Nógrád Megyei Hírlap, 1998. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-30 / 75. szám

2. oldal Labdarúgó IVB I - IVB I/B 1998. március 30., hétfő NB I/B - Idegenben is megérdemelten győzött a gyors csatárait remekül kamatoztató vendéggárda „Kiütötte” vendéglátóját a Stécé csapata Budalakk KFC - SBTC 0-4 (0-1) Dorog, 1000 néző. VEZETTE: Dubraviczky 8 (Bajkai, Kovács P.). DOROG: Belányi 5 - Faragó 5 (Csapó 5), Róza 5, Herczku 5, Móra 5 (Vajda 5) - Bodó 5, Marczinkó 5, Bajkai 5, Takács 5 - Brandhuber B. 5 (Bozai 5), Czifferi 5. EDZŐ: Bozai Gyula. SBTC: Szabó 10 - Kecskés 6, Sági 7, Gyetvai 7, Nagy P. 6 - Gubán 7, Kajli 7, Palaticzky 5 (Csatlós -), Forgó 5 (Tamásy -) - Győri 8, Szabó II 7. EDZŐ: Kis Károly. GÓLLÖVŐK: Szabó II a 27., Győri az S3., a 77. és a 84. percben. SÁRGA LAP: Nagy P. (lerán­totta Bodót) a 25., Győri (felvágta Marczinkót) a 33., Palaticzky (letalpalta Mórát) a 42., Takács (felvágta Gubánt) a 72., Gyetvai (lerántotta Bodót) a 86. percben. SZÖGLET ARÁNY: 8:4 (2:2)! 27. perc: Szabó II a bal oldal­ról kapott jó labdát, majd két vé­dővel a „nyakán” addig-addig forgolódott, amíg lefordult róluk, és tíz méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 0-1. 53. perc: Szabó I hatalmas ki­dobását Szabó II kapta jobb olda­lon, az oldalvonal mellett. A csa­tár elfutott, majd keresztbe lőtte a labdát a bal oldalra, ahol a kapu felé robogó Győri fejjel maga elé tette a labdát, majd a kifutó Belá­nyi mellett tíz méterről a hálóba lőtt. 0-2. 77. perc: ismét villámgyors vendégtámadás futott a pályán. Ezűttal Forgó keresztlabdáját Győri tette mellel maga elé, nagy lendülettel kapura tört, majd ti­zenkét méterről a hálóba lőtte a labdát. 0-3. 84. perc: Szabó II mesterien ugratta ki Győrit, aki kapura hú­zott, majd négy méterről úgy lőtte a jobb alsó sarokba a labdát, hogy az az elfekvő kapust is érin­tette. 0-4. A mérkőzés első húsz percében fölényben játszottak a dorogiak, kis szerencsével a vezetést is megsze­rezhették volna. A tarjániak Szabó II nagyszerű egyéni alakítása után váratlanul szereztek gólt. A talála­tot után visszaesett a Dorog táma­Vác - Diósgyőr 2-0 (1-0) Vác, 3000 néző, vezette: Márton. Gl.: Schwarcz, Horváth. Sárga lap: Schwarcz, Lévai, ill. Farkas. Haladás - Videoton 3-1 (0-0) Szombathely, 7000 néző, vezette: Hanacsek. Gl.: Fehér, Baumgart­ner, Kovács, ill. Takács. Sárga lap: Balassa, ill. Császár, Dvéri. Gázszer - Győri ETO 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: Kurmai. Gl.: Tiber. Sárga dókedve, de utána ismét lábra kaptak a hazaiak, ám a vendég­védők csírájában fojtották el a ti­zenhatos vonala előtt a sokado- gatásos hazai próbálkozásokat. Azért így is akadt egyenlítési le­hetőség, de Bajkai a döntő pilla­natban nem találta el a labdát. Szünet után kettős cserét hajtott végre a Dorog, de mire a cserejá­tékosok belelendültek volna, a csapat megkapta a második gól­ját is. Ezután szétesett a hazai gárda, a tarjániak pedig kihasz­nálták, hogy gyors csatárokkal rendelkeznek. Hosszú, pontos lap: Korsós, Gogh, Csató J., ill. Salacz J. Piros lap: Gogh. Stadler - Kispest 2-2 (1-2) Akasztó, 3000 néző, vezette: Ha- nyecz. Gl.: Bajusz, Resko, ill. Medgyesi, Bárányos. Sárga lap: Farkas T. Siófok - Zalaegerszeg 1-0 (1-0) Siófok, 4000 néző, vezette: Arany. Gl.: Sallai. Sárga lap: Sal- lai, ill. Molnár, Szőke. Vasas - Békéscsaba 4-0 (2-0) labdákkal indították támadóikat, akik még kétszer sakk-matt hely­zetet teremtettek a dorogi kapu előtt. A hazai gárda szünet utáni játéka nagy csalódást keltett, ugyanakkor a vendégek a jól ki­dolgozott, nagyszerű taktikájuk­nak és a jó egyéni teljesítmé­nyeknek köszönhetően megérde­melt győzelmet arattak, vissza­vágva ezzel az őszi dorogi vere­ségért. Dubraviczky játékvezető jól vezette a mérkőzést. Bozai Gyula: - Pályafutásom legszomorúbb mérkőzése volt ez a mai. Én nagyon szégyellem magam, remélem, azok is így éreznek, akik a pályán voltak. Kis Károly: - Sok nehézségen kellett felülkerekednünk, de a csapat bizonyította, hogy olyan mint a „rock”: örök és elnyűhe- tetlen. Plachy Görgy, az SBTC Sportalapítvány kuratóriumának elnöke: - Csodálatos csapatot al­kotott szombaton a Stécé, a pá­Fáy utca, 3000 néző, vezette: Kiss B. Gl.: Váczi (2), Szilvesz­ter, Pál. Sárga lap: Maczó, ill. Fülöp, Futaki, Czipó. BVSC - Tiszakécske 5-1 (2-0) Szőnyi út, 1500 néző, vezette: Hajdó. Gl.: Erős, Rósa (2), Kiss, Fűzi, ill. Török. Sárga lap: Bon­darenko, Kiss, ill. Balia L., Tóth, Major. Piros lap: Major. Debrecen - Ferencváros 1-0 (1-0) Debrecen, 12 000 néző, vezette: Bede. Gl.: Szabó T. Labdába rúghatnak A jövőben licitálás útján megvásárolható az SBTC ha­zai mérkőzéseinek kezdő rú­gása. Az ajánlatokat a Stécé irodájában várják a 32^416- 455/211-es telefonszámon. lyán lévő játékosokon kívül én az edző teljesítményét is szeretném kiemelni. Kis Károly tizenkette­dik társukként mindvégig haj­totta és lelkesítette a játékosokat. (G. S.) További eredmények: Szeged- Dorozsma - Kaposcukor 1-0, Nyíregyháza - III. Kerület 2-0, Soproni FAC - Tiszavasvári 3-0, Pécs - Érd 1-1, Csepel - Tisza- újváros 1-1, Komló - Sopron Matáv 2-1, Dunaferr - Kaba 1-1, Kecskemét - Szolnok 3-1, Nagykanizsa - Paks 1-2. A bajnokság állása 1. Nyíregyháza 2515 9 139-1254 2. III. kerület 2514 6 559-2548 3. Matáv Sopron 2513 7 549-2246 4. Dunaferr 2512 7 637-2443 5. Nagykanizsa 2413 3 835-2642 6. Szeged-D. 2511 8 647-3541 7. Soproni FAC 2510 8 725-2638 8. Pécsi MFC 25 9 9 726-2136 9. Kaposcukor 2510 6 9 30-40 36 10. Érd 25 9 8 839-3135 11. Kaba 25 9 6 1026-2733 12. SBTC 25 9 61029-3133 13. Szolnok 25 8 8 935-4332 14. Kecskemét 25 9 41224-3431 15. Paks 25 7 12 622-2331 16. Komló 25 7 3 1523-4524 17. Tiszavasvári 25 4 91217-3321 18. Dorog 24 4 6 1423-3818 19. Csepel 25 4 61517-3818 20. Tiszaújváros 25 5 31726-5418 A bajnokság állása 1. Újpest 22 14 5 3 37-17 47 2. FTC 23 13 4 6 39-26 43 3. Győri ETO 23 12 7 4 31-18 43 4. Vasas 23 13 3 7 46-31 42 5. MTK 22 11 6 5 37-20 39 6. Vác 23 11 4 8 32-25 37 7. Gázszer 23 8 10 5 36-26 34 8. BVSC 23 9 7 7 34-28 34 9. Diósgyőr 23 10 3 10 32-25 33 10. Debrecen 23 9 6 8 32-29 33 11. ZTE 23 9 3 11 41-34 30 12. Siófok 23 9 3 11 25-28 30 13. Haladás 23 6 6 11 30-35 24 14. Békéscsaba 23 6 5 12 16-41 23 15. Videoton 23 5 7 11 32-35 22 16. Kispest 23 6 3 14 22-39 21 17. Tiszakécske 23 4 7 12 26-56 19 18. Stadler 23 3 7 13 19-44 16 Az MTK - ÚTÉ meccset ma játsszák. Győri (jobbról) három, Szabó II egy gólt lőtt a mérkőzésen Labdarúgó NB I, 23. forduló - Négygólos különbség a Fáy utcában és a Szőnyi úton „Felnégyelte” a Vasas a Békéscsabát Kézilabda 7. oldal 1998. március 30., hétfő Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak Negyedórányi egyenlőség Bgy. Kábel - Gyöngyösi Főiskola 18-28 (7-15) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 300 néző, vezette: Ba­kos, Holtian. Bgy. Kábel: Ocsovai - Bán 3, Abay 2, Tillmann 3, Kis E„ Ko­vács G. 6, Kecskés 1. Csere: Szukán (kapus), Kovács K., Ko­vács J., Géczi 2, Jakubecz, Spe- cziár, Lambek. Edzők: Kovács József, Lombos István. Az eredmény alakulása: 14. perc: 6-6, 26. perc: 6-12, 34. perc: 9-15, 46. perc: 15-22, 55. perc: 17-26. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4. Kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc. Nagyon készültek a tavaszi szezon első mérkőzésére a kábe­lesek. Az éllovas gyöngyösieket fogadó gyarmati legénység fo- gadkozott: visszavágnak az őszi fiaskóért a Heves megyei gárdá­nak. Tartották is magukat egy jó negyedóráig, a találkozó elején felváltva estek a gólok. A tizedik percben még vezetett a Kábel, öt- négyre. Nem sokan gondolták akkor, hogy először és utoljára. Hat-hatnál még együtt volt a két csapat, de ekkortól a főisko­lások, úgy hagyták állva Báné- kat, hogy tizenkét perc alatt még gólt sem dobtak a gyarmatiak. Lombos mester időkérésekkel próbálta megtömi a vendégek lendületét, ám ez sem segített csapatán. Egyszerűen nem tudtak mit kezdeni Laurencz László csa­patának nyitott, szinte a kilences elé kitolt védekezésével, akik a hazai szélsőket szinte a felező­vonalra kényszerítették vissza. Szünet után védekezésben a Kábel is váltott. A főiskolás átlö­vőket követő emberfogással őriz­ték. Öt percig úgy tűnt, felzár­kóznak Tillmannék, de a támadá­sokban rendre bosszantó hibákat vétettek, a kihagyott helyzetek után pedig a vendégek éltek a tál­cán kínált lehetőséggel, s gyorsan visszaállt az eredeti „rend”. Sajnos, a végére a hazaiak szemszögéből megalázó vereség lett a küzdelem vége. Lombos István: - Mi gyengéb­ben, az ellenfél jobban játszott a vártnál. Egy jobb csapattól meg­érdemelten kaptunk ki, de előre kell nézni. Kanyó Ferenc Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak Igazságos pontosztozkodás Gazdagrét - St. Építők 19-19 (10-8) Budapest, 50 néző, vezette: Bo- nifert, Horváth. St. Építők: Kiss - Hadfi 2, Márta 7/2, Palencsár 4, Kisba- lázs, Petreczky 4/1, Berta. Csere: Kongorácz (kapus), Ur- bán, Szabó A. 2, Pádár, Szum- mer, Bártfai. Edző: Szabó At­tila. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3. Kiállítások: 6 perc + 2 kizárás, ill. 14 perc. A mérkőzés alakulása: 10. perc: 3—4, 20. perc: 5-6, 25. perc: 7-7, 41. perc: 11-11, 52. perc: 14—16, 57. perc: 17-17. A mérkőzés tétje rányomta bélyegét a játékra. Mindkét csapat nagyon idegesen kez­dett, a hazaiak csak büntetőből voltak képesek bevenni a kitű­nően védő Kiss János kapuját. Az Építők ziccereinek felét a kapuba, a másik felét a kapu mellé, fölé lövöldözte, így egyik csapat sem tudott na­gyobb előnyt szerezni. Az első félidő közepétől a vendégek nagyon fegyelmezet­ten és jól játszottak. Sokszor nem is a hazaiak okoztak meg­oldhatatlan feladatot az Építők számára, hanem az indiszponál- tan működő játékvezetők, akik számolatlan hibát vétettek. A második játékrészben to­vább folytatódott a nagy küzde­lem, az egyenlő erők harca. Egyik csapat sem tudott kibon­takozni, jelentős előnyt sze­rezni. Fej fej mellett haladtak az utolsó percig, a tarjániak számára a döntetlent Márta büntető-gólja hozta meg. Egyik csapat sem volt még csúcsformában. Egyenlő erők küzdelmében, sok hibával tarkí­tott mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Szabó Attila: - A kezdeti idegességet levetkőzve az első félidő középétől fegyelmezet­ten és jól játszottunk annak el­lenére, hogy volt időszak, ami­kor három mezőnyjátékosunk volt a pályán. A játékvezetők rengeteg hibával működtek. Gratulálok a csapatnak a muta­tott játékhoz és az idegenben szerzett egy ponthoz. M. F. Kézilabda, NB II, Északi csoport, nők - Küzdelmes mérkőzést játszottak a faiparosok Büntették a vendégek a hazaiak megingásait Salgótarjáni Faipari FC - Gödi SE 26-32 (13-16) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Gólya, Péli. St. Faipari FC: Csíki - Mag 2, Kovács 3, Kériné 2, Marcsokné 5/1, Szabó Zs. 8/1, Princz 3. Csere: Cinger (kapus), Téglási 2, Fodor, Lokotka 1. Edző: Zorga Zsuzsa. Gödi SE: Kiss - Dorotka 3, Szabó A., Dankó A. 1, Debreceni 4, Dinka 3/2, Gyetván 14. Csere: Né- methné 2/1, Dankó B., Madár 5. Megbízott edző: Balassa Tibor. Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3. A mér­kőzés alakulása: 10. perc: 3-5, 21. perc: 9-12, 27. perc: 12-16,40. perc: 18-19,50. perc: 22-24,55. A vendégek kezdték jobban a ta­vasznyitó összecsapást, a negye­dik percben Gyetván találatai ré­vén 2-0-ra elhúztak. Szerencsére nem késett a válasz sem, a lendü­letesen játszó Szabó Zs. két gól­jával egyenlővé tette az állást. Hullámzott a játék, mind a két csapat nagy erővel vetette magát a küzdelembe. A faiparos lányok támadásaiba a nagy akarással együtt a szokottnál több techni­kai hiba csúszott, amiből a ruti­nos gödi gárda a félidő közepére újból háromgólos előnyt szerzett, majd fokozatosan növelték az előnyüket. A félidő utolsó perce­iben azonban a tarjániak zsinór­ban lőtt három góljukkal csök­kentették a hátrányukat. perc: 22-28. A második játékrész elején a hazaiak óriási iramot diktálva felzárkóztak egy gólra (18-19). A félidő közepén azonban újra jöttek a technikai hibák, ziccerek maradtak ki és egy-két vitatható játékvezetői ítélet is a hazaiakat sújtotta. Hat góllal elhúztak a Pest megyeiek, s hiába egyenlí­tődött ki a félidő második felére a játék, hiába estek felváltva a gó­lok - a gödiek tartották előnyü­ket. Közepes színvonalú, de az át­lagosnál nagyobb iramú mérkő­zést játszott a két körülbelül azo­nos képességű csapat, azonban kiütközött a két együttes közötti technikai és rutinkülönbség. Ez pedig sorsdöntőnek bizonyult. Biztató Játékot mutattak a szezonnyitón a Faipari FC lányai­asszonyai korábbi felvétel Zorga Zsuzsa: - Az első tava­szi találkozót végigküzdve is alulmaradt a csapat. El kell hin­niük a lányoknak, hogy a kézi­labda küzdősport. Egy nagyon rutinos gödi csapat ellen hat gól­lal maradtunk alul, mert rengeteg technikai hibával játszottak a lá­nyok és sok ziccert kihagytunk. Csiki és Szabó Zs. játéka dicsér­hető. Mulicza Ferenc