Új Nógrád, 1991. szeptember (2. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-09 / 211. szám

8 wzFTnm SPORTTÜKÖR 1991. SZEPTEMBER 9., HÉTFŐ Labdarúgó Nfy II. Újabb kínos kudarc Kecskeméti SC—Salgglas 2—7 0-0) Bocsát nem hívták Bocsó Norbertról, a Somos labdarúgójáról szombati lapunk­ban megírtuk, hogy kiállították, de a fegyelmi bizottság nem tár­gyalta ügyét, mert a játékos nem jelent meg a tárgyaláson. Eddig így igaz. Csakhogy a fiú azért maradt távol, mert a szövetségből semmiféle értesítést nem kapott arról, hogy mikor és hol kell megjelennie! Apc fuzionált Az Apci Vasas NB III-as labdarú­gócsapata hét közben fuzionált a herédiekkel, így a következőkben már Heréd—Apci Vasas néven szerepel a bajnokságban, és hazai mérkőzéseit ezentúl Heréden rendezi meg. Sabatinit eltiltják? Gabriela Szabatinit, az argen­tin teniszkirálynőt nem engedik indulni a barcelonai olimpián — jelentette ki az argentin szövetség egyik vezetője. A kilátásba he­lyezett eltiltás oka, hogy a szép Gabi többször is megtagadta az indulást a Federation Kupán. Szeles a győztes Szeles Mónika, a fiatal jugo­szláviai teniszezőnő nyerte meg az USA nemzetközi nyílt tenisz- bajnokságának női egyes számát, miután a döntőben 7—6 (7—1), 6—1 arányban győzött a veterán Martina Navratilova ellen. Lottónyere­mények A 36. játékhéten öttalálatos szel­vény nem volt, a Telelottóra átvitt öt­találatos nyereményalap 7 045 657 forint. Négyesekből 27 darabot talál­tak, nyereményük egyenként 521 901 forint. Hármasokból 4026 db, nyere­ménye 2917 forint, kettesekből 118 959 db, nyereménye 118 forint. A közölt adatok nem véglegesek, a nyeremények ellenőrzése még tart. Juhász — felfüggesztve! Juhász Istvánt, a Salgglas lab­darúgóját kiállították a múlt heti. Hatvan ellen vívott kupamérkő­zésen. Az MLSZ fegyelmi bizott­sága a tarjáni középhátvéd ügyé­ben a következő határozatot hozta: Juhászt 2 mérkőzésről eltiltották, a büntetés letöltését viszont december 31-ig felfüg­gesztették. Boyern-siker A Bayern München labdarúgócsa­pata eleddig elég gyengén szerepelt a Bundesligában. A hét végén a bajorok a bajnok Kaiserslautem együttesét fogadták és köszörültek némelyest a hírnevükön esett csorbán, hiszen 1— 0 arányban legyőzték ellenfelüket. De 8 forduló után így sincsenek (még?) a dobogón. Blohin füllentett Oleg Biohint, az egykori kivá­ló szovjet labdarúgó 315 dolláros büntetéssel sújtotta egy nicosiai bíróság, mert valótlanságokat mondott kihallgatása során. Azt állította ugyanis — a valósággal ellentétben, hogy egy szerződés­re nem ő írta rá a nevét, hanem valaki hamisan kanyarította oda. Kecskemét, 600 néző, vezette: Kincses (Veress, Bába). KSC: Erdei — Gál, Safranyik, Fekete, Kovács — Szabó, Farkas, Torba- vecz, Tóth F. — Pauk, Tóth Cs. Edző: Losonczi László. Salgglas: Hiesz — Zsély, Babcsán, Juhász, Hómann — Stark, Králik, Kajli, Balga — Gubán, Balog Z. Edző: Dávid Róbert. Csere: Szabó helyett Márton a 40., Stark helyett Pápai, Kajli helyett Laczkovich az 54., Torba- vecz helyett Valter a 88. percben. Sárga lap: Babcsán a 60., Zsély a 61. percben. 2. perc: Hiesz kapus zavarában a visszafelé ballagó Pauk elé dobta a labdát, aki annyira meglepődött, hogy az üres kapu helyett a lesen álló társának továbbította, és így odalett a helyzet. 22. perc: Tóth F. beadását a másik Tóth, Csaba visszafejelte, a labda a védők lábai között Pauk elé gurult, aki 7 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1—0. 38. perc: Gubán villámgyors elfutása után -lapos lövését a kapus mentette. 49. perc: Pauk a saját térfelén elvesztette a labdát. A gyors ellentámadás során Gubán kiug­ratta Balogot, aki lefutotta a kecskeméti védőket és a bal sarokba lőtt. 1—1. 56. perc: Tóth F. magas bea­dását Tóth Cs. visszafejelte, Szabó 18 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt. 2—1. 58. perc: Jobb oldali szabadrú­gás után a lesen álló Balga a hálóba lőtt, a játékvezető gól helyett kifelé ítélt szabadrúgást, Balga megsértette a sípmestert, aki kiállította! BVSC-Ferencváros 0-0. Népstadion, 12 000 néző, v.: Molnár L. Váci Izzó-Diósgyőr 5-1 (1-1). Vác, 3000 néző, v.: Vad. Gl.: Szalai (11-esből) a 40., Danes (öngól) a 48., Orosz az 58., Simon a 60., Orosz a 88. ill. Huszák a 24. p. Videoton-Üjpest TE 1-1 (0-1). Székesfehérvár, 4000 néző, v.: Roxin. GL: Földes a 88. ill. Eszenyi a 16. p. Pécsi MSC-Győri Rába ETO 2-0 (1-0). Pécs, 8000 néző, v.: Varga L. Gl.: Balog (11-esből) a 9., Mörtel a 78. P­Vasas-Siófok 1-2 (0-0). Fáy u., 5000 néző, v.: Puhl. GL: Coco-Aires a 89. ill. Wolf a 48., Gregor a 68. p. Zalaegerszeg-T atabány a 1-1 (0-1). Zalaegerszeg, 5000 néző, v.: Kiss G. GL: Fújsz a 90. ill. Váczi a 18. p. A 3. forduló eredményei: Kele­ti csoport: Salgó Öblös—N. Volán 3—0, ÖMTE—Nagybá- tony 0—2, Somos—Mátranovák 1—1, Palotás—Kisterenye 1—0, Tar—Karancslapujtő 3—0, Ka­zár—Pásztó 1—2. Nyugati cso­79. perc: Balog bal oldali éles lövését Erdei egy reflexmozdu­lattal ütötte szögletre. 81. perc: Gubán beadását Juhász a jobb alsó sarok felé fejelte, a kecskeméti kapus gyors vetődéssel mentett. Meglepően kis számú közön­ség előtt az első negyedórában kapkodott a vendégek védelme és ekkor több gólhelyzet is kialakult kapujuk előtt. A kecskeméti vezető gól után támadott a salgó­tarjáni csapat, mezőnyfölénybe került, a fordulás után pedig gyorsan egyenlített. Az újabb hazai vezető gól után ismét nagy fölénybe került a vendégegyüttes, de a kecskeméti védelem — és főleg Erdei kapus — minden próbálkozást hárított. Jók: Erdei, Safranyik, Farkas, Pauk, ill. Hiesz, Gubán, Balog Z. Losonczi László: — Születés- napi ajándékot kaptam csapatom­tól, és hosszú idő után ez az első győzelmünk. Dávid Róbert: — A második félidőben mi voltunk a jobbak és a játékvezető jogos góltól fosztot­ta meg csapatunkat! Szabó Zoltán A labdarúgó NB II. harmadik fordulójából már szombaton le­játszottak egy mérkőzést, a Keleti csoportban a Békéscsaba 2:0-ra verte a Nyíregyházát. Keleti csoport: Kazincbarcikai Vegyész— Kábái Egyetértés 0:1 (0:0) Mis­kei Tsz SK—Szarvasi Vasas Spartacus 2:2 (1:2) BMTE— Törley—Szolnoki MÁV MTE 1:3 (0:2) H. Bocskai—Hatvan— DEKO 0:0 Haladás-Veszprém 0-1 (0-1). Szombathely, 10 000 néző, v.: Nagy IIJ. GL: Bánki a 14. p. Kispest-MTK-VM 0-3 (0-2). Bozsik-stadion, 12 000 néző, v.: Bay. GL: Horváth Cs. a 6., Pölöskei a 30. és a 66. p. A bajnokság állása l.Vác 3 2 1 0 8-3 5 2. Pécs 3 2 1 0 3-0 5 3.MTK 3 2 0 1 6-3 4 4. Siófok 3 2 0 1 5-3 4 Újpest 3 1 2 0 5-3 4 6. Halad. 3 2 0 1 4-2 4 7.BVSC 3 1 2 0 2-1 4 FTC 3 1 2 0 2-1 4 9 Kispest 3 1 1 1 4-5 3 10.Rába 3 1 0 2 3-4 2 Vasas 3 1 0 2 3-4 2 12.Tatab. 3 0 2 1 2-4 2 Veszp. 3 1 0 2 2-4 2 14.ZTE 3 0 1 2 2-5 1 15. Videót. 3 0 1 2 1-5 1 16.DVTK 3 0 1 2 1-7 1 port: Érsekvadkert—Rétsági Hunyadi 1—0, Rimóc—Szé- csény 2—0, Romhány—Orha- lom 1—1, Bércéi—Nézsa 0—5, Nagylóc—Berkenye 1—2, Mo­hóra—Jobbágyi 1—0. Az NB I-ben történt Labdarúgó NB III, Mátra-csoport Kohászok öröme a városi presztízscsatában Bérezi (szemben) és Dóra (6), az SKSE játékosai igyekeznek szerelni Oláh Sándort (10), az SVT karmesterét. — Fotó: Rigó — SKSE—SVT SC 1—0 (0—0). Salgótarján, Kohász-stadion, 2500 néző, v.: Mezei. SKSE: Oláh T. — Andó, Kerényi, Rigó — Turányi, Bódi, Bérezi, Dóra (Palkovics), Kaliczka — Smelkó (Balázs A.), Tozsér F. Edző: Horváth Gyula, SVT SC: Rigó — Gulyás, Hajdú, Simon — Osz- vald L, Fancsik (Tóth T.) Boda, Sági, Oláh S. — Sváb, Radics (Mánczos). Edző: Szalay Miklós. 89. p.: Turányi remek egyéni játékkal tört be a bal oldalon a vendégek tizenhatosára, az alap­vonal közeléből laposan középre vágta a labdát, Kaliczka közvet­len közelről a jobb felső sarokba emelt. 1—0. Az első perctől kezdve heves küzdelem alakult ki a játéktéren. Az SKSE azonnal magához ra­gadta a kezdeményezést és nagy erővel támadta a tűzhelygyári kaput, a vendégek szinte egy­folytában védekezésre kénysze­rültek. A hazaiak a legjobb lehe­tőségeket is elhibázták. Totó­eredmények 1. BVSC—Ferencváros 0—0 X 2. Kispest-HFC— MTK VM 0—3 2 3. Zalaegerszeg— Tatabánya 1—1 X 4. Karlsruhe—Bremen 2—1 1 5. Bayern München— Kaiserslaut. 1—0 1 6. Nürnberg—Hamburg 1—1 X 7. Erfurt—Mannheim 0—3 2 8. Brandenburg— St. Pauli 4—0 1 9. Foggia—Juventus 0—1 2 10. Cremonese—Napoli 0—0 X 11. Modena—Pisa 3—1 1 12. Cosenza—I dinese 1—1 X 13. Taranto—Bologna 0—0 X Pluszmérkőzés: 14. Roma— Internazionale 0—1 2 Szünet után néhányszor a vendégek is előrelendültek, vala­mivel változatosabb lett a játék, de a színvonal továbbra is csupán közelítette a közepest. Hét perc­cel a vége előtt Boda a vendégek­nek meccslabdát hibázott, majd már-már úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel vonulnak öltözőbe a csapatok, amikor egy látványos egyéni játék visszahozta a sírból a második pontot a hazaiak szá­mára. A helyzetek és a játék képe alapján a Kohász rászolgált a győzelemre, hiszen végig hatal­mas fölényben játszott; nyolcva­nöt percen át az ő lábukon ván­dorolt a labda. Jók: Turányi, Bódi, Kaliczka, ill. Rigó, Hajdú, Simon. Balás R. SZOLNOKI CUKOR — BGY. HVSE 4—0 (2—0). Szol­nok, 300 néző, v: Szabad. Bgy. HVSE: Szatmári — Jaszik, Sza­lai, Tóth, Paumann Cs. — Benyó Monza. Vasárnap délután a 62. Olasz Nagydíjért ült versenyau­tóba a Forma—1-es gyorsasági világbajnokság elit mezőnye. Az 5.8 kilométeres rendkívül gyors monzai pályán a tavalyi győztes brazil Ayrton Senna —, aki pályafutása során ezúttal 59. alkalommal startolhatott el az élről — a vezető pozíciót meg­tartva, autózott McLaren Hondá­jával. Ám a teljes magányt nem élvezhette, mert a nagy rivális Nigel Mansell és a brit versenyző márkatársa, a szintén Williams Renault-val szálguldó olasz Ric- cardo Patrese is valósággal tapadt (Varga Z.) Mátyás (Orgoványi), Varga V. (Keviczki), Várszögi — Zsidai, Szalánszki. Edző: Vido- musz Tibor. 9. p: Tubák beadását Kenerfal- vi 5 méterről a kapu közepébe helyezte. 1—0. 42. p.: A vendégek védői saját tizenhatosukon belül elveszítet­ték a labdát, Kiss 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2—0. 67. p.: Jegesi a lesre játszó védők között kiugrott és a hosszú sarokba gurított. 3—0. 84. p.: Tubák fordulásból, 14 méterről a léc alá bombázott. 4—0. A helyzetek sokaságát kidolgo­zó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött a gyen­gélkedő gyarmatiak ellen. V. Rákóczi—SBTC 2—0 (2— 0). Rákóczifalva, 300 néző, v.: Kiss. SBTC: Szén — Gáspár, Váradi, Gyetvai, Sági, Tamási (Forgó), Berta (Szládek), Né­meth, Horváth, Tresó, Hunyás. Edző: B. Kovács Zoltán. 6. p.: Vadicska bal oldali beadását Tóvizi Szénási elé to­vábbította, aki a kapu közepébe helyezett. 1—0. 20. p.: Szénási jobbról belőtt labdája Szénről Vadicska elé pattant, aki a kapu közepébe fejelt. 2-0. Jó iramú mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem született. Balogh J. * További eredmények: Apc— Nagyréde 1—0, Bélapátfalva— Gödöllő 2—4, Dunakeszi—Tö- rökszentmiklós 4—1, Tamale- lesz—Jászberény 1—4, Gyön­gyös—Sajóbábony 1—0. 1. A baji Gödöllő íoksí 3 3 « állása 0 7—3 6 2. Szolnok 3 2 1 0 9—2 5 3. J.ber. 3 2 1 0 9—3 5 4. Gyöngy. 3 2 0 1 7—2 4 5. SKSE 3 2 0 1 4—5 4 6. D.keszi 3 1 1 1 5—3 3 7. SVT SC 3 1 1 1 4—3 3 8. V.Rák. 3 1 1 1 4—4 3 9. Bgy. 3 1 1 1 1—4 3 10. Apc 3 1 0 2 3—6 2 11. Tárnál. 3 0 2 1 1—4 2 12. SBTC 3 1 0 2 2—7 2 13. Sajób. 2 0 1 1 1—2 1 14. N.réde 3 0 1 2 1—3 1 15. T.szent 2 0 1 1 1—4 1 16. Bélap. 3 0 1 2 3—7 1 rá. A kiélezett küzdelem izgal­mait növelte, hogy a háromszoros brazil világbajnok Nelson Piquet gépéből lángok csaptak elő, a francia Jean Alesi pedig kirobo­gott a pályáról (később a füstöl­gő Ferrariből kiszállva feladásra is kényszerült). A monzai vetélkedőn Mansell és Senna mögött Prost ért célba harmadikként, meglepetésre az első hat között, mégpedig a két világbajnoki pontot érő 5. helyen végzett az élete első Forma—1- es versenyén résztvevő német Michael Schumacher. Mansell nyert Monzában Megyei napilap. Főszerkesztő: SULYOK LÁSZLÓ. Főszerkesztő-helyettes: KELEMEN GÁBOR. Kiadja: az Axel Springer—Magyarország Kft. Nógrád Megyei Irodája. Felelős kiadó: KULCSÁR JÓZSEF irodavezető. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Salgótarján, Palócz Imre tér 4. Postafiók: 96. Telefon: 32/16-455. Telefax: 32/12-542. Telex: 22 9109. Főszerkesztő: 32/10-589. Sportrovat: 32/14-596. Esti nyomdai szerkesztői ügyelet: 10-869. Irodavezető: 32/12-542. Hirdetési osztály: 11-504. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármely hirlapkézbesítö postahivatalnál, a posta hírlapüzleteiben és a Hirlapelöfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) — Budapest XIII., Lehel út 10/a. 1900 — közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR Postabank Rt. 219—98636 021—02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, egy évre 2388 forint. Előállítja a Nógrád Megyei Nyomdaipari Vállalat, 3101 Salgótarján, Palócz Imre tér 4. Telefon: 32/17-177, 10-379, 10-233. Felelős vezető: KELEMEN GÁBOR igazgató, HU ISSN 0865—9095. Kéziratokat nem őrzőnk meg és nem adunk vissza! KÖVETKEZŐ SZÁMUNKBAN: Sokszínvirág Kárpátaljáról A Vereckei hágótól Máramarosszigetig szerzett benyomá­sok, tapasztalatok élményszerű foglalatának első része. Labdarúgás: Megyei I. osztály