Nógrád Megyei Hírlap, 1999. június (10. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-07 / 130. szám

Megérdemelten nyert a szezon legjobbját nyújtó Szolnok, ám a játékvezető gyengén teljesített Nehezebbé vált az utolsó forduló... Szolnoki MÁV-Neusiedler - Salgótarjáni BTC 2-0 (1-0) Szolnok, 400 néző, vezette: Hanyecz 6 (Hrabovszky, Hóesik). Szolnok: Bak 7 - Antal 6 - Fehér 6 (Simkó -, 61.), Balogh 6 - Lajkovics 7 (Bernáth -, 70.), Bontovics 6, Szecsei 6, Horváth Cs. 7, Pelles 7 (Boda -, 85.) - Fedor 6, Csikós 6. Vezető edző: Rózsa­völgyi László. SBTC: Szabó I Cs. 6-2=4 - Palaticzky 6, Gyetvai 6, Kádár 6 (Géczi -, 60.), Forgács 6 - Gubán 6, Tamásy 6 (Kresák 93.), Szoboszlai 6, Ivitz 6 - Győri 6, Szabó II Cs 6. Vezető edző: Kis Károly. Gl.: Horváth Cs. (30., 57.). Sárga lap: Fehér (25.), Lajkovics (45.), ill. Gyetvai (65.). Kiállítva: Szabó I Csaba (93.). A profiligába Szolnokon ke­resztül vezet az út! - vallották a meccs előtt a Stécé játékosai. Azon a Szolnokon keresztül, amelynél öt éve még pontot sem szerzett a tarjáni fekete-fe­hér gárda. Az első göröngy már a kez­dés előtt megnehezítette a ven­dégek dolgát, Sági egy szeren­csétlen mozdulat után jelezte Kis Kámlynak, hogy nem tudja vállalni a játékot, így a védelem közepére Gyetvai állt. A tétnek megfelelően óvato­san kezdtek a csapatok. A 3. percben Gubántól Csi­kós elé került a labda, aki ke­csegtető helyzetben hibázott. Nem sokkal később Gubán ja­vított, jó labdával látta el Ivi- tzet, a középpályás azonban a kapu fölé fejelt. Folytatódott a mezőnyjáték, ám a kapuk nemigen forogtak veszélyben, mígnem a félidő közepén Horváth Csaba került gólhelyzetbe, de 16 méterről nem találta el a kaput. A 24. perc hozta az első igazi tarjáni lehetőséget; Kádár íve,lte bé a labdát az Ötösre, Bak azon­ban ügyesen hárított Szabó II Csaba elől. Az első félóra elteltével Laj­kovicsot választotta el a labdá­tól Palaticzky szabálytalanul, Hanyecz játékvezető jogosan ítélt szabadrúgást a Szolnok ja­vára. Horváth Cs. mostani kí­sérlete sokkal biztatóbb volt, hiszen a jobb oldalról elvégzett szabadrúgást a rövid fölső sa­rokba csavarta. 1-0. Az első játékrész további perceiben az SBTC valamivel többet birtokolta a labdát, de veszélyes helyzetet nem dolgo­zott ki. Ott folytatódott a második félidő, ahol az első abbamaradt: az 57. percben a hazaiak jutot­tak szabadrúgáshoz 17 méterre a Stécé kapujától, kísértetiesen olyan helyről, mint a gól előtt. Újra Horváth Cs. állt a labda mögé, ám ezúttal a hosszú sa­rokba csavarta a labdát. 2-0. Már a következő percben szépíthetett volna az SBTC: Szoboszlai ívelte középre a Stécé sokadik szögletét, Kádár jól fejelte el a labdát, Rak azon­ban óriási bravúrral kapufára tolta azt. A kipattanó ismét Ká­dár elé került aki lábbal isjné- telf 'äm a kapuba tárfo ‘íábdáf Pelles a gqlvoiiylröl, vágta.ki. Kádár nem adta fel, újra felé szállt a labda, ám a vendégjáté­kos elég tisztázatlan körülmé­nyek között a földre került. Ápolásánál szükség volt a men­tősök beavatkozására is, Ha­nyecz játékvezető az esetnél újabb szögletet adott. Esetleg ítélhetett volna mást is... Innen a Salgótarján átvette a játék irányítását, a hazaiak csak szórványos kontrákra hagyat­koztak. A 75. percben Pelles cselezgetett a vendégek tizen­hatosa előtt, beleugrott Gyetva- iba, s ezzel kiharcolt egy sza­badrúgást. A labda igen veszé­lyes'helyre került, hiszen újra 16 méterre a tarjáni kaputól ál­lították le azt, de Borostyán lö­vése szerencsére messze elke­rülte a kaput. Pelles nem adta fel, hogy gólt szerezzen, ismét ő keverte meg a tarjáni védőket, ám 11 méterről leadott lövése a 76. percben a kapufán csattant. A kipattanót Simkó tüzelte rá újra, Szabó I Cs. azonban biztosan hárított. A következő percben Szo­boszlai ívelt be egy szögletet, Ivitz elé került a labda, ő lyukat rúgott, Forgács azonban kö­zépre ívelt Győrihez. A gólki­rály-jelölt Szabó II Csabához továbbított, a gól azonban el- martadt. Három perccel később Pala­ticzky esett el a hazaiak 16-osán belül, a pályán és a nézőtéren egyaránt csak a salgótarjániak láttak szabálytalanságot. A hosszabbításban jött a ke­gyelemdöfés: újabb veszélyes szolnoki kontra végén a kiugró Horváthot Szabó I a 16-oson kívül szabálytalanul állította meg, így Hanyecz játékvezető habozás nélkül kiállította a tar­jáni portást (Szabó I mögött még három salgótarjáni védő volt). Nagyon nehéz helyzetbe ke­rült Kis Károly legénysége, hi­szen nem csak az utolsó mérkő­zésen kell teljesíteni, hanem fo­lyamatosan kell figyelni az MLSZ-ből érkező híreket is - hiába, ez a bajnokság nem a pályán dől el. Kis Károly: - Számunkra rendkívül balszerencsésen ala­kultak a dolgok, Sági és Kádár is korán kidőlt a sorból. Bár mezőnyben enyhe fölényben játszottunk, igazi helyzeteket nem tudtunk kialakítani. Nem meglepetés, hogy Hanyecz má­sodszor ítél számunkra károsan. Most az eredményt nem befo­lyásolta, de Szabó I nem védhet utolsó, hazai mérkőzésünkön. Susán Ferenc További eredmények: Ti- szaújváros - Szeged 1-1, Ka­posvár - Matáv Sopron 2-3, Hajdúszoboszló - Demecser 2- 0, Békéscsaba - Kecskemét 3- 0, Komárom - Komló 2-1, Pécs - Lombard 1-0, Tisza- kécske - Nagykanizsa 1-2, Ti- szavasvári - Soroksár 4-1, Soproni FAC - Érd 2-3. A tabella élmezőnye 1. Lombard 37 24 8 5 81-47 8# 2. N.-kanizsa 37 20 11 6 65-36 71 37 19 7 11 61-38 64 37 17 11 9 61-49 62 35 16 13 6 67-32 61 37 17 6 14 56-46 57 3. SBTC 4. Matáv S. 5. Szeged 6. Komárom 7. T.-újváros 37 15 12 10 53-48 57 NB II Keleti csoport - Baranyi két gólt lőtt Bravúros győzelem Borsod Volán - Palotás 0-2 (0-0) Miskolc, 150 néző. VE­ZETTE: Juhos (Rad­vánszky R., Kiss). BORSOD VOLÁN: Regős - Kundrák, Drótos, Szaniszló, Szabó V.- Sipos, Dobos, Nyeste J. (Császári), Nyeste Cs. - Koszta, Lója. EDZŐ: Kő- rössy Pál. PALOTÁS: Telek- Hanzli - Csorba Cs., Bá- bik, Nádasdy - Hóvári, Lé- nárt, Baranyai, Vígh, Szu- róczky (Orosz) - Tóth. JÁ- TÉKOS-EDZŐ: Lénárt Já­nos. Gl.: Baranyai (2). 70. perc: Baranyai kever- getett a Volán védők között, majd egy csel után 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0-1. 82. perc: Bábik célozta meg a hazaiak kapuját: 12 méterről leadott lövése a felső lécről visszapattant a me­zőnybe, melyre Baranyi érke­zett, aki egy méterről az üres kapuba bólintott. 0-2. A mérkőzés elsőfélidejében nyomasztó fölényben játszot­tak a közlekedésiek. Jobbnál jobb helyzeteket dolgoztak ki, de csatáraik nem tudtak élni a lehetőségekkel. Fordulás után a Palotás nem állt be véde­kezni, és egy tetszetős kontra­támadás után vezetést szer­zett. Ezt követően a kitámadó hazai csapat védelmi hibája után tovább növelték előnyü­ket, s végül megérdemelten vitték el a három pontot. Kőrössy Pál: - Nem nyi­latkozom. Lénárt János: - Idegen­ben pontokat szerezni mindig nagy bravúr, örülök, hogy most ez sikerült. Gratulálok a csapatomnak. Jók: senki, ill. Telek, Bá­bik, Baranyai, Vígh. (J. L. I.) Duatlon világbajnokság a svájci Zofingenben Kropkó tizennyolcadik lett Kropko Peter a 18. helyen vég­zett a svájci Zofingenben va­sárnap megrendezett hivatalos duatlon világbajnokságon. A 8,5 kilométer futásból, 150 kilométer kerékpározásból és 30 kilométer futásból álló ver­senyen a férfiaknál a győzelmet a svájci Olivier Bernhard, míg a nőknél az új-zélandi Debbie Nelson szerezte meg. Kropkó elmondása szerint nem tudott felkészülni a fu­tásra, amely számára ismeretlen és rendkívül nehéz terepen volt kijelölve, de így is örül a 18. helynek. Kassai Károly a 600 induló közül a 40. lett. Eredmények. Férfiak: 1. Oli­vier Bernhard (svájci) 6:32:05, 2. Dániel Keller (svájci) 6:40:49, 3. Felix Martinez (spanyol) 6:44:10 ... 18. Kropkó Péter 7:05:21 ... 40. Kassai Károly 7:56:30 óra. Nők: 1. Debbie Nelson (új- zélandi) 7:35:58, 2. Alena Pe- terkova (cseh) 7:54:14, 3. Ari­ane Gutknecht (svájci) 7:55:38 óra. Labdarúgó Eb-selejtező, 7. csoport - Portugália és Románia „ellépett” a mezőnytől - Együttesünk változatlanul harmadik - Szerdán a szlovákokat fogadjuk Nagyobb „zakóra” számítottunk az első félidő után A magyar labdarúgó-válogatott szombaton, Bukerestben a Románia nemzeti tizeneggyével játszott Európa-bajnoki se­lejtező mérkőzést a 7. csoportban. Egy órával a mérkőzés előtt már közel telt ház volt a lelátókon, 25 ezer néző várta a csapatokat. Amikor a magyar együttes kijött melegíteni, nagy füttykoncert „köszöntötte” játékosainkat. Az egész stadionban egyetlen magyar zászlót sem lehetett látni, hi­szen azok a magyarok, akik Erdélyből érkeztek, valószínű­leg a román szurkolók között foglaltak helyet. Románia - Magyarország 2-0 (2-0) A veterán Georg he Hagi (balra) tarthatatlannak bizonyult. Képünkön: Dárdai Pált előzi meg fotó: Reuters A két válogatott a norvég Rune Pedersen sípjelére, helyi idő szerint 21 órakor, az alábbi ösz- szeállításban kezdte a játékot: Románia: Lobont — D. Pet- rescu, Popescu, Filipescu, Nanu - Petre, Hagi (Lupescu - a szü­netben), Galea, D. Munteanu - Moldovan (Ganea - 60. p.), Ilié (Craioveanu - 87. p.) Magyarország: Király - Se­bők V. - Korsós ;Gy., Hrutka, Mátyus - Dárdai, Halmai, Illés (Presinger - 81. p.) - Sebők J. (Herczeg - 76. p.), Fehér (Pi- sont - a szünetben), Egressy. Gólszerzők: Ilié a 3., D. Munteanu a 15. percben. Sárga lap: Ilié, illetve Hal­mai. Szögletarány: 2-5 (2-1). 3. perc: Ilié 22 méteres sza­badrúgásból laposan kapura lőtt, a labda a magyar védők kozott a bal alsó sarokba vágó­dott 1-0. 13. perc: Hagi remek labdá­val ugratta ki a jobb oldalon Iliét, ő Mioldovanhoz továbbí­tott, aki hat méterről Korsós György szorításában kapura gu­rított, Király könnyen védett. 15. perc: Ilié jobbról, 15 mé­terről balra passzolt D. Munte- anuhoz, a csatár 5 méterről a kapu közepébe gurított. 2-0. 21. perc: Egressy 30 méter­ről a kapu jobb oldala mellé lőtt. 34. perc: Sebők J. bal oldali szöglete után Hrutkához pattant a labda, a védő 11 méterről megcélozta a kaput, Lobont há­rított. 36. perc: egy 26 méteres szabadrúgást követően legurí­tották a labdát Popescunak, aki a kapu jobb oldala felé lőtt, Ki­rály vetődve védett. 43. perc: Petre indította Iliét, aki egy csellel becsapta Sebők V.-t, majd 10 méterről mellé lőtt. 45. perc: Halmai hátulról felvágta Hagit, a szabálytalan­ságért sárga lapot kapott. A román válogatott az első félidő hosszabbításában megsé­rült Hagi nélkül kezdte el a má­sodik játékrészt. 46. perc: Sebők J. került helyzetbe a jobb oldalon, de ke­resztben ellőtt a kapu előtt. 48. perc: Hrutka 22 m-es, kapu közepébe tartó szabadrú­gását Lobont könnyen védte. 50. perc: Sebők J. beadását Egressy elől a kapujából kifutó Lobont ütötte el. 51. perc: Pisont bal oldali beadását Mátyus 6 m-ről alig fe­jelte mellé. 57. perc: Lupescu indította Iliét, aki 10 m-ről kapásból alig lőtt a jobb alsó sarok mellé. 69. perc: Sebők J. lőtt kapura 7 m-ről, éles szögből, Lobont a mezőnybe ütötte a labdát. 82. perc: Egressy bal oldali beadását a fél perccel korábban beállt Preisinger a kapu fölé bombázta. Bicskei Bertalan, magyar szövetségi kapitány:-Fiatal csapatomnak jelen­leg túl nagy falat volt a román válogatott. Játékosaimat csak azért tudom dicsérni, mert a második félidőre összeszedték magukat, és nem következett be az, amit az első negyvenöt perc alapján sokan vártak. A gyors román vezetés után rákénysze­rültünk arra, hogy kitámadjunk, ami lehetőséget biztosított a hazaiaknak, hogy több helyze­tet is kidolgozzanak. A hazai közönség szerintem nagyon jól buzdította csapatát, és ezt azért is mondom, mert tudom, hogy hazai pályán nekünk mennyit jelent a biztatás. Viktor Piturca, a román vá­logatott szövetségi kapitánya: -Nagyon fontos győzelmet arattunk a magyarok ellen egy fordulatos, jó játékot hozó mér­kőzésen. Elismerem, hogy az első félidőben Hagival jobban játszottunk. Az is igaz, hogy korábban nélküle is voltak jó mérkőzéseink. A magyar csapat a második félidőben jobb játé­kot mutatott, látszott, hogy mégsem annyira ijedt meg tő­lünk, mint ahogy az az első ne­gyedóra után tűnt. A 7. csoport -állása 1. Portugália 6 6 0120- 215 2. Románia 6 4 2 012- 1 14 3. Magyarország 62 2 211- 6 8 4. Szlovákia 6 2 2 2 7- 4 8 5. Azerbajdzsán 610 5 5-17 3 6. Liechtenstein 6 1 0 5 2-26 3 További eredmények: Portu­gália - Szlovákia 1—0, Azerbaj­dzsán - Liechtenstein 4-0. *** Hajnalig tartott az utcai ünnep Bukarestben és Románia leg­nagyobb városaiban a magyar válogatott felett aratott szombat esti siker után. Incidensről, rendbontásról sehonnan sem érkeztek jelentések. A hazai szurkolók annak örültek, hogy végre sikerült az, amire már olyan régen vártak: Románia labdarúgó válogatottja 63 év el­teltével végre legyőzte a ma­gyar válogatottat. A magyar csapat gond nél­kül, éjfél után érkezett meg szálláshelyére. Vasárnap reggel fél hétkor keltek a küldöttség tagjai, 9 órakor pedig már a re­pülőn ültek.- Meggyőződésem, ha kicsi­vel tapasztaltabbak a játéko­saim, nem fordult volna elő az, ami az első negyedórában tör­tént velünk - mondta a mérkő­zés után Bicskei Bertalan szö­vetségi kapitány. - Csapatom­nak nincs komoly nemzetközi tapasztalata, ezért a román együttes túlságosan nagy falat­nak bizonyult. Dárdai Pál, aki egyike volt a jó teljesítményt nyújtóknak, az együttes tartását hiányolta.- A korai gól nem foghatott volna meg ennyire minket - fo­galmazta meg tömör vélemé­nyét a középpályás. A mérkőzés vége felé pá­lyára lépő Preisinger Sándor előtt adódott gólszerzési lehe­tősége, de kihagyta azt.- A bal oldali beadás után kicsit mögém jött a labda, így már nem tudtam irányítani - mondta. A magyar csapat a Népliget­ben, a Ferencváros sportcent­rumában készül a következő Európa-bajnoki selejtezőre, a szlovákok elleni szerdai mér­kőzésre.