Nógrád Megyei Hírlap, 1999. június (10. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-07 / 130. szám

8. oldal SporTTüköR 1999. június 7., hétfő-csoport - Góltól fosztotta meg a játékvezető a BSE-t sem szereztünk Labdarúgó NB III, Mátra Pontot Tiszafüred - BSE-N. V. 2-1 (2-0) Tiszafüred, 200 néző. VE­ZETTE: Vróbel ÍNvikos, Márkus). TISZAFÜRED: Kiss - Porkoláb, Fige, Kalló, Czövek - Németh (Vámosi), Szűcs, Nagy Cs., Kaszo- nyi(Tóth) - Dorcsák, Bordás. EDZŐ: Varga Gábor. BSE: Mogyoróssy 5 - Kmetti 6, Fábri 6 (Pintér Á.), Orgová- nyi 6, Pintér I. 7, - Hodászi 6 (Dombóvári), Szilágyi 7, Szabó 6, Schuchmann 7, - Szalánszki 6, Tedás 5 (Bóta). EDZŐ: Cserni István. SÁRGA LAP: Fige, Szűcs, Dorcsák, Bordás illetve Szilá­gyi, Schuchmann. GÓL­LÖVŐ: Szűcs, Nagy, illetve Pintér I. 6. perc: Szalánszki beadását Tedás lőtte a hálóba, a bíró azonban les címén érvénytele­nítette a gólt. 17. perc: Fige beadását Kalló fejelte kapu fölé. 22. perc: Szalánszki 25 mé­teres szabadrúgása suhant el a léc fölött. 25. perc: Hazai támadás vé­gén Szűcs 25 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 1-0. 31. pere: Hodászi lövését Kiss kiejtette, Tedás másod­szorra a kapusba lőtte a labdát. 42. perc: Szűcs keresztlabdá­jánál hibázott a vendégek vé­delme, A'agy Csaba egy csel után 15 méterről lőtt a hálóba. 2-0. 52. perc: Szalánszki kerül nagy helyzetbe, de a hazai ka­pus bravúrral hárít. 56. perc: Szalánszki futotta le a hazai védelmet beadását Pintér 10 méterről lőtte a felső sarokba 2-1. 62. perc: 'fíóíát buktatják a 16-oson belül, de a bírói síp néma marad. 70. perc: Pintér szabadrú­gása zsinóron vágódik a felső sarokba. A a bíró középkezdés­hez állította fel a csapatokat, amikor a partjelző intésére és mindenki nagy meglepetésére mégis kifele ítélt szabadrúgást. A nevetséges ítélet a hátra­lévő időre meghatározta a játék képét: a sípmester teljesen megzavarodott, sárga lapok ki­osztásával zökkentette ki a vendégcsapatot a játékból. 80 perc: Kaszonyi közeli lö­vését védte Mogyoróssy. 85. perc: Schuchmann visz- szaadott labdáját Szabó 10 mé­terről lőtte kapu fölé. Cserni István: -A bírói hármas osztotta meg csapato­mat egyértelműen a pontszer­zéstől. Varga Gábor: - Nem nyi­latkozom. Ifi: 1-3. Mátranovák - Heves 1-3 (0-2) Mátranovák, 400 néző. VE­ZETTE: Nagy Imre (Kálé, Karmazin). MÁTRANO­VÁK: Bodor - Csíkos, Krá- lik, Pintér, Gulyka, Tóth, Ná- dasdi. Stark, Kisbali, Oláh, Kerényi. EDZŐ: Tóth Mik­lós. HEVES: Tajti, Szabó, Sági. Ötvös, Somodi, Bakos, Szabó, Grabecz. Tari, Lóié, Besenyei. EDZŐ: Balázs Ti­hamér. GÓLLÖVŐ: Bese­nyei, Tari, ill: Balogh, Oláh B. SÁRGA LAP: Kisbali. PI­ROS LAP: Kisbali. KIÁL­LÍTVA: Kisbali. L perc: Nádasdi beadását Tóth 5 méterről fejelte fölé. 9. perc: Oláh beívelését Kis­bali alig fejelte mellé. 19. perc: Gulyka lövése a kapufát súrolta. 28. perc: a vendégek 20 mé­teres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott. 0-1. 36. perc: mintaszerű táma­dás végén Tari megszerezte a vendégek második gólját. 0-2. 38. perc: Starkot elütötték a 16-oson belül. A büntetőt Kis­bali a a kapufára rúgta. 48. perc: Oláh a 16-oson be­lül négy vendégvédőt fektetett hasra, majd a hálóba lőtt. 1-2. 50. perc: egy jobb oldali be­adást Gulyka visszafejelt, Kis­bali öt méterről kapura lőtte a labdát, de Tajti óriási bravúrral védett. 59. perc: Kisbalit a második sárga lap után kiállították. 70. perc: Oláh 10 méteres lövésébe a vendégvédők az utolsó pillanatban beleléptek. 80. perc: Tóth kapáslövése centiméterekkel suhant el a ka­pufa mellett. 82. perc: bal oldali szöglet­rúgás után Balogh a labdát a sa­rokba pörgette. 1-3. Jó időben, jól előkészített pá­lyán a hazaiak végig támadták a mérkőzést, s figyelmetlensé­gük, illetve fegyelmezetlensé­gük miatt vesztettek. Tóth Miklós: - Ilyen csapat­tól hazai pályán nem szabad há­rom gólt kapni. Balázs Tihamér: - A haza­iak besegítettek a győzel­münkbe. Serfőző Péter Pásztó LC - Poroszló 0-2 (0-0) Pásztó, 300 néző. VE ZETTE: Földi II. (Gyergvás, Balogh). PÁSZTÓ LC: Acs - Galbács, Rizán, Holtner, Jeney - Árva, Zsély (Kovalcsik), Fazekas, Oravecz - Mátyus (Litkei), Cristea. JÁTÉKOS-EDZŐ: Zsély László. POROSZLÓ: Erdős - Fazekas, Krasznai, Antal, Horváth - Dajka, Penti, Csala I (Sipos), Bihari (Csala II.) - Farkas, Kiszely (Vona). EDZŐ: Görbe Ká­roly. GÓLLÖVŐ: Bihari, Dajka. SÁRGA LAP: Árva, Holtner, Zsély, Ács, Jeney, Bihari. 2. perc: Zsély 18 méteres lö­vése a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. 9. perc: Holtner hosszú re­mek ívű keresztlabdáját Zsély egyből kapura lőtte, Erdős azonban elcsípte a labdát. 12. perc: Árva pontos átadá­sát a jó helyzetben érkező Má­tyus fölé bombázta. 25. perc: Oravecz elől men­tettek szögletre az utolsó pilla­natban a poroszlói védők. A komer után, a nagy kavarodás­ból Cristea lőhetett volna gólt, de elhibázta a kaput. 35. perc: Dajka bal oldali, 18 méteres szabadrúgását Acs jó érzékkel védte a jobb alsó sarok előtt. 40. perc: Horváth jutott helyzethez, de 14 méteres lö­vése kapu mellé szállt. 53. perc: poroszlói kontra­támadás végén Penti átadását Bihari lőtte a kapuba. 0-1. 79. perc: Penti tört kapura, Ács elhúzta a lábát. A megítélt büntetőt Dajka értékesítette. 0-2. 85. perc: Fazekas beadását Litkei közelről fölé fejelte. Két gyenge csapat összecsa­pásán az első félidőben ala­csony színvonalú volt a játék. A második félidőben a vendégek kontrából vezetést szereztek. A gólt követően a hazaiak képte­lenek voltak újítani, vendégek játékban felül múlták a pásztói­akat. Megérdemelt vendégsiker születeti, korrekt játékvezetés mellett. Zsély László: - Sajnos, ez van... Ifi: 7-0. Kerekes Lajos Salgó Öblös-F. - Honor 1-5 (0-3) Salgótarján, Forgáchtelep, 200 néző. VEZETTE: Nagy S. SALGÓ ÖBLÖS-FAIPAR: Lázár 4 - Mezei 5, Jenei 5- 2=3, Ács 4 (Tátrai 0) - Birin- csik 4, Csatlós 5 - Tóth 4 (Holló 0) Kőházi 4, Szabó T. 5- Smelkó 4, Berki 4 (Cséki 4). EDZŐ: Simon Attila. MO- NOR: Kisnémeth - Kajli, Zi- lah (Csőke), Gubucz, Flórián- Kerepeszki, Szabó Cs., Aranyi (Sipos), László - Pe- tyán, Füle (Pászti). EDZŐ: Varga Károly. GÓLLÖVŐ: Mezei. ill. Petyán 2, Kere­peszki, László, Pászti. KIÁL­LÍTVA: Jenei. 5. perc: jobb oldali bedobást követően Petyán a hosszú sa­rokba fejelt. 0-1. 20. perc: Szabó T. 20 méteres lövését előre vetődve védte Kisnémeth. 28. perc: a monori 16-oson belül menteni igyekvő Zilah kezére pattant, de a játékvezető sípja néma maradt. 33. perc: Tóth bal oldali szögletét Smelkó fejelte kapura, de a felső sarokra tartó labdát Kisnémeth bravúrral hárította. 40. perc: Jenéit & második sárga lapja után kiállította a já­tékvezető. 42. perc: Kerepeszki jutott helyzethez, s 10 méterről a há­lóba bombázott. 0-2. 43. perc: Petyán futott el a bal oldalon, középre vezette a labdát, majd 8 méterről bal sa­rokba lőtt. 0-3. 65. perc: jobb oldali akció végén Mezei szépített. 1-3. 66. perc: László kapott indí­tást a bal oldalon, s a kapuba lőtt. 1-1. 75. perc: Mezei a 16-os sar­káról lőtt, s a labda a bal kapufa mellé szállt. 80. perc: a hazai 16-oson pattogott a labda, végül Pászti a léc alá lőtt. 1-5. Nagyon szép időben, kitű­nően előkészíteti pályán jó iramú mérkőzést láthattak a ki­látogató nézők. A 28. perc ese­ményei és a kiállítás döntően befolyásolták a végeredményt. Simon Attila: - A döntő momentumok jelentősen befo­lyásolták a mérkőzés eredmé­nyét. Varga Károly: - Győztünk, tehát vagyunk, akárcsak szere­lem első látásra. Ifi: 0-8. Czene József Labdarúgó megyei I. osztály, 28. forduló Növelte előnyét Lapujtő Héhalom - Nagylóc-Nóg- rádmegyeri Romano 6-1, St. Acél - Nagybátony 0-2, Job­bágyi - Villtesz-Diósjenő 5-2, Kazár - Áfész-Karancs- berény 2-1, Karancslapujtő - Berkenye 3-1, Szécsény - Mátraraindszent 0-2, Bércéi - Karancskeszi 1-0, Kisterenye - Nógrád Volán-Baglyasalja 5-2. (A mérkőzések részletes tudósításait keddi számunk­ban közöljük.) A bajnokság állása 1. K.-lapujtő 28 19 6 3 69-27 63 2. SL Acél 28 18 4 6 66-44 58 3. Kisterenye 28 16 7 5 64-39 55 4. Héhalom 28 17 4 7 56-36 55 5. Jobbágyi 28 13 8 7 56-36 47 6. Villtesz 2S 12 10 6 73-54 46 7. Szécsény 28 12 10 6 41-27 46 8. M.-szent 28 11 4 13 60-57 37 9. N.-bátony 28 9 5 14 47-48 32 10. Berkenye 28 8 7 13 41-49 31 11. Kazár 28 9 4 15 32-61 31 12. Bércéi 28 8 6 14 39-54 30 13. Nagylóc 28 S 4 16 48-65 28 14. K-keszi 28 7 7 14 39-64 28 IS. Nógrád Y-B . 28 7 4 17 43-71 25 16. K-berénv 28 2 6 20 25-67 12 Eredménnyel vizsgáztak a túravezetők Gyakorlati vizsgával zárult a napokban a Nógrád Me­gyei Természetbarát Szö­vetség által szervezett bronz- és ezüstjelvényes tú­ravezetői tanfolyam. A négy hónapig tartó elméleti felkészülés során tereptan­nal, térképészeti ismere­tekkel, egészségtannal, tu­rista földrajzzal, tábor­szervezéssel és más egyéb, a turisztika szempontjából fontos kérdésekkel ismer­kedtek meg a résztvevők. A Magyar Természetbarát Szövetség vizsgabiztosa által ellenőrzött gyakorlati vizsga tereppályájának kijelölésében Sramkó Tibor tájfutó-edző és tanítványai nyújtottak segítsé­get. Az elrejtett tájfutóbólyák megtalálása alapos térképé­szeti ismereteket követelt. A sikeresen zárult vizsgán öt vizsgázó bronz-, tíz pedig Felvételünk a gyakorlati vizsgán készült ezüstjelvényes túravezetői minősítést szerzett. A természetbarát szövetség ezúttal szeretné megköszönni a tanfolyam előadóinak a fel­készítésben vállalt segítőkész­ségét. Ugyancsak köszönetét mond Bácsfalusi Ferencnek a szervezésben kifejtett ered­ményes munkájáért. Kilencedik Nemzetközi Közszolgálati Sportnap Balassagyarmaton Nógrádi sikerek is születtek Balassagyarmaton rendezték meg szombaton a IX. Nemzetközi Közszolgálati Sportnapot, amelyen az előzetesen nevezett 550- nel szemben 650-en vettek részt. A Nagyligeti sporttelepen megtartott megnyitón a rendező város nevében Herczeg Haj­nalka alpolgármester köszöntötte a jelenlévőket, majd a ver­seny fővédnöke, Becsó Zsolt, Nógrád Megye Közgyűlésének el­nöke nyitotta meg a hét sportág küzdelmeit. Polgármesteri Hivatal) kettős bizonyult a legjobbnak, a Puszta Béla - Fekete Gyula duó (Salgótarján) a harmadik he­lyen végzett. Labdarúgásban ismét bebi­zonyosodott, hogy ez a legnép­szerűbb sportág, hiszen össze­Az egész napos rendezvény rendkí­vül jó hangulatban, remek körülmények között és kiváló szervezés mellett zajlott le. A részt­vevők megelégedve távoztak a verse­nyek helyszíneiről, Balassagyarmat sportlétesítményei­ből. Az erőpróbán nógrádi sikerek is születtek. íme: Asztaliteniszben közel 60-an álltak asztalhoz, s a nők­nél Babjákné Ju­hász Katalin, a me­gyei önkormányzat hivatalának dolgo­zója győzött. Férfi­aknál Kövendi Já­nos Salgótarján képviseletében a második lyet szerezte meg. Atlétikában a nők két, a fér­fiak négy kilométeren verseng­tek. A nők futószámában Burá­nyi Dezsőné (megyei önkor­mányzati hivatal) második, Ti­hanyi Erzsébet (megyei önk. hiv.) az ötödik helyen végzett. A férfiak között Telek András (megyei önk. hiv.) magabizto­san utasította maga mögé az el­lenfeleit. Sakkban a nők versenyét Tóth Eszter (megyei önk. hiv.) nyerte, a férfiak küzdelmében Farkas Szabolcs (megyei köz­gyűlés) a negyedik lett. Tekében a nőknél Némethié Halászi Ágota (OTP Salgótar­A négy kilométer futás igénybe vette a férfiakat FŐTÖK: RIGÓ TIBOR he­jáni Igazgatósága) kilencedik, Páger Judit (megyei önk. hiv.) a tizenegyedik lett. A férfiaknál Répássy László (megyei köz­gyűlés) kilencedik, Bállá Árpád (S.-tarján) 10. helyezést ért el. Úszásban a nők között Gótai Laura (megyei közgyűlés) vég­zett az élen, Sándor Bea (OTP St.-i lg.) ötödik lett. A férfiak­nál Erős Róbert (megyei köz­gyűlés) negyedikként, Mészá­ros Gábor (Nógrád Megyei Közigazgatási Hivatal) hete­dikként zárt. Teniszben a nők versenyét dr. Pintér Zsófia (megyei önk. hiv.) nyerte. A férfi párosok küzdelmében a Horváth Béla - Palotás Imre (Balassagyarmati A labdarúgás ezúttal is a legnépszerűbbnek bizonyult sen 32 csapat nevezett, s nyolc pályán játszották a mérkőzése­ket. A junioroknál a Balassa­gyarmati Határőr Igazgatóság csapata második lett, s Molnár Józsefet, az együttes tagját a torna legjobb játékosává vá­lasztották. A senioroknál négy csapatunk volt érdekelt, s há­rom a legjobb nyolc közé is be­jutott. Balassagyarmat Polgár- mesteri Hivatalának együttese veretlenül harmadik, s a koráb­ban kétszeres győztes, szintén veretlen Salgótarján Polgár- mesteri Hivatalának csapata ötödik lett. Egyébként az Ipoly- parti gárdát az elődöntőben Nógrád Megye Közgyűlésének csapata a tizenkettedik hétmé­teres rúgással ütötte el a finálétól. A döntőben azonban Becsó Zsokékat is megállították a fia­talabb átlagéletkorú visegrádiak. A má­sodik helyezett közgyűlési csapat­ból Molnár Feren­cet választották a torna legjobb kapu­sává, míg a gyar­mati Paumann Zsolt a torna gólki­rálya címet érde­melte ki. A verseny részt­vevői azzal búcsúz­tak egymástól, hogy jövőre Nyír­egyházán találkoz­nak, ahol alkalom nyílik a revansra.