Nógrád Megyei Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-02 / 256. szám

4. oldal Labdarúgó NB III 1998. novemher 2., hétfő Pontrabló „üvegesek” Monoron BSE-N. Volán - Tiszafüred 3-1 (3-0) Balassagyarmat, 200 néző. VEZETTE: Csukás. BSE: Pálmán 6 - Varga 7, Orgoványi 5, Gulyka 5 - Dombóvári 5 (Pergel -), Szabó 7, Szilágyi 6, Szalánszki 7, Jelen 6 - Tedás 7, Zolnyánszki 5 (Koleszár -). EDZŐ: Cserni István. TISZA­FÜRED: Katona 7 - Porkoláb 5, Rózsa 5, Kotvász 6, Görbe 5, Dajka 5 (Tóth F. -), Szuróczki 4-2, Kalló 5, S. Nagy 5 (Vörös -), Tóth L. 5 (Tar -), Horváth 4-2=2. EDZŐ: Jeczó András. GL.: Tedás 2, Szalánszki, il­letve Görbe. SÁRGA LAP: Varga, Jelen, Gulyka, illetve Porkoláb, Rózsa, S. Nagy, Szu­róczki, Horváth. PIROS LAP: Szuróczki és Horváth. 2. perc: S. Nagy kerül nagy hely­zetbe, lövésébe Pálmán még bele tudott érni, a labda a felső lécen csattant. 5. perc: Szalánszki veszélyez­tetett szabadrúgásból, de 18 mé­teres lövését Katona hárította. 30. perc: Szalánszki a saját tér­feléről indulva az alapvonalig fu­tott, kapu elé visszaadott labdá­jára Tedás érkezett és 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-0. 34. perc: Szalánszki kapott pontos indítást a balösszekötő he­lyén, a söprögető mellett is el­húzta a pettyest, s 15 méterről ki­lőtte a bal alsó sarkot. 2-0. 35. perc: Tedás húzogatta a labdát a vendégvédők orra előtt, majd a kapujából kiinduló Ka­tona mellett a bal alsó sarokba pöckölt. 3-0. 43. perc: Szuróczki kapott sárga lapot szövegelésért, ám to­vább beszélt, s máris villant a pi­ros lap. 47. perc: A kilépő Dombóvárit Horváth felrúgta, melyért meg­kapja második sárgáját, s mehe­tett zuhanyozni. 75. perc: Szalánszki már csak a kapussal állt szemben, de lövés helyett emelt, Katona bravúrral mentett. 80. perc: Varga előtt nyílt gól­szerzési lehetőség, de 12 méter­ről Katonába lőtte a labdát. 85. perc: Görbe lövése egy védőn gellert kapott, s a labda a tehetetlen Pálmán fölött a ka­puba hullott. 3-1. Ráijesztett a Tiszafüred a ha­zaiakra, akik azonban gyorsan átvették a játék irányítását, s öt perc alatt három gólt ló'ttek. A kiállítások után Szalánszkiék to­vább növelhették volna előnyü­ket, de rendre hibáztak. Végül pedig a kilenc fó're olvadt vendé­gek szépítettek. Cserni János: - Régen örül­hettünk győzelemnek, s remé­lem, hogy pár embernek sikerült elrontani a jövő heti „örömét”. Ifi: 1-1. Kanyó Ferenc *** Honor - Salgó Öblös-F. §C 1-1 (0-1) Monor, 300 néző. VEZETTE: Nagypál. MONOR: Kisnémeth- Csőke, Flórián, Zila - Kere- peczki, Kajli, Gubucz, László, Szőke (Pászti) - Matheisz, Varró. EDZŐ: Varga Károly. SALGÓ ÖBLÖS FSC: Lázár 9- Morva 7, Kőházi 8, Ács 7 - Mezei 7, Csatlós 7 - Eged 7, Szabó 7, Oláh 7 - Isdinszki 8, Tóth 7 (Berki -). EDZŐ: Simon Attila. SÁRGA LAP: Kajli. GÓLLÖVŐ: Kerepeczki, il­letve Isdinszki. 8. perc: László bal oldali bea­dását Varró fejelte kapura, Lázár a helyén volt. 12. perc: Matheisz 14 méteres lövését védte az „üveges” kapus. 18. perc: Az előrehúzódó Zila 28 méteres, jobb sarokra tartó lö­vését ütötte szögletre Lázár. 25. perc: Gyors kontrát vezet­tek a vendégek. Isdinszki iramo­dott meg a kapu felé, s egy védő­vel a nyakán 12 méterről a kifutó Kisnémeth alatt a kapuba lőtt. 0-1. 30. perc: Szőke bal oldali szögletét Gubucz fejelte Varró elé, de a lövést védte Lázár. 38. perc: Isdinszki került ígéretes helyzetbe, de 10 méteres lövé­sébe beleléptek. 44. perc: Matheisz, Kere­peczki volt a labda útja. Utóbbi beadását Kőházi fejelte szögletre a befutó támadók előtt. 55. perc: Tóth lövésszem bea­dása ment kapu mellé. 62. perc: Szögletrúgás után Kerepeczki 12 méterről egyenlí­tett. 1-1. 68. perc: Lázár bravúros kive­tődéssel mentett Varró elől. 76. perc: Oláh lendületes lab­davezetés után 20 méterről meg­célozta a kaput, a labda az oldal­hálóba vágódott. 82. perc: Kajli ívelte fel a lab­dát Gubucz fejére, ő Matheisz elé továbbított, de lövésébe Csatlós vetődött bele. 86. perc: A csereként beállt Berki 8 méterről tiszta helyzetből a kapu fölé lőtt. A hazaiak mindent egy lapra fel­téve próbálták begyűjteni a szá­Lázár (Öblös) védte a védhetőt mukra oly fontos három bajnoki pontot, de a vendég „üvegesek” hetek óta tartó jó szériája folyta­tódott. Köszönhetői ez a lelkes, fegyelmezett hozzáállásnak. Minden tarjáni játékos dicséretet érdemel. Varga Károly: - Nem tudtuk feltörni az ellenfél védelmét. Simon Attila: - Örülök a megszerzett pontnak az igen jó képességű monoriak ellen. Ifi: 7-0. Czene József Heves - Mátranovák 2-0 (0-0) Heves, 400 néző. VEZETTE: Herman (Deme, Zagiba). HE­VES: Tajti - Szabó, Sági, Öt­vös - Vajner, Tóth, Szabó, Pu- soma - Besenyei, Pásztor, Tari. EDZŐ: Balázs Tihamér. MÁTRANOVÁK: Reviczki, Csikós G., Králik, Simon - Tóth T. (Gólyán), Jeney, Pin­tér, Orosz, Berki - Szabó, Ba­ranyi. EDZŐ: Tóth Miklós. SÁRGA LAP: Baranyi, Szabó, Gólyán. 10. perc: Szabó lövését Re­viczki szögletre ütötte. 15. perc: Orosz beadásába Sági belecsúsztatott, a labda csak centiméterekkel kerülte el a hazai kaput. 17. perc: Baranyi 17 méterről arasznyival lőtt fölé. 20. perc: Besenyei beadász- szerű lövését a vendégek kapusa remek érzékkel hárította. 40. perc: Hazai szöglet után Pusoma a kapufára fejelte a lab­dát, majd a védők felszabadítot­tak. 48. perc: Vajner éles szögből leadott lövését Reviczki bravúrral hárította. 55. perc: A mérkőzés legna­gyobb helyzetéit hagyták ki a vendégek. Kontratámadás során Szabó G. lefutotta a hazaiak vé­delmét, beadását Jenei 5 méterről „ajtó-ablak” helyzetből a ka­pusba lőtte. 78. perc: Besenyei beadását a lesgyanús helyzetben lévő Pász­tor úgy lőtte a hálóba, hogy Re­viczki kapus majdnem menteni tudott. 1-0. 89.perc: Somogyi kapura lövé­sébe Tan fejjel beleért, a labda pedig Reviczki fölött a hálóba hullott. 2-0. Óriási szél, napsütés és kitűnő pálya fogadta a csapatokat. Az első tíz perc megilletó'döttsége után a vendégek magukra talál­tak. Az első játékrész a hazaiak meddőfölényével telt el. A máso­dik félidő elején a vendégek a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyták ki. Később egyre na­gyobb lett a hazai csapat nyo­mása. A szimpatikuson és kultu­ráltan játszó Mátranováknak csak bő tíz perc kellett volna ki­húznia a döntetlenhez, de nem si­került. Összességében: a hazaiak többet támadtak, több helyzetet dolgoztak ki, de a végig fegyel­mezetten játszó vendégek az utolsó pillanatig nyílttá tudták tenni a mérkőzést. Balázs Tihamér: - Az újonc mátranovákiakban egy rokon­szenves csapatot ismertünk meg, akik ellen a kihagyott helyzete­ink után örülnünk kellett a ki­szenvedett győzelemnek. Tóth Miklós: - Nyolcvan per­cig fel tudtuk venni a hazaiak ál­tal diktált nagy iramot, kulturál­tan és jól játszottunk, azonban a végén a szerencse elpártolt tő­lünk. Gratulálok fegyelmezett csapatomnak. Ifi: 8-1. Serfőző Péter További eredmények: Jászbe­rény - Újszász 2-0, Karcag - Selyp 7-0, Rákóczifalva - Gö­döllő 1^4, Mezőkövesd - Bese­nyőtelek 2-1. A bajnokság állása 1. Jászberény 13 9 2 2 40- 9 29 2. Újszász 13 7 5 1 19- 6 26 3. Karcag 13 7 2 4 33-13 23 4. Monor 13 5 8 0 31-14 23 5. Heves 13 7 1 5 22-17 22 6. M.-kövesd 13 6 4 3 23-21 22 7. Poroszló 13 6 3 4 24-22 21 8. Pásztó 13 5 3 5 19-23 18 9. R.-falva 13 5 2 6 22-26 17 10. Gödöllő' 13 3 7 3 24-19 16 11. Öblös-F. 13 4 4 5 17-13 16 12. B.-telek 13 4 3 6 13-16 15 13. BSE 13 3 3 7 17-30 12 14. Selyp 13 2 5 6 14-32 11 15. M.-novák 13 2 1 10 10-49 7 16. Tiszafüred 13 1 3 9 6-24 6 1998. november 2„ hétfő LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY 5. oldal Nyert és újra vezet Karancslapujtő Bár többet támadtak a sötét mezes St. Acél-játékosok, csapatuk mégsem bírt a vendégekkel fotó. ottmár Kazár - Magylóc 1-2 (1-1) Kazár, 200 néző, v.: Mezei. Ka­zár: Szabó R. - Sztemácsik, Mil- csovics, Bomai, Kis G., Kovács V. (Jakab Z.), Komódi, Kis Z., Nagy Sz. (Fóris), Botos, Kovács T. Edző: Kriskó Lajos. Nagylóc- Nógrádmegyeri Romano: Hor­váth - Makkai (Oláh M.), Ke- viczki, Oláh Cs., Puruczki, Bú­zás, Petrovszki, Oláh R., Laka­tos, Oláh S., Lóié. Edző: Gyebnár Gyula. Gl.: Kovács T., ill. Oláh S„ Oláh M. Jók: senki, ill. Re­viczki, Petrovszki, Oláh S. Kriskó Lajos: - Hajtottunk, hajtottunk, de ez ma is kevés volt a győzelemhez. Gyebnár Gyula: - Az utolsó percben lőtt góllal nyertünk: a szerencse most mellénk szegő­dött. Ifi: 2-3. (kölö) Szécsény - Karancsberény 1-0 (0-0) Szécsény, 100 néző, v.: Schoblo- cher. Szécsény: Vikor - Varga, Geczkó, Várszögi, Végh - Kuris P., Sümegi, Percze, Molnár - Bozsó, Lászlók (Kuris Z.). Edző: Bérczy József. Áfész-Karancs- berény: Fodor P. - Klement, Fre- istag, Simon F., Simon P. (Ka­nyó), Pásztor (Mezei G.), Létrái, Szőke, Kovács, Fodor Cs. P., Tó­rák (Vilk). Edző: Gyetvai Zsolt. GL: Kuris P. Jók: Geczkó, Percze, ill. Fodor Cs. P. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a hazaiak hozták a kötelező győ­zelmet. Ifi: 7-0. Jobbágyi - Baglyasalja 0-0 Jobbágyi, 150 néző, v.: Bogár. Jobbágyi: Bangó Z. - Batta, Meggyesi, Kovács, Bognár, Egyed, Tóth Z. (Bangó Cs.) Molnár M., Tari, Molnár K. (Fekete), Tóth J. (Halász). Edző: Koncsik László. Nógrád Volán-Baglvasalja: Szabó - Demeter, Juhász, Kongorácz, Faragona (Póczos), Bíró, Sur­ján, Dudás, Pádár, Handó (Mi­hály), Muzsik. Edző: Gulyka Fe­renc. Jó: Bangó, Batta, Megy- gyesi, Kovács, Bognár, ill. Szabó, Juhász, Kongorácz, Sur­ján. Sárga lap: Meggyesi, ill. Kongorácz, Muzsik. Kiváló já­tékvezetés mellett a hazaiak sorra kihasználatlanul hagyták a lehetőségeiket. Koncsik László: - Második fél­idei játékunk alapján győzelmet érdemeltünk volna. Támadász­szövésünk hiányosságai most is kimutatkoztak. Gulyka Ferenc: - Küzdelmes, tipikus egygólos mérkőzésen - úgy érzem - reális eredmény szü­letett. Ifi: 0-5. Koncsik László St. Acél - VUltesz 4-4 (2-2) Salgótarján, Kohász-stadion, 200 néző, V.: Verbói. St. Acél: Babják 5 - Sándor A. 5, Kerényi 6, Ga­rami 6, Sándor N. 5., Horváth K. 5, Fancsik 5 (Tőzsér -), Pavelka 5 (Kira 5), Bódi 6, Laczkovich 7, Mánczos 6. Edző: Horváth Gyula. Villtesz SE-Diósjenő: Kovács 0 (Monostori 7) - Mo­nostori - Gere 6, Schmittinger 6, Varga 6, Józsa 6, Szabó 6, Benyó 7, Tóth 6, Keresztes, Vanda 8. Edző: Gerda Gyula. GL: Laczko­vich (3, kettőt 11-esből), Bódi, ill. Vanda (3). Efenyó (11-esből). Sárga lap: Fancsik, Garami, ill. Kovács, Gere. Kiállítva: Kovács. Kapusuk túl szigorú kiállítása után is győzelemre játszottak a vendégek. Horváth Gyula: - Az a csapat, amelyik emberelőnyös helyzettel nem tud mit kezdeni, nem érde­mel győzelmet. Gerda Gyula: - Úgy érzem, hogy a második tizenegyest jog­talanul ítélte meg a játékvezető. Kapusunk kiállításával megpe­csételődött a sorsunk, holott nyerni jöttünk Salgótarjánba. A tisztes helytállásért gratulálok a csapatomnak. Ifi: 1-7. (e. a.) Kisterenye - Berkenye 1-0 (0-0) Kisterenye, 200 néző, v.: Ludá- nyi. Kisterenye: Susán - Nánási, Valet, Komódy, Zsemlyán, Tar- lósi, Maksó, Orosz, Pintér, Grif- faton, Kovács (Szűcs). Edző: Csőri József. Berkenye: Fekete - Schmidt, Genzelmann, ifj. Szú- nyogh, Hesz (Sipiczki), Juhász, Hugyecz, Géczi, Lovas, Hör- nyék, Debre. Edző: German Jó­zsef. GL: Tarlósi. Jók: Tarlósi, Maksó, Nánási, ill. Lovas, Gen­zelmann, Hugyecz. Sárga lap: Debre, Géczi. Csőri József: - Kiizzadtuk a győzelmet, megszerzett három pontunknak nagy értéke van. German József: - Tisztessége­sen helytálltunk. Gratulálok a ha­zaiaknak, a győzelmük megér­demelt. Ifi: 5-0. Csóri József K.-lapujtő - M.-mindszent 8-1 (3-0) Karancslapujtő, 400 néző, v.; Schreng. Karancslapujtő: Pe- leskei 0 (Szabó 0) - Juhász 6, Szabó 7, Osgyáni 7, Tőzsér 6 (Sólyom -), Tóth Sz. 6, Fekete 7, Radván 6, Fodor 7, Lavaj 8, Ba­lázs 6 (Oravecz -). Edző: Sipkó Sándor. Mátramindszent: Gál - Hadusovszki, Kun, Pozsár, Gu­lyás, Bakos (Nagy), Szabados, Molnár, Bokor, Rátóti, Sándor T. Edző: Szabó László. GL: Lavaj (6), Fodor, Szabó, ill. Sándor T. Kiállítva: Pozsár, Bokor. Sipkó Sándor: - Le a fejfedő­vel Lavaj és az egész csapat előtt. Szabó László: - Nem nyilatko­zom. Ifi: 8-0. kós Héhalom - Karancskeszi 3-0 (2-0) Héhalom, 150 néző, v.: Pintér. Héhalom: Nagy - Lőrincz, Kéri, Berki B. I. (Szűcs), Fekete, Berki B. II., Pásztor, Jele, Sóss, Juhász (Berki D.), Csemer (Kurucz). Edző: Szilágyi Albert. Karancs­keszi: Kürti - Juhász, Csonka (Paczári), Raáb (Elekes), Pingic- zer, Mancsi, Chován, Holló (Lő­rincz), Molnár, Berta, Dénes. Edző: Dávid Róbert. GL: Juhász, Jele, Csemer. Jók: az egész hazai csapat, ill. Kürti, Dénes, Juhász. Szilágyi Albert: - Ha az akarat és a küzdeni tudás jó játékkal pá­rosul, akkor nem maradhat el a siker. Dávid Róbert: - Gratulálok a hazai csapatnak, jobban alkal­mazkodott a sártengerhez. Urbán Árpád szövetségi el­lenőr: - Ilyen csúszós talajon, ilyen korrekt és jó mérkőzést rit­kán lehet látni. Ifi: 2-1. Szilágyi Mária Bércéi - Nagybatony 1-3 (0-2) Bércéi, 100 néző, v.: Pádár. Bér­céi: Boldizsár 0 - Szarvas 4 (Gönczöl -), Koplányi 6, Kapos­vári 4, Róza 4, Szabó 5, Dobrocsi 4 (Rafael -), Kosik 4, Proxa 6, Juhász 5 (Duhonyi -), Molnár 4. Edző: Adamek László. Nagybá- tony: Lászlók 6 - Vámos 7, Ba­ranyi 6 (Simon 6), Kecskés 7 (Cserényi -), Mező 7, Kovács 7, Mészáros 7, Orosz A. 8., Verebé- lyi 7, Orosz I. 7, Horváth 6 (Fo­dor -). Játékos-edző: Verebélyi Attila. Gl: Molnár, ill. Orosz A. (2), Mészáros. Adamek László: - Erős akarás­nak nyögés a vége. Helyzet nél­kül nyert a szerencsés vendég­csapat. Verebélyi Attila: - Nehéz tala­jon, küzdelmes mérkőzésen job­ban akartuk a győzelmet, s ez döntőnek bizonyult. Gratulálok a játékosaimnak. Ifi: 0-5. Karaba Lászlóné A bajnokság állása 1. K.-lapujtő 12 8 3 1 31-10 27 2. Kisterenye 12 8 3 1 27-12 27 3. St. Acél 12 8 1 3 36-21 25 4. V.-Diósjenő 12 6 5 1 37-19 23 5. Szécsény 12 6 5 1 16- 9 23 6. Héhalom 12 7 2 3 21-18 23 7. K.-keszi 12 5 3 4 20-20 18 8. N. Volán-B. 12 5 3 4 25-31 18 9. Jobbágyi 12 3 5 4 17-14 14 10. Berkenye 12 3 3 6 19-22 12 11. Nagylóc 12 3 3 6 18-22 12 12. Kazár 12 3 2 7 17-27 11 13. Bércéi 12 2 3 7 17-29 9 14. Nagybátony 12 2 3 7 13-26 9 15. M.-mindszent 12 3 0 9 23-38 9 16. K.-berény 12 1 2 9 13-32 5