Nógrád Megyei Hírlap, 2003. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-22 / 93. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hír*^ 2003. április 22., KEDD SPORT TÜKÖR A debreceni csatárok, Bajzát és Ilié ezúttal nem tudták bevenni az MTK kapuját Az MTK visszavágott A rájátszás második fordulójában ismét újjáéledtek az MTK bajnoki reményei, miután Egervári Sándor együttese hazai pá­lyán vissza tudott vágni a debreceni kupakudarcért. A kék-fehérek sikerével ellentét­ben a listavezető Ferencvárosnak ezúttal nem termett babér, Sió­fokról Fülöp gólja miatt üres kéz­zel távoztak Geráék, így az MTK egy pontra megközelítette riváli­sát. A harmadik felsőházi mérkő­zésen Győrben szurkolóuntató találkozón szerzett egy pontot az Újpest. Az alsóházban a tabella végén kullogó csapatok továbbra is nyílttá akarják tenni a küzdel­met, senki sem akar reménytele­nül leszakadni. A Békéscsaba dunaújvárosi győzelmével példá­ul meg is előzte vendéglátóját, s elkerült a kieső pozícióból. Győr - Újpest Győr: Sebők - Regedei, Böjté, Salamon, Kartelo - Peric (Bajevszki, 82.), Jaki, Jovanovic (Hucika, 56.), Németh N. - Baum­gartner, Herczeg. Szakmai igazgató: Varga Zoltán. (Hl ALSOHAZ Újpest: Vlaszák - Szélesi (Tokody, 54.), Tamási, Juhár, Vanczák - Simek, Farkas (Tchur, 69.), Cseri (Simon, 77.), Rósa D. - Horváth, Kovács. Vezetőedző: Szabó András. ZTE - Sopron Zalaegerszeg: Bárdi - Ko- csárdi, Csóka, Szabó Z., Szamosi - Nagy L. (Sabo, 84.), Balog, Molnár (Lju- bojevic, 75.), Koplárovics - Kenesei, Egressy (Babati, 75.). Vezetőedző: Bozsik Péter. 4-1 (i-o) \matm\ l~C+í>C*l\ Sopron: Farkas - Szaba­dos, Lambulic, Tóth A. - Fehér (Majoros, 90.), Lazic, Bagoly (Horváth A., 67.), Somogyi (Sira, 46.), Pintér - Balaskó, Tóth M. Vezetőedző: Komjáti András. Győr. Nézőszám: 1500. Játékvezető: Szabó Zsolt (hhh). Sárga lap: Kartelo (4., 34.), Herczeg (29.), Jovanovic (54.), illetve Farkas (6.), Tamási (18., 62.), Tchur (74.), Simon (80.), Juhár (90.). Kiállítva: Kartelo (34.), illetve Tamási (62.). Siótok - FTC Siófok: Németh - Pantic, Kuttor, Koller - Grósz, Ko­vács, Schwarcz, Soós (László, 66.) - Csordás (Filipovic, 75.), Fülöp, Usvat (Schultz, 54.). Vezetőedző: Csank János. 2-1 (i-o) ü Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Zováth - Kriston, Kapic, Lipcsei, Keller - Gera (Jovic, 79.), Tököli, Leandro. Szakmai igazgató: Garami József. Zalaegerszeg. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Világi Balázs (hhhhh). Gólszerzők: Kenesei (5., 60., az elsőt 11-esből), Kocsárdi (58.), Koplárovics (73.), illetve Tóth M. (65.). Sárga lap: Csóka (54.), illetve Lazic (4L), Lambulic (57.), Balaskó (90.). Dunaferr - Békéscs. 0-4 (o-i) Dunaferr: Bita - Zsók, Pintér, Vaskó, Bálő (Rózsi, 74.) - Nikolov, Klement (Bükszegi, 46.), Búzás, Medic - Lengyel, Drob- njak (Rompos, 59.). Szaktanácsadó: Gálhidi György. Békéscsaba: Fekete - Schindler, Fehér Zs., Ud­vari, Bujáki - Kovács N. (Szeverényi, 82.), Bánföl­di, Megyesi, Vincze Z. - Hoffmann (Tóth Gy., 25.), Cseke (Miculescu, 60.). Vezetőedző: Supka Attila. Siófok. Nézőszám: 8000. Játékvezető: Szarka Zoltán (HHH). Dunaújváros. Nézőszám: 1000 néző. Játékvezető: Drucskó János (HHHH). Gólszerzők: Schwarcz (18.), Fülöp (88., 11-esből), illetve Gólszerzők: Vincze (16.), Kovács N. (56.), Tóth Gy. Leandro (50.). Sárga lap: Soós (49.), illetve Leandro (36.), Vukmir (46.). MTK - Debrecen 1-0 (1-0) (68., 80.) Sárga lap: Bánföldi (7.), Schindler (40.), Fehér Zs. (84.). Kispest - Videoton 1-0 (1-0) # MTK: Szántai - Molnár, Smiljanic, Komlósi, Hor­váth - Zavadszky, Andronie (Jezdimirovic, 46.), Czvitkovics (Pető Z„ 84.), Fűzi Á. - Illés, Silva (Madar, 92.). Vezetőedző: Egervári Sándor. Debrecen: Tomic (Balogh, 18.) - Bernáth, Máté, Fla- vio Pim, Hanák - Dombi, Sándor, Habi, Kiss Z. - Ilié (Sumudica, 68.), Bajzát (Belényesi, 68.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Kispest-Honvéd: Molnár - Babos, Pandur, Hrutka, Takács - Borgulya (Paró- czai, 75.), Erős K., Va- dócz, Hamar (Zombori, 86.) - Torghelle (Simon, 79.), Hercegfalvi. Szakta­nácsadó: Dúró József. Videoton: Végit - Monyé, Vochin, Vilotic, Kőczián - Tóth B„ Ristic, Tóth N. (Paleikov, 58.) - Dvéri - Róth (Szabó, 48.), Korsós (Földes, 73.). Vezetőedző: Bicskei Bertalan. Budapest, Hidegkúti-stadion. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Arany Tamás (HHHH). Gólszerző: Zavadszky (14.). Sárga lap: Andronie (12.), Smiljanic (28.), Komlósi (45.), illetve Ilié (21.). Budapest, Bozsik-stadion. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Solymosi Péter (hhhh). Gólszerző: Torghelle (42.). Sárga lap: Takács (70.), illetve Vochin (20.), Kóczián (51.), Dvéri (88.). A NAP MÉRKŐZÉSE A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A 25. FOROUIÓ TIPPJEI Siófok - Ferencváros 4 Németh G. tipp ősszel A szurkolók is érezték, élvezetes j ■ ...;■ ( Siófok) Győr - MTK 1-2 1-0 mérkőzést játszhat egymással a FTC - Újpest 2-1 1-0 két csapat, ezért szép számmal, Kocsárdi Hrutka Szmiljanics Bujáki Debrecen - Siófok 1-0 1-1 nyolcezren látogattak ki a siófoki 3 (ZTE) (Kispest) (MTK) (Békéscsaba) Dunaferr - ZTE 0-2 3-3 stadionba. Nem bánták meg, a pjjsEiriS*; Kr» Sopron - Kispest 1-1 2-0 pályán lévő játékosok ugyanis ke- Zavadszky Schwarz Vincze Z. Koplárovics Videoton - Békéscsaba 3-1 1-3 mény, rengeteg gólhelyzettel fű­szerezett összecsapást pn tak. Az utolsó percekig izgali meccsen ráadásul Fülöp góljával a győzelmet is ki­csikarta Csank János le­génysége - a hazai drukkerek legnagyobb öröm® (MTK) (Siófok) (Békéscsaba) (ZTE) Fülöp Z. (Siófok) Kenesei (ZTE) A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Világi Balázs (hhhhh) Zalaegerszeg - Sopron A végig sportszerű mérkőzésen remek tel lényt nyújtott, kiválóan alkalmazta az szabályokat, nem tördelte szét a ta­lálkozót. mmmmmmsm Név Gólok száma I. Ferencváros 24 16 3 5 44-20 51 Kenesei Krisztián (ZTE) ■és (MTK) 16 2­MTK 24 15 5 4 44-23 50 Kenesei újra bizonyította Kovács Z. (Újpest) 13 3­Újpest 24 12 6 6 45-29 42 gólérzékenységét a csatár két­Sumudka (Debrecen) 13 4. Debrecen 24 10 10 4 44-31 40 szer talált a kapuba a Sopron Kenesd(ZTE) 12 5. Siófok 24 9 9 6 30-28 36 ellen. Első gólját büntetőből Tíköl (FTC) 12 6. Győr 24 9 7 8 35-35 34 szerezte, másodjára a 62. per­Honrátb F (Újpest) 10 7. Zalaegerszeg 24 9 6 9 41-39 33 eben egy kipattanó labdát fejelt Szanyó (Győr) 10 8. Videoton 24 8 6 10 31-31 30 hat méterről a kapu közepébe. TÓM M. (Sopron) 10 g. SOPBON 24 6 6 12 35-41 24 Az egerszegiek negyedik góljánál Keresztúri (Békéscsaba) 9 10. Békéscsaba 24 6 2 16 32-60 20 az ő szabadrúgását követően Upcset(FTC) 9 11. Ddivébb 24 4 7 13 29-48 19 került Koplárovics fejéről a Zayadszky (MTK) 9 12. Kispest 24 5 3 16 29-54 18 vendégek hálójába a labda. Igazságos döntetlen Labdarúgás, NB IB, 26. forduló Fordulás után alaposan felja­vult a hazai csapat, nagy erővel támadott, percekig kapujához szegezte az ellenfelét, azonban csak a helyzetekig jutottak a szervezetten játszó Ipoly-parti gárda ellen. Összességében elmondhat­juk, hogy az első félidőben a vendégek, míg a másodikban a hazaiak játszottak jobban, így végül igazságos eredmény szü­letett. Gálvölgyi István: - Sokat tet­tünk a győzelemért, sok hely­zetet dolgoztunk ki, igaz, eze­ket ki is hagytuk. Gergely Károly: - Egyenlő erők küzdelmében igazságos eredmény született. Jók: Sztanó, Kovács B„ Kár­olyi R., ill. Szilágyi, Palaticzky, Csatlós. További eredmények: Büki TK-Bükfürdő - Pécsi MFC 4-0 (0-0), Tatabánya - Rákospalo­tai EAC 0-2 (0-1), Monor - Hé­víz 1-4 (0-2), Celldömölk - Új­pest FC-Fót 0-0, Szolnoki MÁV - Diósgyőr 3-0 (2-0), Kecske­mét - BKV Előre 0-1 (0-0), Lombard FC-Haladás - Pápa 1-1 (1-0). Szabadnapos: Ka­posvár, Nyírség-Spartacus. A bajnokság állása 1. Pécsi MFC 23 13 8 2 39-16 47 2. Bük 23 13 6 4 44-14 45 3. REAC 24 13 4 7 43-30 43 4. Nyírség 23 12 4 7 48-34 40 5. Haladás 23 10 9 4 30-15 39 6. Sz.-batta 23 9 8 6 36-35 35 7. Pápa 23 10 4 9 35-33 34 8. Diósgyőr 23 10 4 9 34-33 34 9. Szolnok 23 10 2 11 36-39 32 10. Kaposvár 23 8 7 8 28-25 31 11. BKV Előre 23 9 3 11 35-38 30 12. Fót 23 8 6 9 29-33 30 13. B.-gyarmat 24 8 6 10 36-41 30 14. Hévíz 24 8 5 11 35-41 29 15. Kecskemét 23 7 7 9 27-30 28 16. Tatabánya 24 6 5 13 2641 23 17. Celldömölk 23 6 4 13 16-37 22 18. Monor 23 2 2 19 16-58 8 Túl nagy volt a nyomás Kézilabda, NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 21. forduló Százhalombatta - Balassagyarmat 1-1 (1-1) Százhalombatta, 200 néző, vezette: Bendik T. (Veres, Vida). Százhalombatta: Tóth I. - Jakab, Sztanó, Móra - Bakó, Szabó Z. (Károlyi G., a 79.), Kovács B., Csillag (Felföldi, a szünetben), Rajnay - Gyurováth, Károlyi R. Vezető edző: Gálvölgyi István. Balassagyarmat-Goldex-Anettka: Vámos - Palaticzky, Lenkey, Gáspár, Dudás - Ivitz, Szilágyi, Morvay, Csatlós, Szalánszki (Forgó, 39.) - Havrán (Szabados, a 84 ). Vezető edző: Gergely Károly. Gl.: Károlyi R. (14.), ill. Havrán (tizenegyesből, a 25. perc­ben). Sárga lap: Móra (57.), ill. Forgó (44 ), Gáspár (53.). 14. perc: Károlyi R. a 14. perc­ben 14 méterről bravúros moz­dulattal a kapujából kint álló Vá­mos fölött a jobb felső sarokba emelte a labdát. 1-0. 25. perc: A tizenhatoson be­lül a labdáért felugró Ivitz Zol­tánt kézzel ellökte a hazai védő. A megítélt tizenegyesből A találkozó jó iramban kez­dődött. Mindkét oldalon veszé­lyes szögletek voltak, az ötödik percben pedig Szabó Zoltán hu­szonöt méteres szabadrúgása után Vámos János bravúrral há­rított. A vendégek szervezetten játszottak, többet birtokolták a labdát, ilyen körülmények kö­Havrán József tizenegyesből egyenlített Csatlós Csaba megbízhatóan játszott Havrán a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-1. A tavaszi szezonban jól sze­repel a százhalombattai gárda, hiszen a találkozó előtt három győzelem mellett, egy döntetlen és egy vereség volt a mérlegük, egyszer pedig szabadnaposak voltak, míg a balassagyarmati gárda három döntetlen mellett, három vereséget szenvedett. zott váratlanul esett a hazaiak gólja, ami elsősorban Károlyi Róbertét dicséri. Az addig is többet támadó Balassagyarmat azonban nem esett vissza, és egy tizenegyesből Havrán Jó­zsef révén egalizálta az ered­ményt. Ezután még több lehe­tősége volt a vendégeknek, így Morvay Róbertnek és Lenkey Gábornak is, de kimaradtak a helyzetek. Tiszaföldvár - St. Háromkő KC 36-28 (18-16) Tiszaföldvár, 300 néző, vezette: Kocsmáros, Nagy. Tiszaföldvár: Simó - Tóth 3, NAGY 9, Balogh 5, Szőke, BERKÓ 11/4, DAUKU S. 6. Cs.: Felföldi (kapus), Szollár, Lelkes 1, Dauku Cs, Rapi, Sirály 1. Edző: Száva Flórián. Salgótarjáni Háromkő KC: Kerekes - Tasnádi 2, KÖTELES 10, Suscsák 3, Szabó T. 6/2, Kerékgyártó 3, Szabó G. 2. Cs.: Polgár (kapus), Vaiser, Riba, Kecskés, Győrffy 2, Molnár F. Edző: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2. Kiállítások: 12 perc, ill. 2 perc + kizárás (Szabó T.). Az eredmény alakulása. 4 perc: 2-2, 10 perc: 6-4, 16 perc: 10-9, 23 perc: 14-12, 26 perc: 17-14, 35 perc: 22-18, 42 perc: 24-22, 47 perc: 27-22, 53 perc: 30-24, 57 perc: 33-27. A hazaiak a negyedik hely be­biztosítását, esetleges dobogós álmaik megvalósítását, a vendég tarjániak pedig bízva a tavaszi jó folytatásban, egy szoros ered­mény elérését tűzték ki célul a mérkőzésre. A vendégek kezdték a mérkő­zést, s rövid mezőnyjáték után Szabó Gábor szélről lőtt szép góljával tették le névjegyüket (0-1). Egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők az első percek­ben, a csapatok fej fej mellett haladtak, egyik gárda sem tu­dott elhúzni. Köteles Gyula ánö­vésből és betörésből, míg Szabó Tamás indításból lőtt góljai után a 16. percben 10-9 volt a tisza- földváriak javára. A folytatásban azonban négy góllal elhúztak, de a Háromkő legénysége szívós küzdeni akarással újra felzárkó­zott és röviddel a lefújás előtt Szabó Tamás hetesével ismét egy gólra zárkóztak föl. Az el­lentámadásból Dauku S. szer­zett még egy gólt a bal szélről, kialakítva az első félidő 18-16-os végeredményét. A második játékrészt a hazai­ak kezdték jobban és négygólos­ra növelték előnyüket (20-16). A Háromkő játékosai, annak elle­nére, hogy a játékukba több hiba csúszott, hősiesen küzdöttek és a 42. percre újra kétgólosra csök­kentették a hátrányt (24-22). A félidő közepétől azonban a tar­jám gárda terhére addig is na­gyon sokat tévedő „sípmesterek” vették kezükbe az eredmény ala­kítását. Működésükre a 49. perc­ben tették fel a koronát, amikor az agilis, gólerős és nehezen tart­ható Szabó Tamást 28-23-as ál­lásnál kizárták a játékból egy olyan szabálytalanságért, ami­lyet a hazai védők ötöt-hatot vé­tettek és amiket náluk legfeljebb kétperces kiállítások, vagy még azok sem követtek. A kizárás után a tarjám gárda számyasze- getté vált, így a hazaiak Berkó vezérletével könnyedén bebiz­tosították győzelmüket. Nagy iramú, ám közepes színvonalú mérkőzésen a kizá­rásig egyenlő erők küzdelmét lát­hatta a közönség. A Háromkő KC csapata ugyan nem tudta megismételni a Fehérgyarmaton mutatott jó játékát, de a gyen­gébb kapusteljesítmény és a me­zőnyben elkövetett hibák ellené­re az 50. percig szorossá tudták tenni a mérkőzést a vendégek, sőt a meglepetés lehetősége is a levegőben lógott. A játékvezetők azonban a mérkőzés egyes sza­kaszaiban, főleg akkor, amikor szoros volt az eredmény, sorozat­ban a vendégcsapatott sújtották az ítéleteikkel. A tarjám játéko­sok a nagy arányú vereség elle­nére is dicséretet érdemelnek azért, hogy a rájuk nehezedő ha­talmas nyomást sportemberek­hez méltóan viselték el. Száva Flórián: - Egy nagyon rossz mérkőzést játszottunk, de hál' Istennek túl vagyunk rajta. Úgy érzem megérdemelt győzel­met arattunk a végjátékban so­kat hibázó, szemmel láthatóan elfáradó vendégcsapat ellen. Molnár Ferenc: - Több rossz, gyenge teljesítmény ellenére, ha karácsonyig tart a mérkő­zésekkor sem nyerhetünk vol­na. Ez a meccs arról szólt, hogy ki bírja jobban idegekkel, saj­nos túlságosan is lejtett a hazai pálya. Nekünk készülni kell a következő feladatra a mindent eldöntő Gyöngyös elleni mér­kőzésre, mert ha az a két pont megvan, akkor már közel ál­lunk ahhoz, hogy teljesítsük a céljainkat. Ifi: 33-25. MULICZA FERENC