fellángolásaink voltak. A hazaiak győzelme még ilyen arányban is megérdemelt. Ifi: 11-0. VALDO Berkenye - Kistemye 7-0 (2-0) Berkenye, 150 néző, vezette: Varga (Tolnai, Verbói) Berkenye: Hisbéíi - Gere, Krasnyánszki, Monostori, Géczi - Szunyogh, Hugyecz, Varga (Hudák), Sipiczki (Plachi) - Ferencz, Vanda. Edző: Bodonyi Béla. Kisterenye: Hegyi Szeberényi, Szűcs, Kovács (Puporka), Minka - Teleki, Kun, Szternácsik, Eged - Szomora, Marcsok. Megbízott edző: Susán Attila. GL: Szunyogh (2), Ferencz (2), Vanda (2), Sipiczki. Jók: Gere, Szunyogh, Monostori, ill. Szternácsik, Marcsok. A minden csapatrészükben jobb hazaiak, második félidei já­tékukkal ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Bodonyi Béla: - Sportszerű el­lenféllel szemben, a második félidei jó játékunknak köszön­hetjük a gólszüretet. Susán Attila: - Szünet után elfáradtunk, de a hazaiak győ­zelme teljesen megérdemelt. Ifi: 1-0. SCHMIDT JÓZSEF A bajnokság állása 1. L-vadkert 2 2 0 0 12-0 6 2. Berkenye 2 2 0 0 10-0 6 3. Nagybátony 2 2 0 0 54) 6 4. Kisbágyon 2 2 0 0 7-3 6 5. Baglyasalja 2 2 0 0 4-1 6 6. Zagyvaróna 2 1 0 1 7-5 3 7. Palotás 2 1 0 1 3-2 3 8. K.-lapujtő 2 1 0 1 5-5 3 9. Hasznos 2 1 0 1 44 3Í 10. Karancsberény2 1 0 1 5-6 3 11. Mátranovák 2 1 0 1 3-6 3 12. Szécsény 2 0 0 2 03 0 13. Szügy 2 0 0 2 2-6 0 14. Jobbágyi 2 0 0 2 2-7 0 15. Romhány 2 0 0 2 1-8 0 16. Kisterenye 2 0 0 2 014 0 A góllövőlista élmezőnye 5 gólos: Vanda (Berkenye). 3 gólos: Tőre (Zagyvaróna), Garai (Kisbágyon-Karton), Szűcs (Hasznos), Bogdány (Érsekvadkert), Szabó A. (Érsekvadkert). Megvan az első Stécé-győzelem Labdarúgó NB II, Winner Sport-csoport, 2. forduló Stark János Szabó Tamás Czipper, Bene, Kovács, ül. Morva, Mezei, Csaüós, Birincsik, Lakatos, Stark. 21. perc: Szabó indítot­ta a jó ütembe érkező Birincsiket, aki két szép csel után középre játszott a labdát a rövid sarkon ér­kező Starknak, aki kicse­lezte a kapust, de a védők a szögletre mentettek. A Szabó által elvégzett szög­let után a hosszú oldalon érkező Jobb volt a pályaválasztó Labdarúgó NB III, Mátra-csoport, 2. forduló Soroksár -SBTC 1-2 (0-1) Budapest, Haraszti út, 200 né­ző, vezette: Szabó (Albert, Vári). Soroksár Kurucz - Németh N. (Bene, 60.), Elekes Zs., Szigeti - Móra, Biliczki (Babó, a szünet­ben), Tóth A., Szimcsák, Kovács H. - Czipper, Páczi (Kádár, a szü­netben). Edző: Elekes József. Salgótarjáni BTC: Krajecz - Galbács, Morva, Mezei, Dudás (Cséki, 75.) - Romhányi (Márton 70.), Csatlós, Stark, Szabó - Laka­tos - Birincsik (Tóth, 85). Edző: Si­mon Attila. GL: Bene (63.), Ul. Stark (45.), Szabó (50.). Sárga lap: Biliczki (64.), Szigeti (92.). Jók Lakatos estében három méterről a kapusba lőtte a labdát. 45. perc: A salgótarjániak soka­dik szögletét jobb oldalról Szabó ívelhette középre, Lakatos a rövid oldalról megcsúsztatta a labdát Stark elé, aki az üres kapuba fejelt. O-l. 50. perc: Csatlós indította a saját térfeléről Starkot, aki egy csel után visszajátszott Romhányüwz, ő kö­zépre adott az érkező Szabónak, és a középpályás nagy erővel a jobb felső sarokba vágta a labdát. 0-2. 63. perc: A hazaiak jobb oldali szöglete után Bene magasan fel­ugorva a felső sarokba fejelte a lab­dát. 1-2. 76. perc: Stark cselezte be ma­gát a hazai csapat tizenhatosára, visszaadott labdáját Márton hosz- szan vette át, így odalett a nagy helyzet. Komoly erőket mozgósított a ha­zai csapat, hogy eldöntse a mérkő­zést már az dső negyedórában A salgótarjániak igaz egy kicsit kap­kodva, de túlélték ezt az időszakot, majd folyamatosan átvették a játék irányítását és az ő akaratuk kez­dett érvényesülni Ez a 45. percben egy begyakorolt pontrúgásban nyil­vánult meg. A második félidőben ismét jól kezdett a vendégcsapat, egy látványos, szemet gyönyörköd­tető góllal, s ezek után a soroksári­ak már csak ívelésekre hagyatkoz­tak, amit az SBTC védelme jól le zárt. A salgótarjáni csapat teljesen egyértelmű, megérdemelt győzel­met aratott. Elekes József: - Nem találtuk a jól védekező salgótarjániaknak az ellenszerét, reméljük a tavaszi sze­zonban Salgótarjánban legyőzzük őket. Simon Attila: - Nagy szüksé­günk volt az elmúlt két hétre, hogy rendezzük sorainkat, s a megszo­kott nagyszerű játékkal rukkol­junk elő idegenben is. A hétfői naptól már a hazai mérkőzésre kell koncentrálni, mert csak akkor lesz nagy jelentősége ennek az idegen­beli sikernek, ha az Orosháza eüen is megszerezzük a három pontot. ______________________________ STJ T ovábbi eredményét Kiskun­halas - BVSC 4-1, Baktalórántháza - Mátészalka 2-1, Kazincbarcika - Vecsés 7-1, Makó - Szentes 1-0, Orosháza - Sátoraljaújhely 2-2, Kistarcsa - Karacag 1-0, Gyula - Putnok 3-1, A bajnokság állása 1. Makó 2 2 0 0 64) 6 2. Kistarcsa 2 2 0 0 3-0 6 3. Gyula 2 1 1 0 3-1 4 4. Mátészalka 2 1 0 1 6-2 3 5. Karcag 2 1 0 1 4-2 3 6. Kazincbarcika 2 1 0 1 7-6 3 7. Kiskunhalas 2 1 0 1 5-5 3 8. Baktalóránt. 2 1 0 1 2-2 3 9. Putnok 2 1 0 1 2-3 3 SBTC 2 1 0 1 2-3 3 11. Orosháza 2 0 2 0 3-3 2 12. Sátoraljaúj. 2 0 2 0 2-2 2 13. Soroksár 2 0 1 1 1-2 1 Szentes 2 0 1 1 1-2 1 15. BVSC 2 0 1 1 14 1 16. Vecsés 2 0 0 2 1-12 0 Gyöngyös - Magyargéc 6-0 (1-0) Gyöngyös, 350 néző, vezette: Kristóf (Fazekas A., Czene). Gyöngyös: Labancz (Csütör­töki) - Szatmári, Kelemen, Agócs, Szilágyi - Molnár, Szek­rényes (Nagyfalusi), Takács, Nagy - Bartha, Tóth (Juhász). Játékos-edző: Labancz Róbert. Magyargéc: Oláh Tibor - Ök­rös, Kecskés, Szőke, Sándor - Oláh B. (Ficsur), Oláh Teofil (Pingiczer), Németh, Grúz (Sárdi) - Berki, Tátrai. Játékos­edző: Oláh Béla. GL: Takács (76., 83.), Szekré­nyes (23., 11-esből), Szilágyi (69.), Tóth (73.), Juhász (87.). Sárga lap: Agócs, ill. Ökrös. Ki­állítva: Agócs, ül. Oláh Tibor (23.). Jók: Takács, Bartha, Mol­nár, ill. Kecskés. Jobban kezdett a vendégcsa­pat, a kényszerű kapuscsere és a vezető gól megszerzése után azonban átvette a játék irányítá­sát a Gyöngyös. A hazaiak egyre erőteljesebbé váló mezőny fölé­nye a második félidőben gólok­ban is megmutatkozott. Labancz Róbert: - Hatvan per­cig nem játszottunk jól, az utol­só harminc percben azonban az történt, amit szerettünk volna. Oláh Béla: - A minden csa­patrészben jobb gyöngyösi csa­pat megérdemeltem nyert. Gra­tulálok a hazaiaknak. ______ GÉCZI ATTILA T ovábbi eredmények: Bese­nyőtelek - Dunakeszi VSE 2-1, Mezőkövesd - Jászberény 3-3, Jászapáti - Láng SE Bp. 6-1, Egerszalók - Taksony 1-3, Ve­resegyház - Fót 2-1, Túra - Gyöngyöshalász 0-0, Gödöllő - RAFC elmaradt. A bajnokság állása 2. Veresegyház 2 2 0 0 4-1 6 3. Besenyőtelek 2 2 0 0 3-1 6 4.Jászapáti 2 1 1 0 7-2 4 5. Gy.-halász 2 1 1 0 3-1 4 6. Mezőkövesd 2 1 1 0 6-5 4 7. Taksony 2 1 0 1 3-2 3 8. Fót 2 1 0 1 3-3 3 9. Bp. Láng SE 2 1 0 1 5-7 3 10. Dunakeszi 2 0 1 1 2-3 1 11. Jászberény 2 0 1 1 3-5 1 12. Túra 2 0 1 1 14 1 13. Gödöllő 1 0 0 1 1-2 0 14. RAFC 1 0 0 1 01 0 15. Egerszalók-2 0 0 2 2-6 0 16. Magyargéc 2 0 0 2 2-9 0