Nógrád Megyei Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-22 / 118. szám

2000. Május 22., hétfő SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 9. oldal Ajkler legyőzte Vaszit Országos főiskolás és egyetemi bajnokság Gólokban gazdag mérkőzések Labdarúgó NB III, Mátra-csoport Pásztó - St. Öblös 2-1 (1-1) Pásztó, 200 néző. VEZETTE: Sipeki (Buda, Vasali). PÁSZTÓ LC: Oláh - Zalaegerszegi, Faze­kas, Herbály, Karsai (Bózsár, 85. p.) - Árminiczki (Szappan, 24. p.), Szilágyi, Rusvay, Cristea - Jankov (Tari, 88. p.), Balogh. JÁTÉKOS-EDZŐ: Szán­tó Ferenc. ST. ÖBLÖS: Lázár - Morva, Kőházi, Ács - Mezei, Mikáva, Cséki, Lipták, Szabó - Birincsik, Isdinszki. EDZŐ: Si­mon Attila. GÓLLÖVŐK: Ba­logh a 35., Oláh a 72. (11-es- ből), iU. Birincsik a 38. perc­ben. SÁRGA LAP: Zalaegersze­gi , ill. Morva, Cséki , Kőházi. PIROS LAP: Cséki (a második sárga lap után). 11. perc: Szabó futott el a bal oldalon, éles lövését követően a labda Fazekason megpattanva szögletre vágódott. 17. perc: Birincsik a jobb olda­lon egyedül kilépett, de lövését Oláh szép vetődéssel elcsípte. 25. perc: Rusvay bal oldali szögletéből Cristea csúsztatta fö­lé a „pettyest”. 34. perc: Isdinszki futott el a bal szélen, az alapvonalról belőtt labdáját Oláh kivetődve kaparin­totta meg a berobbanó Lipták elől. 35. perc: Szappan „hámozta át” magát a vendégvédőkön, be­ívelt labdáját Balogh berobbanva fejelte a hálóba. 1-0. 38. perc: Lipták szép táma­dást vezetett középen, majd kitű­nő labdával futtatta a bal oldalon Birincsiket, aki senkitől sem za­vartatva kiegyenlített. 1-1. 44. perc: A Balogh buktatásá­ért megítélt szabadrúgást Cristea 18 méterről kapura lőtte, Lázár bravúrral a léc alól tornázta a szögletre a bőrgolyót. 66. perc: Ács futott fel a bal ol­dalon, labdáját Birincsik kapura pörgette, amelyet Oláh szenzáci­ós bravúrral a kapufára tolt. 69. perc: Rusvay átadását Cristea kapásból alig lőtte fölé. 72. perc: Szappan a jobb olda­lon kapott labdát, Cristeához ját­szott, akit buktattak a 16-oson belül. A megítélt büntetőből Oláh nagy erővel lőtte kollégája hálójába a játékszert. 2-1. 78. perc: Balogh nagy cselek­kel tört kapura, Kőházi utolsó emberként felvágta, ám piros he­lyett csak sárga lapot kapott. A megítélt szabadrúgást Zalaeger­szegi lőtte kapura, a labda Lázár kezéből szögletre perdült. 87. perc: Lipták 18 méterről végezhetett el szabadrúgást, vá­ratlanul ellőtt labdája a még ren­deződő sorfal és a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Közepes színvonalú, küzdel­mes, izgalmas játékot hozott a megyei rangadó, mindkét csapat nyílt sisakkal támadott. Kellemes színfoltja volt a találkozónak a hazaiak ifjúsági korú játékosa, Szappan, aki háromszor is re­mek helyzetbe hozta tapasztal­tabb társait, s ezekből két gól szü­letett. A vendégeknél a ve-terán Lipták ezúttal is jó karmesternek bizonyult. A látottak alapján a hazai győzelem megérdemelt. Miricz Tibor, a PLC elnöke: - Kiszenvedtük a győzelmet. Simon Attila: - Teljesen meg­érdemelt hazai győzelem szüle­tett, sajnos, mi nem értük el a megyei harmadosztályú szintet sem. Ifi: 1-1. ______________________. KEREKES LAJOS T iszafüred -BSE-N. Volán 0-13 (0-6) Tiszafüred, 200 néző. VE­ZETTE: Vasali (Berta, Tóth B.). TISZAFÜRED: Richter L. - Tuza (Veres K., 46. p.), Rosner, Szabó, Pente - Richter Cs„ An­gyal, Dorcsák (Kolozsi M. 80. perc), Mályi (Kiss 80. perc) - Veress Zs., Kolozsi G. EDZŐ: Bártfai István. BSE: Szathmári - Galbács, Lenkey, Kómár, Kmetti (Jelen, 50. p.), Fábri (Szabó Z., 46. p.), Schuchmann, Babcsán, Jele Cs. - Tedás (Benécs, 66. p.), Jele Z. SZAKOSZTÁLY-IGAZGATÓ: Barna János. SÁRGA LAP: Je­len, ill. Szabó, Kolozsi G., Rosner. GÓLLÖVŐK: Jele Z. 5, Tedás 4, Jele Cs. 2, Schuchmann 1, Babcsán 1. 1. perc: Jele Cs. futott el a bal oldalon, beadását az érkező Tedás a kapuba lőtte. 0-1. 10. perc: Babcsáh indította Je­le Z.-t, ő Jele Cs.-t hozta ajtó-ab­lak helyzetbe, de utóbbi 10 mé­terről a kifutó kapus felett a kapu fölé emelt. 20. perc: Schuchmann 18 mé­teres szabadrúgását a hazai ka­pus kiütötte, Tedás pedig 6 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt. 0-2. 22. perc: Schuchmann hozta helyzetbe Jele Z.-t, de ő 8 méter­ről kapu fölé lőtt. 26. perc: JeleZ. már csak a ka­pussal állt szemben, de hanyagul a kapus kezébe emelt. 27. perc: Fábri ment el a jobb oldalon, beadására Jele Cs. érke­zett, s 5 méterről a jobb felső sa­rokba fejelt. 0-3. 40. perc: Babcsán indította a védők között kilépő Tedást, ő ki­cselezte a kapust, majd a kapu közepébe gurított. 0-4. 41. perc: Fábri tört be jó cse­lekkel a 16-oson belülre, ahol ketten is akasztották. A megítélt 11 -est Jele Z. a kapu jobb oldalá­ba helyezte. 0-5. 44. perc: Jele Z. emelt egy kényszerítő után Babcsán elé, aki a kifutó kapus felett emelt a kapu közepébe. 0-6. 45. perc: Jele Cs. bal oldali be­adását az érkező Schuchmann nagy helyzetben 8 méterről a ka­pu fölé helyezte. 46. perc: Babcsán indítását Je­le Z. elvitte a kapus mellett és ez­zel megszerezte a hetediket. 0-7. 55. perc: Galbács indította Tedást, aki fordulásból 14 méter­ről jobbal kilőtte a jobb alsó sar­kot. 0-8. 60. perc: Babcsán indította Je­le Cs.-t, akinek a beadását Tedás fejjel Jele Z. elé csúsztatta, aki ballal 8 méterről a kapu közepé­be lőtt. 0-9. 66. perc: Jele Cs. bal oldali ke­resztlabdáját Galbács jobbról visszaadta a kapu elé, Jele Z. 6 méterről a kapu bal oldalába fe­jelt. 0-10. 75. perc: Jelen indítása után Benécs Jele Cs. elé fejelt, aki egy csel után 10 méterről a bal alsó sarokba lőtte labdát. 0-11. 76. perc: Jele Cs. futott el a bal oldalon, csinált két kötény-cselt befelé,, majd Schuchmann elé gurított, aki 10 méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett. 0-12. 85. perc: Jele Z. kapott indí­tást a kaputól 20 méterre, beve­zette a labdát 16-oson belülre, majd 15 méterről a kifutó kapus mellett a kapu közepébe gurított. 0-13. A vendégek az első perctől kezdve nagyon komolyan vették a lefutottnak tűnő mérkőzést. Akarásukra jellemző és be­csületükre legyen mondva, hogy még 12-0-nál is hajtottak. Bár a gyarmatiak lehetőségeiknek csak a kétharmadát értékesítették, így is jelentősen javítottak gólará­nyukon. Bártfai István: - Az eredmé­nyek ellenére ezek a fiúk a tőlük elvárható maximumot teljesítet­ték, amit vállaltak tisztességgel végigcsinálták. Barna János: - Három pontért jöttünk, amelyet biztosan gyűj­töttünk be. Remélem, maradt még gól a játékosaim lábában a hátralévő három fordulóra is, mert fontos pontokat kell begyűj- tenünk. Ifi: 1-3. KAHYÓ FERENC Karcag - Karancslapujtő 6-1 (3-0) Karcag, 800 néző. VEZET­TE: Deme. KARCAG: Móga - Fige, Orosz, Varga L. (Kocsis, 39. p.) - Kemecsi, Gulyás - Szathmári (Kiss, 77. p.), Varga J., Békési - Bese, Binder. EDZŐ: Ágh Gábor. KARANCSLAPUJTŐ: Gyetvai - Sándor, Szabó, Osgyáni (Tóth, 10. p.) - Juhász I A. (Muzsik, 63. p.), Bozó, Fekete, Fodor, Ju­hász II A. - Hegedűs, La vaj. EDZŐ: Sipkó Sándor. GÓLLÖ­VŐK: Varga J. 3, Bese 2, Binder, ill. Lavaj. SÁRGA LAP: Varga L. JÓK: Kemecsi, Varga J., Binder, ill. senki. 16. perc: Besét indították kö­zépen, aki fejjel Varga J.-hez csúsztatott, a középpályás 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. 24. perc: Lavaj ugrott ki kö­zépen, de két védő közösen szögletre szerelte. 28. perc: Binder kapott jó lab­dát középen, egy védőt és a ki­futó ^Gyetvait is kicselezte, majd az üres kapuba gurított. 2-0. 30. perc: Hegedűs-Lavaj összjáték végén Hegedűs hegyes szögből lőtt, Móga kapus védett. 36. perc: Feladott labda után Binder kiugrott, lövését Gyetvai kiütötte, Bese pedig az üres ka­puba helyezett. 3-0. 38. perc: Békési 10 méteres lövését védte szépen Gyetvai. 48. perc: Varga J. szöglete Gyetvai kapus melléről került a jobb alsó sarokba. 4-0. 61. perc: Binder adott be az alapvonalról, s Bese 16 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 5-0. 72. perc: Tóth cselezte magát tisztára a bal szélen, beadott és az érkező Lavaj 11 méterről a hosszú sarokba lőtt. 5-1. 76. perc: Binder a bal oldalról beadott, Varga J. igazított egyet a labdán, aztán 17 méterről ki­lőtte a kapu jobb oldalát. 6-1. Ideális labdarúgó időben, ki­váló talajú pályán sportszerű mérkőzést játszott a két csapat. A hazaiak kékre festett hajú játé­kosai örömfocit játszottak, gyor­san eldöntötték a három pont sorsát. A vendégek védelméből Sági hétközben dőlt ki, Osgyáni a 10. percben sérült meg, így tar­talékos védelem próbálta meg­akadályozni a hazai gólözönt. A bajnokhoz méltóan játszó haza­iak megérdemelten győztek a hi- tehagyott vendégek ellen. Ágh Gábor: - Egyértelművé tettük, hogy mi vagyunk a leg­jobbak. Sipkó Sándor: - A pofon so­hasem jön jókor, legföljebb idő­ben. Gratulálok a bajnokság megnyeréséhez a mai napon re­meklő hazaiaknak! Ifi: 1-0. TÓTH GYÖRGY Tápiószentmárton -SBTC 7-0 (1-0) Tápiószentmárton, 250 né­ző. VEZETTE: Fábián. TÁPIÓSZENTMÁRTON: Boda - Nagy (Deli), Bató, Kézér, Pá­linkás (Tabányi), Nagy, Tóth, Mózes (Molnár), Baranyai, Gulácsy, Bori. EDZŐ: Fejős Pál. SBTC: Szabó (Vonnák) - Oravecz, Gyetvai (Gyürky), Répás (Bozsik), Csatlós Cs., Balázs, Szőke, Csatlós T., Bá­rány, Bacsa, Kövesdi. EDZŐ: Czene József. GÓLLÖVŐK: Tóth I. 4, Gulácsi 3. KIÁLLÍT­VA: Csatlós T. 8. perc: Csatlós T. 25 méteres szabadrúgása a kapu fölé szállt. 10. perc: A jobbról beívelt szabadrúgást a hazai védők rö­viden fejelték ki, Bárány kapás­ból kapura lőtt, a labda elakadt Kövesdiben, aki 5 méterről mel­lé lőtt. 14. perc: Bacsa ment el a jobb oldalon, majd a rövid ol­dalt célozta meg, de a vendégtá­madók lemaradtak a beadásról. 20. perc: Hazai támadás vé­gén Baranyai 7 méterről a labda mellé fejelt, így oda lett a hely­zet. 26. perc: Bal oldalról jutott szabadrúgáshoz a Tápiószentmárton csapata, Gulácsi jobbal 20 méterről kilőt­te a hosszú sarkot. 1-0. 30. perc: Gyetvai ívelését Kövesdi Csatlós T. elé csúsztat­ta, aki „esernyőcsel” után ka­pásból a kapu mellé lőtt. 47. perc: Gulácsi a bal oldal­ról egy ártatlannak tűnő beadá­sa Csatlós Cs. fejéről a kapu jobb oldalába hullott. 2-0. 49. perc: Szögletet rúgott az SBTC, Balázs A. beívelése után Kövesdi zavartalanul fejelte a hosszú sarok fölé. 55. perc: A hazaiak labdát szereztek a 16-osuknál, majd egy formás kontraakció végén Tóth I. a kapust is kicselezve az üres kapuba helyezte a játék­szert. 3-0. 63. perc: A hazai csapat nö­velte előnyét, 40 méterről egy ívelést követően a középen ki­ugró Tóth I.-hez került a labda, aki a kapus lábai között küldte a labdát a hálóba. 4-0. 66. perc: A bal oldalon elfutó Tóth I. kicselezte védőjét, majd a hosszú sarokba passzolt. 5-0. 75. perc: Csatlós T. nem en­gedett elvégezni egy szabadrú­gást, ezért megkapta második sárga lapját, majd a játékvezető automatikusan felmutatta neki a piros lapot. 82. perc: Ismét labdát sze­reztek a hazaiak, előreíveltek, majd a bal oldali beadást a lesen álló Tóth 2 méterről befejelte. 6-0. 85. perc: Tóth I. jobb oldali beadását Gulácsi 5 méterről jobb elsővel a hálóba helyezett. 7-0. Ellentétes félidőt játszott a két csapat. Az első játékrészben a helyzeteit kihagyó SBTC a máso­dik félidőben a kényszerű cseré­ket követően teljesen szétesett, ez okozta a súlyos vereséget.-Fejős Pál: - Örülök a nagy­arányú győzelemnek, még így is, hogy az első félidő nem indo­kolta ezt. Czene József: - Csatát vesz­tettünk, de háborút nem. Ifi: 0-6. _______________________CLU H étvégén Budapesten, a BEAC Bogdánffy utcai atléti­kai pályáján rendezték meg a főiskolás és egyetemi or­szágos bajnokságot. A syd­neyi olimpiára készülő Ajkler Zita, a Salgótarjáni Acél Atlétikai Club verseny­zője négy számban is indult. ■ Szombaton Zita a távolug­rásban 648 centiméterrel kez­dett, amellyel nyert is. Ezután is egyenletesen versenyzett, volt még egy 648-as, és egy 645-ös ugrása is. Vaszi Tünde viszont 640 centimétert ért el, így most először fordult elő, hogy a salgótarjáni versenyző megverte hazai nagy riválisát, aki az előző olimpián a nyolca­dik, míg a budapesti Eb-n ne­gyedik volt. Ajkler még aznap futott a Testnevelési Egyetem 4x100 váltó győztes csapatá­ban, ahol ő volt a befutó. Vasárnap először 100 méter gáton állt rajthoz, ahol több mint egy másodperccel utasí­totta maga mögé a mezőnyt. Eredménye 13.75 másodperc, amely óriási egyéni csúcs, és ezt 1.2 méter/secundomos el­lenszéllel futotta. A negyedik számban, a hármasugrásban 12,97 centiméterrel végzett az első helyen.- Nagyon örülök annak, hogy végre sikerült legyőznöm nagy vetélytársamat, Vaszit Tündét. De nem is ez volt a célom, hanem az, hogy minél nagyobbat ugorjak. Ki­csit féltem a deszkától, mert a szemem láttára fordult ki Szabó Ambrus bokája. Ezúton szeret­ném megköszönni annak a há­PNB Ismét nyert a bajnok Dunaferr, amely immár 30 mér­kőzés óta veretlen. A Vasas ugyanakkor odahaza szégyen- teljes játékkal kikapott a ldesés ellen küzdő Nagykanizsától. Az MTK vendégeként alulmaradt Diósgyőr a Vác példájára jutott, s ősztől egy osztállyal lejjebb folytatja a pontvadászatot. A 33. forduló eredményei: Győri ETO - Kispest-Honvéd 4-0, Haladás - Siófok 0-1, Vasas- Nagykanizsa 1-4, Pécs - Lom­bard 2-2, ZTE - Újpest 1-1, Vác- Debrecen 0-5, MTK - Diós­győr 3-1, Dunaferr - Nyíregyhá­za 2-0. Szabadnapos: Ferencvá­ros. A bajnokság állása 1. Dunaferr 31 23 7 1 76-23 76 2. MTK 30 18 8 4 63-25 62 3. Vasas 31 18 4 9 57-32 58 4. Lombard 31 13 13 5 35-33 52 5. Ferencváros 31 13 8 10 55-37 47 6. Debrecen 31 13 8 10 4940 47 7. Győr 31 12 8 11 51-34 44 8. Pécs 31 11 11 9 4046 44 9. Újpest 31 10 11 10 46-39 41 10. Nyíregyháza 30 11 7 12 3041 40 11. ZTE 31 8 15 8 33-29 39 12. Kispest 32 10 9 13 27-39 39 13. Nagykanizsa 31 7 9 15 2643 30 14. Haladás 31 7 8 16 3248 29 15. Siófok 31 7 7 17 26-50 25 16. Diósgyőr 31 5 9 17 26-53 24 17. Vác 31 3 622 24-84 15 Megjegyzés: A Siófoktól 3 pont levonva. NBI A 33. forduló eredményei: Demecser - Videoton 1-5, Ceg­léd - III. Kerület 2-0, Matáv Sop­ron - Szombat 5-0, Százhalom­batta - Békéscsaba 1-1, BVSC - Dunakeszi 2-0, Tiszaújváros - Csepel 1-1, BKV Előre - Komló, Komárom - Kecskemét, Hajdú­szoboszló - REAC, Dabas - Ka­posvár: lapzárta után. A bajnokság állása 1. Videoton 33 27 5 1 85-18 86 2. Matáv Sopron33 20 6 7 73-24 66 3. BKV Előre 32 17 8 7 52-25 59 4. Békéscsaba 33 16 9 8 48-32 57 rom pásztói vállalkozónak a se­gítségét, akik szülővárosom (Pásztó) nevében nyújtottak tá­mogatást - mondta Ajkler Zita.- Én nem szerettem volna, hogy ilyen sok számban indul­jon. Ám amikor a dél-afrikai edzőtáborban azt fejtegettem, hogy egy versenyzőnek is hoz­zá kell tudni tenni az edzés­munkához, Zita felvetette, a változatosság kedvéért foglal­kozzunk gáttal is. Annak kö­szönhető ez a jó eredmény, hogy a gátak közötti távolságot sokkal gyorsabban tudta meg­tenni, mint bármikor, továbbá rendkívül jó volt a gátak utáni lelépése. Ennek az a különös jelentősége, hogy nagyjából ezt a mozdulatot kell megtenni a távolugrás nekifutásának utol­só lépésénél is - értékelt Herczeg Vince, Zita edzője. * * * A Kihívás napján ismét ösz- szecsap Ajkler Zita és Vaszi Tünde, ahol május 31-én, Somoskőn csapatversenyen fognak pályára lépni. A nem­zetközi hírű ugrógála helyszí­nén két általános iskola tanuló­inak vetélkedésével avatják fel a távolugróhelyet. A salgótarjáni Arany János és Petőfi Sándor Általános Isko­la csapatában két fiú és két lány kap helyet, s az egyik intéz­mény kapitánya Ajkler, a mási­ké Vaszi lesz. A csapat tagjai­nak a versenyen elért legjobb eredményét összeadják, s győztes iskola harmincezer, a vesztes húszezer forintot kap jutalmul. ______________________________(BALOGH) 5 . Kecskemét 32 17 4 11 45-32 55 6. Kaposvár 32 15 8 9 37-26 53 7. Cegléd 33 15 7 11 6148 52 8. Dunakeszi 32 14 8 10 45-39 50 9. Szolnok 32 15 4 13 55-60 49 10. Százhalom. 33 13 8 12 544 0 47 11. III. Kerület 33 13 8 12 44-52 47 12. BVSC 33 12 10 11 474 0 46 13. Tiszaújváros 33 11 10 12 394 0 43 14. Komló 32 10 8 14 3849 38 15. Hajdúszob. 32 10 5 17 43-72 35 16. REAC 32 11 2 19 37-66 35 17. Demecser 33 6 11 16 37-60 29 18. Dabas 32 5 8 19 35-62 23 19. Komárom 32 5 6 21 37-84 21 20. Csepel 33 3 5 25 23-66 14 NB III További nem nógrádi eredmé­nyek: Poroszló - Mezőkövesd 1- 5, Űjszász - Heves 2-1, Gyön­gyös - Besenyőtelek 4-3, Gödöl­lő - Ózd 6-0. A bajnokság állása 1. Karcag 27 21 3 3 76-21 66 2. T.-szentm. 27 14 7 6 69-31 49 3. Gödöllő 2712 11 4 44-25 47 4. Besenyőtelek 27 12 5 10 49-37 41 5. Heves 27 11 8 8 38-28 41 6. B.-gyarmat 27 12 4 11 42-34 40 ■7. Poroszló 27 10 9 8 49-34 39 8. Gyöngyös 27 10 8 9 49-32 38 9. Salgó Öblös 27 10 7 10 33-33 37 10. K.-lapujtő 27 11 2 14 3849 35 11. SBTC 27 8 8 11 304 2 32 12. Pásztó 27 8 7 12 33-36 31 13. Újszász 27 8 6 13 50-53 30 14. Ózd 27 9 3 15 41-58 30 15. Mezőkövesd 27 9 2 16 35-52 29 16. Tiszafüred 27 4 4 1915-126 16 Totóeredmények 1. Bayern München - Bremen 3-11 2. Frankfurt - Ulm 2-11 3. Duisburg - Hamburg 1-1 x 4. Hertha BSC - Dortmund 0-3 2 5. Kaiserslautern -1860 München 1-1 x 6. Schalke - Rostock 0-2 2 7. Stuttgart - Bielefeld 3-3 x 8. Unterhaching - Leverkusen 2-0 1 9. Wolfsburg - Freiburg 2-1 1 10. TB Berlin - Nürnberg 1-3 2 11. Oberhausen - Aachen 3-0 1 12. Offenbach-Cottbus 1-2 1 13. S. Kickers - Hannover 2-1 1 13+1: Aston Villa - Chelsea 0-1 2 Jele Zoltán(balról) öt, Tedás István négy gólt lőtt a balassagyarmatiak 13 találatából b Kiesett a Diósgyőr