Nógrád Megyei Hírlap, 1998. szeptember (9. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-21 / 221. szám

4. oldal Labdarúgó NB iii 1998. szeptember 21., hétfő K. 0. a vendéggárdának Monor - Pásztó 5-0 (1-0) Monor, 300 néző. VEZETTE: Nagy I. MONOR: Kisnémet - Kajli, Szőke, Flórián, Csőke - Kerepeczky (Botos), Matheisz (Farkas), Varró, László - Pászti (Magócsi), Füle. EDZŐ: Varga Károly. PÁSZTÓ: Őri 7 - Galbács 5 (Zsigmond -), Fazekas 5, Szeles 5-2=3, Rizán 5 - Sármány 5, Zsélyi 5, Stark 5, Mátyus 5 - Bíró 5-2=3, Cristea 5. EDZŐ: Balga Jó­zsef. GÓLLÖVŐ: Varró 2, Füle 2, Matheisz. SÁRGA LAP: Csőke, Rizán. PIROS LAP: Bíró, Szeles. 9. perc: Szeles mintegy 30 mé­terről kapura lőtt, a labda Kisné- metről kivágódott, áni nem volt érkező támadó. 11. perc: Előbb Szeles, majd Bíró előtt adódott gólszerzési le­hetőség, de mindkétszer a monori kapus mentett. 21. perc: Bíró futott el a bal­szélen, remekül indította jobb ol­dalon Cristeát, aki 16 méterről elhamarkodottan kapu mellé lőtt. 25. perc: Varró 16 méterről le­adott lövése a felső lécen csat­tant, a lepattanó labdát Pászti mellé lőtte. 42. perc: Kajli jobb oldali szöglete után a kapu előtti kava­rodásban Varró 2 méterről lőtt a hálóba. 1-0. 50. perc: Bíró szabadrúgásából a jól érkező Cristea centiméte­rekkel fejelt a felső kapufa fölé. 51. perc: Stark átadásából Sze­les 16 méterről a felső lécet ta­lálta telibe. 57. perc: Füle 16 méteres sza­badrúgása megpattant a sorfalon, s az elcsúszó őri mellett a jobb alsó sarokba gurult a labda. 2-0. 62. perc: Előbb Bíró, majd Szeles kapott piros lapot, s ezzel kilenc főre csökkent a vendég­csapat. 69. perc: Gyors hazai akció végén Varró talált a hálóba a te­hetetlen őri mellett. 3-0. 78. perc: Újabb monori táma­dás végén a hazai támadók lét­számfölénybe kerültek, s Füle lőtt a kapuba. 4-0. 83. perc: A létszámfölényben lévő hazai csapat ismét kihasz­nálta a lehetőségét, s Matheisz ta­lált a hálóba. 5-0. Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A pász­tói csapatnak több gólszerzési lehetősége is adódott, ám ezek kimaradtak. A félidő vége előtt egy szerencsés góllal szereztek vezetést a hazaiak, a második fél­időiben pedig szabadrúgásból növelték előnyüket. A kettős kiál­lítás után pedig tetszés szerint ér­ték el góljaikat. Balga József: - Sajnos, igazuk lett azoknak, akik nem sok jót jó­soltak ennek a csapatnak. Ifi: 7-0 (3-0). Kerekes Lajos Végre, végre győzelem! Mátranovák - Selyp 2-1 (1-0) Mátranovák, 400 néző. VE­ZETTE: Laczkó (Kenyó, Zsiák). Mátranovák: Re- viczki 6 - Králik 6, Pintér 6, Orosz 6, - Szabó 6, Tóth T. 7, Jeney Gy. 7, Mihály 6 (Simon 6) - Csikós A. 7, Ba- ranyi 6 (Berki 0), Biczek 6. EDZŐ: Tóth Miklós. SELYP: Molnár 7 - Kovács 5 (Török 7), Vona 6, Au- gusztin 5, Jenei 6 - André 7, Óvári 5, Litkei 5, Viki 5 (Dudás 0) - Szabó 5, Demők 6. EDZŐ: Péczeli Szabolcs. GÓLLÖVŐ: Csikós A., Králik, illetve Demők. 8. perc: Csikós a bal oldal­ról, nagy helyzetben rossz megoldást választott, így a hazai gól elmaradt. 15.perc: Reviczki óriási bravúrral hárította Litkei 16 méterről leadott lövését. 28. perc: Csikós A. a jobb oldali kapufáig vezette a lab­dát, visszagurítását Biczek 6 méterről a kapu fölé vágta. 40. perc: Tóth T.-t remek cselek után csak szabálytala­nul tudták szerelni a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Csikós A. magabiztosan to­vábbította a hálóba. 1-0. 47. perc: Török 18 méteres szabadrúgását Reviczki nagy bravúrral hárította. 51. perc: A hazai kapu előtti tűzijátékban Demők 6 méterről kiegyenlített. 1-1. 66. perc: Hazai szöglet után Jenei fejese a felső kapu­fán csattant. 69. perc: Csikós A.-t a 16- oson belül csak szabálytala­nul tudták szerelni, a játékve­zető azonnal büntetőt ítélt. A játékost az oldalvonala mel­lett ápolták, a büntetőt pedig a hazaiak rutinos játékosa, Krá­lik J. magabiztosan értékesí­tette. 2-1. Lenni, vagy nem lenni! hangulatban kezdték a talál­kozót a csapatok. A nagy tét miatt a mérkőzés nem hozott színvonalas, jó játékot. A ha­zaiak akaratból, lelkesedés­ből múlták felül ellenfelüket. Ebből lehet továbbra is épí­teni, építkezni. Tóth Miklós: - Hat hétig kellett böjtölnünk ehhez a si­kerhez. Minden játékosom­nak megköszönöm a mai tel­jesítményét és gratulálok. Péczeli Szabolcs: - Ettől sokkal többet várok saját csa­patomtól. Ifi: 2-8. Serfőző Péter „Üveges” sirám: két kiállítás, nagyon fájó vereség Salgó Öblös Faipari SC — Üjszász 0-2 (0-1) Forgáchtelep, 400 néző. VEZ.: Buda. ÖBLÖS: Lázár 5 - Morva 5, Kőházi 5, Mezei 5 - Csatlós 5-2=3, Eged 5 - Tátrai 5-2=3, Szabó 5, Oláh 5 - Isdinszki 5 (Cséki 0), Berki 5 (Birincsik 0). EDZŐ: Simon At­tila. ÚJSZÁSZ: Rézsó P. - Pomázi, Nagy, Boros, Birinyi - Vígh (Va­sas), Máj, Rézsó T., Konka (Katona) - Szilvási, Kollár (Kerekes). EDZŐ: Vígh Tibor. GÓLLÖVŐ:, Pomázi, Szilvási. SÁRGA LAP: Mezei, Kőházi, Pomázi, Vasas. KIÁLLÍTVÁ: Tátrai, Csatlós. Lendületes játékkal, jó iramban kezdődött a találkozó. 8. perc: A jobb oldali szöglet­rúgást Rézsó P. röviden öklözte ki, Oláh egyből lőtt, a gólvonalon álló Birinyi kezére pattant a labda, aki szögletre mentett. 12. perc: Kőházi 25 méteres szabadrúgása fölé szállt. 20. perc: Szilvási bal oldali szögletét Pomázi 5 méterről fe­jelte a kapuba. 0-1. 28. perc: Isdinszki 13 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. 42. perc: Oláh 22 méteres lö­vése kerülte el a kaput. Szünet után felgyorsultak az események. 50. perc: Tátrainak a második sárga lap után a pirosat mutatta fel a játékvezető. Az emberhátrányban lévő üvegesek megpróbálkoztak az egyenlítéssel, azonban az újszá- szi védelem Rézsó P. kapussal az élen mindent hárított. 60. perc: Bal oldali támadást követően Szilvási jutott helyzet­hez és élt a lehetőséggel. 0-2. 65. perc: Csatlóst is kiállította a sípmester. Ä hátralévő időben a kettős emberhátrányban lévő hazaiak igyekeztek szépíteni az eredmé­Pomázi (jobbról a második) gólt fejel fotó: gyurián nyen, próbálkozásaikat azonban nem kísérte szerencse. Simon Attila: - A mérkőzés után nehéz bármit is mondanom. Vígh Tibor: - Örülök a három bajnoki pontnak. Ifi: 0-3. Czene József