Nógrád. 1984. május (40. évfolyam. 102-126. szám)

1984-05-05 / 104. szám

Országos ifjúsági és serdÍjlőBajnokság’ Biztos győzelem itthon bravúr idegenben Kézilabda megyei bajnokság Ifjúságiak: STC—KECSKEMÉTI SC 4—0 (1-0) Salgótarján, v.: Gáspár. STC: Vári — Vass, (Juhász), Zsélyi, Sági, Stark — Simon, Oláh B., Bozó — Bartus, Tol­nai, Tőzsér (Stayer). Edző: Horváth Gyula. Góllövők: Tolnai, Oláh B. 2 (mindkettőt 11-esből), Bar­tus. Két kimaradt kecskeméti helyzet után, fokozatosan át­vette az irányítást az STC és még az első félidőben. Tolnai góljával, megszerezte a vezetést. A második félidő­ben a hazai csapat mindvégig íöiónyben játszott, Oláh B. két, 11-esből szerzett góljával és Bartus Tolnai beadásából lőtt, látványos góljával meg­érdemelt, nagy gólarányú győ­zelmet aratott. Jók: Zsély, Juhász, Oláh (a mezőny legjobbja), Bartus, iTőzsér. BÉKÉSCSABA—STC 1—1 (1—0) Békéscsaba, v.: Köböl. STC: Vári — Vass, Zsély, Juhász, Stark — Stayer, Bozó, Si­mon, Szabó (Urbányi) — Bar­tus, Tőzsér. Edző: Horváth Gyula. Góllövő: Bartus. Hazai rohamok közepette Bartust nagy helyzetben a bíró lesen (?) állította meg. A békéscsabai fölény az első félidőben góllá érett. Az STC fiataljai azonban nem adták fel a küzdelmet, sőt szünet után Bartus révén egyenlítet­tek. Ezután taktikus, helyen­ként szép játékkal, megérde­melten hozták el az egy pon­tot a bajnokság élmezőnyé­ben szereplő Békéscsaba ott­honából. Helytállásért az egész csa­pat dicséretet érdemel, Bar­tus volt a mezőny legjobbja. Serdülők: STC—KECSKEMÉTI SC 2—0 (0-0) Salgótarján, STC: Zsidai — Kobolák, Hajdú, Gyetvai, Forgács — Dániel, Oláh Gy., Hunyás — Schleer, Surján, Dénes. Edző: Kmetty József. Góllövők: Oláh Gy., Dénes. A hazai csapat mindvégig jobb volt ellenfelénél, hely­zetei alapján nagyobb arányú győzelemre volt esélye. Jók: Oláh Gy., Surján. BÉKÉSCSABA—STC 3—1 (1-0) Békéscsaba, v.: Nemes. STC: Zsidai — Kobolák, Hajdú, Gyetvai, Forgács — Dániel, Oláh Gy., Hunyás (Palkovics) — Schleer, Surján, Dénes. Ed­ző: Kmetty József. Góllövő: Dénes. Az első félidőben a jobb játékerőt képviselő Békéscsa­bával szemben még jól helyt­álltak az STC serdülői. A folytatásban kiütköző erőnléti különbség meghozta a hazai­ak biztos győzelmét. Jó: Zsidai. sz. b. Labdarúgás Mezőnyjátékos a kapuban Területi ifjúsági bajnokság St. Síküveggyár—Sajóbá- bnny 3—1 (2—0) Salgótarján, 200 néző, v.: Mészáros. St. Síküveggyár: Susán — Szikszai, Tajti, Mát­rai, Perényi — Brezovszki (Illés), Berki, Rigó — Szabó, Forgács, Gyebnár (Sándor). Edző: Szűcs László. Góllövők: Forgács (2), Rigó. Jók: Perényi, Rigó, Berki, Forgács. A Síküveggyár már az első félidőben korszerű, gyors já­tékkal szerzett vezetést. • A második játékrészben me- zöriyfölényben játszott. A hazaiak győzelmét az élcso­portba tartozó vendég együt­tes egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni. Borsodi Volán—Nagybátony 5—1 (4—0) Miskolc, népkerti pálya, 100 néző, v.: Juhász: Nagy­bátony: Hiesz — Szajkó, Ba- zsó, Varga, Oláh — Hajdara, Kovács, Batta I. (Laczkó) — Batta L., Hegedűs, Barack. Edző: Veres Mátyás. Góllövő: Bazsó. Jók: Hajdara, Oláh, Varga. A közlekedési együttes az első félidőben valósággal le­rohanta a bányászcsapatot. Igaz, a négygólos vezetéshez Hiesz kapus is „hozzájárult”: két potyagólt kapott. A má­sodik ‘ játékrészben a Nagy­bátony már egyenrangú el­lenfele volt a hazaiaknak, mindez azonban csak némi gyógyírt jelenthetett... Balassagyarmati SE—Bor- sodnádasd 6—1 (3—1) Borsodnádasd, 150 néző, v.: Dévai. B.-gyarmat: Paumann Cs. — Paumann Z., Szlezák P., Telek, Szalai P. — Gyu- rovics (Újvári), Tományi, Szalánszki — Laky, Rácz (Erdélyi), Szlezák Z. Edző: Vidomusz Tibor. Góllövők: Szlezák Z. 2, Rácz, Szalánszki, Szlezák P. Paumann Z., ill. Kovács. Jók: az egész hazai csapat: a vendégek közül senki nem nyújtott átlagon felülit. Végig a vendégek irányí­tottak és megérdemelten nyertek ilyen arányban is. A balassagyarmatiak kapuját a sérült Beke helyett mezőny- játékos őrizte — nem is rosz- szul. m Átvette a vezetést a Bgy. Kábel SE UTÁNPÓTLÁS - BAJNOKSÁGOK Karancslapujtő lépett egyet ' Az ifjúsági labdarúgók jó példát mutattak eredményes­ségben és sportszerűség tekin­tetében is a felnőtteknek a megyei bajnokság tavaszi 9./ XXIV. fordulójában: csaknem háromszor annyi gólt lőttek, mint „az öregek”. Harminc- hatszor találtak ellenfeleik hálóiba. A pályaválasztók 25, a vendégek 11 gólnak örül­hettek. Legtöbbet a karancs- lapujtőiek szereztek, fél tuca­tot, s egyedül ők léptek egy hellyel előbbre a táblázaton. Jól játszott az ötgólos rom- hányi, de a remek mérkőzést vívott nézsai és mátranováki, s az idegenben egyedül győz­tes pásztói csatársor is. Csak így tovább! K.-Iapujtő—Terenye 6—2 (5—2), v.: Tóth ©óllövők: Kanyi A. (2), Tőzsér, Hegedűs, Húsz, Szomora P. (öngól), ill.: Szomora J. Jó: Rozgonyi ©., Danyi A., Tőzsér, Hegedűs, ill : Hellsz, Szomora J. Nézsa—Mátranovák 4—4 (4—1!), v.: Fodor. Kiállítva: Buris 'István (Nézsa). G.: Sppnda (2), Botos, Rákos, ill.: Gu! án Cs. (4), Nagy G., Bél­iek! Jó: Rákos, Sztankó F., Sp-nda. Botos, ill.: Nagj\ Gu­bán. Bélteki, Varga P. Romhány—St. Volán 5—0 (3—(I), v.: Szeberénvi. G.: Kiss J. (2), Hugyecz, Fábián, Kaliczka F. Jó: Szikora, Sá­gi. Kiss, Hegedűs, ill.: Leven- da. Berki Zs. Kazár—St. Ö(v.özetgyár 2—0 (fl—0), v.: Klement. STC ifi II.—Nógrádmegyer 3—0 (1—0), v.: Filíczki. Szécsény—Erdökiirt 1—1 (0—0). v.: Kiss Gy. G.: Gaj- zinger F.. ill.: Csilári T. Jó: Kanyó, Gajzinger, ill.: Ka- puszta, Csitári. Szendehely—Pásztó 1—4 (1—2), v.: Juhász L. G.: Ja- kus, ill.: Király L. (4!). Jók: Fuchs, Berki, Jakus, ill.: Klá­rik, Bajnóczi és Király (a mezőny legjobbja). St. Somos—Szőnyi SE 3—0 (0—0), v.: Baksa. G.: Balázs K. (2) és Ács (öngól). Jó: Malovecz, Tóth I., Balázs K., ill.: Jancsó J., Ács, Kállai. Figyelmeztetve: Tóth István, Ozsvárt Dániel, ill.: Kállai Ambrus. At ifjúsági bajnokság állása ranovák—Nógrádmegyer 1—0 (1—0), v.: Imrich, Kisterenye —St. Síküveggyár 5—0 (2—0), v.: Klement. STC II.—Pásztó 2—2 (0—0), v.: Komlósi. St. ötvözetgyár—Szőnyi SE 0—4 (0—2), v.: Berta. Szendehely —Erdőkürt 4—2 (3—1), v.: Bognár, Szécsény—Bgy. SE II. 1—2 (0—2). A Romhány— Nézsa mérkőzésről lapzártáig nem érkezett eredmény. (andó m.) A Nógrád megyei kézilab­da-bajnokságban a tavaszi III. fordulót játszották a csa­patok. A férfi felnőtt me­zőnyben meglepetés született Bátonyterenyén, ahoi az ed­dig veretlenül álló Szőnyi csapata, egygólos vereséget szenvedett az eddig nem túl eredményes játékot produkáló vendéglátóktól. A férfi ifjú­ságiaknál szoros találkozón, szintén pásztói győzelem szü­letett a vadkerti fiatalok el­len. Az elmúlt fordulóban si­keres rajtot vevő tereskeiek most odahaza, nagy gólkü­lönbségű vereséget szenved­tek a Bgy. Kábel csapatától, úgy, hogy a II. félidőben még gólt sem tudtak dobni. A női felnőtteknél a Sík­üveggyár II.—Nagybátony ta­lálkozón, az elmúlt forduló­ban meglepetést hozó báto- nyiak — a Síküveggyár I. ellen „remiztek” — most sú­lyos vereséget szenvedtek a vendéglátóktól. (A Rétsági SE—Pásztói SE mérkőzés jegyzőkönyve nem érkezett meg.) Részletes eredmények. Fér­fiák: Tereske—Bgy. Kábel SE 18—25 (7—12), v.: Kenyeres, Zorván. Ld.: Franka 10, ill. Kovács S. A Kábel csapata a mérkő­zés egészében jobb volt el­lenfelénél. Szünet után a ta­lálkozó kiegyenlítettebbé vált, a gólkülönbség viszont tovább nőtt. A Tereskéből Franka és Zemeny kapus, míg a Kábelből Kovács S. és Kovács kapus volt csapata legjobbja. Érsekvadkert—Pásztói SE 21—22 (11—8), v.: Babják. Ld.: Kovácspál 8, ill. Sán-. dór 10. A sportszerű és végig óriási küzdelmet hozó találkozón a vadkertiek a szünet után egyszerűen nem tudták tar­tani a pásztóiak legjobbját, Sándort,; aki ebben a játék­részben 7 gólt szerzett. A II. félidő 21. percében a pásztói Mucsina megfeledkezett ma­gáról, és durva szabálytalan­ság miatt kizárták. A bünteté­se egy bajnoki mérkőzéstől való eltiltás. Diósjenő—St. BRG 16—27 (7—11), V.: Kenyeres, Zor­ván. Ld.: Schmittinger 9, ill. Szlávik 14. Az első félidőben még aránylag jól tartotta magát a hazai, diósjenői gárda. A szü­net után azonban, főleg az első 10 perc kritikussá vált számultra. A rutinos BRG csapata, elsősorban Szlávik, és Németh, gólerős játékával, állva hagyta a hazaiakat, és simán győzött. Nagybátony—Szőnyi M. SE *17—16 (7—9), v.: Barna, Si­mon P. Ld.: Susán 7, Pazde- ra 6. ill.: Varga 6. Jancsó 4. Egészen a TI. félidő 25. per­céig a vendégek vezettek. Ekkor egyenlített a hazai gár­da. A Szőnyi még egyszer előnyt szerzett, de a bátonyi- ak büntetődobásból újból egyenlítettek, s a mérkőzés utolsó percében, Bakos révén a győztes gólt is bedobták. A bajnokság állása 1. Bgy. Kábel SE 3 3 - - 79- 5 6 2. Pásztói SE 3 3 - - 84-61 6 3. Szőnyi M. SE 32-1 73-54 4 4. St. BRG 32-1 91-75 4 5. Érsekvadkert 31-2 72-73 2 6. Nagybátony 31-2 54-82 2 7. Tereske 3 - - 3 68-91­8. Diósjenő 3 - - 3 48-81­A góllövőlista élmezőnye: 1. Szlávik Viktor (St. BRG), 41, 2. Franka István (Teres­ke) 30, 3. Kovácspál István (Érsekvadkert) 29, 4. Sándor István (Pásztói SE) 27, 5. Varga László (Szőnyi M. SE) 23 góllal. Férfi ifjúságiak: Érsekvadkert—Pásztói SE 18—20 (10—9), v.: Babják. Ld.: Budelszki 6, ill. Szivák 7, Szabó 6. Az igen sportszerű találko­zón a Pásztó ifjúsági csapa­ta elsősorban magassági fö­lényét. tudta kamatoztatni a vadkerti ifik ellen. A hazai­ak igen ötletesen, technikásán játszottak, s nem sok hiány­zott a sikerhez. A vereség ellenére játékuk igen bizta­tó a jövőt illetően. Tereske—Bgy. Kábel SE 7—23 (7—13), v.: Kenyeres, Zorván. Ld.: Virágh és Kaba 2—2, ill. Stolcz 10, Urbán 6. Nem volt azonos súlycso­portban a két csapat. A te­reskei fiatalok lelkesedése kevésnek bizonyult a remekül játszó gyarmatiak ellen. " Fő­leg a II. félidő vált egyolda­lúvá. amikor a hazai fiatalok 10 gólt kaptak, anélkül, hogy eggyel is tudtak volna vála­szolni. Még a mérkőzés ulo - só percében megítélt büntetőt is elhibázták. A bajnokság állása 1. Bgy. Kábel SE 1 1 - - 23- 7 a 2. Pásztói SE 2 1 - 1 32-33 3 3. Tereske 2 1 - 1 22-35 a 4. Érsekvadkert 1 - - 1 18-20 ­A góllövőlista élmezőnye: 1. Szabó Ferenc (Pásztói SE) 13, 2—3. Szivák László (Pász­tói SE), Stolcz Péter (Bgy. Kábel SE) 10—10, 4. Kaba Attila (Tereske) 9 góllal. Nők: St. Síküveggyár II.—Nagy­bátony 8—4(16—9), v.: Csoór Földi. Ld,: Tarján! 5. Tóth 4, Szabó 3, ill. Pádál’ 4, Szőke 3. A síküveggyári fiatalok vé­gig vezetve, biztosan győz­tek a nagyon mérsékelten játszó bátonyiak ellen. A Síküveggyár II. támadásban és védekezésben is felülmúlta ellenfelét. Jellemző a vendé­gek játékára, hogy összesen 5 akciógólt dobtak a mérkő­zésen, és a megítélt 14 bün­tetőből is csupán négyet ér­tékesítettek. A mezőny leg­jobbja Szoó Katalin, a Sík­üveggyár kapusa volt. A bajnokság állása 1. St. Sík. II. 2. St. Sík. I. 3. Nagybátony 4. Rétsági SE 5. Pásztói SE 3 2 - 1 41-43 4 2 1 I - 43-33 3 3111 52-49 3 1 - - 1 11-12 - 1 - - 1 13-23 ­A góllövőlista élmezőnye: 1. Pádár Katalin (Nagybá­tony) 23. 2. Kiss Lászlóné (St. Síküveggyár I.) 15, 3. Szőke Judit (Nagybátony) 14, 4. Tóth Melinda (St. Síküveg­gyár I.) 10 góllal. Simon József Edzett ifjúságért Á pásztói labdarúgótorna sorsolása I. forduló, május 6-án 17.30 óra: Hehalom—Sziták, Felső­told—Buják, Szarvasgede— Tar. II. forduló, május 13-án, 17.30 óra: Felsőtold—Tar, Szarvasgede—Héhalom, Bu­ják—Szirák. III. forduló, május 20-án 18 óra: Héhalom—Felsőtold, Buják—Tar, Szirák—Szarvas­gede. IV. forduló, május 27-én 18 óra: Szarvasgede—Buják, Szirák—Felsőtold, Tar—Héha­lom. V. forduló, június 3-án 18 óra: Héhalom—Buják, Felső­told—Szarvasgede, Tar—Szi­rák. TEKE Bajnok lett a Somos A női NB II. Keleti csoport­jának bajnoksága után hama­rosan véget ér a férfiak küz­delme is. Még két forduló van hátra, és, ha a síküveggyári csapatnak mindkét találkozó­ját sikerülne megnyernie, ak­kor az élmezőnyben végezhet­ne. Az NB IlI-ban május 6-án játsszák az Ózdi Kohász— Pásztó mérkőzést. Ez azonban már nem befolyásolja a baj-, nokság végső kimenetelét, hi­szen a somosiak három pont­tal vezetnek, így megnyerték az idei sorozatot. Gratulálunk! A bajnokság végeredménye 1. Mátranovák 24 17 4 3 75-34 38 2. STC ifi. II. 24 17 2 4 65-22 36 3. St. Somos 24 15 5 4 60-29 35 4. Pásztó 24 14 3 7 50-25 31 5. Nézsa 24 11 7 6 37-31 29 6. K.-lapu j tő 24 12 4 8 47-42 28 7. Szőnyi SE 24 12 3 9 41-30 27 8. Szécsény 24 11 4 9 44-41 26 9. Romhány* 24 10 5 9 51-32 23 10. Erdőkürt 24 8 5 11 34-47 21 11. Kazár 24 7 6 11 35-46 20 12. N.-megyer 24 4 8 12 24-44 16 13. St. Volán 24 6 3 15 25-59 15 14. Kisterenye 24 6 2 16 35-65 14 15. St. ötvözet. ­24 4 4 16 20-52 12 16. Szendehely 24 5 1 18 26-70 11 *- pon:elvonássá] büntetve. A serdiilőba.jnokság eredményei A serdülők megyei labdarú­gó-bajnokságának mindhárom csoportjában , megszűntek a kétszámjegyű eredmények, a nagybátonyi támadósor mégis elhaladt a hatodik, a terenyei pedig az ötödik gólig s négy együttes lőtt négyet. Eredmények: Nagybátony IT.—STC III. 4—0 (1—0), v.: Kriston. Nagybátony I.—St. Volán 6—1 (3—0), v.: Ágos­ton. Kazár—Karancslapujtő 4—2 (1—0), v.: Gordos. Mát­NOGRAD - 1984. május 5., szombat Hét végi sportműsor SZOMBAT ASZTALITENISZ NB III. Márton-csoport: Balas­sagyarmat— Petőfibánya, Balassa­gyarmat, sportcsarnok, 11 óra. ATLÉTIKA „Győzelem napja” futóverseny. Rajt: Salgótarján, Tarján ven­déglő, 9.30 óra. KÉZILABDA Megyei női bajnokság: Pásztó— Síküveg I., 10 óra. Megyei férfibajnokság: Szőnyi SE—Tereske, 11 óra, BRG SE— Nagybátony, 16 óra. KOSÁRLABDA NB II. Keleti csoport, Salgó­tarján, városi sportcsarnok. STC— Mezőberény (női) 12 óra, STC— Mezőberény (ffi.) 13.30 óra. LABDARÜGÄS Területi bajnokság, Mátra-cso- port: Nagybátony—Petőfibánya, Nagybátony, 16.30 óra, v: Molnár. H. Papp .1. SE—St. Síküveggyár, Miskolc, 16.30 óra, v: Paksi. Megyei serdülőbajnokság: St. Volán—STC II., Bgy. SE I.—Nagy­bátony I., Szőnyi SE—Kisterenye, Pásztó—ÖMTE, Somoskőújfalu— Kazár, Karancslapujtő—Nagybá­tony II., STC III.—Mátranovák (Tóstrandon). Szécsény—Szende- Hely, Bgy. SE II.—Romhány, Né­35*a—Erdőkürt. Kezdési idő: Hi óra. TEKE NB II. Keleti csoport: St. Sík­üveggyár— HODGÉP, Salgótarján, öblösüveggyári tekepálya, 9 óra. VASÁRNAP ASZTALITENISZ Megyei CSB: Mátramindszent— St.v Volán II., Nagybátony II.— St. Volán III., Nógrádkövesd— Pásztó. Kezdési idő: 9.30 óra. KÉZILABDA Megyei női bajnokság: Nagybá­tony—Rétság, 10 óra. Megyei férfibajnokság: Bgy. Kábel—Érsekvadkert, 9 óra, Pász­tó—Diósjenő, 10 óra. LABDARÜGÄS NB II.« STC—Kecskemét, Sal­gótarján, tóstrandi pálya, 17.30 óra, v: Márton. (Mészáros, dr. Szőke). Területi bajnokság, Mátra-eso- port: Bgy. SE—BVSC, Balassa­gyarmat, 16.30 óra, v: Kálmán. Megyei I. o. bajnokság: Szőnyi SE—ÖMTE, v: Juhász L. St. Vo­lán-Kazár (St. Síküveggyár-pá­lya), v: Baksa, Mátranovák—Rom­hány, v: Klement, Kisterenye— Nézsa, v: Káposzta, Pásztó—Ka­rancslapujtő, v: Kardos, Erdő­kürt—Szendehely, v: Fodor B., Nógrádmegyer—Szécsény, v: Tóth J.. Somoskőújfalu- Balassi SE, v: Berta. Kezdési idő: ifiknél 14.30, felnőtteknél 16.30 or*. Körzeti bajnokságok, balassa­gyarmati körzet, kiemelt osztály: Szügy—Szanda, Nógrádsipek— Becske, Nagylóc—örhalom, Ri­móc—Nógrádmarcal, Bércéi—Ér­sekvadkert, Cserhátsurány—Ma­gyarnándor, Hugyag—Ludányha- lászi, Varsány—Nógrádkövesd, Hont—Herencsény, Piliny—Patak. Kezdési idő: ifiknél 14.30, felnőt­teknél 16.30 óra. ,,B” osztály: Ipolyvece—Hollókő, Mohora—Dejtár, Terény—Nógrád- szakál, Csesztve-^lpolyszög, Csi- tár—Drégelypalánk. Kezdési idő: 16.30 óra. Rétsági körzet: Diósjenő—Nóg­rád, Borsosberény—Felsőpet’ény, Kisecset—Rétsági Honvéd, Nő­tincs-Nagyoroszi, Bánk—Rétság, Tolmács—Nógrádi Honvéd. Kez­dési idő: 16.30 óra. Salgótarján körzet: Bányagép­gyár—Karancsb erény, Gérgei SE— Ipolytarnóc, Litke—Nagybátony II., Rónafalu—KSZESE, Kis-Zagy- vavölgye Tsz SE—Etes, Cered— Ménkes. Kezdési idő: ifiknél 14.30 óra, felnőtteknél 16.30 óra. RÖPLABDA NB II. Keleti csoport (női): Sal­gótarján RSZR—DUSE. Salgótar­ján, Beszterce-lakótelepi Ált, lak. 10.38 óra. SAKK Megyei CSB: Kisterenye—St. Sík­üveg SE. Regionális Vízmű— Nagybátony, Nagylóc—Szécsény, Kezdési idő: iO óra, 1. Somos 2. Ózdi K. 3. ZÖLDÉRT 4. PAKÜSE 5. M.-novák 6. Pásztó 7. Petőfib. 8. Lőrinci 9. ózdi Sp. 10. Ormosb. 11. Szerencs 12. Egri VM. 33. Nádújfalu 14. Egri Forg. 26 24 25 23 26 16 26 14 26 14 25 14 26 13 26 13 26 12 26 10 26 10 26 9 26 fi 26 1 1 1 158­- 2 141­- 10 116« 1 11 106«- 12 113­- 11 103' 1 12 101­- 13 99­1 13 102« 2 14 89«- 16- 17- 20 - 25 92-: ' 50 49 ■ 59 4« 92 12 102 29 ■ 95 26 ■ 97 28 •107 27 •109 26 106 25 119 22 116 SP 119 18 127 12 149 2 Elkezdődött a megyei baj­nokság tavaszi* sorozata is. Eredmények: St. Síküveggyár II.—Mátranováki Vasas II. 7—1 (2414—2060). St. Síküveg­gyár II: Szabó 407, Nagy 347, Képe 397, Papp 422, ifj. Dá­vid 400, Dávid 441. Mátrano­vák II: Nádasdi 323, Sopronvi 331, Palotás 366, Koós 318, Sze- csődi 387, Staszek 335. Nádttjfalu II.—Somos II. 2—6 (2144—2322). Nádújfalu II: Kapás 322, Gubán 339, Bo­dor 356, Csikós 361, Kotroczó T (Kotroczó B.) 339, Kotre- ezó J. 357. Somos II: Miskei 356, Molnár 367, Szamosi 359, Fancsik Gy, 396, Ozsvárt 431, Nagy 413. A bajnokság állá»* 1. Somos II. S 5 - - 29-H 4# 2. St. Sík. n. B 4 - 1 29-11 * 3. Pásztó II. 4 2-2 12-20 4 4. M.-novák II. 5 1-4 15-25 2 I. Nádújfalu TI. 5 - - 5 11-29 ­A hét végi párosítás: Nádúj- falu II.—Mátranovák II., So­mos II.—Pásztó II., Síküveg­gyár IL szabadnapos. r- pftuchli ~ i