Nógrád Megyei Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-02 / 256. szám

6. oldal Kézilabda - Küzdősport 1998. november 2., hétfő Kézilabda NB II, Északi csoport, férfiak - Majdnem ponto(ka)t vesztett a fegyelmezetlen vendég Úgy lötyögött, majd’ leesett a mellény Egri Tanárképző Főiskola — Balassagyarmati Kábel SE 22-23 (10-13) Eger, 100 néző, vezette: Kanyok, Éliás. Bgy. Kábel: Ocsovai - Dobos, Kecskés J. 3, LAMBEK 9/2, Tillmann 1, Jakubecz 4, Kecskés T. 5. Csere: Szukán (kapus), Zol- jánszki, Abay, Zérczi 1, Kovács J. Edző: Lombos István, Kovács József. Hétméteresek: HA, ill. 2/2. Ki­állítások: 4 perc, ill. 12 perc. A mérkőzés alakulása. 14. perc: 6-6, 23. perc: 7-10, 34. perc: 12-14, 50. perc: 17-20, 55. perc: 21-22. Az elmúlt hetek kiváló ered­ményei után esélyesként utazott a Kábel Egerbe, az utolsó előtti őszi bajnokira a főiskolások el­len. A mérkőzés előtt derült ki, hogy Kovács Gábor igazolás nél­kül érkezett Budapestről, így Lombos mesternek némileg át kellett alakítania csapata védeke­zését. Ezzel együtt is a Balassagyar­mat volt a találkozó favoritja, bár az első percekben ez nem látszott a kábelesek játékán. Lazán véde­keztek, kapkodva támadtak és ezzel „felhozták” a hazaiakat. Szerencsére a félidő közepére megnyugodott a gyarmati csapat és megnyugtató előnyt szerzett a szünetre Lambek és Kecskés J. góljaival. A második félidő elején a ha­zaiak határtalan lelkesedése és a Kábel túlzott lezsersége újból iz­galmassá tette a mérkőzést: a 42. és az 52. perc között gólszünetet tartottak Lambekék, így felzár­kózhatott a Tanárképző. Az utolsó percekben Kecskés J. gól­jai és Ocsovai remek védései mentették meg a két pontot a Ká­belnek. Hogy a találkozó végül szoros csatát és kiélezett küzdelmet ho­zott, azt a Kábel csak saját ma­gának köszönhette. Öregurasan, kapkodva, pontatlanul játszottak, ziccereket hagytak ki az Ipoly- partiak, ellövöldözték a labdákat, nem összpontosítottak megfele­lően és ez majdnem megbosszulta magát. A megszerzett két ponttal azonban így is tovább lépeget fel­jebb a tabellán a Kábel. Lombos István: - Megfelelő alázat, fegyelem és önkontroll nélkül ebben az osztályban már nem lehet eredményesen szere­pelni. Még nekem is van mit ta­nulni ebből a játékból, nem még néhány játékosomnak, főleg a fe­gyelem és fegyelmezés terén. ^ Ifi: 22-24. (kf) II. Tarján Kupa taekwondo országos bajnokság, Salgótarján Kőkemény rúgásokért fényes érmek Három tigris, Szemerády Miklós (balra), Csirke László (közé­pen) és Megyeri Zsolt (jobbra) a verseny előtt az első dán meg­szerzését igazoló oklevelet vehette át fotók: ottmár Sándor A salgótarjáni Pénzügyi és Számviteli Főiskola adott ott­hont szombaton a második Tarján Kupa taekwondo or­szágos bajnokságnak, amelyen a Salgótarjáni Arany Tigris Sportegyesület is részt vett. Az egyesület tagjai közül három fő nyert érmet. A főiskola tornatermében rende­zett nyílt erőpróbán Bódi Zoltán arany-, Petrovánszki Tamás ezüst-, Németh Miklós bronzér­met szerzett, míg a klub többi tagja közül Nagy Károly és Sza­niszló Gábor alig valamivel csú­szott csak le a dobogó legalsó fo­káról. A versenyen részt vett a Salgótarjáni Tradicionális Kyo- kushin Karate Klub több ver­senyzője is, akik a csapatver­senyben a második helyen végez­tek, valamint az ő versenyzőjük, Varga Krisztián nyerte el a leg­harcosabb versenyzőnek járó em­lékérmet. A versenyt megtisztelte jelenlétével Gulyás László négy- danos mester, valamint Tolnai Nándor, a Nógrád Megyei Diák­sport Tanács titkára is. Egy-egy rúgásnál valóban elkelt a védőfelszerelés Tolnai Dóra (balra) és Szalai Mónika csatázik 1998. november 2., hétfő Labdarúgó NB II - NB III 3. oldal Labdarúgó NB II - A hazaiak örülhettek jobban az iksznek - Pontszámban hármas holtverseny az élen Meddő mezőnyfölény és pontmentés Csepel — Palotás 2—2 (1—1) Csepel, Béke tér, 500 néző. VEZ.: Tóth S. (Heibl, Szabó G.) CSE­PEL: Túri - Polgár, Semsei, Németh, Máté I. - Körösi, Jakab, Szabó, Korolovszky - Siklósi, Szigeti (Gombos). EDZŐ: Gáspár József. PALOTÁS: Telek 6 - Údvardi 5, Turcsányi 5 (Baranyai 0), Máté L. 5, Tóth 6 - Tuifel 6, Mohácsi 5, Lénárt 5, Jele 6 - Rob 5, Burzi 5. EDZŐ: Bodonyi Béla. GL.: Jakab, Szabó, illetve Burzi, Rob. SÁRGA LAP: Jakab, Siklósi, Németh, illetve Údvardi. kát. Az első percek tapogatódzó játékkal teltek el, valamirevaló helyzet nélkül. A labdát többet birtokló palotásiak egy szép tá­madás végén megszerezték a ve­zetést. A gól után is a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de csak az ellenfél 16-osáig jutottak. 11. perc: Jele elfutott a bal olda­lon, pontosan játszott középre, de az érkező Rob 16 méterről a kapu fölé lőtt. 18. perc: Tóth lefutott az alap­vonalig, beadását Túri bravúrral hárította. 22. perc: Jele ismét jól ment el a bal oldalon, mintaszerű beadá­sát Burzi 5 méterről a rövid sa­rokba lőtte. 0-1. 34. perc: Korolovszky 40 mé­teres, jól eltalált szabadrúgását Telek szögletre hárította. 4L perc: Turcsányi hibázott, így a labda Körösi elé került, aki 16 méterről alig lőtt fölé. 44. perc: A kaputól 17 méterre szabadrúgást végeztek el a ven­dégek. Mohácsi legurítását Máté kapu fölé vágta. 45. perc: Jakab egy csellel be­csapta őrzőjét, lefutott az alapvo­nalig, beadását a tavasszal még Palotáson futballozó Szabó 5 mé­terről a kapu közepébe lőtte. 1-1. 49. perc: Hazai bedobás után az üresen álló Jakab kapta a lab­dát, amely közben a kezére pat­tant, elvitte Turcsányi mellett, rá­Baranyai (balra) pontot mentett. Jele a középpályássor legjobbja volt vezette a kifutó Telekre, s 8 mé­terről a kapu jobb oldalába gurí­tott. 2—1. 90. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Baranyai 14 méteres lö­vése kipattant Túriról, az éppen érkező Rob elé, aki 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-2. Hideg idő, mély, csúszós talaj fogadta a pályára lépő csapato­Palotási támadásokat követően a félidő utolsó percében váratlanul egyenlítettek a hazaiak. A folyta­tásban nagy védelmi hibát köve­tően Jakab révén fordítottak a szigetiek. A dél-nógrádiak na­gyobb sebességre kapcsoltak, mezőnyfölényük azonban med­dővé vált. A második játékrész­ben hiába volt szinte állandóan a csepeliek térfelén a labda, soro­zatos támadásaikat csak az utolsó percben sikerült góllá ér­tékesíteniük. Összesenjében: a já­ték képe alapján a lelkes hazaiak örülhettek a megszerzett pontnak. Gáspár József: - Nagy lehe­tőséget szalasztottunk el. Bodonyi Béla: - A futball igazságtalansága lett volna, ha et­től a csapattól kikapunk. Szabó Mihály További eredmények: Tápió- szecső - Kiskőrös, Hatvan - REAC 1-0, SZEAC - Kiskunfél­egyháza 0-1, Eger - Gyula 0-0, Kalocsa - Püspökladány 1-0, Dunakeszi - Kazincbarcika 2-0, Nyírbátor - Borsodi Volán 1-1. A bajnokság állása 1. Palotás 13 7 5 1 26- 9 26 2. D.-keszi 12 8 2 2 16- 6 26 3. Kiskunf. 13 8 2 3 25-19 26 4. Csepel 13 6 3 4 22-17 21 5. K.-barcika 13 5 5 3 21-14 20 6. Nyírbátor 13 4 7 2 21-16 19 7. Gyula 13 5 4 4 15-15 19 8. Borsod V. 13 4 5 4 14-12 17 9. P.-ladány 13 3 7 3 13-13 16 10. Hatvan 13 3 7 3 23-25 16 11. Eger 13 2 9 2 22-18 15 12. Kiskőrös 13 3 4 6 15-17 13 13. REAC 13 3 4 6 15-18 13 14. T.-szecsó' 13 3 2 8 23-32 11 15. Szegedi EAC 13 3 1 9 11-25 10 16. Kalocsa 12 2 1 9 13-39 7 Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - Szeles kétszer is tizenegyesből szépített Félidőnyi lazsálásnak vereség lett a vége Poroszló - Pásztó 3-2 (2—1) Poroszló, 250 néző. VEZETTE: Gyenge (Nagy, Agócs). PO­ROSZLÓ: Limberger - Fazekas, Kaszonyi, Antal, Farkas Z. - Dajka, Krasznai (Horváth), Csaia, Németh (Farkas A.) - Dorcsák, Rézműves. EDZŐ: Görbe Károly. PÁSZTÓ: Őri 6 - Kisbáb 6-2=4, Rizán 6, Szeles 5, Stark 6 - Galbács 7, Polaneczky 5, Mátyus 5 (Zsigmond 5), Bíró 7 - Smelkó 5, Cristea 5. EDZŐ: Balga József. GÓLLÖVŐ: Dorcsák a 30., Krasznai (11-esből) a 44., Rézműves 55. percben, illetve Szeles a 34. és 78. percben (mindkettő 11-esből). SÁRGA LAP: Fazekas, illetve Szeles, Stark, Bíró, Smelkó. PIROS LAP: Kisbáb 44. percben (második sárga lap után). 30. perc: Könnyelműen eladták a labdát a vendégek a középpályán, melyből gyors hazai támadás in­dult, s Dorcsák 10 méterről a ka­puba lőtt. 1-0. 34. perc: Bíró a bal oldalon tört kapura, ám Fazekas gán­csolta. A megítélt büntetőt Szeles értékesítette. 1-1. 44. perc: Rézműves cselezge­tett a bal oldalon, Kisbali rossz ütemben lépett közbe. Gyenge já­tékvezető büntetőt ítélt és sárga lapot adott a védőnek, s mivel ez már a második volt, piros lett a vége. A 11-est Krasznai a jobb alsó sarokba lőtte. 2-1. 55. perc: A vendégek ismét elveszítették a labdát a középpá­lyán, a gyors támadásból Rézmű­ves eljutott Győri kapujáig és kö­zelről a hálóba lőtt. 3-1. Galbács Sándor jól játszott 78. perc: Bíró ezúttal jobb ol­dalon tört kapura, ám a 16-oson belül kíméletlenül felrúgták. A büntetőt Szeles ezúttal is értékesí­tette. 3-2. A pásztói csapatból az elsőfél­időben hiányzott az átütőerő, komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani. Ugyanakkor a csapat figyelmetlenségből és pontatlan­ságból kapott két gólt, amire csak büntetőből válaszolt. A második játékrész elején is idegesen és olykor fegyelmezetlenül játszot­tak a vendégek, amely újabb ka­pott gólt eredményezett. Az utolsó húsz percben nagy haj­rába kezdtek Bíróék, ám csak szépíteni tudtak. Balga József: - Ellazsáltuk az első játékrészt, a második félidei jobb játékunk azonban már kevés volt a pontszerzéshez. Ifi: 1-2 (1-0). Kerekes Lajos