Nógrád Megyei Hírlap, 2003. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-22 / 93. szám

2003. ÁPRILIS 22., KEDD SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Az élen a helyzet változatlan Labdarúgó megyei I. osztály, 20. forduló SBTC - Berkenye 0-0 Salgótarján, Tóstrand, 150 né­ző, vezette: Ludányi (Homyák T., Vámos). SBTC: Novák 6 - Sági 6 - Vilcsek 6, Sándor 5, Smida 6 (Ko­vács -) - Rigó 5, Pingiczer 5 (Kancsulik -), Répás 5, Stark 6 - Grúz 5, Garai 6. Játékos edző: Lipták Zoltán, Stark János. Berkenye: Súlyán 6 - Pádár 6, Gere 6, Hudák 6, Géczi 6-Lepsé­5), Sztupák 6, ifj. Adamek L. 6, Balázs P. 6, Nagy Z. 7 - Lichy 6. Edző: Adamek László. GL: Lászlók (2), ill. Lichy. Sár­ga lap: Molnár, ül. Szabó P., Kábái Z., Balázs P. Osztályzat: <3F“¥K¥> Jó iramú, kemény és küzdel­mes, de sok hibával tarkított ta­lálkozón a szécsényiek nagy aka­GL: Griffaton. Sárga lap: Aigner, Maksó B., Nagy L„ ill. Szűcs, Kovács T. Kiállítva: Kun (75. perc). Osztályzat: WT Küzdelmes, feszültségektől sem mentes mérkőzésen, a hazai csapat a második félidő utolsó ré­szében számtalan abszolút gól­helyzetet kihagyott, így nem tud­ta a maga javára for­dítani az eredményt. Sütő Lajos: - Saját magunkat vertük meg. Szőke István: - Jó első félidő után a szerencsének kö­szönhetjük a győzel­münket. Ifi: 1-0. KEREKES LAJOS Döntetlent hozott az SBTC - Berkenye mérkőzés Karancsberény - Hasznos 3-0 (2-0) Karancsberény, 200 néző, vezette: Lánczos (Molnár, Györgyfi). Karancsberény: Mezei K. 7 - Aranyi fotó, gyüriáh 7, Klement 7, Varga Romhány - Érsekvadkert 1-4 (1-2) Romhány, 400 néző, vezette: Verbói (Cséki, Gordos). Romhány: Peredi 4 Stvorecz 4 (Koczka -), Földvári 5, Máté 5 - Bartyik 5, Sági 5, Koplányi 5, Bóta 6, Kristofik 5 - Molnár 5 (Hóvári -), Bach 5. Edző: Kecskés József. Érsekvadkert: Szabó T. 8 - Gubik P. 7, Szilágyi 8, Szabó L. 7 - Kakuja 5, Bozsó 7, Konopás 7, Keresztes 7, Kovács A. 5 (Boda 6) - Bogdány 8, Kovács T. 8. Já­tékos-edző: Keresztes László. Gl.: Bach ül. Bogdány (2), Ko­vács T. (2). Osztályzat: Szép számú közönség előtt a hazai csapat csak ilyen ered­mény elérésére volt képes. Kecskés József: - A gonosz vadkerti nyuszi négy tojást ha­gyott itt nekünk, aminek nem örülünk. Két szabadrúgás dön­tötte el a mérkőzést. Keresztes László: - Sportszerű játék mellett az eredménytől függetlenül nehéz mérkőzés volt. Sok sikert a Romhánynak. Ifi: 1-4. T.L Magyargéc - Palotás 2-0 (1-0) Magyargéc, 250 néző, vezette: Szép (Ágoston, Homyák J.). Magyargéc: Oláh I. T. 7 - Kecskés 8, Ökrös 8, Nagy 8 - Né­meth 8, Oláh B. 8 (Berki 5), Jenei 8, Mátyás 8, Fischer 8 - Sárdi 5 (Kisbali 5), Oláh II. T. 8. Játékos­edző: Oláh Béla. Palotás: Őri 6 - Hegyi 6 (Pász­tor 6), Rizán 6, Kárpáti 5, Kelecsényi 5 - Vészeli 6, Komáro­mi P. 7, Korecz 5 (Csorba 5), Egyed 6 - Jele Z. 6, Varga 6 (Kocza 5). Edző: Komáromi Ti­bor. GL: Oláh II. T., Mátyás. Sárga lap: Jenei, Nagy, ül. Kárpáti. Osztályzat: ‘¥>c¥>£¥> Magyargécen nem volt palotás. A hazaiak megérdemelten nyer­tek. Oláh Béla: - Úgy érzem jó já­tékkal tudtunk nyerni, ami nagy öröm számunkra. Gratulálok a csapatnak, remélem folytatni tud­juk a jó játékot és elérjük céljain­kat. Komáromi Tibor. - A rutino­sabb, helyzeteit kihasználó hazai gárda megérdemelten tartotta ott­hon a három pontot, de az én csa­patom is becsülettel helytáüt. Gra­tulálok az eüenfélnek. Ifi 9-0. GÉCZI ATT» nyi 6, Boromisza 6, Hugyecz F. 6, Varga J. 6 - Ferencz 6, Vanda 6 (Plachi -). Edző: Gerda Gyula. Sárga lap: Varga J. Osztályzat• Alacsony színvonalú mérkőzé­sen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Lipták Zoltán: - Tartalékos csa­patunk ma ennyire volt képes. Gerda Gyula: - A fiúk betartot­ták az utasítást, de most az i-re nem tudtuk feltenni a pontot. A lá­tottak alapján a döntetlen igazsá­gos. Ifi: 3-0. _________________ Z.L Szécsény - Diósjenő 2-1 (0-0) Szécsény, 150 néző, vezette: Homyák K. (Szulyovszky, Ho­moki). Szécsény. Tresó 6 - Puruczki 5 (Oravecz -), Varga Z. 5, Jusztin 6, Sümegi 6 - Galcsik 6, Gaál 6, Kuris P. 6, Molnár 6 - Lászlók 8, Gyetvai 6 (Varga L. 6). Edző: Stayer László. Diósjenő: Policsányi 5 - Sza­bó P. 6, Fenyvesi 6, Kábái Z. 7, Tövis 5 - Horváth Gy. 5 (Hanzel rással és némi szerencsével fordí­tották a maguk javára az ered­ményt. Stayer László: - Jól felkészített és szervezetten játszó eüenfelet si­került legyőznünk. A csapat min­den tagja játékostársáért, Révész Andrásért és tragikus körülmé­nyek között elhunyt, feledheteüen emlékű édesapjáért küzdött. Adamek László: - Jól játszó csapatom egy sajnálatos, a ki­lencvenedik percben esett góüal kikapott ezen a göröngyös pá­lyán. Gratulálok az ellenfélnek! IfL 3-1. BARTUS ATTILA Pásztó - Kisterenye 0-1 (0-1) Pásztó, 200 néző, vezette: Szűcs (Molnár, Dósa). Pásztó: Mátrai 6 - Árminiczki 8, Aigner 7, Maksó V. 6 (Nagy L. 5), Vincze 5 - Kapás L. 5, Bognár Zs. 6, Hasznosi 5 (Bazsó 5), Foltényi 6 - Maksó B. 4, Kapás Gy. 6. Edző: Sütő Lajos. Kisterenye: Handó 7 - Szűcs 5, Ozsvát 6, Sándor 5, Kun 5-2=3 - Eged 5, Marcsok 5, Sztemácsik 5, Zsemlyán 5 - Kovács T. 6, Griffaton 6. Edző: Szőke István. 8, Fodor P. 7 - Kovács Gy. 8, Szőke Sz. 7, Oláh 7 (Szőke L. -), Rács 7 - Fodor Cs. P. 7 (Kanyó J. -), Létrái 8. Edző: Földi Attila. Hasznos: Bózsár A. 4 - Maksó 4, Kanyó P. 4, Szappan 4 (Tari 4), Pádár 4 - Halász 4, Nagy 4, Vörös 4, Veres M. 4 (Bózsár Zs. 4) - Cristea 4, Kapás 4 (Alapi 4). Játé­kos-edző: Veres Miklós. GL: Létrái (2), Fodor Cs. P. Osztályzat: fffff Végre a közönség számára is tetszetős játékot mutató hazai gárda teljesen megérdemelt győ­zelmet söpört be. A karancs- berényiek gólhelyzetek tömkele­gét alakították ki, amelyből hár­mat sikerült értékesíteniük. Földi Attila: - A kialakított gól­helyzetek és a mutatott játék alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, a sokszor kí­méletlenül játszó „gladiátorkép­ző” növendékek ellen. Veres Miklós: - Gyenge teljesít­ményünket csak a játékvezetők múlták alul. Gratulálok az ellen­fél csapatának! Ifi: 2-4. ________ KANYÓ CSABA Z agyvaróna - Kisbágyon 0-2 (0-1) Zagyvaróna, 100 néző, vezette: Godó (Pusnik, Szász). Zagyvaróna: Szabó A. 5 - Ki­rály A. 5, Isdinszki G. 6, Kaszás 5, Debrei 6 (Király T. 5) - Szolnoki 5, Fülöp 5, Szabó Sz. 5, Gyürky 6 - Isdinszki T. 6, Tőre 5 (Mag -). Edző: Isdinszki Rezső. Kisbágyon-Karton: Prezenszki 0 - Tóth 6, Burik 6, Gyulyka 5, Kéri 7 - Kresák 8, Proksza 5 (Tábori -), Pisák 6, Hadusovszki 7 - Szűcs 7, Horváth 6. Szaktanácsadó: Jeck Ferenc. GL: Kresák, Kéri. Sárga lap: Tá­bori. Osztályzat: ‘3#3‘¥’t¥’ Jó játékvezetés meüett, a hely­zeteit jobban kihasználó vendég­csapat megérdemelten diadalmas­kodott. Isdinszki Rezső: - Egy jó csapat­tól nem ülik két ilyen gólt kapni, de a mai mérkőzésen legalább már já­tékban javultunk. Célunkat to­vábbra sem adjuk fel, próbálunk bennmaradni. Jeck Ferenc: - Játékunk kezd ja­vulni, de még messze vagyunk az őszi teljesítményünktől, úgy gon­dolom kétgólos győzelmünk meg­érdemelt. Ifi: 1-1. FÖLDI LÁSZLÓ Mátranovák - Nagybátony 0-3 (0-0) Mátranovák, 200 néző, vezette: Zsélyi (Gordos Ludányi). Mátranovák: Juhász 4 - Csikós G. 3, Pintér 3, Lakatos P. 3, Répás 3 (Utasi 3) - Bomai 3, Tóth P. 3, La­katos B. 3, Torják N. 3 (Sipos 3) - Garami 3, Kakuk 3. Edző: Tóth Miklós. Nagybátony: Zsignár 7 - Józsa 6, Bakos 7, Verebélyi L. 5 (Orosz T. 6) - Mátrai 6, Sünön L. 8 (Almási D. -) Verebélyi A. 3-2=1, Benus 8, Szabó L. 5 (Kovács A. -) - Garamszegi 7, Almási T. 8. Edző: Sipkó Sándor. GL: Garamszegi, Almási T. (11- esből), Sünön L. Sárga lap: Laka­tos B., Lakatos R, Csikós G., ül. Benus, Verebélyi A., Sünön L. Kiál­lítva: Verebélyi A. (20. perc). Osztályzat: A hetven percig tíz emberrel ját­szó vendégek még üyen arányban is megérdemelten nyertek. Tóth Miklós: - Sajnos nem tu­dok mást mondái, műit azt, hogy elnézést kérünk a közönségünk­től. Remélem ezért a játékért nem csak én szégyellem magam. Gratu­lálok a vendégeknek. Sipkó Sándor - A mérkőzést tíz emberrel végigjátszva is magabiz­tos győzelmet arattunk. Ifi: 3-1. GECSE ISTVÁN A bajnokság állása 1. Kisbágyon 2017 2 1 59-21 53 2. Magyargéc 20 16 2 2 67-30 50 3. É-vadkert 20 14 4 2 67-17 46 4. Palotás 20 8 7 5 45-32 31 5. Szécsény 20 9 4 7 39-32 31 6. Romhány 2010 0 10 54-51 30 7. Berkenye 19 8 5 6 44-33 29 8. K.-berény 20 7 6 7 34-32 27 9. Máüanovák 19 9 0 10 3741 27 10. Nagybátony 20 7 3 10 3140 24 11. Kisterenye 20 7 3 10 45-69 24 12. Pásztó 20 5 4 11 3743 19 13. Hasznos 20 5 3 12 36-46 18 14. SBTC 20 4 6 10 3244 18 15. Zagyvaróna 20 4 2 14 23-65 14 16. Diósjenő 20 2 3 15 20-74 9 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Szécsény 20 19 0 1 97-22 57 2. É.-vadkert 20 16 1 3 86-45 49 3. Pásztó 2015 1 4 94-30 46 4. Romhány 2011 2 7 7147 35 5. Mátranovák 2010 3 7 5642 33 6. Kisbágyon 2010 3 7 5549 33 7. SBTC 20 9 4 7 5041 31 8. Diósjenő 20 8 1 11 42-52 25 9. K.-berény 20 8 0 12 29-58 24 10. Berkenye 20 7 2 11 44-52 23 11. Zagyvaróna 20 5 7 8 42-54 22 12. Kisterenye 20 5 4 11 37-57 19 13. Hasznos 19 6 1 12 33-58 19 14. Nagybátony 20 5 2 13 57-68 17 15. Magyargéc 19 5 0 14 39-82 15 16. Palotás 20 4 1 1537-112 13 A 20. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A-VÁLOGATOTT: Szabó T. (Érsekvadkert) 8 - Kecskés (Magyargéc) 8, Szilágyi (Érsek­vadkert) 8, Varga (Karancs­berény) 8, Nagy P. (Magyargéc) 8 - Kovács Gy. (Karancsberény) 8, Sünön L (Nagybátony) 8, Benus (Nagybátony) 8, Fischer (Magyargéc) 8 - Bogdány (Érsekvadkert) 8, Létrái (Ka­rancsberény) 8. B-VÁLOGATOTT: Handó (Kisterenye) 7 - Árminiczki (Pásztó) 8, Ökrös (Magyargéc) 8, Varga (Karancsberény) 8, Szabó L. (Érsekvadkert) 7 - Kresák (Kisbágyon-Karton) 8, Oláh B. (Magyaigéc) 8, Jenei (Magyargéc) 8, Hadusovszki (Kisbágyon-Karton) 7 - Lászlók (Szécsény) 8, Kovács T. (Érsek­vadkert) 8. Tavasszal továbbra is hibátlan a Salgótarjáni FC Labdarúgó NB III Mátra-csoport, 22. forduló Salgótarjáni FC - Agria FC Eger 1-0 (0-0) Salgótarján, tóstrandi sport­telep, 200 néző, vezette: Laczkó. Salgótarjáni FC: Krajecz - Mezei, Morva, Jeney, Dudás - Almási, Csatlós T., Galbács (Kövesdi), Szabó T. - Mátyus (Bartha), Lakatos (Birincsik). Edző: Simon Attila. Agria FC Eger: Tajti - Kaknics, Szabó M., Endre (Danes) - Hegedűs, Szabó D„ Busái, Kaszás (Nagy), Kálmán (Kerékgyártó) - Kasza, So- mogyvári. Edző: Kiss Tibor. GL: Mátyus (11-esből). Sár­ga lap: Morva, ill. Kaknics, Kálmán. 18. perc: Dudás beadása után Lakatos magasan felugor­va, tisztán fejelte kapura a lab­dát, amit azonban Kaknics kézzel kiütött. A játékvezető nagy meglepetésre szögletet ítélt. 31. perc: Kasza 18 méteres lövésszerű beadását Krajecz rossz helyre ütötte, majd Kál­mán ismétlését védte nagy bravúrral a hazaiak kapusa. 51. perc: Mátyus csúsztatott fejjel Dudás elé, akinek kemé­nyen a rövid sarokra lőtt labdá­ját magabiztosan hárította Tajti. 83. perc: Birincsik forgoló­dott a tizenhatoson belül, de Szabó M. összeütötte a bokáját. A jogosan megítélt büntetőből Mátyus nagy erővel vágta a ka­pu közepébe a labdát. 1-0. Fáradtnak és bizonytalan­nak tűnt a hazai csapat, ezért csak nagy nehézségek árán tudta otthon tartani a nagyon fontos három pontot. Simon Attila: - A heti felké­szülésünk és ráhangolódásunk hagyott kívánnivalót maga után, ezért nem haragudhatom a mutatott teljesítmény miatt játékosaimra. Kiss Tibor: - Nagyszerűen játszottunk, ha rutinosabbak lennénk, a győzelmet is meg­szerezhettük volna. Jók: Dudás, Almási, Jeney, ill. Kasza, Tajti, Endre. ____ STJ Tápiószecső - Karancslapujtő 2-1 (2-0) Tápiószecső, 300 néző, vezet­te: Tyukodi (Fehér, Domoszlai). Tápiószecső: Kaszás - Föld­vári, Majzik, Müller, Németh - Holló, Simon, Kékesi (Király), Grezsák - Szász (Bállá), Zsivóczky (Katzenbach). Játé­kos-edző: Katzenbach Imre. Karancslapujtő: Lázár - Sán­dor, Szőke, Cseh - Ajtai, Balázs, Tóth, Fodor - Tátrai (Fekete), Lavaj, Kovács (Szabó K.). Edző: Póka György. GL: Majzik, Szász, ill. Lavaj. 17. perc: Jobb oldali hazai szöglet után a szecsőiek az ötös­ről kétszer tüzeltek kapura, lázár bravúrral avatkozott köz­be, de végül Majzik 6 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőt­te a labdát. 1-0. 21. perc: A kezdőkörben el­adott vendéglabdából a bal olda­lon indították Szászt, aki kilé­pett a védők közül és 20 méter­ről a tehetetlen Lázár mellett a jobb alsó sarokba helyezte a lab­dát. 2-0. 81. perc: A lapujtői Tóth jobb oldalról végezhetett el szögle­tet, mely után Lavaj 5 méterről fejelte a hosszú sarokba a lab­dát. 2-1. Mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, majd a hazaiak ki­használták az első két helyzetü­ket, és a második félidő közepé­ig ők uralták a játékot. A talál­kozó végére feljavultak a vendé­gek, de a két lehetőségből nem sikerült egyenlíteniük. Katzenbach Imre: - Az előző meccshez képest sokat javul­tunk, de a végén néhány gyen­gébb egyéni teljesítménynek kö­szönhetően szorossá tettük a mérkőzést. Póka György: - Sportszerű, küzdelmes mérkőzésen a baj­nokságban vezető hazaiak csak a végén örülhettek a megszer­zett három pontnak. Jók: Müller, Simon, Németh, ill. Lázár, Cseh, Sándor, Fodor. TÓTH GYÖRGY További eredmények: Duna­keszi - Besenyőtelek 0-0, BVSC - Gödöllő 2-1, Heves - Nagykáta 1-2, Vecsés - Gyöngyöshalász 6-3, Gyöngyös - Veresegyház 0-0, Egerszalók - Túra 0-3. A bajnokság állása 1. Tápiószecső 2. Salgótarján 19 15 21 14 3 1 57-14 48 5 2 38-21 47 3. Vecsés 2013 3 4 49-26 42 4. Dunakeszi 2011 4 5 36-18 37 5. Veresegyház 2110 4 7 30-25 34 6. Gyöngyös 20 9 6 5 29-19 33 7. Heves 21 10 2 9 3744 32 8. BVSC 21 8 7 6 34-31 31 9. Nagykáta 20 8 5 7 34-31 29 10. Túra 21 6 5 10 30-29 23 11. Gy.-halász 21 6 3 12 44-50 21 12. Egerszalók 20 5 4 11 14-31 19 13. Agria FC 21 4 7 10 18-37 19 14. B.-telek 21 3 8 10 1947 17 15. K-lapujtő 21 4 3 14 2843 15 16. Gödöllő 20 1 5 14 1647 8 A Salgótarjáni FC ha nehezen is, de begyűjtötte a három pontot az Eger ellen _______________________________________________________ ________FOTÓi QYUR1ÁN TIBOft