Nógrád. 1982. május (38. évfolyam. 101-125. szám)

1982-05-25 / 120. szám

Labdarúgó területi bajnokság, Mátra-csoport Labdarúgó NB IL Nagybátony készülhet az oszlályozóra Romhány is elbúcsúzott r Ifagybátooy—Petőfibányai Bányász 3—0 (0—0) Petőfibánya, 1500 nézó, r.i Becze. Nagybátony: Kiss — Ta­más, Antal, B. Kovács, Bertók — Hugyecz (Szabó Gy.) Berindán, Bo­csi (Tóth), — Szabó L., Dóra, Loch, Edző: Dávid Róbert. Petőfibánya: Németh — Tóth, Adonyi, Huszár K., Csörgő — Osztafi, Gugyela (Bendik), Hepp (Nagy). Skoda — Turcsányi, Huszár Gy. Edző: Pásztor István. 51. perc: Szabó L. el viharzott a Jobb oldalon, az alapvonalról re­mekül adott be, Loch érkezett és 10 méterről élesen fejelt a bal al­só sarokba. 1—0. 74. perc: A 16- os oldalvonaláról megítélt sza­badrúgást Bocsi kapura lőtte. Né­meth a berobbanó Berindán elé ütötte a labdát, aki közelről bom­bázott a hálóba. 2—0. 78. perc: Loch közelről a felső lécre emelt, a visszapattanó labdát Szabó L. „okosan” helyezte a kapuba. 3—0. *0. perc: Loch közeli lövését Tóth kézzel hárította a gólvonal előtt. 11-es! A büntetőt Loch a vetődő Némethbe lőtte. A hét közben lejátszott Edelény elleni rangadón nyújtott kiváló játék után méltán várták — ve­zetők és játékosok egyaránt —, hogy a már kiesőnek számító Pe­tőfibánya otthonában is helyt áll a Nagybátony, és ezáltal jogot nyer az osztályzón való részvé­telre. Sikerült! Méghozzá remek teljesítménnyel. Nem túlzás: a második 45 percben a Nagybá­tony olyan játékot produkált, amely sokáig emlékezetes marad, és a hazaiakat valósággal „kiütöt- té”. Jó: valamennyi nagybátony! já­tékos átlagon felül játszott, a hazaiak közül Adonyi, Osztafi, Skoda és Németh tűnt ki. Dávid Róbert: — Szívből örü­lök: egy év után bizonyítottunk! Gratulálok és köszönök mindent a fiúknak. Az osztályozón min­dent meg fogunk tenni. Ifjúság! eredmény: Petőfibánya »Nagybátony 3—2 (2—0). Borsodi Volán—St. Síküveggyár 1—0 (0—0) Miskolc-Erenyő, 300 névő, v.í Barankovics. B. Volán: Kiss — Szanyó, Sverla (Szilágyi), Gácsi, Lugosi — Bodnár (Kőhalmi), Varga, Veres — Csányi, Galló, Tóth. Edző: Balázsi István. Sík­üveggyár: Rádi (Hupuczi) — Ver- bói, Borsos, Radics, Fehérvári — Czene, Szőke, Lisztóczki, Szekula Dudás, Varga. Edző: Szűcs László. 84. perc: Szabadrúgáshoz jutott a miskolci együttes, Szilágyi 20 méteres lövése a jobb sarokba vá­gódott. 1—0. A Volán végig többét kezdemé­nyezett, helyzetei is adódtak, de csak a hajrában tudta megszerez­ni a bronzérmet jelentő két baj­noki pontot. Jó: Gácsi, Lugosi, Galló, ill.: Verbói. Szőke. Ifjúsági eredmény: Borsodi Vo­lán—St. Síküveggyár 2—1 (1—0). Olefin SC—Szécsény 7—0 (4—0) Lenlnváros, 1000 néző, v.: Mont- vai. Olefin SC: Bodolai I. (Pólón­kéi) — Szilágyi, Vanczó, Paulo- vics, Lázár — Bodolai J„ Sztankó, Korhűt — Kaszás, Kapus (Ré­pás), Jávorszky. Mb.-edző: Gu- nics József. Szécsény: Vanya I. (Géczi) — Varga I., Vágner, Va­nya II., Molnár — Kalmár, Jusz­tin, Bérezi — Horváth, Szerémi, Varga II. Edző: Kiss László. 5. perc: Sztankó egyéni alakítás után volt eredményes. 1—0. 9. perc: Sztankó beadását Bodolai J. fejelte a hálóba. 2—0. 32. perc: Nagy tűzijáték játszódott le a szécsényi kapu előtt, végül a ki­pattanó labdát Kaszás lőtte a há­lóba. 3—0. 45. perc: Paulovics sza­badrúgást ívelt előre, Bodolai J. 5 méterről fejelt a kapu bal sar­kába. 4—0. 74. perc: Bodolai J. lépett ki a védők közül és 6 mé­terről nem hibázott. 5—0. 80. perc: Sztankó iramodott meg a jobb oldalon, beadását Jávorszki fejelte a léc alá. 6—0. 88. perc: Egyszer a szécsényi kapus, majd pedig két esetben a kapufa mentett, vé­gül Korhűt 8 méterről talált a há­lóba. 7—0. Nyomasztó Leninváros-fölény jellemezte a találkozót. A hazaiak minden csapatrészükben felül­múlták ellenfelüket, és gyors, né­hány húzásból felépített támadá­saik rendre veszélyesnek bizo­nyultak. Időnként a két csapat nem is volt egy súlycsoportban. Jó: Bodolai J., Sztankó, Kaszás, Jávorszki, ill.: Vágner. Ifjúsági eredmény: Olefin SC— Szécsény 15-0 (6—0). Borsodi Bányász—Salgótarjáni ötvözet 4—3 (2—2) Sajószentpéter, 1000 néző, v.i Daró. B. Bányász: Török — Dal­noki (Tar), Tárnái, Szegő, Ko­vács I. — Kondás, Székely, Feke­te (Puskás) — Oldal, Klem, Pócs. Edző: Balogh Zoltán, ötvözetgyár: Bozó — Fejes, Hulitka I., Gulyás, Simon — Fülöp, Bogár (Radics), Barta (Klanyi), Telek, Nagy Dolencz. Edző: Kriskó Lajos. 3. perc: Egy jobb oldali beadást Klem 13 méterről Kapásból bom­bázott a bal sarokba. 1—0. 7. perc: Kovács L hagyta faképnél a salgótarjáni védőket és 12 mé­terről a bal sarokba lőtt. 2—0. 20. perc: Nagy két ügyes csellel tisz­tára játszotta magát és közelről szépített. 2—1. 35. perc: Bogár szép egyéni alakítás után 15 mé­terről talált a hálóba. 2—2. 66. perc: Nagy 18 méteres szabadrú­gása után a labda a sorfal mel­lett jutott a kapuba. 2—3. 70. perc: Székely 8 méterről volt eredmé­nyes. 3—3. 80. perc: Jobb oldali beadást követően Tárnái a jobb felső sarokba fejelt. 4—3. A vendégcsapat nagy lelkese­déssel vetette magát a küzde­lembe és alaposan megnehezítette a fölényeskedő, különösebb lelke­sedés nélkül próbálkozó sajó- szentpéteri együttes dolgát. Nem sok hiányzott a meglepetéshez! Jó: Tárnái, Oldal, ill.: Radics, Bogár, Nagy. Ifjúsági eredmény: Borsodi Bá­nyász—Ötvözetgyár 6—0 (3—0). Romhányi Kerámia—Recski Ércbányász 5—2 (1—1) Romhány, 300 néző, v.: Lója L Kerámia SE: Ko^Scs — Koczka, (Grózer), Győri, Jelen, Pingiczer — Zagyvái, Kecskés, Pincze, (Sá­gi) — Matyóka, Bednarik, Szűcs. Edző: Murányi János. Recsk: Pócs — Martis, Meggyesi, Bódi, Kiss — Tóth, Szabó, Percze — Bálák (Kiss), Bódi, Bencsok (Korcsog). Edző: Várallyai Miklós. 15. perc: A 16-oson belül Kocz­ka kezére perdült a labda, a játékvezető 11-est ítélt, amelyet Tóth értékesített, o—l. 36. perc: Zagyvái beadását Bednarik 5 mé­terről lőtte a kapuba. 1—1. 48. perc: Kecskés szögletét Jelen 4 méterről fejelte a hálóba. 2—1.60. perc: Jelen 18 méteres szabadrú­gása nagy erővel vágódott a ka­pufáról a hálóba. 3—1. 70. perc: Bednarik beadását Sági értékesí­tette. 4—1. 80. perc: Matyóka ira­modott meg a jobb szélen, és 11 méterről a hosszúsarokba lőtt. 5—1. 82. perc: Martis egyéni já­ték után szépített. 5—2. Nagy lendülettel kezdte a mér­kőzést a Recsk, számos helyzetet teremtett, de értékesíteni nem tudta azokat. Á Römhány fokoza­tosan lendült játékba, elsősorban Jelen vezetésével. A minden csa­patrészben jobb hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Jó: Bednarik, Pincze, Jelen (a mezőny legjobbja), ÜL: Mar­tis, Meggyesi. Ifjúsági eredmény: Romhény— •Recsk 6—2 (1—2). Fellélegeztek a tarjám szurkolók STC—Lehel SC3-0 (2—0) Salgótarján, 5000 néző, v.: Nagy L. STC: Rothermel — Kruppay, Juhász, Kovács J., Babcsán — Varga, Földi, Földházi — Kiss, Kovács I., Csernák (Lipták a 67. perc­ben.) Mb. edző: Szojka Fe­renc. Lehel SC: László — Gergely, Fényes, Lukácsi, Krasnyánszki — Barta, Ko­vács, Fenyvesi — Sulyok, Sza­bó, Dzurják. Edző: Temesvári Tibor. Meglepően unalmasan, s a ehel SC mezőnyfölényével tel­tek az első percek. Aztán meglódult a Stécé: a 6. perc­ben Kovács I. nagyszerű át­adását Kiss 10 méterről lőtte a kapura, s László öklözve hárított. Aztán Földi—Kovács I. akció, végén a nyurga kö­zépcsatár foglalkoztatta a ven­dégek kapusát. A másik olda­lon Dzurják lőtt az ötösről szorongatott helyzetben kapu fölé. Feljavult a játék, s némi hazai fölény alakult ki. A 21. percben nagy lehetőség ma­radt kihasználatlanul a ven­dégek kapuja előtt: Kruppay nagyszerű indítását Csernák Lászlóba vágta, majd a to­vábbperdülő labdát Földi fe­jelte az üres kapura, ám a vé­dők felszabadítottak. Égy perc múlva ismét a tarjáni közép­pályás próbálkozott, de közeli lövése Fényesről vágódott a mezőnybe. A 36. percben meg­született az áhított hazai gól: Kovács I. futott el a bal ol­dalon, középre gurított, Kiss átlépte a labdát, s a jókor ér­kező Földi a kapu közepébe helyezett. 1—0. Támadásban maradt a Stécé, Kiss visszagu- rítását először Földi, majd Csernák lőtte a védőkbe, vé­gül Kovács I. lábáról perdült kapu fölé a labda. Rohamoz­tak a piros-feketék, s ez egy perccel a félidő lefújása előtt ismét gólt eredményezett. Csernák középről, 17 méterről jobbal l.ővégre szánta el ma­gát, s a nem túl erős labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 2—0. A második játékrészt is a vendégcsapat kezdte jobban, de támadásai rendre elhaltak az STC 16-osánál. Az 55. perc­ben Csernák ment el a bal szélen, de beadása elsuhant a társak előtt. Aztán beszorult a Stécé, sokáig képtelen volt eljutni László kapujához. Lát­hatólag elfáradtak a középpá­lyások, akadozott az összjáték. A Lehel SC tartós mezőnyfö­lényt harcolt ki, de ez nem jelentkezett gólhelyzetekben. Esett az iram. eseménytelenül teltek a percek. A 81. percben Dzurják szépíthetett volna, ám közeli gyenge lövését hárítot­ta Rothermel. Aztán a hajrá az STC-é volt. A 85. percben Földi bal oldalról gurított kö­zépre, s Kiss az ötösön átvet­te, majd fordulásbői laposan a kapu közepébe vágta a labdát. 3—0. Két perccel a befejezés előtt Dzurják már Rotherme- len is túljutott, de lövése el­akadt a beszaladó hazai védő­kön. A bentmaradásért harcoló STC mozgalmas első, s megle­hetősen unalmas második fél­időt játszott. Az első negyven­öt percben a hazai csatárok gólhelyzetek sokaságát dolgoz­ták ki, míg a második játék­részben jobbára a vendégcsa­pat támadott, ám akciói kevés veszélyt jelentettek Rother­mel kapujára. Így aztán külö­nösebb izgalom nélkül, bizto­san tartotta otthonában mind­két bajnoki pontot a tarjáni csapat, s ezzel a jogot, hogy ősztől továbbra is az NB II- ben szerepelhet. A hazaiak kapujában Rothermel kevés dolgát jól látta el. A hátvéd négyesből elsősorban Juhász emelkedett ki és Kovács J. is megtette a magáét. Babcsán szokatlanul sokat bizonytalankodott. A JíflgéBpályások .közül Földit gólja és egy-két ügyes meg­oldása dicséri. Varga szürkébb volt mint máskor, Földházi pe­dig hamar elfáradt. A csatá­rok közül Kiss nagyon akart, Kovács I. több jó helyzetet te­remtett társainak s ez utóbbi vonatkozik Csernákra is. A vendégcsapatból László, Lu­kácsi, Barta és Szabó nyújtót-- ta a legtöbbet. Kiss László 1 A Keleti csoport eredmé^ nyei: DUSE—MVSC 2—2 (0—0), Eger SE—H. Bem JJ SE 1—1 (0—0), Gyula—^ Szarvas 4—2 (2—1), Kazin©-' barcika—Szolnok 1—0 (0—0), Gyöngyös—H. Asztalos J. SE 0—0, Debreceni Kinizsi—H. Papp J. SE 5—2 (4—1), H.' Szabó L. SE—HÓDGÉP 2—1 (1-1). A bajnokság végeredménye 1. Kazincb. Sfl ti 7 S 51-23 m 5. Eger 30 15 11 4 47-26 4t 3. Hödm. MSE 30 14 8 8 53-32 3fi 4. D. Kinizsi 30 12 12 6 50-37 36 5. Salgót. TC 30 12 11 7 39-29 3S 6. H. SZ. L. SE 30 12 9 9 46-34 33 7. Gyulai SE 30 12 7 11 46-43 31 8. SZ. FSSC 30 12 6 12 42-41 30 9. SZ. MÁV MTE 30 8 12 10 2 -27 28 10. H. P. J. EE 30 10 7 13 41-46 27 11. H. B. J. SE 30 7 12 11 35-41 26 12. Lehel SC 30 9 8 13 33-39 2« 13. Debr. Univ. 30 8 9 13 31-39 2S 14. H. Ászt. SE 30 6 10 14 28-53 22 15. Miskolci VSC 30 5 11 14 28-55 2t 16. Gyöngy. SE 30 6 8 16 20-48 2? * Az STC-mérkőzés szünetében megtartott Mundial-tombola- játék nyertes számai: R 54 Junost tévé, T 65 Tarján tűz­hely, NB n. 4. porszívó, T 56 Bosch táskarádió, K 88 zseb-' számológép, VT 8 kerékpár^ ül. 69 állólámpa, XX. 9. túr* mixgép, XX. 14. IBUSZ kép,' XX. 26 villanyborotva, XX. 29. Philips zsebrádió, NB n. 86 kávéfőző, IX. 92 viTlanyvasaló.1 A nyereménytárgyak átve- %otolf ‘ o Centrum Aruház emeletén. Szomorú búcsú -—- győzelemmel Balassagyarmat-Építők SC 2—0 (1—0) Teke Ifj. Huram Gyula (St. Síküveggyár) országos serdülő egyéni és páros bajnok A Pétfürdőn lebonyolított idei páros és egyéni serdülő­tekeversenyen nagyszerű Nóg- rád megyei siker született. Ifj. Huram Gyula, az St. Sík­üveggyár sportolója már a vidékbajnokságon is bizonyí­totta felkészültségét. Ottani győzelmét azonban még nem könyvelték úgy el, hogy azt újabb nagyobb siker is kö­vetheti. A fiatal tekéző Pé­ten is bátran versenyzett, s párosban, Kiss Ernővel (DÉL­ÉP) az oldalán országos baj­nokságot nyert. Az első nap után, amikor Huram Gy. tel­jesítménye 409 fa volt, az egyéni versenyre jutott 16 legjobb tekéző vitte magával az előző napi eredményt. A második napon ismét 409 fát ütött a tarjáni fiú. Így 818 fás eredménnyel megnyerte az idei serdülő egyéni teke­bajnokságot is! Az NB 11-ben és NB Hi­bán közben újabb találkozók­ra került sor. Az NB II-es síküveggyáriak az utolsó előt­ti fordulóban a HÖDGÉP együttesét győzték le, nagy arányban. Az St. Síküveggyár—HÖD­GÉP 8—0 (2755—2354 fa). St. Síküveggyár: Kohút (465), Ra­dics (466), Jakus J. (472), Bo­zó (450), Puszta (445), Dávid I. (457). HODGÉP: Olasz L. (386), Szögi (375), Lázár (409), Berényi (399), Olasz M. (395), Tóth (390). Az NB in-ban Somoskőúj­falu csapata biztosan nyert itthon a Szerencsi Munkással szemben. A Mátranováki Va­sas pedig a Pásztói SE együt­tesét fektette kétvállra. Somoskőújfalu—Szerencsi Munkás 6—2 (2520—2282 fa). Somoskőújfalu: Miskei (433), Kotroczó S. (420), Henglár (462), Kéri (427), Fancsik (387), Balázs (391). Szerencsi Munkás: Müller (414), Hege­dűs (362), Fajkusz (329), Ka- lup (377), Tóth (386), Stér (432). Mátranováki Vasas—Pász­tói SE 7—1 (2482—2238 fa). Mátranováki Vasas: Farkas (452), Stosze (407), Hegedűs (403), ifj. Kecskés B. (400), id. Kecskés B. (400), Nádas- di (420). Pásztói SE: Tóth (356), Sövegi (364), Győri L. (395), Győri A. (418), Csontos (325), Csemer (380). A napokban kezdetét vette a megyei tekebajnokság is. Eddig két mérkőzést játszot­tak, s mindkét helyen a ven­déglátók arattak győzelmet. Somoskőújfalu II.—St. Sík­üveggyár II. 6—2 (2371—2201 fa). Somoskőújfalu 11.: Sza­bó (393), Pauchli (385), Né­meth (392), Mag (398), Ozs- várt (366), Borsós (447). St. Síküveggyár II.: Dávid I. (389), Szabó (387), ifj. Kon- csik J. (342), ifj. Dávid I. (329), Lóczi (390), Papp (364). Nádújfalu—Pásztói SE II. 5—3. (2128—2048 fa). Nádúj­falu: Kapás (354), Vincze (340), Csikós A. (Csikós S.) (317), Czene (392), Kotroczó F. (380), Nagy (345). Pásztói SE IL: Batta (364), Hegedűs (378), Csemer (319), Győri L. (302), Szabó (352), Jándi (333). Dcmény László További eredményeit: Bonodná­dasd—Bélapátfalva 9—0, Edelény —Hatvan 0—1, (0—0) Sírok—Sajó- bábony 4—0 (3—0>. A bajnokság végeredménye 1. Nagybátony 2. Hatvan 3. B. Volán 4. Bélapátfalva 5. Edelény 6. Olefin SC 7. B. Bányász 8. Recsk 9. St. Síküveg. 10. Borsodnád. 30 18 7 5 89-25 43 30 17 9 4 54-21 43 30 14 8 8 49-34 36 30 15 6 9 44-35 36 30 16 3 11 43-32 35 30 15 4 11 59-30 34 30 15 4 11 49-36 34 30 14 4 12 48-36 32 30 11 10 9 43-39 32 30 12 8 10 46-39 32 Balassagyarmat, 400 néző, v.:. Mezei Balassagyarmati SE: Radics — Pribeli, Robb, Kö­vér, Homyák — Dudás, Ko­vács (Zámbó a 45. percben), Eöldesi — Friedmann, Fábri, Tóth. Edző: Czimmermann Gyula. Építők SC: Katona — Lévai (Győrvári a 75. percben), Varga, Staller, Oláh — Pócza, Pauli, Tyukodi (Szekeres az 55. percben) — Kiss, Lányi, Palo­tai. Edző: Thomann Antal. 11. Romhány 30 11 9 11 39-46 30 12. Petőfib. 30 19 9 11 37-48 29 13. sajóbábony 30 10 8 12 32-36 28 14. Sírok 30 7 8 15 33-50 22 15. Szécsény 30 3 5 22 20-77 11 16. St. ötvözet. 30 - 3 27 18-104 3 A vonál alatti csapatok kiestek a területi bajnokságból. Röplabda ifjúsági torna Tavasz Kupa Rónabányán Szombaton a megyei röplabda­szövetség Rónabányán rendezte a Tavasz Kupa röplabdatomát a megye legtehetségesebb ifjúsági és serdülőcsapatalnak részvételé­vel. A győztes a SZÜV-Róna II. csapata lett. A döntőben a há­romjátszmás küzdelemben a Kís- terenye 1—0-ás vezetése után a második játszmában már 14—li­re vezetett. Innen fordított 18-16- ra a SZÜV-Róna. A harmadik játszmában a magára talált tar- jánl ifjúsági csapat már biztosan győzött. Eredmények: Bgy. Szántő Ko­vács Gimn.—SZÜV-Róna serdülő 3—0, SZÜV-Róna II.—S ZÜV-Róna serdülő 3—0, Kisterenyei Gimn.— SZÜV-Róna serdülő 3—0, SZÜV- Róna II.—Szántó Kovács Gimn. 3—0. Kisterenyei Gimn.—Szántó Kovács Gimn. 3—0, SZÜV-Róna II. —Kisterenyei Gimn. 2—1. A torna végeredménye: 1. SZÜV- Róna II., 2. Kisterenyei Gimn., 3. Szántó Kovács Gimn., 4. SZÜV- Róna serdülő. A legsportszerűbb csapat elmet á Szántó Kovács Gimnázium nyer­te. A legjobb teljesítményt nyújtó játékosok Magyarfalvi (Kisterenye) és Schuyer (SZÜV-Róna) voltak. M. L. A mérkőzés első említésre méltó eseménye a 13. percben történt, amikor Tóth ügyes cselekkel játszotta magát tisz­tára, de 14 méteres lövését védte Katona, öt perccel ké­sőbb Fábri jó labdájával Hor- nyák a jobb szélen elfutott, 10 méteres lövését védte az Építők kapusa. A 26. percben egv szögletet Dudás hátrafe­jelt Hornyáknak, akinek ka­páslövését ismét biztosan há­rította Katona. A 33. percben Foldesi cselezett a jobb szélen, Lévai és Varga együttesen sem tudták szerelni, pontos keresztlabdája Tóth elé került, akinek bal lábas lövése nyo­mán 1—0-ra vezetett a hazai csapat. Továbbra is fölényben volt a balassagyarmati kék-fe­hér együttes, amit Kovács 20 méteres nagy erejű lövése is jellemzett, de Katona kapus is­mét védett. A félidő utolsó percében a nagy kedvvel és jól játszó Tyukodi cselei után a hazai védők a szélrózsa min­den irányába futottak, de a csatár elpuskázta a helyzetet, fél méterrel mellé lőtt. A második félidő a vendé­gel: támadásaival kezdődött, Radics merész kifutással szög­letre tisztázott Tyukodi elől. A gyorsan elvégzett sarokrú­gás után Pauli labdáját Kövér vágta ki a gólvonalról. Az 55. percben Varga 18 méteres nagy lövését a kapufa tövétől tor­nászta ki Radics. Nem sokkal később Varga szabadrúgását Kiss megtoldta, a labda a ha­zaiak kapufájáról a mezőny­be pattant. A 60. percben ve- zetétt első veszélyes hazai tá­madás góllal fejeződött be. Pribeli labdájával Dudás ügye­sen játszotta magát tisztára, a jobb szélről küldött pontos be­adását Tóth vetődve fejelte a hálóba. 2—0. Két pérccel ké­sőbb ismét gólt szerezhetett volna a hazai szélső, amikor Fábri buktatásáért megítélt li­est lőtte, de a labdát Katona kiöklözte. A 72. percben Tóth szögletét Pribeli lőtte kapura, de a vendég kapus a kapufa segítségével mentett. A 75. percben Tóth szabálytalan sze_ relése miatt kapott sárga lapot Varga. Négy percei később is­mét a sárga lap és a játékve­zető volt a főszereplő: Pri­beli felrúgásáért Szekeresnek mutatta fel Mezei, majd a nemtetszését nyilvánító Póczá- nak. A 86. percben szépithetett volna a budapesti csapat: Kö­vér végső megoldásként fel­vágta a 16-oson belülre jó cse­lekkel betört Palotait, amit a játékvezető 11-essel 'büntetett! A büntetőt a sértett játékos nagy erővel a balra vetődő Radics mellett a jobb kapufa tövére lőtte. A Középcsoport eredményei) Pénzügyőr—B VSC 1—1 (0—0), Szegedi Dózsa—MÁV Előre 5—2 (3—1), Kossuth KFSE—■ BKV Előre 2—0 (2—0), Buda-' fok—Dorog 2— 1 (2—0), Váci Izzó—Bábolna 3—0 (1—0), 22.' sz. Volán—Kecskemét 5—4 (1-1). A bajnokság végeredménye 1. MTK-VM 30 21 3 7 67-23 M 2. 22. sz. V. SC 30 17 5 8 53-32 39 3. Dorogi AC 30 16 6 8 45-27 38 4. Kecském. SC 30 13 10 7 47-35 36 S. Ganz-MAVAG 30 13 9 8 48-35 35 6. Váci Izzó MTE 30 13 9 8 39-34 35 7. Budafoki MTE 30 13 6 11 40-44 32 8. Szfv. MÁV E. 30 12 7 11 54-49 31 9. BVSC 30 12 6 12 46-42 30 10. B.-gy. SE 30 9 9 12 37-38 27 11. Pénzügyőr SE 30 5 16 9 26-36 26 12. KKFSE 30 9 8 13 41-53 26 13. BKV Előre 30 7 9 14 32-47 23 14. Szegedi D. 30 7 7 16 37-58 21 15. Epitők SC 30 7 5 18 33-57 19 16. Bábolna 30 6 6 18 36-71 18 A Nyugati csoport végeredménye 1. N,-kanizsai O. 30 18 10 2 58-33 46 2. Tap. Bauxitb. 30 17 7 6 £3-25 41 3. Szekszárd 30 19 3 8 44-29 41 4. Kesztb. Haladás 30 15 9 6 59-44 39 5. Soproni SE 30 15 8 7 45-33 38 Közepes színvonalú, de azért izgalmas mérkőzés folyt a nagyligeti pályán. Mindkét csapat játékosain látszott, hogy ez már tét nélküli, idény záró mérkőzés. A hazai csapat töb­bet támadott ugyan, de csak Tót'\ gólerősségének és nem a meggyőző fölénynek köszönhe­ti. hogy győztesen hagyta el a pályát. Sajnálattal kellett tu­domásul venni, hogy a 400 né­zőnek is inkább elvették a kedvét a focitól, nem hogy kis reményt hagytak volna! A ba­lassagyarmati csapat nagy esé­lyekkel indult a bajnokságban, de az elért eredmény el kell, hogy gondolkodtassa a vezető­ket, játékosokat, ősszel a te­rületi bajnokságban lesz mód és lehetőség a fiatalok játéká­ra, akiket talán már a kiesés lényekor be lehetett volna a mélyvízbe dobni. Kopcsányi Sándor 6. D.-újv. Kohász 30 15 6 9 49-28 36 7. KapósváH R. 30 14 6 10 44-29 34 8. Sabaria SE 30 12 9 9 34-31 33 9. Mohácsv. TE 30 12 6 12 43-33 30 10. Komlói B. 30 11 5 13 38-38 28, 11. Pécsi VSK 30 11 3 16 38-45 25 12. Ajkai Aiumin. 30 7 8 15 43-53 22 13. MÁV DAC 30 7 7 16 41-65 21 14. Bakony V. 30 5 8 17 27-54 18 15. Várpalotai B. 30 5 5 20 24-48 15 16. Domb. VSE 30 5 3 22 26-78 13’ A második vonal alatti csapatok kiestek a területi bajnokságba. " 1,1 ' " ■; A totó 21. heti eredménye 1. Budafok—Dorog 2—1 I 2. Szegedi Dózsa—MÁV E. 5—2 1 3. Alumínium—Keszthely 7—4 1 4. Komló—Szekszárd 0—0 X 5. Várpalota—Bakony 1—1 X 6. Kaposvár—Sopron 0—1 2 7. MÁV DAC—Olajbányász 3—5 2 8. Cremonese—Cavese 1—0 1 9. Lecce—Pisa 0—0 X 10. Palermo—Catania 1—0 1 11. Pistoiese—Sampdoria 0—2 2 12. Spal—Varese 0—1 2 13. Verona—Lazio 4* 1 3—2 1 14. Bari—Brescia 1—0 1 NŰGRAD — 1982. május 25., kedd