Nógrád Megyei Hírlap, 1998. szeptember (9. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-21 / 221. szám

1998. szeptember 21., hétfő Labdarúgó NB II - NB III 3. oldal Labdarúgó NB II, Keleti csoport - Húszpercnyi játék kevés a győzelemhez Ezúttal hiányzott az átütő erő Szegedi EAC — Palotás 0—0 Szeged, 250 néző, VEZETTE: Heibl (dr. Bozóky, Harsányi). SZEAC: Dobó - Simon, Magyar, Dálnaki, Angeli - Babos, Tóth A., Makra, Görög - Kulacsik (Hulánszky), Gémesi (Tóth I.). EDZŐ: Tóth Győző. PALOTÁS: Telek 6 - Udvari 5, Turcsányi, 6, Hahn 6, Nádasdy 5 (Máté 0) - Tuifel 5 (Tóth Sz. 5), Mohácsi 5, Lénárt 5, Jele Cs. 5 (Simó A. 0) - Rob 5, Burzi 5. EDZŐ: Bodonyi Béla. SÁRGA LAP: Magyar, Simon, Dálnaki, Udvari. Nádasdy Gábor (balról) és Máté László egyaránt megszerez­hette volna a győztes gólt a Palotásnak 1. perc: Jele Cs. beadását Rob továbbcsúsztatta, de Nádasdi óri­ási helyzetben, egy méterről a kapusba lőtt. 7. perc: Tuifel 20 méteres lö­vése alig kerülte el a felső lécet. 23. perc: Hahn beadását Mo­hácsi mellel maga elé tette, de nagy helyzetben, 13 méterről a bal kapufa mellé lőtt. 38. perc: Hahn 20 méteres szabadrúgása centiméterekkel zúgott el a felső léc felett. 60. perc: Tóth Sz. 10 méterről leadott lövését bravúrral védte Dobó. 70. perc: Burzi 20 méteres bombáját ismét bravúrral hárí­totta a hazai kapus. 72. perc: Lénárt szögletét Máthé 100 százalékos helyzet­ben, 6 méterről a kapu fölé fe­jelte. A végig szakadó esőiben leját­szott találkozón nem alakulhatott ki jó játék. A mély talajhoz a pa- lotásiak jobban alkalmazkodtak, többet birtokolták a labdát, de nagy helyzeteiket elhibázták. A szegediek hősiesen védekeztek, megszállták saját térfelüket, lát­hatóan az egy pont megszerzé­sére törekedtek. A második fél­időben is a vendégek kezdtek jobban, de játékukból ezúttal hi­ányzott az átütő erő. A rendkívül nehéz talaj inkább a védekező csapatnak segített, de ez nem menti fel a gyenge napot kifogó dél-nógrádiakat, akik képtelenek voltak a kapuba találni. Gyenge színvonalú mérkőzésen az elmúlt heti teljesítmény töredékét nyújtó palotásiak nem érdemeltek győ­zelmet. Tóth Győző: - Úgy érzem, megérdemelten szereztünk egy pontot az éllovastól, a csapat lel­kesen és fegyelmezetten játszott. Bodonyi Béla: - Húszpercnyi játékkal nem lehet mérkőzést nyerni. Szabó Mihály Gécsek csúcsa Gécsek Tibor kétszer is meg­javította a kalapácsvetés or­szágos csúcsát szombaton, a Zalaegerszegen megrendezett Royal Sped ZAC meghívásos versenyén. Az Európa-bajnok harmadik dobásával (83,18 m) megdöntötte a Kiss Balázs olimpiai bajnok által tartott 83,00 méteres magyar rekor­dot, majd a negyedik sorozat­ban 83,68 méterre javította immár saját csúcsát. Koko megint nyert Szombat este Kovács István pe­helysúlyú ökölvívó megsze­rezte nyolcadik profi győzel­mét, miután egyhangú ponto­zással legyőzte a zambiai Paul Kaomát, a németországi Ober- hausenben megrendezett ösz- szecsapáson. Az első menet­ben a két öklöző puhatolózva bokszolt, majd a második me­nettől a magyar olimpiai baj­nok fokozatosan átvette a mér­kőzés irányítását. A harmadik és a negyedik menetben Kovács egyértelmű fölénybe került. A hátralévő négy menetben továbbra is többször találta el zambiai el­lenfelét, akinek alig volt érté­kelhető találata. Az utolsó me­net után nem lehetett kérdéses, hogy a magyar öklöző nyolca­dik profimérkőzésén ismét győztesen hagyja el a ringet. Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - A múlt héten örültek, most bánkódhatnak a balassagyarmatiak Alibi játékkal nem lehet odahaza sem nyerni Balassagyarmati SE-Nógrád Volán - Karcag 0-1 (0-1) Balassagyarmat, 350 néző. VEZETTE: Sipeki. BSE: Balia 0 - Or- goványi 5, Szilágyi 7, Gulyka 4 (Koleszár 4), Hodászi 5, Kmetti 6, Szabó 6, Tedás 5 (Dombóvári 0), Varga 5, Gyimesi 5, Szalánszki 5. EDZŐ: Cserni István. KARCAG: Móga 7 - Czinege 6 (Albert 5), Méhes 6-2=4, Kenecsei 5, Varga L. 5. Bese 5, Varga J. 6, Békési 6, Nicoara 6 (Varga L. 0), Szatmári 5, Binder 6. (Kiss L. 0) EDZŐ: Fontos Lajos. GÓLLOVŐ: Nicoara. SÁRGA LAP: Szalánszki, Szilágyi, illetve Méhes, Albert. PIROS LAP Méhes a 65. percben. 19. perc: Hodászi jobb oldali beadását Kmetti középről a fel­futó Varga elé passzolta, aki 14 méterről fölé lőtt. 31. perc: Bal oldali karcagi akció végén Bese 8 méterről kapu fölé fejelte a labdát. Még ugyan­ebben a percben Szilágyit csú­nyán lerúgja Binder, szerencsére a hazaiak söprögetője hosszabb ápolás után folytathatta a játékot. 36. perc: Hibázott a hazai vé­delem, s a 16-os vonaláról visz- szafejelt labdát a vendégek ro­mán idegenlégiósa, Nicoara 12 méterről, ballal a léc alá bom­bázta. 0-1. 45. perc: Szabó 18 méteres lö­vését Móga a jobb alsó sarokból ütötte bravúrosan szögletre. 55. perc: Tedás lépett ki egye­dül, de 14 méteres lövését Móga magabiztosan hárította. 58. perc: Szép cselek után Gyimesi alakított ki magának gólszerzési lehetőséget, de 14 méterről a kapu fölé tüzelt. 75. perc: Orgoványi 20 méte­Szilágyi Gábor jól játszott rés szabadrúgását Móga bravúro­san mentette szögletre. 85. perc: Hodászi három re­mek csel után, nagy helyzetben leadott lövését Móga bravúrosan, lábbal hárította. 90. perc: Az utolsó hazai gól­szerzési lehetőséget Szalánszki rontotta el, közvetett szabadrúgás után, túlkombinált helyzetből a védőkbe lőtte a labdát. Meglepetésre egyik csapat sem lépett fel támadólag, jobbára a biztonságos védekezésre töreked­tek. Aztán egyetlen valamirevaló helyzetüket a vendégek magabiz­tosan értékesítették. Ezután egyre inkább kitámadtak a hazaiak, de mivel játékban múlt heti teljesít­ményüknek mindössze 40 száza­lékát tudták produkálni, így el­maradt a szurkolók által jogosan várt hazai győzelem. Cserni István: - Ez egy ilyen játék: az egyik héten örülünk, a másik héten meg sírunk. Ifi: 2-0. Kanyó Ferenc