Új Nógrád, 1991. október (2. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

8 SPORTTUKOR 1991. október 14., hétfő Heinrich leköszönt • Budapest. Heinrich Róbert, a Bp. Honvéd férfi kosárlabda­csapatának kapitánya bejelen­tette, hogy a továbbiakban nem kíván a válogatottban szere­pelni. A 32 éves játékos eddig 191 alkalommal szerepelt címe­res mezben és nemzeti csapa­tunk egyik legjobbjának számí­tott. Kiválása érzékeny veszte­ség az Európa-bajnoki közép­döntőre készülő csapatunknak. Tragikus „Fáraó” • A Fáraó autós és motoros raliról a két halálos áldozat után- a hét közben két francia, Le- peltier és Leroux vesztette életét- most egy súlyos sérülésről ér­kezett jelentés. A belga Ickx másodpilótáját, Christian Tarint egy baleset során súlyos égési sérülésekkel, helikopterrel szál­lították egy asszuáni kórházba. Büntet az UEFA • Zürich. Az UEFA illetékes bizottsága meghozta a fegyelmi ítéleteket az európai kupák első fordulójában történtekért. A ki­állított Puglits Géza (Vác) és Palaczky János (Pécs) két mér­kőzésről szóló eltiltást kapott. Forma-1 hírek • Zajlik az élet! Bár még egy hét van a következő, suzukai Japán Nagydíjig, a színfalak mögött sok minden történik. Már végleges, hogy lesz jövőre Magyar Nagydíj, augusztus 16-án. A magyaroknál bánato­sabb lehet viszont Nelson Pi­quet. Piquet-t menesztették a Benettontól, így a 39 éves há­romszoros világbajnok valószí­nűleg befejezi F-l-es pályafu­tását. Jó hír, hogy felépült Alessandro Nannini, a tavaly helikopterbalesetet szenvedett olasz pilóta, s már versenyau­tóba ült visszavarrt karjával, bár visszatérésére a Forma-1 vilá­gába még várni kell. Verik a Bayernt • München. Sörén Lerby sem tudott csodát tenni az egykori csodacsapattal, a Bayern Mün­chennel. Még meg sem száradt a tinta edzői szerződésén, máris fiaskó érte csapatát — ezúttal a Borussia Dortmundtól kaptak ki 3-0 arányban, ráadásul ismét hazai környezetben. Bár az Olimpiai Stadion közönsége ehhez már lassan hozzászokhat: a Bundesliga idei küzdelemso­rozatában ötödször kaptak ki kedvenceik otthon. Evert gyermeke • Fort Lauderdale. Egészsé­ges fiúgyermeknek adott életet Chris Evert, minden idők egyik legjobb teniszezőnője. A 36 esztendős amerikai, aki 1989-ben vonult vissza a ver­senyzéstől, szombaton szülte meg Alexander Jones nevű gyermekét, aki 56 cm-rel és 3800 grammal látta meg a nap­világot. Magyarok nyerték a Nemzetek Díját ® Wiener Neustadt. Nagysze­rűen szerepeltek a magyar ökölvívók a bécsújhelyi verse­nyen. Mizsey György (67 kg) és Elekes Tamás (81 kg) az első, Barta Zsolt (57 kg) a má­sodik helyen végzett, az 57 ki­logrammos Kalocsay Zoltán pedig bronzérmes lett. A Nem­zetek Díját Magyarország nyerte, Írország előtt. Mizsey lett a torna legjobb ökölvívója. Labdarúgó NB II Darabokra hullott a síküveg Salgglas - Bagi SE 0-2 (0-0) Balga lövése sem talált célba Kosárlabda NB I, férfiak Szoros vereség az éllovastól Pécsi VSK - SKSE 79-72 (41-39) Salgótarján, 1000 néző, v.: Nagy I. (Ádám, Mester). Salgglas: Hiesz 4 — Babcsán 5, Juhász 6, Gyetvai 5, Hó- mann 4 — Zsély 5, Kajli 6, Balga 6, Stark 5 — Gubán 3, Balog Z. 3. Edző: Dávid Ró­bert. Bag: Lippai 6 — Mészá­ros 6, Ecker 6, Mayer 6 — Lénárt 7, Nagy P. 6, Rózsa­völgyi 6, Mundi 7, Balogh Cs. 6 — Borgulya 7, Magyar 7. Edző: Both József. Csere: Balog Z. helyett Mis- kolczi (3) és Stark helyett Hodúr (4-2=2) a 59. percben. Góllövők: Borgulya az 51., Lénárt a 65. percben Sárga lap: Ecker a 19., Stark a 45., Borgulya a 70. percben. Kiállítva: Hodúr a 88. perc­ben. A hazai együttes lépett fel támadólag, az első lövést mégis a vendégek küldték kapura Borgulya révén, de a labdát Hi­esz hárította. Elénk iramban, de szemre nem valami tetszetősen folyt a küzdelem. A 23. percben Gubán lépett ki középen nagyszerű helyzet­ben, de 12 méterről az elébe fekvő kapus lábába vágta a lab­dát. Harcias, de unalmas, kie­gyenlített mezőnyjátékkal teltek a percek. A 41. percben Kajli 16 méteres lövése arasznyival csú­szott el a jobb sarok mellett. Szünet után 6 percig nem tör­tént semmi, de az 51. percben semmilyen hatalom nem men­tette meg a hazaiak kapuját a góltól. Nagy P. száguldott el a jobb oldalon, középre vágta a labdát, ahol az érkező Borgulya 8 méterről a bal sarokba bom­bázott. 0—1. Egy perc múlva máris egyen­líthettek volna az üvegesek, de Gyetvai 5 méteres lövését a vé­dők kifejelték. Erőlködött a hazai együttes. Hodúr gólját érvénytelenítette les címén a játékvezető, majd a 63. percben Balga 18 méteres szabadrúgását mentette a bal sa­rok elől a vendégportás. Két perc múlva a hazaiak fe­nékig ürítették a keserű poharat. Magyar ugrott meg a bal olda­lon, éles szögből leadott lövését Hiesz szögletre ütötte. A bea­dásnál a hazai hálóőr a labda alá „sétált”, így Lénárt közvetlen közelről zavartalanul fejelhetett a hálóba. 0-2. A folytatásban a mozgékony vendégek gyors elfutásaikkal teljesen szétzilálták az öregu­rasnak tűnő tarjáni védelmet. A 72. percben Magyar bom­balövését Hiesz jó érzékkel há­rította, négy perc múlva a túlol­dalon Hodúr vágott egy beadást a léc fölé. A 79. percben Mundi a tizenhatos bal oldali sarkáról parádés mozdulattal a felső lécre emelte a labdát. Hét perc elteltével Juhász fejelt tiszta helyzetből a kapus kezébe. Az­tán Zsély a kapust is kicselezte, de lövését a védők kivágták a gólvonal elől. Az utolsó percekben rákap­csolt a hazai együttes, de akkor már semmi sem sikerült. Ráa­dásul két perccel a lefújás előtt Hodúr szabálytalanságért a kiál­lítás sorsára jutott. Ezen a délutánon a Salgglas válsága tovább mélyült. De hol van a vége?! Dávid Róbert: — Ez a játék csatárok nélkül nem megy! Both József: — Egy csapat­nak akkor van igazi tartása, ha idegenben győzelmet arat. Balás Róbert * * * A Keleti csoport további eredményei: DVSC - Nyíregy­háza 0-0, Miske - Szeged 0-1, Kecskemét - Budafok 2-3, Hajdúnánás - Kazincbarcika 2- 1, Szolnok - Eger 0-0, Hatvan - Kaba 2-0, Szarvas - Békés­csaba 1-5. A bajnokság állása 1. Szeged 8620 13-2 14 2. B.csaba 8 5 1 2 22- 8 11 3. Ny.egyh. 85 1 2 13-6 II 4. Hatvan 8431 10-5 11 5. Kaba 8 4 3 1 15- 9 10 6. H.nánás 8332 8-9 9 7. DVSC 8242 14-8 8 8. KSC 8242 9-9 8 9. Bag 83 23 11-12 8 10. Szarvas 8 2 33 9-14 8 11. Eger 8 2 3 3 10-16 7 12. K.barc. 8305 10-13 6 13. BMTE 8 2 15 10-19 5 14. Szolnok 8 2 1 5 5-16 5 15. Salgglas 8 1 25 5-12 4 16. Miske 8035 6-12 3 Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző, v: Faidt, Rátvay. PVSK: Füzy (14), Klimov (14), Czigler (13), Hoffmann (2419), Tyaguszov (713). Cs: Ihász (4), Sipos (3). Edző: Varga Ferenc. Salgótarján: Hivrenko (16), Borók (15), Fekete (5), Molnár (20), Földesi (12112). Edző: Ta­tár István. A mérkőzés első perceiben kínlódtak a hazaiak, akik nem bírtak a mozgékony salgótarjáni játékosokkal. A vendégek kez­dettől egyszerű és eredményes játékra törekedtek, nem cifráz­ták a helyzeteket. Sokat hibáz­tak a vasutasok, ezeket a vendé­gegyüttes rendre ki is használta. A pécsiek szenvedése egé­szen az utolsó tíz percig tartott, a hajrára azonban látványosan feljavultak, és fordítani tudtak. Egyre nagyobb formába lendült Czigler is, a pécsiek 210 centi- méteres óriása, aki a két új pécsi szerzeménnyel, az irányító Kli- movval, és a szintén 2 méter fölötti Tyaguszovval együtt az utolsó percekben teleszórta a vendégek kosarát. Sokat segített Hajdúszoboszló. A tovább­jutást jelentő első három hely sorsa szombaton, a zárónap előtt eldőlt a női sakkvilágbaj­noki zóna versenyen. Verőd Zsuzsa, valamint a két román hölgy, Foisor és Nutu léphetett magasabbra. így vasárnap már csak a minél jobb helyezése­kért, és az ezzel járó több pénz­díjért folyt a küzdelem a Geot­a hazai együttesen, hogy Ihász­ban még volt annyi energia, amivel a vége felé fel tudta pör­getni a játékot. Ekkorra már a salgótarjániak kezdtek elfáradni és egyre töb­bet hibázni, amit csak tetézett, hogy annyi személyi hibát gyűj­töttek be a végére, hogy a ki­pontozódóstól tartva már nem mertek „odanyúlni” a pécsiek­nek. Egy darabig úgy tűnt, hosz- szabbítás lesz a dologból, de végül is a rutin és a küzdeni akarás sikerrel koronázta a pé­csiek számára a találkozót. Nehéz győzelmet aratott a lis­tavezető, de bebizonyították, hogy tudnak fogglal-körömmel is küzdeni. Varga Ferenc: — Az első igazán nehéz mérkőzés- sünkön végül is nyertünk, de keservesen. Egy-két játékosom teljesítménye nagyon gyenge volt. Tatár István: — Becsületesen küzdöttünk, erőn felül teljesített a csapat, mert helytállt ilyen tar­talékos felállásban is. Minden játékosunk dicséretet érdemel. Szűcs Zsolt Verőci továbbjutott Alapítvány az NB ll-es labdarúgásért Számlavezető: OTP Nógrád Megyei Igazgatóság SäRjÖfäfjäni'Piok Számlaszám: OTP 751-5244-3 Támogatásával a SALGGLAS Salgótarján NB ll-es labdarúgó-szakosztályának működését segíti. Köszönjük. Az alapítványt támogatja az AXEL SPRINGER— Magyarország Kft. Nm.-i Irodája. Labdarúgó NB III, Mátra-csöpört Horváth Zsolt: mesternégyes! SBTC—NAGYRÉDE 5 - 1 (1-0). Salgótarján, 150 néző, v.: Farkas. SBTC: Szén — Tresó, Gyetvai, Sági, Váradi — Né­meth, Gáspár (Tamási), Forgó — Szládek, Horváth, Hunyás. Edző: B. Kovács Zoltán. 24. p.: Sági lövésre szánta el magát 30 méterről, s a vizes labda nagy erővel a bal sarokba vágódott. 1-0. 50. p.: Kisbali átadását Skoda négy méterről passzolta a há­lóba. 1-1. 58. p.: Jobb oldali beívelést követően Horváth 6 méterről volt eredményes. 2-1. 72. p.: Hunyás robogott el a bal szélen, középre játszott lab­dáját Horváth a kapu közepébe vágta. 3-1. 79. p.: Kisebb "tűzijáték" vé­gén Horváth 6 méterről lőtt a bal felső sarokba. 4-1. 83. p.: Ezúttal Gáspár húzott el a bal oldalon, középre ívelt, s az ismét ott tanyázó Horváth a kapu közepébe fejelt. 5-1. A három volt stécést (Kür­tösi, Kisbali, Skoda) felvonul­tató vendégek 1-1 után akár a vezetést is megszerezhették volna, de a remek napot kifogó Szén védései és Horváth talála­tai szertefoszlanák pontszerző álmaikat. A hevesiek hevessé­gét jelzi, hogy a játékvezetővel folytatott vitáik után a 75. perc­ben Molnár, a 90. percben Skoda jutott a kiállítás sorsára. Jók: Horváth, Hunyás, Sági, Szén. Ifi: 7-2. * * * SVT SC - JÁSZBERÉNY 1-1 (1-1). Salgótarján, 200 néző, v.: Szabad. SVT SC: Rigó — Sági, Hajdú, Simon, Bozó (Radics) — Oszvald, Fancsik, Tóth T., Oláh S. — Sváb (Boda), Mánczos. Edző: Szalay Miklós. 15. p.: Simon hazaadása le­ragadt a vízben. A kétségbeeset­ten kirohanó Rigó még elrúgta a labdát a befutó csatárok elől, de kicsúszott alóla a talaj, igy Szántai könnyedén guríthatott 20 méterről az üres kapuba. 0- 1. 32. p.: Megint a „mocsár” volt a főszereplő. Simon vállal­kozott lövésre 23 méterről, a labda megállt az ötös tájékán. Mánczos berobbant, első pró­bálkozása még elakadt, de má­sodszorra már a bal alsó sa­rokba gyötörte a játékszert. 1-1. Óvatosan láttak munkához a mérkőző felek, negyedórán ke­resztül nemigen történt semmi a pályán. A váratlanul esett ven­déggólt követően mind a két együttes ritmust váltott. Iram- dús, változatos volt a játék, melyben inkább a hazaiak vitték a prímet, majd némi szerencsé­vel, de egyenlítettek. Szünet után rákapcsoltak a vendégek, kevés érintésből álló gyors támadásokkal kísérletez­tek. Aztán fordult a kocka, szo­rongatni kezdtek a hazaiak. Előbb Fancsik lábában maradt a meccslabada, majd Oláh sze­rezhette volna meg fejjel a győztes gólt, de az SVT szá­mára a döntetlen is értékes eredménynak számít. Jók: Hajdú, Oláh S„ Mánc­zos, Rigó. Ifi: 2-3. * * * DUNAKESZI — SKSE 3-3 (0-1). Dunakeszi, 500 néző, v.: Tóth B. SKSE: Oláh — Rigó, Mihály, Andó — Turányi, Bódi, Bérezi (Forgács), Dóra, Kaliczka — Smelkó, Tőzsér F. Edző: Horváth Gyula. 35. p.: Tőzsért vágták fel a hazai kaputól 17 méterre. A szabadrúgást Bódi a bal felső sa­rokba vágta. 0-1. 55. p.: Tóth futott el a bal ol­dalon, lövésszerű beadását Tör- teli 8 méterről a bal felső sa­rokba lőtte. 1-1. 57. p.: Steidl Á. középen ki­bújt a védők között, Törteti elé játszott, aki a kimozduló Oláh mellett a kapu közepébe gurí­tott. 2-1. 67. p.: Mihály hosszú indítá­sát Bódi a kiugró Smelkó elé csúsztatta, s a tarjáni csatár a jobb sarokba helyezett. 2-2. 76. p.: Turányi a tizenhatoson belül lerántotta Törtelit. A meg­ítélt büntetőt a sértett értékesí­tette. 3-2. 84. p.: Smelkó átadását Dóra kapta a hazai térfél közepén, egy jó csellel tisztára játszotta magát, majd húsz méterről a jobb felső sarokba bombázott. 3-3. A harmadosztályban ritka jó színvonalú összecsapáson 70 percig a Kohász irányította a já­tékot, de eg-y kétperces rövi­dzárlat miatt nagyon igyekez­niük kellett, hogy megmentsék az egyik pontot — ami végül Dóra hatalmas lövésével sike­rült is. Jók: Mihály, Bérezi, Dóra, Kaliczka, Smelkó. * * * GÖDÖLLŐ — BALASSA­GYARMAT 2-0 (1-0). Gö­döllő, 1000 néző, v.: Bartos. Ba­lassagyarmat: Szunyogh — Ja- szik, Tóth, Orgoványi, Pau- mann — Varga V. (Varga Gy.), Mátyás, Szabó, Molnár, Sza- lánszki — Zsidai (Várszögi). Edző: Kiss László. 25. p.: Seregi 25 méteres bombája a bal felső sarokban kötött ki. 1-0. 35. p.: Tíz főre fogyatkoztak a gyarmatiak: Tóth - miután már volt egy sárgája - utánrú- gásért mehetett zuhanyozni. 58. p.: Jobb oldali hazai akció végén Szász mellel levette a labdát, majd közelről a hálóba vágta. 2-0. 80. p.: Grezsák egy szöglet­rúgásnál belekönyökölt ellenfe­lébe, amiért ugyancsak "kiér­demelte” a piros kártyát. A sérülésektől és betegségek­től sújtott vendégcsapat végig egyenrangú ellenfele volt a lis­tavezetőnek, de a gólhelyzete­ket elhibázták. Jók: Szunyogh, Orgoványi, Szalánszki. * * * További eredmények: Béla­pátfalva—Szolnoki Cukor 2-1, Törökszentmiklós—Tamale- lesz 3-0, Gyöngyös—Volán Rákóczi 3-1. A Sajóbábony — Heréd-Apci Vasas találkozó elmaradt. A bajnokság állása: 1. Gödöllő 8 7-1 18- 6 14 2. Jászber. 852 1 28- 7 12 3. SBTC 851219-15 11 4. Sz.Cukor 8422 14- 6 10 5. Gyöngyös 8422 12- 6 10 6. Dunakeszi 8422 14- 9 10 7. SVT SC 833210- 8 9 8. SKSE 8 3 3 2 13-14 9 9. Tsz.mik. 83 2 2 13-10 8 10. Bélapát. 8233 9-11 7 11. Nagyréde 82 1 5 7- 13 5 12. Bgyarmat 82 1 5 5-21 5 13. V.Rákóczi 8 1 25 9-17 4 14. T.lelesz 8 1 2 5 5-18 4 15. Heréd 7 115 4-15 4 16. S.bábony 6-33 2- 5 3 i 1 r -f /Megyei napilap. Főszerkesztő: SULYOK LÁSZLÓ. Föszerkesztő-helyettes:KELEMEN GÁBOR. Kiadó: Axel Springer-Magyarország / i [ * 1 * / d • [ • I Kft. Nóqrád Megyei Irodája. Felelős kiadó: KULCSÁR JÓZSEF irodavezető. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Salgótarján, Palócz Imre ' tér 4. Postafiók: 96. Telefon: 32/16-455. Telefax: 32/12-542. Telex: 229109. Főszerkesztő 32/10-589. Sportrovat:32/14-596. Esti nyomdai szerkesztői ügyelet: 10-869. Irodavezető: 32/12-542. Hirdetési osztály: 32/11-504. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármely hírlapkézbesítö postahivatalnál, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelöfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) — Budapest XIII., Lehel út 10/a. 1900 — közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR Postabank Rt. 219—98636 021—02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, negyedévre 735 forint, egy évre 2940 forint. Előállítja a Nógrád Megyei Nyomdaipari Vállalat, 3101 Salgótarján, Palócz Imre tér 4. Telefon: 32/I7-I77,10-379, 10-233. Felelős vezető: KELEMEN GÁBOR igazgató, HU ISSN 0865—9095. Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza! KÖVETKEZŐ SZÁMUNKBAN: Nem mindennapi eset Hollókon Bizalmatlansági indítványt terjesztett be maga ellen Hollókő pof gát im stei• herm Szálló különtermében. A várakozáson alul szerepelt Mádl Ildikónak nem kell végleg lemondania zónaközi döntős álmairól. A november elejei szabadkai versenyen ugyanis a 22 éves sportolónő világranglis- tás helyezése alapján az első tar­talék, így - visszalépés esetén - hajdúszoboszlói eredménye el­lenére indulhat.