Nógrád Megyei Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-22 / 118. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2000. MÁJUS 22., HÉTFŐ Győzelem az ifjú férjnek ajánlva Labdarúgó megyei első osztály, 26. forduló Szécsényben küzdelmes mérkőzésen szerezte meg a három pontot a csíkos mezes Jobbágyi gócs éva felvétele Kisbágyon - Ipolyvece 2-0 (0-0) Kisbágyon, 150 néző, vezette: Szederkényi. Kisbágyon: Nagy A. - Pisák, Jenei, Kodák, Makó, Hóvári, Hasznosi (Turányi), Laczkovich, Polyóka (Pila), Kresák (Kurunczi), Burik. Edző: Jeck Ferenc. Ipolyvece: Dobos Orgoványi, Szilágyi, Szlonkai, Hodászi, Bozsó, Pintér I., Lukács, Hámori (Büdi), Balogh (Pintér Á.), Szalánszki. Edző: Tóth Ferenc. GL: Laczkovich, Pila. Sárga lap: Kresák, Burik, ill. Pintér 1. Jók: az egész hazai csapat, ill. Hodászi, Dobos. A hazai csapat eddigi legmeg­győzőbb játékával biztosan győzte le nagynevű ellenfelét. Jeck Ferenc: - Mai győzelmünket Léna asszony születésnapjára ajánljuk. Tóth Ferenc: - Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 0-7. Nagy Tamás Szécsény - Jobbágyi 0-3 (0-1) Szécsény, 200 néző, vezette: Kalicz. Szécsény: Horváth Puruczki, Varga Z„ Rádi (Jusztin), Sümegi, Molnár, Végh (Varga F.), Szolik, Hajnal, Kuris, Geczkó. Edző: Bérezi József. Jobbágyi: Őri - Oláh Cs., Pásztor, Molnár M„ Szabó G., Bognár, Zsély, Egyed (Molnár K.), Sármány, Kisbali, Bíró. Edző: Balga József. GL: Bíró (2), Bognár. Jók: Varga Z„ Rádi, Geczkó, ill. Bíró (a mezőny legjobbja), Sármány, Bognár. Sárga lap: Szolik, 01. Bognár, Pásztor. Kiállítva: Szolik. Küzdelmes mérkőzésen a lelkes szécsényieknek többször lett volna lehetőségük az egyen­lítésre, de mivel nem éltek vele, a listavezető a hajrában bebiz­tosította győzelmét. Bérezi József: - Bár az ered­mény egyértelmű vendégsikerre utal, a mutatott játék alapján legalább egy pontot érdemeltünk volna. Balga József: - A szezon egyik legnehezebb és egyben legfontosabb mérkőzésén vagyunk túl. Egy jó csapatot sik­erült idegenben legyőznünk, gratulálok csapatomnak. Ifi: 7-0. Bartus Attila Kazár - Nagylóc 2-4 (2-1) Kazár, 100 néző, vezette: Zsélyi. Kazár: Schott - Szternácsik, Bornai, Nagy, Jakab G., Radics Gy., Angyal, Kakuk, Fóris, Haga, Horváth. Edző: Csórt József. Nagylóc: Keviczki - Makkai, Sándor N„ Csontos, Puporka, Balogh, Horváth K„ Kelemen, Oláh T„ Oláh S„ Mátyás. Játékos-edző: Oláh Sándor. GL: Fóris, Kakuk (11-esből), ül. Oláh S. (2), Oláh T. (2, egyet 11-esből). Sárga lap: Angyal, Szternácsik, ill. Csontos, Balogh. Kiállítva: Angyal. Jók: Fóris, Jakab G., ill. Horváth, Sándor N„ Oláh T„ Oláh S. Csőri József: - A második félidőben tíz perc alatt elveszítettük a mérkőzést, de a játékvezető kritikán aluli tel­jesítménye is közrejátszott ebben. Oláh Sándor: - Nem jó elő­jelekkel kezdődő, nagyon fontos mérkőzésen úgy érzem, a második félidei teljesítmény alapján győzelmünk jogos. Ifi: 5-0. FEKÉCS ZOLTÁN Mátramindszent - Villtesz 2-2 (1-0) Mátramindszent, 250 néző, vezette: Szép. Mátramindszent: Csohány (Séber) - Kun N., Herczeg, Gulyás, Orosz T., Kovács I T., Kun G., Bakos (Szőke), Kovács II T., Orosz P., Teleki. Edző: Szabó László. Villtesz SE-Diósjenő: Tövis - Monostori, Vanda, Schmittinger, Gere, Gerda, Varga, Józsa, Sztupák, Hekli, Tóth. Játékos­edző: Józsa Csaba. GL: Teleki, Orosz T„ ill. Józsa, Vanda. Szabó László: - Örülhetünk az egy pontnak is, gratulálok a Villtesznek. Józsa Csaba: - A küzdőszellemünk egy értékes pontot ért. Ifi: 2-5. TÓTH LÁSZLÓ Bércéi - Kisterenye 1-1 (1-0) Bércéi, 150 néző, vezette: Balázs. Bércéi: Kovács B. - László, Koplányi, Kovács P., Kaposvári, Csurka, Kökény (Gönczöl), Mészáros, Szabó, Molnár, Gáli. Játékos-edző: Gönczöl János. Kisterenye: Csányi - Nánási, Valet, Kis G., Szűcs, Kis Z., Griffaton, Komódy (Susán), Zsemlyán, Kovács, Tarlósi. Játékos-edző: Babcsán József. GL: Molnár, ill. Griffaton. Gönczöl János: - Az első félidőben egy szezonra való gól­helyzetet hagytunk ki, így ismét csak döntetlenre futotta. Babcsán József: - Az első játékrész a hazai csapaté, a második a miénk volt, de csak egy gólra futotta erőnkből. Ifi: 3-1. KARABA LÁSZLÓNÉ Berkenye - Mátraterenye 0-3 (0-1) Berkenye, 150 néző, vezette: Komjáti. Berkenye: id. Szúnyogh - Lichy (Sárvári), Genzelmann, ifj. Szúnyogh (Súlyán), Géczi, Sipiczki, Hugyecz F., Hesz, Lovas, Lepsényi, Urbán (Pergel). Edző: Germann József. Mátraterenye: Juhász - Kunstár, Rács, Baranyai, Tóth, Dóra (Bodor), Nádasdi, Mátyus, Csikós Á. (Csorba), Zsigmond (Csikós L.), Smelkó. Játékos-edző: Mátyus Sándor. GL: Mátyus, Smelkó, Zsigmond. Germann József: - A mai csatát elvesztettük, de remélem, hogy a kiesés elleni „háborút ’’megnyerjük. Mátyus Sándor: - Teljesen megérdemelt győzelmet arat­tunk annak a Berkenyének az otthonában, amely sok csapatot meglepett már ebben a bajnok­ságban. Ifi: 3-3. GENZELMANN St. Acél - Héhalom 3-1 (1-1) Salgótarján, Kohász-stadion, 200 néző, vezette: Szűcs. St. Acél: Szikora - Váradi, Szeles, Kira - Ajtai, Tábori, Kongorácz, Bódi, Fülöp - Tőzsér Zs„ Botos (Németh Cs.). Edző: Horváth Gyula. Héhalom: Bangó - Korecz, Csorba Cs., Berki Barnabás, Fekete R. (Farkas), Berki Béla, Kéri, Kiss, Proxa, Jakus (Horváth), Csorba A. (Fekete Sz.). Edző: Szilágyi Albert. GL: Tőzsér, Szeles, Bódi, ül. Csorba A. Sárga lap: Szeles T., Tábori P. Horváth Gyula: - Úgy érzem, hogy a jobb helyzetkihasználás döntött a javunkra. Szilágyi Albert: - Csak a gól­helyzetek kidolgozásával nem lehet sikert elérni. Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 1-4. Mátranovák - Nagybátony 3-0 (2-0) Mátranovák, 300 néző, vezette: Békési. Mátranovák: Reviczki Csikós G., Kerényi, Králik, Lakatos B. - Gulyka, Pintér, Stark (Csikós A.), Tóth T. (Simon G.) - Mánczos, Garami. Játékos-edző: Stark János. Nagybátony: Nagy - Orosz (Cserényi), Kecskés A., Kecskés B„ Kovács - Verebélyi, Horváth, Osváth, Almási (Veres) - Szabó, Simon L. Játékos-edző: Verebélyi Attila. GL: Mánczos, Garami, Králik (11-esből). Jók: Pintér, Tóth T., Kerényi, ill. Szabó, Kecskés A., Kecskés B. A kitűnő talajú pályán a hazai csapat gőzelme egy percig sem forgott veszélyben. Stark János: - Győzelmünket a hétvégén megnősült Pintér Norbertnek ajánljuk. Verebélyi Attila: - Amíg nem tudjuk a helyzeteket kihasznál­ni, addig ne is reménykedjünk még pontszerzésben sem. Ifi: 7-1 1 11 A bajnokság állása 1. Jobbágyi 2.Ipolyvece 3. M.-mind. 4. Mátranovák 5. Szécsény 6. Kisterenye 7. St. Acél 8. Villtesz 9. Kisbágyon 10. Nagybátony 11. Nagylóc 12. M.-terenye 13. Berkenye 14. Bércéi 15. Héhalom 16. Kazár 2622 26 18 2616 26 14 2614 26 13 2611 26 10 26 10 3 96-26 67 5 89-36 57 6 64-39 51 6 68-42 48 9 44-31 45 8 6248 44 5 10 4846 38 6 10 5948 36 3 13 46-52 33 5 12 50-68 32 8 10 49-57 31 3 14 55-69 30 5 13 49-58 29 8 12 40-69 26 5 17 28-63 17 2 2423-118 2 Megjegyzés: A Nógrád Megyei Labdarúgó Szövetség versenybizottsága 22. for­dulóban elmaradt Mátramindszent - Nagylóc mérkőzést 0-0-ás eredménnyel lejátszottnak tekinti, de egyik csapat sem kap pontot. Vereség a második félidőben Kézilabda, NB II Északi csoport, férfiak Finalista a harciasabb madár Kosárlabda NB II, osztály zó, 1. szakasz, visszavágó Bgy. Kábel - Bp. Honvéd 22-26 (9-8) Balassagyarmati Városi Sport- csarnok, 120 néző, vezette: Oláh, Szelecz. Bgy. Kábel: TÖRÖK - Géczi, JAKUBECZ 6, Bődy 4/2, Kovács, Dira, Tas. Csere: Siró (kapus), Bencze 3, Göndöcs 3, JUHÁSZ 4, Horváth 2. Edző: Kovács Jó­zsef. Hétméteresek: 2/2, illetve 10/7. Kiállítások: 10 perc, illetve 14 perc. Az eredmény.alakulása. 10. perc: 0-3, 17. perc: 3-3, 26. perc: 7-6, 36. perc: 12-12, 40. perc: 13-16, 52. perc: 20-22. A bajnokesélyes Honvéd ba­lassagyarmati vendégjátékát a játékvezetői rangsorban máso­dik, a Magyar Kupa döntőt is irá­nyító bírópáros megjelenése és magas színvonalú, korrekt mű­ködése tette még izgalmasabbá. A mérkőzés első gólját hét­méteresből a vendégek lőtték a negyedik percben, majd közel 12 percen keresztül csak ők ta­láltak a kapuba és 3-0-ra elhúz­tak. 11 perc 30 másodpercnél Jakubecz szerezte a kábelesek első találatát egy kemény, hatá­rozott betörés után - tette mind­ezt hazai emberhátránynál. Tö­rök bravúros hárítását követően Jakubecz előbb tovább csökken­tette, végül elolvasztotta csapata hátrányát. Az egyenlősdi nem tartott sokáig, a tizennyolcadik percben Bencze révén már a ha­zai csapat vezetett 4-3-ra. Ez­után fej fej melletti küzdelem folyt a pályán a félidő hajráig. Fél perccel a lefújás előtt 9-7-es hazai vezetésnél a Kábel táma­dott, de eladta a labdát így egy Honvéd-találat után háromgólos vezetés helyett eggyel kellett az öltözőbe vonulniuk a Kovács-ta­nítványoknak. Szünet után nyolc percig nem volt gond, de ekkor a Honvéd másfél perc alatt háromgólos előnyre tett szert. Két gólig még többször is felzárkóztak Juhász­ék, de hiába védett bravúrosan Török, vagy védekeztek előtte jól a társak, csökkentem nem tudta hátrányát a Kábel, mert a döntő pillanatokban előkészítet­lenül ellőtték, vagy eladták a labdát. Ugyanakkor a bajnokas­piráns kispestiek remek indítás­gólokat lőve mindig növelték a két csapat közti különbséget. A fenti koreográfia a hajrában 21-23-nál, majd 22-24-nél is folytatódott (mindezek hazai emberelőnyben) és ez már sok volt ahhoz, hogy esetleg pontot szerezzen a hazai csapat. Kovács József: - Indításgólok­kal akartunk nyerni és az előké­szítetlen lövéseinkből a Honvéd vert meg ugyanezzel a taktiká­val. Ifi: 27-21. _______ KANYÓ FERENC Vác - St. Építők mérkőzés lapzártakor még tartott. KNC-Fekete Sasok - Debreceni Biogal-Vadkakasok 81-64 (48-28) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 500 néző, vezette: Pázsitka, Jobbágy. KNC-Fekete Sasok: Radonjic 2, UGHY 12/6, VINCZE 13, KIS S. 15, Bell 30. Csere: Longauer, Kiss K., Kelemen, Kovács 1, Hor­váth 8/6. Edző: Dániel Tamás. Az eredmény alakulása. 5. perc: 17-2, 10. perc: 31-10, 15. perc: 39-19, 25. perc: 52-34, 30. perc: 57-41, 35. perc: 67-53. Sokan voltak kíváncsiak arra, A tudósítás az OPEL-©­KENDERESI támogatásával készült hogy elégnek bizonyul-e majd a múlt héten Debrecenben meg­szerzett kilencpontos előny a KNC-Fekete Sasok számára. Amíg a házigazdák teljes inten­zitással hangolták magukat a visszavágóra, addig úgy tűnt, a vendégek lélekben már a mér­kőzés előtt feladták a továbbju­tás lehetőségét: szombat este szárnyaszegett Vadkakas be­nyomását keltő vendéggárda ugyanis csupán egyetlen tar­talékjátékossal érkezett a mér­kőzés helyszínére... A házigazdák az első pillanat­tól kezdve nagy ambícióval ve­tették magukat a küzdelembe, nem véletlen, hogy a debreceni­ek már a második perc végén időkéréssel próbálták meg ren­dezni soraikat. Ez a kísérlet sem járt azonban különösebb ered­ménnyel, hiszen közel négy percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy végre kosárba találjanak. A tarjám Sasok szinte minden ak­ciójukat ziccerig játszották, Ughy szenzációsan szervezte a játékot, Kis Sándor és a Salgótar­jánban újra bemutatkozó Bell pedig egymást múlták felül lát­ványos megoldásokban. Az első félidő vége felé aztán jöttek a fi­atalok is: Longauer, Kovács és Kiss Károly gyorsan fölvették a játék ritmusát, így végül a házi­gazdák húszpontos előnnyel vo­nulhattak szünetre az öltözőbe. Úgy tűnt, hogy a második já­tékrész ott folytatódik, ahol az első abbamaradt, hiszen Bell már a negyedik másodpercben betalált az ellenfél gyűrűjébe. Ezt követően azonban egy ért­hetetlen rövidzárlat következett a hazaiak játékában, közel öt percen keresztül nem sikerült pontot szerezniük Dániel-edző tanítványainak. A hajdúságiak a nagyobb zakót elkerülendő tá­madásaiknál húzták az időt, amely kicsit kizökkentette a rit­musból a vendéglátókat. Az irá­nyító Ughy visszatérésével azonban szervezettebb lett a vé­dőmunka és hatékonyabb a tá­madás befejezése. Az utolsó percekben megjött a hazai szurkolótábor hangja is, ők így köszönték meg a csapat­nak a kettős győzelemmel (91-82, 81-64) kivívott tovább­jutást. A KNC- Fekete Sasok tagjai most már a június 2-4. között ide- heza rendezendő osztályozó tornára készülhetnek... A várva várt nagy csata ezúttal elmaradt, hiszen az egyetlen cserével érkező hajdúsági­ak már az első há­rom percben tíz pont feletti hát­rányba kerültek. Később is jóformán csak arra ügyeltek, hogy ki ne ponto­zódjanak, legtöbb­ször csak közelről asszisztáltak a mintaszerűen gör­dülő hazai akciók­hoz. Döntő mo­mentum volt az is, hogy a debreceniek két dobógépét, Sze­kerest és Vargát Kis Sándor és Vincze meggyőzően hatástalanította. A hazaiak oly­korszemre is tetszetős, ötletes já­tékkal biztosították helyüket az osztályzó második szakaszá­ban. Dániel Tamás: - A kettős győ­zelem és a továbbjutás mellett a legnagyobb örömöt az ismét be­népesülő lelátó okozta. Ez to­vább erősíti azt a meggyőződé­sünket, hogy Salgótarjánnak szüksége van egy minőségi lab­dajáték-sportágra. _ sipkó Sándor Vin cze Gábor (középen, fehér mezben) a Sasok egyik húzóem- bere volt________________________fotó; g6cs éva